Суми, що не включаються до складу доходу юридичної особи – платника єдиного податку
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
При застосуванні спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності відповідно до пункту 292.11 статті 292 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) до складу доходу юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи, визначеного цією статтею Кодексу, не включаються:
1) суми податку на додану вартість;
2) суми коштів, отриманих за внутрішніми розрахунками між структурними підрозділами платника єдиного податку;
3) суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів;
4) суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі у межах державних або місцевих програм;
5) суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) – платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом – заявою про повернення коштів;
6) суми коштів, що надійшли як оплата товарів (робіт, послуг), реалізованих у період сплати інших податків і зборів, встановлених Кодексом, вартість яких була включена до доходу юридичної особи при обчисленні податку на прибуток підприємств;
7) суми податку на додану вартість, що надійшли у вартості товарів (виконаних робіт, наданих послуг), відвантажених (поставлених) у період сплати інших податків і зборів, встановлених Кодексом;
8) суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника;
9) суми коштів у частині надмірно сплачених податків і зборів, встановлених Кодексом, та суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що повертаються платнику єдиного податку з бюджетів або державних цільових фондів;
10) дивіденди, отримані платником єдиного податку – юридичною особою від інших платників податків, оподатковані в порядку, визначеному Кодексом.
Порядок повернення на поточний банківський рахунок помилково (надміру) перерахованих коштів на електронний рахунок
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.
Підпунктом «б» пункту 2001.6 статті 2001 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, якщо на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість (далі – декларація з ПДВ) сума коштів на електронному рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації з ПДВ, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої податкової декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню, зокрема
Відповідно до пункту 10 розділу ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 №966, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за №1267/26044, із змінами та доповненнями (далі – Порядок №966), заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, є додаток 4 (Д4) до декларації з ПДВ (далі – Заява).
Згідно з пунктом 11 розділу Х Порядку №966 додаток 4 подається лише до декларації 0110, тобто загальної декларації з ПДВ.
Відповідно до пункту 211 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість», для відповідного перерахування коштів Державна фіскальна служба України надсилає Державній казначейській службі України (далі – Казначейство) реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунку (у разі подання платником податку Заяви).
Казначейство на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Кодексом для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов’язань, здійснює відповідне перерахування.
Змінився граничний розмір орендної плати
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
З 24 липня 2015 року, тобто з дня, наступного за днем опублікування, набрав чинності Закон України від 30.06.2015 №557-VIII «Про внесення зміни до статті 288 Податкового кодексу України щодо граничного розміру орендної плати» (далі – Закон №557) (опублікований у газеті «Голос України» від 23.07.2015 №131).
До набрання чинності Закону №557 пунктом 288.5 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:
- не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки (підпункт 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Кодексу);
Законом №557 пункт 288.5 статті 288 Кодексу доповнено підпунктом 288.5.3, відповідно до якого річна сума платежу
В цьому році підприємствам Дніпропетровщини відшкодовано ПДВ в автоматичному режимі майже на 50 мільйонів гривень більше
Впродовж І півріччя 2015 року на рахунки платників Дніпропетровського регіону повернуто з бюджету 227,1 мільйонів гривень податку на додану вартість, що в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року більше на 86,2 млн. грн. З них 140,7 млн. грн., або 62 відсотки, повернуто в автоматичному режимі. А це в свою чергу на 49,6 млн. грн. більше, ніж повернуто «автоматом» за шість місяців 2014 року.
Загалом, автоматичне відшкодування ПДВ з початку 2015 року отримали 50 суб’єктів господарювання регіону. Для порівняння: у минулих роках кількість платників, що пройшли відповідність критеріям на отримання бюджетного відшкодування в автоматичному режимі, складала в 2014 році 25 підприємств, в 2013 році – 15.
Крім того, за результатами контрольно-перевірочної роботи у першій половині поточного року фахівцями органів ДФС у Дніпропетровській області упереджено 19,9 млн. грн. безпідставно заявлених 23 платниками сум бюджетного відшкодування на розрахунковий рахунок ПДВ.
Порядок заповнення форми №1ДФ по мобілізованих працівниках
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Відповідно до підпункту «и» підпункту 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума грошової допомоги (у тому числі у натуральній формі), що надається фізичним особам або членам їхніх сімей (діти, дружина, батьки), військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, відповідно до
Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року № 105 (далі – Постанова №105).
Компенсаційні виплати з бюджету відповідно до Постанови №105 зазначаються у податковому розрахунку за формою №1ДФ за ознакою доходу «128».
Звертаємо увагу, що Довідник ознак доходів затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за №111/26556.
За несвоєчасне подання або неподання форми №1ДФ – штраф
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує.
Відповідно до підпункту «б» пункту 176.2. статті 176 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов’язані
Підпунктом 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Кодексу визначено, що податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Таким чином,
Переваги подання звітності в електронному вигляді
Надання платниками податків податкових декларацій (розрахунків) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, забезпечує суб’єктам господарювання наступні переваги.
1. Всебічну економію ресурсів та удосконалення бізнес-процесів на підприємстві.
Ведення електронного документообігу на підприємстві істотно зменшує обсяги паперової бухгалтерської документації, економить час співробітників і витрати підприємства, пов’язані з укладанням договорів, оформленням платіжних документів, та їх пересиланням.
Документи можуть бути підписані електронним цифровим підписом (далі – ЕЦП) і передані за призначенням протягом декількох секунд.
2. Простота і зручність використання
Використання ЕЦП доступне будь-якій людині незалежно від рівня володіння персональним комп’ютером, освіти та роду занять.
3. Конфіденційність інформації
Конфіденційність інформації (неможливість доступу до неї будь-якої особи, що не володіє секретним кодом) забезпечується завдяки надійним криптографічним перетворенням.
4. Безпека інформації
Безпека використання ЕЦП гарантується тим, що надійні засоби, які використовуються для роботи з ЕЦП, проходять експертизу у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України.
5. Можливість ведення електронного документообігу з державними структурами
Зручність використання одних і тих ж засобів ЕЦП при обміні даними з усіма міністерствами, відомствами, при поданні звітності у будь-які контролюючі органи, що приймають звіти в електронній формі на території Україні.
6. Ведення ділових відносин на сучасному рівні
Використання ЕЦП істотно прискорює проведення будь-яких комерційних операцій і виключає необхідність додаткових зустрічей і багатогодинних переговорів.
Повна інформація щодо порядку надання звітності в електронному вигляді розміщена на офіційному порталі Державної фіскальної служби України на головній сторінці у розділі «Електронна звітність» (електронні сервіси) за електронною адресою:
Про порядок повернення на поточний банківський рахунок помилково та/або надміру перерахованих коштів на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ
Якщо на дату подання податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню, зокрема, на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку. Такі норми встановлено підпунктом «б» п. 200 прим.1. 6 ст. 200 прим.1 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 10 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за № 1267/26044, із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 966), заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, є додатком 4 до декларації (далі – Заява).
Додатки 2, 3, 4 подаються лише до декларації 0110 (п. 11 розд. Х Порядку № 966).
Згідно з п. 21 прим.1 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №569, для відповідного перерахування коштів ДФС надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку Заяви).
Казначейство на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Податковим кодексом України для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов’язань, здійснює відповідне перерахування. (Роз'яснення ДФС України від 24.07.2015 року.)
До місцевих бюджетів Ленінського району м .Дніпропетровська надійшло більше 27,3 мільйонів гривень земельного податку
Вагомою за фінансовою потужністю складовою доходів місцевої скарбниці є плата за землю. Протягом першого півріччя 2015 року землекористувачі Ленінського району спрямували до казни 27, 3 млн. грн. за використання головного багатства держави.
Також зазначимо, що сільські, селищні і міські ради у межах повноважень та з урахуванням граничних розмірів ставок встановлюють своїми рішеннями місцеві податки і збори, які є обов’язковими до сплати на території відповідних територіальних громад.
Оскільки плату за землю віднесено до місцевих податків і зборів, місцеві ради на виконання вимог чинного законодавства повинні прийняти рішення про встановлення податку на майно в частині плати за землю і, зокрема визначити ставки земельного податку та перелік пільг зі сплати податку. Таке рішення оприлюднюється до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлюваних місцевих податків та зборів. Так, до 15 липня 2015 року маю бути оприлюднені ставки на 2016 рік.
У разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів на 2016 рік, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм Податкового кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діють до 31 грудня 2015 року.
Бізнес сплатив до місцевих бюджетів майже 115,5 мільйонів гривень платежів
До місцевого бюджету у січні-червні 2015 року надійшло 115,5 млн. грн. податків і зборів. Про це повідомила перший заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталія Болдаш під час чергової зустрічі з бізнесом.
За словами податківців, левову частку у цих надходженнях займає податок на доходи фізичних осіб – майже 69,1 мільйони гривень. Крім цього, спостерігається збільшення надходжень єдиного податку –20,9 млн. грн., плати за землю –27,3 млн. грн.
Також місцеві бюджети поповнилися надходженнями акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів на суму 7,6 млн. грн.
Зазначимо, що загалом надходження до місцевих бюджетів збільшились за рахунок змін до Бюджетного та Податкового кодексів України, які були прийняті Верховною Радою України у грудні 2014 року. Зокрема, ними передбачено впровадження акцизного податку з реалізації через роздрібну торгівельну мережу підакцизних товарів, розширення бази оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, введення оподаткування розкішних авто тощо.
З липня роздрібна торгівля пивом здійснюється за наявності ліцензії
Згідно з нормами Закону України від 28 грудня 2014 року № 71- VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» з 1 липня 2015 року пиво віднесено до алкогольних напоїв.
Про це повідомила перший заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталія Болдаш під час чергової зустрічі з бізнесом.
Крім того, згідно ст. 15 Закону № 481 від 19.12.1995 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (із змінами) роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
«Таким чином, суб'єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, необхідно з 1 липня 2015 отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями з обов'язковим обладнанням місця торгівлі РРО.» - повідомила перший заступник
Податок на нерухомість в цьому році громадяни платять за старими правилами
Новації оподаткування торкнулися майже всіх місцевих податків, не виключенням є і податок на нерухомість. Найголовніше те, що відтепер оподатковується як житлова, так і нежитлова нерухомість, в тому числі її частка. Про це повідомила начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев під час чергової зустрічі з громадськістю.
Однак за новими правилами в 2015 році сплачуватимуть податок на нерухомість лише юридичні особи. Адже вони самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають податковій інспекції за місцезнаходженням об’єкта чи об’єктів оподаткування податкову декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Фізичні ж особи зміни податкового законодавства щодо умов сплати податку на нерухомість відчують лише наступного року, коли будуть сплачувати за нерухомість, якою вони володіли в 2015 році. Цьогоріч платитимуть цей податок лише громадяни, які мали об’єкти нерухомості протягом минулого 2014 року.
Нагадаємо, що, сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою чи квартирами загальною площею понад 120 і будинком чи будинками, загальна площа яких перевищує 250 квадратних метрів, або різними видами нерухомості (квартирою та будинком) загальна площа, яких сумарно перевищує 370 квадратних метрів.
Податок сплачується: фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
На допомогу армії від платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська надійшло майже 6,4 мільйонів гривень
Протягом червня цього року до державного бюджету надійшло понад 1,5 мільйонів гривень військового збору. В той же час, загалом, з початку 2015 року платниками району сплачено 6,4 млн. грн.
Зазначимо, військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Ставка цього податку становить 1,5% від об’єкта оподаткування.
Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами.
Нагадаємо також, 12 травня 2015 року Верховною Радою ухвалено Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо військового збору”, який набув чинності 11 червня 2015 року. Документом звільнено від оподаткування військовим збором доходи громадян від операцій з купівлі чи продажу валюти.
З 1 липня в ЄРПН зареєстровано 19,2 млн. податкових накладних та розрахунків коригування
За три тижні роботи системи електронного адміністрування ПДВ у звичайному режимі станом на 27 липня в системі зареєстровано 19,2 млн.податкових накладних та розрахунків коригування на суму ПДВ 55,1 млрд. грн., та 57,2 тис. митних декларацій на суму ПДВ 10,5 млрд. грн. Також поповнено ПДВ рахунки на суму9,7 млрд. грн.
48,8 тисяч платників скористалися сумами переплат та овердрафту при реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування на суму 2,6 млрд. грн., тобто без поповнення рахунку коштами.
З метою удосконалення роботи СЕА ДФС України з урахуванням сплати ПДВ за травень місяць оновлено показник «сума середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати податку до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців».
Станом на 8 липня сума середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати податку до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців, складає7,83 млрд. грн. по 161 тисячі платників податків. Цього ж дня в СЕА додано суму помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ станом на 1 липня в розмірі 2,5 млрд. грн. по147 тисячах платників, які автоматично збільшили суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН.
З 1 вересня 2015 року в ДФС працюватиме перманентний едвайзер МВФ
Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час засідання Колегії Міністерства фінансів України, яка відбулася 27 липня 2015 року за участю Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.
За його словами Державною фіскальною службою України разом з Міжнародним валютним фондом та Міністерством фінансів України був розроблений детальний План інституційних реформ, який почали втілювати в життя більше місяця тому.
Окрім того, в ДФС вже тиждень працює технічна місія МВФ високого рівня. Співпраця ДФС та МВФ спрямована не лише на планування майбутніх змін, а й на детальний аналіз процесу їх втілення. При цьому обговорюються проблеми, які виникають під час їх здійснення, а також обговорюються кроки, які необхідно зробити для реального втілення даного плану в життя.
«МВФ погодився з 1 вересня цього року надати спеціально для фіскальної служби перманентного едвайзера. Це фахівець, співробітник МВФ, з достатнім досвідом проведення реформ у країнах, які вступали до Європейського Союзу» - підкреслив Голова ДФС.
Серед основних змін, проведених у ДФС, він виділив зміну більш, ніж 50% керівного складу територіальних органів ДФС та початок функціонування нового кадрового сервісу: «Ми розпочали також великий проект НR-сервісу ДФС. Перший етап ми запустили. Через 3-4 тижні у нас буде автоматизована система, завдяки якій ми будемо залучати нових працівників, робити тестування тих існуючих працівників, які в нас є» - наголосив Роман Насіров.
Він також окреслив основні цілі, які ставить перед собою ДФС у найближчій перспективі:
- спрощення податкового декларування;
- повна гармонізація податкового та митного законодавства з нормами та стандартами ЄС;
- дієва система адміністрування податків;
- прозорий процес збору податків;
- виконання боргових зобов’язань перед платниками;
- забезпечення наповнення бюджету;
- знищення корупції та відновлення довіри до ДФС;
- перетворення ДФС на клієнто-орієнтовану сервісну службу.
ДФС ставить чіткий план – протягом 100 днів перемогти контрабанду на митниці
Про це під час спільної прес-конференції з головою Одеської обласної державної адміністрації Міхеілом Саакашвілі зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.
За його словами, боротьба з контрабандою, підвищення ефективності електронних сервісів фіскальної служби та оптимізація роботи – є одними з основних завдань, які стоять перед фіскальною службою.
Так, Одеська область стане однією з перших областей, де впроваджуватиметься пілотний проект. Тому для ДФС України важлива підтримка органів місцевого самоврядування та місцевих правоохоронних органів в напрямку спільної боротьби з контрабандою та фіктивним бізнесом. Перш за все, це стосується нелегального імпорту, фіктивного податкового кредиту, компаній, які експортують зерно та не повертають валютну виручку у державу.
Голова ДФС Роман Насіров зазначив, що в боротьбі з цими явищами досягнуті домовленості, повна підтримка та взаєморозуміння з головою Одеської обласної державної адміністрації Міхеілом Саакашвілі.
«Вже є подані законопроекти і ми зацікавлені, щоб 50% від додаткових надходжень надходили в окремі фонди на фінансування інфраструктурних проектів в Одеській області», - зазначив Голова ДФС України.
Крім того, фіскальна служба у тісній співпраці з місцевою владою запроваджуватиме спеціальні додаткові проекти стосовно підвищення ефективності збору податків до місцевих бюджетів.
«Ми ставимо перед собою чіткий план протягом 100 днів перемогти контрабанду на митниці. Для України це форпост. Якщо існує контрабанда в Одесі, це позначається на економіці, на неможливості рівних умов для чесної конкуренції. Такі ж прояви є і на західному кордоні, - підкреслив Роман Насіров. - Ми будемо виводити сервіс на новий рівень. Вже до кінця цього року ми прагнемо створити нові умови для митного оформлення вантажів в Одеському регіоні».
ДФС запроваджено новий електронний сервіс – „Допомога платнику”
Новий електронний сервіс «Допомога платнику», який являє собою програму навчальних вебінарів для платників через засоби скайп-зв’язку, успішно пройшов випробування у Черкаській області.
Для реалізації сервісу було обладнано спеціальну студію та створено інтернет-ресурс:
Платнику для користування цим сервісом достатньо лише мати комп’ютер та доступ до мережі Інтернет. Запитання можна направляти перед вебінаром та безпосередньо під час заходу на електронну адресу проекту, а також у чаті.
Відповіді на свої запитання платники отримують протягом 15 хвилин з моменту їх надсилання модератору вебінару. Відповіді лектор озвучує під час вебінару, а модератор надсилає на скриньки запитувачів або розміщує у чаті. Після проведення вебінару всі питання і відповіді розміщуються на інтернет-ресурсі.
Платники з обмеженими фінансовими та інтернет-ресурсами, які не мають можливості самостійно підключитися до трансляції, можуть подивитися консультацію через спеціальні студії, обладнані у ЦОПах та у студіях сільських і селищних рад Черкаської області.
Перший тестовий вебінар для платників Черкащини відбувся 16 липня 2015 року. Під час заходу обговорювались питання електронного адміністрування ПДВ, порядок продажу пива та інших алкогольних напоїв, особливості застосування РРО тощо.
Під час цього вебінару надійшло понад 350 запитань, на прямому зв’язку з лекторами одночасно були понад 1,5 тис. платників.
Легалізація заробітної плати найманих працівників
Одним із завдань, що стоять на порядку денному перед органами ДФС, є легалізація заробітної плати. Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на думку роботодавця, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про так звані «тіньові» заробітки.
Наймаючись на роботу, громадянам слід пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника. Це, перш за все, ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому. Людина, яка працює неофіційно, при отриманні травми не може розраховувати на виплату їй лікарняних та інших обов’язкових виплат. Не менш важливим являється той факт, що рівень надходження коштів до бюджету знаходиться у прямій залежності від рівня нарахованої заробітної плати. На сьогодні наявні великі втрати бюджету від прихованої «в конвертах» заробітної плати. Тому дуже важливо, щоб працівники отримували заробітну плату не «в конвертах», а офіційно, бо саме у такому випадку він буде соціально захищений. Змусити роботодавців чесно платити найманим працівникам зароблене зможуть лише самі працівники. Цей метод на сьогодні є найдієвішим у боротьбі із тіньовими зарплатами.
Необхідно зазначити, що з 1 січня 2015 року відбулися істотні зміни в законодавстві щодо сплати єдиного соціального внеску, спрямовані на детінізацію ринку праці та легалізацію заробітної плати. Зокрема:
– передбачено нарахування єдиного внеску за кожну застраховану особу;
– запроваджено мінімальний страховий внесок за місяць за найманих працівників;
– запроваджено знижувальний коефіцієнт розміру єдиного внеску за найманих осіб за основним місцем роботи для роботодавців, які підвищують заробітну плату.
Також, з 01 січня 2015 року набрала чинності нова норма Кодексу законів про працю України щодо відповідальності роботодавців за використання найманої праці без юридичного оформлення, а також виплату зарплати «у конвертах», зокрема відповідальність у вигляді штрафів.
Тож, укотре нагадуємо роботодавцям та громадянам, що тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджети соціальних фондів матимуть стабільні надходження для своєчасного фінансування страхових виплат.
Детінізація доходів, легалізація найманої праці, забезпечення додаткових надходжень – основні цілі операції «Урожай»
Детінізація доходів, легалізація найманої праці, забезпечення додаткових надходжень плати за землю шляхом інвентаризації земель і руйнування схем ухилення від сплати ПДВ під час операцій із сільськогосподарською продукцією – ці завдання серед першочергових заходів, що стоять перед фахівцями ДФС в на період сезонних робіт в агросекторі, згідно з планом операції «Урожай».
За словами в.о. начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталії Болдаш : «Комплекс заходів, які ми визначили та об’єднали під умовною назвою операція «Урожай» для забезпечення додаткових надходжень до місцевих бюджетів, проводяться далеко не вперше. Однак цього року, враховуючи надзвичайно складні умови соціально-економічного життя, фахівці ДФС активізують свої зусилля задля максимальної детінізації доходів в агросекторі за впорядкування земельних відносин»
Наталія Болдаш запевнила, що завдяки контролю за тим, щоб працівники сільськогосподарської галузі отримували легальну зарплату, а до слати ПДФО залучалися й ті громадяни, які надають послуги з обробітку землі та збору врожаю власною технікою, місцеві бюджети торік отримали майже півмільйона гривень додаткових надходжень лише податку на доходи фізичних осіб.
Завдяки переукладення договорів оренди як і торік, цього року фахівці ДФС сподіваються додатково поповнити місцеві скарбниці додатково щонайменше на кілька сотень тисяч гривень орендної плати за землю. Водночас від якості контрольно-перевірочних заходів залежить ефективність заходів із упередження використання схем мінімізації під час реалізації сільськогосподарської продукції.