Операція «Урожай» в дії
Згідно з вимогами розпорядження ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 10.07.2015 № 174-р у липні поточного року на Дніпропетровщині розпочалося проведення операції «Урожай». Вона буде проводитися по з липня по листопад поточного року. Мета цієї операції - виявлення неоформлених найманих працівників, легалізація заробітної плати, перевірка повноти нарахування і сплати земельного податку та орендної плати за землю, упередження схем ухилення від оподаткування суб’єктами господарювання тощо.
Так, у рамках проведення «урожайної» операції фахівцями ГУ ДФС у Дніпропетровській області протягом 2014 року було відпрацьовано 4250 cуб'єктів господарювання, що складає майже 97% від загальної кількості зареєстрованих платників, які здійснюють діяльність у сфері сільського господарства.
За результатами заходів з виявлення «нелегалів»-заробітчан, легалізації доходів громадян та підвищення рівня виплати заробітної плати роботодавці добровільно оформили трудові відносини з 3290 найманими працівниками. Легалізовано доходи у вигляді заробітної плати в сумі майже 9 млн. грн., що вже забезпечило додаткові надходження до бюджету податку на доходи з фізичних осіб в сумі 1 млн. 530 тис. грн., єдиного внеску – 3 млн. 827 тис. грн.
За півроку місцеві бюджети Дніпропетровщини одержали майже на мільярд гривень більше, ніж торік
Доходи місцевих бюджетів Дніпропетровської області за січень – червень 2015 року склали 5 мільярдів 656,5 мільйонів гривень, що на 21,1%, або на 985,6 мільйонів гривень більше рівня 2014 року.
Майже половину надходжень в місцеві скарбниці Дніпропетровського регіону забезпечує податок на доходи фізичних осіб, його сума склала 2 мільярда 708,9 млн. грн.
Наступною за фінансовою потужністю складовою доходів місцевих бюджетів області є плата за землю. Її власники землі та землекористувачі сплатили у розмірі 1 мільярд 100,6 мільйонів гривень, що на 18 відсотків більше обсягу надходжень січня - червня 2014 року.
Ще одним важливим джерелом доходів місцевих громад Дніпропетровщини є податок на прибуток підприємств. Так, протягом шести місяців цього року до кошиків місцевих бюджетів області від юридичних осіб надійшло майже 600 мільйонів гривень податку на прибуток, що на 567 мільйонів гривень більше минулорічних надходжень.
Протягом І півріччя 2015 року Центрами обслуговування платників Дніпропетровщини надано майже 116 тисяч адмінпослуг
За даними Головного управління ДФС у Дніпропетровській області найбільш запитуваною серед відвідувачів Центрів обслуговування платників залишається послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. Зокрема, у січні – червні поточного року ЦОПами Дніпропетровщини надано майже 56 тисяч таких послуг.
Також не втрачає актуальності послуга з видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами ДФС. Протягом зазначеного періоду платникам було видано понад 13,2 тисяч таких довідок. Крім того, платників продовжує цікавити послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій. З початку року було надано майже 10,8 тисяч цих послуг.
На сьогодні обслуговування платників здійснюється 37 Центрами обслуговування платників, що діють при податкових інспекціях Дніпропетровської області, які надають 25 видів адміністративних послуг. Протягом шести місяців поточного року Центрами надано майже 116 тисяч адміністративних послуг. Окрім отримання консультативних та інформаційних послуг, відвідувачі Центрів обслуговування платників податків мають можливість подати податкову звітність та одержати ключі електронного цифрового підпису.
Електронні сервіси для платників податків
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що для якісного обслуговування платників податків на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) (електронна адреса: sfs.gov.ua) функціонують електронні сервіси:
«Електронний кабінет платника податків» – це персональне автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна підготувати, заповнити та подати звітність в електронному вигляді та переглянути дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків) у режимі реального часу;
«Дані реєстру платників ПДВ» – щоденно оприлюднюється інформація про платників ПДВ;
«Митна статистика» – можна отримати статистичну інформацію по 6-ти показниках;
«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» – сервіс для перевірки надійності ділових партнерів (наприклад, наявність податкового боргу);
«Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» («ЗІР») – сервіс, який забезпечує можливість пошуку інформації по певному податку, напрямку діяльності (оподаткування, митна справа, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), електронний цифровий підпис) шляхом перегляду за певні періоди інформації не лише по запитаннях-відповідях, розміщених у Базі знань, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів;
«Анулювання реєстрації платника ПДВ» – сервіс, який надає можливість отримати інформацію про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду;
«Антикорупційний сервіс «Пульс» – «гаряча» телефонна лінія, за якою по телефону (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання цілодобово мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДФС, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України;
«Заповнення декларації громадянами» – сервіс, який надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи, яку подають до органів ДФС фізичні особи – підприємці та громадяни, та надіслати її до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв’язку у режимі он-лайн;
«Реєстр платників єдиного податку» – щоденно оприлюднюється інформація про платників єдиного податку;
«Акредитований центр сертифікації ключів» – інформація щодо Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України (далі – АЦСК ІДД ДФС), який безкоштовно надає послуги електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП); отримання ЕЦП; безкоштовне програмне забезпечення ДФС України, за допомогою якого платник може підготувати та подати звітність в електронному вигляді (ОПЗ), електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків» та інші програмні забезпечення, в яких реалізовано можливість використання посилених сертифікатів, сформованих АЦСК ІДД ДФС та інше;
«Електронна звітність» – інформація щодо порядку надання звітності в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку; безкоштовне програмне забезпечення ДФС України, за допомогою якого платник може підготувати, подати податкову звітність і реєстр отриманих та виданих податкових накладних в електронному вигляді (ОПЗ), актуальні нововведення;
«Електронна митниця» – передбачає здійснення митних процедур в електронному вигляді, використання електронних документів, у тому числі митних декларацій, засвідчених ЕЦП;
«Реєстр страхувальників» – інформація про взяття на облік платника ЄСВ, його реєстраційний номер, код КВЕД, по якому призначений клас ризику та клас професійного ризику;
«Дані про взяття на облік платників податків» – формується інформація по запиту щодо взяття на облік платника.
Актуальна інформація щодо функціонування системи електронного адміністрування ПДВ
Згідно з пунктом 35 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) період з 1 лютого 2015 року до 1 липня 2015 року є перехідним періодом, протягом якого реєстрація податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) здійснюється без обмеження сумою податку на додану вартість (далі – ПДВ), обчисленою за формулою, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу.
Враховуючи зазначене, з 00 години 00 хвилини 1 липня 2015 року закінчився перехідний період (тестовий режим) системи електронного адміністрування ПДВ і така система запрацювала у звичайному режимі (лист Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) від 14.07.2015 №25450/7/99-99-19-03-01-17 «Про деякі особливості функціонування системи електронного адміністрування ПДВ»).
З 01.07.2015 реєстрація податкових накладних в ЄРПН здійснюється виключно на суму ПДВ, обраховану за формулою, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу.
Звертаємо увагу, що актуальна інформація, пов’язана з функціонуванням системи електронного адміністрування ПДВ, розміщена на головній сторінці офіційного порталу ДФС України (банер «Податкові зміни 2015» – підрозділ «Електронне адміністрування ПДВ») за електронною адресою:
За півроку плата за землю поповнила місцеві бюджети Дніпропетровщини на 1,1 мільярда гривень
Протягом першого півріччя 2015 року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області надійшло 1 мільярд 100,6 мільйонів гривень плати за землю, що на 170,3 мільйонів гривень більше надходжень аналогічного періоду минулого року.
Зокрема, власниками та орендарями земельних ділянок - юридичними особами в місцеві скарбниці регіону перераховано 1 мільярд 28,6 мільйонів гривень, а підприємцями - фізичними особами та громадянами – 72 мільйона гривень.
Нагадаємо, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший повинні сплачувати власники землі та землекористувачі, другу – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.
«Гаряча лінія» заступника начальника відділу ліцензування та контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Андрія Первого
Підкажіть, пиво відноситься до алкогольних напоїв?
Відповідно до змін Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” з 1 липня 2015 року - пиво буде відноситись до алкогольних напоїв.
Змінився граничний розмір орендної плати
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпроптеровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що з 24 липня 2015 року, тобто з дня, наступного за днем опублікування, набрав чинності Закон України від 30.06.2015 №557-VIII «Про внесення зміни до статті 288 Податкового кодексу України щодо граничного розміру орендної плати» (далі – Закон №557) (опублікований у газеті «Голос України» від 23.07.2015 №131).
До набрання чинності Закону №557 пунктом 288.5 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:
- не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки (підпункт 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Кодексу);
- не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки (підпункт 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Кодексу).
Законом №557 пункт 288.5 статті 288 Кодексу доповнено підпунктом 288.5.3, відповідно до якого річна сума платежу може перевищувати граничний розмір орендної плати, встановлений у підпункті 288.5.2, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.
Затверджені нові форми податкових декларацій платників єдиного податку
Наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за №799/27244 (далі – наказ №578), затверджені нові форми податкових декларацій платника єдиного податку, а саме:
- платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (для першої, другої та третьої груп);
- платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи);
- платника єдиного податку четвертої групи.
Відповідно до пункту 2 наказу №578 втратили чинність:
- наказ
- наказ Міністерства фінансів України від 07.11.2012 №1159 «Про внесення змін до форм податкових декларацій платника єдиного податку, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 21 грудня 2011 року №1688», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 28.11.2012 за №1998/22310;
- наказ Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 №864 «Про затвердження форми Податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22.01.2014 за №133/24910.
Наказ №578 набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 28.07.2015 (опубліковано в «Офіційному віснику України» від 28.07.2015 №57).
Форма відомостей, необхідних для розрахунку транспортного податку по фізичних особах, затверджена
Підпунктом 267.6.3 пункту 267.6 статті 267 Кодексу визначено, що органи внутрішніх справ зобов’язані до 1 квітня 2015 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.
Наказ №563 набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 28.07.2015 (опубліковано в «Офіційному віснику України» від 28.07.2015 №57).
Податкова міліція виявила оборудки з імпортними операціями на суму понад 177 млн. грн.
Працівниками податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області у ході проведення оперативно-слідчих заходів за кримінальним провадженням викрито групу осіб, які у період з 2013 по 2015 рік надавали незаконні послуги підприємствам реального сектору економіки із заниження митної вартості товарів, які ввозились в Україну з Пакистану, Кореї, Польщі та Туреччини.
У подальшому імпортовані товари реалізувались фактичним покупцям за готівкові кошти, без відображення цих операцій у бухгалтерському та податковому обліку. За вказаний період було здійснено імпорт товарів на суму понад 177 млн. гривень.
Співробітниками податкової міліції проведено 11 санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів.
Під час обшуків виявлено та вилучено понад 5 тис. доларів США та 10 злитків золота вагою по 100 грамів на суму понад 852 тис. гривень.
Крім того, знайдено комп’ютерну техніку, бухгалтерську та податкову документацію підконтрольних брокерських фірм, чорнові записи про здійсненні зовнішньоекономічні операції, скановані оригінали інвойсів і супровідних документів, бланки із печатками нерезидентів, зареєстрованих в офшорних зонах, документи щодо фактичного придбання товарів у виробників-нерезидентів.
Тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.
Податкова міліція припинила спробу постачання товарів на неконтрольовану територію Донецької області
Співробітниками управління викриття кримінальних правопорушень у митній сфері ГОУ ДФС та ОУ ГУ ДФС у Дніпропетровській області припинено спробу постачання товарів на тимчасово окуповану територію Донецької області.
Так, одним із суб`єктів господарювання Дніпропетровської області до митного поста подано митну декларацію, згідно якій підприємство здійснювало експорт автомобільних шин для вантажного автотранспорту до РФ. (Інформативно радіальні шини для вантажного транспорту розмірами R22 та R17 використовуються на військовій техніці).
Водій вантажного автомобіля MAN F2000, на якому транспортувався товар, надав письмові пояснення про те, що вказані шини він повинен був доставити до тимчасово окупованої території – самопроголошеної «ДНР».
Одночасно з цим громадянин, який за документами був директором та засновником зазначеного підприємства, повідомив про свою непричетність до фінансово-господарської та зовнішньоекономічної діяльності даного підприємства.
За результатами проведених заходів зовнішньоекономічна операція зупинена, а вантаж вилучено.
На допомогу армії від платників Красногвардійського району м.Дніпропетровська надійшло понад 13,5 мільйонів гривень
З початку 2015 року платниками податків Красногвардійського району сплачено понад 13,5млн. гривень військового збору. Впродовж липня до державного бюджету надійшло понад 1,5 млн.грн. цього податку.
«Працедавці району, а також податкові агенти, яких закон зобов’язує перераховувати визначені півтора відсотка з доходів фізичних осіб на потреби національної армії, досить відповідальні та сумлінні», - зазначає начальник ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Ганна Чуб.
Варто нагадати, що, військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Ставка цього податку становить 1,5% від об’єкта оподаткування.
Військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами.
З 12 травня 2015 року Верховною Радою ухвалено Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо військового збору”, який набув чинності 11 червня 2015 року. Документом звільнено від оподаткування військовим збором доходи громадян від операцій з купівлі чи продажу валюти.
До уваги платників єдиного податку – затверджені нові форми книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат
Міністерство фінансів України наказом від 19.06.2015 року №579 «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення» (далі – наказ №579) затвердило:
- форму книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість) та порядок її ведення;
- форму книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість) та порядок її ведення.
Відповідно до пункту 2 наказу №579 втратив чинність наказ Міністерства фінансів України від 15.12.2011 року №1637 «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за №1534/20272.
Пунктом 5 наказу №579 визначено, що книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість) та книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість), зареєстровані до набрання чинності цим наказом, діють до їх закінчення.
Наказ №579 набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 28.07.2015 (опубліковано в «Офіційному віснику України» від 28.07.2015 №57).
Порядок заповнення форми №1ДФ по мобілізованих працівниках
Відповідно до підпункту «и» підпункту 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума грошової допомоги (у тому числі у натуральній формі), що надається фізичним особам або членам їхніх сімей (діти, дружина, батьки), військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, відповідно до
Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року № 105 (далі – Постанова №105).
Компенсаційні виплати з бюджету відповідно до Постанови №105 зазначаються у податковому розрахунку за формою №1ДФ за ознакою доходу «128».
Звертаємо увагу, що Довідник ознак доходів затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за №111/26556.
Чи необхідно отримувати ліцензію на роздрібну торгівлю пивом?
Так, з 1 липня 2015 року суб’єктам господарювання які здійснюють торгівлю пивом необхідно отримати ліцензію на право торгівлі алкогольними напоями.
Куди необхідно подавати заяву для отримання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями?
Заява на отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами подається до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області або до Центру обслуговування платників за місцем торгівлі суб’єкта господарювання уповноваженою особою заявника або надсилається рекомендованим листом.
Скільки необхідно сплачувати акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів?
Акцизний податок сплачується у розмірі 5% від суми реалізованих підакцизних товарів.
Чи повинно пиво маркуватись марками акцизного податку?
Відповідно до п.226.6 ст.226 Податкового кодексу України маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об’ємних одиниць. Маркування вироблених в Україні алкогольних напоїв із вмістом спирту до 8,5 відсотка об’ємних одиниць не здійснюється.