Мешканці Дніпропетровщини спрямували на підтримку української армії понад 650 мільйонів гривень
Саме стільки військового збору сплачено жителями Дніпропетровської області до державного бюджету за десять місяців, починаючи з 03 серпня 2014 року, відколи набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року №1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів», яким, зокрема, встановлено військовий збір.
З початку ж 2015 року на обороноздатність України спрямовано майже 390 млн. грн. У Головному управлінні ДФС у Дніпропетровській області відмічають позитивну динаміку надходжень: якщо у січні загальна сума військового збору склала 50,7 млн. грн., то вже у травні надійшло 84,0 млн. грн.
Нагадуємо, що 12 травня 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо військового збору», який набув чинності 11 червня 2015 року. Документом звільнено від оподаткування військовим збором доходи громадян від операцій з купівлі/продажу валюти.
Власна безпека ГУ ДФС у Дніпропетровській області провела 100 службових розслідувань та перевірок
Протягом січня - травня поточного року управлінням власної безпеки Головного управління ДФС у Дніпропетровській області проведено 100 службових розслідувань та перевірок, за результатами яких встановлено 62 факти порушень вимог діючих законодавчих та нормативно-правових документів з боку співробітників територіальних та структурних підрозділів ГУ ДФС області.
За матеріалами управління власної безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області розпочато 23 кримінальних провадження, у тому числі 4 за одержання незаконної винагороди; винесено 48 подань керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС області для вжиття заходів реагування щодо усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності; до дисциплінарної відповідальності притягнуто 26 працівників служби.
З метою недопущення на вакантні та керівні посади в органах ДФС осіб, що своїми діями або вчинками можуть дискредитувати імідж служби, у поточному року проведено перевірки 274 кандидатів на працевлаштування. За підсумками перевірок 8 претендентам відмовлено у прийомі на службу.
Ліквідовано 401 «податкову яму»
Одним із основних напрямів роботи ДФС щодо боротьби з тіньовою економікою є виявлення та припинення діяльності «податкових ям». Тільки за травень-червень 2015 року ліквідовано 401 таких ям. Припинена діяльність майже 414 транзитно-конвертаційних підприємств. За цей період виявлено фактів незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість та ухилення від сплати ПДВ на суму 7,8 млрд. гривень.
«Ми боремося не тільки з наслідками, але й з передумовами, серед яких – корупція. Зловживання, корупційні дії, неефективне використання державних коштів – цим явищам оголошено війну», – наголосив Голова ДФС України Роман Насіров.
Так, у травні у Святошинському районі м. Києва виявлено низку підприємств, які намагалися сформувати фіктивний податковий кредит на суму 4,3 млрд. грн.
Минулого місяця відкрито 48 кримінальних проваджень за фактом фіктивного підприємництва.
У червні тільки у Печерському районі м. Києва виявлено 3 «податкові ями», якими сформовано податковий кредит на суму понад 100 млн. гривень.
«Сьогодні державна казна, перш за все, має поповнюватися за рахунок боротьби з тінню, «податковими ямами». По-перше, потрібно збільшувати надходження за рахунок вилучення коштів з тіньових потоків, по-друге, – не давати можливість розкрадати бюджет», - підкреслив Роман Насіров.
У Державній фіскальній службі переконані, що ефективні дії з детінізації відновлять довіру та паритет між владою та бізнесом. І найголовніше – це обопільне бажання рухатися на зустріч один одному.
Застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку
Відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО).
Згідно з пунктом 1 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» у своїй господарській діяльності повинні застосовувати РРО:
- платники єдиного податку третьої групи – з 01.07.2015;
- платників єдиного податку другої групи – з 01.01.2016.
Таким чином, при здійсненні діяльності на ринках фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої та третьої груп не застосовують РРО. Однак, якщо діяльність здійснюється у стаціонарних приміщеннях (магазини, кіоски, павільйони), розташованих на території ринку, то такі платники повинні застосовувати РРО:
- з 01.07.2015 – платники єдиного податку третьої групи;
- з 01.01.2016 – платники єдиного податку другої групи.
Водночас, пунктом 28 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу визначено, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, які з 01.01.2015 по 30.06.2015 включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 01.01.2017 звільняються від проведення відповідно до норм Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.
Чи потрібно до звіту щодо сум нарахованого ЄВ подавати таблиці, які не містять відомостей
Відповідно до п. 8 розд. ІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі – Порядок № 435), звіт страхувальником повинен подаватися в повному обсязі. Звіт, складений з порушенням вимог Порядку № 454, у тому числі без обов’язкових реквізитів, передбачених п. 6 розд. ІІ Порядку № 435, та поданий без всіх необхідних таблиць, не вважається звітом і вважається таким, що не подавався.
Згідно з п. 2 Порядку № 435 Звіт формується страхувальником або відповідальною особою страхувальника та включає таблиці, наведені у додатках 4 - 7 до цього Порядку.
При формуванні Звіту страхувальником або відповідальною особою страхувальника, визначеними у пунктах 1, 2, 4 розділу III цього Порядку, зазначається тип форми.
В переліку таблиць звіту на титульному аркуші у додатках 4 - 7 до Порядку № 435 навпроти таблиць, які не подаються до фіскальних органів проставляються прочерки у Звітах на паперових носіях та поле залишається незаповненим - в електронній формі.
При цьому, таблиці, які не містять відомостей (не заповнюються страхувальником взагалі) не подаються до фіскальних органів.
ДФС анульовано 144 ліцензії за продаж алкоголю і тютюну неповнолітнім
Протягом січня – травня поточного року Державна фіскальна служба України за продаж алкоголю та цигарок неповнолітнім анулювала 144 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
До порушників законодавства застосовані фінансові санкції у сумі майже 1 млн. грн.
Нагадаємо, що вимогами ч.3 ст. 15 Закону України № 481 продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років (неповнолітнім) заборонена.
Податкова міліція викрила ухилення від сплати податків у сумі понад 66 млн. гривень
Податковою міліцією у м. Дніпропетровську зареєстровано кримінальне провадження за фактом порушення податкового законодавства посадовими особами державного підприємства, яке здійснює діяльність у сфері інфраструктури наземного транспорту.
Встановлено, що зазначене підприємство оформило операції з придбання товарно-матеріальних цінностей у підприємств, що мають ознаки «фіктивності». Зазначені дії призвели до ухилення від сплати податків у сумі 66,6 млн. гривень.
Слідчо-оперативні заходи тривають.
Електронні сервіси ДФС України
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує платникам податків, що для якісного обслуговування платників на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) (електронна адреса: sfs.gov.ua) функціонують електронні сервіси:
«Електронний кабінет платника податків» – це персональне автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна підготувати, заповнити та подати звітність в електронному вигляді та переглянути дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків) у режимі реального часу;
«Дані реєстру платників ПДВ» – щоденно оприлюднюється інформація про платників ПДВ;
«Митна статистика» – можна отримати статистичну інформацію по 6-ти показниках;
«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» – для перевірки надійності ділових партнерів (наприклад, наявність податкового боргу);
«Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» («ЗІР») – сервіс, який забезпечує можливість пошуку інформації по певному податку, напрямку діяльності (оподаткування, митна справа, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), електронний цифровий підпис) шляхом перегляду за певні періоди інформації не лише по запитаннях-відповідях, розміщених у Базі знань, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів;
«Анулювання реєстрації платника ПДВ» – надає можливість отримати інформацію про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду;
«Антикорупційний сервіс «Пульс» – «гаряча» телефонна лінія, за якою по телефону (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДФС, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України;
«Декларування он-лайн» – надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи, яку подають до органів ДФС фізичні особи – підприємці та громадяни, та надіслати її до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв’язку;
«Реєстр платників єдиного податку» – щоденно оприлюднюється інформація про платників єдиного податку;
«Акредитований центр сертифікації ключів» – інформація щодо Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України (далі – АЦСК ІДД ДФС), який безкоштовно надає послуги електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП); отримання ЕЦП; безкоштовне програмне забезпечення ДФС України, за допомогою якого платник може підготувати та подати звітність в електронному вигляді (ОПЗ), електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків» та інші програмні забезпечення, в яких реалізовано можливість використання посилених сертифікатів, сформованих АЦСК ІДД ДФС та інше;
«Електронна звітність» – інформація щодо порядку надання звітності в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку; безкоштовне програмне забезпечення ДФС України, за допомогою якого платник може підготувати, подати податкову звітність і реєстр отриманих та виданих податкових накладних в електронному вигляді (ОПЗ), актуальні нововведення;
«Електронна митниця» – передбачає здійснення митних процедур в електронному вигляді, використання електронних документів, у тому числі митних декларацій, засвідчених ЕЦП;
«Реєстр страхувальників» – інформація про взяття на облік платника ЄСВ, його реєстраційний номер, код КВЕД, по якому призначений клас ризику та клас професійного ризику;
«Дані про взяття на облік платників податків» – формується інформація по запиту щодо взяття на облік платника.
До уваги платників єдиного податку ФОП, які торгуютьо пивом
Відповідно до пункту 1 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон №71) з 1 липня 2015 року набирає чинність зміна до підпункту 14.1.144 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі – Кодекс) стосовно віднесення пива до алкогольних напоїв.
У зв’язку з цим виробництво, експорт, імпорт, оптова та роздрібна торгівля пивом з 01.07.2015 регулюється Законом України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (з внесеними змінами та доповненнями) та підлягає ліцензуванню на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.
При цьому, у додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб’єктом господарювання зазначається, зокрема, перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення.
Також, згідно з пунктом 1 розділу II «Прикінцеві положення» Закону №71 у своїй господарській діяльності повинні застосовувати РРО:
- платники єдиного податку третьої групи – з 01.07.2015;
- платників єдиного податку другої групи – з 01.01.2016.
Таким чином, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої та третьої груп, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, з 1 липня 2015 року повинні мати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та при розрахунках готівкою зобов’язані застосовувати належним чином зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
Як заповнюється у звіті щодо сум нарахованого ЄВ на паперовому носії графа «головний бухгалтер», якщо штатним розкладом не передбачено такої посади
Для всіх таблиць додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2015 року за № 460/26905 (далі – Порядок № 435) в реквізиті «Головний бухгалтер» для юридичних осіб - за наявності даної посади зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків (за довідкою Державної фіскальної служби України з Державного реєстру фізичних осіб), підпис та прізвище з ініціалами головного бухгалтера, а для фізичних осіб даний реквізит не заповнюється.
Відповідно до абз. першого п.п. 48.5.1 п. 48.5 ст.48 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями податкова декларація повинна бути підписана керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до контролюючого органу. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником.
Таким чином, у разі коли штатним розкладом не передбачено посаду головного бухгалтера, а ведення бухгалтерського обліку та подання звітності здійснюється безпосередньо керівником, то така звітність на паперовому носії підписується лише у графі «керівник», а у графі «головний бухгалтер» проставляються прочерки.
Податкова міліція зафіксувала факти порушення митних правил на мільйони гривень
У ході проведення операції «Рубіж» у м. Києві зареєстровано кримінальне провадження за фактом порушення податкового законодавства при експорті металобрухту на суму 6,9 млн. гривень.
У рамках даного кримінального провадження слідчим податкової міліції на Дніпропетровській митниці вилучено сталевий брухт нелегованих вуглецевих сталей вагою 2 тис. тонн на суму 9,7 млн. гривень, який прямував до Туреччини.
Порушення митних правил виявлено й у Сумській області під час огляду вантажного автомобіля податковою міліцією та митниками.
Згідно супровідних документів, автівка перевозила у режимі «транзит» (з Туреччини до Російської Федерації) 10,7 тис. пар взуття. Однак, перевіркою встановлено, що у товаросупровідних документах кількість взуття не відповідає фактичній.
Вантаж у кількості 19 тис. пар взуття на суму 3,8 млн. гривень вилучено.
За даними фактами складено протоколи про порушення митних правил.
Ми будемо рішуче протидіяти незаконному виробництву та обігу підакцизної продукції, - Сергій Білан
Про боротьбу з незаконним виробництвом та обігом спирту, підакцизної продукції та попередні результати перевірки державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» йшлося під час спільної прес-конференції Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана та в.о. директора ДП «Укрспирт» Романа Іванюка.
Слідчими та оперативними підрозділами ДФС 17 червня 2015 року були проведені 42 обшуки за адресами місцезнаходження спиртових заводів, які входять до структури ДП «Укрспирт», розташованих у 14 регіонах України та у головному офісі ДП «Укрспирт» в м. Києві.
Обшуки проводились на підставі ухвал суду в рамках кримінального провадження, зареєстрованого стосовно службових осіб ДП «Укрспирт». Зазначені особи при здійсненні фінансово-господарської діяльності підприємства у 2014 році розтратили державні грошові кошти на загальну суму понад 200 млн. грн. та умисно ухилились від сплати податків на суму понад 38 млн. грн.
«Всі процесуальні дії проводились за сприяння діючого керівництва «Укрспирту». У нас є взаємодія. Процесуальними діями було доведено і слідством отримано беззаперечні докази порушень в «Укрспирті», а також документи, які свідчать про перерахування у 2014 році коштів на фіктивні підприємства», - зазначив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан.
Крім того, за словами Сергія Білана, у рамках загальнодержавної операції «Акциз -2015», яка стартувала з квітня цього року, з незаконного обігу вилучено підакцизної продукції на понад 80 млн. грн., порушено 120 кримінальних проваджень за фактами незаконних дій у сфері виробництва та обігу підакцизної продукції, виявлено 36 незаконних виробництв лікеро-горілчаних виробів та конфісковано їх обладнання.
«Спільно з керівниками державних підприємств, спільно з усіма органами, які державою уповноважені на здійснення контролю у цій сфері, ми активізуємо роботу, щоб не допустити безладу і хаосу в сфері виробництва і реалізації лікеро-горлічаної продукції. Нам відомі схеми, якими користуються недобросовісні підприємці і суб’єкти господарської діяльності, нам відомий реальний сектор економіки, який, нажаль, певним чином задіяний у протиправних схемах. Ми будемо рішуче протидіяти незаконному виробництву та обігу підакцизної продукції», - наголосив Сергій Білан.
Електронне адміністрування ПДВ: другий етап впровадження
Нагадаємо, що законодавчі зміни, спрямовані на введення системи електронного адміністрування ПДВ, набули чинності з 1 січня 2015 року та запроваджуються поетапно:
- до 1 липня 2015 року – у тестовому режимі, який надасть змогу платникам податку та контролюючим органам адаптуватись до нових правил адміністрування податку;
- з 1 липня 2015 року – система електронного адміністрування ПДВ запрацює на постійній основі.
З першого липня для платника ПДВ вводяться додаткові правила:
- реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних обмежується сумою, обчисленою за формулою;
- за порушення продавцем-платником ПДВ строку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних або розрахунків коригування на строк до 15 днів застосовуватиметься штраф у розмірі 10 % від суми ПДВ, зазначеної в накладній;
- автоматично збільшується розмір суми, на яку платник ПДВ має право зареєструвати податкові накладні або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на суму середньомісячного розміру суми ПДВ, що задекларована платником ПДВ до сплати до бюджету за останні 12 звітних місяців та погашена;
- суми помилково та/або сплачених грошових зобов’язань з ПДВ автоматично збільшують суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, після чого вони вважатимуться погашеними. При цьому такі суми зменшують розмір податкових зобов’язань з ПДВ, що підлягають сплаті в бюджет, або збільшують розмір від’ємного значення.
Які дії платника, якщо при підписанні документу виникає помилка «Невірний пароль або ключ пошкоджено»?
Необхідно перевірити:
- який ключ ЕЦП використовується першим? (вірна послідовність підписів для податкової звітності: бухгалтер-директор-електронна печатка);
- правильність введення паролю, а саме регістр вводу паролю, мову клавіатури тощо (створений пароль може містити особливі символи);
- чи набраний пароль відповідає ключу, якій використовується (наприклад, пароль до ключа бухгалтера використовується тільки з ключем бухгалтера).
- чи змінювалось ім’я файлу особистого ключа.
У разі, якщо жодна з рекомендацій не допомогла вирішити проблему необхідно звернутися до представництва АЦСК ІДД, в якому були отримані послуги ЕЦП, подати заяву на скасування посиленого сертифіката, згенерувати новий особистий ключ та отримати відповідні йому посилені сертифікати.