З початку року сервісом ДФС «Пульс» скористалися 307 платників Дніпропетровщини
Протягом І півріччя 2015 року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» звернулися 307 заявників Дніпропетровського регіону.
Переважна кількість питань (193), порушених у зверненнях, стосувалися подання звітності в електронному вигляді. Також, за допомогою сервісу «Пульс» заявники звертались з питань щодо роботи органів ДФС Дніпропетровської області (75 звернень). Крім того, з приводу перевірок суб`єктів господарювання зателефонували 15 платників, особливостей реєстрації платником ПДВ – 14 суб’єктів господарювання тощо. Безпосередньо антикорупційної тематики сервісу стосувалося 4 звернення.
Усі звернення оперативно розглянуті у встановлений термін та вирішені по суті.
Нагадаємо, що за допомогою сервісу «Пульс» можна проінформувати про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері. Телефон цілодобової лінії (044) 284-00-07.
Електронні сервіси ДФС України для платників податків у системі електронного адміністрування ПДВ
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) запроваджено ланку сервісів щодо отримання платниками податків інформації з системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ).
На теперішній час платникам податків пропонується 10 електронних сервісів ДФС України, які надають можливість платникам податків отримати інформацію стосовно:
- відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних (далі – ЄРПН);
- реквізитів рахунку та відомостей про стан рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ, на яку він має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних;
- суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних;
- виданих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих з порушенням граничного терміну реєстрації за запитуваний період;
- операцій з системи електронного адміністрування ПДВ.
Повну інформацію щодо переліку зазначених сервісів ДФС України та кодів форм, за якими платники податків можуть отримати інформацію з системи електронного адміністрування ПДВ, розміщена на офіційному порталі ДФС України за електронною адресою:
До уваги платників податків!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
Відповіді на актуальні питання щодо системи електронного адміністрування податку на додану вартість розміщені на офіційному порталі Державної фіскальної служби України за електронною адресою:
Порядок надання платником податків обов’язкової документації
при здійсненні контрольованих операцій
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.
Підпунктом 39.4.4 пункту 39.4 статті 39 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) встановлено, що на запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, платники податків протягом місяця з дня отримання запиту подають документацію щодо окремих контрольованих операцій, зазначених у запиті, яка повинна містити інформацію, зазначену у підпункті 39.4.6 цього пункту.
При цьому, відповідно до підпункту 39.4.5 пункту 39.4 статті 39 Кодексу запит надсилається не раніше 1 травня року, що настає за календарним роком, в якому таку контрольовану операцію (операції) було здійснено.
Підпункт 39.4.6 пункту 39.4 статті 39 Кодексу містить вимогу щодо обсягу інформації, яка повинна бути відображена платником податків у документації з трансфертного ціноутворення (далі – документація).
Разом з тим вимоги щодо виду або способу відображення такої документації не встановлено: це може бути як сукупність документів, так і єдиний документ, складений у довільній формі (лист Державної фіскальної служби України від 07.07.2015 №24525/7/99-99-22-01-02-17 «Про податковий контроль за трансфертним ціноутворенням» (далі – лист ДФС України №24525)).
Згідно з підпунктом 39.4.9 пункту 39.4 статті 39 Кодексу документація подається державною мовою. У разі подання разом з документацією документів, викладених іноземною мовою, платник податків одночасно подає переклад таких документів державною мовою.
Документація подається платником податків до контролюючого органу, в якому платник перебуває на обліку (підпункт 39.4.7 пункту 39.4 статті 39 Кодексу).
Підпунктом 39.4.8 пункту 39.4 статті 39 Кодексу встановлено, що у разі, коли подана платником податків документація не містить інформацію в обсязі, зазначеному в підпункті 39.4.6 цього пункту, або належного обґрунтування відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки», центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, надсилає такому платнику податків запит з вимогою додатково подати протягом 10 днів з моменту його отримання інформацію відповідно до підпункту 39.4.6 цього пункту та/або обґрунтування відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки».
Інформація, яка подається на запит ДФС України відповідно до підпункту 39.4.8 пункту 39.4 статті 39 Кодексу, є невід’ємною частиною документації, наданої платником податків згідно з підпунктом 39.4.4 пункту 39.4 статті 39 Кодексу.
Пунктом 120.3 статті 120 Кодексу встановлено, що неподання платником податків звіту та/або обов’язкової документації про здійснені ним протягом року контрольовані операції тягне за собою накладення штрафу у розмірі три відсотки суми контрольованих операцій, щодо яких не була подана документація, визначена підпунктом 39.4.8 пункту 39.4 статті 39 Кодексу, але не більше 200 розмірів мінімальної заробітної плати за всі незадекларовані контрольовані операції.
Таким чином, штрафна санкція, передбачена пунктом 120.3 статті 120 Кодексу, застосовується контролюючим органом до платника податків у таких випадках (лист ДФС України №24525):
- якщо платник податків не надав відповідь на запит згідно з вимогами підпункту 39.4.4 пункту 39.4 статті 39 Кодексу. Оскільки документація подається платником податків у довільній формі, неподанням документації слід вважати саме відсутність відповіді платника податків на запит ДФС України у встановлений Кодексом термін;
- якщо платник надав на перший запит документацію, але не в повному обсязі, як передбачено підпунктом 39.4.6 пункту 39.4 статті 39 Кодексу, платнику податків обов’язково направляється додатковий запит відповідно до вимог підпункту 39.4.8 пункту 39.4 статті 39 Кодексу. У разі, якщо відповідь на додатковий запит не містить обсяг інформації, визначеної підпунктом 39.4.6 пункту 39.4 статті 39 Кодексу, до платника податків застосовується штрафна санкція.
Строки подання платником податків інформації щодо контрольованих операцій на додатковий запит ДФС України
Головне управління ДФС у Дніпропетровській оласті інформує.
Підпунктом 39.4.8 пункту 39.4 статті 39 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) встановлено, що у разі, коли подана платником податків документація з трансфертного ціноутворення (далі – документація) не містить інформацію в обсязі, зазначеному в підпункті 39.4.6 цього пункту, або належного обґрунтування відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки», центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, надсилає такому платнику податків запит з вимогою додатково подати протягом 10 днів з моменту його отримання інформацію відповідно до підпункту 39.4.6 цього пункту та/або обґрунтування відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки».
З урахуванням вимог підпункту 39.4.7 пункту 39.4 статті 39 Кодексу така інформація подається, як і документація на перший запит відповідно до підпункту 39.4.4 пункту 39.4 статті 39 Кодексу, до контролюючого органу, в якому платник перебуває на обліку.
Статтею 251 Цивільного кодексу України встановлено, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення.
Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами (стаття 252 Цивільного кодексу України).
Якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день (стаття 254 Цивільного кодексу України).
Частиною 1 статті 3 Європейської конвенції про обчислення строків від 16.05.1972 (далі – Конвенція) встановлено, що строки, обчислені у днях, тижнях, місяцях і роках, починаються опівночі diesaquo і спливають опівночі diesadquem. Згідно зі статтею 2 цієї Конвенції термін «diesaquo» означає день, з якого починається відлік строку, а термін «diesadquem» означає день, у який цей строк спливає.
Враховуючи викладене та керуючись листом Державної фіскальної служби України від 07.07.2015 №24525/7/99-99-22-01-02-17 «Про податковий контроль за трансфертним ціноутворенням» платник податків повинен надати відповідь на запит, надісланий згідно з вимогами підпункту 39.4.8 пункту 39.4 статті 39 Кодексу, протягом 10 календарних днів. При цьому, день отримання запиту враховується до зазначеного терміну.
До місцевих бюджетів Ленінського району м .Дніпропетровська надійшло більше 27,3 мільйонів гривень земельного податку
Вагомою за фінансовою потужністю складовою доходів місцевої скарбниці є плата за землю. Протягом першого півріччя 2015 року землекористувачі Ленінського району спрямували до казни 27, 3 млн. грн. за використання головного багатства держави.
Також зазначимо, що сільські, селищні і міські ради у межах повноважень та з урахуванням граничних розмірів ставок встановлюють своїми рішеннями місцеві податки і збори, які є обов’язковими до сплати на території відповідних територіальних громад.
Оскільки плату за землю віднесено до місцевих податків і зборів, місцеві ради на виконання вимог чинного законодавства повинні прийняти рішення про встановлення податку на майно в частині плати за землю і, зокрема визначити ставки земельного податку та перелік пільг зі сплати податку. Таке рішення оприлюднюється до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлюваних місцевих податків та зборів. Так, до 15 липня 2015 року маю бути оприлюднені ставки на 2016 рік.
У разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів на 2016 рік, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм Податкового кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діють до 31 грудня 2015 року.
Бізнес сплатив до місцевих бюджетів майже 115,5 мільйонів гривень платежів
До місцевого бюджету у січні-червні 2015 року надійшло 115,5 млн. грн. податків і зборів. Про це повідомила перший заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталія Болдаш під час чергової зустрічі з бізнесом.
За словами податківців, левову частку у цих надходженнях займає податок на доходи фізичних осіб – майже 69,1 мільйони гривень. Крім цього, спостерігається збільшення надходжень єдиного податку –20,9 млн. грн., плати за землю –27,3 млн. грн.
Також місцеві бюджети поповнилися надходженнями акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів на суму 7,6 млн. грн.
Зазначимо, що загалом надходження до місцевих бюджетів збільшились за рахунок змін до Бюджетного та Податкового кодексів України, які були прийняті Верховною Радою України у грудні 2014 року. Зокрема, ними передбачено впровадження акцизного податку з реалізації через роздрібну торгівельну мережу підакцизних товарів, розширення бази оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, введення оподаткування розкішних авто тощо.
З липня роздрібна торгівля пивом здійснюється за наявності ліцензії
Згідно з нормами Закону України від 28 грудня 2014 року № 71- VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» з 1 липня 2015 року пиво віднесено до алкогольних напоїв.
Про це повідомила перший заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталія Болдаш під час чергової зустрічі з бізнесом.
Крім того, згідно ст. 15 Закону № 481 від 19.12.1995 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (із змінами) роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
«Таким чином, суб'єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, необхідно з 1 липня 2015 отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями з обов'язковим обладнанням місця торгівлі РРО.» - повідомила перший заступник
Податок на нерухомість в цьому році громадяни платять за старими правилами
Новації оподаткування торкнулися майже всіх місцевих податків, не виключенням є і податок на нерухомість. Найголовніше те, що відтепер оподатковується як житлова, так і нежитлова нерухомість, в тому числі її частка. Про це повідомила начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев під час чергової зустрічі з громадськістю.
Однак за новими правилами в 2015 році сплачуватимуть податок на нерухомість лише юридичні особи. Адже вони самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають податковій інспекції за місцезнаходженням об’єкта чи об’єктів оподаткування податкову декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Фізичні ж особи зміни податкового законодавства щодо умов сплати податку на нерухомість відчують лише наступного року, коли будуть сплачувати за нерухомість, якою вони володіли в 2015 році. Цьогоріч платитимуть цей податок лише громадяни, які мали об’єкти нерухомості протягом минулого 2014 року.
Нагадаємо, що, сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою чи квартирами загальною площею понад 120 і будинком чи будинками, загальна площа яких перевищує 250 квадратних метрів, або різними видами нерухомості (квартирою та будинком) загальна площа, яких сумарно перевищує 370 квадратних метрів.
Податок сплачується: фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
На допомогу армії від платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська надійшло майже 6,4 мільйонів гривень
Протягом червня цього року до державного бюджету надійшло понад 1,5 мільйонів гривень військового збору. В той же час, загалом, з початку 2015 року платниками району сплачено 6,4 млн. грн.
Зазначимо, військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Ставка цього податку становить 1,5% від об’єкта оподаткування.
Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами.
Нагадаємо також, 12 травня 2015 року Верховною Радою ухвалено Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо військового збору”, який набув чинності 11 червня 2015 року. Документом звільнено від оподаткування військовим збором доходи громадян від операцій з купівлі чи продажу валюти.
Правила закриття підприємця
Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця проводиться державним реєстратором не пізніше наступного робочого дня з дати отримання від такої фізичної особи реєстраційної картки на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
Зазначений порядок передбачено Законом України від 13.05.2014 р. № 1258-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за заявницьким принципом».
Після отримання інформації про припинення державної реєстрації призначається і розпочинається документальна перевірка. Після проведення перевірки та закриття всіх рахунків у фінансових установах проводиться підписання обхідного листа всіма підрозділами ДПІ, закриття особових карток та зняття з обліку фізичної особи - підприємця.
ДФС – більше не інспекція, а сервісна служба та партнер бізнесу
Про це наголосив Голова ДФС Роман Насіров під час презентації української податкової реформи потенційним американським інвесторам в ході першого в історії Американсько-українського бізнес-форуму.
Сьогодні, 13 липня, у Вашингтоні українська урядова делегація презентувала нові можливості для бізнесу, зокрема ті, які створюються завдяки проведенню реформ. Мова йшла про зміни і в податковій системі Спрощення умов ведення бізнесу та політика реформ, яка орієнтована на нові прозорі та зрозумілі правила – головні гарантії для інвесторів. Інвестор має бути впевнений у надійності політики, яку сьогодні Україна як європейська держава, демонструє всьому світові. Для України – це перший іміджевий захід такого масштабу, який зібрав близько 150 представників іноземного бізнесу.
Про перші кроки та вже досягнуті результати податкової реформи розповів Голова ДФС України Роман Насіров.
Серед ключових моментів, на яких зупинився Голова ДФС:
- з 1 липня 2015 року почала діяти на постійній основі система електронного адміністрування ПДВ. «Із запуском системи нам вдалося вирішити проблему з податковим шахрайством, яке щомісячно коштувало бюджету 100 мільйонів доларів США».
- «Не дивлячись на те, що з боку певних груп відчувався супротив стосовно впровадження електронного адміністрування ПДВ-рахунків, ДФС вдалося запустити цю систему, яка сьогодні працює в штатному режимі».
- «Ми максимально намагаємося спростити багато речей. Це стосується податкової звітності. Але все, що ми робимо – робимо задля чесних добропорядних підприємців».
- «Ми почали реорганізацію самої фіскальної служби. Ми обмежені в часі. В нас є 1,5-річний план задля того, щоб впровадити все заплановане. Проте вже сьогодні можна сказати, що менеджмент ДФС вийшов на якісно новий рівень».
- На фіскальні органи також чекає значне скорочення працівників, які сьогодні працюють. «Ми маємо на меті оновити кадровий потенціал фіскальної служби».
- «Ми намагаємося максимально спростити податкове адміністрування. Багато змін у податковому законодавстві вже незабаром будуть реалізовані. Над ними наразі працює Міністерство фінансів України. Важливо те, що процесреформування податкової системи та самої служби проходять одночасно».
- «Ми працюємо над удосконаленням та спрощенням декларування податків, зокрема прибуткового та ПДВ. Наше завдання – максимально електронізувати процедури, завадити маніпуляціям та схемам з ПДВ».
- «Ми гармонізуємо українське податкове та митне законодавство відповідно до міжнародних вимог. Ми використовуємо найкращі світові практики, рухаючись в одному напрямку з міжнародним бізнесом».
- «Щодо митниці ми працюємо над спрощенням процедури митного оформлення.Нульова толерантність до корупції – головне завдання, яке стоїть перед нами. Задля цього ми усуваємо людський фактор та вводимо електронні сервіси».
«Кожний, хто приїжджає до України, має бути впевнений, що податкова – це партнер бізнесу, що ДФС – відтепер не інспекція, а сервісна служба».
Повідомлення про прийняття працівника на роботу
Державна фіскальна служба України повідомляє про набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу», яку опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» №115 (27.06.2015) (далі – Постанова № 413).
Відповідно до норм Постанови № 413 повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску, за формою згідно з додатком, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.
Додатково повідомляємо, що повідомлення про прийняття працівника на роботу надані до територіальних органів Державної фіскальної служби не за місцем обліку роботодавця або не за встановленою формою вважаються такими що не подавалися.