Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-05-04 00:14 Подобається

У "єдинщиків" ще є час для встановлення РРО, але варто поспішати

"З 1 січня 2015 року в дію вступили зміни до Податкового кодексу України, згідно яких з 1 липня 2015 року платники єдиного податку третьої групи повинні всі розрахунки вести через електронні касові апарати, а з 1 січня 2016 року всі платники єдиного податку другої групи повинні при розрахунках використовувати РРО» - пояснив представникам ЗМІ у інформаційному агентстві «Днепр-Пост» головний державний ревізор інспектор відділу контролю за проведенням розрахункових операцій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Мажаєв.

За словами Геннадія Мажаєва, ще є час придбати, встановити та зареєструвати реєстратори розрахункових операцій, та враховуючи значну кількість «єдинщиків» третьої групи (їх близько 21 тисяча), а встановлення електронного касового апарату може займати до місяця, підприємцям варто поспішати. Обов’язково повинні придбати і зареєструвати РРО суб’єкти господарювання, які реалізують товари через мережу Інтернет, а також надають сервісні послуги. Згідно прийнятого закону від використання РРО звільняються платники єдиного податку, які проводять реалізацію мілкороздрібну торгівлю товарів засобами пересуваної мережі.

«Важливою складовою прийнятих змін щодо РРО, є те, що суб’єкти господарювання, які до першого липня почнуть використовувати повністю оформлені та зареєстровані, опломбовані та переведені в фіскальний режим роботи електронні реєстратори розрахункових операцій повністю звільняються від перевірок касової дисципліни до першого січня 2017 року» - повідомив Геннадій Мажаєв.

З початку року працівники ДФС виявили майже 16 тис. найманих працівників, які працювали неофіційно

Протягом січня-березня поточного року фахівцями ДФС України виявлено майже 16 тис. найманих осіб, праця яких використовувалася роботодавцями без укладання трудових угод. Вони сплатили до бюджету 2,2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та майже 5,4 млн. грн. єдиного внеску.

За результатами контрольно-перевірочної роботи до державної реєстрації залучено понад 8 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність неофіційно. Від цих підприємців бюджет додатково отримав 2,4 млн. грн. податків.

Загалом, з початку поточного року під час перевірки суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші доходи фізичним особам, порушення податкового законодавства встановлено в 58 відс. перевірених роботодавців. До сплати в бюджет донараховано понад 62 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та штрафних санкцій.

Крім того, за рахунок спільних заходів ДФС та органів місцевої влади понад 4,5 тис. суб’єктів господарювання підвищили рівень виплати заробітної плати своїм працівникам, внаслідок чого до бюджету додатково надійшло понад 5,6 млн. гривень.

Оперативними підрозділами ДФС виявлено 136 кримінальних правопорушень у сфері держзакупівель

У сфері державних закупівель оперативними підрозділами Державної фіскальної служби України у січні – березні 2015 року виявлено 136 кримінальних правопорушень, з яких більшість, а саме 79 – відносно переможців тендерів та 19 відносно постачальників переможців. Ще 27 правопорушень скоєно службовими особами замовниками державних закупівель.

За матеріалами оперативних підрозділів проведено 100 перевірок суб`єктів господарювання, за результатами яких донараховано 362,7 млн. грн. З них до державного бюджету вже стягнуто 53,7 млн. грн.

У сфері боротьби із легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, розпочато 13 кримінальних проваджень за ст. 209 Кримінального кодексу України. Сума виявлених легалізованих доходів становила 1,3 млрд. грн.

Коли для ліків ставка ПДВ 20%?

Для застосування ставки ПДВ у розмірі 7% до операцій із постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів такі препарати мають бути:

- дозволені для виробництва і застосування в Україні;

- внесені до Державного реєстру лікарських засобів.

Такі критерії для застосування пільгової ставки ПДВ визначені у п.п. «в» п. 193.1 Податкового кодексу України. Якщо при постачанні в Україні та/або ввезенні в Україну лікарських засобів не дотримана хоча б одна із зазначених умов, то такі операції оподатковуються ПДВ за основною ставкою 20%.

Про це йдеться у листі ДФС України від 30.03.2015 р. № 6490/6/99-99-19-03-0275.

Увага! Деклараційна кампанія добігає завершення.

Подати декларацію про свій майновий стан і доходи, отримані за 2014 рік, слід до 1 травня 2015 року, а сплатити податок — до 1 серпня цього ж року.

В обов’язковому порядку мають відзвітуватися громадяни дохід яких у 2014 році оподатковувався за ставками 15 чи 17% та виплачувався двома або більше податковими агентами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2014 року, а це — 146160 гривень. Також громадянам, які отримували іноземні доходи, доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами, від надання майна в оренду фізичним особам, доходи у вигляді виграшів у гральних закладах, спадщини чи подарунків, інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу, але не є звільненими від оподаткування, та при виїзді платника податків-резидента за кордон на постійне місце проживання.

Декларація приймається за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Театральна, 1а, к. 104

Від розпорядження майном, що переходить у власність держави, до бюджету надійшло 33,4 млн. гривень

Протягом першого кварталу 2015 року Державна фіскальна служба забезпечила надходження до держбюджету 33,4 млн. грн. за результатами розпорядження майном, що переходить у власність держави.

Зокрема, реалізація «конфіскату» принесла бюджету країни 6,4 млн. грн. Також 1,2 млн. грн. зараховано до бюджету від реалізації органами Державної виконавчої служби майна, яке безпосередньо митницями не вилучалось, але було конфісковано у справах про порушення митних правил.

У свою чергу, від реалізації митницями швидкопсувного майна, вилученого за фактами порушення митних правил, а також майна, що підлягає поверненню за рішенням суду (власник не звернувся) держава отримала додатково 1,9 млн. грн. надходжень.

Станом на 1 квітня поточного року митницями реалізовано товарів по закінченню термінів зберігання та розміщених у митний режим відмови на користь держави на загальну суму 1,3 млн. грн., які також перераховані до бюджету країни.

Крім того, за перші три місяці 2015 року до держбюджету зараховано валюти та цінностей на суму 22,6 млн. грн.

Протягом січня – березня 2015 року слідчими підрозділами ДФС забезпечено відшкодування нанесених державі збитків у сумі 221,5 млн. грн.

Протягом І кварталу поточного року слідчими підрозділами Державної фіскальної служби України до суду спрямовано 323 кримінальних провадження. По них забезпечено відшкодування завданих державі збитків на суму 221,5 млн. грн.

У направлених до суду кримінальних провадженнях арештовано коштів та майна на загальну суму 146,4 млн. грн.

Загалом у провадженні слідчих підрозділів фінансових розслідувань ДФС у І кварталі 2015 року перебувало 4 120 кримінальних проваджень. Безпосередньо цього року розпочато 2 123 кримінальні провадження. Закінчено досудове слідство у 928 кримінальних провадженнях.

Крім того, у зв`язку із добровільною сплатою податків, зборів (обов`язкових платежів), а також відшкодуванням збитків, завданих державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня), у січні – березні 2015 року до суду направлено 74 кримінальні провадження. Підставою стали ч. 4 ст.ст. 212 і 212-1 Кримінального кодексу України. По цих провадження державі відшкодовано збитків на загальну суму 184 млн. грн.

На травневі свята Центри обслуговування платників працюватимуть 4 та 11 травня

Для зручності платників та створення комфортних умов при поданні податкової звітності та надання адміністративних послуг 4 та 11 травня 2015 року у режимі чергування Центри обслуговування платників працюватимуть у черговому режимі – з 9.00 до до 18 год. 00 хв. із дотриманням трудового законодавства.

У зв`язку із святкуванням Травневих свят 1, 2, 3, 9 та 10 травня 2015 року будуть вихідними днями.

Сервіси ДФС працюватимуть цілодобово в режимі інтерактивного автовідповідача.

Для отримання консультацій з питань застосування норм податкового та митного законодавства телефонувати до Кол-центру за номером 0-800-501-00-7.

Для скарг на протиправні дії працівників Державної фіскальної служби та оперативного вирішення суперечливих питань, що виникли у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю і митного оформлення, необхідно звертатися до „Пульсу” - (044) 284-00-07.

На «Пульс» ДФС звернулись понад 1,8 тис. громадян

У січні – березні 2015 року до антикорупційного сервісу Державної фіскальної служби «Пульс» надійшло понад 1,8 тис. звернень.

