Ганна Чуб привітала працівників ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська із Днем Незалежності
Перед Днем Незалежності України, начальник ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Ганна Чуб урочисто привітала працівників податкової інспекції зі святом.
«Сьогодні, у складні часи ми, як ніколи, повинні розуміти важливість злагодженої роботи всього нашого колективу. Від нас залежить не тільки фінансова безпека країни, а отже – і робота підприємств, забезпечення соціальних гарантій, а й стабільний розвиток бізнесу та залучення інвестицій в економіку, – продовжила Ганна Чуб. Суверенна і соборна Україна стане сучасною європейською державою – заможною і сильною».
Наприкінці заходу Ганна Чуб побажала колегам, щоб їхні серця наповнювалися гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та порозуміння, а плідна праця була надійною запорукою щасливого майбутнього.
Окрім цього, Ганна Чуб відзначила кращих працівників Почесними грамотами за плідну працю та бездоганну службу.
Понад 6,6 мільярдів гривень податкових платежів отримали місцеві бюджети Дніпропетровщини з початку року
За сім місяців 2015 року до кошиків місцевих бюджетів Дніпропетровської області надійшло 6 мільярдів 620,4 мільйонів гривень, що в порівнянні з минулим роком на 1 мільярд 125,8 мільйонів гривень, або на 20,5% більше. Про це повідомила заступник начальник Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.
Найбільшу питому вагу в доходах місцевих бюджетів Дніпропетровського регіону займає податок на доходи фізичних осіб – 49,1%, якого протягом січня – липня поточного року зібрано 3 млрд. 252,6 млн. грн.
Плата за землю з юридичних та фізичних осіб теж у переліку бюджетоутворюючих податків і зборів для місцевих бюджетів області. Зокрема, юридичні особи сплатили 1 млрд. 197,9 млн. грн., а фізичні особи – 97,8 млн. грн. цього платежу. Податок на прибуток підприємств склав 652,9 млн. грн. Внесок дніпропетровських спрощенців до місцевих скарбниць – 428,8 млн. грн. єдиного податку.
Дніпропетровські митники з початку року відкрили 60 справ про порушення митних правил
Шістдесят справ по порушення митних правил при періщенні через кордони України товарів і вантажів порушено Дніпропетровською митницею ДФС. Найчастіше порушення виявленні митниками Дніпропетровщини - це приховування товару, що переміщується через кордони (17 випадків), а також недоставку або несвоєчасну доставку до області товару, що пройшов кордони держави (12 випадків).
Загалом, митниками Дніпропетровщини складено протоколів на загальну суму 14 мільйонів 285 тисяч 580 гривень. З цієї суми митниками вилучено товарів на суму більше 4 мільйонів 427 тисяч гривень. Судами області вже розглянуто тридцять дві справи про порушення митних правил за результатами яких з порушників вже стягнуто 356 тисяч 577 гривень.
Також, судами області прийнято рішення про конфіскацію предметів правопорушень на суму 362 тисячі 502 гривні та сплати штрафів на суму 347 тисяч 207 гривень.
Нові зміни у трансфертному ціноутворенні
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що 13.08.2015 набрав чинності Закон України від 15.07.2015
Законом №609 внесені, зокрема, наступні зміни:
- вилучено посилання на можливість контролю операцій за правилами статті 39 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) для цілей нарахування податку на додану вартість (підпункт 39.1.4 пункту 39.1статті 39 Кодексу);
- збільшено обсяг контрольованих операцій одного контрагента з 20 до 50 мільйонів гривень, при досягненні якого платники податків зобов’язані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, який реалізує державну податкову і митну політику (підпункт 39.2.1.7 пункту 39.2 статті 39 Кодексу);
- визначено умови, за наявності яких господарські операції визнаються такими, що відповідають принципу «витягнутої руки» (підпункт 39.2.1.8 пункту 39.2 статті 39 Кодексу);
- встановлено вичерпний перелік фінансових показників, що забезпечують встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки», та які можуть використовуватись під час визначення рівня рентабельності контрольованих операцій (підпункт 39.3.2.5 пункту 39.3 статті 39 Кодексу);
- скорочено підстави для перевірки контрольованих операцій (підпункт 39.5.2.1 пункту 39.5 статті 39 Кодексу);
- змінено розмір штрафів за неподання (несвоєчасного подання) звіту про контрольовані операції та невідображення контрольованих операцій у поданому звіті (
- визначено, що пропорційне коригування для контрольованих операцій з резидентами, здійснених до 1 січня 2015 року, проводиться за правилами, що діяли до 1 січня 2015 року (доповнення пунктом 34
Про зміни законодавства з питань оподаткування неприбуткових організацій
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що 13 серпня 2015 року, набрав чинності Закон України від 17.07.2015 №652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» (далі – Закон №652).
Законом №652 внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), направлені на удосконалення регулювання правового статусу та оподаткування неприбуткових організацій, зокрема:
- переглянуто та розширено перелік суб’єктів господарювання – юридичних осіб, які не є платниками податку на прибуток підприємств (підпункт 133.4.6 пункту 133.4 статті 133 Кодексу);
- визначено порядок та умови, за яких неприбуткові підприємства, установи та організації не є платниками податку на прибуток підприємств (доповнення пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України);
- встановлено особливості перебування установ та організацій у Реєстрі неприбуткових установ та організацій (доповнення пунктами 34 та 35
- передбачено, що починаючи з 1 січня 2015 року та на період проведення антитерористичної операції, непроведення коригування, встановленого підпунктом 140.5.9 пункту 140.5 статті 140 Кодексу, щодо сум коштів або вартості спеціальних засобів індивідуального захисту тощо, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані), зокрема Збройним Силам України (
Протягом січня – липня 2015 року на „Пульс” надійшло майже 4,9 тис. звернень від платників податків та громадян
З початку 2015 року до антикорупційного сервісу Державної фіскальної служби «Пульс» надійшло майже 4,9 тис. звернень.
Переважна більшість звернень – понад 3,9 тис. – стосувалось податкової тематики. З питань митної тематики протягом зазначеного періоду на сервіс зателефонували 959 громадян.
Здебільшого звернення стосувались проблем, які виникають при поданні звітності та реєстрації податкових накладних – 1 698 звернень та організації роботи ДФС та її територіальних органів – 1 482 звернення.
Затримки митного оформлення товарів стосувалось 576 звернень, електронного адміністрування ПДВ та перевірок суб`єктів господарювання – 213 та 186 звернень відповідно.
У той же час слід відзначити, що саме антикорупційної тематики стосувалось лише 128 звернень. Не залишаються без уваги суб`єктів господарювання та громадян питання роботи ЦОПів та особливості реєстрації платником ПДВ. Стосовно цих тематик за 7 місяців поточного року на «Пульс» надійшло відповідно 82 та 170 звернень. Також 167 дзвінків на «Пульс» було пов`язано з наявністю черг на митних постах ДФС.
Станом на 1 серпня 2015 року завершено розгляд 4 264 звернень, а заявники сповіщені про результати розгляду.
Нагадаємо, що за допомогою сервісу «Пульс» можна поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері. Телефон цілодобової лінії (044) 284-00-07.
Сергій Білан: Ми зацікавлені у правовому вирішенні проблем, які зараз є на ринку зерна
Шляхи вирішення проблемних питань підприємств аграрного ринку обговорювалися під час робочої зустрічі Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана з представниками ключових представників зернового ринку.
За словами Сергія Білана, фіскальна служба готова до розгляду конкретних фактів порушень прав зернотрейдерів для знаходження оптимального вирішення проблем.
«На сьогодні є кілька проблемних ситуацій на ринку, які виникли через недогляд і податківців, і топ-менеджерів компаній, зокрема, мова йде про арешт зерна у портах, і ми повинні процесуально правильно з них вийти. Для цього ми пропонуємо шляхом діалогу з підприємцями виробити правові механізми, завдяки яким зерно не затримувалось би правоохоронними органами у морських портах, але й при цьому не завдавалась би шкода державному бюджету України», – зазначив Сергій Білан.
Водночас Перший заступник Голови ДФС закликав зернотрейдерів бути активними у процесі спільного пошуку шляхів вирішення проблемних ситуацій. Зокрема, Сергій Білан наголосив, що у випадку незаконних дій митників, податкових міліціонерів чи будь-яких працівників фіскальної служби представники бізнесу мають користуватися законодавчими правами та документувати ці порушення. Більше того, це дасть змогу проводити ефективну боротьбу з проявами корупції в службі.
«Ми відкриті до співпраці та йдемо на діалог із бізнесом не тільки для вирішення ситуації, що наразі склалася, у правовому полі, а й для упередження їх появи в подальшому», – підкреслив Сергій Білан.
У свою чергу, представники бізнесу запропонували ДФС розробити так звані критерії ризиковості підприємств, які б допомогли виявляти недобросовісних контрагентів та, відповідно, уникати контактів з ними.
Перший заступник голови ДФС таку ініціативу підтримав. «Ми готові на будь-які кроки, які дозволять нам працювати у правовому полі. ДФС готова надавати бізнесу інформацію, яка допоможе доброчесним платникам уникнути ризиків у своїй діяльності, але ця інформація буде надаватися виключно у рамках законодавства», – наголосив Сергій Білан.
Податковий борг: як дізнатись більше про свого бізнес-партнера
ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України розміщено банер «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера».
Завдяки такому електронному сервісу платник податку може перевірити інформацію щодо наявності у нього податкового боргу. Для цього необхідно ввести код ЄДРПОУ або точну назву суб’єкта бізнесу. Після введення такої інформації в одне з полів система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання, і повідомить про результати пошуку.
Інформація щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості) оновлюється щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.
При цьому слід враховувати, що у електронному он-лайн сервісі «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» зазначається інформація про наявність боргу платника в цілому по Україні, тоді як платник податків може перебувати на обліку не лише в контролюючому органі за основним місцем обліку, а й обліковуватись як платник окремих податків та зборів в контролюючих органах за неосновним місцем обліку.
Крім того, за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет платника податків», в якому впроваджено сервіс «Звірення розрахунків з бюджетом», реалізовано можливість здійснення платником самостійної процедури звіряння стану його розрахунків з бюджетом по кожному податку, збору або внеску, належному йому до сплати.
Окрім того, платник з приводу проведення звірки щодо стану розрахунків з бюджетом може безпосередньо звернутись до контролюючих органів за основним та неосновним місцем обліку
Основне про нерухомість
Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляють, що Законом № 71 внесено зміни щодо оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, які набрали чинності з 1 січня 2015 року.
Зокрема, розширено базу оподаткування для податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, шляхом оподаткування як житлової, так і нежитлової нерухомості.
Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості з урахуванням таких особливостей:
за наявності у власності платника податку одного об'єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до підпункту 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 ПКУ, та пільги органів місцевого самоврядування з неоподатковуваної площі таких об'єктів (у разі її встановлення) та відповідної ставки податку;
за наявності у власності платника податку більше одного об'єкта житлової нерухомості одного або різних типів, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об'єктів, зменшеної згідно з підпунктом 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 ПКУ, та пільги органів місцевого самоврядування з неоподатковуваної площі таких об'єктів (у разі її встановлення), та відповідної ставки податку.
Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.
Згідно з підпунктом 266.7.2 пункту 266.7 статті 266 ПКУ податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості надсилаються (вручаються) платнику податку – фізичній особі контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Таким чином, у поточному році фізичним особам - платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податок нараховувався контролюючими органами за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) за 2014 рік у такому порядку: у період з 1 січня по 31 березня 2014 року ‒ із житлової площі; з 1 квітня по 31 грудня 2014 року ‒ із загальної площі об’єктів житлової нерухомості.
Приклад алгоритму розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:
у фізичної особи у власності перебуває квартира, житлова площа якої 123 кв. м, а загальна 220 кв. м, пільга зі сплати податку (120 кв. м), ставку податку встановлено у розмірі 1 відс. мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2014 (12,18 гривень). За 2014 рік сума податку розраховується:
І квартал – (123 кв. м - 120 кв. м)*12,18 грн. /12 міс. * 3 міс. = 9,14 гривень.
ІІ-ІV квартали – (220 кв. м – 120 кв. м)*12,18 грн. /12 міс.* 9 міс. = 913,5 гривень.
За 2014 рік сума податку складала 922,64 грн. (9,14 грн. + 913,5 гривень).
Отже, до 1 липня 2015 року фізичній особі надіслано податкове повідомлення-рішення про сплату податку у сумі 922,64 грн., яку необхідно сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Стосовно юридичних осіб, то платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості, декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт (підпункт 265.7.5 пункту 265.7 статті 265 ПКУ).
Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м бази оподаткування.
Термін розгляду органом ДФС договору про визнання електронних документів
Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що термін розгляду з боку органів Державної фіскальної служби (далі – орган ДФС) договору про визнання електронних документів, надісланих платником в електронній формі, не перевищує 5 робочих днів.
Квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки для юридичної особи або фізичної особи – підприємця, а у разі відсутності у фізичної особи – підприємця печатки – ключем його підпису.
Інші файли, що мають розширення «.xml» не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів ДФС.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі Державної фіскальної служби України. Дане роз’яснення розміщене у категорії 401.02 порядок отримання послуги електронного цифрового підпису.
Від розпорядження майном, що переходить у власність держави, до бюджету надійшло 66,4 млн. гривень
Протягом півріччя 2015 року Державна фіскальна служба забезпечила надходження до держбюджету 66,4 млн. грн. за результатами розпорядження майном, що переходить у власність держави.
Зокрема, реалізація «конфіскату» принесла бюджету країни 10,4 млн. грн. Також 3,2 млн. грн. зараховано до бюджету від реалізації органами Державної виконавчої служби майна, яке безпосередньо митницями не вилучалось, але було конфісковано у справах про порушення митних правил.
У свою чергу, від реалізації митницями швидкопсувного майна, вилученого за фактами порушення митних правил, а також майна, що підлягає поверненню за рішенням суду (власник не звернувся) держава отримала додатково 2,9 млн. грн. надходжень.
Слідчі ГУ ДФС у Дніпропетровській області забезпечили відшкодування понад 29,3 млн. грн. збитків, завданих державі
Впродовж січня – липня 2015 року слідчі ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідували 499 кримінальних проваджень, з яких 363 – прийнято до провадження у поточному році.
Досудове розслідування закінчено з 152 кримінальних проваджень, з яких до суду направлено – 64, у тому числі: з обвинувальним актом скеровано 46 проваджень; для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності направлено 18 кримінальних проваджень, з яких 12 проваджень – на підставі ч.4 ст.212 КК України у зв’язку із відшкодуванням збитків під час досудового розслідування.
Також, впродовж семи місяців поточного року за підслідністю до інших органів слідчими скеровано 117 кримінальних проваджень, приєднано до інших проваджень – 66.
Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області протягом січня – липня поточного року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 29 млн. 381 тис. грн. Окрім того, накладено арешт на майно порушників на суму 7 млн. 886 тис. грн.
ДФС передано 76 автомобілів для потреб АТО
Для забезпечення проведення антитерористичної операції в окремих районах Донецької та Луганської областей, Державною фіскальною службою України (її територіальними органами та державним підприємством, що знаходиться у сфері управління ДФС) впродовж 2014 року – 1 півріччя 2015 року передано 76 автомобілів суб’єктам боротьби з тероризмом, які визначені Законом України «Про боротьбу з тероризмом».
Зокрема, до сфери управління Міністерства оборони України передано 75 автомобілів та Служби безпеки України – 1 автомобіль.
Крім того, для забезпечення автотранспортом підрозділу ДФС, який безпосередньо знаходиться в зоні проведення АТО (у складі мобільної групи «Фантом»), ДФС зроблено перерозподіл наявного транспорту. За його результатами територіальними органами ДФС було передано 38 автомобілів.
Водночас до сфери управління Міноборони у 2015 році, окрім автомобілів, Державною фіскальною службою було також передано понад 600 одиниць комплектуючих та запасних частин до транспортних засобів.
З повним переліком переданих транспортних засобів можна ознайомитися на
Державна фіскальна служба України інформує бізнес про застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку
Верховною Радою України було прийнято Закон України від 01 липня 2015 року № 569 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій», який набрав чинності з 23 липня 2015 року.
У разі перевищення платниками єдиного податку в календарному році обсягу доходу 1 млн. грн. обов’язковим стає застосування РРО.
Вже 8 750 платників єдиного податку ІІІ групи (фізичні особи-підприємці) за І півріччя 2015 року перевищили обсяг доходу 1 млн. гривень.
Повідомляємо, що таким платникам єдиного податку ІІІ групи (фізичні особи-підприємці) необхідно врахувати цю інформацію, оскільки уже з 1 жовтня 2015 року вони зобов’язані при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.
Також ДФС повідомляє про необхідність платникам єдиного податку ІІІ групи (фізичні особи-підприємці) постійно контролювати обсяг своїх доходів.
Зокрема, всі платники єдиного податку ІІІ групи (фізичні особи-підприємці) зобов’язані при перевищенні обсягу доходу 1 млн. грн. розпочати застосовувати РРО.
Водночас, платники єдиного податку ІІ групи (фізичні особи-підприємці) у разі перевищення обсягу доходу 1 млн. грн. у 2015 році (незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення) зобов’язані з 01.01.2016 при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО.
Довідково:
Стаття 296. Ведення обліку і складення звітності платниками єдиного податку
(Кодекс податковий, ВР України, від 02.12.2010, № 2755-VI «Податковий кодекс України»)
296.10. Реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:
першої групи;
другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.
З 1 вересня - зміни у наданні податкових консультацій
Закон України від 17.07.2015 р. № 655-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків” змінив порядок надання консультацій контролюючими органами з 1 вересня. Відтак консультації, крім узагальнюючих, надаються:
- в усній формі - контролюючими органами;
- у письмовій або електронній формі - контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, та підлягають обов'язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім'я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.