Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-04-15 20:53 Подобається

Зміни щодо обкладання військовим збором

У відповідність із пп. 1.7 п.16 1 підрозділу 10 роздягнула XX НКУ, звільняються від обкладання військовим збором доходи, які згідно роздягнула ІV ПКУ не включаються в загальний оподатковуваний дохід фізичних осіб (не підлягають оподатковуванню, обкладаються податком по нульовій ставці), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 НКУ.

Таким чином, обкладанню військовим збором будуть підлягати наступні види доходів, які не обкладаються НДФЛ:

• відсотки, нараховані на цінні папери, емітовані Мінфіном, і на боргові зобов'язання НБУ;

• дивіденди, які нараховуються на користь платника податку у вигляді акцій (часток, паїв), емітованих юридичною особою - резидентом, що нараховують такі дивіденди, за умови, що таке нарахування жодним чином не змінює пропорції (частки) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді емітента, і в результаті якого збільшується статутний фонд емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів;

• сума доходу, отримана платником податку за здане (продане) їм вторинна сировина, побутові відходи, лом кольорових металів, включаючи використані (виснажені) акумулятори електричні свинцево-кислотні (код 8548 10 21 00 згідно УКТ ВЭД), залишки й лом електричних акумуляторів з утримуванням свинцю (код 8548 10 91 00 згідно УКТ ВЭД) і лом дорогоцінних металів, проданий НБУ;

• доходи від операцій з валютними цінностями (крім цінних паперів), пов'язаних з переходом права власності на такі валютні цінності, за винятком доходів, оподатковування яких прямо передбачене іншими нормами НКУ;

• інвестиційний прибуток від операцій з борговими зобов'язаннями НБУ й казначейськими зобов'язаннями України, емітованими Мінфіном, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти.

Суми міжнародної благодійної допомоги переселенцям із зони АТО звільнені від обкладання НДФЛ

Окремо помітимо, що ст. 165 НКУ доповнена підпунктом 165.1.56, згідно з яким у загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника не включається сума (вартість) благодійної допомоги, виплаченої (наданої) міжнародними благодійними організаціями (їх філіями, представництвами), перелік яких визначається Кабміном, на користь:

- фізичних осіб, що проживають (, щопроживали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) АТО (за винятком територій, на яких органі державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють у повному обсязі свої повноваження), і/або, що вимушено покинули місце проживання у зв'язку із проведенням АТО в таких населених пунктах і взятих на облік в органах соцзащиты;

- фізичних осіб, що проживають на території АР Крим, що й вимушено покинули місце проживання у зв'язку з тимчасовою окупацією, узятих на облік.

Зміни щодо ставок рентної плати

Законом також передбачене збільшення ставки рентної плати з 20 % до 70 % на природний газ, переданий для потреб населення. Ця норма набуде чинності 1 квітня 2015 року.

Разом з тим при видобутку газу з нововведених свердловин (після 1 серпня 2014 року) і зареєстрованих у Державному реєстрі нафтових і газових свердловин протягом двох років з дати внесення таких свердловин до Реєстру буде застосовуватися понижувальний коефіцієнт у розмірі 0,55 від запропонованої ставки ренти. У цьому випадку ставка буде становити 38 % замість 70 %.

Змінений Порядок реєстрації платників ПДВ

Мінфін наказом від 02.02.2015 г. № 21 змінив діючий Порядок реєстрації платників ПДВ.

Відповідні зміни набули чинності 10 березня 2015 року.

Документ розроблений на виконання Закону від 28.12.2014 г. № 71- VІІІ і вносить наступні зміни:

- скорочується строк реєстрації платника ПДВ у контролюючому органі з 5 до 3 робочих днів з дати вступу реєстраційної заяви;

- дата реєстрації особи як платника ПДВ визначається за правилами, установленим п. 183.9 ПКУ;

- установлюється порядок реєстрації платника ПДВ за новими правилами спрощеної системи оподатковування, групам і ставкам єдиного податку, що передбачають або не передбачають сплату ПДВ.

Щодо нових умов застосування зниженої ставки ЄСВ

13 березня 2015 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до розділу VIII "Завершальні і перехідні положення" Закону України "Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" відносно зменшення навантаження на фонд оплати праці" від 02.03.2015 року № 219 – VIII. Цим Законом пропонується змінити умови застосування знижуючого коефіцієнта.

Замість чотирьох критеріїв, що діяли раніше, Закон передбачає можливість застосувати коефіцієнт при виконанні наступних умов:

а) база нарахування єдиного внеску з розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилася на 20 і більше відсотків в порівнянні з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік з розрахунку на одну застраховану особу;

б) після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше, ніж середньомісячний платіж на одного застрахованого платника за 2014 рік;

в) кількість застрахованих осіб в звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 % середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.

В той же час, остання умова не застосовується до фізичних осіб - підприємців.

Також коефіцієнт не застосовується платниками єдиного внеску, які виплачують грошове забезпечення, але застосовуватиметься при нарахуванні заробітної плати (доходів) сумісникам.

Затверджено новий податковий розрахунок за формою № 1ДФ.

Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 затверджено нову форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) і Порядок її заповнення та подання, який набуде чинності з 01.04.2015 року.

У новій формі № 1ДФ передбачені два розділи:

- Розділ I. Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку;

- Розділ II. Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір.

Окремо в Розділі ІІ відображені наступні рядки:

"Оподаткування процентів" - загальна сума доходу, нарахованого у вигляді відсотків, загальна сума нарахованого ПДФО і загальна сума перерахованого до бюджету ПДФО;

"Оподаткування виграшів (призів) у лотерею" - загальна сума нарахованого доходу у вигляді виграшів (призів) у лотерею, загальна сума виплаченого доходу у вигляді виграшів (призів) у лотерею, загальна сума нарахованого ПДФО і загальна сума перерахованого до бюджету ПДФО;

"Військовий збір" - загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору і загальна сума перерахованого до бюджету військового збору.

У рядках Розділу ІІ не вказуються відомості про фізичну особу - платника податків, якому нараховані доходи у вигляді відсотків, виграшів (призів) у лотерею і доходів, з яких утримується військовий збір.

Уперше нову форму № 1ДФ необхідно подавати за результатами І кварталу 2015 року.

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ!

В зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І квартал) формування податко- вого кредиту у платників ПДВ відбувається на підставі електронних податкових наклад- них та обмежених випадках готівкових розрахунків/ документів (п.198.6 ст. 198 Кодексу) і податкових накладних, які складені постачальником товарів/ послуг у січні 2015 року.

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (п.198.3 ст.198 Кодексу).

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання.

З урахуванням змін, внесених до пункту 198.6 статті 198 розділу V Кодексу, з 1 січня 2015 року втратила чинність норма щодо збереження права на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту виключно шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, з урахуванням вимог пункту 198.2 статті 198 розділу V Кодексу.

Таким чином, до складу податкового кредиту декларації з ПДВ за січень п. р. платник не має права включити суми ПДВ по податкових накладних минулих періодів.

Приклади виправлення показників січня 2015 року:

Якщо платником податку податковий кредит січня 2015 року сформовано за рахунок податкових накладних минулих звітних періодів (наприклад: вересня 2014 року у сумі ПДВ 20 000 грн.) приведення у відповідність показників січня п.р. із позитивним значенням декларування ПДВ відбувається двома способами:

- самостійно платником;

- за результатами перевірки контролюючого органу.

У разі самостійного виправлення показників шляхом подання уточнюючого розрахунку за січень п.р. (ст. 50 Кодексу):

платник сплачує ПДВ всього 20 600 грн., з якої

- сума недоплати - 20 000 грн.

- штраф у розмірі 3 відсотки - 20 000 *3% = 600 грн.

У разі перевірки контролюючого органу:

платник сплачує ПДВ всього 25 000 грн., з якої

- донараховану суму ПДВ - 20 000 грн.

- штраф у розмірі 25 відсотків - 20 000 грн. *25% = 5000 грн.

Таким чином, оптимальний варіант збереження обігових коштів платника – самостійне виправлення помилки.

Шановні платники ! Скористайтесь податковим компромісом!

ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу суб'єктів господарювання на те, що до граничного терміну подачі платниками уточнюючих розрахунків або заяв з метою застосування податкового компромісу залишилось 2 календарних дня.

Податковий компроміс – режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Податкові зобов’язання суб’єкту господарювання доведеться сплатити до бюджету у розмірі 5 відсотків від суми заниження податкового зобов’язання. Інша частина 95 відсотків вважається погашеною за наслідками досягнення податкового компромісу. При цьому штрафні санкції до платника податків не застосовуються, а пеня відповідно не нараховується.

Боротьба з митними правопорушеннями у Дніпропетровській області

Днями, в прес-центрі Інформаційного агентства «МОСТ-ДНЕПР» відбулася прес-конференція на тему: «Боротьба з митними правопорушеннями у Дніпропетровській області» за участі заступника начальника відділу провадження у справах про порушення митних правил Дніпропетровської митниці ДФС Ірини Романенко.

За її словами: «З 1 січня 2015 року було зафіксовано 33 митних правопорушення, 6 з яких вже направлено до суду. Найбільш розповсюдженими різновидами порушення митних правил є порушення порядку проходження митного контролю в пунктах пропуску, недекларування товарів, які переміщаються через митницю. Санкцією за данні порушення є штраф у розмірі від 8,5 тис. грн. до 17 тис. грн. і конфіскація товару. В деяких випадках - сума штрафу прирівнюється оціночній вартості товару, що вивозиться. Цього року до державного бюджету країни від штрафів порушників надійшло 285 тис. 633 грн.»

Інколи, зустрічаються випадки, коли люди намагаються провезти через кордон історично-культурні цінності такі, як книги або ювелірні вироби, що згідно чинного законодавства заборонені або обмежені до вивозу за межі країни.

«З усіх питань проходження кордону громадянам можна звертатися до Дніпропетровської митниці ДФС Дніпропетровської за адресою м.Дніпропетровськ, вул. Горького, 22, та за телефоном: (0562) 39-56-73», - зазначила Ірина Романенко.

Щодо проведення перевірок в рамках Закону України «Про очищення влади»

З метою дотримання кадровими службами органів державної влади, місцевого самовряду- вання, державних, в т.ч. казенних, підприємств оборонно-проми- слового комплексу тощо (перелік визначено ст.2 Закону України «Про очищення влади» від 16.09.14 №1682-VІІ, (далі - Закону України №1682) законодавчих та нормативних документів згідно яких направляються запити про проведення перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п’ятої статті 5 Закону України №1682 ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.

Розпорядженням КМУ від 16.10.14 №1025-р затверджено план проведення перевірок відповідно до Закону України №1682.

В теперішній час кадровими службами зазначених установ та організацій відповідно до Закону України №1682, Постанови КМУ «Деякі питання реалізації Закону України «Про очищення влади» від 16.10.14 №563 (далі - Постанова №563) надсилаються запити про проведення перевірки у тому числі і до органів Державної фіскальної служби України (далі –ДФС України).

Постановою №563 затверджено порядок проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборони, передбачених частинами 3 і 4 ст.1 Закону України №1682, визначено форми заяв про проведення перевірки, запиту про проведення перевірки, повідомлення про початок проходження перевірки та форми довідки, яка складається за результатами такої перевірки. Постановою №563 також затверджено перелік органів, що проводять перевірку достовірності відомостей.

Відповідно пунктів 19, 20 Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України №1682, затвердженого Постановою №563, запит про проведення перевірки достовірності відомостей щодо наявності майна (майнових прав) та відповідності вартості майна (майнових прав), зазначеного (зазначених) у декларації, поданій особою, яка підлягає перевірці, за минулий рік, набутого (набутих) за час перебування на посадах, зазначених у пунктах 1-10 частини першої статті 2 Закону України № 1682, доходам, отриманим із законних джерел, надсилається до органів ДФС разом з копією декларації особи, яка підлягає перевірці, засвідченою кадровою службою органу, в якому проводиться перевірка.

ДФС проводить перевірку в порядку, визначеному Мінфіном.

Порядок проведення перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п’ятої статті 5 Закону України №1682 затверджений Наказом Міністерства фінансів України від 03.11.2014 №1100 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 04.11.2014 за №1385/26162 (далі-Порядок) та визначає процедуру проведення перевірки органами ДФС України.

Пунктом 2 Порядку визначено, що перевірки проводяться апаратом ДФС України, а також її територіальними органами ДФС України (державними податковими інспекціями) за місцем проживання особи, стосовно якої проводиться перевірка.

Таким чином, перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п’ятої статті 5 Закону України № 1682 проводяться на підставі отриманого запиту про проведення перевірки та копії декларації апаратом Державної фіскальної служби України щодо посадових осіб, перелік яких визначений п.2 Порядку; територіальними органами ДФС (державними податковими інспекціями) інших зазначених у частині першій статті 2 Закону України №1682 осіб за місцем їх проживання.

Відповідні документи державними установами (організаціями) щодо перевірок інших зазначених у частині першій статті 2 Закону України № 1682 осіб слід надсилати до державних податкових інспекцій у містах та районах за адресою їх проживання. Адреси державних податкових інспекцій можна отримати на офіційному сайті Державної фіскальної служби України та суб-сайті Головного управління ДФС уДніпропетровської області.

З початку року сервіс «Пульс» прийняв 165 сигналів від дніпропетровських платників

У січні – березні поточного року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» звернулися 165 заявників Дніпропетровського регіону.

Найактуальніші питання, з яким звертались платники Дніпропетровської області на сервіс «Пульс», стосувались подання звітності в електронному вигляді – 112 звернень. Крім того, 31 платник порушили питання щодо організації роботи територіальних органів Головного управління ДФС у Дніпропетровській області. З приводу реєстрації платником ПДВ та перевірки суб’єктів господарювання звернулися 9 платників тощо.

Усі звернення розглянуті у встановлений термін та вирішені по суті.

Нагадаємо, що інтерактивний сервіс „Пульс” приймає звернення платників з податкових та митних питань. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Міністерства доходів і зборів, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю та митного оформлення можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

З початку року платникам Дніпропетровщини в автоматичному режимі відшкодовано понад 72 млн. грн. ПДВ

На протязі січня – березня 2015 року платникам Дніпропетровського регіону відшкодовано майже 207 млн. грн. податку на додану вартість, з них за процедурою автоматичного відшкодування – понад 72 млн. грн.

Слід відзначити, що з початку року дніпропетровському бізнесу ПДВ відшкодовано більш, як на 120 млн. грн., у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Загалом, автоматичне відшкодування ПДВ отримали 20 суб’єктів господарювання регіону.

Нагадуємо, що з 01.01.2015 року затверджені додаткові критерії в механізмі автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Зокрема, такими критеріями є:

- наявність необоротних активів, залишкова балансова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку перевищує у 3 рази суму ПДВ, заявлену до відшкодування;

- здійснення операції за «0» нульовою ставкою, питома вага яких протягом попередніх 12 (раніше 3) звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40 відс. загального обсягу поставок, або здійснення інвестиції в необоротні активи у розмірах не менше ніж 3 мільйони гривень протягом останніх 12 календарних місяців.

Стабільне надходження ЄСВ – гарантія соціального захисту громадян

Забезпечення своєчасних надходжень єдиного соціального внеску – один із основних напрямів роботи ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровська.. На обліку в податковій інспекції перебуває майже 16 тисяч платників єдиного соціального внеску. Із них біля 5 тисяч – юридичні особи та більше 11 тисяч – фізичні особи – суб’єкти господарювання. Як повідомила начальник відділу адміністрування єдиного внеску Вільховецька Наталія В’ячеславівна , з початку року від страхувальників надійшло в рахунок сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 60,1 мільйона гривень. За словами посадовця, стабільне надходження єдиного соціального внеску – це, насамперед, гарантія виконання державою зобов’язань щодо соціального захисту своїх громадян, адже саме ЄСВ забезпечує захист на випадок безробіття, професійних захворювань чи нещасних випадків та

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська запрошує громадян задекларувати доходи, отримані протягом 2014 року, а також скористатися правом на податкову знижку

«З початку року 363 платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська подали декларації про майновий стан і доходи та задекларували дохід на загальну суму 199,9 млн. гривень,» - повідомив начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев.

На теперішній час до ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська подано 174 декларації громадянами, які зобов'язані подати декларації. 8 громадян задекларували доходи понад 1 млн.грн.

Метою декларування є не тільки сплата податку до бюджету, а і повернення певної суми податку, яку платник сплатив зі своєї заробітної плати упродовж минулого року. Витрати, які платник податку має право включити до податкової знижки, прописані у Податковому кодексі, зокрема, це плата за навчання, сума витрат на сплату страхових платежів і пенсійних внесків, частина суми відсотків, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом тощо. У такому випадку податкова декларація впродовж усього року. З початку року подано 189 декларацій на отримання податкової знижки та задекларували повернення податку у сумі 273,7 тис. грн.

Найзручнішим способом подання декларації на сьогодні є звітування в електронному вигляді. На порталі Державної фіскальної служби працює електронний сервіс «Декларування он-лайн», який дає змогу заповнювати декларацію в електронному вигляді. Для користування цією послугою платникові достатньо мати електронний ключ цифрового підпису.

Кампанія декларування доходів громадян триватиме до 1 травня поточного року. Граничною датою подання декларації за 2014 рік є 30 квітня 2015 року.

Тож, не зволікайте, вчасно декларуйте свої доходи. Адже декларування доходів – це вагомий внесок у розбудову нашої держави та її стабільне майбутнє.

Вперше звіт про компенсацію середнього заробітку мобілізованим подаємо до 15 квітня

З 17 березня 2015 року набула чинності Постанова Кабміну, якою затверджено Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям в межах середнього заробітку працівників, покликаних на військову службу при мобілізації, в особливий період. Відповідна постанова № 105 затверджена 4 березня 2015 року.

Що ж до оподаткування такої компенсації, то відповідно до ст.165.1.1 Податкового кодексу, виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, не оподатковуються.

Також вказані компенсаційні виплати не будуть базою нарахування та утримання єдиного соціального внеску.

Перший звіт про компенсацію середнього заробітку мобілізованим за березень 2015 року підприємства подають в орган соціального захисту населення до 15 квітня поточного року.

Новації щодо надання документації з трансфертного ціноутворення на запит

центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику

Відповідно до норм підпунктів 39.4.7 і 39.4.8 п. 39.4 ст. 39 Кодексу (у редакції, що діяла до 01.01.2015) для різних категорій платників було встановлено окремі вимоги для подання документації на запит центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Платники податків (крім великих платників податків) були зобов'язані подати первинну документацію щодо окремих контрольованих операцій та іншу документацію (сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі), якими вони можуть обґрунтувати відповідність договірних цін вказаної контрольованої операції рівню звичайних цін протягом місяця з дня, що настає за днем надходження запиту.

Великі платники податків були зобов'язані подати документацію (сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі), яка повинна містити інформацію із переліку, встановленого підпунктом 39.4.8 п. 39.4 ст. 39 Кодексу протягом двох місяців з дня, що настає за днем надходження запиту.

Новою редакцією статті 39 Кодексу з 01.01.2015 правила подання платниками податків документації змінено та уніфіковано для всіх категорій платників. Згідно з підпунктом 39.4,4 п. 39.4 ст. 39 Кодексу (у редакції, що діє після 01.01.2015) на запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, усі платники податків протягом місяця з дня отримання запиту подають документацію, яка повинна містити інформацію, зазначену у підпункті 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 Кодексу.

З урахуванням Рішення Конституційного Суду України у справі № 1- рп/99 від 09.02.1999 (справа пре зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів), при направленні після 01.01.2015 Державною фіскальною службою України запитів платникам податків про надання документації з трансфертного ціноутворення щодо окремих контрольованих операцій, здійснених у 2013-2014 роках, платники податків та контролюючі органи зобов’язані застосовувати норми підпунктів 39.4.4 - 39.4.9 п. 39.4 ст. 39 Кодексу у редакції, що діє після 01.01.2015, тобто застосовувати норми, чинні на момент направлення запиту.

Контакт-центр ДФС на зв’язку з платниками

ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровська інформує платників про функціонування Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу Державної фіскальної служби України.

Завдяки роботі «ЗІР», який є загальноукраїнським, у закарпатців є можливість отримати своєчасну, достовірну і повну довідкову інформацію з податкових, митних та питань про єдиний соціальний внесок.

Інформаційне наповнення «ЗІР» здійснюється за результатами звернень платників до Контакт-центру (щорічно понад 1 млн. звернень) та з метою зменшення витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою.

Зазначимо, що у розділах «ЗІР» функціонують такі блоки: «Запитання-відповіді з Бази знань», «Нормативні та інформаційні документи» та «Письмові консультації». Інформація систематизована тематично: оподаткування; митна справа; ЄСВ; електронний цифровий підпис. Варто відмітити, що ресурс передбачає можливість надання пропозицій з технічних питань його роботи шляхом використання «Форми зворотного зв’язку», розміщеної в рубриці «Про ресурс».

Скористатися послугою можна за електронною адресою або через веб-портал ДФС України, розділ «Інформаційно – довідковий ресурс». Крім цього, відповіді на запитання платників надаються працівниками Контакт-центру з 8:00 до 20:00 год. (крім суботи та неділі) за тел. 0 800 501 007 (зі стаціонарних телефонів безкоштовно).

Чи має право на податкову знижку фізична особа, яка скористалася умовами молодіжного житлового кредиту?

Платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валюті, фактично сплачених протягом звітного податкового року.

Якщо умовами молодіжного житлового кредиту передбачено повну або часткову компенсацію за рахунок бюджетних коштів відсотків за таким кредитом, то претендувати на податкову знижку одержувач такого молодіжного кредиту може тільки в частині особисто сплачених ним процентів, але при дотриманні інших умов, виконання яких є обов’язковим для отримання права на податкову знижку. При повній компенсації процентів за кредитом за рахунок бюджетних коштів платник податку не має законодавчих підстав на податкову знижку за таким кредитним договором.

З метою отримання податкової знижки декларація подається до 31 грудня 2015 року. У разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Нагадуємо, що перелік витрат платника, дозволених до включення до податкової знижки, визначено ст. 166 Податкового кодексу України.

Порядок визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом з метою нарахування податкової знижки регулюється ст. 175 Податкового кодексу України.

Як подавати декларацію з акцизного податку, якщо різні коди КОАТУУ

Суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів декларацію з акцизного податку подають до фіскального органу, що обслуговує адміністративно-територіальну одиницю (за кодом КОАТУУ), на якій розташовано пункт продажу підакцизних товарів, а саме:

- якщо один або декілька пунктів продажу товарів знаходяться в одній адміністративно-територіальній одиниці (тобто за одним кодом КОАТУУ), то декларація подається до органу фіскальної служби, що обслуговує цю адміністративно-територіальну одиницю;

- якщо декілька пунктів продажу товарів, знаходяться у різних адміністративно-територіальних одиницях (тобто мають різні коди КОАТУУ), але ці адміністративно-територіальні одиниці обслуговуються одним органом фіскальної служби (наприклад, об'єднана ДПІ), то декларація подається до одного органу фіскальної служби, що обслуговує відповідні адміністративно-територіальні одиниці з різними кодами КОАТУУ.

- якщо декілька пунктів продажу товарів знаходяться у різних адміністративно-територіальних одиницях (тобто мають різні коди КОАТУУ), при цьому кожна адміністративно-територіальна одиниця обслуговується окремим фіскальним органом, декларація подається до кожного фіскального органу, що обслуговує відповідну адміністративно-територіальну одиницю за місцем продажу підакцизних товарів.

Зазначений порядок роз’яснено листом ДФС України «Щодо порядку декларування акцизного податку» від 23.02.2015 №6036/7/99-99-19-03-03-17.

Стосовно проведення реєстрації РРО

З 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі.

При цьому, податковим законодавством передбачено мораторій на перевірки платникам єдиного податку, які використовують у своїй діяльності РРО, а саме платники єдиного податку ІІ і ІІІ груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року почали застосовувати у власній господарській діяльності РРО (зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи), звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування таких РРО з дати такого застосування до 1 січня 2017 року. Тож не зволікайте з придбанням та реєстрацією касової техніки.

Стосовно проведення реєстрації РРО можна звертатися безпосередньо до працівників ЦОП або за тел. (056) 377-46-18. Адреса ЦОП ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровська: м.Дніпропетровськ, вул. Щаумяна,5. Режим роботи: понеділок, середа, п’ятниця: з 09.00 до 18.00 год.; вівторок, четвер: з 9.00 до 20.00 год.; субота: з 9.00 до 16.00 год.

Типові помилки при користуванні РРО

Під час проведення розрахункових операцій іноді виникають помилки, які можуть призвести до значних штрафів. Виправити помилки, допущені під час проведення розрахункових операцій, не завжди просто, але можливо. ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу на наступне.

Якщо у фіскальному режимі РРО під час реалізації товарів було вибито чек, у якому неправильно зазначено кількість товару суб'єкту господарювання необхідно скасувати помилково проведену суму роздруковавши ще один чек, у якому зазначається помилково вибита сума зі знаком «–», тобто у фіскальній пам'яті РРО реєструється від’ємна сума розрахунків або застосувати операцію «Службова видача» на суму вибитого чека скасувавши проведення помилкової суми через РРО. Після цього касир повинен роздруковати чек із потрібною (виправленою) сумою та видати чек покупцеві. ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу на необхідності складання акта про скасування помилково проведеної через РРО суми (якщо сума операції перевищує 100 грн.). Форма акта може бути довільною, але містити інформацію про помилкову суму проведених розрахунків і реквізити помилково вибитого чека та дані про товар, який передбачалося продати.

Після складання акт або передається до центральної бухгалтерії, або прикріпляється до останньої сторінки КОРО (якщо в суб'єкта господарювання немає бухгалтерії). Строк зберігання такого акта – не менше трьох років.

Скасування реєстрації касового апарату

ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що перед скасуванням реєстрації РРО до територіального органу ДФС необхідно подати заяву про скасування реєстрації суб’єкт господарювання, довідку Центра обслуговування операторів про розпломбування РРО (крім випадків установлення невідповідності конструкції та програмного забезпечення РРО документації виробника) та повертає територіальному органу ДФС реєстраційне посвідчення. У заяві про скасування реєстрації зазначається спосіб отримання довідки про скасування реєстрації РРО за формою № 6-РРО: поштою або безпосередньо в територіальний орган ДФС.

Електронна касова книга

ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що підприємства за умови забезпечення належного зберігання касових документів можуть вести касову книгу в електронній формі за допомогою комп’ютерних засобів. Програмне забезпечення, за допомогою якого ведеться касова книга, має забезпечувати візуальне відображення і роздрукування кожної з двох частин аркуша касової книги («Вкладний аркуш касової книги» та «Звіт касира»), які за формою і змістом мають відтворювати форму та зміст касової книги в паперовій формі.

Записи в касовій книзі мають робитися до початку наступного робочого дня (тобто із залишками на кінець попереднього дня), а також містити всі реквізити, що передбачені формою касової книги. Сторінки касової книги мають нумеруватися автоматично в порядку зростання з початку року.

У разі роздрукування «Вкладного аркуша касової книги» у кінці місяця має автоматично роздруковуватися загальна кількість аркушів касової книги за цей місяць, а в разі роздрукування в кінці року - їх загальна кількість за рік.

Після роздрукування «Вкладного аркуша касової книги» і «Звіту касира» касир зобов’язаний перевірити правильність складання цих документів, підписати їх і передати «Звіт касира» разом з відповідними касовими документами до бухгалтерії під підпис у «Вкладному аркуші касової книги».

«Вкладний аркуш касової книги» протягом року зберігається касиром окремо за кожний місяць. Після закінчення календарного року (або залежно від потреби) «Вкладний аркуш касової книги» формується в підшивки в хронологічному порядку. Загальна кількість аркушів за рік засвідчується підписами керівника і головного бухгалтера підприємства - юридичної особи, а підшивки формуються в книгу, яка скріплюється відбитком печатки підприємства (юридичної особи). Після закінчення календарного року касова книга на електронних носіях має передаватися для зберігання відповідно до законодавства України.

16 квітня – закінчується час для подання „компромісних” уточнених розрахунків

Згідно із п. 1 підрозділу 92 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 01.04.2014 з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 ПКУ.

Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість. Скористатися такою процедурою можна у визначені строки – із 17.01.2015 р. по 16.04.2015 р. включно (п. 12 підрозділу 92 розділу XX ПКУ).

Декларуємо доходи, отримані від

незалежної професійної діяльності

Незалежна професійна діяльність – це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльності лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів-бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, осіб, зайнятих релігійною діяльністю та іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує працю не більше як чотирьох фізичних осіб (пп.14.1.226 ст. 14 Податкового Кодексу).

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати податкову декларацію за результатами 2014 року до 1 травня 2015 року.

Податкова декларація заповнюється на підставі даних Книги обліку доходів і витрат, у якій зазначається назва та код виду діяльності згідно з КВЕД, від здійснення якого одержано дохід, сума одержаного доходу, вартість документального підтвердження витрат, пов’язаних з провадженням діяльності, сума чистого оподаткованого доходу.

Неприбуткові організації в умовах

дії нових правил оподаткування прибутку підприємств

Нові правила оподаткування прибутку підприємств змінив порядок оподаткування неприбуткових установ та організацій, який до 1 січня 2015 року регламентувала стаття 157 Податкового кодексу України.

Згідно з оновленим ІІІ розділом, стаття 133 Податкового кодексу зазначає, що із числа резидентів платниками податку на прибуток є суб’єкти господарювання – юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами. До кола неплатників цього податку відтепер належать бюджетні установи, громадські об’єднання, політичні партії, релігійні, благодійні організації та пенсійні фонди, метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників та працівників таких організацій за умови включення їх органами Державної фіскальної служби до Реєстру неприбуткових організацій.

Статутні документи неприбуткових організацій повинні містити вичерпний перелік видів їх діяльності, які не передбачають одержання прибутку згідно з нормами законів, що регулюють їх діяльність. У випадку недотримання вимог профільного закону чи статутних документів, така установа автоматично стає платником податку на прибуток на загальних підставах.

Ті установи, які наведені у новій редакції статті 133 Податкового кодексу у списку неплатників податку на прибуток (бюджетні установи, громадські об’єднання, політичні партії, релігійні, благодійні організації та пенсійні фонди) та станом на 31 грудня 2014 року були включені до Реєстру неприбуткових організацій, у 2015 році продовжують використовувати статус неприбутковості.

Усі інші неприбуткові організації, які у минулому році були включені до Реєстру, але згідно з новою редакцією статті 133 Податкового кодексу не зазначені у переліку неплатників податку на прибуток, з 1 січня 2015 року сплачуватимуть податок на прибуток на загальних підставах.

Зняття з обліку фізичним особам – підприємцям, місцем проживання яких є територія ВЕЗ «Крим»

Відповідно до п. 3.1 ст. 3 Закону України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» на території ВЕЗ «Крим» діє особливий правовий режим економічної діяльності фізичних та юридичних осіб, у тому числі особливий порядок застосування норм регуляторного, податкового та митного законодавства України, а також особливий режим внутрішньої та зовнішньої міграції фізичних осіб.

Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців, та припинення незалежної професійної діяльності фізичних осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території, місцем проживання яких (за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та даними відповідних реєстрів) є тимчасово окупована територія, здійснюється за рішенням таких осіб за місцем їх перебування, зареєстрованим відповідно до законодавства. Це визначено постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 541 «Про порядок припинення підприємницької діяльності та незалежної професійної діяльності особам, які переселилися з тимчасово окупованої території, за їх рішенням» (далі – Постанова № 541).

Відомості про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за їх рішенням або припинення незалежної професійної діяльності фізичних осіб, здійснені відповідно до цієї постанови, передаються до відповідного територіального органу Державної фіскальної служби за місцем перебування осіб, зареєстрованим відповідно до законодавства, для зняття таких осіб з обліку в установленому порядку.

Пунктом 2 Наказу Міністерства фінансів України від 17.11.2014 № 1127 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів», що зареєстрований у Мін’юсті 17.11.2014 за № 1453/26230 (далі – Наказ) визначено, що у разі отримання відомостей про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за їх рішенням або припинення незалежної професійної діяльності фізичних осіб відповідно до Постанови № 541 контролюючі органи за місцем перебування осіб, зареєстрованим відповідно до законодавства, здійснюють обробку таких відомостей та проводять заходи щодо зняття таких осіб з обліку у порядку, визначеному у пункті 11.32 розд. ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09 грудня 2011 року N 1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22 квітня 2014 року N 462), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 травня 2014 р. за N 503/25280.

Фізичні особи-підприємці платники єдиного податку незабаром повинні будуть застосовувати РРО

Платники єдиного податку (фізичні особи - підприємці) не застосовують РРО у таких випадках:

-при здійсненні діяльності на ринках;

-при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі;

-платники єдиного податку першої групи

Вимоги стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій набирають чинності:

- для платників єдиного податку третьої групи - з 01.07.2015;

- для платників єдиного податку другої групи - з 01.01.2016.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі