Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-05-14 15:03 Подобається

Використання РРО платниками єдиного податку при розрахунках за готівку

Саме про це вели мову на засіданні «круглого столу» в ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська. За словами заступника начальника інспекції Денис Коренєв, відповідно до запроваджених до Податкового кодексу змін, платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності третьої групи, використовуючи готівкові розрахунки зобов‘язані з 1 липня 2015 року проводити їх через реєстратори розрахункових операцій. З 1 січня 2016 року на такий спосіб розрахунку мають перейти «єдинники» другої групи.

«Не застосовуватимуть реєстратори розрахункових операцій лише платники єдиного податку першої, другої і третьої груп при здійсненні ними діяльності на ринках або продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі», - зазначив Денис Коренєв.

Також учасники заходу дізналися, що платники єдиного податку другої і третьої груп, які з 1 січня до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку їх застосування до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.

Щоб вибрати необхідну модель РРО у відповідності до видів діяльності чи послуг платникам потрібно звернутися до Центрів сервісного обслуговування.

Фахівцями ДФС виявлено факт незаконного відшкодування ПДВ на суму 30 млн. грн.

Центральним офісом з обслуговування великих платників Державної фіскальної служби у м. Донецьку зареєстровано кримінальне провадження за фактом порушення діючого законодавства невстановленими особами.

Зазначені особи, без наміру здійснення фінансово-господарської діяльності, зареєстрували підприємство та документально оформили ряд безтоварних операцій з купівлі-продажу вугільної продукції.

У результаті цих незаконних дій декілька підприємств реального сектору економіки необґрунтовано сформували податковий кредит у сумі 30 млн. грн.

Триває слідство.

Цьогоріч в ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська розглянуто 2 звернення громадян

З початку 2015 року до податкової інспекції надійшло 2 письмових звернення від фізичних осіб, з них – 2 заяви, пропозицій та скарг не надходило. В порівняні з минулим роком кількість звернень зменшилась на 5 звернень.

Як правило, у своїх зверненнях громадяни найчастіше повідомляють про ухилення від сплати податків. При цьому, заявники отримують дієве реагування на свої звернення.

Важливо, що усі звернення та питання, які надійшли до інспекції, розглянуті та опрацьовані. Відповіді громадяни отримали у строки, передбачені чинним законодавством.

Довідково: в ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська, відповідно до затвердженого графіку, здійснюється особистий прийом громадян, під час якого громадяни мають можливість зустрітись з посадовими особами інспекції для вирішення нагальних питань. Необхідну інформацію щодо проведення особистого прийому громадян розміщено на інформаційних стендах в Центрі обслуговування платників ДПІ та на суб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

При цьому, податківцями Красногвардійського району налагоджено ефективний зворотній зв’язком з представниками бізнесу та громадянами Красногвардійського району.

Платник єдиного податку третьої групи: звітність юридичної особи

Щоб відзвітувати за 1 квартал 2015 року, платникам єдиного податку третьої групи пропонується використати форму, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2012 №1159 „Про внесення змін до форм податкових декларацій платника єдиного податку, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2011 року №1688”.

Під час заповнення звітності необхідно зазначати суму доходу (суму єдиного податку) за ставками 2 або 4 відсотки у рядках податкової декларації, якими передбачено відображення суми доходу (суми єдиного податку) за ставками 3 або 5 відсотків відповідно.

Нагадаємо, що фізичні та юридичні особи, які є платниками єдиного податку третьої групи, за 1 квартал 2015 року повинні подати декларації платника єдиного податку до 12 травня 2015 року включно (пп. 49.18.2 та п. 296.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).

А останнім днем сплати єдиного податку за I квартал 2015 року такими платниками буде 20 травня (п. 295.3 ПКУ).

Платники єдиного внеску з червня звітуватимуть за новою формою

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляють, що наприкінці квітня цього року набрав чинності новий Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. № 435 (далі – Порядок № 435).

Відповідно до п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України визначено, якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними попередні форми декларацій (розрахунків).

Відтак звітність за квітень 2015 року (у травні 2015 року) подається за формами звітності, затвердженими наказом Міністерства доходів і зборів України від 9 вересня 2013 року № 454.

Водночас звітність відповідно до Порядку № 435 подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 1 червня 2015 року (звіти за травень 2015 року).

Результати Деклараційної кампанії – 2015 Красногвардійського району м.Дніпропетровська

Нещодавно в ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська відбулось засідання «круглого столу» на якому начальник ДПІ Ганна Чуб звітував про результати роботи деклараційної кампанії.

«За період кампанії декларування – 2015 року громадяни подали 712 декларацій про майновий стан і доходи, з них 551 декларацію подано особами, які зобов’язані їх подати згідно з чинним законодавством та 161 декларацію – на право отримання податкової знижки. Узгоджена сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету, складає 2107,1 тис.грн., а 228,27 тис.грн. підлягають поверненню громадянам. Подано 14 декларацій громадянами, доходи яких перевищили 1 млн.грн. Станом на 1 травня 2015 року платниками податків Красногвардійського району подано 20 декларацій про майновий стан і доходи в електронному вигляді».

Крім того, громадянами подавалися декларації про доходи від отримання спадщини у кількості 170. Дохід від продажу рухомого майна задекларували 15 громадян. Доходи від оренди майна – 45. Доходи від самозайнятих осіб – 52. Інвестиційний прибуток – 29. Інші види доходів – 141 громадянин.

Всього задекларували доходу 197541,40 тис.грн.

З початку року сплачено 55,7 млрд. грн. єдиного внеску

Протягом перших чотирьох місяців поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування склали 55,7 млрд. грн. Зокрема, у квітні сплачено 15,6 млрд. гривень.

Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”.

За результатами податкового компромісу до бюджету надійшло майже 359 млн. гривень

Перевагами застосування податкового компромісу вирішили скористатися 5119 платники податків. Станом на 16 квітня 2015 року від платників надійшло 6764 заяв до органів Державної фіскальної служби України про намір щодо застосування цього механізму.

Загалом, у результаті досягнення податкового компромісу до бюджету надійшло 358,8 млн. грн.

Із загальної кількості поданих заяв 2 236 заяв надійшло від платників податків з наміром досягнення податкового компромісу до неузгоджених сум податкових зобов’язань щодо яких триває процедура адміністративного/судового оскарження.

Податковий компроміс було досягнуто по 1 511 таких зверненнях, за результатами застосування якого до бюджету надійшло 138,1 млн. гривень.

Серед платників податків, що забажали скористатись перевагами застосування податкового компромісу, виявилось чимало суб’єктів господарювання щодо яких слідчими податкової міліції провадилось досудове слідство за фактами ухилення від сплати податків.

Перші результати звільнення від кримінальної відповідальності таких платників податків спростували окремі їх побоювання щодо можливого встановлення слідчими податкової міліції перешкод застосування положень Закону України №63-VIII. На сьогоднішній день в результаті досягнення податкового компромісу закрито 170 кримінальних проваджень, у яких до бюджету сплачено майже 131 млн. грн.

Серед платників податків щодо яких закривались кримінальні провадження ­­– великі будівельні гіпермаркети, підприємства енергетичної галузі, телекомунікаційної сфери тощо.

Нагадуємо, що 17 квітня 2015 року завершено подачу заяв на застосування податкового компромісу у відповідності до положень Закону України №63-VIII від 25.12.2014 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових обов’язків з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі податкового компромісу».

Наразі триває розгляд заяв платників податків, які подані не пізніше 16 квітня 2015 року.

Платникам ПДВ про заповнення реквізитів платіжного доручення

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу платників ПДВ на правильне заповнення реквізитів отримувача у платіжних дорученнях у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість:

- у полі «Отримувач» необхідно заповнювати назву платника;

- у полі «Код» необхідно заповнювати код за ЄДРПОУ платника;

- у полі «Банк отримувача» необхідно заповнювати «Казначейство України (ел. адм. подат.)»;

- у полі «Код банку» необхідно заповнювати «899998»;

- у полі «№ рахунку» необхідно заповнювати номер рахунку, вказаний в електронному повідомленні або отриманий у Центрі обслуговування платників за основним місцем обліку .

Крім того, зазначаємо, що поле «Призначення платежу» такого платіжного доручення необхідно заповняти згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, викладених у додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої Постановою Національного банку України від 21.01.2004 р. №22 (із змінами).

Власникам легкових автомобілів до уваги!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує власникам легкових автомобілей, що використовуються до 5 років, та об’єм циліндрів двигуна яких перевищує 3000 куб. см., що з 01.01.2015 року згідно Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII від 28.12.2014 р. запроваджено транспортний податок.

Ставка податку встановлена в розмірі 25000 грн на рік за кожен автомобіль.

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська запрошує власників легкових авто, які підпадають оподаткуванню, до 1 липня поточного року завітати до територіальних органів ДФС за місцем реєстрації об’єкта оподаткування для звірки даних.

Переваги електронних перевірок суб’єктів господарювання

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що з 01.01.2014 вступила в дію норма Податкового кодексу України, якою передбачено проведення електронних перевірок суб’єктів господарювання.

Така можливість надана наступним платникам податків:

з 01.01.2014, які застосовують спрощену систему оподаткування,

з 01.01.2015 — суб’єкти мікро-, малого та середнього бізнесу,

з 01.01.2016 — всі інші платники податків.

Для цього платник податків повинен подати заяву до територіального органу ДФС, в якому він перебуває на обліку. Крім того, разом із Заявою платник податків подає в електронній формі документи, які відповідно до Податкового кодексу України пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів, з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб та у форматі, встановленому відповідно до пункту 85.2 статті 85 Податкового кодексу України.

Слід відзначити такі переваги електронної перевірки: дистанційне обслуговування платників податків; мінімізація впливу людського фактора; підвищення якості проведення перевірки; зменшення терміну проведення перевірки; впевненість у правильності та повноті оподаткування здійснених фінансово-господарських операцій; зниження адміністративного навантаження на платника податків.

Які реквізити слід зазначати у полях платіжного доручення на поповнення рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, відповідно до п. 2 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №569 «Деякі питання електронного адміністрування податку па додану вартість» електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку.

Рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ відкриваються платникам автоматично. Для їх відкриття центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає банку, в якому відкриваються ці рахунки, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер платника.

Платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженій Постановою Національного банку України №22 від 21.01.2004 із змінами (далі - Інструкція №22).

Реквізити у полях платіжного доручення на поповнення рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ заповняються згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до Інструкції №22.

Що є базою оподаткування акцизним податком з роздрібної торгівлі тютюнових виробів

Відповідно до пп. 14.1.106 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) максимальні роздрібні ціни – ціни, встановлені на підакцизні товари (продукцію) з урахуванням усіх видів податків (зборів). Акцизний податок з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до максимальної роздрібної ціни.

Максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) встановлюються виробниками або імпортерами товарів (продукції) шляхом декларування таких цін у порядку, встановленому ПКУ. Продаж суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Підпунктом 214.1.4 п. 214.1 ст. 214 ПКУ встановлено, що базою оподаткування акцизного податку є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі.

Таким чином, базою оподаткування акцизного податку з роздрібної торгівлі тютюнових виробів є вартість (з податком на додану вартість) таких тютюнових виробів. Слід зазначити, що роздрібна ціна тютюнових виробів не може бути більшою за максимальну роздрібну ціну таких тютюнових виробів, збільшену на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності з 01.01.2015

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), зокрема встановлено граничні розміри орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (далі – орендна плата) для всіх категорій земельних ділянок.

Так, відповідно до п. 288.1 ст. 288 ПКУ підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

- не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки;

- не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Тобто норми ст. 288 ПКУ встановлюють мінімальні та максимальні межі розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у відсотках до нормативної грошової оцінки.

При цьому якщо сума річного платежу за договором оренди землі є меншою, ніж сума платежу, визначена п. 288.5 ст. 288 ПКУ, то річна сума платежу, що підлягає перерахуванню до бюджету, не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

Якщо розмір орендної плати, зазначений у договорі оренди, є нижчим від встановленого п. 288.5 ст. 288 ПКУ, орендарю слід звернутись до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, з яким укладено договір оренди землі, з приводу приведення його у відповідність.

Зміни в адміністрування ЄСВ

Законом України від 2 березня 2015 року №219-VIII Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці (далі – Закон № 219) внесено зміни, щодо понижуючого коефіцієнту єдиного внеску платниками при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами за умови, якщо платником виконуються одночасно такі умови:

- база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;

- після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік; - кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 відсотків середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік. Ця умова не застосовується до платників єдиного внеску, визначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону.

Також, було зазначено, що:

- коефіцієнт застосовується в тому числі при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи;

- коефіцієнт не застосовується платниками єдиного внеску, вказаними в абзаці сьомому пункту 1 частини першої статті 4 Закону № 2464, які виплачують грошове забезпечення; - розрахований коефіцієнт та розмір єдиного внеску зазначаються з трьома знаками після коми;

- у разі застосування коефіцієнта платник єдиного внеску зазначає про це в звіті; - платник єдиного внеску, що застосував коефіцієнт та не сплатив нарахований єдиний внесок у встановлені Законом строки, позбавляється права в майбутньому застосувати коефіцієнт до повної сплати такої недоїмки (боргу). Право на застосування коефіцієнта поновлюється з місяця, в якому сплачено таку недоїмку (борг);

- понижуючий коефіцієнт застосовується по 31 грудня 2015 року, з 1 січня 2016 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами ставки єдиного внеску, застосовуються з коефіцієнтом 0,6.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі