Протягом січня-травня поточного року до зведеного бюджету надійшло 220,2 млрд. грн.
За оперативними даними у січні-травні 2015 року до зведеного бюджету надійшло (збір) 220,2 млрд. грн., що на 54,0 млрд. грн., або на 32,5 відс. більше січня-травня попереднього року, у т. ч. до державного бюджету забезпечено 183,2 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 37,0 млрд. гривень.
Надходження (збір) до загального фонду державного бюджету склали 183,2 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 106,9 відс., додатково забезпечено 11,8 млрд. гривень.
У повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України з податку на додану вартість із ввезених на територію Україні товарів – 106,9 відс. (+3,3 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів – 115,4 відс. (+5,6 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств – 108,3 відс. (+1,5 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – 102,8 відс. (+0,5 млрд. грн.), ввізного мита – 106,8 відс. (+0,8 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – 103 відс. (+0,3 млрд. грн.), збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності – 107,7 відс. (+0,1 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – 175,2 відс. (+0,6 млрд. грн.) тощо.
У розрізі основних платежів у січні-травні 2015 року приріст до відповідного періоду 2014 року забезпечено з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 43,2 відс. (+15,4 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених на території України товарів (робіт, послуг) – на 22,5 відс. (+7,7 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – на 34,8 відс. (+3,6 млрд. грн.), ввізного мита – у 3,2 раза (+8,6 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – у 8 разів (+7,6 млрд. грн.), рентної плати за користування надрами – на 63,1 відс. (+3,9 млрд. грн.), збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності – на 42,2 відс. (+0,4 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – на 78,7 відс. (+0,6 млрд. грн.) тощо.
З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 21,4 млрд. грн. податку на додану вартість.
Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 70,0 млрд. гривень.
Понад 1 мільйон послуг отримали у ЦОПах платники податків з початку 2015 року
На сьогодні обслуговування платників податків та громадян здійснюється 465 ЦОПами, якими надається 93 адміністративні слуги (57 податкових та 36 митних). Протягом січня – квітня 2015 року Центрами надано понад 1 млн. таких послуг. Зокрема, у квітні – понад 268 тис. послуг.
Серед них, найбільш запитуваною залишається послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За вказаний період було надано понад 458 тис. таких карток, з яких понад 117 тис. – у квітні.
Також користується попитом у суб`єктів господарювання послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій. З початку поточного року ЦОПами надано 106 тис. таких послуг.
Не менш затребувана платниками така послуга, як видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються фіскальними органами. Так, за чотири місяці 2015 року Центрами обслуговування платників було надано понад 95,6 тис. зазначених довідок.
Підрозділ податкової міліції «Фантом» напередодні свят вилучив алкоголь, що транспортувався на непідконтрольні території
Підрозділом податкової міліції ДФС України «Фантом» спільно зі співробітниками СБУ та прикордонною службою попереджено постачання на непідконтрольні території двох великих партій спиртних напоїв.
Алкоголь намагалися перевезти через лінію розмежування у секторі «Б», поза пунктом пропуску «Бугас». При огляді вантажівки було виявлено вино, горілку та коньячні вироби в асортименті кількістю понад 4,3 тис. пляшок загальною вартістю більш, ніж 172 тис. гривень. Водій вантажівки, який виявився водночас і власником вантажу, мав намір реалізувати спиртне на непідконтрольних територіях. Ні супровідної документації на товар, ані дозвільних документів на такий вид підприємницької діяльності він надати не зміг.
Практично в той же день правоохоронці затримали іншу вантажівку, яка в аналогічний спосіб намагалась проїхати поза межами офіційного пункту пропуску «Бугас». Власник вантажу, що знаходився за кермом автівки, намагався вивезти для збуту на непідконтрольних територіях 5,4 тис. пляшок вина, горілки та коньяку на суму понад 152 тис. грн. Будь-яка документація на спиртні напої була відсутня.
Слідчими ДФС по направлених до суду кримінальних провадженнях відшкодовано 324,4 млн. грн. завданих державі збитків
У січні - квітні поточного року в провадженні слідчих фінансових розслідувань Державної фіскальної служби перебувало 4 742 кримінальних провадження, з яких 2 305 – про тяжкі та особливо тяжкі злочини.
Безпосередньо у поточному році розпочато 2 745 проваджень. Протягом зазначеного періоду 1 300 проваджень закінчено, з них 404 – направлено до суду.
У направлених до суду кримінальних провадженнях слідчими ДФС забезпечено відшкодування збитків у сумі 324,4 млн. грн. Це на 110,2 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.
Також, у зв`язку зі сплатою податків, зборів (обов`язкових платежів), а також відшкодуванням шкоди, завданої державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня), за 4 місяці 2015 року на підставі ч. 4 ст. ст. 212 і 212-1 ККУ до суду направлено 85 кримінальних проваджень. Сума відшкодованих за ними збитків складає 285,2 млн. грн.
У закінчених провадженнях арештовано коштів та майна в розмірі 155 млн. грн., що 72 млн. грн. більше, ніж за 4 місяці 2014 року.
Оновлено порядок надання послуг електронного цифрового підпису
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу на те, що згідно з положеннями оновленого Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, при заповненні реєстраційних документів для отримання електронного цифрового підпису заявнику необхідно зазначати свої контактні дані, зокрема, контактний номер телефону та діючу електронну адресу, які дозволяють зв’язатися з ним.
У разі звернення довіреної особи, для запобігання доступу сторонніх осіб до ключової інформації підписувачів, довірена особа разом з комплектом реєстраційних документів має надати конверти з розрахунку один конверт для одного носія особистого ключа підписувача.
Державною фіскальною службою Дніпропетровщини забезпечено понад 30,5 мільярдів гривень надходжень до бюджетів усіх рівнів
Державною фіскальною службою області за cічень - травень 2015 року до бюджетів усіх рівнів (з урахуванням єдиного соціального внеску) мобілізовано 30 мільярдів 545,9 мільйонів гривень.
До державного бюджету протягом січня - травня поточного року мобілізовано 18 мільярдів 67,1 мільйонів гривень, що у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року більше на 7 мільярдів 235,1 мільйонів гривень, або на 66,8 відсотків.
До місцевих бюджетів надійшло 4 мільярди 804,1 мільйонів гривень, що на 895,7 мільйонів гривень або на 22,9 відсотків більше аналогічного періоду 2014 року.
Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за протягом звітного періоду надійшло 7 мільярдів 674,6 мільйонів гривень, що на 427,6 мільйонів гривень більше минулого року.
Звіт з ЄСВ за травень подаватиметься за оновленою формою
З 1 червня 2015 року звіти за звітний період "травень 2015 року" подаються за новою формою згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. № 435.
Співвласники нерухомості можуть узгоджувати між собою, хто з них сплачуватиме податок
У разі, коли об’єкт житлової або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом.
Фізичні особи – співвласники такої житлової нерухомості, можуть повідомити в податкову інспекцію про визначеного платника податку. Для цього необхідно звернутись з письмовою заявою за місцем реєстрації власника житлової нерухомості.
Якщо ж об’єкт житлової або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, або в сумісній власності і поділений між ними в натурі, то платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.
Платники єдиного податку І та ІІ груп мають право на щорічну «податкову відпустку»
Підприємці - «спрощенці» першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на час відпустки, а також за період хвороби.
При цьому, такі підприємці зобов’язані сплачувати ЄСВ незалежно від того отримували вони дохід у цей період чи ні. Про це нагадують у ДПЫ у Ленінському районі м. Дніпропетровська.
Президентом України підписано Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України
щодо оподаткування доходів, отриманих нерезидентами за борговими зобов'язаннями"
Відповідно до Закону України від 22.05.2015 р. №482-VIII "Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів, отриманих нерезидентами за борговими зобов’язаннями" не підлягатимуть оподаткуванню доходи, отримані нерезидентами – юридичними особами у вигляді процентів або доходу (дисконту) на державні цінні папери, або облігації місцевих позик, або боргові цінні папери, виконання зобов'язань за якими забезпечено державними або місцевими гарантіями, продані або розміщені нерезидентам за межами території України через уповноважених агентів нерезидентів, або процентів, сплачених нерезидентам за отримані державою або до бюджету Автономної Республіки Крим чи міського бюджету позики (кредити або зовнішні запозичення), які відображаються в Державному бюджеті України або місцевих бюджетах чи кошторисі Національного банку України, або за кредити (позики), які отримані суб'єктами господарювання та виконання яких забезпечено державними або місцевими гарантіями.
Аналогічне доповнення норм Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування з’явилося у підпункті 165.1.2 пункту 165.1 статті 165 та стосується доходів за борговими зобов’язаннями нерезидентів-фізичних осіб.
Про пільги із сплати земельного податку - у новій узагальнюючій консультації
Державна фіскальна служба України наказом від 28.05.2015 р. № 379 затвердила Узагальнюючу податкову консультацію щодо застосування пільг із сплати земельного податку, встановлених відповідним рішенням органу місцевого самоврядування.
З 1 січня 2015 року плата за землю, яка справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, належить до місцевих податків, встановлення яких здійснюється органами місцевого самоврядування.
Сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.
Органам місцевого самоврядування надано повноваження щодо встановлення ставок плати за землю та пільг щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.
Підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників податків, вид їх діяльності, об'єкт оподаткування або характер та суспільне значення здійснюваних ними витрат.
Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право.
Акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами.
Затверджено Інструкцію про порядок сплати ЄСВ
Мінфін наказом від 20.04.2015 р. №449 затвердив Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Інструкція визначає процедуру нарахування і сплати єдиного внеску страхувальниками, визначеними Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів Державною фіскальною службою України та її територіальними органами.
Як та в які строки контролюючі органи надають податкові консультації
Відповідно до п.52.1 ст.52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) за зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі.
Консультації надаються контролюючими органами. Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов’язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню, у тому числі за допомогою Інтернет - ресурсів (п.52.6 ст. 52 ПКУ).
Крім того, для отримання відповіді на запитання щодо податкового, митного законодавства та з питань сплати єдиного внеску можливо звертатися до розділів «Запитання-відповіді» та «Письмові консультації», скориставшись пошуковою системою Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, або телефонувати до Контакт-центру ДФС (з 8-00 до 20-00 (крім суботи та неділі)) за тел.: 0-800-501-007 (044-454-16-13), а також надсилати запитання на електронну адресу:
Адреса офіційного веб-порталу ДФС України – www.sfs.gov.ua.
Пропонуємо провести звірку даних об’єктів житлової нерухомості
ДПІ у Ленінському районі м .Дніпропетровська запрошує власників житлової нерухомості - фізичних осіб за місцем розташування об’єктів нерухомості для проведення звірки інформації про майно у базах даних.
Процес попереднього з’ясування інформації щодо власників житла, яке підлягає оподаткуванню, ДПІ у Ленінському районі м .Дніпропетровська ініціює з метою уникнення плутанини та некоректного нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Оскільки податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – запроваджено не так давно, тому формування баз реальних даних для оподаткування відбувається фактично з нуля. Тобто, отримана певна інформація про власників житла з БТІ не завжди повністю достовірна. Тому ДПІ у Ленінському районі м .Дніпропетровська пропонує власникам житлової нерухомості, а особливо тим, хто має декілька об’єктів, звернутися до фахівців ДПІ, зокрема в Центр обслуговування платників, для звірки інформації щодо об’єктів, які підлягатимуть оподаткуванню.
Нагадуємо, що фізичні особи в 2015 році будуть сплачувати податок на нерухомість за 2014 рік за ставками, які діяли в 2014 році.
Протягом 60 календарних днів з дня отримання повідомлення - рішення від органу ДФС власники нерухомості зобов’язані перерахувати суму податку на вказані у повідомленні реквізити.
Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, котрі володіють квартирою/ квартирами загальною площею більше 120 і будинком/будинками, загальна площа якого перевищує 250 квадратних метрів, різними видами нерухомості загальна площа, яких сумарно перевищує 370 квадратних метрів.
За загальну площу житлової нерухомості, що перевищує 60 кв.м для квартир та будинків більше 120 кв.м., податок на нерухоме майно сплачуватиметься вже у 2016 році.
Електронний кабінет - це допомога платникам
ДПІ у Ленінському районі м .Дніпропетровська звертає увагу платників на те, що на веб-порталі ДФС України в режимі онлайн функціонує сервіс «Електронний кабінет платника податків». За допомогою даного сервісу можна формувати податкову звітність з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет. Платник має змогу підготувати, заповнити і надіслати звітність в електронному вигляді та одразу отримати квитанцію про її прийняття (або неприйняття).
Для зручності податкова звітність подається одним пакетом: декларація з усіма додатками. На кожен прийнятий пакет документів надсилається одна квитанція про прийняття декларації.