Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-04-16 21:37 Подобається

Відсотки і дивіденди обкладаються військовим збором

З 13 березня 2015 року набирають чинності зміни до Податкового кодексу, внесені Законом від 02.03.2015 р. № 211. Так, обкладенню військовим збором підлягатимуть наступні види доходів, які не обкладаються ПДФО:

• відсотки, нараховані на цінні папери, емітовані Мінфіном, і на боргові зобов'язання НБУ;

• дивіденди, які нараховуються на користь платника податку у вигляді акцій (долей, паїв), емітованих юридичною особою - резидентом, що нараховує такі дивіденди, за умови, що таке нарахування жодним чином не змінює пропорції (долі) участі всіх акціонерів (власників) в статутному фонді емітента, і в результаті якого збільшується статутний фонд емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів;

• сума доходу, отримана платником податку за здану (продану) їм вторинну сировину, побутові відходи, лом кольорових металів, включаючи використані (виснажені) акумулятори електричні свинцево-кислотні (код 8548 10 21 00 згідно УКТ ЗЕД), залишки і лом електричних акумуляторів з вмістом свинцю (код 8548 10 91 00 згідно УКТ ЗЕД) і лом дорогоцінних металів, проданий НБУ;

• доходи від операцій з валютними цінностями (окрім коштовних паперів), пов'язаних з переходом права власності на такі валютні цінності, за винятком доходів, оподаткування яких прямо передбачено іншими нормами ПКУ;

• інвестиційний прибуток від операцій з борговими зобов'язаннями НБУ і казначейськими зобов'язаннями України, емітованими Мінфіном, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти.

Новостворені підприємства не можуть використовувати знижуючий коефіцієнт для ЄСВ

Для вживання знижуючого коефіцієнта необхідно порівнювати базу нарахування єдиного внеску із загальною середньомісячною базою нарахування ЄСВ за 2014 рік.

Застосовувати знижуючий коефіцієнт зможуть лише ті платники, які вели діяльність і нараховували зарплату в 2014 році. Оскільки в новостворених підприємствах цей показник відсутній, вони нараховують ЄСВ без вживання знижуючого коефіцієнта.

Новостворені підприємства не можуть використовувати знижуючий коефіцієнт для ЄСВ

Для вживання знижуючого коефіцієнта необхідно порівнювати базу нарахування єдиного внеску із загальною середньомісячною базою нарахування ЄСВ за 2014 рік.

Застосовувати знижуючий коефіцієнт зможуть лише ті платники, які вели діяльність і нараховували зарплату в 2014 році. Оскільки в новостворених підприємствах цей показник відсутній, вони нараховують ЄСВ без вживання знижуючого коефіцієнта.

Підакцизні товари зіпсовані: чи нараховувати податок

Об'єктом оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу підакцизних товарів є операції по реалізації підакцизних товарів суб'єктами господарювання. До таких товарів не віднесені об'єми зіпсованого, знищеного, втраченого або використаного для власних потреб підакцизного товару.

Які документи необхідно подати платнику для отримання права на податкову знижку щодо частини суми процентів за іпотечним кредитом

кредитний договір та нотаріально завірений договір іпотеки;

- відповідні платіжні документи, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів);

- паспорт платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит.

Оригінали таких документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку, достатнього для проведення контролюючим органом податкової перевірки стосовно нарахування такої податкової знижки.

Платники податку зобов’язані на вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчислення і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірності відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

Для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до податкової інспекції копії зазначених документів.

Відповідно до пп. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 – VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до статті 175 ПКУ.

Як відобразити в податковій декларації з ПДВ за лютий 2015 року суми залишків від’ємного значення, непогашених станом на 01.02.2015

Пунктом 33 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) визначено, що за вибором платника податку, який він відображає у заяві, що подається у складі податкової декларації з ПДВ (далі – декларація), залишки від’ємного значення, які виникли (були задекларовані) в звітних (податкових) періодах до 1 лютого 2015 року:

або збільшують розмір суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН, визначену пунктом 2001.3 статті 2001 розділу V Кодексу (далі – реєстраційна сума), з одночасним збільшенням розміру суми податкового кредиту у податковій декларації за звітний (податковий) період, в якому було здійснено таке збільшення (підпункт "а" пункту 33 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу);

або підлягають поверненню платнику у порядку, визначеному статтею 200 Кодексу у редакції, що діяла у 2014 році (підпункт "б" пункту 33 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу).

Залишки від’ємного значення, які виникли (були задекларовані) в звітних (податкових) періодах до 1 лютого 2015 року, включають в себе:

від'ємне значення суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 статті 200 цього Кодексу та відображеної в рядку 20.2 декларації за січень 2015 року;

залишки від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів після бюджетного відшкодування, задекларовані платниками податку за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року та відображені в рядку 24 декларації за січень 2015 року;

непогашені станом на 01.02.2015 залишки від’ємного значення, задекларовані в рядку 23.2 декларацій за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року до бюджетного відшкодування в рахунок зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів;

непогашені станом на 01.02.2015 залишки сум податку на додану вартість, що були заявлені платниками податку в рядку 23.1 декларацій за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року.

Вказані суми залишків, непогашені станом на 01.02.2015, обліковуються у додатку 2 (Д2) до декларації до їх повного погашення.

Слід зазначити, що порядком визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків (стаття 200 Кодексу), який діяв до 2015 року, визначено, що залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Таким чином, до декларації за лютий 2015 року (рядок 20.1) можуть бути включені суми непогашених станом на 01.02.2015 залишків від'ємного значення попередніх податкових періодів, задекларовані у рядках 20.2 та 24 декларації за січень 2015 року, у розмірі, що не перевищує позитивне значення різниці між сумою податкового зобов’язання та податкового кредиту звітного періоду лютий 2015 року (рядок 18). Вказана сума не обліковується у додатку 2 (Д2) до декларації та не може бути врахована у збільшення реєстраційної суми та заявлена до бюджетного відшкодування.

Решта непогашених станом на 01.02.2015 залишків від’ємного значення в розділі ІІІ декларації за лютий 2015 року не відображаються, а тому рядки 20.2 та 20.3 у декларації за лютий 2015 року не заповнюються. Показники таких рядків уперше можуть бути сформовані в декларації за звітний період березень 2015 року та враховуються під час визначення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету чи підлягає бюджетному відшкодуванню, або переноситься до декларації наступних звітних періодів.

Нагадуємо, подання податкової декларації з ПДВ за звітні (податкові) періоди лютий 2015 року та наступні звітні періоди здійснюватиметься за формою і в порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 №957 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 13 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за № 102/26547.

Нарахування ЄСВ, якщо фізична особа працює за сумісництвом (неосновне місце роботи)

Основне місце роботи - це місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору, де знаходиться (оформлена) його трудова книжка, до якої вноситься відповідний запис про роботу.

На осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи.

Отже, для сумісників базою нарахування єдиного внеску є фактично нарахована заробітна плата незалежно від її розміру. При цьому роботодавець має право отримати від такого сумісника підтвердження про місце основної роботи.

Наприклад: Заробітна плата сумісника в січні 2015 року - 900 грн.

Нарахований єдиний внесок за ставкою (умовно) 36,76%. складає – 330,84 грн (900 х 36,76%),

Утриманий єдиний внесок за ставкою 3,6% складає - у розмірі 32,40 грн. (900 х 3,6%).

Зазначений порядок визначений листом ДФС України від 14.02.15 № 4979/7/99-99-17-03-01-17 "Про застосування норм законодавства".

Нарахування ЄСВ фізичним особам, які працюють за основним місцем роботи

Якщо заробітна плата за основним місцем роботи (база нарахування єдиного внеску) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.

Умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць.

У разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи протягом місяця, в якому нарахована заробітна плата за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, сума єдиного внеску розраховується з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.

При нарахуванні заробітної плати фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставки єдиного внеску застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Зазначений порядок визначений ст. 8 Закону України від 08.07.10 №2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та роз’яснений листом ДФС України від 14.02.15 № 4979/7/99-99-17-03-01-17 "Про застосування норм законодавства".

ДФС проводить ротацію працівників у зоні АТО

Фахівці оперативних підрозділів ДФС беруть активну участь у проведенні антитерористичної операції та упередженні незаконного перевезення товарів через «умовний» кордон на сході держави.

На сьогодні на контрольних пунктах в’їзду/виїзду у зоні проведення АТО несуть службу 75 податкових міліціонерів, за участі яких буде проведено ротацію кадрів.

Зауважимо, що ці працівники податкової міліції добровільно виявили бажання служити на контрольних пунктах в’їзду/виїзду на окремих територіях у зоні проведення АТО.

У першому кварталі 2015 року Контакт-центром ДФС надано понад 396 тис. відповідей на запитання платників

Протягом січня – березня поточного року Контакт-центром Державної фіскальної служби України надано відповіді на 396,4 тис. запитань суб`єктів господарювання та громадян.

Більшість відповідей, а саме 381,8 тис., було надано телефоном. Також відповіді надавались електронною поштою та факсом – 12,4 тис. відповідей. Крім того 2,2 тис. відповідей було надано з використанням автовідповідача.

Найчастіше суб`єкти господарювання та громадяни зверталися з питань оподаткування податком на додану вартість, сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та оподаткування прибутку підприємств.

Для уникнення множинного трактування законодавства та надання заявнику максимально конкретної та повної відповіді використовується База знань.

Це автоматизована база, яка містить найбільш типові питання, які виникають у платників податків та громадян, та відповіді на них. Станом на 1 квітня 2015 року База знань налічує 12,5 тис. запитань – відповідей, що постійно оновлюються та підтримуються в актуальному стані. Протягом звітного періоду за використанням зазначеного ресурсу платникам податків було надано 222 письмові консультації.

Скористатися Базою знань можна на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Запитання-відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.minrd.gov.ua).

У Києві ліквідовано конвертцентр з обігом 2,9 млрд. гривень

Оперативники ДФС ліквідували «конвертаційний центр», який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки м. Києва та інших регіонів України з формування незаконного податкового кредиту і переведення безготівкових коштів у готівку.

Для прикриття незаконної діяльності учасниками «конвертаційного центру» використовувались 112 «транзитно-конвертаційних» підприємств, зареєстрованих у м. Києві та Київській області.

Схема конвертації полягала в наступному: безготівкові грошові кошти підприємств реального сектору економіки надходили на рахунок у вигляді оплати за роботи та послуги, після чого ці кошті знімались готівкою та повертались «клієнтам» за винятком відсотків за конвертацію.

Встановлено, що послугами центру користувались понад 200 підприємств - вигодонабувачів.

Загальний обіг коштів склав 2,9 млрд. гривень, ймовірні втрати бюджету з ПДВ становлять 486 млн. гривень.

Проведено 19 обшуків в офісах центру і підприємств – вигодонабувачів, за місцями проживання фігурантів центру, у їх транспортних засобах. За результатами обшуків вилучено готівкові кошти у сумі понад 10 тис. доларів США, 29 тис. грн. та речові докази, що свідчать про протиправну діяльність.

Протягом січня-березня до бюджету сплачено понад 2,2 млрд. грн. єдиного податку

Протягом січня-березня поточного року платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету понад 2,2 млрд. грн. єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата податку зросла на 20 відс.

Фізичні особи – підприємці спрямували до бюджету понад 1,6 млрд. грн., що на 316,3 млн. грн. більше, ніж за січень-березень 2014 року.

Юридичні особи, які використовують спрощену систему, сплатили 562,1 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження від цієї категорії платників зросли на 55,3 млн. гривень.

Нагадуємо, що відповідно до п. 296.10 Податкового кодексу України запроваджується обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для фізичних осіб-підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування: з 1 липня 2015 року – для платників третьої групи, з 1 січня 2016 року – платників другої групи. Зазначена норма не стосується платників, які здійснюють діяльність на ринках та через засоби пересувної роздрібної мережі.

Водночас, для тих платників третьої та другої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року почнуть застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, законодавством передбачено звільнення від перевірок на дотримання норм порядку застосування РРО до 1 січня 2017 року.

З початку року сплачено 40,1 млрд. грн. єдиного внеску

Протягом січня-березня поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування склали 40,1 млрд. грн. Зокрема, у березні сплачено 14,3 млрд. гривень.

Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”.

З початку року до місцевих бюджетів надійшло понад 21 млрд. гривень

Протягом січня-березня поточного року надходження до місцевих бюджетів склали понад 21 млрд. грн.

Так, зокрема, акцизного податку з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів надійшло 1,2 млрд. грн.

Податок на майно поповнив місцеві бюджети на 3,4 млрд. грн., у тому числі транспортного податку сплачено 7,8 млн. грн., податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, – 46 млн. грн., земельного податку – 3,3 млрд. гривень.

Нагадуємо, що для підвищення фінансової спроможності місцевих рад внесено зміни до Податкового та Бюджетного кодексів. Найбільш значущими змінами для місцевих бюджетів є:

впровадження акцизного податку з реалізації через роздрібну торгівельну мережу підакцизних товарів. Додатковий ресурс для місцевих бюджетів розрахунково становить 8,1 млрд. грн.;

розширення бази оподаткування податком на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки (оподаткування як житлової так і нежитлової нерухомості). Додатковий ресурс – 0,4 млрд. грн.;

введення оподаткування розкішних авто. Додатковий ресурс – 0,4 млрд. грн.

З початку року 85,3 тис. платників отримали безкоштовні цифрові підписи від ДФС

З початку поточного року Акредитованим центром сертифікації ключів ДФС безкоштовно видано 244 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. Їх власниками стали 85,3 тис. платників податків.

Понад 132 тис. електронних ключів отримали фізичні особи. За вказаний період клієнтами Центру стали 60 тис. таких платників.

Власниками цифрових підписів від ДФС серед юридичних осіб стали 25,3 тис. осіб, яким видано 111,8 тис. посилених сертифікатів.

Нагадаємо, що у зв’язку зі зміною найменування АЦСК ІДД ДФС сформовано нові технологічні сертифікати центру та серверів центру, які необхідно додати до файлового сховища програмного забезпечення, що використовується для накладення електронного цифрового підпису на електронні документи.

Завантажити повний перелік актуальних технологічних сертифікатів АЦСК ІДД ДФС можна у розділі «Сертифікати АЦСК»офіційного інформаційного ресурсу.

Додаткова інформація з питань застосування податкового компромісу надається податковими інспекціями за місцем реєстрації

З 17 січня поточного року набув чинності Закон України від 25.12.2014 №63-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення подат- кових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу».

Він виник у відповідь на запит бізнесу, який хоче перегорнути сторінку і почати працювати прозоро. Податковий компроміс – це не зобов’язання, а право бізнесу. Враховуючи підписання Угоди про асоціацію з ЄС і ті можливості, які вона відкриває для українського бізнесу, цим інструментом скористається багато компаній.

Податковий компроміс це - звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов'язань по податку на прибуток підприємств і ПДВ за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням встановлених ПКУ строків давності.

Для цього платникові податків необхідно подати уточнюючий розрахунок, в якому визначити суму завищення податкового кредиту по ПДВ або суму завищення витрат з податку на прибуток.

Платнику податків необхідно сплатити 5% суми податку. Тобто, 95 відсотків суми відповідного податку вважатимуться погашеними.

ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що роз’яснення та додаткова інформація з питань застосування податкового компромісу надаються податковими інспекціями за місцем реєстрації.

Контактні телефони:

- ДПІ у Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська за тел. (056) 770-72-30. Координатор з даного питання Бланк Оксана Владиславівна тел. (056) 760-72-30.

- ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська за тел. (0562) 36-96-54. Координатор з даного питання - Кулик Олег Богданович тел.(056) 36-96-51.

- ДПІ у Жовтневому районі м.Дніпропетровська за тел. (056) 776-71-96. Координатор з даного питання - Артемьева Вікторія Леонідівна тел. (056) 776-71-96.

- ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська за тел. (056) 374-70-61. Координатор з даного питання Дем’яненко Тетяна Юріївна тел. (056) 374-70-84.

- ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська за тел. (0562) 34-28-70. Координатори з даного питання: Мазур Ольга Анатоліївна тел. (0562) 34-28-71.

- ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровська за тел. (056) 370-25-88. Координатори з даного питання: Зюзін Максим Іванович (056) 370-26-40, Сидоров Максим Борисович тел. (056) 370-25-69, Козак Юлія Олександрівна тел. 098-633-07-18.

- Лівобережна ОДПІ м. Дніпропетровська за тел. (056) 725-55-38. Координатор з даного питання Левченко Тетяна Григорівна тел. (056) 725-50-22.

- Дніпропетровська ОДПІ за тел. (056) 374-88-28. Координатор з даного питання Петрашку Олександр Олександрович тел. (056) 374-93-75.

- Дніпродзержинська ОДПІ за тел. (05692) 3-26-01. Координатори з даного питання: Корсун Вікторія Миколаївна тел. (05692) 3-26-01, Сидорчук Іван Сергійович тел. (0569) 53-40-21, Лебедева Евгенія Евгеніївна тел. (05692) 3-70-84, Попов Олег Миколайович тел. (05692) 3-86-33.

- Західно-Донбаська ОДПІ за тел. (05632) 3-01-23. Координатори з даного питання: Басова Ольга Борисівна тел. (05632) 3-41-04, Тімоніна Наталія Іванівна тел. (05632) 3-12-05.

- Новомосковська ОДПІ за тел. (05693) 7-70-92. Координатор з даного питання Ткачук Генадій Анатолійович тел. (05693) 7-70-92.

- Нікопольська ОДПІ за тел. (0562) 2-22-00. Координатори з даного питання: Гапіч Ірина Віталіївна (0562) 2-79-41, Лисенко Віта Іванівна тел. (0562) 2-22-87.

- Східно -Дніпровська ОДПІ за тел. (05639) 9-22-39. Координатор з даного питання Шевченко Ганна Іванівна тел. (05639) 9-22-39.

- Верхньодніпровська ОДПІ за тел. (05658) 6-05-12. Координатори з даного питання: Шовкун Олена Валентинівна тел. (05658) 6-05-12; Шмагуненко Марина Олексіївна тел. (05658) 3-19-69.

Верхньодніпровська ОДПІ (Криничанське відділення) за тел. (05654) 9-13-88. Координатор Неклеса Сергій Володимирович тел. (05654) 9-13-88.

Верхньодніпровська ОДПІ (Вільногірське відділення) за тел. (05653) 5-18-88. Координатор Шишлаков Борис Павлович тел. (05653) 5-18-88.

Верхньодніпровська ОДПІ (П”ятихатське відділення) за тел. (05651) 3-04-50. Координатор Дубінчук Олександр Олександрович тел. (05651) 3-04-50.

Верхньодніпровська ОДПІ (Жовтоводське відділення) за тел (05652) 3-35-39. Координатор Худолеев Генадій Федорович тел. (05652) 3-35-39.

- Криворізька південна ОДПІ за тел. (0564) 90-23-63. Координатори з даного питання: Крєтов Євгеній Юрійович тел. (0564) 90-37-85, Курлова Лариса Вікторівна тел. (0564) 92-84-90, Бабій Марина Миколаївна тел. (0564) 92-85-27.

- Криворізька північна ОДПІ за тел. (0564) 66-47-25. Координатори з даного питання: Воінов Владислав Володимирович тел. (0564) 66-47-25, Клюцковський Владислав Леонідович тел. (0564) 66-47-25.

- Криворізька центральна ОДПІ за тел. (056) 404-06-92. Координатор з даного питання Кудибін Віталій Вікторович тел. (056) 404-06-92.

Шановні платники ! Скористайтесь податковим компромісом!

ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу суб'єктів господарювання на те, що до граничного терміну подачі платниками уточнюючих розрахунків або заяв з метою застосування податкового компромісу залишився 1календарний день.

Податковий компроміс – режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Податкові зобов’язання суб’єкту господарювання доведеться сплатити до бюджету у розмірі 5 відсотків від суми заниження податкового зобов’язання. Інша частина 95 відсотків вважається погашеною за наслідками досягнення податкового компромісу. При цьому штрафні санкції до платника податків не застосовуються, а пеня відповідно не нараховується.

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ!

В зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І квартал) формування податко- вого кредиту у платників ПДВ відбувається на підставі електронних податкових наклад- них та обмежених випадках готівкових розрахунків/ документів (п.198.6 ст. 198 Кодексу) і податкових накладних, які складені постачальником товарів/ послуг у січні 2015 року.

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (п.198.3 ст.198 Кодексу).

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання.

З урахуванням змін, внесених до пункту 198.6 статті 198 розділу V Кодексу, з 1 січня 2015 року втратила чинність норма щодо збереження права на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту виключно шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, з урахуванням вимог пункту 198.2 статті 198 розділу V Кодексу.

Таким чином, до складу податкового кредиту декларації з ПДВ за січень п. р. платник не має права включити суми ПДВ по податкових накладних минулих періодів.

Приклади виправлення показників січня 2015 року:

Якщо платником податку податковий кредит січня 2015 року сформовано за рахунок податкових накладних минулих звітних періодів (наприклад: вересня 2014 року у сумі ПДВ 20 000 грн.) приведення у відповідність показників січня п.р. із позитивним значенням декларування ПДВ відбувається двома способами:

- самостійно платником;

- за результатами перевірки контролюючого органу.

У разі самостійного виправлення показників шляхом подання уточнюючого розрахунку за січень п.р. (ст. 50 Кодексу):

платник сплачує ПДВ всього 20 600 грн., з якої

- сума недоплати - 20 000 грн.

- штраф у розмірі 3 відсотки - 20 000 *3% = 600 грн.

У разі перевірки контролюючого органу:

платник сплачує ПДВ всього 25 000 грн., з якої

- донараховану суму ПДВ - 20 000 грн.

- штраф у розмірі 25 відсотків - 20 000 грн. *25% = 5000 грн.

Таким чином, оптимальний варіант збереження обігових коштів платника – самостійне виправлення помилки.

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська запрошує громадян задекларувати доходи

«З початку року 363 платників податків Ленінського району м.Дніпропетровська подали декларації про майновий стан і доходи та задекларували дохід на загальну суму 199,9 млн. гривень,» - повідомив начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев.

На теперішній час до ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська подано 174 декларації громадянами, які зобов'язані подати декларації. 8 громадян задекларували доходи понад 1 млн.грн.

Метою декларування є не тільки сплата податку до бюджету, а і повернення певної суми податку, яку платник сплатив зі своєї заробітної плати упродовж минулого року. Витрати, які платник податку має право включити до податкової знижки, прописані у Податковому кодексі, зокрема, це плата за навчання, сума витрат на сплату страхових платежів і пенсійних внесків, частина суми відсотків, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом тощо. У такому випадку податкова декларація впродовж усього року. З початку року подано 189 декларацій на отримання податкової знижки та задекларували повернення податку у сумі 273,7 тис. грн.

Найзручнішим способом подання декларації на сьогодні є звітування в електронному вигляді. На порталі Державної фіскальної служби працює електронний сервіс «Декларування он-лайн», який дає змогу заповнювати декларацію в електронному вигляді. Для користування цією послугою платникові достатньо мати електронний ключ цифрового підпису.

Кампанія декларування доходів громадян триватиме до 1 травня поточного року. Граничною датою подання декларації за 2014 рік є 30 квітня 2015 року.

Тож, не зволікайте, вчасно декларуйте свої доходи. Адже декларування доходів – це вагомий внесок у розбудову нашої держави та її стабільне майбутнє.

Стабільне надходження ЄСВ – гарантія соціального захисту громадян

Забезпечення своєчасних надходжень єдиного соціального внеску – один із основних напрямів роботи ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровська.. На обліку в податковій інспекції перебуває майже 16 тисяч платників єдиного соціального внеску. Із них біля 5 тисяч – юридичні особи та більше 11 тисяч – фізичні особи – суб’єкти господарювання. Як повідомила начальник відділу адміністрування єдиного внеску Вільховецька Наталія В’ячеславівна , з початку року від страхувальників надійшло в рахунок сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 60,1 мільйона гривень. За словами посадовця, стабільне надходження єдиного соціального внеску – це, насамперед, гарантія виконання державою зобов’язань щодо соціального захисту своїх громадян, адже саме ЄСВ забезпечує захист на випадок безробіття, професійних захворювань чи нещасних випадків та пенсію.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі