Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-04-09 19:28 Подобається

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська запрошує громадян задекларувати доходи, отримані протягом 2014 року, а також скористатися правом на податкову знижку

«З початку року 363 платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська подали декларації про майновий стан і доходи та задекларували дохід на загальну суму 199,9 млн. гривень,» - повідомив начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев.

На теперішній час до ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська подано 174 декларації громадянами, які зобов'язані подати декларації. 8 громадян задекларували доходи понад 1 млн.грн.

Метою декларування є не тільки сплата податку до бюджету, а і повернення певної суми податку, яку платник сплатив зі своєї заробітної плати упродовж минулого року. Витрати, які платник податку має право включити до податкової знижки, прописані у Податковому кодексі, зокрема, це плата за навчання, сума витрат на сплату страхових платежів і пенсійних внесків, частина суми відсотків, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом тощо. У такому випадку податкова декларація впродовж усього року. З початку року подано 189 декларацій на отримання податкової знижки та задекларували повернення податку у сумі 273,7 тис. грн.

Найзручнішим способом подання декларації на сьогодні є звітування в електронному вигляді. На порталі Державної фіскальної служби працює електронний сервіс «Декларування он-лайн», який дає змогу заповнювати декларацію в електронному вигляді. Для користування цією послугою платникові достатньо мати електронний ключ цифрового підпису.

Кампанія декларування доходів громадян триватиме до 1 травня поточного року. Граничною датою подання декларації за 2014 рік є 30 квітня 2015 року.

Тож, не зволікайте, вчасно декларуйте свої доходи. Адже декларування доходів – це вагомий внесок у розбудову нашої держави та її стабільне майбутнє.

Хто може платити ЄСВ по зниженій ставці з 1 січня 2015 року

Одним з важливих змін, внесених Законом від 28.12.2014 г. № 77- VІІІ у Закон про ЄСВ, є норма, згідно з якою роботодавці, які виплачують зарплату або винагороду за договором цивільно-правового характеру, мають право сплачувати ЄСВ по ставках з урахуванням понижувального коефіцієнта (не менш 0,4 для 2015 року), при дотриманні наступних умов:

• база ЄСВ за період, за який проводиться нарахування, як мінімум в 2,5 рази більше середньомісячної бази нарахування ЄСВ за 2014 р.;

• середня зарплата по підприємству збільшилася не менш чимна 30% у порівнянні із середньою зарплатою за 2014 р.;

• середній платіж за працівника (інша застрахована особа) після застосування коефіцієнта становить не менш 700 грн.;

• середня зарплата по підприємству становить не менш трикратного розміру мінімальної заробітної плати.

Земельний податок- новації

Згідно зі змінами, внесеними Законом України "Про внесення змін у Податковий кодекс України й деякі законодавчі акти України щодо податкової реформи" від 28.12.2014 р. № 71-VІІІ, суттєво скоротився перелік пільговиків - юросіб, звільнених від сплати земельного податку (п. 282.1 ПКУ).

Так, від сплати земельного податку звільняються:

1) санаторно-курортні й оздоровчі установи громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;

2) громадські організації інвалідів України, підприємства й організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів і союзами громадських організацій інвалідів і є їхньою повною власністю. Кількість інвалідів, що мають основне місце роботи на цих підприємствах, повинне становити не менш 50% і фонд оплати праці таких осіб - не менш 25% суми загальних видатків на оплату праці;

3) бази олімпійської й параолімпійськоїпідготовки.

При цьому земельні ділянки релігійних організацій, які також звільнялися від сплати земельного податку, тепер не є об'єктом оподатковування відповідно до пп. 283.1.8 ПКУ.

Що ж стосується інших юросіб, виключених з переліку пільговиків, тотепер, зважаючи на все, вони повинні будуть платити земельний податок поряд з усіма платниками. Нагадаємо, що в цей перелік входили заповідники, парки, ботанічні сади.

За довідками та консультаціями звертайтеся до ЦОПу

Для надання адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг у максимально зручному режимі для платників податків та громадян у ДПІ у Ленінського району м. Дніпропетровська працює Центр обслуговування платників.

Фізичні особи та платники податків можуть оперативно та безкоштовно отримати довідки, витяги, бланки заяв, декларацій тощо. Так, зокрема, серед послуг, які пропонуються: реєстрація реєстраторів розрахункових операцій, видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, реєстрація книги обліку доходів та витрат, видача довідки про сплату податків та зборів тощо.

З повним переліком усіх адміністративних послуг, які надаються Державною фіскальною службою та його територіальним органами, можна ознайомитися на сайті ДФС України у рубриці «Адміністративні послуги» розділу «Діяльність».

Кожен відвідувач має можливість отримати необхідну інформацію від кваліфікованих фахівців інспекції. Частіше всього допомога податківців була потрібна при роз’ясненні змін податкового законодавства. Загалом з початку року надано понад 3 тисячі консультацій.

Наразі триває кампанія «Декларування-2015». Громадяни можуть отримати фахову консультаційну допомогу щодо декларування доходів, порядку подання та заповнення декларації в Центрі обслуговування платників. Варто зазначити, що вся інформація щодо декларування громадянами своїх доходів є також на офіційному сайті Державної фіскальної служби України за посиланням: http://sfs.gov.uaу банері «Декларування доходів громадян 2015».

Для працюючих мешканців міста передбачена можливість подання декларації у вихідний день або у вечірні години. Роботу Центру обслуговування платників інспекції подовжено: у робочі дні – 9.00 год. до 19.00 години, у суботу – 9.00 год. до 16.00 години. Висловлюємо вдячність громадянам, які вже задекларували свої доходи, та нагадуємо, що деклараційна кампанія триває до 1 травня 2015 року.

Платники єдиного податку Ленінського району м. Дніпропетровська наповнюють місцевий бюджет

Платники єдиного податку міста за 3 місяці цього року сплатили до місцевого бюджету більш ніж 11,2 млн. грн. При цьому більша частина з цієї суми надійшла від місцевих підприємців-фізичних осіб – понад 8,2 млн. грн. Від платників єдиного податку – юридичних осіб – 3 млн. грн.

Фахівці ДПІ у Ленінському району м. Дніпропетровська нагадують, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок, шляхом здійснення авансового внеску, не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Вони можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Варто зазначити, що 2015 рік приніс платникам єдиного податку ряд позитивних новацій, а саме: з 1 січня всі платники єдиного податку третьої-шостої груп, які перебували на обліку в органах ДФС до 1 січня 2015 року, вважаються платниками податку третьої групи. А четверта група «спрощенців» – це суб’єкти підприємництва аграрної галузі, які раніше сплачували фіксований сільськогосподарський податок.

Цьогорічна оптимізація кількості груп платників єдиного податку відбулася із врахування інтересів представників малого бізнесу. Зокрема, збільшено максимальний розмір доходу для перебування на першій - другій групах спрощеної системи оподаткування, знижено ставку оподаткування та скасовано обмеження щодо кількості найманих осіб для платників третьої групи. Встановлений обсяг доходів для третьої групи не повинен перевищувати 20 мільйонів гривень.

«Спрощенцям» про застосування касового апарату

ДПІ у Ленінському району м. Дніпропетровська інформує, що відповідно до Закону України від 28.12.14 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» платники єдиного податку (фізичні особи – підприємці) при здійсненні готівкових розрахунків зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій. При цьому, застосування РРО необхідно розпочати не пізніше:

- 01 липня 2015 року - платниками єдиного податку третьої групи;

- 01 січня 2016 року - платниками єдиного податку другої групи.

Не застосовують реєстратори розрахункових операцій платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи.

Крім того, якщо платники єдиного податку другої і третьої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО відповідно до норм Податкового Кодексу України.

Більшість платників єдиного податку у своїй діяльності використовує комп’ютерну та не фіскалізовану касову техніку, тож впровадження РРО не завдасть великих труднощів. Водночас, фахівці ДПІ у Ленінському району м. Дніпропетровська пропонують не зволікати із реєстрацією РРО, щоб до встановленого законодавством терміну налагодити роботу касової техніки із програмним забезпеченням, підготувати працівників до роботи на РРО тощо.

Деклараційна кампанія виходить на фінішну пряму

До закінчення деклараційної кампанії залишився місяць. З початку року 363 громадян Ленінського району м. Дніпропетровська подали декларації про майновий стан і доходи до податкової інспекції міста. Вони задекларували до сплати понад 200 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Нагадаємо, що декларація надається до податкової інспекції за місцем реєстрації громадянина. Останній день подання – 30 квітня.

Бланк декларації можна безоплатно отримати в Центрі обслуговування платників інспекції або роздрукувати з веб-порталу Державної фіскальної служби України: www.sfs.gov.ua.

Податкова декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку:

- особисто платником або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Варто зазначити, що поштове відправлення слід здійснити не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного терміну подання декларації, а при поданні в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, у якому минає такий граничний термін (пункт 49.5 статті 49 Податкового кодексу України).

Для покращання рівня обслуговування платників працює сервіс «Декларування он-лайн», за допомогою якого громадяни можуть заповнювати та надавати декларацію про майновий стан та доходи через Інтернет.

Щодо громадян, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, то вони, як і торік, можуть надати декларацію упродовж всього 2015 року.

Шановні громадяни! Не відкладайте свій візит до податкової на останній день. Декларування доходів та своєчасна сплата податків – це індивідуальний внесок кожного громадянинау добробут держави.

Особам, які провадять незалежну професійну діяльність, про терміни подання звітності та сплати ЄСВ

ДПІ у Ленінському району м. Дніпропетровська нагадує особам, які провадять незалежну професійну діяльність про наближення граничного терміну сплати і подання звіту з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відповідно п. 5 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Зазначені особи зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік до 1 травня наступного року (абз.4, 5 частини восьмої ст.9 Закону України №2464-VІ).

Нагадуємо, що згідно з п. 2 частини першої ст. 7 Закону України №2464-VІ базою нарахування єдиного внеску для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального єдиного внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Якщо особа, що здійснює незалежну професійну діяльність,не отримувала доходів у звітному році або в окремому місяці звітного року,така особа має право самостійно визначити базу нарахування,але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску,встановленої Законом України №2464-VІ. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Варто пам’ятати, що особи, які отримують дохід від незалежної професійної діяльності та одночасно є найманими працівниками (застрахованими особами), не звільняються від сплати єдиного внеску за себе.

Відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України 9 вересня 2013 року №454 – особи, які провадять незалежну професійну діяльність, самі за себе формують та подають до фіскальних органів звіт один раз на рік до 1 травня року, наступного за звітним періодом.

Тобто, 30 квітня 2015 року є граничним терміном подання звіту особами, які провадять незалежну професійну діяльність, за 2014 рік та граничним строком сплати єдиного внеску за звітний рік.

Звіт подається за формою згідно з додатком 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» до цього Порядку (п. 3.4 розділу ІІІ Порядку).

Для досягнення компромісу по неузгоджених сумах податкових зобов'язань подайте заяву

ДПІ Ленінського району м. Дніпропетровська звертає увагу, що для початку застосування процедури податкового компромісу платник податків може подати протягом 90 днів з дня набрання чинності (17 січня 2015 року) Законом України від 25.12.2014 № 63-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу" до контролюючого органу за основним місцем свого податкового обліку заяву про намір досягнення податкового компромісу щодо неузгоджених сум податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ, визначених у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження.

Згідно з п. 3.12 Методичних рекомендацій щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу, затверджених наказом ДФС України від 17.01.2015 р. № 13, заява про компроміс по податковим повідомленням-рішенням для досягнення компромісу по неузгоджених сумах податкових зобов'язань подається до контролюючого органу у довільній письмовій формі.

У такій заяві доцільно зазначати дату, номер податкового повідомлення-рішення, стан узгодження, відповідний фіскальний або судовий орган, де перебуває на оскарженні податкове повідомлення-рішення, суму податку на прибуток та/або ПДВ, щодо якої платник податків бажає досягнути податкового компромісу (із зазначенням податкових (звітних) періодів, операцій, по яких були здійснені донарахування в акті перевірки, контрагентів тощо).

У такому випадку днем узгодження платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до відповідного контролюючого органу.

Нагадаємо, що скористатися такою процедурою можна у визначені строки – із 17.01.2015 р. по 16.04.2015 р. включно (п. 12 підрозділу 92 розділу XX Податкового кодексу України).

Громадянам про легалізацію заробітної плати та офіційне працевлаштування

ДПІ Ленінського району м. Дніпропетровська повідомляє, що актуальними питаннями сьогодення залишаються боротьба з виплатою заробітної плати "в конвертах", реалізація гарантій оплати праці, організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати та офіційне працевлаштування працівників.

У нинішніх умовах, коли на ринку праці відчутний дефіцит вільних робочих місць і громадяни часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботодавця, у тому числі на нелегальну роботу або на мінімальну офіційну зарплату та додаткову зарплату «в конверті». У даному випадку роботодавець думає про економію своїх коштів та мінімальну сплату податків до держави, але не думає про соціальні гарантії працівників.

Отримання заробітної плати «в конверті» – це, перш за все, удар по пенсійних накопиченнях громадян. А відсутність запису в трудовій книжці зовсім позбавляє працівників пенсійного стажу. Адже нарахування страхових внесків на обов’язкове пенсійне страхування проводиться роботодавцем тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати. Крім того, у разі витрат на придбання (будівництво) житла, навчання або лікування громадяни, що отримують зарплату «в конверті», не зможуть отримати кредити, або отримують зовсім інші суми, набагато менші. У випадку звільнення по скороченню штатів або ж при виникненні проблем зі здоров’ям, працівник не отримає в повній мірі компенсаційних виплат і оплати лікарняного листа. Вірніше, вони проводитимуться тільки з розрахунку офіційної фактичної зарплати.

Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, але не оформлюють трудові стосунки відповідно до вимог чинного законодавства, несуть відповідальність у вигляді штрафу.

Отож, перш ніж взяти на роботу трудового нелегала, кожному роботодавцю треба врахувати, що контролюючі органи у випадку виявлення факту виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків мають право застосувати штраф (згідно з ст.265 Кодексу законів про працю) у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, тобто 36,5 тисяч гривень.

Крім цієї суми штрафу, яку сплатить суб’єкт господарювання, на його керівника чи підприємця-порушника очікує адміністративний штраф в розмірі від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів громадян, тобто — від 8,5 до 17 тисяч гривень.

Нагадуємо, що посилення відповідальності роботодавців за використання нелегальної праці передбачено змінами до Кодексу законів про працю відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».

Вкотре наголошуємо, що кожен громадянин повинен мати інтерес у легалізації заробітної плати та офіційному працевлаштуванні, адже це - запорука його соціальної підтримки в будь-який час.

Шановні громадяни – не залишайтеся байдужими до своєї долі!

На «гарячій лінії» про податковий компроміс

Днями у ДПІ Ленінського району м. Дніпропетровська проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему : «Застосування процедури податкового компромісу». На запитання дозвонювачів відповідала заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Єліна Бойкова.Пропонуємо відповіді на актуальні запитання платників податків.

Питання 1. Які платники податків можуть скористатися процедурою податкового компромісу?

Відповідь: Згідно із п. 1 підр. 9 прим.2 р. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями )податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 01.04.2014 р. з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 Кодексу.

Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість

Питання 2. До яких періодів застосовується процедура податкового компромісу?

Відповідь: Відповідно до п. 11 підр. 9 прим.2 розд. ХХ Податкового кодексу України податковий компроміс з урахуванням строків давності відповідно до ст. 102 Кодексу застосовується до правовідносин, що виникли до 01 квітня 2014 року, та поширюється виключно на податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість незалежно від того, проводилися перевірки контролюючих органів чи ні за такі періоди.

Під строками давності, згідно із ст. 102 Кодексу, розуміється визначення грошових зобов’язань протягом 1095 днів з дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а якщо така декларація була подана пізніше, – за днем її фактичного подання.

Згідно з п. 4.3 Методичних рекомендацій щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу, затверджених наказом ДФС України від 17.01.2015р. № 13, оскільки процедура податкового компромісу застосовується за будь-які податкові періоди до 01 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 Кодексу, подання уточнюючих розрахунків з ПДВ обмежується звітними періодами (місяць, квартал), які припадають на період з квітня 2011 року по березень 2014 року включно.

Питання 3. Щодо яких податків та зборів може бути застосовано процедуру податкового компромісу?

Відповідь: Податковий компроміс розповсюджується виключно на факти заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість (у зв’язку із завищенням податкового кредиту) та податку на прибуток (у зв’язку із завищенням витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування).

Питання 4. Чи нараховується та сплачується пеня на суму заниженого податкового зобов’язання, визначеного в уточнюючих розрахунках податкових зобов’язань для застосування податкового компромісу?

Відповідь: Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість.

Уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість подаються за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики. Разом з уточнюючим розрахунком подається перелік (опис) господарських операцій, щодо яких здійснено уточнення показників податкової декларації.

На випадки подання уточнюючих розрахунків податкових зобов’язань відповідно до п. 1 підрозд. 9 прим.2 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу не поширюються норми ст. 50 Кодексу.

Згідно з п. 2 підрозд. 9 прим.2 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу та п. 2.3 Методичних рекомендацій щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу, затверджених наказом ДФС України від 17.01.2015 № 13, податкові зобов’язання згідно із процедурою податкового компромісу сплачуються платником податків до бюджету у розмірі 5 відсотків від суми заниження податкового зобов’язання. Інша частина 95 відсотків вважається погашеною за наслідками досягнення податкового компромісу. При цьому штрафні санкції до платника податків не застосовуються, а пеня відповідно не нараховується.

Питання 5. Який термін сплати податкових зобов’язаннь, які визначені в уточнюючому розрахунку та/або податковому повідомленні-рішенні при застосуванні процедури податкового компромісу?

Відповідь: Відповідно до п. 5 підр. 9 прим. 2 р. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями) платник податків сплачує податкові зобов’язання, визначені в уточнюючому розрахунку та/або податковому повідомленні-рішенні, у розмірі, передбаченому п. 2 цього підрозділу, протягом 10 календарних днів з дня, наступного за днем узгодження. Днем узгодження вважається день отримання повідомлення контролюючого органу про відсутність необхідності проведення документальної позапланової перевірки, а в разі прийняття рішення про необхідність проведення документальної позапланової перевірки - день отримання довідки, що підтверджує правомірність визначення сум податкових зобов’язань в уточнюючому розрахунку, або день отримання податкового повідомлення-рішення, прийнятого за результатами такої перевірки.

Застосування понижуючого коефіцієнту при розрахунку ЄСВ у 2015 році за новими умовами

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що з 13 березня 2015 року набрав чинності Закон України від 02.03.2015 № 219-VIII «Про внесення змін до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», яким спрощено умови застосування понижуючого коефіцієнту при нарахуванні ЕСВ в 2015 році.

Відповідно до змін до 31 грудня 2015 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами розмір єдиного внеску застосовується з понижуючим коефіцієнтом (далі - коефіцієнт), якщо платником виконуються одночасно такі умови:

а) база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;

б) після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;

в) кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 відсотків середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.

Коефіцієнт щомісячно обчислюється платниками самостійно, за такою формулою: коефіцієнт = СмБН(зо)2014/БН(зо), де:

СмБН(зо)2014 - середньомісячна база нарахування єдиного внеску для платника у 2014 році в розрахунку на одну застраховану особу;

БН(зо) - база нарахування єдиного внеску на одну застраховану особу за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовим договором.

Якщо в результаті розрахунку коефіцієнта його значення складає менше ніж 0,4, то платник застосовує коефіцієнт 0,4.

Коефіцієнт застосовується в тому числі при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи.

Розрахований коефіцієнт та розмір єдиного внеску зазначаються з трьома знаками після коми.

При розрахунку коефіцієнта показники за 2014 рік визначаються на підставі звітності платника єдиного внеску, яка подається відповідно до чинного законодавства. У разі застосування коефіцієнта платник єдиного внеску зазначає про це в звіті.

Звертаємо увагу, платник єдиного внеску, що застосував коефіцієнт та не сплатив нарахований єдиний внесок у встановлені Законом строки, позбавляється права в майбутньому застосувати коефіцієнт до повної сплати такої недоїмки (боргу). Право на застосування коефіцієнта поновлюється з місяця, в якому сплачено таку недоїмку (борг).

Поширюється Закон на підприємства будь - якої форми власності та приватних підприємців, які використовують працю найманих осіб. Фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно або використовують працю інших громадян на умовах трудового контракту теж мають право застосовувати понижуючий коефіцієнт.

З 1 січня 2016 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізособам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами ставки єдиного внеску, встановлені ч. 5 та абз. 2 ч. 6 ст. 8 Закону для платників єдиного внеску, визначених в абз. 2, 3, 4 та 7 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону, застосовуються з коефіцієнтом 0,6.

Крім цього, визнано таким, що втратив чинність, п. 3 розд. II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону від 28 грудня 2014 р. №77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».

Термін подання документів на застосування «податкового компромісу» закінчується 16 квітня 2015 року

Закон України від 25 грудня 2014 року № 63-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» передбачає включення до періоду застосування операцій, здійснених платником податків при веденні господарської діяльності в період з 1 квітня 2011 року по 1 квітня 2014 року . Скористатись можливістю застосувати «податковий компроміс» шляхом надання відповідного розрахунку (заяви) можна до 17 квітня 2015 року.

З метою застосування податкового компромісу платник подає окремий уточнюючий розрахунок з ПДВ за кожний окремий звітний період.

Оскільки процедура податкового компромісу застосовується за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 ПКУ (п. 1 підрозд. 9 прим. 2 розд. XX ПКУ), подання уточнюючих розрахунків з ПДВ обмежується звітними періодами (місяць, квартал), які припадають на період з квітня 2011 року по березень 2014 року включно.

"Податковий компроміс" дає право і можливість "відбілити" власну ділову репутацію тим, хто був змушений приймати участь у різноманітних тіньових оборудках. До того ж підприємство замість 100% податкових зобов’язань, які мало б сплатити у випадку перевірки (а ще не забуваймо про пеню та штрафні санкції) сплатить лише 5%. Виконали цю умову – і все: фінансове життя такої юридичної особи фактично починається заново

Приклади форми Заяви про компроміс та Переліку (опису) операцій наведені у листі ДФС України від 02.02.2015 року № 3217/7/99-99-15-01-04-17 «Щодо здійснення заходів адміністрування під час застосування податкового компромісу».

З метою єдиного розуміння процедури застосування податкового компромісу, інформаційні матеріали щодо основних положень Закону №63 розміщені на офіційному порталі ДФС України, банер «Податкові зміни 2015».

Здаємо Податковий розрахунок № 1-ДФ за І квартал за новою формою

Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015, № 4"Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку" затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок його заповнення і подання податковими агентами.

Податковий розрахунок має два розділи:

- розділ І (без змін), в якому податкові агенти відображають, суми нарахованих (виплачених) доходів (як оподатковуваних, так і неоподатковуваних) та суми нарахованого (перерахованого) податку на доходи фізичних осіб ;

- розділ II, в якому податкові агенти вказують загальну суму доходів у вигляді процентів, виграшів (призів) у лотерею та загальну суму податку. Крім того податкові агенти відображають інформацію про військовий збір (загальні суми нарахованих та виплачених доходів, з яких утримано військовий збір, загальну суму нарахованого та перерахованого до бюджету військового збору). Відомості про кожну фізичну особу, якій нараховано такі доходи, не зазначаються.

Оновлена наказом № 4 Форма податкового розрахунку № 1 ДФ подається окремо за кожний звітний квартал протягом 40 календарних днів, що настають за останнім ка­лендарним днем звітного кварталу. Кінцевий термін подання Податкового розрахунку за І квартал 2015 року - 12 травня 2015 року

Наказ набирає чинності з 01 квітня 2015 року. Звертаємо увагу, що наказ Міністерства доходів і зборів України від 21 січня 2014 року N 49 втрачає чинність.

Задекларуйте доходи отриманні від здавання в оренду майна

Громадянин - орендодавець, який здає свою квартиру, будинок, кімнату тощо в оренду чи суборенду, житловий найм чи піднайм іншому громадянину, відповідальний за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету.

Такий платник податку зобов‘язаний самостійно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету за ставкою 15% та/або 17%, в залежності від суми доходу. Податок сплачується щокварталу, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу.

Сума отриманого доходу та сплаченого протягом звітного року податку за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Декларація про отримані доходи подається до 1 травня 2015 року у податковій інспекції за місцем прописки (реєстрації в паспорті).

Слід зазначити, що у разі нотаріального посвідчення договору оренди, нотаріуси зобов‘язані надіслати інформацію про такий договір до відповідного органу Державної фіскальної служби за адресою орендодавця.

Індивідуальний електронний цифровий підпис – необхідність сьогодення

ДПІ ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадує, що електронний цифровий підпис - це аналог власноручного підпису в електронному вигляді, який забезпечує цілісність документів, конфіденційність та ідентифікацію особи, яка відправила документ. ЕЦП робить електронний документ оригіналом і гарантує його достовірність. Документи, підписані електронним цифровим підписом, можуть бути надіслані адресату протягом декількох секунд. Всі учасники електронного документообігу мають рівні можливості незалежно від віддаленості один від одного.

Для отримання сертифікату відкритого ключа необхідні такі документи:

- копія паспорта (сторінки з фотографіями і наступні за ними, а також сторінка з адресою місця реєстрації), завірену підписом фізичної особи – приймаються тільки якісні копії паспортів – чіткі фото та читабельний текст;

- копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО) завірену підписом фізичної особи;

- носій електронного ключа;

- заповнена заява на реєстрацію для отримання сертифікатів ключів встановленого зразку;

Якщо підписувач не має можливості прийти особисто у Відділ реєстрації, це може зробити його довірена особа, при умові, що при ній є повний, відповідно завірений, комплект документів. Представнику необхідно мати при собі паспорт і доручення, яке завірене нотаріально.

Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів: .

Хто звільняється від обов’язку подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи

Платники податку звільняються від обов’язку подання декларації незалежно від виду та суми отриманих доходів,якщо вони:

- перебувають під арештом або є затриманими чизасудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

- є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року. (Однак, обов'язок щодо заповнення та подання податкової декларації в цьому випадку покладається на опікуна або піклувальника (п. 179.6 ст. 179 ПКУ).

Тобто, податкова декларація про майновий стан і доходи від імені платника податку, який є неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною, має бути подана опікуном або піклувальником до фіскального органу за місцем проживання неповнолітньої особи (особи, визнаної судом недієздатною)).

Способи подання декларації про майновий стан і доходи

ДПІ Ленінському районі м. Дніпропетровська звертає увагу платників, що податкова декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку:

- особисто платником або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

При цьому поштове відправлення слід здійснити не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного терміну подання декларації, встановленого статтею 49 Кодексу, а при поданні в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, у якому минає такий граничний термін (п. 49.5 ст. 49 Кодексу).

Крім цього слід зазначити, що обов'язок щодо заповнення та подання податкової декларації від імені платника податку покладається на таких осіб:

- опікуна або піклувальника - щодо доходів, отриманих малолітньою/неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною;

- спадкоємців (розпорядників майна, державних виконавців) - щодо доходів, отриманих протягом звітного податкового року платником податку, який помер;

- державного виконавця, уповноваженого здійснювати заходи щодо забезпечення майнових претензій кредиторів платника податку, визначеного в установленому порядку банкрутом.

Сервіс «Пульс» - оперативне реагування на повідомлення громадян

Для створення сприятливих умов здійснення підприємницької діяльності функціонує реально діючий антикорупційний сервіс, за допомогою якого громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, а також про можливі корупційні дії з їхнього боку.

Даний сервіс працює за принципом call-back, тобто працівники ДФС не тільки приймають звернення, але й потім повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи. Лінія працює цілодобово. Всі звернення розглядаються якісно та своєчасно, кожному заявнику особисто надається відповідь згідно чинного законодавства.

Податкова знижка за навчання

Перелік документів, які необхідно мати при подачі декларації з метою отримання податкової знижки за навчання

Ксерокопія та оригінал договору з навчальним закладом;

- Ксерокопії та оригінали квитанцій про сплату за навчання у 2014 році;

- ксерокопія та оригінал свідоцтва про народження дитини;

- ксерокопія та оригінал ідентифікаційного номеру дитини;

- ксерокопія та оригінал ідентифікаційного номеру батьків;

- довідка про нараховану заробітну плату, утриманий податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.

У декларації слід зазначити (підтвердити), що другий з батьків не користується правом на податковий кредит на таке навчання.

для студентів, які працюють і отримують заробітну плату:

- ксерокопія та оригінал договору з навчальним закладом;

- ксерокопії та оригінали квитанцій про сплату за навчання у 2014 році;

- ксерокопія та оригінал ідентифікаційного номеру

- довідка про нараховану заробітну плату, утриманий податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.

Якщо у договорі не зазначено кількість місяців навчання, то необхідно надати довідку з навчального закладу щодо кількості місяців навчання (тривалість семестрів) у звітному податковому періоді (році).

Для отримання знижки декларація подається протягом усього року.

Детально з питань проведення кампанії Декларування можна ознайомитись на офіційному порталі ДФС України в банері «Декларування 2015» www.sfs.gov.ua.

Здаємо Податковий розрахунок № 1-ДФ за І квартал за новою формою

Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015, № 4"Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку" затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок його заповнення і подання податковими агентами.

Податковий розрахунок має два розділи:

- розділ І (без змін), в якому податкові агенти відображають, суми нарахованих (виплачених) доходів (як оподатковуваних, так і неоподатковуваних) та суми нарахованого (перерахованого) податку на доходи фізичних осіб ;

- розділ II, в якому податкові агенти вказують загальну суму доходів у вигляді процентів, виграшів (призів) у лотерею та загальну суму податку. Крім того податкові агенти відображають інформацію про військовий збір (загальні суми нарахованих та виплачених доходів, з яких утримано військовий збір, загальну суму нарахованого та перерахованого до бюджету військового збору). Відомості про кожну фізичну особу, якій нараховано такі доходи, не зазначаються.

Оновлена наказом № 4 Форма податкового розрахунку № 1 ДФ подається окремо за кожний звітний квартал протягом 40 календарних днів, що настають за останнім ка­лендарним днем звітного кварталу. Кінцевий термін подання Податкового розрахунку за І квартал 2015 року - 12 травня 2015 року

Наказ набирає чинності з 01 квітня 2015 року. Звертаємо увагу, що наказ Міністерства доходів і зборів України від 21 січня 2014 року N 49 втрачає чинність.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі