Станом на 1 квітня банківську діяльність в Україні здійснювали 148 банків. До прикладу, на кінець 2013 року банківську діяльність у Польщі вели 640 суб'єктів, з яких 41 - це комерційні банки, 28 - відділи кредитних установ, а 571 кооперативні банки. У нас кооперативних банків не існує.
Президент Національної асоціації кредитних спілок України Петро Козинець:
"Право створювати кооперативні банки в Україні існує більше 15-ти років, згідно з законом про банки і банківську діяльність. Постає питання: чому за ці роки жоден кооперативний банк в Україні не був створений? Відповідаю: тому що це законодавство не враховує специфіку того, що таке кооперативний банк."
Що цікаво, ідеологом кооперативного банківського руху виступив шанований в Австрії суспільний діяч - Фрідріх Вільгельм Райффайзен, іменем якого названа відома усім банківська група, основу якої й становлять кооперативні банки.
Кооперативні банки є невід'ємним елементом місцевого самоврядування. Навіть в існуючій світовій фінансовій піраміді вони дещо нівелюють її негативні впливи на "низах"...
У нас банки - просто спекулятивні установи. До слова, не такі вже й потужні: середньоденний обіг валюти в Польщі порядку 7-ми мільярдів доларів, у нас близько 350 мільйонів. Серед "наших" мільйонів значна частка обналу та виведення коштів до офшорів. Нагадую, що найбільшою офшорною зоною, де зареєстровані власники наших стратегічних галузей економіки, є Кіпр. І саме "Самопоміч" тихенько блокує денонсацію угоди з цим фінансовим раєм наших олігархів...
Найбільші банки України, згідно даних НБУ, наступні:
1 Приватбанк
2 Укрексиімбанк
3 Ощадбанк України
4 Проминвестбанк
5 Сбербанк России
6 Укрсоцбанк
7 Райффайзен банк Аваль
8 Альфа-Банк
9 ВТБ Банк
10 Банк Фінанси і кредит
Серед них чотири (!) повністю російських банки (Промінвестбанк, Сбербанк Росії, Альфа-Банк та ВТБ Банк), один із яких Промінвестбанк (ПІБ, Київ) збільшує в даний час статутний капітал на 9,2 млрд грн, тобто активно розвивається.
Державні "Ощадбанк" та "Укрексімбанк" понизили в рейтингах до передбанкротних "СС". Ексімбанк умудрився вже в 2015 році отримати майже 4,5 млрд. грн,(!) збитків.
За контроль над ними йде боротьба Президента та Кабміну.
Ще один державний (колись банк львівського губернатора Горбаля - викуплений в процесі санації) "Укргазбанк" обслуговував схеми Януковича. Тепер його очолила людина колись близька до Тимошенко та Жеваго.
Іноземні банки - "дочки" фінансових монстрів. Деякі явно підконтрольні Ротшільдам , один ймовірно Рокфеллерам. Думаю це основні потенційні гравці на ринку, якщо не буде чергової фінансової афери (кризи) світового масштабу.
Ну і банк Бєні, що активно й хронічно рефінансовуєтья та банк Ахметова з незрозумілою перспективою на фоні переділу фінансового ринку.
Приват - це найбільша фінансова піраміда в Україні, загрозою обвалу якоі Бєня тримає за яйця нашу владу, а "Фінанси і кредит" належать політичному флюгеру - Жеваго...
Рік назад ситуація була дещо іншою (
Тобто, вся українська банківська система є повністю спекулятивною.
І ось у цю спекулятивну машину щоразу вливаються нові й нові мільярдні
транші "рефінансування" із запозичених у світового фінансового спрута коштів.
Віддавати нам усім, хто не біля корита.
Це просто фрагмент одного із геноцидів українців - фінансового.
Юрій Ситник