Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-07-23 22:01 Подобається

Сервіси ДФС - в допомогу платникам податків

З метою якісного обслуговування платників та забезпечення умов для швидкого та комфортного процесу адміністрування податків, на офіційному веб-порталі ДФС України діють 14 сервісів. А саме, "Електронний кабінет платника податків", "Дані Реєстру платників ПДВ", "Митна статистика", "Дізнайся більше про свого бізнес-партнера", "Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс", "Анулювання реєстрації платників ПДВ", "Антикорупційний сервіс «Пульс», "Декларування он-лайн", "Реєстр платників єдиного податку", "Перевірка свідоцтва платника єдиного податку", "Акредитований центр сертифікації ключів", "Електронна звітність", "Електронна митниця", "Реєстр страхувальників", "Дані про взяття на облік платників податків". Сьогодні ними активно користуються більшість платників податків.

Вищезазначеними сервісами можна скористатися через офіційний сайт ДФС України (www.sfs.gov.ua)

Легалізація заробітної плати найманих працівників

Одним із завдань, що стоять на порядку денному перед органами ДФС, є легалізація заробітної плати. Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на думку роботодавця, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про так звані «тіньові» заробітки.

Наймаючись на роботу, громадянам слід пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника. Це, перш за все, ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому. Людина, яка працює неофіційно, при отриманні травми не може розраховувати на виплату їй лікарняних та інших обов’язкових виплат. Не менш важливим являється той факт, що рівень надходження коштів до бюджету знаходиться у прямій залежності від рівня нарахованої заробітної плати. На сьогодні наявні великі втрати бюджету від прихованої «в конвертах» заробітної плати. Тому дуже важливо, щоб працівники отримували заробітну плату не «в конвертах», а офіційно, бо саме у такому випадку він буде соціально захищений. Змусити роботодавців чесно платити найманим працівникам зароблене зможуть лише самі працівники. Цей метод на сьогодні є найдієвішим у боротьбі із тіньовими зарплатами.

Необхідно зазначити, що з 1 січня 2015 року відбулися істотні зміни в законодавстві щодо сплати єдиного соціального внеску, спрямовані на детінізацію ринку праці та легалізацію заробітної плати. Зокрема:

– передбачено нарахування єдиного внеску за кожну застраховану особу;

– запроваджено мінімальний страховий внесок за місяць за найманих працівників;

– запроваджено знижувальний коефіцієнт розміру єдиного внеску за найманих осіб за основним місцем роботи для роботодавців, які підвищують заробітну плату.

Також, з 01 січня 2015 року набрала чинності нова норма Кодексу законів про працю України щодо відповідальності роботодавців за використання найманої праці без юридичного оформлення, а також виплату зарплати «у конвертах», зокрема відповідальність у вигляді штрафів.

Тож, укотре нагадуємо роботодавцям та громадянам, що тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджети соціальних фондів матимуть стабільні надходження для своєчасного фінансування страхових виплат.

З початку 2015 року до бюджету сплачено 86,5 млрд. грн. ЄСВ

Протягом січня - червня поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування склали 86,5 млрд. грн. Зокрема, у червні до бюджету сплачено понад 16,5 млрд. грн. цього податку.

Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

Детінізація доходів, легалізація найманої праці, забезпечення додаткових надходжень – основні цілі операції «Урожай»

Детінізація доходів, легалізація найманої праці, забезпечення додаткових надходжень плати за землю шляхом інвентаризації земель і руйнування схем ухилення від сплати ПДВ під час операцій із сільськогосподарською продукцією – ці завдання серед першочергових заходів, що стоять перед фахівцями ДФС в на період сезонних робіт в агросекторі, згідно з планом операції «Урожай».

За словами в.о. начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталії Болдаш : «Комплекс заходів, які ми визначили та об’єднали під умовною назвою операція «Урожай» для забезпечення додаткових надходжень до місцевих бюджетів, проводяться далеко не вперше. Однак цього року, враховуючи надзвичайно складні умови соціально-економічного життя, фахівці ДФС активізують свої зусилля задля максимальної детінізації доходів в агросекторі за впорядкування земельних відносин»

Наталія Болдаш запевнила, що завдяки контролю за тим, щоб працівники сільськогосподарської галузі отримували легальну зарплату, а до слати ПДФО залучалися й ті громадяни, які надають послуги з обробітку землі та збору врожаю власною технікою, місцеві бюджети торік отримали майже півмільйона гривень додаткових надходжень лише податку на доходи фізичних осіб.

Завдяки переукладення договорів оренди як і торік, цього року фахівці ДФС сподіваються додатково поповнити місцеві скарбниці додатково щонайменше на кілька сотень тисяч гривень орендної плати за землю. Водночас від якості контрольно-перевірочних заходів залежить ефективність заходів із упередження використання схем мінімізації під час реалізації сільськогосподарської продукції.

До уваги платників рентної плати – звітуйте за чинними формами

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує.

Пунктом 251.1 статті 251 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що рентна плата складається з:

- рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин;

- рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;

- рентної плати за спеціальне використання води;

- рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;

- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України.

Листом Державної фіскальної служби України від 21.07.2015 №26467/7/99-99-15-04-01-17 «Про справляння у II кварталі 2015 року рентної плати» (далі – лист ДФС України №26467) надані роз’яснення щодо порядку звітування платників рентної плати (далі – Плата) за 2 квартал та півріччя 2015 року.

Станом на 22.07.2015 нову форму податкової декларації з рентної плати (далі – декларація з Плати) не затверджено.

До затвердження нової форми декларації з Плати рекомендовано платникам рентної плати залежно від об’єкта оподаткування звітуватися за формами, затвердженими наказами:

- ДПА України від 24.12.2010 №1011 «Про затвердження форм податкових розрахунків з рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20.01.2011 за №81/18819 (далі – форма №1011);

- ДПА України від 24.12.2010 №1018 «Про затвердження форми Податкового розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12.01.2011 за №28/18766 (далі – форма №1018);

- Міністерства фінансів України від 17.09.2012 №1000 «Про затвердження форм податкових розрахунків з плати за користування надрами», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 15.10.2012 за №1732/22044 (далі – форма №1000);

- Міністерства фінансів України від 21.12.2012 №1403 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за спеціальне використання води», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 15.01.2013 за №123/22655 (далі – форма №1403);

- Міністерства фінансів України від 21.12.2012 №1404 «Про затвердження форми Податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22.01.2013 за №172/22704 (далі – форма №1404).

Закон про ліцензування видів господарської діяльності

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.

Закон України від 02.03.2015 №222-VIII «Про ліцензування господарської діяльності» (далі – Закон №222) набрав чинності через три місяці з дня його опублікування, тобто з 28.06.2015 (опублікований у газеті «Голос України» від 28.03.2015 №56).

Цей закон регулює суспільні відносини у сфері ліцензування видів господарської діяльності, визначає виключний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, встановлює уніфікований порядок їх ліцензування, нагляд і контроль у сфері ліцензування, відповідальність за порушення законодавства у сфері ліцензування видів господарської діяльності (пункт 1 статті 2 Закону №222).

Статтею 7 Закону №222 визначено перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню.

Відповідно до Закону №222 ліцензуванню підлягає 30 видів господарської діяльності, зокрема, виробництво і торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, що ліцензується відповідно до Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон №481) (підпункт 7 пункту 1 статті 7 Закону №222).

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 №1698 «Про затвердження переліку органів ліцензування» з внесеними змінами та доповненнями (далі – Постанова №1698) затверджено перелік органів ліцензування.

Відповідно до пункту 33 Переліку органів ліцензування, затвердженого Постановою №1698, органи Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) видають ліцензії на:

- виробництво спирту етилового (у тому числі біоетанолу), коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв;

- оптова торгівля спиртом етиловим (у тому числі біоетанолом), коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями;

- виробництво тютюнових виробів, оптова торгівля тютюновими виробами;

- роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі