Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-07-10 19:08 Подобається

У І півріччі 2015 року платники Дніпропетровщини перерахували

до бюджетів усіх рівнів більше 36,3 мільярдів гривень

З початку 2015 року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено у бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 36 млрд. 365,8 млн. грн., що на 10 млрд. 409,5 млн. грн., або на 40,1 % більше, ніж у січні – червні 2014 року. Про це проінформував начальник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів.

Так, до Державного бюджету впродовж шести місяців 2015 року спрямовано 21 млрд. 334,5 млн. грн., що на 8 млрд. 880,5 млн. грн., або на 71,3% більше, ніж за аналогічний період 2014 року.

До місцевих бюджетів за відповідний період забезпечено 5 млрд. 656,4 млн. грн. Це на 991,4 млн. грн. (або на 21,3%) більше фактичних надходжень І півріччя 2014 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у першій половині поточного року зібрано 9 млрд. 374,9 млн. грн. Порівняно з 2014 роком надходження зросли на 6,1%, або на 537,6 млн. грн.

Платники збору за місця для паркування транспортних засобів звітують за півріччя 2015 року з 1 липня

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує.

Відповідно до підпункту 2681.5.3 пункту 2681.5 статті 2681 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) базовим податковим (звітним) періодом для платників збору за місця для паркування транспортних засобів (далі – збір за паркування) є календарний квартал.

Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи – підприємці, які згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках (підпункт 2681.1.1 пункту 2681.1 статті 2681 Кодекс).

Якщо звітний (податковий) період дорівнює календарному кварталу, декларація подається до контролюючого органу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (підпункт 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Кодексу).

Таким чином, платники збору за паркування у термін з 1 липня по 10 серпня поточного року повинні надати до територіального органу ДФС за місцезнаходженням об’єкту оподаткування податкову декларацію збору за місця для паркування транспортних засобів (далі – декларація збору за паркування).

До затвердження Міністерством фінансів України нової форми декларації збору за паркування, платники збору застосовують форму податкової декларації, затверджену наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 №866 «Про затвердження форм Податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.01.2014 за №141/24918.

Відповідно до підпункту 2681.5.1 пункту 2681.5 статті 2681 Кодексу сума збору за паркування, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.

Строки сплати податкового зобов’язання, зазначені платником податків у поданій ним податковій декларації, визначені статтею 57 Кодексу.

Так, відповідно до пункту 57.1 статті 57 Кодексу платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації.

Таким чином, збір за паркування, нарахований платником за 2 квартал 2015 року та зазначений у декларації збору за паркування за півріччя 2015 року, повинен бути сплачений платником цього збору не пізніше 20.08.2015.

Квартальні платники ПДВ починають звітувати

за 2 квартал 2015 року з 1 липня

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує.

Згідно з пунктом 202.1 статті 202 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) звітним (податковим) періодом для платників податку на додану вартість є календарний місяць, а у випадках, особливо визначених Кодексом, календарний квартал.

Такі особливі випадки визначені пунктом 202.2 статті 202 Кодексу.

Тобто квартальний податковий період можуть вибрати платники ПДВ які:

- відповідно до підпункту «б» пункту 154.6 статті 154 Кодексу мають право на застосування нульової ставки податку на прибуток на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року;

- сплачують єдиний податок.

Заява про вибір квартального податкового періоду подається контролюючому органу разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року. При цьому, квартальний податковий період починає застосовуватись з першого податкового періоду наступного календарного року.

Якщо звітний (податковий) період дорівнює календарному кварталу, декларація подається до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (підпункт 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Кодексу).

Таким чином, платники ПДВ, які відповідно до вимог Кодексу вибрали квартальний податковий (звітний) період, з 1 липня по 10 серпня 2015 року повинні надати до територіального органу ДФС, в якому вони перебувають на обліку, податкову декларацію з податку на додану вартість (далі – декларація з ПДВ) з необхідними додатками до неї за 2 квартал поточного року за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України (далі – Мінфін) від 23.09.2014 №966 (у редакції наказу Мінфіну від 23.01.2015 №13) «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», що зареєстрований у Міністерстві юстиції 14.10.2014 за №1267/26044 (далі – наказ №966).

Відповідно до вимог пункту 49.4 статті 49 Кодексу податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу всіма платниками цього податку виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Згідно з пунктом 3 розділу III Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом №966, платник податку зобов’язаний здійснити відправлення податкової звітності з ПДВ на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подання податкової декларації.

Переможці та лауреати Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини»

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

З січня 2015 року Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) проводиться Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини» (далі – Конкурс).

Конкурс проводиться з метою:

- вивчення та розуміння підростаючим поколінням ролі, значення та місця податків, зборів та платежів у житті держави і суспільства;

- формування економічної грамотності та податкової культури у школярів – майбутніх платників;

- зміцнення позитивного іміджу органів ДФС України.

Тематика Конкурсу – сплата податків, зборів та платежів – економічна функція у житті країни.

Конкурс проводиться протягом січня – серпня поточного року у три етапи:

- І етап – районний рівень;

- ІІ етап – регіональний рівень;

- ІІІ етап – Всеукраїнський рівень.

Конкурс проводиться за такими напрямами дитячої діяльності з податкової та митної тематики:

- художні твори;

- комп’ютерна графіка (комп’ютерна анімація);

- літературні твори.

При цьому, у Конкурсі взяли участь учні загальноосвітніх навчальних закладів таких вікових категорій:

- І категорія: станом на 1 січня 2015 року виповнилося 9 – 11 років;

- ІІ категорія: станом на 1 січня 2015 року виповнилося 12 – 15 років.

У рамках проведення III етапу Конкурсу 25 червня 2015 року відбулося засідання жюрі Конкурсу, на якому визначено переможців та лауреатів Конкурсу на Всеукраїнському рівні.

Автори робіт, які посіли перші місця на другому етапі Конкурсу (регіональний рівень), стають лауреатами Всеукраїнського рівня (далі – лауреати).

По Дніпропетровській області переможцем Конкурсу стала Філіпова Катерина (II вікова категорія) (м. Павлоград). Її художній твір «Від кожної родини на благо країни» (масло) відмічений спеціальною відзнакою від дитячого видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га».

Інформація щодо переможців та лауреатів Конкурсу на Всеукраїнському рівні розміщена на офіційному суб-сайті Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області за електронною адресою:

Наповнення бюджету – основне завдання органів ДФС

«Стабільні надходження платежів до бюджету, завжди були і на сьогодні залишаються важливими завданням органів ДФС. Ми маємо сприяти підвищенню рівня податкової культури, формуванню сервісної служби, яка працюватиме з платником податків як партнером» - повідомив начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області Віктор Саранцев на брифінгу, що відбувся днями для місцевих засобів масової інформації в приміщенні ДПІ.

З початку року до Зведеного бюджету платниками Ленінського району мобілізовано податків і зборів на суму понад 275 мільйонів гривень. Основні надходження становили податок на додану вартість – 101,4 млн.грн., податок на прибуток – 37,7 млн.грн., податок на доходи з фізичних осіб – 69,1 млн.грн.

«Незважаючи на непросту економічну ситуацію в країні, платники податків Ленінського району забезпечили стабільне наповнення бюджету. Ми вкотре хочемо подякувати усім сумлінним представникам бізнесу, які вчасно і в повному обсязі виконують свій податковий обов'язок та проявляють громадянську позицію» - наголосив Віктор Саранцев.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі