З початку року платники Ленінського району м. Дніпропетровська сплатили до місцевого бюджету майже 97 млн.. Грн
За підсумками січня-травня 2015 року до місцевого бюджету надійшло 96,9 млн.грн. від платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська.
Основними платежами, які формують місцевий бюджет є податок на доходи фізичних осіб, якого за цей період сплачено 54,7 млн.грн, плата за землю – 23,1 млн.грн., єдиний податок –19,6 млн.грн.
“Ми вдячні сумлінним платникам за добровільну сплату податків до бюджету в нелегкі часи для нашої держави. Адже від цього залежить стабільна робота закладів освіти, медицини, культури, своєчасна виплата зарплат працівникам бюджетної сфери, пенсій і соціальних виплат ”, - зазначив начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровськ Віктор Саранцев.
Сервіс «Пульс»
Зворотній зв’язок та оперативне вирішення проблемних питань платників податків - це головні принципи роботи інтерактивного сервісу «Пульс».
На період січень-травень 2015р. до ДПІ Ленінському районі м. Дніпропетровськ на сервіс «Пульс» надійшло 1 звернення. Звернення оперативно опрацьовано, вирішено по суті порушеного питання та заявникові надано обґрунтовану відповідь.
Нагадаємо, що за номером телефону (044) 284 00 07 громадяни мають право цілодобово повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС.
15 червня – останній день подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування з ІІІ кварталу 2015 року
Платникам податку, які бажають перейти із загальної системи оподаткування на спрощену зIІІ кварталу 2015 року необхідно подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування.
Останній день подання такої заяви - 15 червня 2015 року.
До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.
19 червня 2015 року - останній день подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІІI кварталу 2015 року.
До ЦОП завітай – про всі податки запитай
У роботі тридцяти двох Центрів обслуговування платників, що працюють у Дніпропетровській області, задіяні 356 працівників, які надають кваліфіковані адміністративні послуги. Зокрема, найбільш популярними залишаються послуги видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки.
Найактивнішими клієнтами пунктів реєстрації користувачів акредитованого центру сертифікації ключів залишаються фізичні особи.
З початку року від платників Ленінського району м. Дніпропетровська надійшло164,6 млн. грн. єдиного внеску
Протягом перших п’яти місяців поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування від платників Ленінського району м. Дніпропетровська склали 164 млн 585 тис. грн. Зокрема, у травні сплачено майже 33 млн 336 тис. грн.
Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.
Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”.
З початку року юристи Державної фіскальної служби Дніпропетровщини виграли у судах понад 800 справ
Впродовж січня – травня поточного року у судах різних інстанцій на розгляді знаходилось понад 12 тисяч справ на суму 9,8 млрд. грн. за позовами органів ДФС (Міндоходів) Дніпропетровського регіону до платників та за позовами платників до органів ДФС (Міндоходів) області.
Як повідомив начальник управління правової роботи Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Олег Басан, протягом п’яти місяців 2015 року на користь держави задоволено 813 справ – 50,6% від загальної кількості, розглянутих у судах. Правовики фіскальних органів Дніпропетровщини зуміли відсудити на користь держави 852,8 млн. грн., що становить 55% від загальної суми розглянутих позовів.
За словами Олега Басана: «Принципи правової роботи в регіоні, побудовані на якісному супроводженні податкових спорів, а також позитивній практиці досудового вирішення спорів на етапі адміністративного оскарження податкових повідомлень - рішень, що дозволяє врегулювати їх ще на початкових стадіях розгляду».
Щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
09 червня 2015 року об 11-00 год. в редакції газети "Днепр Вечерний" відбулася прес - конференція на тему: "Про податок на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки" за участі Манушак Осипової – начальника управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області та Андрія Дронова - завідувач сектору адміністрування майнових податків та зборів управління доходів і зборів фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області.
За їх словами: "Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» (далі - Закон №71-VIII) внесено зміни щодо оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, які набрали чинності з 1 січня 2015 року. Внесеними змінами передбачається розширення бази оподаткування для податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, шляхом оподаткування, як житлової так і нежитлової нерухомості. Об'єктами нежитлової нерухомості є будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду.
Відповідно до Закону №71-VIII переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку застосовуються пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Так, база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:
для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;
для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;
для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток - на 180 кв. метрів.
Одночасно, існуючі норми доповнено тим, що сільські, селищні, міські ради можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування. Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування".
"Юридичні особи платники податку самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт" - відмітив Андрій Дронов.
"Що стосується фізичних осіб, то обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості. Враховуючи норми чинного законодавства, фізичні особи сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з бази оподаткування, яка запроваджена Законом №71-VIII будуть у 2016 році" - зазначила Манушак Осипова.