ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ІНФОРМУЄ

2015-06-18 15:51 Подобається

Оперативне реагування на звернення – мета створення сервісу «Пульс»

З метою забезпечення оперативного реагування на інформацію, яка надходить від громадян, підприємств, установ, організацій, про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України запроваджено телефонну лінію «Пульс».

Сервіс «Пульс» - антикорупційний, спрямований на встановлення зворотнього зв’язку з платниками податків для боротьби з негативними тенденціями, що заважають розвитку підприємницької діяльності, надає можливість оперативно усунути труднощі, що виникають у процесі спілкування платників податків з посадовими особами.

Розгляд звернень платників податків, що надійшли на телефонну лінію «Пульс», знаходиться на постійному контролі керівництва ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Так, за період січень – травень 2015 року від громадян та платників податків Красногвардійського району м. Дніпропетровська на телефонну лінію «Пульс» надійшло 22 звернення.

Аналіз звернень, що надійшли та телефонну лінію «Пульс», показав, що громадяни та платники податків звертались з наступних питань: щодо відмови у реєстрації платником ПДВ – 1; щодо обліку платників податку – 1; щодо звітності на паперових носіях – 1; щодо отримання адміністративної послуги – 1; щодо нарахування в ІКП – 1; щодо проблем при реєстрації податкових накладних в ЄРПН – 4; щодо проблем в поданні податкової звітності в електронному вигляді – 12.

Для врегулювання ситуацій посадові особи ДПІ спілкувались з заявниками у телефонному режимі, проводили особисті зустрічі. Всі питання були оперативно розглянуті у встановлений законодавством термін. Порушені у зверненнях питання було вирішено по суті.

Право на звернення є важливим конституційно-правовим засобом захисту прав і свобод громадян

Право на звернення є важливим конституційно-правовим засобом захисту та однією із організаційно-правових гарантій дотримання прав і свобод громадян.

Громадяни України активно користуються своїм правом на звернення, а податкова інспекція у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська створює всі можливості для реалізації громадянами їх конституційного права на звернення.

Так, за період з січня по травень 2015 року до ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області надійшло 4 письмових звернень громадян.

Питання, порушені у письмових зверненнях громадян стосувались питань ухилення від сплати податків, проведення перевірки платника податків та податок на доходи фізичних осіб. Всі звернення розглянуто своєчасно, без порушення термінів встановлених законом.

Крім того, для зручності громадян в приміщенні інспекції постійно діє приймальня громадян.

Особистий прийом громадян посадовими особами ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області проводиться за попереднім записом згідно із затвердженим графіком. Записатися на прийом можна за тел.: (056) 377-46-08 або особисто звернувшись до Центру обслуговування платників ДПІ (49047, м. Дніпропетровськ, вул. Театральна 1а, кімната 112).

Максимальна відкритість – новий стиль взаємовідносин.

Рух України в напрямі євроінтеграції реалізується зокрема і в забезпеченні прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень, впровадженні дієвих механізмів реалізації безумовного права кожного на доступ до публічної інформації. Саме з цією метою в травні 2011 року прийнято Закон України «Про доступ до публічної інформації», в якому надаються важелі доступу до інформації найрізноманітнішим соціальним групам суспільства.

ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області являється розпорядником публічної інформації і у відповідності з законом надає по кожному запиту відповідь у п’ятиденний термін.

Запити на інформацію на вибір запитувача можуть бути подані в усній чи письмовій формі, шляхом надсилання поштою, факсом або електронною поштою. Крім того запит може бути подано безпосередньо до відділу надання адміністративних послуг розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації, який знаходиться за адресою: 49047, м. Дніпропетровськ, вул. Театральна 1 «А», кімната 112.

За січень – травень 2015 року правом доступу до публічної інформації скористались 2 фізичні особи та 2 юридичні особи. Загалом ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області отримала 4 запита на інформацію. 75% запитів на інформацію надійшли засобами поштового зв’язку, 25% - через електронну скриньку. Відповідь на кожен запит надано своєчасно і в повному обсязі.

Отже у нашому сучасному житті вже чотири роки працює Закон України «Про доступ до публічної інформації», який є викликом часу на предмет доступності та прозорості інформації від суб’єктів владних повноважень. Його дотримання – гарантія успіху та утвердження принципів демократичного суспільства.

Продаж пива з 1 липня з ліцензією

З 01 липня 2015 р. підлягає ліцензуванню діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.

Такі вимоги встановлені внесеними змінами до чинного законодавства. З 01 липня 2015 р. до алкогольних напоїв належатимуть продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5% об’ємних одиниць, які зазначені, зокрема, у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД. З цієї ж дати пиво – насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5 відсотка об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203. При цьому виробництво алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється суб’єктами господарювання незалежно від форм власності за умови одержання ліцензії.

Імпорт, експорт і оптова торгівля, зокрема алкогольними напоями, можуть здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Таким чином, з 01 липня 2015 р. підлягає ліцензуванню діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв. При цьому чинним законодавством не передбачено отримання окремої ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову або роздрібну торгівлю пивом, у разі наявності у суб’єкта господарювання ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову або роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Встановлення РРО звільняє від перевірок

Якщо до 30 червня 2015 року платники єдиного податку другої та третьої груп (фізичні особи – підприємці), окрім платників, які здійснюють продаж товарів на ринках та через засоби пересувної мережі, почнуть застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, то до 1 січня 2017 року будуть звільнені від перевірок дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Таке звільнення від перевірок передбачено п.28 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України.

Громадянами Дніпропетровської області задекларовано 3 млрд. грн. доходу

З початку 2015 року понад 43,5 тисяч мешканців Дніпропетров- щини надали до фіскальних органів області декларації про майновий стан та доходи. Загальна сума задекларованих доходів за минулий рік склала 3 мільярди гривень. До сплати за результатами декларування підлягає 69,0 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 14,4 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найактивнішими декларантами у Дніпропетровському регіоні є громадяни, які отримали майно у спадщину чи в подарунок. Таких налічується 4506 осіб, загальна сума задекларованого ними прибутку складає 638,1 млн. грн. Також, 689 мешканців краю задекларували понад 412,1 млн. грн. від продажу (обміну) рухомого або нерухомого майна, іноземний дохід в розмірі 80,1 млн. грн. задекларували 217 жителів області.

В той же час, 6146 громадян реалізували своє право на податкову знижку, сума податку до повернення з бюджету складає 6,9 млн. грн.

Легалізація зарплати: вигідно і для працівника, і для держави

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська приймають участь у роботі постійно діючої комісії у виконкомі Красногвардійської районної у м.Дніпропетровську ради з питань погашення заборгованості з заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Так, з початку року проведено 3 таких засідань комісії, куди запрошувались керівники 106 підприємств. За результатами роботи підвищили зарплату працівників 63 підприємств, додатково до бюджету надійшло 121,5 тис.грн. податку з доходів фізичних осіб та 196,9 тис.грн. ЄСВ.

Платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Відповідно до підпункту 266.1.2 пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платниками податку на нерухоме майно є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Порядок визначення платників податку у разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб викладено у підпункті 266.1.2 пункту 266.1 статті 266 Кодексу, а саме:

а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

База оподаткування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації правна нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема, документів на право власності (підпункт 266.3.2 пункту 266.3 статті 266 Кодексу).

База оподаткування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, які перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно, виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт (підпункт 266.3.3 пункту 266.3 статті 266 Кодексу).

Про сплату транспортного податку

Відповідно до підпункту 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об’єктом оподаткування.

Підпунктом 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу визначено, що об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм двигуна понад 3000 куб. см.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тисяч гривень за кожний легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування (пункт 267.4 статті 267 Кодексу). Базовим податковим (звітним) періодом згідно з підпунктом 267.5.1 пункту 267.5 статті 267 Кодексу є календарний рік.

Відповідно до підпункту 267.6.1 пункту 267.6 статті 267 Кодексу обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Підпунктом 267.6.2 пункту 267.6 статті 267 Кодексу визначено, що податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником, починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу (підпункт 267.6.6 пункту 267.6 статті 267 Кодексу).

Відповідно до підпункту а) підпункту 267.8.1 пункту 267.8 статті 267 Кодексу транспортний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Автоматичне відшкодування ПДВ: основні аспекти

Згідно із п.200.18 ст.200 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку, які подали відповідну заяву та відповідають критеріям, визначеним п.200.19, мають право на автоматичне бюджетне відшкодування податку.

Автоматичне бюджетне відшкодування здійснюється за результатами камеральної перевірки, яка проводиться протягом 20 календарних днів, наступних за граничним терміном отримання податкової декларації, та відповідно до вимог, визначених ст.76 ПКУ.

Контролюючий орган зобов’язаний протягом трьох робочих днів після закінчення перевірки надати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає автоматичному відшкодуванню з бюджету.

Орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, надає платнику податку суму автоматичного бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом трьох операційних днів після отримання висновку контролюючого органу.

Для отримання права на автоматичне бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість платник податку повинен одночасно відповідати критеріям, визначеним п.200.19 ст.200 ПКУ.

Критерії оцінки платника, відповідність яким надає такому платнику податку право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування сум ПДВ, побудовані на аналізі даних його звітних показників та наявної податкової інформації.

Пунктом 200.20 ст.200 ПКУ передбачено, що визначення відповідності платника податку зазначеним критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подання звітності.

Відповідно до п.200.21 ст.200 ПКУ при невідповідності за висновком контролюючого органу платника податку визначеним цією статтею критеріям та відсутності в такого платника права на автоматичне бюджетне відшкодування податку контролюючий орган зобов’язаний протягом 17 календарних днів після граничного терміну подачі звітності повідомити платника податку про відповідне рішення та надати детальні пояснення і розрахунки за критеріями, значення яких не дотримано. Відповідне рішення може бути оскаржене платником податку у встановленому порядку.

Якщо контролюючий орган у встановлений термін не надіслав платнику податку зазначеного повідомлення, вважається, що такий платник відповідає критеріям для одержання права на автоматичне бюджетне відшкодування податку.

Мешканці Красногвардійському районі м.Дніпропетровська на потреби армії сплатили майже 9,7 млн. грн.

Саме стільки військового збору перерахували жителі району до бюджету за п’ять місяців 2015 року.

За словами заступника начальника ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Дениса Коренєва, в травні до бюджету області спрямовано 1,7 мільйонів гривень військового збору, індикативні показники виконані на 115%.

Денис Коренєв повідомив, що цей обов’язковий платіж запроваджено з серпня минулого року, сплата військового збору спрямовується на потреби армії. З січня 2015 року розширено базу оподаткування військовим збором, зокрема, оподаткуванню підлягають всі доходи, з яких утримується податок на доходи фізичних осіб.

Одночасно посадовець нагадав, що з 13 березня набрав чинності Закон України, яким внесено зміни до порядку сплати військового збору. Відповідно до його норм, відтепер підлягають оподаткуванню збором сума доходів, отриманих платником податку у вигляді процентів, дивіденди, доходи від операцій з валютними цінностями, за здані (продані) ним вторинну сировину, побутові відходи, брухт кольорових металів, інвестиційний прибуток тощо.

Працівниками податкової міліції припинено діяльність конверт-центру, який «допомагав» підприємствам формувати податковий кредит

У Дніпропетровській області працівниками податкової міліції у рамках кримінального провадження ліквідовано «конвертаційний центр», який надавав послуги з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку на території м. Дніпропетровськ та інших регіонів України. Клієнтами конверт-центру були підприємства реального сектору економіки.

Під час обшуків офісних приміщень, де здійснювалась незаконна фінансово-господарська діяльність, транспортних засобів та місць проживання фігурантів виявлено та вилучено 39 печаток СПД з ознаками «фіктивності», 1,2 млн. гривень готівкою та інші докази їх протиправної діяльності.

На рахунках підприємств у банківських установах арештовано грошові кошти у розмірі 3,3 млн. гривень. Проводяться подальші слідчі дії.

Від дніпропетровського бізнесу надійшло понад 22 млн. грн. плати за ліцензії підакцизних товарів

З початку 2015 року бюджет Дніпропетровського регіону отримав 22 млн. 106 тис. від плати за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, що на 955 тис. грн. більше, ніж в січні – травні минулого року. Про це повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Павло Сидоров.

У цілому, станом на перше червня 2015 року на Дніпропетровщині діяльність з продажу у роздріб підакцизної продукції здійснюють більше 5 тисяч суб’єктів господарювання. Вони отримали 9688 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з них: 4883 ліцензії на алкогольні напої та 4805 - на тютюнові вироби.

Разом з тим, у впродовж п’яти місяців поточного року за несвоєчасну сплату чергового платежу призупинено дію 620 ліцензій; анульовано - 536, в тому числі - 21 за продаж алкогольних та тютюнових товарів особам, які не досягли 18 років.

Релігійні організації звільнені від податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Верховна Рада прийняла Закон України від 14.05.2015 №420-VIII «Про внесення змін до статті 266 Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування нерухомості релігійних організацій» (далі – Закон №420).

Відповідно до Закону №420 розширений перелік нерухомості, яка не оподатковується податком на нерухоме майно. Так, з 1 липня 2015 року згідно з підпунктом «и» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, «об’єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об’єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність».

Обмін валюти не оподатковується військовим збором

Згідно з Законом України від 15.05.2015 №381-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо військового збору» (далі – Закон №381) доходи від операцій з валютними цінностями (крім цінних паперів), пов’язаних з переходом права власності на такі валютні цінності, військовим збором не обкладаються.

Законом №381 у підпункті 1.7 до пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) виключено підпункт 165.1.51 пункту 165.1 статті 165 Кодексу.

Закон набрав чинності з 11.06.2015.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі