Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-08-20 22:01 Подобається

Співробітники ГУ ДФС у Дніпропетровській області припинили діяльність незаконно діючої газозаправної станції.

В рамках операції «Нафтопродукт 2015» співробітники ГУ ДФС у Дніпропетровській області припинили діяльність незаконно діючої газозаправної станції та вилучено ТМЦ на суму майже півмільйона гривень.

Реалізація газу велась без будь-яких дозвільних документів та всупереч встановлених технічних вимог. Крім того, не було й відомостей, які могли б засвідчити якість та законність походження скрапленого газу - метану.

Правопорушники розташували мобільну газозаправну станцію на Донецькому напрямку, ймовірно сподіваючись на те, що тут буде менше перевіряючих органів.

В ході проведення огляду було здійснено опис та вилучено газозаправне обладнання, два вантажних автомобілі обладнаних відповідним устаткуванням та скраплений газ - метан. Загалом ТМЦ на суму майже півмільйона гривень.

На теперішній час матеріали адміністративного правопорушення направлено до суду. Зловмисникам загрожує великий штраф та конфіскація вилученого обладнання.

Громадяни Дніпропетровської області подали майже 46 тисяч декларацій про майновий стан і доходи

Станом на перше серпня поточного року за підсумками декларування громадянами доходів, отриманих у 2014 році, кількість поданих декларацій про майновий стан і доходи становить майже 46 тисяч на загальну суму 3,2 мільярда гривень. До бюджету за результатами декларування надійде 71,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, а це на 14,2 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найбільше надійшло декларацій про доходи від отримання спадщини (4916 на загальну суму 690,5 млн. грн.), від продажу рухомого або нерухомого майна (745 на загальну суму 420,8 млн. грн.). Іноземний дохід в розмірі 85,5 млн. грн. задекларували 225 мешканців Дніпропетровського регіону.

Наразі, про понадмільйонні статки повідомили 282 громадянина області. За результатами декларування вони сплатять 17,9 млн. грн.

Разом з тим, 7686 мешканців Дніпропетровської області заявили про право на податкову знижку. За результатами поданих декларацій вони отримають 8,1 млн. грн.

До місцевого бюджету Красногвардійського району м.Дніпропетровська надійшло 24,29 млн. гривень єдиного податку

Впродовж семи місяців поточного року до місцевого бюджету Красногвардійського району, при очікуваних надходженнях єдиного податку в сумі 17,9 млн грн, надійшло 24,29 млн гривень. Бюджетні призначення виконано на 135,5%.

Фізичні особи-підприємці спрямували до бюджету майже 18,0 млн грн, що на 6,32 млн грн більше надходжень січня-липня 2014 року. Прогнозний показник виконано на 141,9%. Додатково місцевий бюджет отримав 74,29 млн.гривень.

Юридичні особи, які використовують спрощену систему оподаткування, сплатили 6,5 млн. грн єдиного податку. Додатково надійшло 2,5 млн. гривень.

«У нинішніх умовах повнота та своєчасність надходжень до місцевих бюджетів має велике значення, адже бюджет району – це безпосереднє джерело видатків на потреби громади регіону, а єдиний податок одне із потужних джерел яке наповнює бюджет» - зазначає начальник ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Ганна Чуб.

До уваги сільськогосподарських підприємств – особливості адміністрування ПДВ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), який набрав чинності 29.07.2015, було внесено ряд змін, направлених на удосконалення електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ).

Державна фіскальна служба України у листі від 11.08.2015 №29560/7/99-99-19-03-02-17 «Про зміни в системі електронного адміністрування ПДВ для сільськогосподарських підприємств» (далі – лист ДФС України №29560) повідомила про особливості застосування системи електронного адміністрування ПДВ для сільгоспвиробників.

Відповідно до пункту 2001.2 статті 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом № 643, платникам податку – сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу (далі – сільськогосподарське підприємство), у системі електронного адміністрування ПДВ до вже відкритих основних рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ (далі – основні електронні рахунки) відкриваються додаткові рахунки, призначені для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських товаровиробників, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (далі – додаткові електронні рахунки).

Таким чином, сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування ПДВ два електронних рахунки: основний та додатковий.

Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств.

На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунку у сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.

З додаткового електронного рахунку кошти автоматично перераховуються Казначейством на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки.

Реквізити спеціального рахунку сільськогосподарське підприємство зобов’язане зазначати у податковій звітності з ПДВ.

До настання граничних термінів, передбачених для сплати задекларованих податкових зобов’язань, необхідно, щоб загальна сума перерахованих коштів на додатковий електронний рахунок, з якого кошти автоматично списуються на спеціальний рахунок, була не менше суми податкових зобов’язань, задекларованих таким сільськогосподарським підприємством у податковій декларації, в якій відображаються результати діяльності у межах спеціального режиму оподаткування за результатами відповідного звітного (податкового) періоду (декларації 0121–0123).

З 1 вересня школи та дошкільні заклади звільняються від сплати податку на нерухоме майно і плати за землю

З 1 вересня поточного року набирає чинності Закон України від 17.07.2015 №654-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності» (далі – Закон №654) (опублікований у газеті «Голос України» від 11.08.2015 №146).

Законом №654 встановлено, що не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг (підпункт 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України доповнено підпунктом «і»).

Одночасно законом №654 з 1 вересня 2015 року від сплати земельного податку звільняються дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів (пункт 282.1 статті 282 Податкового кодексу України доповнено підпунктом 282.1.4).

На Дніпропетровщині завдяки податковому компромісу закрито 6 кримінальних проваджень

В рамках Закону України №63-VIII від 25.12.2014 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових обов’язків з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі податкового компромісу» з початку 2015 року слідчим управлінням ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області закрито 6 кримінальних проваджень у відношенні службових осіб суб’єктів підприємницької діяльності на підставі ст.284 п.9 ч.1 Кримінального процесуального кодексу України.

У ході досудового розслідування зазначені суб’єкти господарювання сплатили до бюджету 5 відсотків від суми заниженого податкового зобов’язання, що склало 2,7 млн. гривень. Решта – вважається погашеною.

Проте, з метою недопущення втрат бюджету по кримінальних провадженнях призначено 38 перевірок СГ, які не скористались процедурою податкового компромісу - сплатити до держбюджету 5 відсотків від раніше занижених податкових зобов’язань з ПДВ і податку на прибуток підприємств. За результатами таких перевірок цим суб’єктам господарювання донараховано 131,8 млн. гривень, з яких на теперішній час сплачено 6,5 млн. гривень.

Щодо надходжень митних платежів до бюджету на Дніпропетровщині

З початку 2015 року Дніпропетровською митною службою ДФС до державного бюджету України направлено більше 9 мільярдів 342 мільйонів 400 тисяч гривень. Що на шість відсотків, або на 525 мільйони більше від запланованого.

Темп росту надходжень з Дніпропетровської митниці, у порівнянні з минулим роком склав майже 180 відсотків, надходження збільшилися на 4 мільярди 137 мільйонів гривень.

Майже 29,5 відсотки всіх надходжень Дніпропетровської митниці склали платежі паливно-енергетичної галузі. Так, з початку 2015 року митні платежі галузі збільшилися на 1 мільярд 515 мільйонів 500 тисяч гривень і склали 2 мільярди 365 мільйонів 400 тисяч гривень.

Надходження митних платежів від хімічної галузі склали 2 мільярди 280 мільйонів 400 гривень, що більш, як на 991 мільйон більше, ніж за аналогічний період минулого року. Надходження від експорту та імпорту машин, устаткування та транспорту, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилися на 15,7 відсотків і склали 1 мільярд 364 мільйони 300 тисяч гривень.

Термін розгляду органом ДФС договору про визнання електронних документів

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що термін розгляду з боку органів Державної фіскальної служби (далі – орган ДФС) договору про визнання електронних документів, надісланих платником в електронній формі, не перевищує 5 робочих днів.

Квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки для юридичної особи або фізичної особи – підприємця, а у разі відсутності у фізичної особи – підприємця печатки – ключем його підпису.

Інші файли, що мають розширення «.xml» не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів ДФС.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі Державної фіскальної служби України. Дане роз’яснення розміщене у категорії 401.02 порядок отримання послуги електронного цифрового підпису.

Щодо складових майнового податку

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» (далі – Закон № 71) внесено низку змін до Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Транспортний податок

З 1 січня 2015 року набрала чинності стаття 267 ПКУ «Транспортний податок», відповідно до якої введено в дію новий місцевий податок.

Підпунктом 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 ПКУ визначено, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 ПКУ є об’єктами оподаткування.

Щодо об’єкта оподаткування.

Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Згідно з підпунктом 267.3.1 пункту 267.3 статті 267 ПКУ базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 ПКУ.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 грн. за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування згідно з підпунктом 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 ПКУ.

Відповідно до підпункту 267.5.1 пункту 267.5 статті 267 ПКУ базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року (2015 рік) і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт (підпункт 267.6.4 пункту 267.6 статті 267 ПКУ).

Основне про нерухомість

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляють, що Законом № 71 внесено зміни щодо оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, які набрали чинності з 1 січня 2015 року.

Зокрема, розширено базу оподаткування для податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, шляхом оподаткування як житлової, так і нежитлової нерухомості.

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості з урахуванням таких особливостей:

за наявності у власності платника податку одного об'єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до підпункту 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 ПКУ, та пільги органів місцевого самоврядування з неоподатковуваної площі таких об'єктів (у разі її встановлення) та відповідної ставки податку;

за наявності у власності платника податку більше одного об'єкта житлової нерухомості одного або різних типів, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об'єктів, зменшеної згідно з підпунктом 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 ПКУ, та пільги органів місцевого самоврядування з неоподатковуваної площі таких об'єктів (у разі її встановлення), та відповідної ставки податку.

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

Згідно з підпунктом 266.7.2 пункту 266.7 статті 266 ПКУ податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості надсилаються (вручаються) платнику податку – фізичній особі контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Таким чином, у поточному році фізичним особам - платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податок нараховувався контролюючими органами за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) за 2014 рік у такому порядку: у період з 1 січня по 31 березня 2014 року ‒ із житлової площі; з 1 квітня по 31 грудня 2014 року ‒ із загальної площі об’єктів житлової нерухомості.

Приклад алгоритму розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

у фізичної особи у власності перебуває квартира, житлова площа якої 123 кв. м, а загальна 220 кв. м, пільга зі сплати податку (120 кв. м), ставку податку встановлено у розмірі 1 відс. мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2014 (12,18 гривень). За 2014 рік сума податку розраховується:

І квартал – (123 кв. м - 120 кв. м)*12,18 грн. /12 міс. * 3 міс. = 9,14 гривень.

ІІ-ІV квартали – (220 кв. м – 120 кв. м)*12,18 грн. /12 міс.* 9 міс. = 913,5 гривень.

За 2014 рік сума податку складала 922,64 грн. (9,14 грн. + 913,5 гривень).

Отже, до 1 липня 2015 року фізичній особі надіслано податкове повідомлення-рішення про сплату податку у сумі 922,64 грн., яку необхідно сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Стосовно юридичних осіб, то платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості, декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт (підпункт 265.7.5 пункту 265.7 статті 265 ПКУ).

Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м бази оподаткування.

Разом з тим пунктом 33 підрозділу 10 розділу XX ПКУ передбачено, що на 2015 рік ставки податку для об'єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, визначені підпунктом 266.5.1 пункту 266.5 статті 266 ПКУ, не можуть перевищувати 1 відс. мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. м для об'єктів нежитлової нерухомості.

Працівники податкової міліції перекрили канал постачання контрафактних сигарет до країн ЄС

У ході проведення слідчо-оперативних заходів у рамках операції «Акциз-2015» співробітниками податкової міліції у Закарпатській та Львівській областях припинено потужний канал незаконного постачання контрафактних сигарет до країн ЄС.

Під час проведення огляду вантажного автомобілю на митному посту «Тиса» (Закарпатська обл.), який перевозив до Угорщини пиломатеріали, виявлено тютюнові вироби без марок акцизного податку торгових марок «Фест» та «JinLing»(виробництва Республіки Білорусь).

В подальшому у м. Стрий (Львівська обл.) було викрито складське приміщення, де здійснювалось накопичення контрафактних сигарет та завантаження вантажних автомобілів.

У результаті вжитих заходів працівниками податкової міліції з незаконного обігу вилучено 107,9 тис. пачок цигарок іноземного виробництва на загальну суму понад 1,9 млн. гривень.

За даними фактами зареєстровано кримінальне провадження. Тривають слідчі дії.

На сервіс ДФС України «Пульс» зателефонували 403 мешканці Дніпропетровського регіону

Саме стільки платників податків області звернулись на антикорупційний сервіс ДФС України «Пульс» впродовж січня - липня 2015 року, що на 21 відсоток більше відповідного періоду минулого року.

Як зазначають фахівці ГУ ДФС у Дніпропетровській області, понад 59% із них або 238 звернень стосувались подання звітності в електронному вигляді. Із роботою органів ДФС та системи електронного адміністрування ПДВ були пов’язані 92 та 28 звернень відповідно. У 20 зверненнях піднімалось питання перевірок суб’єктів господарювання. Безпосередньо антикорупційної тематики сервісу стосувалося 4 звернення.

Усі звернення жителів Дніпропетровської області були розглянуті, а відповіді на них надані вчасно.

Нагадаємо, що оперативно вирішити питання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю і митного оформлення, можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

До уваги платників ПДВ – своєчасно реєструйте податкові накладні

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

Згідно з пунктом 39 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу для податкових накладних, дата складення яких припадає на період з 1 липня по 30 вересня 2015 року включно, не застосовуються граничні строки реєстрації в ЄРПН, встановлені пунктом 201.10 статті 201 Кодексу, та встановлюються такі строки реєстрації:

- податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця у період, зазначений в абзаці першому цього пункту, підлягають реєстрації в ЄРПН до останнього дня (включно) місяця, в якому вони були складені;

- податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця у період, зазначений в абзаці першому цього пункту, підлягають реєстрації в ЄРПН до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі Державної фіскальної служби України. Дане роз’яснення розміщене у категорії 101.20 реєстрація в єдиному реєстрі податкових накладних.

Закон про зменшення податкового тиску на платників податків

Офіційно опублікований 12 серпня 2015 року у газеті «Голос України» № 147 Закон України від 17.07.2015 р. № 655-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків”. Новий документ передбачає, зокрема:

- підвищення до 6000 грн вартісної межі для віднесення матеріальних активів до основних засобів;

- заборону контролюючим та іншим державним органам використовувати акт перевірки як основу для висновків про відносини платника податків із контрагентами, якщо платникові за результатами здавання акта не вручене податкове повідомлення-рішення;

- за наявності письмового звернення платника податків замість документальної невиїзної перевірки можливість проведення документальної виїзної перевірки;

- тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, скасування протягом 10 днів із дня сплати податкового зобов’язання платникам податків з обсягом доходів або операцій до 20 млн грн штрафів, нарахованих на суми податкового зобов’язання, які платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення;

- надання дозволу платникам не нараховувати пеню при внесенні змін до податкової звітності внаслідок самостійного нарахування суми грошового зобов’язання впродовж 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання.

Зазначений закон у загальній своїй частині набере чинності з 1 вересня 2015 року.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі