ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-07-10 19:11 Подобається

На Дніпропетровщині майже 100% платників ПДВ користуються електронною звітністю

Майже 100 відсотків платників ПДВ та 87,2 відсотків платників єдиного соціального внеску Дніпропетровської області прозвітували у травні 2015 року в органи ДФС, скориставшись мережею Інтернет.

Із загальної кількості 17 тисяч 242 платників податку на додану вартість області, у травні поточного року 17 тисяч 194 платника скористалися електронним сервісом ДФС, направивши звітність по e-mail. Це на 2,5 відсотки більше, ніж у травні 2014 року і складає 99,7 відсотків від загальної кількості платників ПДВ Дніпропетровської області.

Також, у травні 2015 року з 44 тисяч 834 платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Дніпропетровщини 39 тисяч 125 платників прозвітували у фіскальні органи області засобами електронного зв’язку, що на 6,2 відсотків більше, ніж у травні 2015 року.

«Електронна звітність переконливо витісняє паперову, економлячи не лише час платників податків, а й фінансові витрати. Більшість платників не тільки звикли до зручного електронного формату, але й упевнені в його майбутньому. Це – європейський шлях і світова цивілізована практика», – переконаний перший заступник начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Роман Афонов.

З 1 ЛИПНЯ ПОЧИНАЄТЬСЯ ЗВІТУВАННЯ ЗА ФОРМОЮ №1ДФ ЗА 2 КВАРТАЛ 2015 РОКУ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує.

З 1 липня по 10 серпня 2015 року податкові агенти повинні надати до контролюючих органів за місцем свого розташування Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – розрахунок за формою №1ДФ) за 2 квартал 2015 року.

Відповідно до пункту 1.3 розділу I Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – Порядок), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за №111/26556 (далі – Наказ №4), форму №1ДФ повинні надавати податкові агенти, а саме:

- юридичні особи (їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи);

- самозайняті особи (фізичні особи – підприємці, та/або фізичні особи, які провадить незалежну професійну діяльність за умови, що такі особи не є працівниками у межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності);

- представництва нерезидентів – юридичних осіб;

- інвестори (оператори) за угодою про розподіл продукції,

які нараховують (виплачують, надають) доходи фізичній особі та/або зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, а також військовий збір.

Підпунктом «б» пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями визначено, що розрахунок за формою №1ДФ подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного кварталу.

Податковий розрахунок за формою №1ДФ надається за формою, затвердженою Наказом №4.

ПЛАТНИКИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ТРЕТЬОЇ ГРУПИ

ЗВІТУЮТЬ ЗА 2 КВАРТАЛ 2015 РОКУ З 1 ЛИПНЯ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує.

Відповідно до пункту 294.1 статті 294 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) податковим звітним періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

Отже, за 2 квартал 2015 року до територіальних органів Державної фіскальної служби (далі – ДФС) повинні надати:

- фізичні особи – підприємці, які зареєстровані, як платники єдиного податку 3-ї групи – податкову декларацію платника єдиного податку фізичної особи – підприємця;

- юридичні особи – платники єдиного податку 3-ї групи – податкову декларацію єдиного податку – юридичної особи.

Пунктом 296.4 статті 296 Кодексу визначено, що податкова декларація платника єдиного податку подається до контролюючого органу платником податку за місцем податкової адреси.

Таким чином, з 1 липня по 10 серпня 2015 року платники єдиного податку третьої групи – юридичні та фізичні особи повинні надати до територіальних органів ДФС області за місцем податкової адреси відповідні податкові декларації єдиного податку за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2011 №1688, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за №1533/20271 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».

ОСНОВНІ АСПЕКТИ ОПОДАТКУВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Основні аспекти оподаткування сільськогосподарської продукції регламентуються підпунктом 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс), яким визначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:

- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому, якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Якщо розмір земельних ділянок, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок за формою №3ДФ (далі – Довідка №3ДФ). Оригінал Довідки №3ДФ зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої Довідки.

Форма Довідки №3ДФ затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 №32 «Про затвердження Порядку видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок та її форми», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31.01.2014 за №201/24978 (далі – Наказ №32).

Довідка №3ДФ є підставою невключення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків доходів, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції.

Довідка №3ДФ безоплатно видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої Довідки. Довідка №3ДФ видається строком на 5 років (пункт 5 Наказу №32).

Стосовно продажу власної продукції тваринництва груп 1-5, 15, 16 та 41 Митного тарифу України, затвердженого Законом України від 19.09.2013 №584-VII, у підпункті 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 Кодексу зазначено, що отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, що у 2015 році складає 121800 гривень (мінімальна заробітна плата на 01.01.2015 – 1218 грн.).

Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання Довідки №3ДФ.

У разі, коли сума отриманого доходу перевищує зазначений розмір, фізична особа зобов’язана надати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва (далі – Довідка), що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва.

Якщо Довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

З початку року центри обслуговування платників Дніпропетровщини надали відвідувачам майже 92 тисячі адміністративних послуг

Протягом п’яти місяців 2015 року фахівцями Центрів обслуговування платників, що діють при податкових інспекціях Дніпропетровської області, надано 91853 адміністративні послуги. Зокрема, видано 45157 реєстраційних номерів облікової картки платника податків, 10602 довідки про відсутність податкової заборгованості, зареєстровано 8385 книг реєстрації розрахункових операцій, 4343 книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку, 3514 розрахункових книжок, 4094 платника єдиного податку, надано 5359 витягів з реєстру платників єдиного податку та надано 10399 інших послуг.

Загалом, в органах ГУ ДФС у Дніпропетровській області створено та працюють 32 Центри обслуговування платників. Діяльність центрів обслуговування платників у Дніпропетровському регіоні забезпечує 365 працівників структурних підрозділів та акредитованого Центру сертифікації ключів, які надають платникам Дніпропетровщини широкий спектр адміністративних, інформаційних та консультативних послуг.

З метою вивчення рівня ефективності та якості надання послуг у Центрах обслуговування платників Дніпропетровської області, фахівцями фіскальної служби проводяться письмові опитування за допомогою розташованої біля модератора ЦОП скриньки пропозицій та побажань. Так, за січень – травень 2015 року через такі скриньки отримано 2699 письмових анкет, в яких платниками надано позитивну оцінку роботи Центрів обслуговування платників.

Обов’язкові реквізити податкових декларацій

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує.

Пунктом 48.2 статті 48 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що обов’язкові реквізити – це інформація, яку повинна містити форма податкової декларації та за відсутності якої документ втрачає визначений цим Кодексом статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків.

Перелік обов’язкових реквізитів, які повинна містити податкова декларація, наведений у пункті 48.3 статті 48 Кодексу, а саме це є:

- тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий);

- звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація;

- звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку);

- повне найменування (прізвище, ім’я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами;

- код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер;

- реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

- місцезнаходження (місце проживання) платника податків;

- найменування контролюючого органу, до якого подається звітність;

- дата подання звіту (або дата заповнення – залежно від форми);

- ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток або інші відомості посадових осіб платника податків, визначені у цьому пункті;

- підписи платника податку – фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).

В окремих випадках, коли це відповідає сутності податку або збору та є необхідним для його адміністрування, форма податкової декларації додатково може містити такі обов’язкові реквізити (пункт 48.4 статті 48 Кодексу):

- відмітка про звітування за спеціальним режимом;

- код виду економічної діяльності (КВЕД);

- код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ;

- індивідуальний податковий номер згідно з даними реєстру платників податку на додану вартість за звітний (податковий) період.

Таким чином, пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 Кодексу визначено вичерпний перелік обов’язкових реквізитів, які повинна містити податкова декларація.

Якщо платником податку у податковій декларації не заповнений хоча б один із обов’язкових реквізитів, то така декларація не вважається податковою (пункт 48.7 статті 48 Кодексу).

Відповідно до пункту 49.11 статті 49 Кодексу у разі подання платником податків до контролюючого органу податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 Кодексу, такий контролюючий орган зобов’язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови у терміни, визначені підпунктами 49.11.1 та 49.11.2 пункту 49.11 статті 49 Кодексу.

У разі отримання відмови контролюючого органу у прийнятті податкової декларації платник податків має право (пункт 49.12 статті 49 Кодексу):

- подати податкову декларацію та сплатити штраф у разі порушення строку її подання;

- оскаржити рішення контролюючого органу у порядку, передбаченому статтею 56 Кодексу.

Також вважається неподаною податкова декларація, надіслана платником податків або його представником поштою або засобами електронного зв’язку, за умови її заповнення з порушенням норм пунктів 48.3 і 48.4 статті 48 Кодексу та надсилання контролюючим органом платнику податків письмової відмови у прийнятті його податкової декларації (пункт 49.15 статті 49 Кодексу).

При цьому, незалежно від наявності відмови у прийнятті податкової декларації платник податків зобов’язаний погасити податкове зобов’язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених Кодексом (пункт 49.16 статті 49 Кодексу).

Про порядок реєстрації податкових накладних з 1 липня 2015 року

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує наступне.

Законом України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон №71) внесені зміни, зокрема, і до порядку реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Так, відповідно до пункту 34, який доповнений Законом №71, підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) встановлено, що 1 липня 2015 року зареєстрованим платникам податку автоматично збільшується розмір суми податку на додану вартість (далі – ПДВ), на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН, визначену пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу, на суму середньомісячного розміру сум ПДВ, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців або 4 квартали.

Така сума збільшення щокварталу підлягає автоматичному перерахунку з урахуванням показника середньомісячного розміру сум ПДВ, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців або 4 квартали, станом на дату такого перерахунку.

Такий перерахунок здійснюється шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком.

У листі Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) від 22.06.2015 №22361/7/99-99-19-03-02-17 «Про податок на додану вартість» (далі – лист №22361) повідомлено про порядок автоматичного збільшення суми ПДВ, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН, з 1 липня 2015 року.

Сума ПДВ, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН, визначена пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу, автоматично збільшується на суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, що обліковуються в інтегрованих картках платників податку станом на 01.07.2015 (абзац третій пункту 34 підрозділу 2 розділу XX Кодексу).

На суму такого збільшення:

- зменшується сума, задекларована до сплати до бюджету звітного періоду або збільшується сума від’ємного значення, задекларована у звітному періоді;

- помилково та/або надміру сплачені грошові зобов’язання з ПДВ вважаються погашеними.

Водночас уточнені дані про помилково та/або надміру сплачені до бюджету платежі, станом на перше число місяця, наступного за звітним (станом на 01.01.2015), можуть бути сформовані ДФС України після завантаження відповідної інформації до центральної бази даних служби.

Як зазначено у листі №22361, згідно з Тимчасовим регламентом експлуатації інформаційної системи «Податковий блок», затвердженим наказом ДПС України від 24.12.2012 №1198, завантаження центральної бази даних ДФС України уточненою інформацією про стан розрахунків платників з бюджетом (у тому числі про надміру сплачені суми платежів) здійснюється на п’ятий (по юридичних особах) та на шостий (по фізичних особах – суб’єктах господарської діяльності) робочі дні звітного місяця.

Відповідно до листа №22361 збільшення суми ПДВ, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН, визначеної пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу, за рахунок сум помилково та/або надміру сплачених станом на 01.07.2015 грошових зобов’язань з ПДВ з урахуванням технологічного процесу буде здійснено до 10.07.2015.

Дніпропетровщина: за результатами досягнення податкового компромісу до бюджету надійшло 130 млн. грн.

Виконуючи своє основне завдання – контроль за наповненням бюджетів, фіскальна служба налаштована і на компромісні рішення. З початку цього року держава запропонувала бізнесу податковий компроміс – сплатити до держбюджету 5 відсотків від раніше занижених податкових зобов’язань з ПДВ і податку на прибуток підприємств.

Станом на 24 червня 2015 року 1162 дніпропетровських суб'єктів господарювання за результатами досягнення податкового компромісу спрямували до бюджету 130 млн. грн., з яких 60 млн. грн. податку на прибуток та 70 млн. грн. податку на додану вартість. Крім того, за наслідками досягнення податкового компромісу слідчими підрозділами ДФС Дніпропетровської області закрито 12 кримінальних проваджень.

Нагадуємо, що 17 квітня 2015 року завершено подачу заяв на застосування податкового компромісу у відповідності до положень Закону України №63-VIII від 25.12.2014 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових обов’язків з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі податкового компромісу».

Власна безпека ГУ ДФС у Дніпропетровській області провела 100 службових розслідувань та перевірок

Протягом січня – травня поточного року управлінням власної безпеки Головного управління ДФС у Дніпропетровській області проведено 100 службових розслідувань та перевірок, за результатами яких встановлено 62 факти порушень вимог діючих законодавчих та нормативно-правових документів з боку співробітників територіальних та структурних підрозділів ГУ ДФС області.

За матеріалами управління власної безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області розпочато 23 кримінальних провадження, у тому числі 4 за одержання незаконної винагороди; винесено 48 подань керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС області для вжиття заходів реагування щодо усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності; до дисциплінарної відповідальності притягнуто 26 працівників служби.

З метою недопущення на вакантні та керівні посади в органах ДФС осіб, що своїми діями або вчинками можуть дискредитувати імідж служби, у поточному року проведено перевірки 274 кандидатів на працевлаштування. За підсумками перевірок 8 претендентам відмовлено у прийомі на службу.

Бюджети місцевих громад Дніпропетровщини отримали понад 900 млн. грн. плати за землю

Власники та орендарі земельних ділянок Дніпропетровської області за п’ять місяців 2015 року поповнили місцеві бюджети на 915,1 млн. грн., зокрема, 858,9 млн. грн. сплачено юридичними особами та 56,2 млн. грн. – фізичними особами. Фактичні показники аналогічного періоду минулого року перевищено на 146,3 млн. грн., або на 19 відсотків.

Орендна плата за користування землею та земельний податок є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць області і становить більше 20 відсотків до їх загальних надходжень.

Як зазначає начальник Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів, плата за землю – це бюджетоформуючий платіж наших територій, тому його адміністрування під особливим контролем. Акцент у цьому напрямку роботи ставимо на те, аби жоден гектар ріллі, пасовищ, земельних ділянок, які виділені під ведення бізнесу, не пройшов повз оподаткування. Сільські і селищні ради на місцях володіють ситуацією із землевідведенням і землекористувачами, тому тісна співпраця із органами Державної фіскальної служби дає позитивні результати.

Дотримання професійної етики – один з найважливіших принципів роботи органів ДФС

Під час виконання своїх службових повноважень працівники органів Державної фіскальної служби зобов’язані неухильно додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки: бути ввічливими у стосунках з громадянами та суб’єктами господарювання, будувати свої відносини з ними на основі довіри, поваги, об’єктивності, справедливості, терпимості, законності.

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників органів ДФС.

Жодне повідомлення не залишиться без уваги, адже плідна робота сервісу «Пульс» це шлях до успішної співпраці громадян та бізнесу з органами ДФС.

Номер цілодобової телефонної лінії «Пульс»: (044) 284-00-07.

Дніпропетровщина: за результатами досягнення податкового компромісу до бюджету надійшло 130 млн. грн.

Виконуючи своє основне завдання – контроль за наповненням бюджетів, фіскальна служба налаштована і на компромісні рішення. З початку цього року держава запропонувала бізнесу податковий компроміс – сплатити до держбюджету 5 відсотків від раніше занижених податкових зобов’язань з ПДВ і податку на прибуток підприємств.

Станом на 24 червня 2015 року 1162 дніпропетровських суб'єктів господарювання за результатами досягнення податкового компромісу спрямували до бюджету 130 млн. грн., з яких 60 млн. грн. податку на прибуток та 70 млн. грн. податку на додану вартість. Крім того, за наслідками досягнення податкового компромісу слідчими підрозділами ДФС Дніпропетровської області закрито 12 кримінальних проваджень.

Нагадуємо, що 17 квітня 2015 року завершено подачу заяв на застосування податкового компромісу у відповідності до положень Закону України №63-VIII від 25.12.2014 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових обов’язків з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі податкового компромісу».

Власна безпека ГУ ДФС у Дніпропетровській області провела 100 службових розслідувань та перевірок

Протягом січня - травня поточного року управлінням власної безпеки Головного управління ДФС у Дніпропетровській області проведено 100 службових розслідувань та перевірок, за результатами яких встановлено 62 факти порушень вимог діючих законодавчих та нормативно-правових документів з боку співробітників територіальних та структурних підрозділів ГУ ДФС області.

За матеріалами управління власної безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області розпочато 23 кримінальних провадження, у тому числі 4 за одержання незаконної винагороди; винесено 48 подань керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС області для вжиття заходів реагування щодо усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності; до дисциплінарної відповідальності притягнуто 26 працівників служби.

З метою недопущення на вакантні та керівні посади в органах ДФС осіб, що своїми діями або вчинками можуть дискредитувати імідж служби, у поточному року проведено перевірки 274 кандидатів на працевлаштування. За підсумками перевірок 8 претендентам відмовлено у прийомі на службу.

Дотримання професійної етики – один з найважливіших принципів роботи органів ДФС

Під час виконання своїх службових повноважень працівники органів Державної фіскальної служби зобов’язані неухильно додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки: бути ввічливими у стосунках з громадянами та суб’єктами господарювання, будувати свої відносини з ними на основі довіри, поваги, об’єктивності, справедливості, терпимості, законності.

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників органів ДФС.

Жодне повідомлення не залишиться без уваги, адже плідна робота сервісу «Пульс» це шлях до успішної співпраці громадян та бізнесу з органами ДФС.

Номер цілодобової телефонної лінії «Пульс»: (044) 284-00-07.

У травні Дніпропетровською митницею ДФС поповнено бюджет майже на 1,4 мільярда гривень

Протягом травня 2015 року Дніпропетровською митницею ДФС до Державного бюджету України спрямовано 1 млрд. 391,6 млн. грн.

При цьому, порівняно з травнем минулого року надходження коштів збільшились на 448,1 млн. грн., або на 47,5%. Про це проінформував перший заступник начальника Дніпропетровської митниці ДФС Олександр Мірза.

Слід відзначити зростання більше як в 2 рази відносно травня 2014 року вагових обсягів оподаткованого імпорту за рахунок збільшення ввозу коксу, залізної та марганцевої руд, вугілля кам’яного, поліацетатів.

Про порядок заповнення податкових декларацій з ПДВ за червень 2015 року / 2 квартал 2015 року та сплати ПДВ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Відповідно до пункту 34 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ (далі – суми переплат) станом на 01.07.2015 автоматично збільшують суму ПДВ, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), визначену пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу (далі – реєстраційна сума).

На суму такого збільшення:

- зменшується сума, задекларована до сплати до бюджету звітного періоду або збільшується сума від’ємного значення, задекларована у звітному періоді;

- помилково та/або надміру сплачені грошові зобов’язання з ПДВ вважаються погашеними.

Таким чином, зареєстрованим станом на 01.07.2015 платникам ПДВ одноразово автоматично буде збільшено реєстраційну суму на суму переплат, наявних у таких платників станом на 01.07.2015.

Відповідно до листів Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) від 22.06.2015 №22361/7/99-99-19-03-02-17 та №22408/7/99-99-19-03-01-17 (далі – лист №22408) «Про податок на додану вартість» зазначене збільшення реєстраційної суми відбудеться до 10.07.2015.

У листі ДФС України №22408 також викладені порядок заповнення платниками податкових декларацій з ПДВ за червень 2015 року / 2 квартал 2015 року та за наступні звітні (податкові) періоди, а також порядок сплати ПДВ до бюджету.

Згідно з листом №22408:

I. Якщо у платника податку станом на 01.07.2015 наявні суми переплати та за результатами звітного періоду червень 2015 року / 2 квартал 2015 року платник визначає суму ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету, то така сума у повному обсязі відображається у рядку 25.1 декларації 0110, затвердженої наказом Міністерства фінансів України (далі – Мінфін) від 23.09.2014 №966 у редакції наказу Мінфіну від 23.01.2015 №13, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за №102/26547, за такий звітний період.

При цьому у реєстрах, сформованих на підставі даних, що задекларовані у деклараціях з ПДВ за червень 2015 року / 2 квартал 2015 року, та на підставі яких Казначейство здійснює перерахування сум ПДВ до бюджету, зазначаються суми, зменшені на суми переплат.

Після цього:

1). У випадку, якщо сума переплат дорівнює сумі ПДВ, що задекларована до сплати до бюджету, то сума переплат вважається погашеною та автоматично списується контролюючим органом з інтегрованої картки платника податку (далі – ІКПП), а сума задекларованого у рядку 25.1 декларації 0110 податкового зобов’язання за червень 2015 року / 2 квартал 2015 року вважається погашеною.

2). У випадку, якщо сума переплат є меншою, ніж сума ПДВ, що задекларована до сплати до бюджету, то сума переплат вважається погашеною та автоматично списується контролюючим органом з ІКПП, а сума задекларованого у рядку 25.1 декларації 0110 податкового зобов’язання за червень 2015 року / 2 квартал 2015 року у частині, що дорівнює сумі переплат, вважається погашеною.

Сума податкового зобов’язання за червень 2015 року / 2 квартал 2015 року у частині, що перевищує суму переплат, підлягає перерахуванню до бюджету у загальному порядку. Тобто платник податку у строки, визначені Кодексом для самостійної сплати податкових зобов’язань повинен забезпечити наявність такої суми на своєму рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ.

3). У випадку, якщо сума переплат перевищує суму ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету, зазначену у рядку 25.1 декларації 0110 за червень 2015 року / 2 квартал 2015 року, то:

- така сума ПДВ, що задекларована до сплати до бюджету, вважається погашеною;

- сума переплат у розмірі, що дорівнює сумі ПДВ, задекларованій до сплати до бюджету, вважається погашеною та автоматично списується контролюючим органом з ІКПП;

- сума перевищення суми переплат над зазначеною сумою ПДВ, що задекларована до сплати до бюджету, переноситься платником до рядка 20.2 декларації 0110 наступного звітного періоду (липень 2015 року / 3 квартал 2015 року).

Така сума може бути врахована виключно у зменшення суми ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету за результатами наступних звітних періодів.

II. Якщо у платника податку станом на 01.07.2015 наявні суми переплати та за результатами звітного періоду червень 2015 року / 2 квартал 2015 року платник декларує суму ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню (рядок 23.2 декларації 0110), або суму від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (рядок 24 декларації 0110) чи платник податку декларує відсутність показників, що відображається у розділі III декларації з ПДВ, то суми переплати станом на 01.07.2015 переносяться платником до рядка 20.2 декларації 0110 наступного звітного періоду (липень 2015 року / 3 квартал 2015 року).

Така сума може бути врахована виключно у зменшення суми ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету.

У цьому випадку після подання платником декларації 0110 за червень 2015 року / 2 квартал 2015 року суми переплат автоматично списуються контролюючим органом з ІКПП та є погашеними.

Як зазначено у листі №22408, з метою повноти сплати ПДВ до бюджету та коректного заповнення податкової звітності з ПДВ за липень 2015 року / 3 квартал 2015 року після завантаження уточненої інформації до центральної бази даних ДФС (починаючи з 10.07.2015) платники податку можуть за запитом отримати повідомлення (витяг) про суми переплат, що обліковуються в ІКПП станом на 01.07.2015.

Дотримання професійної етики – один з найважливіших принципів роботи органів ДФС

Під час виконання своїх службових повноважень працівники органів Державної фіскальної служби зобов’язані неухильно додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки: бути ввічливими у стосунках з громадянами та суб’єктами господарювання, будувати свої відносини з ними на основі довіри, поваги, об’єктивності, справедливості, терпимості, законності.

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників органів ДФС.

Жодне повідомлення не залишиться без уваги, адже плідна робота сервісу «Пульс» це шлях до успішної співпраці громадян та бізнесу з органами ДФС.

Номер цілодобової телефонної лінії «Пульс»: (044) 284-00-07.

З початку року співробітниками ДФС у Дніпропетровській області виявлено більше 4,5 тисяч неоформлених найманих працівників

За п’ять місяців 2015 року підрозділами ДФС Дніпропетровської області під час перевірок 1 тисячі 583 суб’єктів господарювання виявлено 4 тисячі 597 найманих робітників, праця яких використовувалась без належного оформлення та відповідного оподаткування.

За рахунок оформлення трудових відносин з найманими працівниками роботодавцями області забезпечено додаткові надходження з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску на загальну суму 1 мільйон 985 тисяч гривень.

«Заробітна плата «у конвертах» не приносить користі нікому: ні роботодавцю, який ризикує репутацією та сплатою штрафів, ні працівнику, який позбавляє себе соціальної захищеності. Наше кінцеве завдання під час роботи з легалізації ринку праці – не впіймати за руку недбайливого роботодавця, а переконати, що відповідальність за неоформлені взаємовідносини стосуватиметься кожного, хто порушує трудове і податкове законодавство і виплачує «конвертну» зарплату, та попередити про соціальні наслідки для тих, хто її отримує», - наголошує начальник Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів.

Відповідальність платників за неподання або несвоєчасне подання звітності

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує.

Відповідальність платників податків за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності регламентується статтею 120 глави 11 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

Неподання або несвоєчасного подання платником податків або іншими особами, які зобов’язані нараховувати та сплачувати податки і збори, податкових декларацій (розрахунків) тягне за собою накладення штрафу у розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті ж самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (пункт 120.1 статті 120 Кодексу).

Якщо платником податків при самостійному внесенні змін до податкової звітності не виконані вимоги пункту 50.1 статті 50 Кодексу щодо порядку заповнення (надання) звітності та сплати суми недоплати та штрафу, то це тягне за собою накладення штрафу у розмірі 5% від суми самостійно нарахованого заниження податкового зобов’язання (недоплати).

При самостійному донарахуванні суми податкових зобов’язань інші штрафи, передбачені главою 11 Кодексу, не застосовуються (підпункт 120.2 статті 120 Кодексу).

Відповідно до пункту 120.3 статті 120 Кодексу неподання платником податків звіту та/або обов’язкової документації про здійснені ним протягом року контрольовані операції або невключення до такого звіту інформації про всі здійснені протягом звітного періоду контрольовані операції відповідно до вимог пункту 39.4 статті 39 Кодексу тягне за собою накладення штрафу у розмірі:

- 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, – у разі неподання (несвоєчасного подання) звіту про контрольовані операції (станом на 01.01.2015 мінімальна заробітна плата складала 1218 грн.);

- 5% суми контрольованих операцій, що не задекларовані у звіті;

- 3% суми контрольованих операцій, щодо яких не була подана документація, визначена підпунктом 39.4.8 пункту 39.4 статті 39 Кодексу, але не більше 200 розмірів мінімальної заробітної плати за всі незадекларовані контрольовані операції.

Порушення терміну реєстрації податкових накладних в ЄРПН

тягне за собою накладення штрафу

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує.

Законом України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон №71) внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині визначення відповідальності платників податку на додану вартість (далі – ПДВ) за порушення термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям –платникам ПДВ, та/або розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Статтею 201 Кодексу визначені граничні терміни реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання (пункт 201.10 статті 201 Кодексу).

Відповідно до пункту 1201.1 статті 1201 Кодексу порушення платниками ПДВ граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі:

- 10% від суми ПДВ, зазначеної у таких податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

- 20% від суми ПДВ, зазначеної у таких податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

- 30% від суми ПДВ, зазначеної у таких податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

- 40% від суми ПДВ, зазначеної у таких податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

Відсутність з вини платника ПДВ реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50% від суми ПДВ, зазначеної у такій податковій накладній/розрахунку коригування (пункт 1201.2 статті 1201 Кодексу).

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі