Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-06-16 15:52 Подобається

Щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

09 червня 2015 року об 11-00 год. в редакції газети "Днепр Вечерний" відбулася прес - конференція на тему: "Про податок на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки" за участі Манушак Осипової – начальника управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області та Андрія Дронова - завідувач сектору адміністрування майнових податків та зборів управління доходів і зборів фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

За їх словами: "Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» (далі - Закон №71-VIII) внесено зміни щодо оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, які набрали чинності з 1 січня 2015 року. Внесеними змінами передбачається розширення бази оподаткування для податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, шляхом оподаткування, як житлової так і нежитлової нерухомості. Об'єктами нежитлової нерухомості є будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду.

Відповідно до Закону №71-VIII переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку застосовуються пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Так, база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:

для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток - на 180 кв. метрів.

Одночасно, існуючі норми доповнено тим, що сільські, селищні, міські ради можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування. Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування".

"Юридичні особи платники податку самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт" - відмітив Андрій Дронов.

"Що стосується фізичних осіб, то обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості. Враховуючи норми чинного законодавства, фізичні особи сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з бази оподаткування, яка запроваджена Законом №71-VIII будуть у 2016 році" - зазначила Манушак Осипова.

Система оподаткування на Україні

Статтею 8 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначені види податків та зборів, встановлених в Україні.

В Україні встановлюються такі загальнодержавні та місцеві податки і збори.

До загальнодержавних належать податки та збори, встановлені Кодексом і є обов’язковими до сплати на усій території України, крім випадків, передбачених Кодексом.

До місцевих належать податки і збори, що встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених Кодексом, рішеннями сільських, селищних і міських рад у межах їх повноважень, і є обов’язковими до сплати на території відповідних територіальних громад.

До загальнодержавних податків належать (пункт 9.1 статті 9 Кодексу):

- податок на прибуток підприємства;

- податок на доходи фізичних осіб;

- податок на додану вартість;

- акцизний податок;

- екологічний податок;

- рентна плата;

- мито.

Відповідно до статті 251 Кодексу рентна плата складається з:

- рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин;

- рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;

- рентної плати за спеціальне використання води;

- рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;

- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України.

До місцевих податків належать (пункт 10.1 статті 10 Кодексу):

- податок на майно;

- єдиний податок.

Відповідно до статті 265 Кодексу податок на майно складається з:

- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

- транспортного податку;

- плати за землю.

До місцевих зборів належать (пункт 10.2 статті 10 Кодексу):

- збір за місця для паркування транспортних засобів;

- туристичний збір.

Відповідно до пункту 161 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу XIX «Прикінцеві положення» тимчасово, до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір, який нараховується, утримується та сплачується до бюджету у порядку, встановленому статтею 168 Кодексу, як для податку на доходи фізичних осіб.

Відносини, пов’язані з установленням та справлянням мита, регулюються митним законодавством, якщо інше не передбачене Кодексом.

Установлення загальнодержавних та місцевих податків і зборів, не передбачених Кодексом, забороняється.

Зарахування загальнодержавних податків та зборів до державного та місцевих бюджетів здійснюється відповідного до Бюджетного кодексу України.

Зарахування місцевих податків і зборів до відповідних місцевих бюджетів здійснюється відповідного до Бюджетного кодексу України.

Правила переміщення через митний кордон на період сезону відпочинку.

В період літніх відпусток громадяни масово подорожують літаками, тому дуже важливо їх знання правил перетину митного кордону. Громадянам необхідно знати, які особисті речі вони можуть з собою перевозити. Такими вважаються: засоби індивідуальної гігієни, косметика, одяг, білизна, медикаменти, що забезпечують потреби громадян під час поїздки, коштовності.

З собою також можна брати: 1 фотоапарат, 1 кіно- або 1 відеокамеру, не більше двох мобільних телефонів, ноутбуків, планшетів, електронних книг. Можна перевозити спортивне спорядження: велосипеди, комплекти лиж, альпійське спорядження. Також, дозволено провозити на літаках подарунки, товари вартістю до 1 тисячі євро. Готівкою, без письмового декларування можна ввозити і вивозити не більше 10 тисяч євро. Що стосується тютюну, то на територію України можна ввозити не більше 200 сигарет або 50 сигар або 250 грам тютюну. Алкогольні напої на 1 особу - 5 л пива, 2 л вина і 1 л міцних спиртних напоїв.

Якщо у громадян є питання щодо перетину кордону через аеропорт, відповіді на них можна отримати за цілодобовим телефоном митного поста «Аеропорт Дніпропетровськ» (0562) 39 56 73.

Компанія «Дніпроавіа» здійснює рейси з міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ» по Україні (Київ, Одеса, Івано-Франківськ, Львів) та за кордон (Стамбул, Баку, Тбілісі, Батумі, Єреван). Також, виконується ряд чартерних рейсів в аеропорти Болгарії, Туреччини, Австрії, Греції, Хорватії, Польщі та інших країн.

У ПАТ «АК «Дніпроавіа» є певні правила на провезення багажу. На внутрішніх рейсах можна перевозити 20 кг. багажу на одного пасажира і 5 кг. ручної кладі, на міжнародних - 23 кг. багажу. Винятком є напрямки Грузії, польоти над територією Росії і Кримом. тому встановлено обмеження до 15 кг. Адже, безпека польотів важливіше.

Крім того, протягом місяця «Дніпроавіа» запустить процедуру електронної реєстрації пасажирів.

Сергій Білан: Для сумлінних платників податків податкова міліція має бути непомітною

Про це зазначив Перший заступник Голови ДФС України Сергій Білан під час круглого столу з питань боротьби з контрабандою підакцизних товарів (цигарок) на півдні України, який сьогодні, 4 червня, відбувся у м. Одеса.

За його словами, найближчим часом ДФС планує здійснити оптимізацію управлінської вертикалі підрозділів податкової міліції на всіх рівнях.

«Керівниками податкової міліції від районного до регіонального рівнів мають бути люди, що не задіяні в корупційних діяннях та мають чітке розуміння своїх завдань. Рішення по кадрових призначеннях обов’язково враховуватимуть позицію громадськості та експертів», - підкреслив Сергій Білан.

Перший заступник Голови ДФС також окреслив основні напрями роботи податкової міліції:

- по-перше, це ліквідація конвертаційних центрів;

- по-друге, боротьба з незаконним обігом підакцизних товарів.

В останньому напрямі, за словами Сергія Білана, вже виявлені резонансні порушення, зокрема, в Одеській та Миколаївській областях, а в Чернігівській області припинено діяльність незаконного нафтопереробного заводу.

Затверджено Інструкцію про порядок нарахування і сплати ЄСВ

Мінфін наказом від 20.04.2015 р. № 449 затвердив Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Документ визначає процедуру нарахування і сплати ЄСВ страхувальниками, застосування фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів ДФСУ.

Інструкція складається з семи розділів:

I. Загальні положення.

II. Платники єдиного внеску.

III. База нарахування та розміри єдиного внеску.

IV. Нарахування, обчислення та сплата єдиного внеску.

V. Добровільна сплата єдиного внеску.

VI. Порядок стягнення заборгованості з платників.

VІI. Фінансові санкції.

Наказ № 449 набирає чинності з дня офіційного опублікування, 29 травня 2015 року.

15 червня – останній день подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування з ІІІ кварталу 2015 року

Платникам податку, які бажають перейти із загальної системи оподаткування на спрощену з IІІ кварталу 2015 року необхідно подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування.

Останній день подання такої заяви - 15 червня 2015 року.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

19 червня 2015 року - останній день подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІІI кварталу 2015 року.

Щодо права відносити на витрати вартість товарів (робіт, послуг), придбаних у платників податків із зони АТО

Відповідно до підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 розділу III Податкового кодексу України об'єктом оподаткування податку на прибуток підприємств є, зокрема, прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.

Нормами розділу III ПКУ не передбачено різниці, яка обмежує право відносити на витрати платника податку на прибуток підприємств вартість товарів (робіт, послуг), придбаних у платників податків, що мають юридичну адресу та місцезнаходження в зоні проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях.

Лист ДФСУ від 31.03.2015 р. № 6711/6/99-99-19-02-02-15

Як єдинникам продавати пиво з 1 липня 2015 року

Державна фіскальна служба відповіла на питання, чи мають право платники єдиного податку 1 і 2 групи при роздрібній торгівлі пивом застосовувати КОРО і РК.

Насамперед податківці нагадали, що платники єдиного податку третьої групи з 1 липня 2015 року та платники єдиного податку другої групи з 1 січня 2016 року повинні застосовувати РРО.

Як відомо, з 1 липня 2015 року пиво буде віднесено до алкогольних напоїв, і реалізовуватися воно буде за «алкогольними» правилами. Разом з тим, у додатку до роздрібної алколіцензії зазначаються, зокрема, перелік ЕККА та необхідна інформація про них.

Тому при продажу пива єдинники 2 групи (незважаючи на те, що ПКУ зобов'язує їх обзавестися РРО лише з 2016 року) і єдинники 3 групи зобов'язані з 1 липня 2015 застосовувати РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Слід звернути увагу на те, що єдинники груп 2 та 3, які з 1 січня до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з дати початку застосування таких РРО і до 1 січня 2017 року звільняються від проведення РРО-перевірок.

Як та в які строки контролюючі органи надають податкові консультації

Відповідно до п.52.1 ст.52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) за зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі.

Консультації надаються контролюючими органами. Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов’язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню, у тому числі за допомогою Інтернет - ресурсів (п.52.6 ст. 52 ПКУ).

Про застосування ФОП платниками ЄП при здійсненні діяльності РРО

Згідно з п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій”.

Вимоги стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій набирають чинності:

для платників єдиного податку третьої групи - з 01.07.2015;

для платників єдиного податку другої групи - з 01.01.2016 (абз. 5 п. 1 розд. ІІ «Перехідні положення» Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»).

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі