Сеанс телефонного зв'язку «гаряча лінія» на тему: «Контроль за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів»
Питання 1. Чи відноситься пиво до алкогольних напоїв?
Відповідь. Відповідно до змін Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” з 1 липня 2015 року - пиво буде відноситись до алкогольних напоїв.
Питання 2. Чи необхідно отримувати ліцензію на роздрібну торгівлю пивом?
Відповідь. Так, з 1 липня 2015 року суб’єктам господарювання які здійснюють торгівлю пивом необхідно отримати ліцензію на право торгівлі алкогольними напоями.
Питання 3. До якого територіального органу Державної фіскальної служби подається декларація акцизного податку: за місцем здійснення торгівельної діяльності чи за місцем проживання суб’єкта господарювання?
Відповідь. Декларація акцизного податку подається до територіальних підрозділів Державної фіскальної служби за місцем здійснення торгівельної діяльності.
Питання 4. Скільки необхідно сплачувати акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів?
Відповідь. Акцизний податок сплачується у розмірі 5% від суми реалізованих підакцизних товарів.
Питання 5. Хто здійснює контроль за оподаткуванням підакцизних товарів?
Відповідь. Контроль за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів здійснюється Головним управлінням Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області та його територіальними підрозділами у межах повноважень.
Питання 6. Куди необхідно подавати заяву для отримання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями?
Відповідь. Заява на отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами подається до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області або до Центру обслуговування платників за місцем торгівлі суб’єкта господарювання уповноваженою особою заявника або надсилається рекомендованим листом.
Звітуємо за І квартал вчасно!
Бердянська ОДПІ нагадує, що 12 травня 2015 року – граничний термін подання податкових декларацій за І квартал 2015 року.
Термін надання звіту з пільг 1-ПП – 8 травня 2015 року.
Термін сплати податків і зборів за І квартал – 20 травня 2015 року.
Зареєструй касовий апарат до 30 червня – звільнись від перевірок до 2017 року
З 1 липня 2015 року підприємці - платники єдиного податку 3-ї групи повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій.
Фізичні особи - платники єдиного податку третьої груп при готівкових розрахунках мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) тільки якщо діяльність здійснюється на ринках або дрібнороздрібний продаж товарів відбувається через засоби пересувної мережі. У всіх інших випадках фізичні особи - платники єдиного податку третьої групи зобов'язані застосовувати РРО.
Звертаємо увагу, що платники єдиного податку другої та третьої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у своїй господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з дати початку застосування РРО та до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок щодо дотримання порядку застосування РРО.
Затверджено нову форму Декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію)
Міністерство фінансів України наказом від 25.04.2015р. №359 затвердило Декларацію про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію), а також порядок її складання й подання.
Декларація передбачає відомості про встановлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на всі підакцизні товари (продукцію), які виробляються ним в Україні, або на всі підакцизні товари (продукцію), що імпортуються ним в Україну, і дату, з якої встановлюються максимальні роздрібні ціни.
Декларація подається виробником або імпортером підакцизних товарів (продукції) до ДФС не пізніше закінчення останньої робочої години дня, в якому спливає граничний строк подання Декларації, — 10 та 25 числа місяця. Установлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на перелічені в Декларації товари (продукцію) і подані ДФС не пізніше ніж 10 числа запроваджуються із 15 числа місяця, в якому подається Декларація, а встановлені й подані не пізніше ніж 25 числа — із 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому Декларацію подано ДФС, і діють до їх зміни в порядку, установленому ПКУ.
Установлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) повинні наноситися на споживчу упаковку таких товарів разом із датою їх виробництва.
Водночас визнано таким, що втратив чинність, спільний наказ Державної митної служби та Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 р. № 1535/1027.
Виставка дитячих малюнків на тему « Майбутнє країни в мріях дитини»
В ДПІ Ленінського району м. Дніпропетровська відбулась виставка дитячих малюнків присвячена Дню Перемоги. В своїх роботах майбутні платники податків відобразили мирне та щасливе майбутнє нашої країни. Ця подія викликала справжній захват, як у відвідувачів податкової інспекції, так і у співробітників, тому що зараз, як ніколи, кожній людині, кожній родині понад усе хочеться миру и добробуту в рідній крайні.
Майбутні платники вразили не тільки своїми художніми здібностями і неймовірною талановитістю, але і глибоким розумінням необхідності та важливості миру та спокою в країні. заради чого сплачують податки і чому вони є основою добробуту держави та суспільства.
Як зазначив начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев, підростаючому поколінню необхідно знати та поважати історію своєї країни, щоб не допустити повторення тих страшних подій в майбутньому.
Колектив податкової інспекції поздоровляє всіх ветеранів, учасників бойових дій та бажає їм здоров’я , миру та сімейного благополуччя!
Обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається,
у разі отримання доходів:
- від податкових агентів, які згідно з цим розділом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених цим розділом;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;
- у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 цього Кодексу;
- зазначені у пунктах 167.2 - 167.4 статті 167 цього Кодексу, крім випадків, коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами цього розділу;
- зазначені у підпункті "є" пункту 176.1 статті 176 цього Кодексу від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.
Сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки фізичними особами у 2015 році
У 2015 році фізичним особам - платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податок нараховуватиметься фіскальними органами за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) за 2014 рік у такому порядку:
- у період з 1 січня по 31 березня 2014 року - із житлової площі;
- з 1 квітня по 31 грудня 2014 року - із загальної площі об'єктів житлової нерухомості.
До 1 липня 2015 року фізичній особі буде надіслано податкове повідомлення-рішення про сплату податку, яку необхідно сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Наприклад: у фізичної особи у власності перебуває квартира, житлова площа якої 123 кв. м, а загальна 220 кв. м, пільга зі сплати податку (120 кв. м), ставку податку встановлено у розмірі 1 відс. мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2014 (12,18 гривень).
За 2014 рік сума податку складає:
I квартал - (123 кв. м - 120 кв. м) х 12,18 грн. / 12 міс. х 3 міс. = 9,14 гривень.
II - IV квартали - (220 кв. м - 120 кв. м) х 12,18 грн. / 12 міс. х 9 міс. = 913,5 гривень.
За 2014 рік сума податку складає 922,64 грн. (9,14 грн. + 913,5 гривень).
Порядок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки визначено статтею 266 Податкового кодексу України.
Застосування РРО фізичними особами – платниками єдиного податку
Фізичні особи - платники єдиного податку другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО).
У всіх інших випадках платники єдиного податку - фізичні особи - підприємці другої і третьої груп зобов'язані застосовувати РРО.
Такий порядок вступає у силу:
для платників єдиного податку третьої групи - з 1 липня 2015 року;
для платників єдиного податку другої групи - з 1 січня 2016 року.
Водночас, фізичні особи - платники єдиного податку другої і третьої груп, які з 01.01.2015 р. до 30.06.2015 р. включно почали застосовувати у своїй діяльності РРО, то з дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 року вони звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.
Зазначена норма визначена п.296.10 та п.28 підр. 10 розділу ХХ Податкового кодексу України.
Проведення розрахунків через мережу Інтернет
Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку фіскальний чек РРО.
Отже, суб'єкти господарювання при здійсненні розрахунків за товари (послуги) зобов'язані застосовувати РРО, у тому числі у разі здійснення безготівкових розрахунків із використанням мережі Інтернет.
При цьому розрахункові документи при продажу товарів (послуг) через мережу Інтернет видаються у випадку їх безпосереднього надання споживачу.
Водночас, якщо не визначено місце розрахунків, проведених на підставі рахунку у безготівковій формі за допомогою платіжних карт Visa і MasterCard при наданні інформаційно-консультаційних послуг, отриманні комп'ютерних та інших програм за допомогою мережі Інтернет, РРО не використовується.
Зазначений порядок роз’яснено листом ДФС України від 30.03.2015 №6556/6/99-99-22-07-03-15.
ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ!
В зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І квартал) формування податкового кредиту у платників ПДВ відбувається на підставі електронних податкових наклад- них та обмежених випадках готівкових розрахунків/ документів (п.198.6 ст. 198 Кодексу) і податкових накладних, які складені постачальником товарів/ послуг у січні 2015 року.
Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (п.198.3 ст.198 Кодексу).
Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання.
З урахуванням змін, внесених до пункту 198.6 статті 198 розділу V Кодексу, з 1 січня 2015 року втратила чинність норма щодо збереження права на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.
Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту виключно шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, з урахуванням вимог пункту 198.2 статті 198 розділу V Кодексу.
Таким чином, до складу податкового кредиту декларації з ПДВ за січень п. р. платник не має права включити суми ПДВ по податкових накладних минулих періодів.
Приклади виправлення показників січня 2015 року:
Якщо платником податку податковий кредит січня 2015 року сформовано за рахунок податкових накладних минулих звітних періодів (наприклад: вересня 2014 року у сумі ПДВ 20 000 грн.) приведення у відповідність показників січня п.р. із позитивним значенням декларування ПДВ відбувається двома способами:
- самостійно платником;
- за результатами перевірки контролюючого органу.
У разі самостійного виправлення показників шляхом подання уточнюючого розрахунку за січень п.р. (ст. 50 Кодексу):
платник сплачує ПДВ всього 20 600 грн., з якої
- сума недоплати - 20 000 грн.
- штраф у розмірі 3 відсотки - 20 000 *3% = 600 грн.
У разі перевірки контролюючого органу:
платник сплачує ПДВ всього 25 000 грн., з якої
- донараховану суму ПДВ - 20 000 грн.
- штраф у розмірі 25 відсотків - 20 000 грн. *25% = 5000 грн.
Таким чином, оптимальний варіант збереження обігових коштів платника – самостійне виправлення помилки.
Податківці ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська провели семінар-практикум для платників
Нещодавно фахівці ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська провели семінар для представників бізнесу та громадян за темою : «Спрощена система оподаткування для фізичних осіб – підприємців: останні зміни, актуальні питання».
Відкрила семінар заступник начальника у Ленінському районі м. Дніпропетровська Надія Золотухіна, яка звернула увагу платників на переваги ведення бізнесу з дотриманням законодавчих норм, повноту та своєчасність сплати податків. Також детально доповіла про новації в оподаткуванні єдиним податком для фізичних осіб – підприємців, легалізацію праці найманих працівників та декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році та нагадала, що податкова декларація про майновий стан і доходи, подається до 1 травня поточного року до податкової інспекції за місцем реєстрації.
Про застосування реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні готівкових розрахунків платниками єдиного податку ІІІ та ІІ груп розповів головний державний-ревізор-інспектор відділу контролю за проведенням розрахункових операцій та проведення фактичних перевірок ГУ ДФС у Дніпропетровській області Мажаєв Геннадій, який вкотре нагадав платникам, що застосування РРО необхідно розпочати не пізніше 01 липня 2015 року - платниками єдиного податку третьої групи та 01 січня 2016 року - платниками єдиного податку другої групи.
Про зміни в оподаткуванні єдиним соціальним внеском докладно розповіла начальник відділу адміністрування єдиного внеску управління доходів і зборів з фізичних осіб у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталія Вільховецька.
Також платникам було нагадано про подачу звітності в електронному вигляді, електронні сервіси, якими можна скористатися на веб-порталі ДФС, антикорупційний сервіс «Пульс»,
Присутні взяли активну участь в обговоренні новацій законодавства та висловили сподівання, що реформування податкової системи та зміни, прийняті до Податкового кодексу України, посприяють стабілізації економічної ситуації.
Наприкінці зустрічі платники податків отримали кваліфіковані відповіді на свої запитання.
Переваги електронних перевірок суб’єктів господарювання
З 01.01.2014 вступила в дію норма Податкового кодексу України, якою передбачено проведення електронних перевірок суб’єктів господарювання.
Така можливість надана наступним платникам податків:
з 01.01.2014, які застосовують спрощену систему оподаткування,
з 01.01.2015 — суб’єкти мікро-, малого та середнього бізнесу,
з 01.01.2016 — всі інші платники податків.
Для цього платник податків повинен подати заяву до територіального органу ДФС, в якому він перебуває на обліку.
Заява та документи, передбачені пп.75.1.2 п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України, можуть бути надані платником податків до територіального органу ДФС:
листом з повідомленням про вручення та з описом вкладеного;
безпосередньо до територіального органу ДФС;
в електронному вигляді за умови дотримання вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" і "Про електронний цифровий підпис" та Порядку подання платником податків заяви про проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки та прийняття рішення територіальним органом ДФС України про проведення такої перевірки, затвердженого наказом Міндоходів України від 03.06.2013 №143 (далі – Порядок №143).
Відповідно до підпункту 2.2 розділу II Порядку №143, платником податків у заяві, крім інших даних, в обов'язковому порядку зазначається інформація про:
податкові періоди господарської діяльності, що підлягають електронній перевірці;
систему оподаткування, що застосовується платником податків;
перелік податків, які будуть перевірені під час проведення електронної перевірки (єдиний податок, податок на прибуток підприємств, податок на додану вартість, податок на доходи фізичних осіб, інші податки за наявності технічної можливості їх перевірки контролюючим органом);
ведення в електронному вигляді бухгалтерського обліку відповідно до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 року №291, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21 грудня 1999 року за №893/4186;
ведення в електронному вигляді первинних документів, які підтверджують правомірність ведення бухгалтерського обліку;
спосіб надання документів для електронної перевірки (за допомогою каналу, яким передається електронна звітність, або електронного носія інформації).
Крім того, разом із Заявою платник податків забезпечує подання до територіального органу ДФС в електронній формі документів, які відповідно до Податкового кодексу України пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів, з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб та у форматі, встановленому відповідно до пункту 85.2 статті 85 Податкового кодексу України.
Електронна перевірка може бути проведена за визначені платником податків податкові періоди, за які не проводились документальні планові або позапланові перевірки (з відповідних питань, які платник податків має намір перевірити), та у разі надання до територіального органу ДФС відповідних декларацій (розрахунків). Такий податковий період не може становити менше одного базового податкового (звітного) періоду з відповідного податку (збору).
Територіальний орган ДФС протягом 10 календарних днів з дня отримання Заяви приймає рішення про проведення/непроведення такої перевірки, яке надсилається платнику податків не пізніше наступного робочого дня від дати його прийняття. У разі прийняття рішення про проведення електронної перевірки до рішення про проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки додаються документи, передбачені статтею 79 Податкового кодексу України.
Прийняте рішення може бути надане контролюючим органом до платника податків:
особисто платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові;
листом з повідомленням про вручення та з описом вкладеного;
в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
За результатами електронної перевірки складається довідка у двох примірниках, що підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та реєструється у контролюючому органі протягом трьох робочих днів з дня закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом п'яти робочих днів).
Довідка електронної перевірки після її реєстрації вручається особисто платнику податків або його законним представникам для ознайомлення та підписання протягом п'яти робочих днів з дня вручення.
У разі якщо за результатами електронної перевірки встановлено порушення податкового законодавства, платник податків зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до податкової декларації, поданої за період, що перевірявся протягом 20 робочих днів після дати складення довідки про проведення електронної перевірки.
У разі якщо платник податків подає уточнюючий розрахунок до податкової декларації, поданої за період, що перевірявся, або не подає уточнюючий розрахунок протягом 20 робочих днів після дати складення довідки про проведення електронної перевірки, якою встановлено порушення податкового законодавства, відповідний контролюючий орган має право на проведення позапланової перевірки платника податків за відповідний період.
Таким чином, можливо відзначити такі переваги електронної перевірки:
- дистанційне обслуговування платників податків;
- мінімізація впливу людського фактора;
- підвищення якості проведення перевірки;
- зменшення терміну проведення перевірки;
- впевненість у правильності та повноті оподаткування здійснених фінансово-господарських операцій;
- зниження адміністративного навантаження на платника податків.
Інформаційне повідомлення про податок на нерухоме майно (транспортний податок; податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; плата за землю)
Декларування доходів, сплата податкових зобов'язань – це необхідна складова цивілізованих відносин між державою та її громадянами. Сплата податків у цілому світі є питанням престижності та честі. Тому декларувати податкові зобов'язання та повною мірою сплачувати їх вкрай необхідно, бо змінити життя людей на краще можливо лише маючи стабільний і наповнений бюджет.
Місцеві податки мають велике значення для розвитку регіону: внутрішня інфраструктура, місцеві пам'ятки, дороги – їхній стан прямо пропорційно залежить від наповнення місцевої казни. Основним бюджетоутворюючим місцевим податком, який лишається в казні регіону є податок на майно. Він включає в себе: транспортний податок, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плату за землю.
З метою поліпшення економічно-соціального розвитку Дніпропетровського регіону ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертається до кожного громадянина з проханням свідомо виконувати свій конституційний обов’язок – добровільно сплачувати податкові зобов'язання. Завітавши до територіального органу ДФС за місцем реєстрації лише один раз ви можете отримати податкові консультації стосовно правильності нарахування податкових зобов’язань по всіх податках і зборах. Територіальні органи ДФС чекають на вас.
Шановні мешканці Дніпропетровщини, звертаємо вашу увагу на те, що згідно змін до Податкового кодексу України з 01.01.2015 року транспортний податок для громадян застосовується вперше. В зв’язку з цим ГУ ДФС у Дніпропетровській області рекомендує власникам легкових автомобілів, що зареєстровані (використовуються) до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. не чекати вручення повідомлення-рішення територіальними органами ДФС, а добровільно до 1 липня завітати до інспекції для звірки даних податкового зобов’язання з транспортного податку.
Громадян, які мають право власності або право користування земельною ділянкою також запрошуємо до 1 липня відвідати територіальні органи ДФС, адже земельний податок – вагомий бюджетоутворюючий місцевий податок, який лишається в розпорядженні громади, використовується як джерело для фінансування заходів, направлених на раціональне використання та охорону земель, підвищення родючості ґрунтів, відшкодування витрат власників землі і землекористувачів, пов’язаних з господарюванням на землях гіршої якості, на ведення земельного кадастру, здійснення землеустрою та моніторингу земель, розвиток інфраструктури населених пунктів тощо.
ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертається до платників орендної плати та плати за землю з проханням належного виконання обов’язку зі сплати за землю та орендної плати за користування земельними ділянками державної та комунальної форми власності і нагадуємо, що сума орендної плати, що виплачується за договором оренди рухомого (нерухомого) майна підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах за ставкою 1,5%.
В зв'язку з численним змінами в податковому законодавстві стосовно оподаткування об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб радимо громадянам завітати до ЦОП за місцем реєстрації, для звірки даних та вірного нарахування (правильного визначення) податкового зобов'язання. Фізичні особи в 2015 році будуть cплачувати податок на нерухомість за 2014 р. за ставками, які діяли в 2014 році протягом 60 календарних днів з дня отримання повідомлення рішення від органу ГФС, а саме 1% для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м і будинків, площею не більше 500 кв. м, і 2,7% для квартир з житловою площею понад 240 кв. м і будинків більше 500 кв. м., для різних видів житла 1% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м, сумарна житлова площа якого не перевищує 740 кв. м, і в розмірі 2,7% при перевищенні 740 кв. м.
Пільги зі сплати податку на нерухомість надаються власникам нерухомості, якщо сумарна площа житла не перевищує: для квартир - 120 кв. м, будинків - 250 кв. м, квартир і будинків - 370 кв. м. Застосування пільги обчислюється в 1 кварталі 2014 з розрахунку житлової площі, 2,3 і 4 квартали 2014 року - загальною.
Шановні громадяни, отримайте податкове повідомлення-рішення по сплаті місцевих податків і зборів до 1 липня 2015 року прямо в територіальному органі ДФС! Це стане вагомим внеском у співфінансування бюджетної сфери Дніпропетровщини.