Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-05-07 15:21 Подобається

Державною фіскальною службою Дніпропетровщини забезпечено майже 24 мільярди гривень надходжень до бюджетів усіх рівнів

Державною фіскальною службою області за cічень - квітень 2015 року до бюджетів усіх рівнів (з урахуванням єдиного соціаль- ного внеску) мобілізовано 23 мільярди 928,4 мільйонів гривень.

До державного бюджету протягом січня - квітня поточного року мобілізовано 14 мільярдів 71,6 мільйонів гривень, що у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року більше на 6 мільярдів 159,7 мільйонів гривень, або на 77,9 відсотків.

До місцевих бюджетів надійшло 3 мільярда 690 мільйонів гривень, що на 668,9 мільйонів гривень або на 22,1 відсотків більше аналогічного періоду 2014 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за протягом звітного періоду надійшло 6 мільярдів 166,9 мільйонів гривень, що на 364,6 мільйонів гривень більше минулого року.

Переваги електронних перевірок суб’єктів господарювання

З 01.01.2014 вступила в дію норма Податкового кодексу України, якою передбачено проведення електронних перевірок суб’єктів господарювання.

Така можливість надана наступним платникам податків:

з 01.01.2014, які застосовують спрощену систему оподаткування,

з 01.01.2015 — суб’єкти мікро-, малого та середнього бізнесу,

з 01.01.2016 — всі інші платники податків.

Для цього платник податків повинен подати заяву до територіального органу ДФС, в якому він перебуває на обліку.

Заява та документи, передбачені пп.75.1.2 п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України, можуть бути надані платником податків до територіального органу ДФС:

листом з повідомленням про вручення та з описом вкладеного;

безпосередньо до територіального органу ДФС;

в електронному вигляді за умови дотримання вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" і "Про електронний цифровий підпис" та Порядку подання платником податків заяви про проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки та прийняття рішення територіальним органом ДФС України про проведення такої перевірки, затвердженого наказом Міндоходів України від 03.06.2013 №143 (далі – Порядок №143).

Відповідно до підпункту 2.2 розділу II Порядку №143, платником податків у заяві, крім інших даних, в обов'язковому порядку зазначається інформація про:

податкові періоди господарської діяльності, що підлягають електронній перевірці;

систему оподаткування, що застосовується платником податків;

перелік податків, які будуть перевірені під час проведення електронної перевірки (єдиний податок, податок на прибуток підприємств, податок на додану вартість, податок на доходи фізичних осіб, інші податки за наявності технічної можливості їх перевірки контролюючим органом);

ведення в електронному вигляді бухгалтерського обліку відповідно до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 року №291, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21 грудня 1999 року за №893/4186;

ведення в електронному вигляді первинних документів, які підтверджують правомірність ведення бухгалтерського обліку;

спосіб надання документів для електронної перевірки (за допомогою каналу, яким передається електронна звітність, або електронного носія інформації).

Крім того, разом із Заявою платник податків забезпечує подання до територіального органу ДФС в електронній формі документів, які відповідно до Податкового кодексу України пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів, з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб та у форматі, встановленому відповідно до пункту 85.2 статті 85 Податкового кодексу України.

Електронна перевірка може бути проведена за визначені платником податків податкові періоди, за які не проводились документальні планові або позапланові перевірки (з відповідних питань, які платник податків має намір перевірити), та у разі надання до територіального органу ДФС відповідних декларацій (розрахунків). Такий податковий період не може становити менше одного базового податкового (звітного) періоду з відповідного податку (збору).

Територіальний орган ДФС протягом 10 календарних днів з дня отримання Заяви приймає рішення про проведення/непроведення такої перевірки, яке надсилається платнику податків не пізніше наступного робочого дня від дати його прийняття. У разі прийняття рішення про проведення електронної перевірки до рішення про проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки додаються документи, передбачені статтею 79 Податкового кодексу України.

Прийняте рішення може бути надане контролюючим органом до платника податків:

особисто платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові;

листом з повідомленням про вручення та з описом вкладеного;

в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

За результатами електронної перевірки складається довідка у двох примірниках, що підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та реєструється у контролюючому органі протягом трьох робочих днів з дня закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом п'яти робочих днів).

Довідка електронної перевірки після її реєстрації вручається особисто платнику податків або його законним представникам для ознайомлення та підписання протягом п'яти робочих днів з дня вручення.

У разі якщо за результатами електронної перевірки встановлено порушення податкового законодавства, платник податків зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до податкової декларації, поданої за період, що перевірявся протягом 20 робочих днів після дати складення довідки про проведення електронної перевірки.

У разі якщо платник податків подає уточнюючий розрахунок до податкової декларації, поданої за період, що перевірявся, або не подає уточнюючий розрахунок протягом 20 робочих днів після дати складення довідки про проведення електронної перевірки, якою встановлено порушення податкового законодавства, відповідний контролюючий орган має право на проведення позапланової перевірки платника податків за відповідний період.

Таким чином, можливо відзначити такі переваги електронної перевірки:

- дистанційне обслуговування платників податків;

- мінімізація впливу людського фактора;

- підвищення якості проведення перевірки;

- зменшення терміну проведення перевірки;

- впевненість у правильності та повноті оподаткування здійснених фінансово-господарських операцій;

- зниження адміністративного навантаження на платника податків.

Інформаційне повідомлення про податок на нерухоме майно (транспортний податок; податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; плата за землю)

Декларування доходів, сплата податкових зобов'язань – це необхідна складова цивілізованих відносин між державою та її громадянами. Сплата податків у цілому світі є питанням престижності та честі. Тому декларувати податкові зобов'язання та повною мірою сплачувати їх вкрай необхідно, бо змінити життя людей на краще можливо лише маючи стабільний і наповнений бюджет.

Місцеві податки мають велике значення для розвитку регіону: внутрішня інфраструктура, місцеві пам'ятки, дороги – їхній стан прямо пропорційно залежить від наповнення місцевої казни. Основним бюджетоутворюючим місцевим податком, який лишається в казні регіону є податок на майно. Він включає в себе: транспортний податок, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плату за землю.

З метою поліпшення економічно-соціального розвитку Дніпропетровського регіону ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертається до кожного громадянина з проханням свідомо виконувати свій конституційний обов’язок – добровільно сплачувати податкові зобов'язання. Завітавши до територіального органу ДФС за місцем реєстрації лише один раз ви можете отримати податкові консультації стосовно правильності нарахування податкових зобов’язань по всіх податках і зборах. Територіальні органи ДФС чекають на вас.

Шановні мешканці Дніпропетровщини, звертаємо вашу увагу на те, що згідно змін до Податкового кодексу України з 01.01.2015 року транспортний податок для громадян застосовується вперше. В зв’язку з цим ГУ ДФС у Дніпропетровській області рекомендує власникам легкових автомобілів, що зареєстровані (використовуються) до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. не чекати вручення повідомлення-рішення територіальними органами ДФС, а добровільно до 1 липня завітати до інспекції для звірки даних податкового зобов’язання з транспортного податку.

Громадян, які мають право власності або право користування земельною ділянкою також запрошуємо до 1 липня відвідати територіальні органи ДФС, адже земельний податок – вагомий бюджетоутворюючий місцевий податок, який лишається в розпорядженні громади, використовується як джерело для фінансування заходів, направлених на раціональне використання та охорону земель, підвищення родючості ґрунтів, відшкодування витрат власників землі і землекористувачів, пов’язаних з господарюванням на землях гіршої якості, на ведення земельного кадастру, здійснення землеустрою та моніторингу земель, розвиток інфраструктури населених пунктів тощо.

ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертається до платників орендної плати та плати за землю з проханням належного виконання обов’язку зі сплати за землю та орендної плати за користування земельними ділянками державної та комунальної форми власності і нагадуємо, що сума орендної плати, що виплачується за договором оренди рухомого (нерухомого) майна підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах за ставкою 1,5%.

В зв'язку з численним змінами в податковому законодавстві стосовно оподаткування об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб радимо громадянам завітати до ЦОП за місцем реєстрації, для звірки даних та вірного нарахування (правильного визначення) податкового зобов'язання. Фізичні особи в 2015 році будуть cплачувати податок на нерухомість за 2014 р. за ставками, які діяли в 2014 році протягом 60 календарних днів з дня отримання повідомлення рішення від органу ГФС, а саме 1% для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м і будинків, площею не більше 500 кв. м, і 2,7% для квартир з житловою площею понад 240 кв. м і будинків більше 500 кв. м., для різних видів житла 1% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м, сумарна житлова площа якого не перевищує 740 кв. м, і в розмірі 2,7% при перевищенні 740 кв. м.

Пільги зі сплати податку на нерухомість надаються власникам нерухомості, якщо сумарна площа житла не перевищує: для квартир - 120 кв. м, будинків - 250 кв. м, квартир і будинків - 370 кв. м. Застосування пільги обчислюється в 1 кварталі 2014 з розрахунку житлової площі, 2,3 і 4 квартали 2014 року - загальною.

Шановні громадяни, отримайте податкове повідомлення-рішення по сплаті місцевих податків і зборів до 1 липня 2015 року прямо в територіальному органі ДФС! Це стане вагомим внеском у співфінансування бюджетної сфери Дніпропетровщини.

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ !

В зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І квартал) формування податкового кредиту у платників ПДВ відбувається на підставі електронних податкових наклад- них та обмежених випадках готівкових розрахунків/ документів (п.198.6 ст. 198 Кодексу) і податкових накладних, які складені постачальником товарів/ послуг у січні 2015 року.

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (п.198.3 ст.198 Кодексу).

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання.

З урахуванням змін, внесених до пункту 198.6 статті 198 розділу V Кодексу, з 1 січня 2015 року втратила чинність норма щодо збереження права на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту виключно шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, з урахуванням вимог пункту 198.2 статті 198 розділу V Кодексу.

Таким чином, до складу податкового кредиту декларації з ПДВ за січень п. р. платник не має права включити суми ПДВ по податкових накладних минулих періодів.

Приклади виправлення показників січня 2015 року:

Якщо платником податку податковий кредит січня 2015 року сформовано за рахунок податкових накладних минулих звітних періодів (наприклад: вересня 2014 року у сумі ПДВ 20 000 грн.) приведення у відповідність показників січня п.р. із позитивним значенням декларування ПДВ відбувається двома способами:

- самостійно платником;

- за результатами перевірки контролюючого органу.

У разі самостійного виправлення показників шляхом подання уточнюючого розрахунку за січень п.р. (ст. 50 Кодексу):

платник сплачує ПДВ всього 20 600 грн., з якої

- сума недоплати - 20 000 грн.

- штраф у розмірі 3 відсотки - 20 000 *3% = 600 грн.

У разі перевірки контролюючого органу:

платник сплачує ПДВ всього 25 000 грн., з якої

- донараховану суму ПДВ - 20 000 грн.

- штраф у розмірі 25 відсотків - 20 000 грн. *25% = 5000 грн.

Таким чином, оптимальний варіант збереження обігових коштів платника – самостійне виправлення помилки.

Оперативники ДФС виявили факт несплати податків у сумі 39,5 млн. гривень

Оперативними підрозділами Державної фіскальної служби встановлено факт порушення податкового законодавства, яке призвело до несплати до державного бюджету податків на суму 39,5 млн. грн.

Посадові особи київського підприємства, яке займається будівництвом залізниць i метрополітену, оформляли фінансово-господарські відносини з купівлі-продажу будівельних матеріалів із підприємствами, що мають ознаки «фіктивності».

Триває слідство.

«Спрощенцям» про застосування касового апарату

ДПІ у Ленінському району м. Дніпропетровська інформує, що відповідно до Закону України від 28.12.14 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» платники єдиного податку (фізичні особи – підприємці) при здійсненні готівкових розрахунків зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій. При цьому, застосування РРО необхідно розпочати не пізніше:

- 01 липня 2015 року - платниками єдиного податку третьої групи;

- 01 січня 2016 року - платниками єдиного податку другої групи.

Не застосовують реєстратори розрахункових операцій платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи.

Крім того, якщо платники єдиного податку другої і третьої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО відповідно до норм Податкового Кодексу України.

Більшість платників єдиного податку у своїй діяльності використовує комп’ютерну та не фіскалізовану касову техніку, тож впровадження РРО не завдасть великих труднощів. Водночас, фахівці ДПІ у Ленінському району м. Дніпропетровська пропонують не зволікати із реєстрацією РРО, щоб до встановленого законодавством терміну налагодити роботу касової техніки із програмним забезпеченням, підготувати працівників до роботи на РРО тощо.

Громадянам про легалізацію заробітної плати та офіційне працевлаштування

ДПІ Ленінського району м. Дніпропетровська повідомляє, що актуальними питаннями сьогодення залишаються боротьба з виплатою заробітної плати "в конвертах", реалізація гарантій оплати праці, організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати та офіційне працевлаштування працівників.

У нинішніх умовах, коли на ринку праці відчутний дефіцит вільних робочих місць і громадяни часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботодавця, у тому числі на нелегальну роботу або на мінімальну офіційну зарплату та додаткову зарплату «в конверті». У даному випадку роботодавець думає про економію своїх коштів та мінімальну сплату податків до держави, але не думає про соціальні гарантії працівників.

Отримання заробітної плати «в конверті» – це, перш за все, удар по пенсійних накопиченнях громадян. А відсутність запису в трудовій книжці зовсім позбавляє працівників пенсійного стажу. Адже нарахування страхових внесків на обов’язкове пенсійне страхування проводиться роботодавцем тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати. Крім того, у разі витрат на придбання (будівництво) житла, навчання або лікування громадяни, що отримують зарплату «в конверті», не зможуть отримати кредити, або отримують зовсім інші суми, набагато менші. У випадку звільнення по скороченню штатів або ж при виникненні проблем зі здоров’ям, працівник не отримає в повній мірі компенсаційних виплат і оплати лікарняного листа. Вірніше, вони проводитимуться тільки з розрахунку офіційної фактичної зарплати.

Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, але не оформлюють трудові стосунки відповідно до вимог чинного законодавства, несуть відповідальність у вигляді штрафу.

Отож, перш ніж взяти на роботу трудового нелегала, кожному роботодавцю треба врахувати, що контролюючі органи у випадку виявлення факту виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків мають право застосувати штраф (згідно з ст.265 Кодексу законів про працю) у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, тобто 36,5 тисяч гривень.

Крім цієї суми штрафу, яку сплатить суб’єкт господарювання, на його керівника чи підприємця-порушника очікує адміністративний штраф в розмірі від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів громадян, тобто — від 8,5 до 17 тисяч гривень.

Нагадуємо, що посилення відповідальності роботодавців за використання нелегальної праці передбачено змінами до Кодексу законів про працю відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».

Вкотре наголошуємо, що кожен громадянин повинен мати інтерес у легалізації заробітної плати та офіційному працевлаштуванні, адже це - запорука його соціальної підтримки в будь-який час.

Шановні громадяни – не залишайтеся байдужими до своєї долі!

Індивідуальний електронний цифровий підпис – необхідність сьогодення

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадує, що електронний цифровий підпис - це аналог власноручного підпису в електронному вигляді, який забезпечує цілісність документів, конфіденційність та ідентифікацію особи, яка відправила документ. ЕЦП робить електронний документ оригіналом і гарантує його достовірність. Документи, підписані електронним цифровим підписом, можуть бути надіслані адресату протягом декількох секунд. Всі учасники електронного документообігу мають рівні можливості незалежно від віддаленості один від одного.

Для отримання сертифікату відкритого ключа необхідні такі документи:

- копія паспорта (сторінки з фотографіями і наступні за ними, а також сторінка з адресою місця реєстрації), завірену підписом фізичної особи – приймаються тільки якісні копії паспортів – чіткі фото та читабельний текст;

- копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО) завірену підписом фізичної особи;

- носій електронного ключа;

- заповнена заява на реєстрацію для отримання сертифікатів ключів встановленого зразку;

Якщо підписувач не має можливості прийти особисто у Відділ реєстрації, це може зробити його довірена особа, при умові, що при ній є повний, відповідно завірений, комплект документів. Представнику необхідно мати при собі паспорт і доручення, яке завірене нотаріально.

Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів: .

Сервіс «Пульс» - оперативне реагування на повідомлення громадян

Для створення сприятливих умов здійснення підприємницької діяльності функціонує реально діючий антикорупційний сервіс, за допомогою якого громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, а також про можливі корупційні дії з їхнього боку.

Даний сервіс працює за принципом call-back, тобто працівники ДФС не тільки приймають звернення, але й потім повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи. Лінія працює цілодобово. Всі звернення розглядаються якісно та своєчасно, кожному заявнику особисто надається відповідь згідно чинного законодавства.

Податкова знижка за навчання

Перелік документів, які необхідно мати при подачі декларації з метою отримання податкової знижки за навчання

Ксерокопія та оригінал договору з навчальним закладом;

- Ксерокопії та оригінали квитанцій про сплату за навчання у 2014 році;

- ксерокопія та оригінал свідоцтва про народження дитини;

- ксерокопія та оригінал ідентифікаційного номеру дитини;

- ксерокопія та оригінал ідентифікаційного номеру батьків;

- довідка про нараховану заробітну плату, утриманий податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.

У декларації слід зазначити (підтвердити), що другий з батьків не користується правом на податковий кредит на таке навчання.

для студентів, які працюють і отримують заробітну плату:

- ксерокопія та оригінал договору з навчальним закладом;

- ксерокопії та оригінали квитанцій про сплату за навчання у 2014 році;

- ксерокопія та оригінал ідентифікаційного номеру

- довідка про нараховану заробітну плату, утриманий податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.

Якщо у договорі не зазначено кількість місяців навчання, то необхідно надати довідку з навчального закладу щодо кількості місяців навчання (тривалість семестрів) у звітному податковому періоді (році).

Для отримання знижки декларація подається протягом усього року.

Детально з питань проведення кампанії Декларування можна ознайомитись на офіційному порталі ДФС України в банері «Декларування 2015» www.sfs.gov.ua.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі