Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-09-01 11:10 Подобається

До уваги сільськогосподарських підприємств!

31 серпня поточного року останній день подання:

- податкової декларації з податку на прибуток підприємствами – виробниками сільськогосподарської продукції за період з 01.07.2014 по 30.06.2015.

ДФС України запровадила новий електронний сервіс щодо РРО та КОРО

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) запровадила новий електронний сервіс. За допомогою цього сервісу громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати інформацію, чи зареєстрований конкретний реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) в органах ДФС.

Так, будь-який громадянин, придбавши товар у магазині, за отриманим фіскальним чеком може перевірити, чи зареєстрований в органах ДФС касовий апарат, на якому продавцем товарів або послуг був роздрукований цей фіскальний чек.

У свою чергу, суб’єкт господарювання завдяки сервісу, зокрема, може отримати дані щодо фіскальних номерів РРО, найменування суб’єкта господарювання (прізвища, імені, по батькові), дату реєстрації, номер останньої книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО), зареєстрованої на такий РРО, дати її реєстрації тощо.

Також запроваджений електронний сервіс містить інформацію про зареєстровані суб’єктами господарювання КОРО.

Користувач сервісу також може отримати інформацію щодо фіскальних номерів РРО та КОРО, реєстрацію яких скасовано за заявою суб’єкта господарювання або з ініціативи органів ДФС.

Сервісом можна скористатися на офіційному порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) у розділах:

- «Інформація про РРО» за посиланням: ;

- «Інформація про книги ОРО» за посиланням: .

Облік іноземних компаній та організацій

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 1 вересня поточного року набирає чинності Закон України від 17.07.2015 №655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» (далі – Закон №655).

Законом №655 доповнено пункт 64.5 статті 64 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі – Кодекс) новою нормою щодо взяття на облік іноземних компаній або організацій, які отримали майнові права на нерухомість або землю в Україні, які підлягають оподаткуванню, якщо спосіб та цілі отримання цього майна не потребують створення такою компанією (організацією) відокремленого підрозділу або постійного представництва нерезидента в Україні.

Такий нерезидент береться на облік у контролюючому органі за місцезнаходженням відповідного об’єкта після подання таких документів:

- заяви за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику;

- копії витягу з торговельного, банківського або судового реєстру, виданого в країні реєстрації іноземної компанії, організації та легалізованого в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, що супроводжується нотаріально засвідченим перекладом українською мовою;

- нотаріально засвідченої копії правовстановлювальних документів, якими підтверджується право власності на нерухомість або право власності чи користування земельною ділянкою, виданих та зареєстрованих на ім’я нерезидента уповноваженими органами України;

- дані про представника платника податку.

Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір при отриманні нецільової благодійної допомоги у 2015 році

У разі якщо працедавець надає окремим працівникам матеріальну допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами без встановлення цілей або напрямів її витрачення та носить разовий характер, то сума такої допомоги є нецільовою благодійною допомогою.

Не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового Кодексу України, встановленого на 1 січня такого року (у 2015 році – 1710 гривень).

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, тобто не оподатковується, податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) і військовим збором, сума нецільової благодійної допомоги, що надається роботодавцем на користь працівника, яка сукупно у 2015 році не перевищує – 1710 грн., а в частині її перевищення є об’єктом оподаткування ПДФО і військовим збором на загальних підставах.

Зазначені норми визначені пп. 170.7.3 ст. 170, пп. 1.2 п. 16-1 підр. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України.

Фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність про книгу облік доходів і витрат

Відповідно до п. 178.6 ст.178 Податкового кодексу України фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності.

Форма такого обліку та порядок його ведення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Зокрема, форму Книги, яку ведуть фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність та Порядок її ведення затверджено наказом від 16.09.2013р. № 481.

Згідно зі ст. 121 Податкового кодексу незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської і статистичної звітності, інших документів з питань обчислення та сплати податків і зборів протягом не менш як 1095 днів та/або ненадання платником податків контролюючим органам документів чи їх копій тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 грн. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн.

Водночас за неведення або неналежне ведення обліку доходів і витрат до фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, застосовується попередження або накладається штраф у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 136 грн) відповідно до ст. 164¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення. Такі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 136 грн).

Застосування електронних сервісів в системі електронного адміністрування ПДВ

З 01 серпня 2015 року Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» від 16.07.2015 № 643-VIII запроваджено оновлені електронні сервіси у системі електронного адміністрування ПДВ, які включають:

1. Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних (J/F1300103)

2. Витяг з Єдиного реєстру податкових накладних (надається як на вказану дату, так і в розрізі контрагентів із зазначенням дати на номеру документа та суми податку) (J/F1400103)

3. Запит щодо отримання реквізитів рахунку та відомостей про стан рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість та суми податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (J/F1301205)

4. Витяг з системи електронного адміністрування ПДВ (J/F1401205)

5. Запит на отримання інформації щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (ΣНакл), за рахунок сум від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів до 1 лютого 2015 року, що були задекларовані платником у додатку 2 до декларації з ПДВ (J/F1301302)

6. Витяг з системи електронного адміністрування ПДВ щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних (J/F1401302)

7. Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних (J/F1301402)

8. Витяг з Єдиного реєстру податкових накладних (надається по виданих податковим накладним та розрахункам коригування зареєстрованих з порушенням граничного терміну реєстрації за запитуваний період, та податкові накладні за вказаним кодом філії) (J/F1401402)

9. Запит щодо отримання інформації в розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ (J/F1301902)

10. Витяг в розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ (J/F1401902)

Більш детально з оновленими електронними сервісами можна ознайомитися на офіційному веб-порталі ДФС України www.sfs.gov.ua в розділі «Електронна звітність», «Електронні сервіси для платників податків в системі електронного адміністрування ПДВ».

Зміни, що внесені до Податкового кодексу України Законом України від 17.07.2015 р. №655-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників" та вступають в силу з 1 вересня 2015 року

Зміни, що внесені до Податкового кодексу України Законом України від 17.07.2015 р. №655-VIII

"Про внесення змін до Податкового кодексу України щодозменшення податкового тиску на платників"

та вступають в силу з 1 вересня 2015 року

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ

· tabl.DOC (Завантажити)

Податкова міліція виявила факт відмивання коштів на суму 765 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції Центрального офісу з обслуговування великих платників податків зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.209 та ч.3 ст.212 КК України щодо фізичних та посадових осіб комерційного банку.

Встановлено, що зазначені особи протягом 2012-2015 років здійснювали та сприяли зняттю готівкових коштів із рахунків підприємств з ознаками фіктивності через каси свого банку, розташовані у містах Дніпропетровську та Києві.

Кошти знімались нібито для здійснення операцій із закупівлі сільськогосподарської продукції. Загальна сума коштів, знятих з рахунків підприємств становила 765 млн. гривень.

Тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.

За фіскальним чеком покупець може перевірити легальність касового апарату продавця

Державна фіскальна служба запровадила новий електронний сервіс, за допомогою якого громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати інформацію, чи зареєстрований конкретний реєстратор розрахункових операцій (РРО) в органах ДФС.

Так, наприклад, будь-який громадянин, придбавши товар в магазині, за отриманим фіскальним чеком може перевірити чи зареєстрований в органах ДФС касовий апарат, на якому продавцем товарів або послуг був роздрукований цей фіскальний чек.

У свою чергу, суб’єкт господарювання завдяки сервісу, зокрема, може отримати дані щодо фіскальних номерів РРО, найменування суб’єкта господарювання (прізвища, імені, по батькові), дату реєстрації, номер останньої книги обліку розрахункових операцій (КОРО), зареєстрованої на такий РРО та дати її реєстрації тощо.

Також запроваджений електронний сервіс містить інформацію про зареєстровані суб’єктами господарювання книги обліку розрахункових операцій.

Користувач сервісу також може отримати інформацію щодо фіскальних номерів РРО та КОРО, реєстрацію яких скасовано за заявою суб’єкта господарювання або з ініціативи органів ДФС.

Сервісом можна скористатися на офіційному порталі ДФС (www.sfs.gov.ua) у розділах «Інформація про РРО» та «Інформація про книги ОРО».

Податковою міліцією викрито факт несплати податків на суму 49 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції Центрального офісу зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері роздрібної торгівлі взуттям та шкіряними виробами у спеціалізованих магазинах.

Як з’ясувалося, посадовці підприємства у 2014 році відобразили в податковій звітності безтоварні операції з придбання мультимедійних проекторів з інсталяційним СD, принтерів матричних лазерних, комп’ютерної техніки у підприємства з ознаки фіктивності.

Такі дії призвели до ухилення від сплати податків у сумі 49 млн. гривень.

Тривають слідчі дії.

Подавати звітність в електронному вигляді набагато зручніше і немає потреби стояти в черзі до інспектора

Платники податків, які отримали ключі електронного цифрового підпису від Акредитованого центру сертифікації ключів, мають можливість подавати звітність в електронному вигляді, в тому числі з єдиного соціального внеску.

Не дивлячись на те, що тема подання звітності в електронній формі вже далеко не нова для підприємців, вона має багато очевидних переваг. Адже спробувавши один раз звітувати в електронному вигляді, платник податків вже ніколи не повернеться до паперового документообігу. Світовий досвід запровадження електронної податкової звітності показує всі переваги та ефективність даного виду удосконалення адміністрування податків та підвищення ефективності роботи всієї податкової системи.

Серед основних переваг представлення звітності в електронному вигляді варто виділити економію робочого часу та коштів на придбання бланків звітності, оперативне відстеження змін до форм звітності, уникнення втрат часу на черги при поданні звітності тощо.

Для електронного звітування платникам потрібно завантажити відповідне програмне забезпечення та отримати електронний цифровий підпис, який надається безкоштовно.

Переваги подання звітностей в електронному вигляді

Днями в ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська відбулась чергова «гаряча лінія».

Цього разу із платниками податків спілкувалися на тему «Переваги подання звітностей в електронному вигляді». Розмовляла із платниками заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Бойкова Евеліна. До Вашої уваги пропонуємо деякі запитання й відповіді, що обговорювалися:

Питання: У яких випадках податкова звітність уважається прийнятою контролюючим органом, у тому числі — якщо вона подана в електронному вигляді?

Відповідь: Відповідно до п. 49.9 ст. 49 Податкового кодексу України, за умови дотримання платником податків вимог цієї статті посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана зареєструвати податкову декларацію платника за датою її фактичного отримання контролюючим органом.

За умови дотримання вимог, установлених ст.ст. 48 і 49 Податкового кодексу України, податкова декларація, надана платником, також уважається прийнятою:

  • за наявності на всіх аркушах, з яких складається податкова декларація та, за бажанням платника податків, на її копії відмітки (штампа) контролюючого органу, яким отримана податкова декларація, із зазначенням дати її отримання, або квитанції про отримання податкової декларації в разі її подання засобами електронного зв’язку, або поштового повідомлення з відміткою про вручення контролюючому органу в разі надсилання податкової декларації поштою (пп. 49.9.1 п. 49.9 ст. 49 Податкового кодексу України
  • у разі якщо контролюючий орган із дотриманням вимог п. 49.11 ст. 49 Податкового кодексу України не надає платнику податків повідомлення про відмову в прийнятті податкової декларації чи у випадках, визначених цим пунктом, не надсилає його платнику податків у встановлений стро.

Питання: За допомогою якого програмного забезпечення платники податків, які отримали ключі ЕЦП від АЦСК ІДД ДФС, можуть подавати звітність в електронному вигляді, у тому числі — з ЄСВ?

Відповідь: Платники податків, які отримали ключі електронного цифрового підпису (далі— ЕЦП) від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі — АЦСК ІДД), можуть подавати звітність в електронному вигляді, у тому числі — звіти з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок), за допомогою такого програмного забезпечення:

1.Програмне забезпечення «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності».

Онлайн-сервіс «iFinZvit» дає клієнтам АЦСК ІДД.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі