Податківці Ленінської ДПІ відзначили День Незалежності
Виступаючи на урочистих зборах з нагоди двадцять четвертої річниці Дня Незалежності нашої держави ,начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев підкреслив, що внесок податкової служби у зміцнення незалежності України, у стабільність її економічного розвитку важко переоцінити. Податковій службі належить вирішальна роль у наповненні державної скарбниці реальними коштами, за рахунок яких виконуються соціальні програми, функціонують усі державні служби та інституції.
Ленінською ДПІ у цьому році до бюджетів усіх рівнів зібрано понад 319 млн.грн. податків та платежів. До Державного бюджету України надійшло понад 183 млн. грн.. Місцеві бюджети отримали понад 137 млн.грн., це дало можливість виплатити заробітну плату, пенсії, інші соціальні виплати.
Віктор Олексійович тепло поздоровив присутніх з визначним святом нашого народу, побажав невичерпної енергії, оптимізму, впевненості в завтрашньому дні, успіхів у праці в ім’я нашої рідної України. З нагоди свята групі працівників податкової служби вручено почесні грамоти та подяки.
З нагоди Дня незалежності Почесними грамотами були нагороджені найкращі працівники інспекції. Після урочистого заходу було піднято державний прапор.
ДФС запроваджує новий електронний сервіс
З 25 серпня 2015 року Державна фіскальна служба України запроваджує у тестовому режимі новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». З 1 вересня 2015 року сервіс буде запущено у штатному режимі.
Фізична особа – платник податків для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо сум своїх отриманих доходів та утриманих податків матиме можливість сформувати запит в електронному вигляді. Сформований запит підписується електронним цифровим підписом та відправляється на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС».
За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.
Детальніше з інформацією щодо роботи сервісу можна ознайомитися за посиланням
До уваги платників: наближається термін сплати податків та зборів за липень 2015 року
25 серпня поточного року останній день поданнядекларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію);
28 серпня поточного року останній день сплати:
- ПДВ за липень 2015 року;
- акцизного податку за липень 2015 року;
- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами з доходу за липень 2015 року;
- плати за землю (крім громадян) за липень 2015 року;
- збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ за липень 2015 року;
- авансового внеску з податку на прибуток підприємств за серпень 2015 року;
- авансового внеску з рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за серпень 2015 року;
- авансового внеску з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за серпень 2015 року;
- авансового внеску з рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України за серпень 2015 року;
- податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) з нарахованого, але не виплаченого доходу, за липень 2015 року;
- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за липень 2015 року;
- ПДФО із загальної суми процентів, нарахованих за липень 2015 року, на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитній спілці.
Звільняються від оподаткування пенсії інвалідів війни та деяких інших категорій осіб
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що починаючи з 1 вересня 2015 року при нарахуванні та виплаті пенсій учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» податок на доходи фізичних осіб нараховуватись та утримуватись не буде.
Такі зміни до податкового законодавства були внесені Законом України від 17.07.2015 №653-VIII «Про внесення змін до статті 164 Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб».
Починаючи з 01.09.2015 пенсії, призначені учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» будуть зазначатися у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою №1ДФ тільки з ознакою доходу «128» та будуть звільнені від оподаткування податком на доходи фізичних осіб.
Дніпропетровські митники з початку року відкрили 60 справ про порушення митних правил
Шістдесят справ по порушення митних правил при періщенні через кордони України товарів і вантажів порушено Дніпропет- ровською митницею ДФС. Найчастіше порушення виявле- нні митниками Дніпропет- ровщини - це приховування товару, що переміщується через кордони (17 випадків), а також недоставку або несвоєчасну доставку до області товару, що пройшов кордони держави (12 випадків).
Загалом, митниками Дніпропетровщини складено протоколів на загальну суму 14 мільйонів 285 тисяч 580 гривень. З цієї суми митниками вилучено товарів на суму більше 4 мільйонів 427 тисяч гривень. Судами області вже розглянуто тридцять дві справи про порушення митних правил за результатами яких з порушників вже стягнуто 356 тисяч 577 гривень.
Також, судами області прийнято рішення про конфіскацію предметів правопорушень на суму 362 тисячі 502 гривні та сплати штрафів на суму 347 тисяч 207 гривень.
Понад 6,6 мільярдів гривень податкових платежів отримали місцеві бюджети Дніпропетровщини з початку року
За сім місяців 2015 року до кошиків місцевих бюджетів Дніпропетровської області надій- шло 6 мільярдів 620,4 мільйонів гривень, що в порівнянні з минулим роком на 1 мільярд 125,8 мільйонів гривень, або на 20,5% більше. Про це повідомила заступник начальник Головного управління ДФС у Дніпропет- ровській області Вікторія Каліногорська.
Найбільшу питому вагу в доходах місцевих бюджетів Дніпропетровського регіону займає податок на доходи фізичних осіб – 49,1%, якого протягом січня – липня поточного року зібрано 3 млрд. 252,6 млн. грн.
Плата за землю з юридичних та фізичних осіб теж у переліку бюджетоутворюючих податків і зборів для місцевих бюджетів області. Зокрема, юридичні особи сплатили 1 млрд. 197,9 млн. грн., а фізичні особи – 97,8 млн. грн. цього платежу. Податок на прибуток підприємств склав 652,9 млн. грн. Внесок дніпропетровських спрощенців до місцевих скарбниць – 428,8 млн. грн. єдиного податку.
Протягом січня – липня 2015 року на „Пульс” надійшло майже 4,9 тис. звернень від платників податків та громадян
З початку 2015 року до антикорупційного сервісу Державної фіскальної служби «Пульс» надійшло майже 4,9 тис. звернень.
Переважна більшість звернень – понад 3,9 тис. – стосувалось податкової тематики. З питань митної тематики протягом зазначеного періоду на сервіс зателефонували 959 громадян.
Здебільшого звернення стосувались проблем, які виникають при поданні звітності та реєстрації податкових накладних – 1 698 звернень та організації роботи ДФС та її територіальних органів – 1 482 звернення.
Затримки митного оформлення товарів стосувалось 576 звернень, електронного адміністрування ПДВ та перевірок суб`єктів господарювання – 213 та 186 звернень відповідно.
У той же час слід відзначити, що саме антикорупційної тематики стосувалось лише 128 звернень. Не залишаються без уваги суб`єктів господарювання та громадян питання роботи ЦОПів та особливості реєстрації платником ПДВ. Стосовно цих тематик за 7 місяців поточного року на «Пульс» надійшло відповідно 82 та 170 звернень. Також 167 дзвінків на «Пульс» було пов`язано з наявністю черг на митних постах ДФС.
Станом на 1 серпня 2015 року завершено розгляд 4 264 звернень, а заявники сповіщені про результати розгляду.
Нагадаємо, що за допомогою сервісу «Пульс» можна поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері. Телефон цілодобової лінії (044) 284-00-07.
Завдяки фахівцям ДФС 11,1 тис. підприємців підвищили заробітну плату своїм працівникам
Протягом січня-липня поточного року за результатами спільних заходів ДФС та органів місцевого самоврядування 11,1 тис. суб’єктів господарювання, які виплачували своїм працівникам мінімальну заробітну плату, підвищили рівень її виплати. Внаслідок цього до бюджету надійшло 15,6 млн. гривень.
Загалом, з початку 2015 року під час перевірок роботодавців щодо дотримання податкового законодавства під час виплати заробітної плати порушення зафіксовано в 57 відс. перевірених підприємців. За виявленими фактами порушень до бюджету донараховано близько 460 млн. грн. податку на доходи фізосіб та штрафних санкцій.
Крім того, за вказаний період було виявлено 51 тис. найманих працівників, які працювали без укладання трудових угод зі своїми роботодавцями. За результатами перевірки до бюджету сплачено понад 8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та близько 19 млн. грн.. єдиного внеску.
До державної реєстрації залучено близько 21 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації. До бюджету додатково надійшло 9 млн. грн. податків.
Електронне адміністрування ПДВ
Відповідно до ст. 200 прим.1 Податкового кодексу України на запит платника податку надається інформація про рух коштів на його рахунках у системі електронного адміністрування податку шляхом надсилання електронного повідомлення.
При виявленні бажання платника податків повернути на поточний рахунок залишок коштів, які зараховано на електронний рахунок ПДВ законодавством передбачено для платника виконання деяких умов, викладених в підпункті «б» п. 200 прим.1. 6 ст. 200 прим.1 Податкового кодексу України. Зокрема, на дату подання податкової декларації з ПДВ сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку повинна перевищувати суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації, платник податку повинен подати до контролюючого органу у складі такої декларації заяву (додаток 4 до декларації), відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню, зокрема, на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку
На суму податку, що відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника, на момент подання заяви зменшується значення суми податку, визначеної пунктом 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу, шляхом зменшення на таку суму показника загальної суми поповнення рахунку в системі електронного адміністрування податку з поточного рахунку платника.
Згідно з п. 21 прим.1 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №569, для відповідного перерахування коштів ДФС надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку Заяви).
Казначейство на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Податковим кодексом України для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов’язань, здійснює відповідне перерахування.
Звертаємо увагу, що кошти, зараховані на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, є коштами, які використовуються виключно у цілях, визначених пунктом 200 1.5 статті 200 1 ПКУ та погашення податкового боргу з податку на додану вартість.
З 1 вересня - зміни у наданні податкових консультацій
Закон України від 17.07.2015 р. № 655-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків” змінив порядок надання консультацій контролюючими органами з 1 вересня. Відтак консультації, крім узагальнюючих, надаються:
- в усній формі - контролюючими органами;
- у письмовій або електронній формі - контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, та підлягають обов'язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім'я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.
Закон про зменшення податкового тиску на платників податків
Офіційно опублікований 12 серпня 2015 року у газеті «Голос України» № 147 Закон України від 17.07.2015 р. № 655-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків”. Новий документ передбачає, зокрема:
- підвищення до 6000 грн вартісної межі для віднесення матеріальних активів до основних засобів;
- заборону контролюючим та іншим державним органам використовувати акт перевірки як основу для висновків про відносини платника податків із контрагентами, якщо платникові за результатами здавання акта не вручене податкове повідомлення-рішення;
- за наявності письмового звернення платника податків замість документальної невиїзної перевірки можливість проведення документальної виїзної перевірки;
- тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, скасування протягом 10 днів із дня сплати податкового зобов’язання платникам податків з обсягом доходів або операцій до 20 млн грн штрафів, нарахованих на суми податкового зобов’язання, які платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення;
- надання дозволу платникам не нараховувати пеню при внесенні змін до податкової звітності внаслідок самостійного нарахування суми грошового зобов’язання впродовж 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання.
Зазначений закон у загальній своїй частині набере чинності з 1 вересня 2015 року.
Яку суму „відрядних” коштів оподаткують військовим збором
Відповідно до п.п. 1.1 п. 161 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, зокрема фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.
Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5 відсотка.
Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ.
Так, п. 163.1 ст. 163 ПКУ передбачено, що об’єктом оподаткування резидента є, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до п. 170.9 ст. 170 ПКУ.
Таким чином, сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до п. 170.9 ст. 170 ПКУ, підлягає оподаткуванню військовим збором.
Строки реєстрації податкових накладних
Загальні правила реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), зокрема терміни їх реєстрації в ЄРПН, встановлений п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), залишилися без змін.
Зокрема, реєстрація податкових накладних/ розрахунків коригування в ЄРПН здійснюється не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання, але не пізніше 180 календарних днів від дати їх складання.
В той же час п. 39 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ продовжено термін реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року (включно).
Для таких податкових накладних/розрахунків коригування встановлюються такі строки реєстрації:
- податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до останнього дня (включно) місяця, в якому вони були складені;
- податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.
Наприклад: для податкової накладної, складеної 11 серпня 2015 року, термін реєстрації в ЄРПН припадає на період з 11 по 31 серпня 2015 року (включно), а для податкової накладної з датою складання 26 вересня 2015 року – з 26 вересня 2015 року до 15 жовтня 2015 року (включно).
Адвокатська діяльність - через реєстрацію у фіскальній службі
Відповідно до частини третьої статті 4 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (далі – Закон), адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання (організаційні форми адвокатської діяльності).
Інформація про обрані адвокатом організаційні форми адвокатської діяльності вноситься до Єдиного реєстру адвокатів України. При зміні відомостей, що внесені або підлягають внесенню до Єдиного реєстру адвокатів, має бути забезпечене внесення відповідної інформації до реєстру, відповідно до статті 17 Закону.
Адвокат, який здійснює свою діяльність індивідуально, є самозайнятою особою (стаття 13 Закону).
Водночас, відповідно до підпункту 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), самозайнята особа - платник податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.
Адвокатське бюро (адвокатське об’єднання) може залучати до виконання укладених об’єднанням договорів про надання правової допомоги інших адвокатів на договірних засадах (статті 14, 15 Закону).
Пунктом 63.2 статті 63 ПКУ встановлено, що взяттю на облік або реєстрації в контролюючих органах підлягають всі платники податків.
Взяття на облік в контролюючих органах юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів, а також самозайнятих осіб здійснюється незалежно від наявності обов’язку щодо сплати того або іншого податку та збору.
Приватні нотаріуси та інші фізичні особи, умовою ведення незалежної професійної діяльності яких згідно із законом є державна реєстрація такої діяльності у відповідному уповноваженому органі та отримання свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на ведення незалежної професійної діяльності, протягом 10 календарних днів після такої реєстрації зобов’язані стати на облік у контролюючому органі за місцем свого постійного проживання (абзац другий пункту 65.1 статті 65 ПКУ).
Тобто, на обліку в контролюючих органах повинні перебувати як самозайняті особи адвокати, які здійснюють адвокатську діяльність індивідуально, у т.ч. ті, які одночасно залучені на договірних засадах до виконання укладених адвокатським бюро (об’єднанням) договорів про надання правової допомоги.
Електронна звітність - зручно, швидко, доступно
Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно на два роки як суб’єктам господарювання, так і громадянам для подання декларації про майновий стан і доходи через Інтернет. Надання зазначеної послуги сприяє розвитку електронних сервісів фіскальної служби. Адже за допомогою ключів електронного цифрового підпису, виданих Центром, платники мають змогу звітувати он-лайн не тільки до органів ДФС, а й до органів Держстату та Пенсійного фонду.
Набрали чинності зміни до системи електронного адміністрування ПДВ
У газеті «Голос України» від 27.07.2015 р. № 135 опубліковано текст Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» від 16.07.2015 р. № 643-VIII.
В офіційному тексті Закону передбачено таке:
1. Надання права платнику податку протягом 365 календарних днів із дати складання податкової накладної на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН.
2. Скасування необхідності проведення перерахунку частки використання необоротних активів, придбаних після 01.07.2015 р., в оподатковуваних операціях за підсумками одного, двох і трьох календарних років їх використання.
3. Для забезпечення коректного формування із 01.07.2015 р. показника суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, передбачено «обнуління» такого показника станом на 01.07.2015 р.
4. Урегулювання питання акумулювання коштів на спеціальних рахунках сільськогосподарських підприємств.
5. Виключення з переліку обов’язкових реквізитів податкової накладної податкової адреси продавця та виду цивільно-правового договору.
6. Продовження строків реєстрації в ЄРПН для податкових накладних, дата скла¬дання яких припадає на період із 1 липня по 30 вересня 2015 року.
7. Доповнення п. 201.4 ПКУ правилами складання зведеної податкової накладної та податкової накладної, виписаної за щоденними підсумками операцій.
Коли Податкова може погасити борг платника шляхом продажу заставного майна
ДФС повідомила в системі «ЗІР» (підкатегорія 134.03), що погашення податкового боргу платника податків здійснюється на підставі рішення судущодо надання дозволу на погашення всієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває в податковій заставі та прийнятого на його підставі рішення контролюючого органу шляхом продажу майна платника податків на публічних торгах і/або торгівельними організаціями в порядку, визначеному п.п. 95.7–95.21 ст. 95 ПКУ.
Вимоги до заповнення прибуткових та видаткових касових ордерів
Прибуткові касові ордери і квитанції до них, а також видаткові касові ордери і видаткові відомості мають заповнюватися бухгалтером чорнилом темного кольору чорнильною або кульковою ручкою, за допомогою друкарських машинок, комп'ютерних засобів чи іншими способами, які забезпечили б належне збереження цих записів протягом установленого для зберігання документів терміну.
У касових ордерах зазначається підстава для їх складання і перелічуються додані до них документи. Видача касових ордерів і видаткових відомостей на руки особам, що вносять або одержують готівку, забороняється.
Приймання і видача готівки за касовими ордерами може проводитися тільки в день їх складання.
Виправлення в касових ордерах та видаткових відомостях забороняються.
У касових ордерах, які оформляються на загальну суму проведених підприємством касових операцій (видача готівки за видатковими відомостями, електронними платіжними засобами, здавання готівки до банку, отримання готівки з банку за чеком та оприбуткування її в касі тощо), реквізит "Одержав" або "Прийнято від" не заповнюється.
Вказані норми визначені п.3.10 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" затверджених постановою Правління НБУ від 15.12.04 № 637.
Із 29 липня в податковій накладній не вказують реквізити, які вже не є обов’язковими
ДФС у зв’язку із прийняттям Закону України від «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» від 16.07.2015 р. № 643-VІІІ повідомила про зміни в обов’язкових реквізитах податкової накладної. Про це йдеться в листі ДФС від 29.07.2015 р. № 27651/7/99-99-19-03-02-17.
До внесення відповідних змін до форм податкової накладної/розрахунку коригування в частині виключення з них реквізитів, які не передбачені новою редакцією п. 201.1 ПКУ, а також реквізитів, що втратили актуальність у зв’язку із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ, податкова накладна/розрахунок коригування складаються за діючою формою, але з урахуванням норм Закону № 643.
Тобто із 29.07.2015 р. (із дати набрання чинності Законом № 643) платники податку при складанні податкової накладної/розрахунку коригування можуть не заповнювати в заголовній частині поля реквізитів, які не визначені п. 201.1 ПКУ як обов’язкові, а саме:
•місцезнаходження (податкова адреса продавця);
•місцезнаходження (податкова адреса покупця);
•номер телефону (продавця та покупця);
•вид цивільно-правового договору, його номер і дата;
•форма проведених розрахунків.
Водночас наявність або відсутність у податковій накладній/розрахунку коригування заповнених полів реквізитів заголовної частини, які не є обов’язковими, не може бути підставою для виключення такої податкової накладної/розрахунку коригування зі складу податкового кредиту, якщо немає інших підстав для його зменшення.
Таблична частина податкової накладної/розрахунку коригування, яка визначає опис і номенклатуру товару, до затвердження нової форми податкової накладної/розрахунку коригування заповнюється без змін.
Порядок складання податкових накладних/розрахунків коригування, зазначений у цьому листі, поширюється на податкові накладні/розрахунки коригування, дата складання яких припадає на період, починаючи із 29.07.2015 р. включно.