Переважна більшість – 83 відс., або понад 1,5 тис. звернень, стосувалась податкової тематики. З питань митної тематики з початку року на сервіс зателефонували 308 громадян.

Зокрема, за допомогою сервісу заявники вирішували проблеми, які виникають при подачі звітності та реєстрації податкових накладних – 726 звернень, або 40 відс. Щодо організації роботи ДФС та її територіальних органів надійшло 555 звернень.

Затримки митного оформлення товарів стосувалось 221 звернення, перевірок суб`єктів господарювання - 87 звернень.

У той же час, саме антикорупційної тематики стосувалось лише 2,3 відс., або 42 звернення. Не залишаються без уваги суб`єктів господарювання та громадян питання роботи ЦОПів та особливості реєстрації платником ПДВ. З даних питань за перші три місяці поточного року на «Пульс» надійшло 51 та 73 звернення відповідно.

Станом на 1 квітня 2015 року 85 відс. звернень були опрацьовані, а заявники сповіщені про результати розгляду.

Нагадаємо, що за допомогою сервісу «Пульс» можна поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері. Телефон цілодобової лінії (044) 284-00-07.

Капітан збірної України і футбольного клубу "Дніпро" Руслан Ротань подав декларацію

Кожного року відомі публічні люди декларують свої доходи, подаючи приклад іншим. Це діячі культури та мистецтва, науковці, спортсмени тощо.

Виконувати свій громадянський обов’язок повинен кожен свідомий платник податків у нашій державі: політик і спортсмен, артист, і бізнесмен. Цього року до ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська прибув та публічно взяв участь у кампанії декларування капітан збірної України і футбольного клубу «Дніпро» Руслан Ротань. Він зазначив, що українці заслуговують на європейський стиль життя, саме зараз, в цей нелегкий для країни час, кожна сплачена гривня, яка надходить до бюджету у майбутньому приведе нашу країну до стабільності та європейського добробуту. Декларуючи доходи та сплачуючи податки, громадяни роблять свій особистий внесок у добробут своєї держави!

Відомого футболіста урочисто привітали юні вболівальники для яких його приклад стане шляхом у житті.

У І кварталі Дніпропетровська митниця ДФС спрямувала до державної казни майже 3,7 млрд. грн.

У січні - березні поточного року Дніпропетровська митниця ДФС забезпечила надходження до держбюджету у сумі 3 мільярди 665,5 мільйонів гривень митних платежів. Цей показник переви- щує минулорічні надходження за аналогічний період на 2 мільярди 128,9 мільйонів гривень, або у 2,4 рази.

В порівнянні з першим кварталом минулого року в зоні діяльності Дніпропетровської митниці ДФС у січні - березні 2015 року відбулося зростання надходжень митних платежів за рахунок збільшення обсягів ввезення: кам’яного вугілля - на 391,9 млн. грн., або у 2,7 рази, коксу - на 279,9 млн. грн., або у 3,3 рази, марганцевої руди - на 103,1 млн. грн., або у 2,1 рази, залізної руди - на 14,8 млн. грн., або на 54% тощо.

Також, слід звернути увагу на позитивну тенденцію цьогорічних надходжень до бюджету митних платежів. Так, якщо у січні 2015 року Дніпропетровська митниця ДФС спрямувала до держбюджету 888,3 млн. грн., у лютому – 1 млрд. 257,5 млн. грн., то в березні поточного року від дніпропетровських митників до державної казни надійшло 1 млрд. 519,7 млн. грн.

Переваги електронних перевірок

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що з 01.01.2014 вступила в дію норма Податкового кодексу України, якою передбачено проведення електронних перевірок суб’єктів господарювання.

Така можливість надана наступним платникам податків:

з 01.01.2014, які застосовують спрощену систему оподаткування,

з 01.01.2015 — суб’єкти мікро-, малого та середнього бізнесу,

з 01.01.2016 — всі інші платники податків.

Для цього платник податків повинен подати заяву до територіального органу ДФС, в якому він перебуває на обліку. Крім того, разом із Заявою платник податків подає в електронній формі документи, які відповідно до Податкового кодексу України пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів, з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб та у форматі, встановленому відповідно до пункту 85.2 статті 85 Податкового кодексу України.

Слід відзначити такі переваги електронної перевірки:

- дистанційне обслуговування платників податків;

- мінімізація впливу людського фактора;

- підвищення якості проведення перевірки;

- зменшення терміну проведення перевірки;

- впевненість у правильності та повноті оподаткування здійснених фінансово-господарських операцій;

- зниження адміністративного навантаження на платника податків.

Як виправити помилку у реквізитах податкової накладної

Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

У випадку допущення помилки в реквізитах податкової накладної платник податків на дату виявлення зазначеної помилки має право скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної, в якому всі правильно заповнені реквізити податкової накладної повторюються, а реквізит, в якому допущено помилку, заповнюється без помилок. У цьому випадку графи з 1 по 13 розрахунку коригування не заповнюються (залишаються пустими).

Помилка, допущена в номері чи даті податкової накладної, не може бути виправлена шляхом подання розрахунку коригування (пункт 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957 (далі - Порядок № 957)).

Розрахунок коригування, складений постачальником (продавцем) товарів (послуг) до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації.

Розрахунки коригування, що складаються до усіх податкових накладних, які були складені до 1 лютого 2015 року, а також розрахунки коригування до податкових накладних, які не видаються отримувачу (покупцю) - платнику податку (за наявності законодавчих підстав для складання таких розрахунків коригування), підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальником (продавцем). Це передбачено п. 22 Порядку № 957.

Давальницька сировина для „спрощенця” другої групи

Відповідно до п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платники єдиного податку другої групи – це фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умов, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Згідно з пп.14.1.41 п. 14.1 ст.14 ПКУ давальницька сировина - сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, що є власністю одного суб’єкта господарювання (замовника) і передаються іншому суб’єкту господарювання (виробнику) для виробництва готової продукції, з подальшим переданням або поверненням такої продукції або її частини їх власникові або за його дорученням іншій особі.

Таким чином, виготовлення фізичною особою – платником єдиного податку другої групи продукції з давальницької сировини суб’єкта господарювання, який перебуває на загальній системі, є порушенням умов застосування спрощеної системи оподаткування, оскільки операції з виробництва такої продукції є за своєю суттю операціями з надання послуг замовнику.

Хто не платить податок на прибуток?

Відповідно до п.п. 14.1.121 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) неприбуткові підприємства, установи та організації - підприємства, установи та організації, основною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження благодійної діяльності та меценатства і іншої діяльності, передбаченої законодавством.

Згідно з п.п. 1, 2 п.п. 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 ПКУ бюджетні установи, громадські об’єднання, політичні партії, релігійні, благодійні організацій, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків, житлово-будівельних кооперативи, пенсійні фонди, метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій, не є платниками податку на прибуток.

З метою оподаткування центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, веде реєстр зазначених установ та організацій.

Установи та організації, які зазначені у п.п. 1 і 2 п.п. 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 ПКУ, не є платниками податку на прибуток лише після внесення таких установ та організацій до Реєстру неприбуткових організацій та установ контролюючими органами в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Відрядження в податковому розрахунку 1ДФ

Відповідно до Довідника ознак доходів, який наведений у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4 (далі – Порядок), кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт, у тому числі надміру витрачені та не повернуті у встановлені законодавством строки, відображаються у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «118».

Згідно з п.п. 164.2.11 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу України.

При цьому підпунктом 165.1.11 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України передбачено, що не включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із п. 170.9 ст. 170 цього кодексу.

Нормами п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу України визначено порядок оподаткування сум надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлений строк.

Відтак в податковому розрахунку за ф. 1 ДФ під ознакою доходу «118» відображаються кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт, які надміру витрачені та не повернуті в установлені законодавством строки.

Довідка про доходи: період для отримання

При необхідності одержання довідки про доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності, за інший період, ніж календарний рік, фізична особа підприємець на загальній системі оподаткування має право подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за інший, ніж річний податковий звітний період. Тобто можна подати квартальну податкову декларацію.

Варто пам’ятати, що така квартальна податкова декларація не звільняє підприємця від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для податкового звітного періоду згідно з вимогами п.п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України (за результатами календарного року), та не є підставою для нарахування та/або сплати податкового зобов’язання.

Контролюючий орган повинен видати довідку про доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності, не пізніше п’ятнадцяти днів з дня отримання заяви.

Електронний сервіс «Митна статистика»

На офіційному веб-порталі ДФС України розміщено низку електронних сервісів, скориставшись якими платники можуть знайти багато корисної інформації.

Одним з таких є електронний сервіс «Митна статистика». Він створений з метою ознайомлення із статистичною інформацією в тій чи іншій сфері, обсягами торговельних операцій України з іншими країнами тощо.

Даний сервіс складається з наступних елементів:

- Зовнішня торгівля України з окремими країнами

- Зовнішня торгівля України за товарними групами з усіма країнами

- Сумарний обсяг імпорту та експорту у розрізі товарних позицій за кодами Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД)

- Сумарний обсяг імпорту та експорту окремих груп товарів за кодами УКТЗЕД

- Зовнішня торгівля України із зазначенням основних країн - контрагентів

- Середньорозрахункова вартість товарів при імпорті в Україну

Звітність „спрощенців” третьої групи

Згідно із абзацом 2 п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є діючими форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

З урахуванням зазначеної норми, звертаємо увагу фізичних осіб - платників єдиного податку 3 групи, що декларація за 1 квартал 2015 року подається за діючою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 21 грудня 2011 року № 1688 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07 листопада 2012 року № 1159, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 листопада 2012 року за № 1998/22310).

У зв'язку із зміною з 01.01.2015 року розміру ставок єдиного податку для платників спрощеної системи 3 групи, підприємці при заповненні декларації зазначають дохід, що оподатковується за ставкою 2 або 4 відсотків, у рядках, в яких передбачено відображення доходу за ставкою 3 або 5 відсотків відповідно, аналогічно зазначається сума податку.

Крім того, нагадуємо, що граничним терміном подання декларації платника єдиного податку за I квартал 2015 року є 12 травня 2015 року. Граничний термін сплати податкових зобов'язань по єдиному податку за результатами I кварталу 2015 року - 20 травня 2015 року.

Коли новоствореному платнику ПДВ можна не платити податок?

Якщо у платника ПДВ перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця) відбулася до його реєстрації платником ПДВ, а друга подія - після реєстрації, то податкове зобов’язання з ПДВ за цією операцією не нараховується, за умови, що платник не обрав касовий метод визначення податкового зобов’язання.

Коли ж платником ПДВ застосовується касовий метод визначення податкових зобов’язань, то у разі надходження за фактом оплати поставлених товарів/послуг після його реєстрації платником ПДВ, він зобов’язаний задекларувати податкові зобов’язання з ПДВ та погасити їх у встановленому законодавством порядку.

Крім цього, якщо платник до його реєстрації платником ПДВ, на дату виникнення першої події, зобов’язаний був зареєструватись платником ПДВ, у зв’язку з досягненням обсягу оподатковуваних операцій 1 млн грн, але не зареєструвався, то податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються, а право на податковий кредит не надається.

Акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизних товарів сплачує юридична особа, а не філія

Статтю 212 Податкового кодексу України визначено, що платником акцизного податку є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

При цьому особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність.

Відповідно до статті 55 Господарського кодексу України суб’єктами господарювання є господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до ГКУ, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку.

Суб’єкти господарювання, зазначені у п. 1 ч. 2 ст. 55 ГКУ, мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи.

При цьому суб’єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом.

Відкриття суб’єктом господарювання філій (відділень), представництв без створення юридичної особи не потребує їх державної реєстрації.

Згідно з ч. 1 ст. 95 Цивільного кодексу України філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.

Також слід зазначити, що відповідно до ч. 3 та ч. 5 ст. 95 ЦКУ філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Таким чином, платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів є суб’єкт господарювання, зокрема юридична особа. Філія такої юридичної особи не може бути зареєстрована як платник акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Про деякі зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

Закон України від 02 березня 2015 року № 219-VІІІ «Про внесення змін до розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці)» (далі – Закон № 219), який набрав чинності з 13 березня 2015 року та яким передбачено більш лояльні умови, надав значній кількості роботодавців право на застосування понижуючого коефіцієнта, понижуючої ставки єдиного внеску.

Водночас виникають питання щодо практичного застосування норм Закону № 219. Перш за все необхідно визначитись з якого періоду застосовувати нові норми. Враховуючи, що обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI, «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) нараховується єдиний внесок за календарний місяць та з огляду на те, що Закон № 219 набрав чинності з 13 березня 2015 року, застосовувати понижуючий коефіцієнт за новими правилами можна при нарахуванні заробітної плати (доходів) за весь березень 2015 року.

При розрахунку понижуючого коефіцієнта показники за 2014 рік визначаються на підставі звітності платника єдиного внеску, поданої відповідно до вимог Закону № 2464. Отже, на сьогодні всі показники за 2014 рік визначаються на підставі таблиці 1 Додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.2013 № 454, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.09.2013 за № 1628/24160 (далі – Порядок).

Варто зазначити, що понижуючий коефіцієнт застосовується у тому числі при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи, тобто нарахована заробітна плата (дохід) сумісникам також включається для розрахунків понижуючого коефіцієнта.

Найпоширеніші питання щодо застосування понижуючого коефіцієнта висвітлені у листі ДФС України від 09.04.15 №12518/7/99-99-17-03-01-17 «Про надання роз'яснення», який знаходиться на веб-порталі Державної фіскальної служби України в розділі «Податкове законодавство».

Про податок на нерухоме майно

Декларування доходів, сплата податкових зобов'язань – це необхідна складова цивілізова- них відносин між державою та її громадянами. Сплата податків у цілому світі є питанням престижності та честі. Тому декларувати податкові зобов'я- зання та повною мірою сплачувати їх вкрай необхідно, бо змінити життя людей на краще можливо лише маючи стабільний і наповнений бюджет.

Місцеві податки мають велике значення для розвитку регіону: внутрішня інфраструктура, місцеві пам'ятки, дороги – їхній стан прямо пропорційно залежить від наповнення місцевої казни. Основним бюджетоутворюючим місцевим податком, який лишається в казні регіону є податок на майно. Він включає в себе: транспортний податок, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плату за землю.

З метою поліпшення економічно-соціального розвитку Дніпропетровського регіону ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертається до кожного громадянина з проханням свідомо виконувати свій конституційний обов’язок – добровільно сплачувати податкові зобов'язання. Завітавши до територіального органу ДФС за місцем реєстрації лише один раз ви можете отримати податкові консультації стосовно правильності нарахування податкових зобов’язань по всіх податках і зборах. Територіальні органи ДФС чекають на вас.

Шановні мешканці Дніпропетровщини, звертаємо вашу увагу на те, що згідно змін до Податкового кодексу України з 01.01.2015 року транспортний податок для громадян застосовується вперше. В зв’язку з цим ГУ ДФС у Дніпропетровській області рекомендує власникам легкових автомобілів, що зареєстровані (використовуються) до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. не чекати вручення повідомлення-рішення територіальними органами ДФС, а добровільно до 1 липня завітати до інспекції для звірки даних податкового зобов’язання з транспортного податку.

Громадян, які мають право власності або право користування земельною ділянкою також запрошуємо до 1 липня відвідати територіальні органи ДФС, адже земельний податок – вагомий бюджетоутворюючий місцевий податок, який лишається в розпорядженні громади, використовується як джерело для фінансування заходів, направлених на раціональне використання та охорону земель, підвищення родючості ґрунтів, відшкодування витрат власників землі і землекористувачів, пов’язаних з господарюванням на землях гіршої якості, на ведення земельного кадастру, здійснення землеустрою та моніторингу земель, розвиток інфраструктури населених пунктів тощо.

ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертається до платників орендної плати та плати за землю з проханням належного виконання обов’язку зі сплати за землю та орендної плати за користування земельними ділянками державної та комунальної форми власності і нагадуємо, що сума орендної плати, що виплачується за договором оренди рухомого (нерухомого) майна підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах за ставкою 1,5%.

В зв'язку з численним змінами в податковому законодавстві стосовно оподаткування об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб радимо громадянам завітати до ЦОП за місцем реєстрації, для звірки даних та вірного нарахування (правильного визначення) податкового зобов'язання. Фізичні особи в 2015 році будуть cплачувати податок на нерухомість за 2014 р. за ставками, які діяли в 2014 році протягом 60 календарних днів з дня отримання повідомлення рішення від органу ГФС, а саме 1% для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м і будинків, площею не більше 500 кв. м, і 2,7% для квартир з житловою площею понад 240 кв. м і будинків більше 500 кв. м., для різних видів житла 1% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м, сумарна житлова площа якого не перевищує 740 кв. м, і в розмірі 2,7% при перевищенні 740 кв. м.

Пільги зі сплати податку на нерухомість надаються власникам нерухомості, якщо сумарна площа житла не перевищує: для квартир - 120 кв. м, будинків - 250 кв. м, квартир і будинків - 370 кв. м. Застосування пільги обчислюється в 1 кварталі 2014 з розрахунку житлової площі, 2,3 і 4 квартали 2014 року - загальною.

Шановні громадяни, отримайте податкове повідомлення-рішення по сплаті місцевих податків і зборів до 1 липня 2015 року прямо в територіальному органі ДФС!

Це стане вагомим внеском у співфінансування бюджетної сфери Дніпропетровщини.

З початку року митницями ДФС заведено понад 4 тис. справ про порушення митних правил

У січні – березні 2015 року митницями ДФС заведено 4224 справи про порушення митних правил на суму 286,6 млн. грн. Тимчасово вилучено предмети правопорушень на суму понад 143,8 млн. грн. по 2134 справах.

У цей період зафіксовано 909 випадків переміщення через митний кордон України продовольчих товарів з порушенням митного законодавства на суму понад 23,8 млн. грн.

Порушення митного законодавства виявлено у 671 випадку під час переміщення промислових товарів на суму 61,6 млн. грн., при переміщенні через митний кордон України валюти – у 196 випадках на суму понад 43,7 млн. грн., при переміщенні транспортних засобів – у 71 випадку на суму майже 14,7 млн. гривень.

Також митницями ДФС розглянуто 1318 справ про порушення митних правил та застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу на суму майже 21,6 млн. грн.

Протягом І кварталу 2015 року на розгляд до суду митницями ДФС передано 2176 справ про порушення митних правил на суму 292,2 млн. гривень.

За результатами розгляду справ судом прийнято рішення про конфіскацію безпосередніх предметів правопорушень на суму 99,6 млн. грн. та накладено штрафів на суму майже 60 млн. гривень.

Визначено переможців Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків - 2014»

Вища рейтингова комісія визначила переможців Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків», що проводиться ВГО «Асоціація платників податків України». На вибір комісії окрім рівня сплати податків платником також вплинули такі фактори, як кількість створених підприємствами робочих місць та участь у соціальних і благодійних проектах.

«Соціальна відповідальність, прозора робота, поважне ставлення до своїх обов’язків перед державою – властиві бізнесу всього цивілізованого світу, який цінує свою репутацію. Це ж стосується і компаній, які працюють в Україні. Тому комісія виконала складне завдання – визначила кращих серед значної кількості достойних претендентів на звання «Сумлінний платник податків – 2014», - зазначив директор Інформаційно-комунікаційного департаменту ДФС Віктор Косарчук.

Цього року платники податків змагалися за перемогу у 14 номінаціях за категоріями «Малі», «Середні» та «Великі». До участі у рейтингу допускалися підприємства, які не мали податкового боргу, порушень податкового законодавства, доведених у судовому порядку протягом звітного року, та мають статус юридичної особи, платника податку на прибуток підприємств. Для платників податків у аграрній галузі можлива наявність статусу платника фіксованого сільськогосподарського податку.

Підприємства оцінювалися за такими критеріями як співвідношення суми сплаченого податку на прибуток до отриманих доходів, повнота та своєчасність сплати податків і зборів, податкова дисципліна, середня заробітна плата по підприємству, кількість робочих місць, співвідношення сум витрачених на соціальні програми та благодійні акції до суми отриманого прибутку за відповідний рік та сума сплачених податків та зборів за останній бюджетний рік.

Нагадаємо, що щорічний Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків» започатковано Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація платників податків України» з метою створення сприятливих умов для розвитку взаємовигідної співпраці між державою та бізнесом та відзначення кращих здобутків платників податків.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі