Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-04-22 19:12 Подобається

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ!

В зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І квартал) формування податкового кредиту у платників ПДВ відбувається на підставі електронних податкових наклад- них та обмежених випадках готівкових розрахунків/ документів (п.198.6 ст. 198 Кодексу) і податкових накладних, які складені постачальником товарів/ послуг у січні 2015 року.

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (п.198.3 ст.198 Кодексу).

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання.

З урахуванням змін, внесених до пункту 198.6 статті 198 розділу V Кодексу, з 1 січня 2015 року втратила чинність норма щодо збереження права на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту виключно шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, з урахуванням вимог пункту 198.2 статті 198 розділу V Кодексу.

Таким чином, до складу податкового кредиту декларації з ПДВ за січень п. р. платник не має права включити суми ПДВ по податкових накладних минулих періодів.

Приклади виправлення показників січня 2015 року:

Якщо платником податку податковий кредит січня 2015 року сформовано за рахунок податкових накладних минулих звітних періодів (наприклад: вересня 2014 року у сумі ПДВ 20 000 грн.) приведення у відповідність показників січня п.р. із позитивним значенням декларування ПДВ відбувається двома способами:

- самостійно платником;

- за результатами перевірки контролюючого органу.

У разі самостійного виправлення показників шляхом подання уточнюючого розрахунку за січень п.р. (ст. 50 Кодексу):

платник сплачує ПДВ всього 20 600 грн., з якої

- сума недоплати - 20 000 грн.

- штраф у розмірі 3 відсотки - 20 000 *3% = 600 грн.

У разі перевірки контролюючого органу:

платник сплачує ПДВ всього 25 000 грн., з якої

- донараховану суму ПДВ - 20 000 грн.

- штраф у розмірі 25 відсотків - 20 000 грн. *25% = 5000 грн.

Таким чином, оптимальний варіант збереження обігових коштів платника – самостійне виправлення помилки.

Більше двадцяти тисяч декларацій про доходи вже подано до податкових органів Дніпропетровщини

Більше п’ятдесяти тисяч гривень надходжень очікують податківці Дніпропетровщини за резуль- татами кампанії «Декларування – 2015». В державні податкові інспекції області платниками надано більше 20,5 тисяч податкових декларацій про отримані у минулому році доходи. Про це на прес-конференції для ЗМІ повідомив радник начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Ігор Ломако.

«На передостанню неділю кампанію «Декларування – 2015» у Дніпропетровській області задекларовано доходи на шістдесят мільйонів більше, ніж за аналогічний період минулого року. Тож, фіскальна служба Дніпропетровщини очікує збільшення надходжень до місцевих бюджетів у порівнянні з минулим роком. На сьогодні, більше восьмидесяти громадян задекларувало доходи більше одного мільйона гривень, але ми очікуємо, що більшість «мільйонерів» подасть декларації про доходи у передостанні дні декларування» - розповів журналістам Ігор Ломако. Він підкреслив, що всі кошти, за результатами кампанії декларування, залишаються у Дніпропетровській області і направляються на соціальні виплати, зарплати бюджетникам, а також на розвиток інфраструктури.

«Податкова Дніпропетровської області зробила все можливе для створення комфортного декларування громадянами доходів отриманих у минулому році. В області до восьмої вечора подовжено роботу державних податкових інспекцій. Подати декларацію про доходи громадяни можуть і в суботу, до четвертої вечора. Ще є час спокійно, без черг виконати свій громадянський обов’язок і надати до податкової декларацію про доходи отримані у минулому році» - повідомив Ігор Ломака.

Також, Ігор Ломако зазначив, що з першого травня п.р. державними податковими інспекціями платникам податків будуть надсилатися попередження про необхідність сплати податку на майно. До податку на майно фактично входять податок на транспортні засоби, плата за землю і податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

При цьому, податок на транспортні засоби сплачують юридичні і фізичні особи які мають машини об’ємом двигуна більше 3 тисяч кубічних сантиметрів. Ставка оподаткування у сумі 25 тисяч гривень єдина.

«Якщо у громадян з’являються сумніви щодо нарахування податків, та фахівці фіскальної служби області завжди готові прийняти платника та надати роз’яснення положень норм діючого податкового законодавства» - сказав наприкінці прес-конференції Ігор Ломако.

Інтернет-cемінар начальника управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипової на тему: «Кампанія декларування в розпалі»

1. Мені 20 років, я отримав у спадок квартиру від дядька, чи повинен я проплачувати податок якщо я дитина-сирота?

По досягненню повноліття, тобто 18 років, особа, яка мала статус дитини-сироти, або дитини, позбавленої батьківського піклування, такий статус втрачає. Тож, якщо дитина-сирота успадкувала майно від члена родини другого ступеня споріднення, але їй виповнилося 18 років, то вартість об’єкта спадщини підлягає оподаткуванню за ставкою 5 %.

2. Які відомості, я як працедавець повинен відобразити у довідці про доходи для подання моїм працівникомдекларації про майновий стан і доходи громадян?

Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

В довідці від працедавця (працедавців) обов'язково мають відображатися наступні показники:

- сума нарахованої заробітної плати;

- сума утриманого із нарахованої заробітної плати єдиного соціального внеску;

- сума податкової соціальної пільги, на яку впродовж року було зменшено заробітну плату для визначення бази оподаткування;

- сума податку на доходи фізичних осіб, утримана з нарахованої заробітної плати.

3. Які громадяни мають право на одержання податкової знижки за користування іпотечним житловим кредитуванням?

Громадяни, які зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи за наслідками 2014 року, подають таку декларацію до 1 травня 2015 року. При цьому, при реалізації платниками податку права на податкову знижку строк подання декларації до 31 грудня 2015 року (при відсутності обов’язку подання такої декларації).

До податкової інспекції можуть завітати громадяни, які мають на меті повернути собі у вигляді податкової знижки частину коштів, пов’язаних із певними видами витрат.

При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.

Таке право виникає у разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою у паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

Право на включення до податкової знижки суми надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років.

4. Зібралася в подорож за кордон, а в турагенстві говорять, що мені потрібно подати декларацію про майновий стан і доходи до територіального органу ДФС, це так?

Громадяни – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до органу ДФС за місцем свого проживання декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. Така довідка надається резидентом до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур. В разі здійснення тур подорожі такі декларації подавати не потрібно.

5. Як правильно визначити суму ПДФО для повернення у зв’язку з поданням декларації на отримання податкової знижки?

Сума податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання у зв’язку з використанням права на податкову знижку, визначається за формулою: ПЗ=П-((Б-В)•С),

Де ПЗ – сума податку на доходи фізичних осіб, розрахована за результатами проведення перерахунку (рядок 12 додатка 8 до податкової декларації про майновий стан і доходи) у зв’язку з поданням декларації на отримання податкової знижки;

Б – база оподаткування податком на доходи фізичних осіб (рядок 10 додатка 8 до податкової декларації про майновий стан і доходи), яка визначається шляхом зменшення річної суми отриманої заробітної плати на суму єдиного соціального внеску (ЄСВ) та податкової соціальної пільги (ПСП) Б=ЗП-ЄСВ-ПСП;

С – ставка податку на доходи фізичних осіб відповідно до п. 167ю1 Податкового кодексу України;

П – річна сума податку на доходи фізичних осіб, утримана з одержаних фізичною особою доходів у вигляді заробітної плати (П=С•Б);

В – сума витрат платника податку – резидента (рядок 11 додатка 8 до податкової декларації про майновий стан і доходи), дозволених до включення до податкової знижки (рядок 09, але не більше рядка 10);

ЗП – дохід у вигляді нарахованої (отриманої) заробітної плати.

Оперативними підрозділами ДФС виявлено 136 кримінальних правопорушень у сфері держзакупівель

У сфері державних закупівель оперативними підрозділами Державної фіскальної служби України у січні – березні 2015 року виявлено 136 кримінальних правопорушень, з яких більшість, а саме 79 – відносно переможців тендерів та 19 відносно постачальників переможців. Ще 27 правопорушень скоєно службовими особами замовниками державних закупівель.

За матеріалами оперативних підрозділів проведено 100 перевірок суб`єктів господарювання, за результатами яких донараховано 362,7 млн. грн. З них до державного бюджету вже стягнуто 53,7 млн. грн.

У сфері боротьби із легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, розпочато 13 кримінальних проваджень за ст. 209 Кримінального кодексу України. Сума виявлених легалізованих доходів становила 1,3 млрд. грн.

Через фіктивні рекламні послуги львівського підприємства до бюджету не сплачено 28,8 млн. грн. податків

На Львівщині викрито посадових осіб підприємства, які ухилилися від сплати до бюджету 28,8 млн. грн. податків.

Як з’ясувалося, підприємство здійснювало діяльність на ринку надання готельних послуг. Для прикриття незаконних махінацій посадовці документально оформили отримання рекламних послуг. При цьому послуги не лише не були пов’язані з господарською діяльністю підприємства, а й їх виконавцями були підприємства з ознаками фіктивності.

Завдяки таким «паперовим» операціям бюджет недоотримав значну суму несплачених податків.

За вказаним фактом зареєстровано кримінальне провадження. Триває слідство.

Співробітниками спецпідрозділу ДФС «Фантом» упереджено незаконне переміщення товарів на 36,2 млн. гривень

Протягом січня-квітня поточного року співробітниками спецпідрозділу ДФС України «Фантом» спільно з працівниками СБУ, МВС та ДПС упереджено незаконний перетин поза межами контрольних пунктів в’їзду/виїзду товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 36,2 млн. грн.

Заходи проводилися у рамках роботи зведених мобільних груп по контролю за протиправним переміщенням вантажів (товарів) через лінію розмежування відповідно до Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей.

Так, зокрема, упереджено незаконне переміщення 23 залізничних вагонів з вугіллям та іншими товарно-матеріальними цінностями на загальну суму 19 млн. грн., вантажних автомобілів з лікеро-горілчаними виробами на 2,8 млн. грн., 35 автомобілів з вантажем сільгоспкультур на 4,7 млн. грн.., а також 4 автомобіля з вантажем медикаментів на 4 млн. гривень.

На підставі отриманих матеріалів за вказаними фактами зареєстровано і внесено у Єдиний державний реєстр досудових розслідувань 17 кримінальних проваджень. З них – 6 кримінальних проваджень за ознаками злочину, передбаченого ст. 204 КК України, 4 – за ст.. 212 КК України, 6 – за ст. 366 КК України, 1- за ст.. 358 КК України.

За вказаними кримінальними провадженнями слідство здійснюють слідчі відповідних територіальних підрозділів СУ ФР ГУ ДФС у областях та територіальних підрозділів УМВС України.

Також співробітниками спецпідрозділу «Фантом» під час слідчо-оперативних заходів припинено діяльність 3 підпільних цехів, один з яких здійснював підпільне виробництво паливно-мастильних матеріалів, а інші – лікеро-горілчаних виробів. Під час обшуків вилучено бензин марки А-92, 20000 пляшок алкогольних напоїв з акцизними марками з ознаками підробки, близько 100 літрів спирту, а також понад 100 тис. акцизних марок та 24 тис. ковпачків алюмінієвих, які використовувались для виготовлення фальсифікованої лікеро-горілчаної продукції.

Крім того, у ході здійснення контрольно-перевірочних заходів на контрольних пунктах в’їзду/виїзду виявлено та вилучено з незаконного обігу понад 7,5 млн. грн. готівкових коштів.

Співробітниками спецпідрозділу ДФС «Фантом» упереджено незаконне переміщення товарів на 36,2 млн. гривень

Протягом січня-квітня поточного року співробітниками спецпідрозділу ДФС України «Фантом» спільно з працівниками СБУ, МВС та ДПС упереджено незаконний перетин поза межами контрольних пунктів в’їзду/виїзду товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 36,2 млн. грн.

Заходи проводилися у рамках роботи зведених мобільних груп по контролю за протиправним переміщенням вантажів (товарів) через лінію розмежування відповідно до Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей.

Так, зокрема, упереджено незаконне переміщення 23 залізничних вагонів з вугіллям та іншими товарно-матеріальними цінностями на загальну суму 19 млн. грн., вантажних автомобілів з лікеро-горілчаними виробами на 2,8 млн. грн., 35 автомобілів з вантажем сільгоспкультур на 4,7 млн. грн.., а також 4 автомобіля з вантажем медикаментів на 4 млн. гривень.

На підставі отриманих матеріалів за вказаними фактами зареєстровано і внесено у Єдиний державний реєстр досудових розслідувань 17 кримінальних проваджень. З них – 6 кримінальних проваджень за ознаками злочину, передбаченого ст. 204 КК України, 4 – за ст.. 212 КК України, 6 – за ст. 366 КК України, 1- за ст.. 358 КК України.

За вказаними кримінальними провадженнями слідство здійснюють слідчі відповідних територіальних підрозділів СУ ФР ГУ ДФС у областях та територіальних підрозділів УМВС України.

Також співробітниками спецпідрозділу «Фантом» під час слідчо-оперативних заходів припинено діяльність 3 підпільних цехів, один з яких здійснював підпільне виробництво паливно-мастильних матеріалів, а інші – лікеро-горілчаних виробів. Під час обшуків вилучено бензин марки А-92, 20000 пляшок алкогольних напоїв з акцизними марками з ознаками підробки, близько 100 літрів спирту, а також понад 100 тис. акцизних марок та 24 тис. ковпачків алюмінієвих, які використовувались для виготовлення фальсифікованої лікеро-горілчаної продукції.

Крім того, у ході здійснення контрольно-перевірочних заходів на контрольних пунктах в’їзду/виїзду виявлено та вилучено з незаконного обігу понад 7,5 млн. грн. готівкових коштів.

Протягом січня-березня до бюджету сплачено понад 2,2 млрд. грн. єдиного податку

Протягом січня-березня поточного року платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету понад 2,2 млрд. грн. єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата податку зросла на 20 відс.

Фізичні особи – підприємці спрямували до бюджету понад 1,6 млрд. грн., що на 316,3 млн. грн. більше, ніж за січень-березень 2014 року.

Юридичні особи, які використовують спрощену систему, сплатили 562,1 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження від цієї категорії платників зросли на 55,3 млн. гривень.

Нагадуємо, що відповідно до п. 296.10 Податкового кодексу України запроваджується обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для фізичних осіб-підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування: з 1 липня 2015 року – для платників третьої групи, з 1 січня 2016 року – платників другої групи. Зазначена норма не стосується платників, які здійснюють діяльність на ринках та через засоби пересувної роздрібної мережі.

Водночас, для тих платників третьої та другої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року почнуть застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, законодавством передбачено звільнення від перевірок на дотримання норм порядку застосування РРО до 1 січня 2017 року.

В Україні 683 громадянина задекларували понад 1 млн. гривень

Протягом перших трьох місяців поточного року громадянами України подано майже 194 тис. декларацій про майновий стан і доходи. Загальна сума задекларованих доходів склала 13,8 млрд. грн., визначено до сплати податку на доходи фізичних осіб – 289,8 млн. грн. Порівняно з минулим роком ці показники збільшились на 18% та 12% відповідно.

Найбільшу кількість декларацій подано у Запорізькій, Миколаївській, Дніпропетровській та Харківській областях. Суттєво підвищився рівень декларування доходів громадян у Кіровоградській, Сумській та Полтавській областях.

За видами доходів найбільше громадянами декларувались доходи від заробітної плати (4,2 млрд. грн.), від успадкованого або отриманого в дарунок майна (3,7 млрд. грн.), інші доходи (3,5 млрд. грн.) та від продажу нерухомого (рухомого) майна (1,1 млрд. грн.).

Станом на 1 квітня 2015 року дохід понад 1 млн. грн.. задекларували 683 громадянина, що на 3% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Правом на отримання податкової знижки скористалися понад 53 тис. осіб, сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню, складає 71,9 млн. грн.

Стабільне надходження ЄСВ – гарантія соціального захисту громадян

Забезпечення своєчасних надходжень єдиного соціального внеску – один із основних напрямів роботи ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровська.. На обліку в податковій інспекції перебуває майже 16 тисяч платників єдиного соціального внеску. Із них біля 5 тисяч – юридичні особи та більше 11 тисяч – фізичні особи – суб’єкти господарювання. Як повідомила начальник відділу адміністрування єдиного внеску Вільховецька Наталія В’ячеславівна , з початку року від страхувальників надійшло в рахунок сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 60,1 мільйона гривень. За словами посадовця, стабільне надходження єдиного соціального внеску – це, насамперед, гарантія виконання державою зобов’язань щодо соціального захисту своїх громадян, адже саме ЄСВ забезпечує захист на випадок безробіття, професійних захворювань чи нещасних випадків та пенсію.

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська запрошує громадян задекларувати доходи, отримані протягом 2014 року, а також скористатися правом на податкову знижку

«З початку року 363 платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська подали декларації про майновий стан і доходи та задекларували дохід на загальну суму 199,9 млн. гривень,» - повідомив начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев.

На теперішній час до ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська подано 174 декларації громадянами, які зобов'язані подати декларації. 8 громадян задекларували доходи понад 1 млн.грн.

Метою декларування є не тільки сплата податку до бюджету, а і повернення певної суми податку, яку платник сплатив зі своєї заробітної плати упродовж минулого року. Витрати, які платник податку має право включити до податкової знижки, прописані у Податковому кодексі, зокрема, це плата за навчання, сума витрат на сплату страхових платежів і пенсійних внесків, частина суми відсотків, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом тощо. У такому випадку податкова декларація впродовж усього року. З початку року подано 189 декларацій на отримання податкової знижки та задекларували повернення податку у сумі 273,7 тис. грн.

Найзручнішим способом подання декларації на сьогодні є звітування в електронному вигляді. На порталі Державної фіскальної служби працює електронний сервіс «Декларування он-лайн», який дає змогу заповнювати декларацію в електронному вигляді. Для користування цією послугою платникові достатньо мати електронний ключ цифрового підпису.

Кампанія декларування доходів громадян триватиме до 1 травня поточного року. Граничною датою подання декларації за 2014 рік є 30 квітня 2015 року.

Тож, не зволікайте, вчасно декларуйте свої доходи. Адже декларування доходів – це вагомий внесок у розбудову нашої держави та її стабільне майбутнє.

Вперше звіт про компенсацію середнього заробітку мобілізованим подаємо до 15 квітня

З 17 березня 2015 року набула чинності Постанова Кабміну, якою затверджено Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям в межах середнього заробітку працівників, покликаних на військову службу при мобілізації, в особливий період. Відповідна постанова № 105 затверджена 4 березня 2015 року.

Що ж до оподаткування такої компенсації, то відповідно до ст.165.1.1 Податкового кодексу, виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, не оподатковуються.

Також вказані компенсаційні виплати не будуть базою нарахування та утримання єдиного соціального внеску.

Перший звіт про компенсацію середнього заробітку мобілізованим за березень 2015 року підприємства подають в орган соціального захисту населення до 15 квітня поточного року.

Конкурс дитячих творчих робіт на тему « Майбутнє країни – у мріях дитини»

У ДПІ Ленінського району м. Дніпропетровська відбулось підведення підсумків районного рівня конкурсу дитячої творчості «Майбутнє країни - у мріях дитини». Конкурс пройшов за такими напрямами дитячої творчої діяльності: художні та літературні твори. Журі , в складі якому були спеціалісти інспекції, визначилися із переможцями у всіх напрямках дитячої творчості та по двох вікових категоріях. Роботи учасників, які зайняли перші місця будуть передані до Головного управління Державної фіскальної служби в Дніпропетровській області, для прийняття участі у обласному рівні конкурсу дитячої творчості «Майбутнє країни - у мріях дитини».

Цей конкурс дитячої творчості проводиться з метою вивчення та розуміння підростаючим поколінням ролі, значення та місця податків, зборів, платежів у житті держави і суспільства, формування економічної грамотності та податкової культури у школярів - майбутніх платників та зміцнення позитивного іміджу органів Державної фіскальної служби України.

Фахівці ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська бажають всім учасникам конкурсу творчих успіхів, яскравих ідей та успішного втілення їх у життя!

Платники єдиного податку Ленінського району м. Дніпропетровська наповнюють місцевий бюджет

Платники єдиного податку міста за 3 місяці цього року сплатили до місцевого бюджету більш ніж 11,2 млн. грн. При цьому більша частина з цієї суми надійшла від місцевих підприємців-фізичних осіб – понад 8,2 млн. грн. Від платників єдиного податку – юридичних осіб – 3 млн. грн.

Фахівці ДПІ у Ленінському району м. Дніпропетровська нагадують, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок, шляхом здійснення авансового внеску, не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Вони можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Варто зазначити, що 2015 рік приніс платникам єдиного податку ряд позитивних новацій, а саме: з 1 січня всі платники єдиного податку третьої-шостої груп, які перебували на обліку в органах ДФС до 1 січня 2015 року, вважаються платниками податку третьої групи. А четверта група «спрощенців» – це суб’єкти підприємництва аграрної галузі, які раніше сплачували фіксований сільськогосподарський податок.

Цьогорічна оптимізація кількості груп платників єдиного податку відбулася із врахування інтересів представників малого бізнесу. Зокрема, збільшено максимальний розмір доходу для перебування на першій - другій групах спрощеної системи оподаткування, знижено ставку оподаткування та скасовано обмеження щодо кількості найманих осіб для платників третьої групи. Встановлений обсяг доходів для третьої групи не повинен перевищувати 20 мільйонів гривень.

«Спрощенцям» про застосування касового апарату

ДПІ у Ленінському району м. Дніпропетровська інформує, що відповідно до Закону України від 28.12.14 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» платники єдиного податку (фізичні особи – підприємці) при здійсненні готівкових розрахунків зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій. При цьому, застосування РРО необхідно розпочати не пізніше:

- 01 липня 2015 року - платниками єдиного податку третьої групи;

- 01 січня 2016 року - платниками єдиного податку другої групи.

Не застосовують реєстратори розрахункових операцій платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи.

Крім того, якщо платники єдиного податку другої і третьої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО відповідно до норм Податкового Кодексу України.

Більшість платників єдиного податку у своїй діяльності використовує комп’ютерну та не фіскалізовану касову техніку, тож впровадження РРО не завдасть великих труднощів. Водночас, фахівці ДПІ у Ленінському району м. Дніпропетровська пропонують не зволікати із реєстрацією РРО, щоб до встановленого законодавством терміну налагодити роботу касової техніки із програмним забезпеченням, підготувати працівників до роботи на РРО тощо.

Громадянам про легалізацію заробітної плати та офіційне працевлаштування

ДПІ Ленінського району м. Дніпропетровська повідомляє, що актуальними питаннями сьогодення залишаються боротьба з виплатою заробітної плати "в конвертах", реалізація гарантій оплати праці, організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати та офіційне працевлаштування працівників.

У нинішніх умовах, коли на ринку праці відчутний дефіцит вільних робочих місць і громадяни часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботодавця, у тому числі на нелегальну роботу або на мінімальну офіційну зарплату та додаткову зарплату «в конверті». У даному випадку роботодавець думає про економію своїх коштів та мінімальну сплату податків до держави, але не думає про соціальні гарантії працівників.

Отримання заробітної плати «в конверті» – це, перш за все, удар по пенсійних накопиченнях громадян. А відсутність запису в трудовій книжці зовсім позбавляє працівників пенсійного стажу. Адже нарахування страхових внесків на обов’язкове пенсійне страхування проводиться роботодавцем тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати. Крім того, у разі витрат на придбання (будівництво) житла, навчання або лікування громадяни, що отримують зарплату «в конверті», не зможуть отримати кредити, або отримують зовсім інші суми, набагато менші. У випадку звільнення по скороченню штатів або ж при виникненні проблем зі здоров’ям, працівник не отримає в повній мірі компенсаційних виплат і оплати лікарняного листа. Вірніше, вони проводитимуться тільки з розрахунку офіційної фактичної зарплати.

Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, але не оформлюють трудові стосунки відповідно до вимог чинного законодавства, несуть відповідальність у вигляді штрафу.

Отож, перш ніж взяти на роботу трудового нелегала, кожному роботодавцю треба врахувати, що контролюючі органи у випадку виявлення факту виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків мають право застосувати штраф (згідно з ст.265 Кодексу законів про працю) у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, тобто 36,5 тисяч гривень.

Крім цієї суми штрафу, яку сплатить суб’єкт господарювання, на його керівника чи підприємця-порушника очікує адміністративний штраф в розмірі від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів громадян, тобто — від 8,5 до 17 тисяч гривень.

Нагадуємо, що посилення відповідальності роботодавців за використання нелегальної праці передбачено змінами до Кодексу законів про працю відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».

Вкотре наголошуємо, що кожен громадянин повинен мати інтерес у легалізації заробітної плати та офіційному працевлаштуванні, адже це - запорука його соціальної підтримки в будь-який час.

Шановні громадяни – не залишайтеся байдужими до своєї долі!

Задекларуйте доходи отриманні від здавання в оренду майна

Громадянин - орендодавець, який здає свою квартиру, будинок, кімнату тощо в оренду чи суборенду, житловий найм чи піднайм іншому громадянину, відповідальний за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету.

Такий платник податку зобов‘язаний самостійно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету за ставкою 15% та/або 17%, в залежності від суми доходу. Податок сплачується щокварталу, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу.

Сума отриманого доходу та сплаченого протягом звітного року податку за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Декларація про отримані доходи подається до 1 травня 2015 року у податковій інспекції за місцем прописки (реєстрації в паспорті).

Слід зазначити, що у разі нотаріального посвідчення договору оренди, нотаріуси зобов‘язані надіслати інформацію про такий договір до відповідного органу Державної фіскальної служби за адресою орендодавця.

Індивідуальний електронний цифровий підпис – необхідність сьогодення

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадує, що електронний цифровий підпис - це аналог власноручного підпису в електронному вигляді, який забезпечує цілісність документів, конфіденційність та ідентифікацію особи, яка відправила документ. ЕЦП робить електронний документ оригіналом і гарантує його достовірність. Документи, підписані електронним цифровим підписом, можуть бути надіслані адресату протягом декількох секунд. Всі учасники електронного документообігу мають рівні можливості незалежно від віддаленості один від одного.

Для отримання сертифікату відкритого ключа необхідні такі документи:

- копія паспорта (сторінки з фотографіями і наступні за ними, а також сторінка з адресою місця реєстрації), завірену підписом фізичної особи – приймаються тільки якісні копії паспортів – чіткі фото та читабельний текст;

- копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО) завірену підписом фізичної особи;

- носій електронного ключа;

- заповнена заява на реєстрацію для отримання сертифікатів ключів встановленого зразку;

Якщо підписувач не має можливості прийти особисто у Відділ реєстрації, це може зробити його довірена особа, при умові, що при ній є повний, відповідно завірений, комплект документів. Представнику необхідно мати при собі паспорт і доручення, яке завірене нотаріально.

Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів: .

Сервіс «Пульс» - оперативне реагування на повідомлення громадян

Для створення сприятливих умов здійснення підприємницької діяльності функціонує реально діючий антикорупційний сервіс, за допомогою якого громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, а також про можливі корупційні дії з їхнього боку.

Даний сервіс працює за принципом call-back, тобто працівники ДФС не тільки приймають звернення, але й потім повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи. Лінія працює цілодобово. Всі звернення розглядаються якісно та своєчасно, кожному заявнику особисто надається відповідь згідно чинного законодавства.

Податкова знижка за навчання

Перелік документів, які необхідно мати при подачі декларації з метою отримання податкової знижки за навчання

Ксерокопія та оригінал договору з навчальним закладом;

- Ксерокопії та оригінали квитанцій про сплату за навчання у 2014 році;

- ксерокопія та оригінал свідоцтва про народження дитини;

- ксерокопія та оригінал ідентифікаційного номеру дитини;

- ксерокопія та оригінал ідентифікаційного номеру батьків;

- довідка про нараховану заробітну плату, утриманий податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.

У декларації слід зазначити (підтвердити), що другий з батьків не користується правом на податковий кредит на таке навчання.

для студентів, які працюють і отримують заробітну плату:

- ксерокопія та оригінал договору з навчальним закладом;

- ксерокопії та оригінали квитанцій про сплату за навчання у 2014 році;

- ксерокопія та оригінал ідентифікаційного номеру

- довідка про нараховану заробітну плату, утриманий податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.

Якщо у договорі не зазначено кількість місяців навчання, то необхідно надати довідку з навчального закладу щодо кількості місяців навчання (тривалість семестрів) у звітному податковому періоді (році).

Для отримання знижки декларація подається протягом усього року.

Детально з питань проведення кампанії Декларування можна ознайомитись на офіційному порталі ДФС України в банері «Декларування 2015» www.sfs.gov.ua.

Триває кампанія декларування

Платники податку, які згідно з розділом ІV Податкового кодексу України зобов’язані подавати декларацію про майновий стан і доходи, подають її до 1 травня 2015 року.

У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Податкова декларація подається громадянами до податкової інспекції за місцем реєстрації платника податку.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі