Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області

2015-07-16 16:32 Подобається

Дніпропетровські митники ДФС виявили порушень митних правил на суму майже 6,5 млн. грн.

Впродовж січня - червня 2015 року працівниками Дніпропетровської митниці ДФС виявлено та зафіксовано 44 порушення митних правил на суму 6 мільйонів 485 тисяч гривень.

Дніпропетровською митницею ДФС розглянуто 28 справ про порушення митних правил та застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу на суму 342,3 тисячі гривень

Протягом І півріччя 2015 року на розгляд до суду співробітниками Дніпропетровської митниці ДФС передано 18 справ про порушення митних правил на суму 5 мільйонів 767 тисяч гривень.

За результатами розгляду 13 справ судом прийнято рішення про конфіскацію безпосередніх предметів правопорушень на суму 97,4 тисяч гривень та накладено штрафів на суму 82,1 тисяч гривень.

Протягом 6 місяців до Держбюджету перераховано кошти від штрафів митниці та суду на суму 389,6 тисяч гривень

Також на реалізації у Державній виконавчій службі знаходиться конфісковане майно, передане дніпропетровськими митниками за рішеннями судів, на загальну суму 8,3 мільйонів гривень. З початку року від реалізації конфіскованого майна до бюджету надійшло 200,6 тисяч грн.

За порушення митних правил податкова міліція вилучила товарів на суму понад 700 тис. гривень

Співробітниками податкової міліції у рамках операції «Рубіж» у Дніпропетровській та Миколаївській областях виявлено факти здійснення фіктивними підприємствами експорту товарів широкого вжитку за заниженою митною вартістю.

У рамках кримінальних проваджень проведено обшуки транспортних засобів, за результатами яких вилучено товарно-матеріальні цінності загальною орієнтовною вартістю 740 тис. гривень.

На розрахункові рахунки «фіктивних» підприємств із залишком коштів у сумі 233,9 тис. грн. накладено арешт.

Досудове розслідування триває.

Всього за пів року податкова міліція Дніпропетровщини призупинила діяльність п’яти «конвертаційних центрів»

Підрозділами податкової міліції Дніпропетровської області з початку 2015 року ліквідовано діяльність п’яти «конвертаційних центрів» з загальним обертом коштів на суму більше 727 мільйонів гривень.

Так, в середині червня 2015 року у Дніпропетровській області ліквідовано діяльність відразу двох «конвертаційних центрів». Один з «конвертів» надавав «послуги» по формуванню штучного податкового кредиту та переводу з безготівкових коштів у готівку суб’єктам господарювання міст Києва, а також Дніпропетровської, Донецької та Запорізької областей. За попередніми даними, ділки встигли проконвертувати 102 мільйони гривень. В ході слідчих дій на розрахункових рахунках заарештовано 1,9 мільйони гривень, ще 407 тисяч гривень та 4,8 тисяч доларів готівки вилучено під час обшуку.

На рахунках ще одного «конверту», діяльність якого призупинено співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області, заарештовано 2,6 мільйони гривень. Слідством виявлено, що «махінатори» перевели з безготівкових рахунків у готівку для суб’єктів господарювання Київської та Запорізької областей більше 111 мільйонів гривень.

Найбільший нелегальний «конвертаційний центр» виявлено у лютому. Виявлено, що ділки – «стахановці» проконвертували у «живі» гроші 310 мільйонів гривень для суб’єктів господарювання Луганської, Донецької, Дніпропетровської областей та міста Києва.

Загалом, з початку 2015 року, в області виявлено 57 транзитно-конвертаційних «фірм», що входили до складу різних «конвертаційних центрів» та 48 суб’єктів господарювання з явними ознаками фіктивності.

На Дніпропетровщині до бюджету забезпечено додаткові надходження ПДФО та ЄСВ у сумі понад 4 млн. грн.

Протягом І півріччя 2015 року фахівцями органів ДФС Дніпропетровщини перевірено 318 суб’єктів господарювання з питань дотримання норм законодавства при виплаті заробітної плати. У 297 випадках встановлено порушення відповідності нарахування, утримання та своєчасності перерахування податку на доходи фізичних осіб, у 39 випадках єдиного соціального внеску.

За підсумками проведених перевірок співробітниками ДФС Дніпропетровської області донараховано 4,9 млн. грн., в тому числі: 3,8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 1,1 млн. грн. єдиного соціального внеску. З цієї суми вже надійшло до бюджету 1,8 млн. грн.

Крім того, за шість місяців поточного року підрозділами ДФС Дніпропетровської області під час перевірки діяльності 2 тисяч 122 суб’єктів господарювання виявлено 5 тисяч 454 найманих працівників без офіційного оформлення трудових відносин. За рахунок оформлення трудових відносин з найманими особами роботодавцями забезпечено додаткові надходження з ПДФО та ЄСВ на загальну суму 2,3 млн. грн.

Підприємці – «спрощенці» Дніпропетровщини сплатили до місцевих бюджетів майже 240 млн. грн.

У Дніпропетровській області за спрощеною системою оподаткування працюють понад 69 тисяч фізичних осіб - підприємців.

Як повідомили в ГУ ДФС у Дніпропетровській області, найпопулярнішою серед приватних підприємців залишається друга група спрощеної системи оподаткування – майже 39 тисяч ФОП. На другому місці – третя група, за якою працює понад 21 тисячі підприємців. Більше 9 тисяч підприємців Дніпропетровського регіону обрали першу групу.

Підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, у І півріччі 2015 року сплатили до бюджету понад 239,7 млн. грн. єдиного податку, що перевищує надходження минулого року на 61,2 млн. грн., або на 34,3 %.

Чітке виконання норм законів – єдиний шлях розвитку України: зазначили учасники прес-конференції

Днями, у інформаційному агентстві «Мост-Днепр» відбулася прес-конференція щодо визначення можливості використання норм законів в реальній економіці за участі радника начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ігора Ломако та члена ради аудиторів України Михайла Кропивко.

Перш за все, Ігор Ломако торкнувся питань, які мають пряме відношення до соціальної стабільності у Дніпропетровському регіоні. Це надходження до бюджету єдиного соціального загальнообов’язкового внеску: «За півроку платники податків області направили до фонду соціального страхування 9 мільярдів 372 мільярдів гривень, що відображає не лише позитивну роботу податкової служби, але і відповідальність платників області». В місцеві бюджети за півроку надійшло 5 мільярдів 656 мільйонів гривень, що за словами Ігоря Ломаки більше, ніж попередньо очікувалося.

Вже під час обговорення розглядалося дві законодавчі норми. Це податок на майно, зокрема на транспортні засоби і початок використання реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої та третьої групи.

За словами члена союзу аудиторів України Михайла Кропивко, платники податків чітко дотримуються правил податкового законодавства, з урахуванням змін та доповнень. Норми повинні бути єдині для всіх.

Юристи фіскальної служби Дніпропетровщини відстояли у судах на користь держави понад мільярд гривень

Протягом січня – червня 2015 року судові органи підтвердили правомірність дій правовиків ДФС Дніпропетровської області по 1270 справах на суму 1 мільярд 11 мільйонів гривень.

Загалом, з початку 2015 у судах різних інстанцій на розгляді знаходилось майже 13 тисяч справ на суму понад 10 мільярдів гривень за позовами органів ДФС (Міндоходів) Дніпропетровського регіону до платників та за позовами платників до органів ДФС (Міндоходів) області.

Як свідчить досвід, практика досудового врегулювання суперечок між органами державної влади та платниками податків дозволяє уникати необґрунтованих претензій або малоістотних справ.

Спори за позовами платників податків про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень переважно стосуються донарахування податку на прибуток та податку на додану вартість. У більшості випадків предметом спору є операції, в яких фіктивні суб’єкти господарювання виступають як контрагенти платників податків, або, як посередники в процесі постачання товару.

ЦОПом було надано понад 103 тисячі сервісних послуг

Фахівцями Центру обслуговування платників ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська за перше півріччя 2015 року надано майже 2,9 тисяч адміністративних послуг. Понад 1,2 тисячі громадян отримали реєстраційні номери облікової картки платника податку з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків. Запитуваними послугами також у ЦОПі є отримання довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, реєстрація книг обліку доходів і витрат, книг обліку розрахункових операцій, реєстрація платником єдиного податку, надання витягу з реєстру платника єдиного податку.

З метою забезпечення платників податків повною та достовірною інформацією про порядок надання адміністративних послуг, на інформаційних стендах у Центрі обслуговування платників та на суб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області, розміщено перелік адміністративних послуг, Інформаційнi картки адміністративних послуг, зразки заповнення заяв .

В Центрі усі бажаючі можуть отримати потрібну інформацію та консультації спеціалістів з питань оподаткування. З початку року до фахівців центру обслуговування платників звернулись понад 100 тисяч громадян з питань отримання інформаційних та консультаційних послуг..

В ЦОПі встановлено скриньки для проведення анкетування платників податків з метою здійснення моніторингу громадської думки, своєчасне реагування на критичні зауваження та пропозиції платників стосовно організації діяльності Центру. Анкетування проводиться анонімно та на добровільних засадах.

Несплата або несвоєчасна сплата ЄСВ – штрафні санкції

Відповідно до внесених Законом України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» змін, що набрали чинності з 1 січня 2015 року, зокрема, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску буде накладатися штраф у розмірі 20% своєчасно несплачених сум.

Враховуючи, що частиною 1 статті 58 Конституції України передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи, за порушення, вчинені до 31 грудня 2014 року включно, фіскальні органи застосовують фінансові санкції, передбачені пунктом 2 частини одинадцятої статті 25 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», у розмірі 10% своєчасно несплачених сум єдиного внеску незалежно від дати фактичної сплати.

За порушення, що виникли з 1 січня 2015 року, буде застосовуватися штраф у розмірі 20% своєчасно несплачених сум єдиного внеску.

Рішення про застосування штрафних санкцій за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску складається згідно з додатком 9 до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 455.

Податкова накладна в умовах електронного адміністрування ПДВ

З 1 липня 2015 року реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) здійснюється виключно на суму податку, обраховану по формулі, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 Податкового кодексу України (далі – реєстраційна сума).

Таким чином, при реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування в ЄРПН відбувається перевірка наявності у платника, який здійснює таку реєстрацію, достатньої реєстраційної суми. Тобто для отримання можливості зареєструвати в ЄРПН податкову накладну або розрахунок коригування реєстраційна сума платника податку повинна бути більшою або дорівнювати сумі ПДВ, зазначеній у вказаних документах.

Якщо така реєстраційна сума є меншою ніж сума ПДВ, зазначена у податковій накладній або розрахунку коригування, у реєстрації вказаних податкової накладної або розрахунку коригування буде відмовлено.

У такому випадку (в тому числі якщо реєстрацій сума має від’ємне значення) з метою отримання можливості зареєструвати податкову накладну або розрахунок коригування в ЄРПН платнику потрібно збільшити свою реєстраційну суму. Таке збільшення може бути здійснено за рахунок:

- отриманих податкових накладних та розрахунків коригуванні (які передбачають збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг), складених на такого платника та зареєстрованих в ЄРПН;

- сплати ПДВ на митниці під час розмитнення товарів;

- поповнення рахунку платника в системі електронного адміністрування ПДВ, відкритого платнику у Держказначействі (електронний рахунок).

Крім того, реєстраційну суму платників податку автоматично:

- 01.07.2015 збільшено на так звану суму „овердрафту”: середньомісячний розмір податку, задекларований та погашений платником до бюджету протягом попередніх 12 місяців;

- до 10 липня 2015 року буде збільшено на суму надміру зарахованих ними до бюджету коштів, сформованих станом на 1 липня 2015 року.

Нагадаємо, що термін реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в ЄРПН із запровадженням системи електронного адміністрування у звичайному режимі залишився без змін та становить 15 календарних днів з дати складання відповідного документу. При цьому, слід мати на увазі, що з 01.07.2015 за порушення вказаного терміну реєстрації в ЄРПН від одного до п’ятнадцяти календарних днів застосовується штраф у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної у податкових накладних/розрахунках коригування.

Декларація про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари подається в електронній формі

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що на офіційному веб-порталі ДФС України розміщено оновлене програмне забезпечення для формування та подання платниками податків відповідно до п.220.2 ст.220 Податкового кодексу України Декларації про максимально роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 25.03.2015 року №359 в електронному вигляді.

Декларація про максимально роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) («J(F)0207703» (для запровадження ціни з 15 числа місяця) та «J(F)0208901» (для запровадження ціни з 1 числа місяця) в електронному вигляді формується та подається за адресою: офіційний веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) Електронна звітність Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності».

Дотримання професійної етики – один з найважливіших принципів роботи органів ДФС

Під час виконання своїх службових повноважень працівники органів Державної фіскальної служби зобов’язані неухильно додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки: бути ввічливими у стосунках з громадянами та суб’єктами господарювання, будувати свої відносини з ними на основі довіри, поваги, об’єктивності, справедливості, терпимості, законності.

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників органів ДФС.

Жодне повідомлення не залишиться без уваги, адже плідна робота сервісу «Пульс» – це шлях до успішної співпраці громадян та бізнесу з органами ДФС.

Номер цілодобової телефонної лінії «Пульс»: (044) 284-00-07.

Податковий календар на 20 липня 2015 року

20 липня поточного року останній день:

- подання декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за червень 2015 року (підпункт 1.7 пункту 29 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс));

- подання декларації з податку на додану вартість за червень 2015 року платниками, у яких звітний період дорівнює календарному місяцю (підпункт 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 та пункт 203.1 статті 203 Кодексу);

- подання декларації акцизного податку за червень 2015 року (пункти 49.1 та 49.21, підпункт 49.18.1 пункту 49.18 статті 49; пункт 223.2 статті 223 Кодексу);

- подання звіту по єдиному внеску, нарахованому за попередній календарний місяць роботодавцями за найманих працівників (пункт 4 частини 2 статті 6 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з внесеними змінами та доповненнями (далі – Закон №2464));

- останній день авансової сплати акцизного податку за червень 2015 року (доплати (у разі потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби, розрахованої з урахуванням авансових платежів, здійснених при придбанні марок акцизного податку) (підпункт 222.1.2 пункту 222.1 статті 222 Кодексу);

- останній день сплати авансових внесків з єдиного податку фізичними особами – підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування 1 та 2 груп (пункт 295.1 статті 295 Кодексу);

- останній день сплати єдиного внеску, нарахованого за попередній календарний місяць роботодавцями за найманих працівників (крім гірничих підприємств) (абзац перший частини 8 статті 9 Закону №2464).

Податковий календар на 30 липня 2015 року

30 липня поточного року останній день сплати:

- збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за червень 2015 року (підпункт 1.7 пункту 29 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу);

- земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (крім громадян) за червень 2015 року (пункт 287.4 статті 287 Кодексу);

- єдиного податку платниками єдиного податку 4 групи за 2 квартал 2015 року (підпункт 295.9.2 пункту 295.9 статті 295 Кодексу);

- податку на додану вартість за червень 2015 року (пункт 57.1 статті 57 та пункт 203.2 статті 203 Кодексу);

- акцизного податку за червень 2015 року (пункт 57.1 статті 57 та підпункт 222.1.1 пункту 222.1 статті 222 Кодексу);

- авансового внеску з податку на прибуток підприємств за липень 2015 року (абзац 4 пункту 57.1 статті 57 Кодексу).

Податок з доходів фізичних осіб – граничний строк сплати

31 липня поточного року останній день сплати:

- суми ПДФО, зазначеної у річній декларації про майновий стан і доходи фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність та громадянами (пункт 179.7 статті 179 Кодексу);

- ПДФО від оподаткування доходів, нарахованих у вигляді (пункт 170.4 статті 170 Кодексу):

а) процентів на поточний або депозитний банківський рахунок;

б) процентів на вклади члена кредитної спілки.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі