Про порядок повернення на поточний банківський рахунок помилково та/або надміру перерахованих коштів на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ.
Якщо на дату подання податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню, зокрема, на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку. Такі норми встановлено підпунктом «б» п. 200 прим.1. 6 ст. 200 прим.1 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 10 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за № 1267/26044, із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 966), заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, є додатком 4 до декларації (далі – Заява).
Додатки 2, 3, 4 подаються лише до декларації 0110 (п. 11 розд. Х Порядку № 966).
Згідно з п. 21 прим.1 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №569, для відповідного перерахування коштів ДФС надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку Заяви).
Казначейство на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Податковим кодексом України для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов’язань, здійснює відповідне перерахування.
Підставою для припинення сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток платником, який перейшов на спрощену систему оподаткування, є реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.
У січні - грудні 2015 року та січні - травні 2016 року платники зобов’язані сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України у редакції, що діяла до 01 січня 2015 року. При цьому сума щомісячних авансових внесків за березень - травень 2016 року обчислюється у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за 2014 звітний (податковий) рік. Такі норми встановлено пунктом 9 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу України, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування (обрання третьої групи платника єдиного податку) шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року (п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України).
У разі відсутності визначених цим Кодексом підстав для відмови у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку контролюючий орган зобов’язаний протягом двох робочих днів від дати надходження заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування зареєструвати таку особу платником єдиного податку (п. 299.3 ст. 299 Податкового кодексу України).
Що стосується переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи, то сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи не пізніше 20 лютого поточного року подають до контролюючих органів документи, визначені у п.п 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Податкового кодексу України.
Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку (п. 299.1 ст. 299 Податкового кодексу України).
Отже, підставою для припинення сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток платником, який перейшов на спрощену систему оподаткування, є реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.
Національний банк України (далі - Національний банк) розглянув звернення, що надійшло з листом Кабінету Міністрів України, щодо порядку застосування касових документів, належного оприбуткування підприємцями готівки.
Національний банк України (далі - Національний банк) розглянув звернення, що надійшло з листом Кабінету Міністрів України <...>, щодо порядку застосування касових документів, належного оприбуткування підприємцями готівки та в межах компетенції повідомляє таке.
Порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями) визначений Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі - Положення), затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. № 637 (зі змінами).
Стосовно питань 1 та 2.
Підприємства (підприємці) здійснюють облік операцій з готівкою у відповідних книгах обліку (пункт 2.2 глави 2 Положення).
Главою 3 Положення встановлено порядок оформлення касових операцій. Зокрема, пунктом 3.10 глави 3 Положення визначено, що прибуткові касові ордери і квитанції до них, а також видаткові касові ордери і видаткові відомості мають заповнюватися бухгалтером.
Отже, до підприємців, що здійснюють свою діяльність без створення юридичної особи,Положенням не висуваються вимоги щодо оформлення касових операцій прибутковими та видатковими касовими ордерами.
Крім того, згідно з абзацом четвертим пункту 4.2 глави 4 Положення підприємці Касової книги не ведуть.
При цьому пунктом 1 Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 р. № 481, визначено, що відповідно до пункту 177.10 статті 177 та пункту 178.6 статті 178 розділу IV Податкового кодексу України фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат, у якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати.
Відсутність запису в Книзі обліку доходів і витрат про отриману підприємцем готівку є порушенням норм з обігу готівки та її неоприбуткуванням.
Одночасно зазначаємо, що нормативно-правові акти щодо проведення записів у Книзі обліку доходів і витрат та Методичні рекомендації щодо порядку проведення перевірок з питань дотримання суб'єктами господарювання касової дисципліни, повноти оприбуткування виручки від реалізації товарів (послуг), затверджені наказом Державної податкової адміністрації України від 23.04.2009 р. № 210, розробляє та супроводжує Державна фіскальна служба України і надання роз'яснень із цих питань не належить до компетенції Національного банку.
Стосовно питання 3.
Пунктом 1.2 Положення визначено терміни, що застосовуються в цьому Положенні, зокрема, "каса - це приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівкових коштів, інших цінностей, касових документів".
При цьому Положенням для підприємців не наведені вимоги щодо забезпечення належного облаштування каси та надійного зберігання готівкових коштів у ній.
За півроку плата за землю поповнила місцеві бюджети Дніпропетровщини на 1,1 мільярда гривень
Протягом першого півріччя 2015 року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області надійшло 1 мільярд 100,6 мільйонів гривень плати за землю, що на 170,3 мільйонів гривень більше надходжень аналогічного періоду минулого року.
Зокрема, власниками та орендарями земельних ділянок - юридичними особами в місцеві скарбниці регіону перераховано 1 мільярд 28,6 мільйонів гривень, а підприємцями - фізичними особами та громадянами – 72 мільйона гривень.
Нагадаємо, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший повинні сплачувати власники землі та землекористувачі, другу – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.
Електронні сервіси для платників податків
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що для якісного обслуговування платників податків на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) (електронна адреса: sfs.gov.ua) функціонують електронні сервіси:
«Електронний кабінет платника податків» – це персональне автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна підготувати, заповнити та подати звітність в електронному вигляді та переглянути дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків) у режимі реального часу;
«Дані реєстру платників ПДВ» – щоденно оприлюднюється інформація про платників ПДВ;
«Митна статистика» – можна отримати статистичну інформацію по 6-ти показниках;
«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» – сервіс для перевірки надійності ділових партнерів (наприклад, наявність податкового боргу);
«Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» («ЗІР») – сервіс, який забезпечує можливість пошуку інформації по певному податку, напрямку діяльності (оподаткування, митна справа, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), електронний цифровий підпис) шляхом перегляду за певні періоди інформації не лише по запитаннях-відповідях, розміщених у Базі знань, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів;
«Анулювання реєстрації платника ПДВ» – сервіс, який надає можливість отримати інформацію про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду;
«Антикорупційний сервіс «Пульс» – «гаряча» телефонна лінія, за якою по телефону (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання цілодобово мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДФС, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України;
«Заповнення декларації громадянами» – сервіс, який надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи, яку подають до органів ДФС фізичні особи – підприємці та громадяни, та надіслати її до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв’язку у режимі он-лайн;
«Реєстр платників єдиного податку» – щоденно оприлюднюється інформація про платників єдиного податку;
«Акредитований центр сертифікації ключів» – інформація щодо Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України (далі – АЦСК ІДД ДФС), який безкоштовно надає послуги електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП); отримання ЕЦП; безкоштовне програмне забезпечення ДФС України, за допомогою якого платник може підготувати та подати звітність в електронному вигляді (ОПЗ), електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків» та інші програмні забезпечення, в яких реалізовано можливість використання посилених сертифікатів, сформованих АЦСК ІДД ДФС та інше;
«Електронна звітність» – інформація щодо порядку надання звітності в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку; безкоштовне програмне забезпечення ДФС України, за допомогою якого платник може підготувати, подати податкову звітність і реєстр отриманих та виданих податкових накладних в електронному вигляді (ОПЗ), актуальні нововведення;
«Електронна митниця» – передбачає здійснення митних процедур в електронному вигляді, використання електронних документів, у тому числі митних декларацій, засвідчених ЕЦП;
«Реєстр страхувальників» – інформація про взяття на облік платника ЄСВ, його реєстраційний номер, код КВЕД, по якому призначений клас ризику та клас професійного ризику;
«Дані про взяття на облік платників податків» – формується інформація по запиту щодо взяття на облік платника.
Затверджені нові форми податкових декларацій платників єдиного податку
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за №799/27244 (далі – наказ №578), затверджені нові форми податкових декларацій платника єдиного податку, а саме:
- платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (для першої, другої та третьої груп);
- платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи);
- платника єдиного податку четвертої групи.
Відповідно до пункту 2 наказу №578 втратили чинність:
- наказ Міністерства фінансів України від 21.12.2011 №1688 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за №1533/20271;
- наказ Міністерства фінансів України від 07.11.2012 №1159 «Про внесення змін до форм податкових декларацій платника єдиного податку, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 21 грудня 2011 року №1688», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 28.11.2012 за №1998/22310;
- наказ Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 №864 «Про затвердження форми Податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22.01.2014 за №133/24910.
Наказ №578 набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 28.07.2015 (опубліковано в «Офіційному віснику України» від 28.07.2015 №57).
До уваги платників єдиного податку – затверджені новіформи книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.
Міністерство фінансів України наказом від 19.06.2015 року №579 «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення» (далі – наказ №579) затвердило:
- форму книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість) та порядок її ведення;
- форму книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість) та порядок її ведення.
Відповідно до пункту 2 наказу №579 втратив чинність наказ Міністерства фінансів України від 15.12.2011 року №1637 «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за №1534/20272.
Пунктом 5 наказу №579 визначено, що книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість) та книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість), зареєстровані до набрання чинності цим наказом, діють до їх закінчення.
Наказ №579 набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 28.07.2015 (опубліковано в «Офіційному віснику України» від 28.07.2015 №57).
Форма відомостей, необхідних для розрахунку транспортного податку по фізичних особах, затверджена
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Відповідно до підпункту 267.6.1 пункту 267.6 статті 267 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) обчислення суми транспортного податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
Підпунктом 267.6.3 пункту 267.6 статті 267 Кодексу визначено, що органи внутрішніх справ зобов’язані до 1 квітня 2015 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.
З 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.
Згідно з підпунктом 267.6.3 пункту 267.6 статті 267 Кодексу наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 №563, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06.06.2015 за №785/27230 (далі – наказ №563), затверджена форма відомостей, необхідних для розрахунку транспортного податку за місцем реєстрації об’єкта оподаткування (форма Л) для фізичної особи – платника транспортного податку (власника легкового автомобіля).
Наказ №563 набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 28.07.2015 (опубліковано в «Офіційному віснику України» від 28.07.2015 №57).
До місцевих бюджетів Ленінського району м .Дніпропетровська надійшло більше 27,3 мільйонів гривень земельного податку
Вагомою за фінансовою потужністю складовою доходів місцевої скарбниці є плата за землю. Протягом першого півріччя 2015 року землекористувачі Ленінського району спрямували до казни 27, 3 млн. грн. за використання головного багатства держави.
Також зазначимо, що сільські, селищні і міські ради у межах повноважень та з урахуванням граничних розмірів ставок встановлюють своїми рішеннями місцеві податки і збори, які є обов’язковими до сплати на території відповідних територіальних громад.
Оскільки плату за землю віднесено до місцевих податків і зборів, місцеві ради на виконання вимог чинного законодавства повинні прийняти рішення про встановлення податку на майно в частині плати за землю і, зокрема визначити ставки земельного податку та перелік пільг зі сплати податку. Таке рішення оприлюднюється до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлюваних місцевих податків та зборів. Так, до 15 липня 2015 року маю бути оприлюднені ставки на 2016 рік.
У разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів на 2016 рік, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм Податкового кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діють до 31 грудня 2015 року.
Бізнес сплатив до місцевих бюджетів майже 115,5 мільйонів гривень платежів
До місцевого бюджету у січні-червні 2015 року надійшло 115,5 млн. грн. податків і зборів. Про це повідомила перший заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталія Болдаш під час чергової зустрічі з бізнесом.
За словами податківців, левову частку у цих надходженнях займає податок на доходи фізичних осіб – майже 69,1 мільйони гривень. Крім цього, спостерігається збільшення надходжень єдиного податку –20,9 млн. грн., плати за землю –27,3 млн. грн.
Також місцеві бюджети поповнилися надходженнями акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів на суму 7,6 млн. грн.
Зазначимо, що загалом надходження до місцевих бюджетів збільшились за рахунок змін до Бюджетного та Податкового кодексів України, які були прийняті Верховною Радою України у грудні 2014 року. Зокрема, ними передбачено впровадження акцизного податку з реалізації через роздрібну торгівельну мережу підакцизних товарів, розширення бази оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, введення оподаткування розкішних авто тощо.
З липня роздрібна торгівля пивом здійснюється за наявності ліцензії
Згідно з нормами Закону України від 28 грудня 2014 року № 71- VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» з 1 липня 2015 року пиво віднесено до алкогольних напоїв.
Про це повідомила перший заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталія Болдаш під час чергової зустрічі з бізнесом.
Крім того, згідно ст. 15 Закону № 481 від 19.12.1995 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (із змінами) роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
«Таким чином, суб'єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом,необхідно з 1 липня 2015 отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями з обов'язковим обладнанням місця торгівлі РРО.» - повідомила перший заступник
Податок на нерухомість в цьому році громадяни платять за старими правилами
Новації оподаткування торкнулися майже всіх місцевих податків, не виключенням є і податок на нерухомість. Найголовніше те, що відтепер оподатковується як житлова, так і нежитлова нерухомість, в тому числі її частка. Про це повідомила начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев під час чергової зустрічі з громадськістю.
Однак за новими правилами в 2015 році сплачуватимуть податок на нерухомість лише юридичні особи. Адже вони самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають податковій інспекції за місцезнаходженням об’єкта чи об’єктів оподаткування податкову декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Фізичні ж особи зміни податкового законодавства щодо умов сплати податку на нерухомість відчують лише наступного року, коли будуть сплачувати за нерухомість, якою вони володіли в 2015 році. Цьогоріч платитимуть цей податок лише громадяни, які мали об’єкти нерухомості протягом минулого 2014 року.
Нагадаємо, що, сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою чи квартирами загальною площею понад 120 і будинком чи будинками, загальна площа яких перевищує 250 квадратних метрів, або різними видами нерухомості (квартирою та будинком) загальна площа, яких сумарно перевищує 370 квадратних метрів.
Податок сплачується: фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
На допомогу армії від платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська надійшло майже 6,4 мільйонів гривень
Протягом червня цього року до державного бюджету надійшло понад 1,5 мільйонів гривень військового збору. В той же час, загалом, з початку 2015 року платниками району сплачено 6,4 млн. грн.
Зазначимо, військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Ставка цього податку становить 1,5% від об’єкта оподаткування.
Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами.
Нагадаємо також, 12 травня 2015 року Верховною Радою ухвалено Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо військового збору”, який набув чинності 11 червня 2015 року. Документом звільнено від оподаткування військовим збором доходи громадян від операцій з купівлі чи продажу валюти.
Легалізація заробітної плати найманих працівників
Одним із завдань, що стоять на порядку денному перед органами ДФС, є легалізація заробітної плати. Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на думку роботодавця, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про так звані «тіньові» заробітки.
Наймаючись на роботу, громадянам слід пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника. Це, перш за все, ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому. Людина, яка працює неофіційно, при отриманні травми не може розраховувати на виплату їй лікарняних та інших обов’язкових виплат. Не менш важливим являється той факт, що рівень надходження коштів до бюджету знаходиться у прямій залежності від рівня нарахованої заробітної плати. На сьогодні наявні великі втрати бюджету від прихованої «в конвертах» заробітної плати. Тому дуже важливо, щоб працівники отримували заробітну плату не «в конвертах», а офіційно, бо саме у такому випадку він буде соціально захищений. Змусити роботодавців чесно платити найманим працівникам зароблене зможуть лише самі працівники. Цей метод на сьогодні є найдієвішим у боротьбі із тіньовими зарплатами.
Необхідно зазначити, що з 1 січня 2015 року відбулися істотні зміни в законодавстві щодо сплати єдиного соціального внеску, спрямовані на детінізацію ринку праці та легалізацію заробітної плати. Зокрема:
– передбачено нарахування єдиного внеску за кожну застраховану особу;
– запроваджено мінімальний страховий внесок за місяць за найманих працівників;
– запроваджено знижувальний коефіцієнт розміру єдиного внеску за найманих осіб за основним місцем роботи для роботодавців, які підвищують заробітну плату.
Також, з 01 січня 2015 року набрала чинності нова норма Кодексу законів про працю України щодо відповідальності роботодавців за використання найманої праці без юридичного оформлення, а також виплату зарплати «у конвертах», зокрема відповідальність у вигляді штрафів.
Тож, укотре нагадуємо роботодавцям та громадянам, що тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджети соціальних фондів матимуть стабільні надходження для своєчасного фінансування страхових виплат.
Детінізація доходів, легалізація найманої праці, забезпечення додаткових надходжень – основні цілі операції «Урожай»
Детінізація доходів, легалізація найманої праці, забезпечення додаткових надходжень плати за землю шляхом інвентаризації земель і руйнування схем ухилення від сплати ПДВ під час операцій із сільськогосподарською продукцією – ці завдання серед першочергових заходів, що стоять перед фахівцями ДФС в на період сезонних робіт в агросекторі, згідно з планом операції «Урожай».
За словами в.о. начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталії Болдаш : «Комплекс заходів, які ми визначили та об’єднали під умовною назвою операція «Урожай» для забезпечення додаткових надходжень до місцевих бюджетів, проводяться далеко не вперше. Однак цього року, враховуючи надзвичайно складні умови соціально-економічного життя, фахівці ДФС активізують свої зусилля задля максимальної детінізації доходів в агросекторі за впорядкування земельних відносин»
Наталія Болдаш запевнила, що завдяки контролю за тим, щоб працівники сільськогосподарської галузі отримували легальну зарплату, а до слати ПДФО залучалися й ті громадяни, які надають послуги з обробітку землі та збору врожаю власною технікою, місцеві бюджети торік отримали майже півмільйона гривень додаткових надходжень лише податку на доходи фізичних осіб.
Завдяки переукладення договорів оренди як і торік, цього року фахівці ДФС сподіваються додатково поповнити місцеві скарбниці додатково щонайменше на кілька сотень тисяч гривень орендної плати за землю. Водночас від якості контрольно-перевірочних заходів залежить ефективність заходів із упередження використання схем мінімізації під час реалізації сільськогосподарської продукції.
Податкова міліція виявила оборудки з імпортними операціями на суму понад 177 млн. грн.
Працівниками податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області у ході проведення оперативно-слідчих заходів за кримінальним провадженням викрито групу осіб, які у період з 2013 по 2015 рік надавали незаконні послуги підприємствам реального сектору економіки із заниження митної вартості товарів, які ввозились в Україну з Пакистану, Кореї, Польщі та Туреччини.
У подальшому імпортовані товари реалізувались фактичним покупцям за готівкові кошти, без відображення цих операцій у бухгалтерському та податковому обліку. За вказаний період було здійснено імпорт товарів на суму понад 177 млн. гривень.
Співробітниками податкової міліції проведено 11 санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів.
Під час обшуків виявлено та вилучено понад 5 тис. доларів США та 10 злитків золота вагою по 100 грамів на суму понад 852 тис. гривень.
Крім того, знайдено комп’ютерну техніку, бухгалтерську та податкову документацію підконтрольних брокерських фірм, чорнові записи про здійсненні зовнішньоекономічні операції, скановані оригінали інвойсів і супровідних документів, бланки із печатками нерезидентів, зареєстрованих в офшорних зонах, документи щодо фактичного придбання товарів у виробників-нерезидентів.
Тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.