ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє:
Податкові консультації з першого вересня 2015 року - по-новому
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що Законом України від 17 липня 2015 року № 655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» у статтю 52 Податкові консультаціївнесені наступні зміни:
пункт 52.3 доповнено реченням такого змісту: "Консультація, надана в письмовій або електронній формі, обов’язково повинна містити опис питань, що порушуються платником податків, з урахуванням фактичних обставин, вказаних у зверненні платника податків, обґрунтування застосування норм законодавства та висновок з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства";
пункт 52.4 викладено в такій редакції:
"52.4. Консультації, крім узагальнюючих, надаються:
в усній формі - контролюючими органами;
у письмовій або електронній формі - контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, та підлягають обов’язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків та його податкової адреси";
пункт 52.6 викладено в такій редакції:
"52.6. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов’язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню, у тому числі на офіційному веб-сайті цього органу, протягом 5 календарних днів".
Ці зміни набувають чинності з 01.09.15.
До уваги платників ПДВ
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська нагадує про зміни внесені до Податкового кодексу України Законом України від 16.07.15 №643-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість", який набув чинності 29 липня 2015 року, зокрема, в частині застосування спеціального режиму оподаткування в межах системи електронного адміністрування ПДВ.
Доводимо до відома платників податків листи-роз'яснення ДФС України із зазначеного питання.
Лист ДФС України від 11.08.15 №29560/7/99-99-19-03-02-17 "Про зміни в системі електронного адміністрування ПДВ для сільськогосподарських підприємств"
Лист ДФС України від 11.08.15 №29562/7/99-99-19-03-01-17 "Про деякі особливості функціонування системи електронного адміністрування ПДВ"
Найпопулярнішим електронним сервісом ДФС є надання виписки з ЄРПН
Одним з найпопулярніших електронних сервісів ДФС є надання виписки з Єдиного реєстру податкових накладних, як покупцю так і продавцю. З початку поточного року опрацьовано понад 20 млн. таких запитів.
Не меншим попитом користується послуга з укладання договору з територіальними органами ДФС «Про визнання електронних документів» в електронній формі. Протягом зазначеного періоду було укладено майже 404 тис. таких договорів з платниками податків.
Цікавляться користувачі й інформацією з реєстру платників ПДВ щодо наявності платників у зазначеному реєстрі. Протягом 7 місяців поточного року було опрацьовано майже 34 тис. запитів з цієї теми.
Крім того, з початку 2015 року автоматизованою системою «Єдине вікно подання електронної звітності» ДФС опрацьовано понад 177 тис. електронних повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах.
Загалом, з початку 2015 року «Єдиним вікном подання електронної звітності» Державної фіскальної служби користуються майже 978 тис. платників податків.
Для інформаційної підтримки та технічної допомоги суб`єктам господарювання функціонує call – центр ДФС, яким з початку 2015 року надано майже 148 тис. відповідей з питань подання електронної податкової звітності та реєстрації податкових накладних.
ДФС скасовує штрафні санкції
Тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, скасовуються штрафні санкції платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній рік складав менше 20 млн. гривень. Стосуватиметься це тих штрафних санкцій, які нараховані на суму податкового зобов'язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення.
Штрафи скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов'язання у порядку, встановленому Мінфіном.
Звертаємо увагу, що зазначена норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов'язання з одного й того самого податку або збору.
При цьому, у разі скасування штрафної санкції сплачене податкове зобов'язання не підлягає подальшому оскарженню.
Зазначені нововведення передбачені Законом України від 17.07.2015р. № 655 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків".
Чергові зміни трансфертного ціноутворення
Законом України від 15.07.2015р. №609 внесено зміни до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення.
Змінами, зокрема, передбачено що господарські операції визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються наступні умови:
річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 50 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний звітний рік;
обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 5 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний звітний рік.
Поряд з цим, за неподання звіту про контрольовані операції та документації з трансфертного ціноутворення змінено розмір штрафних санкцій, які передбачені пунктом 120.3 статті 120 Податкового кодексу.
Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення" набрав чинності 13.08.2015 року.
28 серпня 2015 року - граничний термін сплати земельного податку
Перший заступник начальника ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Ольга Тісова повідомляє, що з початку 2015 року власники землі та землекористувачі – фізичні особи за користування землею перерахували до місцевих бюджетів 32,4 млн. грн., збільшивши минулорічні надходження на 6,2 млн. грн.
Відповідно до Податкового кодексу України (далі - Кодекс), плата за землю – це обов'язковий платіж у складі податку на майно, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Підставою для нарахування плати за землю є дані державного земельного кадастру.
Фізичні особи – громадяни сплачують податок впродовж 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Граничний термін сплати у 2015 році - 28 серпня поточного року.
Фахівці ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська нагадують, що відповідно до Кодексу від плати за землю звільняються інваліди першої і другої групи, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Новостворені фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку, сплачують за себе єдиний внесок в розмірі не менше мінімального страхового внеску
Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи-підприємці, в тому числі фізичні особи-підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування.
Такі платники зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону № 2464).
При цьому платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Зазначена категорія платників самостійно для себе обчислює суму єдиний внесок, яка не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць, незалежно від отримання доходу (прибутку) (п.п. 1 п. 6 розд. ІV Інструкції № 499).
Мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 5 частини першої ст. 1 Закону № 2464).
Обов’язки платників єдиного внеску виникають, зокрема, у фізичних осіб-підприємців, що обрали спрощену систему оподаткування, з дня їх державної реєстрації відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» (абзац другий частини четвертої ст. 5 Закону № 2464).
Відтак новостворені фізичні особи-підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування, сплачують за себе єдиний внесок в розмірі, який самостійно визначили, але не менше мінімального страхового внеску на місяць, в термін до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Про недобудови – у декларації
Відтепер у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, потрібно вказувати про незавершене будівництво, а ще про об’єкти, не введені в експлуатацію чи право власності на які не зареєстровано, якщо вони належать декларанту (членам його сім’ї), розташовані на земельних ділянках, які йому належать чи побудовані (повністю або частково) з матеріалів чи за кошти декларанта (членів його сім’ї).
Для довідки: Закон України від 16.07.2015 № 631-VIII.
Платниками Кіровського району з початку року в бюджет країни сплачено 473,4 млн. грн. ЄСВ
Платники Кіровського району протягом січня – серпя поточного року поповнили бюджет за рахунок надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування на 473,4 млн. грн., індикативні показники виконано на 111,9 % , додатково надійшло понад 50,4 млн. грн.
Зокрема, у серпні до бюджету сплачено понад 46,6 млн. грн. ЄСВ
Платникам внеску - юридичним особам та підприємцям, які мають найманих працівників нагадуємо, що Звіт із єдиного соціального внеску за формою згідно з Додатком 4 подається відповідно до Порядку затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015р.№ 435, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду. За несвоєчасне подання звітності та несвоєчасну сплату (несплату, неперерахування) внеску передбачається застосування штрафних санкцій та адміністративна відповідальність.
Штрафні санкції та ПДВ
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська інформує платників податку на додану вартість, що у зв’язку із змінами, внесеними Законом України від 16 липня 2015 року № 643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість», починаючи з четвертого робочого дня після дати набрання чинності зазначеним Законом України, реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних/розрахунків коригування, складених до 1 липня 2015 року, здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, визначеною п.200¹.3 ст.200¹ Податкового кодексу України (п.35 підр.2 р.ХХ Кодексу).
Слід зазначити, що положеннями п.120¹.1 ст.120¹ Кодексу визначено, що порушення платниками ПДВ граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам ПДВ, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН, встановлених ст.201 Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість штрафу в розмірі:
10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.
Пунктом 120¹.2 ст. 120¹ Кодексу встановлено, що відсутність з вини платника реєстрації податкової накладної, що підлягає наданню покупцю - платнику ПДВ, та розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладення на платників податку, на яких відповідно до вимог ст. 192 та 201 цього Кодексу покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 50 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податковій накладній/розрахунку коригування.
Відповідно до п.35 підр.2 р.ХХ Кодексу, при порушенні термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, складених до 1 жовтня 2015 року, норми п.120¹.1 ст.120¹ Кодексу, щодо штрафних (фінансових) санкцій, не застосовуються.
Урочистості з нагоди Дня Незалежності України
Напередодні головного державного свята України, Дня Незалежності України, у ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська проведено урочисті збори, присвячі цій знаменній даті .
В.о. начальника Катерина Петрівна Дебела звернулася до присутніх з вітальним словом. Вона наголосила: «Сьогодні наше завдання, завдання усіх громадян України – зробити усе, аби наповнити незалежність нашої країни справжнім змістом. Від кожного залежить, якою бути нашій державі, як житимуть наші діти, онуки й правнуки. А перед нами, працівниками фіскальної слкжби, стоїть найвідповідальніше з завдань – стабільно наповнювати бюджет держави, докласти максимум зусиль і снаги, аби наблизити пору розквіту України. Я хочу, щоб кожен з вас пам’ятав: ми працюємо задля розвитку нашої держави і добробуту людей. Я хочу, щоб кожен з співробітників усвідомлював свій персональний внесок у загальні досягнення. Щоб кожен знав свою роль у тих історичних перетвореннях, що відбуваються сьогодні».
Наприкінці заходу озвучено святковий наказ по ДПІ щодо відзначення працівників інспекції.