Оперативники ГУ ДФС у Дніпропетровській області припинили діяльність підпільного виробництва горілки
Співробітники Криворізького відділу ГУ ДФС у Дніпропетровській області припинили діяльність підпільного виробництва горілки, так званого «дешевого» сегменту.
Під назвою відомого бренду з використанням вторинної скляної тари та водопровідної води зловмисники налагодили виробничу лінію, потужність якої дозволяла виготовляти понад 1000 пляшок щоденно. А щоб сурогат не можна було відрізнити, ще й обклеювали пляшки пробними марками акцизного податку.
Під час попереднього документування оперативники встановили розгалужену мережу збуту фальсифікату на території Нікопольського району та прилеглих до міста Кривого Рогу населених пунктів. Також, з’ясувалось, що організатором був 46-річний тимчасово безробітній мешканець Нікополя, який, нехтуючи здоров’ям громадян, таким чином вирішив «підзаробити».
Результатом кропітливої роботи фахівців ДФС Дніпропетровської області стало проведення ряду обшуків, безпосередньо під час випуску чергової партії «оковитої».
Діяльність цеху припинено, з незаконного обігу вилучено півтони спирту, десятки ящиків готової горілки, 2000 ковпачків, тара та марки акцизного податку, які вже експерти визнали підробними.
Без сумнівів, рідина, що виготовлялась, становить загрозу для людського життя, тому на організатора підпільного виробництва чекає кримінальна відповідальність. Наразі, слідчі збирають всі необхідні експертизи для передачі кримінальної справи до суду.
Про операцію «Урожай – 2015», податкові надходження та розстрочку при сплаті податків фізичними особами зазначив радник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ігор Ломако
Більше одного мільярда гривень буде направлено до місцевого бюджету Дніпропетровської області за результатами роботи органів фіскальної служби області у вересні поточного року. До державного бюджету Дніпропетровщини надійде 2 мільярди 400 тисяч гривень. Саме про такі результати роботи Головного управління ДФС у Дніпропетровській області зазначив під час проведення прес-конференції в ІА «ДНЕПР - ПОСТ» радник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ігор Ломако представникам ЗМІ.
Одним з завдань для співробітників органів фіскальної служби області, як наголосив Ігор Ломако, є проведення роботи з сільгоспвиробниками у рамках операції «Урожай – 2015». Вже на сьогодні, завдяки постійній роботі з суб’єктами господарювання, що задіяні у сільському господарстві, податківцям вдалося збільшити офіційну зарплатню та легалізувати роботу 4 тисячам 140 найманим працівникам. Завдяки проведеній роботі до бюджету надійшло більше 1 мільйона гривень податку на прибуток фізичних осіб та майже 2 мільйони 700 тисяч гривень єдиного загальнообов’язкового соціального внеску.
Також, Ігор Ломако повідомив, що: «Згідно прийнятого законодавства фізичні особи, які зобов’язані сплатити податок на транспортні засоби та нерухомість, можуть сплатити податок рівними частками до кінця поточного року». Нагадаємо, що податок на транспортні засоби сплачують фізичні та юридичні особи, що володіють автомобілями об’ємом двигуна більше трьох літрів та які мають строк реєстрації в Україні не більше п’яти років. Власники нерухомості сплачують податок, якщо володіють квартирами або садибами загальною площею більше 120 квадратних метрів. Оскільки, лише за авто, яке підлягає оподаткуванню, необхідно сплатити досить значну суму, то прийнято рішення про сплату фізичними особами податку частками до кінця фінансового року. «За результатами декларування фізичні особи сплачують податок на транспортні засоби більше 50 мільйонів гривень; на нерухомість – майже 3 мільйони гривень. Прийняте законодавство про розстрочку дасть можливість власникам елітного транспорту та нерухомості сплатити ці кошти, розрахувавши свої фінансові можливості. Для цього досить відвідати органи фіскальної служби за місцем реєстрації та пред’явивши особистий ідентифікаційний код, паспорт та заповнити заяву» – зазначив Ігор Ломако.
Закінчується термін сплати податків та зборів за липень та авансових внесків за серпень 2015 року
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що
28 серпня поточного року останній день сплати:
- ПДВ за липень 2015 року;
- акцизного податку за липень 2015 року;
- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами з доходу за липень 2015 року;
- плати за землю (крім громадян) за липень 2015 року;
- збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ за липень 2015 року;
- авансового внеску з податку на прибуток підприємств за серпень 2015 року;
- авансового внеску з рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за серпень 2015 року;
- авансового внеску з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за серпень 2015 року;
- авансового внеску з рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України за серпень 2015 року;
- податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) з нарахованого, але не виплаченого доходу, за липень 2015 року;
- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за липень 2015 року;
- ПДФО із загальної суми процентів, нарахованих за липень 2015 року, на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитній спілці.
31 серпня поточного року останній день подання:
- податкової декларації з податку на прибуток підприємствами – виробниками сільськогосподарської продукції за період з 01.07.2014 по 30.06.2015;
- податкової декларації про майновий стан і доходи фізичною особою – підприємцем при переході зі спрощеної системи оподаткування, або вперше зареєстровані протягом поточного року.
Система електронного адміністрування ПДВ – перерахування коштів з електронного рахунку
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до пункту 2001.6 статті 2001 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) у рамках системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА) для платників податку передбачено механізм повернення суми коштів з електронного рахунку платника, відкритого у Казначействі для роботи в СЕА (далі – електронний рахунок), до бюджету чи на його поточний рахунок.
Цей механізм не розповсюджується на додатковий електронний рахунок, відкритий для сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу.
До уваги платників ПДВ!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державна фіскальна служба України повідомила про особливості сплати податкових зобов’язань з податку на додану вартість (далі – ПДВ), визначених у податкових деклараціях з ПДВ за звітні періоди лютий –травень 2015 року, що подані несвоєчасно.
Якщо платник податку подає до контролюючого органу із запізненням податкову декларацію з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року, сплата податкових зобов’язань до бюджету, визначених у такій податковій звітності, здійснюється з електронного рахунку платника.
У разі відсутності або недостатності зайво зарахованих коштів на електронному рахунку платник податку зобов’язаний не пізніше дня подання такої звітності зарахувати на електронний рахунок суму коштів, що дорівнює податковим зобов’язанням, визначеним у такій податковій звітності.
Перерахування коштів з електронного рахунку платника до бюджету в рахунок погашення податкових зобов’язань, визначених у податкових деклараціях з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року, що подані з порушенням встановлених Податковим кодексом України (далі – Кодекс) термінів, здійснюється на підставі додатка 4 до податкової декларації з ПДВ («Заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету» (Д4)) (далі – додаток 4).
Відповідно до пункту 11 розділу Х Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 №966, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за №1267/26044, із змінами та доповненнями додаток 4 подається лише до декларації з ПДВ 0110.
Якщо податкову декларацію з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року подано з порушенням встановлених Кодексом термінів до граничного терміну подання податкової декларації у поточному звітному періоді, то додаток 4 подається платником ПДВ у складі податкової декларації з ПДВ за результатами того звітного періоду, що передує звітному періоду, в якому подано з порушенням податкову декларацію з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року.
Якщо податкову декларацію з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року подано з порушенням встановлених Кодексом термінів після граничного терміну подання податкової декларації у поточному звітному періоді, то додаток 4 подається платником податку у складі податкової декларації з ПДВ за результатами того звітного періоду, в якому подано з порушенням податкову декларацію з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року.
У такому випадку у додатку 4 платнику податку необхідно зазначити у графі 4 суму ПДВ, що підлягає перерахуванню до бюджету, як суму зайво зарахованих коштів.
Особливості складання податкових накладних для операцій, що мають безперервний або ритмічний характер
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 16.07.2015 №643-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643) з 29.07.2015 внесені, зокрема, зміни до порядку складання платниками податку на додану вартість (далі – ПДВ) податкових накладних при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, що мають безперервний або ритмічний характер.
Відповідно до пункту 201.4 статті 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі – Кодекс) з урахуванням внесених змін платники податку у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер:
- покупцям – платникам податку – можуть скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом такого місяця;
- покупцям – особам, не зареєстрованим платниками ПДВ, – можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер, протягом такого місяця.
Якщо протягом місяця постачальник отримав у рахунок оплати вартості товарів/послуг більше коштів, ніж було фактично поставлено протягом такого місяця товарів/послуг, то таке перевищення вважається попередньою оплатою, на яку складається окрема податкова накладна у загальному порядку. Така податкова накладна складається не пізніше останнього дня відповідного звітного періоду.
Для цілей застосування норм Кодексу ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.
З початку року платники Ленінського району м. Дніпропетровська сплатили до місцевого бюджету понад 155 млн.. грн
За підсумками січня-серпня 2015 року до місцевого бюджету надійшло 155,1 млн.грн. від платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська.
Основними платежами, які формують місцевий бюджет є податок на доходи фізичних осіб, якого за цей період сплачено 89,9 млн.грн, плата за землю – 34,7 млн.грн., єдиний податок –31,6 млн.грн.
“Ми вдячні сумлінним платникам за добровільну сплату податків до бюджету в нелегкі часи для нашої держави. Адже від цього залежить стабільна робота закладів освіти, медицини, культури, своєчасна виплата зарплат працівникам бюджетної сфери, пенсій і соціальних виплат ”, - зазначив начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровськ Віктор Саранцев.
Сервіс «Пульс»
Зворотній зв’язок та оперативне вирішення проблемних питань платників податків - це головні принципи роботи інтерактивного сервісу «Пульс».
На період січень-серпень 2015р. до ДПІ Ленінському районі м. Дніпропетровськ на сервіс «Пульс» надійшло 2 звернення. Звернення оперативно опрацьовано, вирішено по суті порушеного питання та заявникові надано обґрунтовану відповідь.
Нагадаємо, що за номером телефону (044) 284 00 07 громадяни мають право цілодобово повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС.