Повідомляє ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-08-13 16:20 Подобається

За сім місяців 2015 року від платників Красногвардійського району надійшло 29 звернень на телефонну лінію сервісу «Пульс»

Упродовж січня – липня поточного року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України “Пульс” надійшло 29 звернень від платників податків Красногвардійського району.

Найактуальніші питання що порушувались у зверненнях, стосувались:

- роботи органів державної фіскальної служби – 3;

- звітності та реєстрації накладних – 25;

- реєстрації платником ПДВ – 1.

Нагадуємо, антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України “Пульс” створений для оперативного реагування на звернення громадян та суб’єктів господарювання щодо неправомірних дій або бездіяльність працівників Служби. Телефон “Пульс” (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Максимальна відкритість – новий стиль взаємовідносин.

Протягом 7 місяців 2015 року правом доступу до публічної інформації скористались 4 фізичні особи – громадяни та 3 юридичні особи. 85,7% запитів на інформацію надійшли засобами поштового зв’язку, 14,3% – через електронну скриньку.

За результатами розгляду 85,7% запитувачам – надано відкриту податкову інформацію, 14,3% запитувачам – вмотивовано відмовлено у наданні запитуваної інформації. Відповідь на кожен запит на інформацію надано своєчасно і в повному обсязі.

Нагадуємо, що отримати податкову інформацію може кожен бажаючий, надіславши запит на інформацію на поштову адресу: ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області, 49047, м. Дніпропетровськ, вул. Театральна, 1-а (на конверті вказувати „Публічна інформація”); на електронну адресу: [email protected]; факсом: (0562) 34-28-55; за телефоном: (056) 377-46-08; особисто до відділу надання адміністративних послуг розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації управління реєстрації платників та електронних сервісів, кімната 112, в робочий час згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Ознайомитись з інструкцією, порядком та формою складання і подання запиту на інформацію можна на суб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області www.sfs.gov.ua в рубриці “Доступ до публічної інформації” та на інформаційних стендах розташованих в приміщенні ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

ЦОП ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська надано понад 132 тисяч адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг

За сім місяців поточного року ЦОП ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська загалом надано 132,7 тис. послуг, в тому числі 3,6 тис. адміністративних, 7,3 тис. консультаційних та 121,8 тис. інформаційних послуг.

Серед адміністративних послуг, найбільш запитуваною залишаються послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків 1,5 тис.

Користуються попитом у суб`єктів господарювання послуги із реєстрації платників єдиного податку 0,2 тис. та надання витягу з реєстру платників єдиного податку 0,2 тис.

Також залишається актуальними послуги щодо реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платниками єдиного податку 0,2 тис., видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету 0,8 тис. реєстрація реєстратора розрахункових операцій, реєстрація книг обліку розрахункових операцій та реєстрація розрахункових книжок 0,5 тис.

Змінився власник нерухомого майна: хто сплачує податок?

Порядок обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у разі зміни власника об’єкта оподаткування (житлової або нежитлової нерухомості, у тому числі його частки) регулюється пунктом 266.8 статті 266 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності (підпункт 266.8.2 пункту 266.8 статті 266 Кодексу).

Відповідно до підпункту 266.7.3 пункту 266.7 статті 266 Кодексу платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

- об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

- розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення.

Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним) (підпункт 266.7.3 пункту 266.7 статті 266 Кодексу).

Про роботу Акредитованого центру сертифікації ключів

Безкоштовне програмне забезпечення ДФС для підготовки та подання податкової звітності в електронному вигляді, а також програмне забезпечення (он-лайн сервіси) учасників Меморандуму щодо поліпшення процесу подання звітності, впровадження електронних сервісів та розвитку електронного документообігу, в яких реалізовано можливість використання посилених сертифікатів, сформованих АЦСК ІДД ДФС.

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

1. Строк чинності посилених сертифікатів відкритих ключів становить 2 (два) роки з моменту їх формування.

2. Відповідно до положень Регламенту АЦСК ІДД посилені сертифікати відкритих ключів надаються виключно в електронному вигляді шляхом їх розміщення на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (http://acskidd.gov.ua).

3. У зв’язку з тим, що в межах послуг електронного цифрового підпису не передбачено надання платникам податків носіїв ключової інформації, генерація особистих ключів підписувачів виконується на носії платника податків (змінні флеш-носії, оптичні носії CD/DVD для запису, захищені носії ключової інформації тощо).

Слід зауважити, що кожен особистий ключ підписувача повинен бути записаний на окремий носій інформації. Наприклад, представнику юридичної особи необхідно мати при собі три носії інформації (для ключів директора, бухгалтера та електронної печатки).

УВАГА! Особистий ключ має властивості прихованого файлу і відображається, якщо у налаштуваннях папок активована функція відображення прихованих файлів.

4. Програмне забезпечення для роботи з електронним цифровим підписом, в тому числі для подання звітності до органів ДФС в електронному вигляді, ви можете завантажити ТУТ

5. Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 №1452, працівники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності (далі – Працівники) особисто генерують ключі електронного цифрового підпису безпосередньо в установі або в акредитованому центрі сертифікації ключів.

Генерація ключів Працівників за довіреністю не дозволяється.

6. Відповідно до п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 №1452 органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної форми власності можуть отримувати послуги електронного цифрового підпису лише від одного акредитованого центру сертифікації ключів.

ПІДГОТОВКА ДОКУМЕНТІВ ТА РЕЄСТРАЦІЯ

Якщо ви ознайомились з Регламентом АЦСК ІДД та умовами Договору про надання послуг електронного цифрового підпису та погоджуєтесь з порядком надання зазначених послуг, наступна інформація допоможе вам правильно підготувати необхідні документи.

Якщо ви заповнили реєстраційні заяви, зібрали необхідні документи для реєстрації та отримання послуг електронного цифрового підпису зверніться до будь-якого представництва АЦСК ІДД за адресою вказаною далі або на офіційному інформаційному ресурсі http://www.acskidd.gov.ua/.

ВІДОКРЕМЛЕНІ ПУНКТИ РЕЄСТРАЦІЇ КОРИСТУВАЧІВ:

1. м. Дніпропетровськ, , пр-т Ім. Газети «Правда», буд. 95а, ЦОП, зал 3, каб. 9,10 тел.: (0562) 273076

Реєстрація користувачів: пн - чт - з 9:00 до 18:00; пт - з 9:00 до 16:45, обідня перерва: з 13:00 до 13:45;

2. м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду, буд. 25, вікна реєстрації корист. ЕЦП №21, №22 тел.: (056) 749-63-34.

Реєстрація користувачів: пн - чт - з 9:00 до 18:00; пт - з 9:00 до 16:45, обідня перерва: з 13:00 до 13:45.

На Дніпропетровщині викрито махінації підприємства на суму понад 8 млн. гривень

У Дніпропетровській області працівниками податкової міліції зареєстровані кримінальні провадження за ч.2 ст.209, ч.5 ст.191, ч.3 ст.212 КК України за фактами легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом, та ухилення від сплати податків посадовими особами одного з підприємств.

З’ясувалося, що посадовці підприємства, яке здійснює діяльність у сфері дослідження і експериментальних розробок, безпідставно отримали від державних та комунальних підприємств 6 млн. гривень. Отримані кошти в подальшому були легалізовані шляхом внесення до статутного фонду одного з підприємств та перерахування у вигляді фінансової допомоги на розрахункові рахунки іншого підприємства.

Крім цього, злочинці документально оформили низку нікчемних операцій з фіктивними суб’єктами підприємницької діяльності, що призвело до ухилення від сплати податків на суму 2,4 млн. гривень.

Тривають слідчі дії зі встановлення кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.

Попереджено несплату акцизного податку на загальну суму понад 16,9 млн. гривень

Працівниками податкової міліції та Держприкордонслужби разом з Одеською митницею ДФС у рамках операції «Акциз – 2015» проведено низку спільних заходів, за результатами яких попереджено спробу незаконного ввезення в Україну значної партії підроблених марок акцизного податку через міжнародний пункт пропуску для паромного сполучення «Іллічівськ».

На території Іллічівського морського рибного порту здійснено огляд двох вантажних автомобілів марки «Форд» під керуванням громадян Туреччини, які прибули на судні під прапором Панами, сполученням «Туреччина-Іллічівськ». Згідно наданих документів у вказаних автомобілях здійснювалось перевезення у митному режимі «транзит» вантажу побутової техніки та автомобільного скла до Російської Федерації.

У ході огляду вантажу та автомобілів виявлено 10 картонних коробок, прихованих від митного огляду (у місцях для розміщення інструментів та спальному місці у кабіні водія) з марками акцизного податку України для алкогольних напоїв з позначенням - 20 АВ ЛГП (Харківська область).

За результатами вжитих заходів вилучено 1,2 млн. штук марок акцизного податку для маркування лікеро-горілчаної продукції вітчизняного виробництва.

Вжитими заходами попереджено несплату акцизного податку на загальну суму понад 16,9 млн. гривень.

З 1 вересня поточного року пенсії інвалідів війни не оподатковуються

Законом України від 17 липня 2015 року №653-VIII «Про внесення змін до статті 164 Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб» з 1 вересня 2015 року звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб пенсії: - учасників бойових дій у період Другої світової війни; - інвалідів війни; - осіб, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України від 22.10.1993 №3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Цей закон опубліковано у газеті «Голос України» від 06.08.2015 №142.

Електронні сервіси для платників податків

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що для якісного обслуговування платників податків на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) (електронна адреса: sfs.gov.ua) функціонують електронні сервіси:

«Електронний кабінет платника податків» – це персональне автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна підготувати, заповнити та подати звітність в електронному вигляді та переглянути дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків) у режимі реального часу;

«Дані реєстру платників ПДВ» – щоденно оприлюднюється інформація про платників ПДВ;

«Митна статистика» – можна отримати статистичну інформацію по 6-ти показниках;

«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» – сервіс для перевірки надійності ділових партнерів (наприклад, наявність податкового боргу);

«Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» («ЗІР») – сервіс, який забезпечує можливість пошуку інформації по певному податку, напрямку діяльності (оподаткування, митна справа, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), електронний цифровий підпис) шляхом перегляду за певні періоди інформації не лише по запитаннях-відповідях, розміщених у Базі знань, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів;

«Анулювання реєстрації платника ПДВ» – сервіс, який надає можливість отримати інформацію про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду;

«Антикорупційний сервіс «Пульс» – «гаряча» телефонна лінія, за якою по телефону (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання цілодобово мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДФС, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України;

«Заповнення декларації громадянами» – сервіс, який надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи, яку подають до органів ДФС фізичні особи – підприємці та громадяни, та надіслати її до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв’язку у режимі он-лайн;

«Реєстр платників єдиного податку» – щоденно оприлюднюється інформація про платників єдиного податку;

«Акредитований центр сертифікації ключів» – інформація щодо Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України (далі – АЦСК ІДД ДФС), який безкоштовно надає послуги електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП); отримання ЕЦП; безкоштовне програмне забезпечення ДФС України, за допомогою якого платник може підготувати та подати звітність в електронному вигляді (ОПЗ), електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків» та інші програмні забезпечення, в яких реалізовано можливість використання посилених сертифікатів, сформованих АЦСК ІДД ДФС та інше;

«Електронна звітність» – інформація щодо порядку надання звітності в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку; безкоштовне програмне забезпечення ДФС України, за допомогою якого платник може підготувати, подати податкову звітність і реєстр отриманих та виданих податкових накладних в електронному вигляді (ОПЗ), актуальні нововведення;

«Електронна митниця» – передбачає здійснення митних процедур в електронному вигляді, використання електронних документів, у тому числі митних декларацій, засвідчених ЕЦП;

«Реєстр страхувальників» – інформація про взяття на облік платника ЄСВ, його реєстраційний номер, код КВЕД, по якому призначений клас ризику та клас професійного ризику;

«Дані про взяття на облік платників податків» – формується інформація по запиту щодо взяття на облік платника.

Спрощується процедура реєстрації бізнесу

З 30.08.2015 набирає чинності наказ Міністерства фінансів України від 15.06.2015 №552 «Про затвердження Порядку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 08.07.2015 за №807/27252 (далі – наказ №552), який опубліковано в «Офіційному віснику України» від 31.07.2015 №58.

Відповідно до наказу №552 спрощується порядок обліку осіб, які здійснюють операції за товарами. Взяття на облік таких осіб буде проводитись одноразово у відповідному підрозділі будь-якої митниці за зверненням таких осіб (у тому числі online) або при першому здійсненні такими особами операцій з товарами.

Форму заяви про взяття на облік особи, яка здійснює операції з товарами (форма №1-ЗЕД), скорочено з трьох сторінок до однієї. При цьому виключено норму щодо надання копій реєстраційних та статутних документів. Відмінено картку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами.

Запроваджено витяг із реєстру осіб, які здійснюють операції з товарами, який видається або надсилається поштою та також може бути направлений на електронну адресу. Водночас встановлено, що дійсні на дату набрання чинності наказом №552 картки обліку осіб, які здійснюють операції з товарами, застосовуються як витяги із реєстру осіб, які здійснюють операції з товарами, до внесення змін до такого реєстру щодо відомостей, які зазначені у картці обліку осіб чи отримання витягу із реєстру.

Кроки, зроблені Державною фіскальною службою України на шляху спрощення процедури реєстрації бізнесу, висвітлені на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

За сім місяців 2015 року на соціальний захист мешканців Дніпропетровщини надійшло понад 11 млрд. грн. єдиного внеску

Впродовж січня – липня поточного року органи фіскальної служби Дніпропетровщини забезпечили надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на загальну суму 11 млрд. 40 млн. грн. Якщо порівняти цей показник з аналогічним періодом 2014 року, то у цьому році ЄСВ сплачено на 640 млн. грн. більше. Про це повідомила начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Інна Андрущак.

При цьому, лише у липні 2015 року платники єдиного внеску Дніпропетровського регіону перерахували на рахунки Держказначейства 1 млрд. 665,8 млн. грн., що майже на 103 млн. грн. більше, ніж у липні минулого року.

Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

Новий порядок застосування РРО діє з 23 липня

Обов’язкове застосування реєстратора розрахункових операцій платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами – підприємцями) розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Не застосовуються реєстратори розрахункових операцій платниками єдиного податку:

- першої групи;

- другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

Нагадуємо платникам єдиного податку, що такий порядок діє з 23 липня проточного року у зв’язку зі змінами, внесеними до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України Законом України від 01.07.2015 № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій».

Хто сплачує податок, якщо змінився власник транспортного засобу?

Порядок обчислення суми транспортного податку, у разі зміни власника об’єкта оподаткування (легкового автомобіля) регулюється підпунктом 267.6.5 пункту 267.6 статті 267 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

При цьому, контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Підпунктом 267.6.6 пункту 267.6 статті 267 Кодексу визначено, що за об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року юридичною особою, то такий платник податку повинен надати контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт. При цьому, транспортний податок сплачується, починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт (підпункт 267.6.4 пункту 267.6 статті 267 Кодексу).

Нагадаємо, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, які використовувались до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см (підпункт 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу).

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тисяч гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування (пункту 267.4 статті 267 Кодексу).

Відповідно до підпункту 267.8.1 пункту 267.8 статті 267 транспортний податок сплачується:

- фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

- юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються у річній податковій декларації.

До місцевого бюджету Красногвардійського району м.Дніпропетровська надійшло 24,29 млн. гривень єдиного податку

Впродовж семи місяців поточного року до місцевого бюджету Красногвардійського району, при очікуваних надходженнях єдиного податку в сумі 17,9 млн грн, надійшло 24,29 млн гривень. Бюджетні призначення виконано на 135,5%.

Фізичні особи-підприємці спрямували до бюджету майже 18,0 млн грн, що на 6,32 млн грн більше надходжень січня-липня 2014 року. Прогнозний показник виконано на 141,9%. Додатково місцевий бюджет отримав 74,29 млн.гривень.

Юридичні особи, які використовують спрощену систему оподаткування, сплатили 6,5 млн. грн єдиного податку. Додатково надійшло 2,5 млн. гривень.

«У нинішніх умовах повнота та своєчасність надходжень до місцевих бюджетів має велике значення, адже бюджет району – це безпосереднє джерело видатків на потреби громади регіону, а єдиний податок одне із потужних джерел яке наповнює бюджет» - зазначає начальник ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Ганна Чуб.

Розгляду звернень громадян – першочергова увага!

Забезпечення довіри громадян до органів фіскальної служби є одним із тих питань, без вирішення яких неможливе існування демократичної державі, адже держава – це кожен її громадянин.

Тому робота зі зверненнями громадян є важливим напрямом роботи фахівців ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська.

Протягом семи місяців 2015 року до ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська, надійшло 6 письмових звернень громадян. В порівнянні з минулим роком, кількість звернень зменшилась на 7 звернень.

Питання, порушені у письмових зверненнях громадян стосувались ухилення від сплати податків – 83%, податку на доходи фізичних осіб – 17%. Всі звернення розглянуто у встановлений законодавством термін.

Крім того, для зручності громадян в приміщенні інспекції постійно діє приймальня громадян.

Особистий прийом громадян посадовими особами ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська проводиться за попереднім записом згідно із затвердженим графіком. Записатися на прийом можна за тел. 377-46-08 або особисто звернувшись до центру обслуговування платників ДПІ за адресою: 49047, м. Дніпропетровськ, вул. Театральна 1 «А», кімн. 112.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі