Роман Насіров: Нашим головним завданням була стабілізація роботи фіскальної служби
Головним завданням нового керівництва ДФС у перші дні роботи була стабілізація роботи фіскальної служби. Про це заявив Голова ДФС України Роман Насіров під час спільної прес-конференції керівництва служби, яка відбулася 26 травня 2015 року.
«Фіскальна служба потребувала певної стабілізації, розуміння подальших напрямів роботи, формування діалогу з платниками податків. Наші перші кроки дозволили не лише стабілізувати роботу, а й спланувати необхідні зміни, спрогнозувати їх та вже розпочати перші кроки», – зазначив Голова ДФС Роман Насіров.
За його словами, налагодження дієвої взаємодії безпосередньо всередині служби, з територіальними органами як по податковій, так і по митній лінії дозволили вже протягом першого тижня роботи виявити низку схем ухилення від оподаткування.
«Ми упередили незаконне формування податкового кредиту з податку на додану вартість та ухилення від сплати ПДВ на понад 6 млрд. грн. Лише у Святошинському районі м. Києва виявлено низку підприємств, якими сформовано фіктивний податковий кредит на 4,3 млрд. грн. З цього приводу вже були зроблені відповідні кадрові рішення у Святошинській ДПІ», – підкреслив Роман Насіров.
Також, за словами керівника служби, врегульовані кадрові питання в Головних управліннях Харківської та Львівської областей, Одеської митниці.
Значні кадрові зміни очікують і працівників податкової міліції. За словами Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана, на сьогодні основним завданням є впорядкування та переформатування роботи підрозділів податкової міліції.
«Нами підготовлено серйозні кадрові зміни щодо управлінської та оперативної вертикалі, які дадуть змогу ефективно виконувати наші завдання. Основна робота спрямовуватиметься на боротьбу з конвертаційними центрами, фіктивними податковими кредитами. Ми відслідковуватимемо весь ланцюг від замовника послуг до отримувача готівкових коштів або кредитів, і у разі виявлення порушень притягуватимемо винних до кримінальної відповідальності», – наголосив Сергій Білан.
Іншим напрямом роботи податкової міліції є боротьба з незаконним обігом підакцизних товарів. Так, зокрема, у рамках операції «Акциз» з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 74 млн. грн., з них лікеро-горілчаної продукції на 15 млн. грн., тютюнової – на 6 млн. грн., спирту – на 5 млн. гривень.
Крім того, ДФС сьогодні працює над упорядкуванням товарообігу у зоні АТО. Так, нещодавно ДФС спільно зі співробітниками СБУ заблокували 170 вантажних автомобілів, які намагалися незаконно перетнути лінію розмежування.
Основним завданням у митному напрямі заступник Голови ДФС Костянтин Лікарчук вважає відновлення керованості системою та пошук фахових керівників.
«Великою проблемою у митниці є кадрове питання. На даний час ми знаходимося у пошуку оптимальної кандидатури на посаду Одеської митниці, її керівного складу, особливо тих осіб, які займатимуться тарифами та будуть боротися з контрабандою, начальників митних постів. Плануємо завершити цю роботу вже найближчим часом», – зазначив Костянтин Лікарчук.
Стратегічно свою роботу фахівці митниці спрямовуватимуть на перекриття «чорних схем», яких є досить багато. Але, за словами Костянтина Лікарчука, у цьому напрямі не все залежить від ДФС. Потрібно співпрацювати і координувати свою діяльність з Державною прикордонною службою та СБУ.
Серед інших першочергових завдань, над якими працює фіскальна служба, Голова ДФС Роман Насіров визначив удосконалення критеріїв для отримання автоматичного відшкодування ПДВ, спрощення форм податкових декларацій, розвиток електронних сервісів, запровадження пілотного проекту щодо впровадження електронної акцизної марки тощо.
З початку поточного року в Єдиному реєстрі зареєстровано 74,7 млн. податкових накладних
Протягом січня – квітня 2015 року в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідні документи зареєстрували 175,7 тис. платників. Це на 69,9 відс. більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Кількість документів, зареєстрованих у січні - квітні 2015 року, склала 74,7 млн. накладних з сумою ПДВ понад 286 млрд. грн. Серед них – понад 2,3 млн. податкових накладних, по яких сума ПДВ перевищила 10 тис. грн.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року відбулося збільшення загальної кількості зареєстрованих податкових накладних, у тому числі, накладних з сумою ПДВ понад 10 тис. грн., у 4,3 раза та 1,4 раза відповідно.
Нагадуємо, що починаючи з 1 липня 2015 року усі податкові накладні підлягають обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних з дотриманням вимог щодо наявності суми податку, обчисленої відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 Податкового кодексу України. Детальніше із новаціями електронного адміністрування ПДВ можна ознайомитися на веб-порталі ДФС України.
Підрозділ податкової міліції «Фантом» не допустив забезпечення терористів ДНР засобами зв`язку, оргтехнікою та автозапчастинами
Підрозділом податкової міліції ДФС України «Фантом» спільно зі співробітниками Оперативного управління ГУ ДФС у Луганській області викрито факт фінансування тероризму.
Спільною мобільною групою у складі податківців, співробітників СБУ та прикордонної служби під час спроби перетину лінії розмежування за напрямком руху с. Георгіївка Донецької області – м. Донецьк, зупинено рейсовий автобус «Mersedes-Benz». Під час огляду автівки оперативники фіскальної служби виявили у багажних відсіках та пасажирському салоні засоби телекомунікаційного зв’язку, пристрої мережевого з’єднання, оргтехніку та автозапчастини.
Під час перевірки з’ясувалося, що вантаж належить одному із спільних українсько-турецьких підприємств, зареєстрованих у м. Донецьк. За попередньою інформацією, технічні засоби мали надійти незаконним збройним формуванням для подальшого використання у терористичній діяльності.
Наразі за фактом фінансування тероризму порушено кримінальне провадження за ст. ст.258-5 КК України. Матеріали кримінального провадження передано співробітникам УСБУ в Донецькій області.
За словами Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана, впорядкування товарообігу в зоні антитерористичної операції є одним з пріоритетних напрямів роботи податкової міліції. Працівники підрозділу податкової міліції ДФС «Фантом» постійно здійснюють контроль за переміщенням вантажів через лінію розмежування. Це дозволяє упередити незаконне потрапляння на територію, підконтрольну Україні, нелегальних товарів та контрабанди.
У Києві викрито конвертаційний центр, через який було проконвертовано понад 300 млн. гривень
У Києві під час проведення заходів у рамках кримінального провадження податковою міліцією припинено діяльність «конвертаційного центру».
Як з’ясувалося, клієнти центру – легальні підприємства перераховували безготівкові кошти на розрахункові рахунки «фіктивних» підприємств за нібито придбані цінні папери (акції, облігації інвестиційні сертифікації, векселі), а також укладали договори страхування і перестрахування фінансових ризиків. Кошти в подальшому знімали готівкою учасники центру для їх передачі замовникам, за винятком 1,5-3,5% конвертації.
Орієнтовний обіг проконвертованих коштів склав понад 300 млн. гривень.
20 травня 2015 року проведено 9 обшуків в офісних приміщеннях, за місцями проживання фігурантів та в їх автомобілях, де вилучено 74 печатки, 2 печатки нерезидентів та інші докази, що підтверджують їх протиправну діяльність.
За словами першого заступника Голови ДФС України Сергія Білана, ДФС має всі необхідні ресурси для того, щоб побороти таке суспільно небезпечне явище, як конвертаційні центри. Активна робота в даному напрямі триває.
Протягом січня - квітня 2015 року Контакт - центром ДФС надано понад 518 тис. відповідей на запитання платників податків
З початку 2015 року Контакт-центром Державної фіскальної служби надано 518,4 тис. відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. Більшість з них надано у телефонному режимі - 500,1 тис. Електронною поштою та факсом надано 16,1 тис. відповідей. З використанням автовідповідача користувачі отримали 2,2 тис. відповідей на свої запитання.
Найчастіше суб`єктів господарювання цікавили питання податку на додану вартість, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, податку на доходи фізичних осіб та податку на прибуток підприємств.
Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства відповіді надаються з використанням Бази знань. Це автоматизована база уніфікованих відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян, яка постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані.
У січні-квітні 2015 року з використанням Бази знань платникам податків було надано 288 письмових консультацій. Станом на 1 травня База знань налічує 12,8 тис. запитань - відповідей.
Для зручності суб`єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби у розділі «Запитання-відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу.
З початку року за допомогою ЗІР самостійно знайшли відповіді на свої запитання 963,8 тис. клієнтів офіційного веб-порталу ДФС.
Затримано 1000 тонн незаконно ввезених нафтопродуктів
Як повідомив Перший заступник Голови ДФС України Сергій Білан, співробітниками податкової міліції спільно з прикордонниками в ході проведення операції "Рубіж" припинено схему злочинної діяльності, яка пов’язана з контрабандою на територію України та подальшим незаконним обігом підакцизних товарів - нафтопродуктів.
Так, в ході розслідування кримінального провадження задокументовано факт контрабанди підакцизних товарів на територію України, яка здійснювалась спеціалізованими суднами через причали одного із портів на півдні України. Незаконно отримані нафтопродукти, які ввезено на територію України без сплати акцизного податку, транспортувались та зберігались на вищевказаних суднах та в подальшому реалізовувались через мережу АЗС, розташованих в Одеській та Миколаївській областях, а також за готівку ряду автотранспортних підприємств.
В ході спецоперації, за результатами проведених слідчих дій затримано 3 судна з понад 1000 тонн незаконно ввезених нафтопродуктів, орієнтовною вартістю біля 20 млн. гривень.
"На певному етапі одне із суден, яке перебувало на рейді раптово почало набирати швидкість, з метою втечі в нейтральні води. Професіональними та скоординованими діями працівників податкової міліції та прикордонників спробу втечі було заблоковано. Користуючись нагодою, дякую колегам з Державної прикордонної служби за співпрацю" - зазначив Сергій Білан
Наразі триває досудове розслідування. Вживаються вичерпні заходи, спрямовані на встановлення усього кола причетних до незаконного обігу підакцизних товарів осіб, з метою притягнення їх до відповідальності та відшкодування завданих державі збитків.
В рамках боротьби з незаконним обігом підакцизних товарів, у т.ч. нафтопродуктів, підрозділами податкової міліції в травні поточного року було розпочато загальнодержавні операції "Нафтопродукт – 2015" та "Рубіж" - зазначив Перший заступник Голови ДФС України Сергій Білан.
До відома платників податків та громадян!
Для зручності суб’єктів господарювання та громадян, які телефонують до Контакт-центру ДФС з мобільних телефонів, розглядається можливість впровадження єдиного мобільного номера для абонентів мобільного зв’язку Лайф, Київстар та МТС-Україна, із збереженням існуючого багатоканального номера Контакт-центру ДФС. Вартість дзвінків до Контакт-центру ДФС на такий номер здійснюватиметься відповідно до встановлених тарифів зазначених операторів мобільного зв’язку.
Для визначення думки суб’єктів господарювання та громадян щодо доцільності впровадження єдиного мобільного номера для отримання інформаційно-довідкових послуг Контакт-центру ДФС, на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України у розділі «Опитування» розміщено
Термін проведення опитування – з 22 травня до 15 червня 2015 року.
Просимо взяти участь та висловити свою думку.
З початку 2015 року до бюджету надійшло майже 3,2 млрд. грн. єдиного податку
З початку 2015 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету майже 3,2 млрд. грн. єдиного податку. З них у квітні сплачено 779,4 млн. грн.
У розрізі категорій платників, фізичні особи – підприємці протягом 4 місяців поточного року сплатили до бюджету 2 182,3 млн. грн. даного податку, що на 378,4 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, у квітні надходження склали 532,9 млн. грн. Квітневі надходження також перевищили минулорічний показник на 62,1 млн. грн.
У свою чергу юридичні особи – «спрощенці» з початку року сплатили до бюджету 973,1 млн. грн. єдиного податку, з яких 246,5 млн. грн. – у квітні.
Серед них платниками третьої групи у січні – квітні поточного року сплачено 706,8 млн. грн. єдиного податку, з яких у квітні – 144,7 млн. грн.
Щодо четвертої групи платників податків – юридичних осіб, то ними протягом січня – квітня сплачено до державного бюджету 266,3 млн. грн. єдиного податку. Квітневі надходження складають 101,8 млн. грн.
Нагадуємо, що відповідно до п. 296.10 Податкового кодексу України запроваджується обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для фізичних осіб-підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування: з 1 липня 2015 року – для платників третьої групи, з 1 січня 2016 року – платників другої групи. Зазначена норма не стосується платників, які здійснюють діяльність на ринках та через засоби пересувної роздрібної мережі.
Водночас, для тих платників третьої та другої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року почнуть застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, законодавством передбачено звільнення від перевірок на дотримання норм порядку застосування РРО до 1 січня 2017 року.
Податковою міліцією ДФС припинено діяльність підпільного міні-НПЗ у Дніпропетровській області
У ході операції «Нафтопродукт-2015» у Дніпропетровській області припинено діяльність підпільного цеху (міні-НПЗ) з виробництва фальсифікованих паливно-мастильних матеріалів, які реалізовувались через мережу АЗС у Дніпропетровській та Запорізькій областях.
У результаті проведених обшуків вилучено 1,3 тис. тоннпаливно-мастильних матеріалів на загальну суму 24,9 млн.гривень, необліковані грошові кошти у сумі 3,2 млн. грн., 8 печаток підприємств та оргтехніку.
Тривають слідчі дії.
Інформаційним порталом ДФС користуються майже 940 тис. суб’єктів господарювання
З початку року однією з найбільш запитуваних послуг для платників податків – користувачів Інформаційного порталу Державної фіскальної служби стало надання виписки з Єдиного реєстру податкових накладних, як покупцю так і продавцю. За січень – квітень 2015 року стосовно цієї тематики було опрацьовано майже 8,3 млн. запитів платників податків.
Також актуальним залишилось надання інформації з реєстру платників ПДВ стосовно наявності платників ПДВ у зазначеному реєстрі. Протягом 4 місяців поточного року порталом ДФС опрацьовано понад 19,8 тис. таких запитів.
Крім того, не менш запитуваною є послуга з укладання договору з територіальними органами ДФС України „Про визнання електронних документів”. З початку 2015 року було оформлено майже 306,5 тис. таких електронних договорів.
Для інформування платників стосовно наявності податкових ризиків та заходів щодо їх усунення фахівцями Державної фіскальної служби створене та використовується автоматизоване програмне забезпечення з формування електронних повідомлень „Податковий асистент”.
Ще одним сервісом для інформаційної підтримки та технічної допомоги платникам податків у ДФС України є call-центр, яким у січні – квітні поточного року надано 94,1 тис. консультацій з питань подання в електронному вигляді податкової звітності та реєстрації податкових накладних.
Також протягом минулого року Інформаційним порталом опрацьовано майже 106,1 тис. електронних повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах.
Станом на 1 травня 2015 року Інформаційний портал ДФС України налічує понад 934,4 тис. користувачів.
За результатами податкового компромісу до бюджету надійшло майже 794 млн. гривень
Перевагами застосування податкового компромісу вирішили скористатися 6 152 платники податків. Органи Державної фіскальної служби України отримали від платників 8 174 заяви про намір щодо застосування цього механізму.
Загалом, у результаті досягнення податкового компромісу до бюджету (станом на 12.05.2015) надійшло 793,9 млн. грн.
Нагадуємо, що 17 квітня 2015 року завершено подачу заяв на застосування податкового компромісу у відповідності до положень Закону України №63-VIII від 25.12.2014 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових обов’язків з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі податкового компромісу».
Контакт-центром ДФС з початку 2015 року платникам надано 1608 відповідей з роз’ясненнями особливостей застосування податкового компромісу.
Українці задекларували 44,5 млрд. грн. доходів
З початку поточного року громадяни України подали майже 523 тис. декларацій про майновий стан та доходи. Загальна сума задекларованого доходу складає 44,5 млрд. грн. Це на 1,5 млрд. грн. перевищує минулорічний показник.
Найактивніше декларували свої статки мешканці Запорізької, Одеської, Миколаївської та Дніпропетровської областей.
Щодо структури доходів, то більша частка з них – 13,4 млрд. грн. –доходи, отримані у вигляді заробітної плати, трохи менше склали інші доходи – 12,5 млрд. грн. Крім того, 8,1 млрд. грн. доходу українці отримали від успадкованого чи отриманого у дарунок майна.
Сума податку на доходи фізичних осіб, самостійно визначених громадянами до сплати у держбюджет становить 1 млрд. грн., що на 111 млн. грн. більше порівняно з минулим роком.
Майже 87 тис. громадян скористалися правом на отримання податкової знижки. Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню, становить 71,9 млн. грн..
З початку року сплачено 55,7 млрд. грн. єдиного внеску
Протягом перших чотирьох місяців поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування склали 55,7 млрд. грн. Зокрема, у квітні сплачено 15,6 млрд. гривень.
Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.
Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”.
Власна безпека ГУ ДФС у Дніпропетровській області провела 80 службових розслідувань та перевірок
Впродовж січня - квітня 2015 року управлінням власної безпеки Головного управління ДФС у Дніпропетровській області проведено 80 службових розслідувань та перевірок, за результатами яких встановлено 55 фактів порушень вимог діючих законодавчих та нормативно-правових документів з боку співробітників територіальних та структурних підрозділів ГУ ДФС області.
За матеріалами управління власної безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області розпочато 18 кримінальних проваджень, у тому числі 2 за одержання незаконної винагороди; винесено 42 подання керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС області для вжиття заходів реагування щодо усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності; до дисциплінарної відповідальності притягнуто 24 працівника служби.
З метою недопущення фактів прийому на роботу в органи Державної фіскальної служби осіб, що своїми діями або вчинками можуть дискредитувати імідж служби, в результаті перевірок 222 кандидатів на працевлаштування було відмовлено у призначенні 7 претендентам.