Яка відповідальність загрожує фізособі в разі несвоєчасної сплати військового збору
У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:
•у разі затримки до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
•у разі затримки понад 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності й без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення в його сплаті.
Оновлений Звіт із ЄСВ: роз’яснення новацій
ДФС на своєму веб-сайті розмістила роз’яснення стосовно Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.04.2015 р. № 435 (чинний з 30 квітня 2015 року).
Серйозних змін зазнали таблиці 1 та 6. Корективи пов’язані з появою нових правил в обчисленні єдиного внеску із 01.01.2015 р. — застосуванням понижувального коефіцієнта й «мінзарплатного» правила.
Отже, у таблиці 1 у «шапці» передбачили спеціальні поля для інформації про зниження ставки. Перш за все потрібно поставити відмітку про застосування понижувального коефіцієнта — «ТАК» або «НІ». Відповідно, якщо було зниження, то в реквізиті «18» відображають розмір коефіцієнта (із трьома знаками після коми).
У реквізиті «20» зазначається середньомісячна кількість застрахованих осіб за 2014 рік.
Показники нарахованого єдиного внеску на фактичний розмір доходу в межах граничної величини (тобто без внеску, донарахованого за «мінзарплатним» правилом) відображають у таблиці 1 у тих самих рядках, що й раніше.
Відображення нарахувань єдиного внеску із застосуванням «мінзарплатного» правила відбувається наступним чином.
По-перше, у рядках 2.1–2.4 таблиці 1 та їх розшифрованих складових має бути фактична сума нарахованого доходу, із якої стягують єдиний внесок, тобто в межах максимальної величини, але без доведення до розміру мінзарплати. А от суми так званої додаткової бази, тобто різниці між мінзарплатою та фактичною величиною нарахованих виплат, фігуруватимуть окремо — у нових рядках 2.5.1–2.5.5.
По-друге, суми нарахувань єдиного внеску в разі застосування «мінзарплатного» правила в таблиці 1 також пройдуть окремо:
- єдиний внесок, нарахований на фактичний розмір доходу, — у показниках рядків 3.1–3.4;
- внесок, нарахований на додаткову базу, тобто в частині, що припадає на різницю між мінімалкою та фактичною базою, — у нових рядках 3.5.1–3.5.5.
Стосовно новацій у заповненні таблиці 6, то якщо досі страхувальники показували лише утримані суми єдиного внеску, то тепер там мають персоніфікуватися ще й нарахування єдиного внеску окремо за кожною застрахованою особою. Такі суми проходитимуть за графою 21 (але окремо нараховані на фактичну базу й окремо — на додаткову). Для відображення утримань слугуватиме графа 20.
Для заповнення графи 10 додали новий код типу нарахувань «13» — сума різниці між розміром мінімальної зарплати та фактично нарахованою зарплатою за звітний місяць (із зарплати/доходу).
Окрім усього, таблицю 6 доповнили реквізитом «24»: ознака неповного робочого часу (1 — так, 0 — ні). Також з’явилися нові коди категорій застрахованих осіб — «47–49».
Електронний звіт здано тільки при наявності двох квитанцій
Згідно з чинними нормативними актами щодо підготовки та подання звітності в електронному вигляді перша квитанція є підтвердженням передачі ваших податкових документів електронкою до податкової інспекції. Ця квитанція надсилається на електронну адресу, з якої було надіслано податкову звітність. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігається в податковій інспекції. Якщо на електронну адресу не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається неодержаним.
Підтвердженням прийняття ваших податкових документів до бази даних є друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, в якій визначаються реквізити прийнятого податкового документа, результати перевірки Електронного цифрового підпису (ЕЦП), інформація про платника податків, дата та час приймання, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова звітність, та дані про відправника квитанції. На цю квитанцію накладається ЕЦП Державної фіскальної служби, здійснюється її шифрування та надсилання вам засобами телекомунікаційного зв’язку. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в інспекції.
У разі надходження податкового документа в електронному вигляді до податкової інспекції до 16 години, вам протягом двох годин з моменту прийняття (неприйняття) надсилається друга квитанція, в іншому випадку – протягом перших двох годин наступного робочого дня.
Якщо касовий апарат без ліцензії
Якщо ви торгуватимете алкогольними напоями через касовий апарат, не зазначений у ліцензії, то до таких суб’єктів господарювання застосовується фінансова санкція - штраф у розмірі 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат продукції, але не менше 10 000 гривень.
Звітність електронна та паперова у Центрі обслуговування платників
Час прийому відвідувачів у Центрі обслуговування платників за адресою Білецька 1 – у понеділок, середу та п’ятницю з 9 до 18 години, у вівторок та четвер з 9 до 20 години. Водночас, ми працюємо і в суботу – з 9 до 16 години.
Однак, звітуючи в електронній формі, при відправленні документів ви самостійно визначаєте кінцевий термін їх відправлення, враховуючи час на своєчасну доставку документів до податкової інспекції. Це може бути і ніч, і будь яка година дня.
Проте, просимо не чекати останніх термінів подання звітності, а відправити чи то декларацію, чи звіт завчасно.
З 1 липня 2015 року система електронного адміністрування ПДВ запроваджується на постійній основі
Протягом дії системи електронного адміністрування ПДВ у тестовому режимі (до 1 липня 2015 року) платники податку самостійно зараховують на електронні рахунки кошти з власних поточних рахунків, у сумах, необхідних для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку, задекларованих ними в податковій звітності з ПДВ.
Після закінчення тестового режиму для реєстрації податкових накладних в ЄРПН платник податку повинен мати достатню суму податкового кредиту, підтверджену зареєстрованими в ЄРПН "вхідними" податковими накладними, сплатою ПДВ при імпорті товарів та коштами на його рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ.
З 1 липня 2015 року на рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ платники податку зараховують кошти у сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що надає право для реєстрації в ЄРПН податкових накладних / розрахунків коригування.
Поповнення електронного рахунка платника ПДВ за рахунок інших джерел, наприклад, з поточних рахунків інших осіб, не передбачено.
З 1 липня 2015 року платники єдиного податку третьої групи у своїй роботі мають застосовувати РРО
Нагадуємо, що зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 28.12.2014 №71-VIII, щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій набирають чинності:
- для платників єдиного податку третьої групи - з 01.07.2015 р.;
- для платників єдиного податку другої групи - з 01.01.2016 р.
При цьому, платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій (ст. 296.10 ПКУ).
Платники єдиного податку вказаних груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Також повідомляємо, що наказом ДФС України від 27.04.2015 №302 оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.
Державний реєстр містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена.
Шановні платники єдиного податку третьої групи, не зволікайте з придбаванням, установкою та навчанням персоналу використовувати в роботі реєстратори розрахункових операцій. Адже, для того, щоб уникнути незручностей у роботі та в передачі звітності до органів ДФС важливо не тільки придбати касову техніку до відповідного терміну, а й успішно ввести її в роботу!
З доходів громадян Ленінського району сплачено більше 40 мільйонів гривень ПДФО
Протягом січня – квітня 2015 року платниками податків, які перебувають на обліку у ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська, сплачено до зведеного бюджету 40,8 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб.
«В умовах оновленого бюджетного законодавства у Ленінському районі досягнуто реального приросту надходжень ПДФО. Тенденція досить позитивна, оскільки свідчить про забезпечення якісного адміністрування цього податку та відповідальність значної частини працедавців, котрі дотримуються гарантій в оплаті праці своїх найманих працівників», - вважає начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Маским Сидоров.
Надходження від ЄСВ
Протягом січня-квітня 2015 року фізичні та юридичні особи, які перебувають на обліку у ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська, сплатили 127,9 млн. грн. єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Варто зазначити, що 13 березня 2015 року набув чинності Закон України №219-VIII щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці. Законом змінено критерії застосування понижуючого коефіцієнта ЄСВ при нарахування заробітної плати (доходів) фізичним особам. Зокрема, платник може застосувати понижуючий коефіцієнт від 0,4 до 0,99, якщо ним виконуються одночасно три умови.
Зокрема, база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу.
Друга умова – після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік.
Третя – кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.
Щодо спрощення умов ведення бізнесу.
14.05.2015 набрав чинності Закон України від 21 квітня 2015 року № 344-VIII «Про внесення змін до статті 69 Податкового кодексу України щодо спрощення умов ведення бізнесу» (далі – Закон).
Зокрема, Законом передбачено можливість банків та інших фінансових установ відкривати рахунки платникам податків за наявності інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, отриманої банком відповідно до закону, із зазначенням даних про взяття на облік в контролюючих органах як платника податків.
Змінено термін надсилання повідомлення до контролюючих органів про відкриття рахунків, а саме: банки та інші фінансові установи повинні надсилати повідомлення у день відкриття рахунка.
Також Законом внесено зміни в частині направлення контролюючими органами до банків та інших фінансових установ повідомлень про взяття або відмову у взятті рахунка на облік.
Так, якщо контролюючий орган протягом встановленого строку (не пізніше наступного робочого дня з дня отримання повідомлення від фінансової установи про відкриття рахунка) не направив повідомлення про відмову у взятті рахунка на облік, такий рахунок вважається взятим на облік у контролюючому органі за мовчазною згодою - у час та дату отримання фінансовою установою повідомлення (квитанції) контролюючого органу про підтвердження факту прийняття повідомлення до оброблення.
Надходження від платників єдиного податку зросли на 18%
З початку року платники єдиного податку Ленінського району м. Дніпропетровська наповнили місцевий бюджет майже на 14,7 млн.грн. З них 3,6 млн.грн. сплатили юридичні особи, 11,7 млн.грн. – фізичні особи - підприємці.
У порівнянні з минулим роком надходження від платників єдиного податку зросли на 2,2 млн.грн. або на 18%, - повідомив начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев.
Як мають розглядатися звернення громадян в податковій
Мінфін оприлюднив Наказ «Про затвердження Порядку розгляду звернень та організації особистого прийому громадян у Державній фіскальній службі України та її територіальних органах» від 02.03.2015 р. № 271 (далі — Порядок № 271). Документ прийшов на зміну відповідним наказам податкової і митної служб, що регламентували порядок розгляду звернень та особистого прийому громадян у цих органах.
Порядок № 271, із-поміж іншого, передбачає таке:
1. Звернення можуть бути подані особою або групою осіб і повинні бути оформлені відповідно до вимог ст. 5 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 р. № 393/96-ВР. Звернення, оформлене з порушеннями, повертають заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніше ніж через десять днів від дня надходження.
2. Податківці розглядають і вирішують звернення у строк не більше ніж один місяць із дня їх надходження. У разі якщо звернення не потребують додаткового вивчення та проведення перевірки за ними, на такі звернення контролери відповідають не пізніше 15 днів від дня їх реєстрації.
Якщо ж для вирішення порушених громадянами питань слід провести перевірку інформації, викладеної у зверненнях, отримати додаткові матеріали, строк розгляду звернень може бути подовжено. Про це обов’язково повідомляють осіб, які подали звернення. Утім, загальний строк вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати 45 календарних днів.
3. У разі якщо питання, порушені у зверненні, не належать до компетенції органів ДФС, таке звернення в строк не більше ніж п’ять днів пересилається за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється заявникові.
Якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття органом ДФС обґрунтованого рішення, воно в той самий строк повертається громадянину з відповідними роз’ясненнями.
Продавати в Інтернеті можна лише з касовим апаратом!
Пунктом 2 статті 3 Закону №265 передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Одночасно із Закону №265 виключено пункт 13 статті 9 щодо звільнення від застосування РРО та РК при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції), тобто мережі Інтернет.
Таким чином, суб'єкти господарювання при продажу товарів у мережі Інтернет, у тому числі фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку 2 та 3 груп, повинні застосовувати РРО та видавати покупцю розрахунковий документ встановленої форми. Для платників третьої групи така вимога наступає з 1 липня 2015 року, а для ІІ групи – з 1 січня 2016.
Про податок на нерухоме майно
Декларування доходів, сплата податкових зобов'язань – це необхідна складова цивілізова- них відносин між державою та її громадянами. Сплата податків у цілому світі є питанням престижності та честі. Тому декларувати податкові зобов'я- зання та повною мірою сплачувати їх вкрай необхідно, бо змінити життя людей на краще можливо лише маючи стабільний і наповнений бюджет.
Місцеві податки мають велике значення для розвитку регіону: внутрішня інфраструктура, місцеві пам'ятки, дороги – їхній стан прямо пропорційно залежить від наповнення місцевої казни. Основним бюджетоутворюючим місцевим податком, який лишається в казні регіону є податок на майно. Він включає в себе: транспортний податок, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плату за землю.
З метою поліпшення економічно-соціального розвитку Дніпропетровського регіону ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертається до кожного громадянина з проханням свідомо виконувати свій конституційний обов’язок – добровільно сплачувати податкові зобов'язання. Завітавши до територіального органу ДФС за місцем реєстрації лише один раз ви можете отримати податкові консультації стосовно правильності нарахування податкових зобов’язань по всіх податках і зборах. Територіальні органи ДФС чекають на вас.
Шановні мешканці Дніпропетровщини, звертаємо вашу увагу на те, що згідно змін до Податкового кодексу України з 01.01.2015 року транспортний податок для громадян застосовується вперше. В зв’язку з цим ГУ ДФС у Дніпропетровській області рекомендує власникам легкових автомобілів, що зареєстровані (використовуються) до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. не чекати вручення повідомлення-рішення територіальними органами ДФС, а добровільно до 1 липня завітати до інспекції для звірки даних податкового зобов’язання з транспортного податку.
Громадян, які мають право власності або право користування земельною ділянкою також запрошуємо до 1 липня відвідати територіальні органи ДФС, адже земельний податок – вагомий бюджетоутворюючий місцевий податок, який лишається в розпорядженні громади, використовується як джерело для фінансування заходів, направлених на раціональне використання та охорону земель, підвищення родючості ґрунтів, відшкодування витрат власників землі і землекористувачів, пов’язаних з господарюванням на землях гіршої якості, на ведення земельного кадастру, здійснення землеустрою та моніторингу земель, розвиток інфраструктури населених пунктів тощо.
ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертається до платників орендної плати та плати за землю з проханням належного виконання обов’язку зі сплати за землю та орендної плати за користування земельними ділянками державної та комунальної форми власності і нагадуємо, що сума орендної плати, що виплачується за договором оренди рухомого (нерухомого) майна підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах за ставкою 1,5%.
В зв'язку з численним змінами в податковому законодавстві стосовно оподаткування об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб радимо громадянам завітати до ЦОП за місцем реєстрації, для звірки даних та вірного нарахування (правильного визначення) податкового зобов'язання. Фізичні особи в 2015 році будуть cплачувати податок на нерухомість за 2014 р. за ставками, які діяли в 2014 році протягом 60 календарних днів з дня отримання повідомлення рішення від органу ГФС, а саме 1% для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м і будинків, площею не більше 500 кв. м, і 2,7% для квартир з житловою площею понад 240 кв. м і будинків більше 500 кв. м., для різних видів житла 1% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м, сумарна житлова площа якого не перевищує 740 кв. м, і в розмірі 2,7% при перевищенні 740 кв. м.
Пільги зі сплати податку на нерухомість надаються власникам нерухомості, якщо сумарна площа житла не перевищує: для квартир - 120 кв. м, будинків - 250 кв. м, квартир і будинків - 370 кв. м. Застосування пільги обчислюється в 1 кварталі 2014 з розрахунку житлової площі, 2,3 і 4 квартали 2014 року - загальною.
Шановні громадяни, отримайте податкове повідомлення-рішення по сплаті місцевих податків і зборів до 1 липня 2015 року прямо в територіальному органі ДФС!
Це стане вагомим внеском у співфінансування бюджетної сфери Дніпропетровщини.