ІНФОРМУЄ ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-08-05 16:47 Подобається

Податковою міліцією Дніпропетровщини ліквідовано «конвертаційний центр» з обігом 120 млн. грн.

У Дніпропетровській області працівниками податкової міліції у рамках кримінального провадження ліквідовано "конвертаційний центр", створений групою з 6 осіб.

Злочинці надавали послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Орієнтовний обіг коштів, проконвертованих центром протягом поточного року, склав близько 120 млн. гривень.

У рамках провадження податкова міліція провела 7 обшуків в офісних приміщеннях «конверт-центру» та в місцях проживання фігурантів.

За результатами обшуків вилучено 66 печаток та штампів фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності, 4 системних блоки, 40 сім-карток, 19 мобільних телефонів, 7 ноутбуків, 1 флеш-накопичувач, чорнову бухгалтерію та фінансово-господарські документи, 50 бойових набоїв до пістолету.

Арештовано 44 розрахункових рахунки транзитно-конвертаційних підприємств, на яких заблоковано коштів у сумі 40 тис. гривень.

Тривають слідчі дії.

До уваги платників ПДВ – внесені зміни до системи електронного адміністрування ПДВ

Президентом України 28.07.2015 підписано Закон України від 16.07.2015 №643-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), який було опубліковано у газету «Голос України» від 29.07.2015 №135.

Відповідно до пункту 1 розділу II «Прикінцеві положення» Закону №643 цей документ набирає чинності з дня його опублікування, тобто 29.07.2015, крім абзаців сьомого – одинадцятого підпункту 3 пункту 11 розділу I (у частині застосування штрафних санкцій за завищення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних), які набирають чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем набрання чинності цим Законом, тобто з 01.08.2015.

Закон №643 спрямований на удосконалення функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ), яка з 1 лютого поточного року працювала у тестовому режимі, а з 1 липня 2015 року переведена у звичайний режим роботи.

Законом №643 внесені, зокрема, наступні зміни:

- платнику ПДВ з 180 до 365 днів з дня складання податкової накладної збільшено граничний термін щодо віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у податкових накладних, які зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) з порушенням терміну реєстрації;

- з переліку обов’язкових реквізитів податкової накладної виключені такі обов’язкові реквізити, як місцезнаходження юридичної особи – продавця або податкова адреса фізичної особи – платника ПДВ та вид цивільно-правового договору;

- здійснено урегулювання питання акумулювання коштів на спеціальних рахунках сільськогосподарських підприємств;

- удосконалено порядок обчислення реєстраційної суми;

- збільшено з 60 до 365 днів термін на право подання покупцем/продавцем заяви із скаргою на продавця/покупця, яким порушено порядок заповнення та/або порядок реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- продовжено строки реєстрації податкових накладних, складених у період з 01.07.2015 по 30.09.2015;

- здійснено урегулювання питання щодо незастосування штрафних санкцій та пені до платників ПДВ за порушення ними встановлених Податковим кодексом України строків для самостійної сплати податкових зобов’язань з ПДВ за умови наявності на рахунках у системі електронного адміністрування ПДВ коштів, достатніх для сплати узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ до бюджету або на спеціальні рахунки платників – сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим;

- встановлено, що на рахунки у системі електронного адміністрування ПДВ не поширюється дія Закону України «Про виконавче провадження», зокрема на кошти, що перебувають на таких рахунках, не може бути накладено арешт та звернено стягнення.

Податковий компроміс дніпропетровських платників з державою додав бюджету 132 млн. грн. податків

З початку 2015 року держава запропонувала бізнесу податковий компроміс – сплатити до держбюджету 5 відсотків від раніше занижених податкових зобов’язань з ПДВ і податку на прибуток підприємств.

За період дії податкового компромісу, з січня по 17 квітня поточного року, вказаною процедурою скористалися 1162 суб'єкта господарювання Дніпропетровщини. За результатами досягнення податкового компромісу платники регіону спрямували до бюджету 132 млн. грн.

Проте, 3651 платник, які мали взаємовідносини з ризиковими контрагентами, в ланцюгу постачання яких, згідно інформаційних баз даних ДФС є факти маніпулювання податковою звітністю, не скористалися процедурою податкового компромісу.

З метою недопущення втрат бюджету, у травні – липні цього року робота фіскальних органів Дніпропетровської області була спрямована на відпрацювання суб'єктів господарювання, які допустили заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток і ПДВ та не скористались процедурою податкового компромісу. Так, на сьогодні проведеними контрольно – перевірочними заходами охоплено схемний кредит на суму 277 млн. грн.

Платники єдиного податку, які не застосовують РРО

З 23 липня 2015 року набув чинності Закон України від 01.07.2015 №569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» (далі – Закон №569) (опубліковано у газеті «Голос України» від 23.07.2015 №131).

Відповідно до змін, внесених цим Законом до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:

- першої групи;

- другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Законом №569 доручено Кабінету Міністрів України до 1 вересня 2015 року затвердити Порядок здійснення органами ДФС контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами – підприємцями) обсягу доходу відповідно до пункту 296.10 статті 296 Кодексу (підпункт 2 пункту 3 Закону №569).

Платникам ПДВ за рахунок переплат надано можливість не поповнювати коштами електронні рахунки

Станом на 31 липня 2015 року 46 тисяч платників ПДВ скористалися сумами переплат та "овердрафту" при реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування на суму 2,1 млрд. грн., тобто без поповнення рахунку коштами.

На початок місяця, 01.07.2015 р., за 147 тисячами платників податків обліковувалась сума переплат ПДВ до бюджету, що були не погашені, в розмірі 2,5 млрд. грн. На суму таких переплат платникам збільшено реєстраційну суму по формулі та надано можливість реєструвати в ЄРПН податкові накладні без поповнення грошовими коштами електронні рахунки.

У липні за рахунок переплат, що обліковувались станом на 01.07.2015 року, платниками сплачено до бюджету ПДВ майже на 1 млрд.грн. менше, ніж задекларовано у звітності з ПДВ за червень.

Зазначимо, що сума переплат в розмірі більше 1-го млрд. грн. буде перенесена платниками до звітності за липень до складу податкового кредиту. Це означатиме, що платники ПДВ заплатять менше податку у серпні або збільшать від’ємне значення податку по декларації за липень, яке переноситься на наступний період.

В останній день місяця, 31 липня, в системі електронного адміністрування ПДВ зареєстровано 21,5 млн. податкових накладних та розрахунків коригування на суму ПДВ 63,2 млрд. грн., 66 тис. митних декларацій на суму ПДВ 12 млрд. грн. Також поповнено ПДВ рахунки на суму 13,2 млрд. грн.

За сім місяців 2015 року платники Дніпропетровщини перерахували до бюджетів усіх рівнів понад 42,3 млрд. грн.

Органами ДФС у Дніпропетровській області у січні - липні поточного року забезпечено надходження в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 42 млрд. 387,4 млн. грн., що на 11 млрд. 250,3 млн. грн., або на 36,1 % більше, ніж за сім місяців 2014 року.

Так, до загального фонду державного бюджету впродовж січня - липня 2015 року мобілізовано 24 млрд. 726,4 млн. грн., що на 9 млрд. 477,0 млн. грн., або на 62,1% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Надходження, що формують місцеві бюджети Дніпропетровського регіону склали 6 млрд. 620,3 млн. грн. Це на 1 млрд. 132,9 млн. грн. (або на 20,6%) більше фактичних надходжень семи місяців 2014 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 11 млрд. 40,7 млн. грн. Порівняно з 2014 роком надходження зросли на 6,2%, або на 640,4 млн. грн.

Переваги подання звітності в електронному вигляді та актуальні питання надання звітності засобами телекомунікаційного зв’язку

Нещодавно в медіа-центрі «ДНЕПР-ПОСТ» відбулася прес- конференція «Переваги подання звітності в електронному вигляді та актуальні питання надання звітності засобами телекомунікаційного зв’язку» за участі головного державного інспектору відділу обліку платників і звітності управління реєстрації платників та електронних сервісів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Любові Косенко.

Вона повідомила: "До переваг ЕЦП відноситься всебічна економія ресурсів та удосконалення бізнес-процесів на підприємстві. Ведення електронного документообігу на підприємстві істотно зменшує обсяги паперової бухгалтерської документації, економить час співробітників і витрати підприємства, пов'язані з укладанням договорів, оформленням платіжних документів, та їх пересиланням. Документи можуть бути підписані ЕЦП і передані за призначенням протягом декількох секунд.»

Також, до переваг відноситься простота і зручність використання ЕЦП, навіть людиною з початковими навичками володіння персональним комп'ютером.

Окремо Любов Косенко зупинилась на питаннях конфіденційності інформації, безпеки інформації, можливості ведення електронного документообігу з державними структурами, ведення ділових відносин на сучасному рівні. Вона підкреслила, що: «Конфіденційність інформації (неможливість доступу до неї будь-якої особи, що не володіє секретним кодом) забезпечується завдяки надійним крипторафічним перетворенням. Безпека використання ЕЦП гарантується тим, що надійні засоби, які використовуються для роботи з ЕЦП, проходять експертизу в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України».

До уваги платників ПДВ – функціонування ЄРПН та приймання декларацій відновлено!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що як повідомляє Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України), сьогодні, 4 серпня 2015 року відновлено функціонування Єдиного реєстру податкових накладних (далі – ЄРПН) та приймання декларацій. Система працює у штатному режимі.

Нагадуємо, що 29.07.2015 набрав чинності Закон України від 16.07.2015 №643-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість».

Cуб’єкти господарювання та громадяни мають можливість ознайомитись з відповідями на актуальні питання сьогодення

В електронному сервісі Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) «Загальнодоступний інформа- ційно-довідковий ресурс» («ЗІР»), який розміщений на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України sfs.gov.ua, створено новий розділ «Актуальні питання» за посиланням: .

У цьому розділі можна ознайомитись з найбільш популярними серед клієнтів Контакт-центру ДФС України запитаннями та відповідями на них.

Розділ «Актуальні питання» оновлюється щоденно.

До уваги сільськогосподарських підприємств – платників ПДВ

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України повідомила, що на виконання пункту 2001.2 статті 2001 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) Казначейством України 29 липня 2015 року платникам – сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу, у системі електронного адміністрування податку на додану вартість додатково відкриті рахунки.

Ці рахунки призначені для перерахування коштів на спеціальні рахунки таких сільгосппідприємств в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

У Рівненській області податківці вилучили у підпільних ювелірів бурштин та обладнання на 62 мільйони гривень

У Рівненській області співробітники податкової міліції виявили майже тонну бурштину та обладнання для його обробки на загальну суму близько 62 мільйонів гривень.

Обшуки проводились у рамках розслідування кримінального провадження, порушеного за ч. 2 ст. 212 стосовно посадових осіб двох підприємств, які в 2006-2012 роках під час імпорту бурштину ухилились від сплати двох мільйонів гривень податків.

«Сьогодні питання «сонячного каменю» лежить не лише в сфері добування, але й іде корінням в тіньову ювелірну промисловість. Відслідковуючи ланцюжок за ланцюжком, ми наближаємося до власників «бурштинового» бізнесу», - зауважив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан.

Під час обшуків за адресами шести підприємств, які мали відношення до незаконної діяльності, було виявлено 959 кг необробленого бурштину вартістю 8,4 млн. грн., 27 станків для обробки каменю вартістю 9,6 млн. грн. та 100 кг обробленого бурштину вартістю близько 44 млн. грн.

Окрім того, під час спроби залишити м. Рівне був затриманий автомобіль Lexus, за кермом якого перебував засновник однієї з фірм-фігурантів кримінального провадження.

Під час огляду автомобіля були виявлені бухгалтерські документи двох підприємств, які проходили по даному кримінальному провадженню.

«Хотів би попередити ділків: де б ви не знаходились, як би не ховались, відповідати за незаконну діяльність доведеться в будь-якому випадку. Необхідно зрозуміти, що Україна не та, яка була раніше, і відповідати за законом будуть усі без винятку», - зауважив Сергій Білан.

Результати дослідження документів будуть оприлюднені пізніше.

Загалом, за результатами проведених обшуків вилучено товарно-матеріальних цінностей приблизно на 62 млн. грн.

«Мало ліквідовувати локальні точки нелегального видобутку бурштину. Впевнений, що вирішити проблему можна лише шляхом викриття справжніх організаторів бізнесу, які контролюють процес з моменту видобутку до моменту реалізації. Робота в цьому напрямі продовжується», - підкреслив Сергій Білан.

В ДФС відбулася зустріч з зернотрейдерами

Сьогодні відбулася зустріч представників ДФС і зернового ринку України. На зустрічі були присутні представники ключових зернотрейдерів ринку, а також Української зернової асоціації.

У ході зустрічі обговорили актуальні питання фіскальної складової діяльності підприємств аграрного ринку, а також проблемні питання купівлі-продажу та експорту продукції.

Зокрема, генеральний директор ТОВ СП "Нібулон" Олексій Вадатурський наголосив, що наразі український зерновий ринок нараховує біля 60% тіньової складової, і визнав готовність компаній ввести відповідну боротьбу. Державна фіскальна служба вже почала боротьбу з нелегальним ринком та застосовує відповідні заходи у цьому напрямі.

Сторони домовились про активну взаємодію в напрямі виявлення нелегальних схем та упередження скоєння правопорушень у майбутньому. Завдання ДФС - в найкоротші строки очистити зерновий ринок України від нелегальної складової з метою його подальшого росту та розвитку.

В незаконних пунктах обміну валют податківці вилучили 4 мільйона доларів США та 7 мільйонів гривень

Співробітники податкової міліції спільно з прокуратурою м. Києва та МВС у ході проведення обшуків в незаконних пунктах обміну валют у м. Києві виявили та вилучили 4 мільйона доларів США та 7 мільйонів гривень. Про це в ході засідання Кабінету Міністрів України заявив Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан.

Наразі проводяться обшуки за місцем проживання організатора злочинної схеми та безпосередньо у пунктах обміну валют у рамках кримінального провадження, порушеного за ч. 3 ст. 212 КК України. Встановлено, що злочинці під час надання незаконних послуг з обміну валюти ухилились від сплати податків в особливо великих розмірах.

У результаті обшуків було вилучено 4 мільйона доларів США та 7 мільйонів гривень, а також документи, що підтверджують протиправну діяльність, автоматичну вогнепальну зброю та боєприпаси.

При доходах понад 1 млн грн „спрощенцям” потрібен РРО

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що згідно з п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку: - першої групи; - другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

При перевищенні в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Останній строк подання звітності «спрощенцями» третьої групи - 10 серпня

Суб’єкти господарювання, платники єдиного податку третьої групи фізичні та юридичні особи за півріччя 2015 року повинні подати декларації платника єдиного податку до 10 серпня 2015 року включно (пп. 49.18.2 та п. 296.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).

Останнім днем сплати єдиного податку за II квартал 2015 року такими платниками буде 19 серпня 2015 року (п. 295.3 ПКУ).

Нагадаємо, до третьої групи спрощеної системи оподаткування відносять фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена, та юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 млн гривень.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі