Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-06-16 15:50 Подобається

З початку року юристи Державної фіскальної служби Дніпропетровщини виграли у судах понад 800 справ

Впродовж січня – травня поточного року у судах різних інстанцій на розгляді знаходилось понад 12 тисяч справ на суму 9,8 млрд. грн. за позовами органів ДФС (Міндоходів) Дніпропетровського регіону до платників та за позовами платників до органів ДФС (Міндоходів) області.

Як повідомив начальник управління правової роботи Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Олег Басан, протягом п’яти місяців 2015 року на користь держави задоволено 813 справ – 50,6% від загальної кількості, розглянутих у судах. Правовики фіскальних органів Дніпропетровщини зуміли відсудити на користь держави 852,8 млн. грн., що становить 55% від загальної суми розглянутих позовів.

За словами Олега Басана: «Принципи правової роботи в регіоні, побудовані на якісному супроводженні податкових спорів, а також позитивній практиці досудового вирішення спорів на етапі адміністративного оскарження податкових повідомлень - рішень, що дозволяє врегулювати їх ще на початкових стадіях розгляду».

До ЦОП завітай – про всі податки запитай

У роботі тридцяти двох Центрів обслуговування платників, що працюють у Дніпропетровській області, задіяні 356 працівників, які надають кваліфіковані адміністративні послуги. Зокрема, найбільш популярними залишаються послуги видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки.

Найактивнішими клієнтами пунктів реєстрації користувачів акредитованого центру сертифікації ключів залишаються фізичні особи.

Підрозділ податкової міліції «Фантом» вилучив близько 5 кг ювелірних виробів

Підрозділом податкової міліції ДФС України «Фантом» спільно зі співробітниками СБУ та прикордонною службою вилучено партію ювелірних виробів, яку у незаконний спосіб намагались ввезти з тимчасово окупованих територій.

У секторі «С» оперативники фіскальної служби зупинили легкову автівку, що рухалась через пункт пропуску біля селища Зайцеве. При огляді автомобіля в одного з пасажирів у сумці було виявлено близько 5 кг виробів із срібла – хрестиків, ладанок та каблучок. Прикраси віз 48-річний уродженець м. Горлівка у напрямку м. Артемівськ. Будь-які документи, які б пояснювали походження ювелірних виробів, у нього були відсутні.

Наразі близько 400 виробів із срібла вилучено, триває перевірка.

Власникам авто до уваги!

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська доопрацьовують бази даних, надсилають фізичним особам, власникам авто з об’ємом двигуна понад 3 000 куб. см. та строком використання до п’яти років повідомлення-рішення із сумою транспортного податку до сплати та рекомендують звертатися у разі незгоди нарахування транспортного податку до територіальних органів ДФС для уточнення податкових зобов´язань. Нюанс транспортного податку в тому, що він буде регулярно сплачуватися власником автомобіля протягом перших 5 років експлуатації машини, а гроші спрямовуватимуть безпосередньо до місцевого бюджету. А внутрішня інфраструктура, дороги – їх стан прямо пропорційно залежать від наповнення місцевої казни.

На Дніпропетровщині з незаконного оберту вилучено підакцизних товарів на 53 мільйони гривень

"Одне з важливих завдань податкової міліції – боротьба з підробкою підакцизних товарів: горілки, цигарок та паливно-мастильних матеріалів" - про це на прес-конференції для ЗМІ заявив начальник відділу по боротьбі з незаконним обертом підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олександр Матвиєц. Адже така незаконна діяльність не лише призводить до несплати у державний бюджет податків, але і несе загрозу споживачам контрафактної продукції. За його словами, як правило, така продукція реалізується через ринки, торговельні павільйони та невеличкі торговельні місця.

З початку 2015 року співробітниками податкової міліції Дніпропетровщини виявлено та призупинено роботу трьох цехів з незаконного виготовлення алкогольних напоїв, один - це з незаконного виготовлення пива та цех по незаконному виготовленню паливно-мастильних матеріалів. «З незаконного оберту за п’ять місяців 2015 року, в області, вилучено підакцизних товарів на загальну суму 53 мільйони гривень, - повідомив Олександр Матвієць. – З них, на шість мільйонів гривень лікеро-горілчаних виробів, приблизно на пів мільйона тютюнових виробів та майже на 46 мільйонів 365 тисяч гривень паливно-мастильних матеріалів».

Як приклад, Олександр Матвієць назвав припинення у травні 2015 року незаконної діяльності групи ділків, які поставляли до торгівельних місць та розважальних закладів алкогольну продукцію всесвітньо відомих марок невідомого походження. Під час обшуків на оптових складах виявлено абсенти, горілку, вермути, вина і коньяки, на яких або взагалі не було жодних акцизних марок, або були підроблені марки акцизного збору. Загалом вилучено продукції на п’ять з половиною мільйонів гривень. Під час ще однієї розробки співробітниками податкової міліції в рамках проведення Всеукраїнської операції «Акциз 2015», «Нафтопродукт 2015» виявлено «підпільний цех» з виготовлення паливно-мастильних матеріалів, на якому для незаконної реалізації знаходилося більше тонни пального на загальну суму 24 мільйони гривень.

Понад 50 млн. грн. надійшло до бюджету від реалізації майна, яке перейшло у власність держави

Протягом січня-травня поточного року від реалізації товарів, валюти та цінностей, що переходять у власність держави, до бюджету надійшло 50,1 млн. гривень.

Переважну більшість суми складають надходження від зарахованих до Держбюджету валюти та цінностей, яких за вказаний період надійшло 35,1 млн. грн.

Від реалізації конфіскованого майна бюджет отримав 8,5 млн. грн., що втричі перевищує показник відповідного періоду минулого року.

Надходження коштів від реалізації митницями швидкопсувного майна, вилученого у справах про порушення митних правил, та майна, що підлягає поверненню за рішенням суду (власник не звернувся), становлять 2 млн. грн.

За вказаний період митницями також реалізовано та перераховано до бюджету 2,8 млн. грн. від реалізації товарів по закінченню термінів їх зберігання на складах митниць та товарів, розміщених у митний режим відмови на користь держави.

Крім того, до державного бюджету зараховано 1,7 млн. грн. від реалізації органами Державної виконавчої служби конфіскованого у справах про порушення митних правил майна, яке безпосередньо митницями не вилучалось.

Майже 211 млн.гривень ЄСВ сплатили мешканці Красногвардійського району м.Дніпропетровська.

За 5 місяців цього року платники району спрямували до бюджету майже 211 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. За словами заступника начальника ДПІ у Красногвардійського району Дениса Коренєва, це на 35,2 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, в травні до бюджету надійшло майже 43 млн. грн.. єдиного соціального внеску, що на 6,2 млн грн більше, ніж у травні 2014 року.

Станом на початок червня єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування району сплачує 12383 платників, з яких 4547 юридичні особи та 7836 фізичних осіб-підприємців.

Фізичні особи-підприємці Красногвардійського району м.Дніпропетровська сплатили понад 2,4 млн грн єдиного податку

Протягом січня-травня поточного року фізичні особи-підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевого бюджету 10,5 млн. грн. єдиного податку. За словами заступника начальника ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Дениса Коренєва порівняно з відповідним періодом минулого року, сплата податку зросла на 77 відсотки або на 4,6 млн. гривень.

Варто нагадати, що відповідно до п.296.10 Податкового кодексу України запроваджується обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для фізичних осіб – підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування: з 1 липня 2015 року – для платників третьої групи, з 1 січня 2016 року – платників другої групи. Зазначена норма не стосується платників, які здійснюють діяльність на ринках та через засоби пересувної роздрібної мережі.

Водночас, для тих платників третьої та другої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року почнуть застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, законодавством передбачено звільнення від перевірок на дотримання норм порядку застосування РРО до 1 січня 2017 року.

Для сплати фізичними особами податку на нерухомість - 60 днів

Відповідно до п.п. 266.7.1. п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової та/або нежитлової нерухомості виходячи з бази оподаткування та відповідної ставки податку.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком) (п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПКУ).

Нагадаємо, що відповідно до п.п. 266.10.1. п. 266.10 ст. 266 ПКУ податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Безалкогольне пиво та акцизний податок

Пиво – це насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, який зазначений у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД. Згідно з пп. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України на пиво із солоду (солодове), що відноситься до товарної групи 2203 00 згідно з УКТ ЗЕД, встановлені ставки акцизного податку.

За кодом 2202 УКТ ЗЕД безалкогольне пиво (ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів») не віднесено до підакцизних.

Отже, операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі товарів, які не належать до підакцизних, зокрема пива безалкогольного, акцизним податком не оподатковуються.

Щодо сплати військового збору

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляють, що відповідальність за несвоєчасну сплату військового збору передбачена п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України.

У разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Податковий борг є підставою для анулювання реєстрації платника єдиного податку

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляють, що відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податковий борг – сума узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.

Погашення податкового боргу – зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом (п.п. 14.1.152 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Згідно з п.п. 8 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Крім того, у разі наявності у платника єдиного податку податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів реєстрація платником єдиного податку може бути анульована за рішенням контролюючого органу (п.п. 3 п. 299.10 ст. 299 ПКУ).

У разі несплати боргу протягом зазначеного строку контролюючий орган анулює реєстрацію платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку в останній день календарного місяця, в якому закінчився граничний строк погашення податкового боргу.

Автоматичне відшкодування ПДВ: основні аспекти

Згідно із п.200.18 ст.200 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку, які подали відповідну заяву та відповідають критеріям, визначеним п.200.19, мають право на автоматичне бюджетне відшкодування податку.

Автоматичне бюджетне відшкодування здійснюється за результатами камеральної перевірки, яка проводиться протягом 20 календарних днів, наступних за граничним терміном отримання податкової декларації, та відповідно до вимог, визначених ст.76 ПКУ.

Контролюючий орган зобов’язаний протягом трьох робочих днів після закінчення перевірки надати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає автоматичному відшкодуванню з бюджету.

Орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, надає платнику податку суму автоматичного бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом трьох операційних днів після отримання висновку контролюючого органу.

Для отримання права на автоматичне бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість платник податку повинен одночасно відповідати критеріям, визначеним п.200.19 ст.200 ПКУ.

Критерії оцінки платника, відповідність яким надає такому платнику податку право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування сум ПДВ, побудовані на аналізі даних його звітних показників та наявної податкової інформації.

Пунктом 200.20 ст.200 ПКУ передбачено, що визначення відповідності платника податку зазначеним критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подання звітності.

Відповідно до п.200.21 ст.200 ПКУ при невідповідності за висновком контролюючого органу платника податку визначеним цією статтею критеріям та відсутності в такого платника права на автоматичне бюджетне відшкодування податку контролюючий орган зобов’язаний протягом 17 календарних днів після граничного терміну подачі звітності повідомити платника податку про відповідне рішення та надати детальні пояснення і розрахунки за критеріями, значення яких не дотримано. Відповідне рішення може бути оскаржене платником податку у встановленому порядку.

Якщо контролюючий орган у встановлений термін не надіслав платнику податку зазначеного повідомлення, вважається, що такий платник відповідає критеріям для одержання права на автоматичне бюджетне відшкодування податку.

Платник податку на прибуток на загальних підставах планує з 01.07.2015 р. перейти на спрощену систему оподаткування. За який період такому підприємству слід подати декларацію з податку на прибуток?

У разі переходу платника податку на прибуток на спрощену систему оподаткування такий платник у терміни, встановлені для квартального звітного періоду, зобов’язаний подати податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, що передує кварталу, з якого платник переходить на спрощену систему оподаткування.

Таким чином, оскільки платник податку на прибуток переходить на спрощену систему оподаткування з 01.07.2015 р., декларацію з податку на прибуток йому необхідно подати за перше півріччя 2015 р., тобто не пізніше 10 серпня.

Чи застосовується РРО при продажу у кіосках газет, журналів листівок, конвертів, знаків поштової оплати

Відповідно до п.10 ст.9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95- ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями суб’єкти господарювання мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу за відсутності продажу алкогольних напоїв та підакцизних непродовольчих товарів.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі