ПовідомляєДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-07-31 19:31 Подобається

Застосування спрощеної системи оподаткування

Законом України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», внесені зміни у частині спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності (далі – спрощена система), положення якого набрали чинності з 01.01.2015.

Фіксований сільськогосподарський податок фактично був трансформований у єдиний податок (платники четвертої групи) та проведено оптимізацію груп платників єдиного податку із збільшенням максимального розміру доходу, який дозволяє перебувати на спрощеній системі.

Правові засади застосування спрощеної системи, а також справляння єдиного податку регулюються главою 1 (статті 291 – 300) розділу XIV Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

Відповідно до цієї глави Кодексу платники єдиного податку поділяються на такі групи.

Перша група – це фізичні особипідприємці, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню.

Кількість найманих працівників – 0.

Обсяг доходу – до 300 тисяч гривень протягом календарного року.

Ставка – до 10% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (станом на 01.01.2015 мінімальна зарплата складає 1 218 гривень).

Друга група це фізичні особипідприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства.

Кількість найманих працівників – від 0 до 10 чоловік.

Обсяг доходу – до 1,5 мільйона гривень протягом календарного року.

Ставка – до 20% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Третя група це фізичні особи – підприємці та юридичні особи.

Кількість найманих працівників – не обмежена.

Обсяг доходу – до 20 мільйонів гривень протягом календарного року.

Ставка – 2% доходу – за умови окремої сплати ПДВ;

4% доходу – за умови включення ПДВ до складу єдиного податку.

Четверта група – це сільгоспвиробники, в яких доля сільськогосподарського товаровиробництва за попередній звітний рік дорівнює або перевищує 75%.

Кількість найманих працівників – не обмежена.

Обіг коштів – не обмежений.

Розмір ставок встановлюється з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду і залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить у відсотках бази оподаткування, а саме:

- для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей та пасовищ, які розташовані у гірських зонах та поліських територіях, а також ріллі, сіножатей та пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) – 0,45%;

- для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях – 0,27%;

- для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) – 0,27%;

- для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та поліських територіях) – 0,09%;

- для земель водного фонду – 1,35%;

- для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди – 3%.

Об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

Права власності/користування земельними ділянками повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства.

Базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи:

- для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого розділом XII Кодексу;

- для земель водного фонду є нормативна грошова оцінка ріллі в Автономній Республіці Крим або в області, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого розділом XII Кодексу.

Підставою для нарахування єдиного податку платникам четвертої групи є дані державного земельного кадастру та/або дані з державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Отримання платниками податку інформації з системи електронного адміністрування ПДВ

Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) запроваджено ланку сервісів щодо отримання платниками податків інформації з системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ).

Платники податку засобами клієнтського програмного забезпечення направляють електронні запити щодо отримання відомостей з системи електронного адміністрування ПДВ:

1). Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних (J/F1300103).

Витяг з Єдиного реєстру податкових накладних (J/F1400103), який надається платнику, містить інформацію щодо:

виданих та/або отриманих податкових накладних та розрахунках коригування до податкових накладних зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, як на вказану дату, так і в розрізі контрагентів із зазначенням дати та номеру документа, а також суми податку.

2). Запит про стан рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ та суми податку, на яку мають право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування (J/F1301204).

Витяг з системи електронного адміністрування (J/F1401204), який надається платнику, містить інформацію щодо:

стану рахунку (залишок на рахунку/заборгованість),

суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування,

складових формули розрахунку такої суми.

3). Запит на отримання інформації щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (ΣНакл), за рахунок сум від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів до 1 лютого 2015 року, що були задекларовані платником у додатку 2 до декларації з ПДВ (J/F1301301).

Витяг з системи електронного адміністрування ПДВ щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних (J/F1401301), який надається платнику, містить інформацію щодо:

суми збільшення на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних,

суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування,

реєстраційний номер та дату декларації, в якій було задекларовано таке збільшення.

4). Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних (J/F1301402).

Витяг з Єдиного реєстру податкових накладних (J/F1401402), який надається платнику, містить інформацію щодо:

виданих податкових накладних та розрахунків коригування зареєстрованих з порушенням граничного терміну реєстрації за запитуваний період та податкові накладні за вказаним кодом філії.

5). Запит щодо отримання інформації в розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ (J/F1301901).

Витяг в розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ (J/F1401901), який надається платнику, містить інформацію щодо:

типу операції,

дату та номер документа,

суму операції.

Електронні формати документів розміщені на головній сторінці офіційного сайту ДФС України у розділі (банер) «Електронне адміністрування ПДВ» («До уваги платників податків та розробників програмного забезпечення»).

До уваги платників ПДВ – внесені зміни до системи електронного адміністрування ПДВ

Президентом України 28.07.2015 підписано Закон України від 16.07.2015 №643-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), який було опубліковано у газету «Голос України» від 29.07.2015 №135.

Відповідно до пункту 1 розділу II «Прикінцеві положення» Закону №643 цей документ набирає чинності з дня його опублікування, тобто 29.07.2015, крім абзаців сьомого – одинадцятого підпункту 3 пункту 11 розділу I (у частині застосування штрафних санкцій за завищення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних), які набирають чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем набрання чинності цим Законом, тобто з 01.08.2015.

Закон №643 спрямований на удосконалення функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ), яка з 1 лютого поточного року працювала у тестовому режимі, а з 1 липня 2015 року переведена у звичайний режим роботи.

Законом №643 внесені, зокрема, наступні зміни:

- платнику ПДВ з 180 до 365 днів з дня складання податкової накладної збільшено граничний термін щодо віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у податкових накладних, які зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) з порушенням терміну реєстрації;

- з переліку обов’язкових реквізитів податкової накладної виключені такі обов’язкові реквізити, як місцезнаходження юридичної особи – продавця або податкова адреса фізичної особи – платника ПДВ та вид цивільно-правового договору;

- здійснено урегулювання питання акумулювання коштів на спеціальних рахунках сільськогосподарських підприємств;

- удосконалено порядок обчислення реєстраційної суми;

- збільшено з 60 до 365 днів термін на право подання покупцем/продавцем заяви із скаргою на продавця/покупця, яким порушено порядок заповнення та/або порядок реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- продовжено строки реєстрації податкових накладних, складених у період з 01.07.2015 по 30.09.2015;

- здійснено урегулювання питання щодо незастосування штрафних санкцій та пені до платників ПДВ за порушення ними встановлених Податковим кодексом України строків для самостійної сплати податкових зобов’язань з ПДВ за умови наявності на рахунках у системі електронного адміністрування ПДВ коштів, достатніх для сплати узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ до бюджету або на спеціальні рахунки платників – сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим;

- встановлено, що на рахунки у системі електронного адміністрування ПДВ не поширюється дія Закону України «Про виконавче провадження», зокрема на кошти, що перебувають на таких рахунках, не може бути накладено арешт та звернено стягнення.

До місцевих бюджетів Ленінського району м .Дніпропетровська надійшло більше 27,3 мільйонів гривень земельного податку.

Вагомою за фінансовою потужністю складовою доходів місцевої скарбниці є плата за землю. Протягом першого півріччя 2015 року землекористувачі Ленінського району спрямували до казни 27, 3 млн. грн. за використання головного багатства держави.

Також зазначимо, що сільські, селищні і міські ради у межах повноважень та з урахуванням граничних розмірів ставок встановлюють своїми рішеннями місцеві податки і збори, які є обов’язковими до сплати на території відповідних територіальних громад.

Оскільки плату за землю віднесено до місцевих податків і зборів, місцеві ради на виконання вимог чинного законодавства повинні прийняти рішення про встановлення податку на майно в частині плати за землю і, зокрема визначити ставки земельного податку та перелік пільг зі сплати податку. Таке рішення оприлюднюється до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлюваних місцевих податків та зборів. Так, до 15 липня 2015 року маю бути оприлюднені ставки на 2016 рік.

У разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів на 2016 рік, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм Податкового кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діють до 31 грудня 2015 року.

Бізнес сплатив до місцевих бюджетів майже 115,5 мільйонів гривень платежів.

До місцевого бюджету у січні-червні 2015 року надійшло 115,5 млн. грн. податків і зборів. Про це повідомила перший заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталія Болдаш під час чергової зустрічі з бізнесом.

За словами податківців, левову частку у цих надходженнях займає податок на доходи фізичних осіб – майже 69,1 мільйони гривень. Крім цього, спостерігається збільшення надходжень єдиного податку –20,9 млн. грн., плати за землю –27,3 млн. грн.

Також місцеві бюджети поповнилися надходженнями акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів на суму 7,6 млн. грн.

Зазначимо, що загалом надходження до місцевих бюджетів збільшились за рахунок змін до Бюджетного та Податкового кодексів України, які були прийняті Верховною Радою України у грудні 2014 року. Зокрема, ними передбачено впровадження акцизного податку з реалізації через роздрібну торгівельну мережу підакцизних товарів, розширення бази оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, введення оподаткування розкішних авто тощо.

З липня роздрібна торгівля пивом здійснюється за наявності ліцензії

Згідно з нормами Закону України від 28 грудня 2014 року № 71- VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» з 1 липня 2015 року пиво віднесено до алкогольних напоїв.

Про це повідомила перший заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталія Болдаш під час чергової зустрічі з бізнесом.

Крім того, згідно ст. 15 Закону № 481 від 19.12.1995 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (із змінами) роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

«Таким чином, суб'єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, необхідно з 1 липня 2015 отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями з обов'язковим обладнанням місця торгівлі РРО.» - повідомила перший заступник.

Податок на нерухомість в цьому році громадяни платять за старими правилами

Новації оподаткування торкнулися майже всіх місцевих податків, не виключенням є і податок на нерухомість. Найголовніше те, що відтепер оподатковується як житлова, так і нежитлова нерухомість, в тому числі її частка. Про це повідомила начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев під час чергової зустрічі з громадськістю.

Однак за новими правилами в 2015 році сплачуватимуть податок на нерухомість лише юридичні особи. Адже вони самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають податковій інспекції за місцезнаходженням об’єкта чи об’єктів оподаткування податкову декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Фізичні ж особи зміни податкового законодавства щодо умов сплати податку на нерухомість відчують лише наступного року, коли будуть сплачувати за нерухомість, якою вони володіли в 2015 році. Цьогоріч платитимуть цей податок лише громадяни, які мали об’єкти нерухомості протягом минулого 2014 року.

Нагадаємо, що, сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою чи квартирами загальною площею понад 120 і будинком чи будинками, загальна площа яких перевищує 250 квадратних метрів, або різними видами нерухомості (квартирою та будинком) загальна площа, яких сумарно перевищує 370 квадратних метрів.

Податок сплачується: фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

На допомогу армії від платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська надійшло майже 6,4 мільйонів гривень

Протягом червня цього року до державного бюджету надійшло понад 1,5 мільйонів гривень військового збору. В той же час, загалом, з початку 2015 року платниками району сплачено 6,4 млн. грн.

Зазначимо, військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Ставка цього податку становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами.

Нагадаємо також, 12 травня 2015 року Верховною Радою ухвалено Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо військового збору”, який набув чинності 11 червня 2015 року. Документом звільнено від оподаткування військовим збором доходи громадян від операцій з купівлі чи продажу валюти.

Легалізація заробітної плати найманих працівників

Одним із завдань, що стоять на порядку денному перед органами ДФС, є легалізація заробітної плати. Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на думку роботодавця, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про так звані «тіньові» заробітки.

Наймаючись на роботу, громадянам слід пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника. Це, перш за все, ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому. Людина, яка працює неофіційно, при отриманні травми не може розраховувати на виплату їй лікарняних та інших обов’язкових виплат. Не менш важливим являється той факт, що рівень надходження коштів до бюджету знаходиться у прямій залежності від рівня нарахованої заробітної плати. На сьогодні наявні великі втрати бюджету від прихованої «в конвертах» заробітної плати. Тому дуже важливо, щоб працівники отримували заробітну плату не «в конвертах», а офіційно, бо саме у такому випадку він буде соціально захищений. Змусити роботодавців чесно платити найманим працівникам зароблене зможуть лише самі працівники. Цей метод на сьогодні є найдієвішим у боротьбі із тіньовими зарплатами.

Необхідно зазначити, що з 1 січня 2015 року відбулися істотні зміни в законодавстві щодо сплати єдиного соціального внеску, спрямовані на детінізацію ринку праці та легалізацію заробітної плати. Зокрема:

– передбачено нарахування єдиного внеску за кожну застраховану особу;

– запроваджено мінімальний страховий внесок за місяць за найманих працівників;

– запроваджено знижувальний коефіцієнт розміру єдиного внеску за найманих осіб за основним місцем роботи для роботодавців, які підвищують заробітну плату.

Також, з 01 січня 2015 року набрала чинності нова норма Кодексу законів про працю України щодо відповідальності роботодавців за використання найманої праці без юридичного оформлення, а також виплату зарплати «у конвертах», зокрема відповідальність у вигляді штрафів.

Тож, укотре нагадуємо роботодавцям та громадянам, що тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджети соціальних фондів матимуть стабільні надходження для своєчасного фінансування страхових виплат.

Детінізація доходів, легалізація найманої праці, забезпечення додаткових надходжень – основні цілі операції «Урожай»

Детінізація доходів, легалізація найманої праці, забезпечення додаткових надходжень плати за землю шляхом інвентаризації земель і руйнування схем ухилення від сплати ПДВ під час операцій із сільськогосподарською продукцією – ці завдання серед першочергових заходів, що стоять перед фахівцями ДФС в на період сезонних робіт в агросекторі, згідно з планом операції «Урожай».

За словами в.о. начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталії Болдаш : «Комплекс заходів, які ми визначили та об’єднали під умовною назвою операція «Урожай» для забезпечення додаткових надходжень до місцевих бюджетів, проводяться далеко не вперше. Однак цього року, враховуючи надзвичайно складні умови соціально-економічного життя, фахівці ДФС активізують свої зусилля задля максимальної детінізації доходів в агросекторі за впорядкування земельних відносин»

Наталія Болдаш запевнила, що завдяки контролю за тим, щоб працівники сільськогосподарської галузі отримували легальну зарплату, а до слати ПДФО залучалися й ті громадяни, які надають послуги з обробітку землі та збору врожаю власною технікою, місцеві бюджети торік отримали майже півмільйона гривень додаткових надходжень лише податку на доходи фізичних осіб.

Завдяки переукладення договорів оренди як і торік, цього року фахівці ДФС сподіваються додатково поповнити місцеві скарбниці додатково щонайменше на кілька сотень тисяч гривень орендної плати за землю. Водночас від якості контрольно-перевірочних заходів залежить ефективність заходів із упередження використання схем мінімізації під час реалізації сільськогосподарської продукції.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі