Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-07-10 19:09 Подобається

Дотримання професійної етики – один з найважливіших принципів роботи органів ДФС

Під час виконання своїх службових повноважень працівники органів Державної фіскальної служби зобов’язані неухильно додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки: бути ввічливими у стосунках з громадянами та суб’єктами господарювання, будувати свої відносини з ними на основі довіри, поваги, об’єктивності, справедливості, терпимості, законності.

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників органів ДФС.

Жодне повідомлення не залишиться без уваги, адже плідна робота сервісу «Пульс» це шлях до успішної співпраці громадян та бізнесу з органами ДФС. Номер цілодобової телефонної лінії «Пульс»: (044) 284-00-07.

Дніпропетровщина: за результатами досягнення податкового компромісу до бюджету надійшло 130 млн. грн.

Виконуючи своє основне завдання – контроль за наповненням бюджетів, фіскальна служба налаштована і на компромісні рішення. З початку цього року держава запропонувала бізнесу податковий компроміс – сплатити до держбюджету 5 відсотків від раніше занижених податкових зобов’язань з ПДВ і податку на прибуток підприємств.

Станом на 24 червня 2015 року 1162 дніпропетровських суб'єктів господарювання за результатами досягнення податкового компромісу спрямували до бюджету 130 млн. грн., з яких 60 млн. грн. податку на прибуток та 70 млн. грн. податку на додану вартість. Крім того, за наслідками досягнення податкового компромісу слідчими підрозділами ДФС Дніпропетровської області закрито 12 кримінальних проваджень.

Нагадуємо, що 17 квітня 2015 року завершено подачу заяв на застосування податкового компромісу у відповідності до положень Закону України №63-VIII від 25.12.2014 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових обов’язків з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі податкового компромісу».

У травні Дніпропетровською митницею ДФС поповнено бюджет майже на 1,4 мільярда гривень

Протягом травня 2015 року Дніпропетровською митницею ДФС до Державного бюджету України спрямовано 1 млрд. 391,6 млн. грн.

При цьому, порівняно з травнем минулого року надходження коштів збільшились на 448,1 млн. грн., або на 47,5%. Про це проінформував перший заступник начальника Дніпропетровської митниці ДФС Олександр Мірза.

Слід відзначити зростання більше як в 2 рази відносно травня 2014 року вагових обсягів оподаткованого імпорту за рахунок збільшення ввозу коксу, залізної та марганцевої руд, вугілля кам’яного, поліацетатів.

Податкова міліція припинила незаконну діяльність з виготовлення та реалізації ювелірних виробів

Податковою міліцією у ході розслідування кримінального провадження щодо ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 ККУ) припинено незаконну діяльність з придбання дорогоцінних металів і каміння, подальшого виготовлення з них ювелірних виробів та реалізації їх через роздрібну мережу магазинів.

Встановлено, що за допомогою підставних осіб за готівкові кошти незаконно скуповувались дорогоцінні метали і каміння. У подальшому з придбаної сировини виготовлялись різноманітні ювелірні прикраси.

Готові коштовні вироби нелегально клеймувалися та реалізовувались через роздрібну мережу магазинів відомої торговельної марки без відображення у бухгалтерських та податкових звітностях.

За час своєї діяльності злочинцями незаконно проклеймовано понад 1000 кг ювелірних виробів.

Співробітниками податкової міліції проведено 23 обшуки в офісі, роздрібній мережі і приватних домоволодіннях фігурантів провадження у Києві, Харкові, Одесі та Дніпропетровську.

За результатами обшуків вилучено ювелірні вироби на суму 21,6 млн. грн., готівку у сумі 206 тис. доларів США та 140 тис. гривень, а також комп’ютерну техніку, носії інформації і чорнову документацію, що свідчать про протиправну діяльність.

Наразі тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.

Протягом січня - травня 2015 року підприємці сплатили до держбюджету понад 4,1 млрд. грн. єдиного податку

З початку 2015 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету понад 4,1 млрд. грн.. єдиного податку. З них у травні сплачено майже 987 млн. грн.

У розрізі категорій платників, фізичні особи – підприємці протягом 5 місяців поточного року спрямували до бюджету 2 852 млн. грн. даного податку, що на 562,5 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, у травні – 669,7 млн. грн. Травневі надходження також перевищили минулорічний показник на 200,1 млн. грн.

У свою чергу юридичні особи – «спрощенці» з початку року спрямували до держбюджету 1 289,4 млн. грн. єдиного податку, з яких 317,2 млн. грн. сплачено у травні.

Серед них платниками третьої групи у січні – травні поточного року сплачено 957,6 млн. грн. єдиного податку, з яких у травні – 250,8 млн. грн.

Щодо четвертої групи платників податків – юридичних осіб, то ними протягом 5 місяців поточного року сплачено до державного бюджету 332,7 млн. грн. єдиного податку. Травневі надходження складають 66,4 млн. грн.

Нагадуємо, що з 1 січня 2015 року ставка податку для третьої групи платників податків – юридичних осіб складає 2% доходу (при сплаті ПДВ) або 4% (у разі включення ПДВ до складу єдиного податку) та скасовано обмеження щодо кількості найманих робітників.

До уваги платників податків та розробників програмного забезпечення!

З метою надання допомоги платникам податків при виконанні ними вимог п.16 постанови Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. №569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2015 року №82) Державною фіскальною службою України запроваджується новий електронний сервіс - Обмін розрахунками коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в електронному вигляді між контрагентами.

У зв’язку з проведенням технічних робіт по впровадженню електронного сервісу АС "Єдине вікно подання електронної звітності" в період з 23 год. 00 хв. 30 червня 2015 року до 00 год. 00 хв. 1 липня 2015 року працювати не буде.

Протягом січня - травня 2015 року Контакт-центром ДФС надано 589 тис. відповідей на запитання платників

З початку поточного року Контакт-центр Державної фіскальної служби України відповів на 589 тис. запитань суб`єктів господарювання та громадян.

Більшість відповідей, а саме 568 тис., було надано телефоном. Також відповіді надавались електронною поштою та факсом – 18,8 тис. відповідей. Крім того 2,2 тис. відповідей було надано з використанням автовідповідача.

Найбільше суб`єктів господарювання та громадяни цікавили питання оподаткування податком на додану вартість, сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та оподаткування прибутку підприємств.

Для уникнення множинного трактування законодавства та надання заявнику максимально конкретної та повної відповіді використовується База знань. Це автоматизована база уніфікованих відповідей на запитання, які виникають у платників податків та громадян, яка постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані. Станом на 1 червня 2015 року База знань налічує 12,9 тис. запитань – відповідей. Протягом звітного періоду за допомогою зазначеного ресурсу платникам податків було надано 327 письмових консультацій.

Для зручності суб`єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на офіційному веб – порталі ДФС у розділі «Запитання – відповіді» Загальнодоступного інформаційно – довідкового ресурсу. Тому, у будь – який зручний час, відвідувачі порталу можуть самостійно знайти відповіді на питання, що їх цікавлять. З початку 2015 року цією послугою скористалося 1 103,4 тис. клієнтів офіційного веб – порталу ДФС.

З початку року співробітниками ДФС у Дніпропетровській області виявлено більше 4,5 тисяч неоформлених найманих працівників

За п’ять місяців 2015 року підрозділами ДФС Дніпропетровської області під час перевірок 1 тисячі 583 суб’єктів господарювання виявлено 4 тисячі 597 найманих робітників, праця яких використовувалась без належного оформлення та відповідного оподаткування.

За рахунок оформлення трудових відносин з найманими працівниками роботодавцями області забезпечено додаткові надходження з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску на загальну суму 1 мільйон 985 тисяч гривень.

«Заробітна плата «у конвертах» не приносить користі нікому: ні роботодавцю, який ризикує репутацією та сплатою штрафів, ні працівнику, який позбавляє себе соціальної захищеності. Наше кінцеве завдання під час роботи з легалізації ринку праці – не впіймати за руку недбайливого роботодавця, а переконати, що відповідальність за неоформлені взаємовідносини стосуватиметься кожного, хто порушує трудове і податкове законодавство і виплачує «конвертну» зарплату, та попередити про соціальні наслідки для тих, хто її отримує», - наголошує начальник Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів.

Податкова міліція спільно з СБУ затримали найбільшу за останній час партію «контрабандних» харчових продуктів, що прямувала на непідконтрольні території

Підрозділ ДФС України «Фантом» спільно зі співробітниками СБУ та Прикордонною службою затримали одну з найкрупніших партій «контрабандних» продуктів харчування з початку проведення АТО.

На залізничному пункті пропуску «Красний Ліман», що у секторі «С», правоохоронці затримали залізничний склад з одинадцятьма вагонами, який прямував на тимчасово непідконтрольні території. Аби зупинити потяг, було задіяно спецпідрозділ «А» Служби безпеки України.

Згідно супровідних документів, що надали залізничники, одна з металургійних компаній України транспортувала вантаж шлаку. Однак, при огляді вагонів виявилося, що під метровим шаром шлаку ретельно приховані пакунки з цукром, різноманітними прохолоджувальними напоями та мінеральною водою. У одному з вагонів в аналогічний спосіб було завантажено навіть канцелярський папір формату А4, на який у так званій ДНР наразі чималий попит. На пакунках виявлено «вітальний» напис: «Привет ополченцам с Крамахи!».

За попередньою інформацією, понад 700 тонн харчових продуктів мали надійти незаконним збройним формуванням, що здійснюють терористичну діяльність у Донецькій області.

За фактом фінансування тероризму зареєстровано кримінальне провадження за ст. 258-5 КК України. Вантаж вилучено, здійснюється комплекс заходів, спрямованих на притягнення до відповідальності організаторів каналу контрабанди.

Про стан розрахунків платників з бюджетом з ПДВ станом на 01.07.2015

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє про порядок автоматичного збільшення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, з 1 липня 2015 року.

Відповідно до пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначена пунктом 200'.3 статті 200' розділу V Кодексу, автоматично збільшується на суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на додану вартість, що обліковуються в інтегрованих картках платників податків станом на 01.07.2015 (абзац третій пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу).

Водночас уточнені дані про помилково та/або надміру сплачені до бюджету платежі, станом на перше число місяця, наступного за звітним (станом на 01.07.2015), можуть бути сформовані Державною фіскальною службою України після завантаження відповідної інформації до центральної бази даних служби.

Згідно з Тимчасом регламентом експлуатації інформаційної системи «Податковий блок», затвердженим наказом ДПС України від 24.12.2012 №1198, завантаження центральної бази даних ДФС уточненою інформацією про стан розрахунків платників з бюджетом (у тому числі про надміру сплачені суми платежів) здійснюються на п’ятий (юридичні особи) та шостий (фізичні особи – суб’єкти господарської діяльності) робочі дні звітного місяця.

Таким чином, збільшення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначеної пунктом 200'.3 статті 200' розділу V Кодексу, за рахунок сум помилково та/або надміру сплачених станом на 01.07.2015 грошових зобов’язань з податку на додану вартість з урахуванням технологічного процесу буде здійснено до 10 липня 2015 року.

Затверджена нова форма декларації з транспортного податку

Наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 №415 «Про затвердження форми Податкової декларації з транспортного податку», що зареєстрований у Міністерстві юстиції 28.04.2015 за №474/26919 (далі – наказ №415), затверджена нова форма податкової декларації з транспортного податку.

Цей наказ набрав чинності з 22.05.2015, тобто з дня його офіційного опублікування (газета «Офіційний вісник» від 22.05.2015 №38).

Відповідно до пункту 46.6 статті 46 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) нові форми декларацій (розрахунків) набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, в якому відбулося їх оприлюднення.

Нагадуємо, що базовим податковим (звітним) періодом для платників зазначеного податку є календарний рік (підпункт 267.5.1 пункту 267.5 статті 266 Кодексу).

Однак, крім річної декларації з транспортного податку, яка надається платником податку – юридичною особою до 20 лютого звітного року, у суб’єкта господарювання може виникнути необхідність подати таку декларацію в інший термін протягом року.

Якщо платник податку – юридична особа протягом року придбаває легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування, а саме: використовувався до 5 років та має об’єм циліндра двигуна понад 3000 куб. см, то ця юридична особа повинна надати декларацію з транспортного податку до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт (підпункт 267.7.4 пункту 267.7 статті 267 Кодексу).

Таким чином, у разі придбання платником податку – юридичною особою легкового автомобіля, що є об’єктом оподаткування, суб’єкту господарювання необхідно надати декларацію з транспортного податку за формою, затвердженою наказом №415.

Для платників податку – фізичних осіб форма звітності з цього податку не передбачена. Обчислення суми транспортного податку з об’єкту оподаткування здійснюється контролюючим органом самостійно, шляхом надсилання такій особі, за місцем її реєстрації (для резидентів) та за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності нерезидентів (для нерезидентів), до 1 липня звітного року, податкового повідомлення-рішення про сплату відповідної суми податку (підпункт 266.7.2 пункту 266.7 статті 266 Кодексу).

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі