Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-04-08 19:03 Подобається

УВАГА ПЛАТНИКІВ!

В зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І квартал) формування податко- вого кредиту у платників ПДВ відбувається на підставі електронних податкових наклад- них та обмежених випадках готівкових розрахунків/ документів (п.198.6 ст. 198 Кодексу) і податкових накладних, які складені постачальником товарів/ послуг у січні 2015 року.

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (п.198.3 ст.198 Кодексу).

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання.

З урахуванням змін, внесених до пункту 198.6 статті 198 розділу V Кодексу, з 1 січня 2015 року втратила чинність норма щодо збереження права на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту виключно шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, з урахуванням вимог пункту 198.2 статті 198 розділу V Кодексу.

Таким чином, до складу податкового кредиту декларації з ПДВ за січень п. р. платник не має права включити суми ПДВ по податкових накладних минулих періодів.

Приклади виправлення показників січня 2015 року:

Якщо платником податку податковий кредит січня 2015 року сформовано за рахунок податкових накладних минулих звітних періодів (наприклад: вересня 2014 року у сумі ПДВ 20 000 грн.) приведення у відповідність показників січня п.р. із позитивним значенням декларування ПДВ відбувається двома способами:

- самостійно платником;

- за результатами перевірки контролюючого органу.

У разі самостійного виправлення показників шляхом подання уточнюючого розрахунку за січень п.р. (ст. 50 Кодексу):

платник сплачує ПДВ всього 20 600 грн., з якої

- сума недоплати - 20 000 грн.

- штраф у розмірі 3 відсотки - 20 000 *3% = 600 грн.

У разі перевірки контролюючого органу:

платник сплачує ПДВ всього 25 000 грн., з якої

- донараховану суму ПДВ - 20 000 грн.

- штраф у розмірі 25 відсотків - 20 000 грн. *25% = 5000 грн.

Таким чином, оптимальний варіант збереження обігових коштів платника – самостійне виправлення помилки.

Шановні платники ! Скористайтесь податковим компромісом!

ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу суб'єктів господарювання на те, що до граничного терміну подачі платниками уточнюючих розрахунків або заяв з метою застосування податкового компромісу залишилось 9 календарних днів.

Податковий компроміс – режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Податкові зобов’язання суб’єкту господарювання доведеться сплатити до бюджету у розмірі 5 відсотків від суми заниження податкового зобов’язання. Інша частина 95 відсотків вважається погашеною за наслідками досягнення податкового компромісу. При цьому штрафні санкції до платника податків не застосовуються, а пеня відповідно не нараховується.

Березневі надходження збагатили місцеві бюджети Дніпропетровщини більш, як на мільярд гривень

Доходи місцевих бюджетів Дніпропетровської області за березень 2015 року склали 1 млрд. 087 млн. грн., що на 56,6%, або на 392,9 млн. грн. більше рівня 2014 року.

З початку ж року до місцевих скарбниць Дніпропетровського регіону фіскальні органи області зібрали 2 млрд. 785,2 млн. грн. Це на 550,3 млн. грн., або на 24,6%, більше надходжень першого кварталу 2014 року.

Найбільшу питому вагу в доходах місцевих бюджетів Дніпропетровщини займає податок на доходи фізичних осіб – понад 45 відсотків, якого з початку року зібрано 1млрд. 269,4 млн. грн. За рахунок плати за землю кошики місцевих бюджетів області поповнилися на 541,0 млн. грн., його частка в доходах місцевих бюджетів складає майже 20 відсотків. Податку на прибуток суб’єктами господарювання сплачено 393,3 млн. грн., питома вага платежу становить 14,1 відсотків.

«В області позитивні тенденції щодо стабільності фінансування місцевих громад вдається зберегти завдяки сумлінності дніпропетровських платників та їх розумінню, що для реального здійснення економічних перетворень, насамперед, необхідні фінансові ресурси», - зазначив начальник Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів.

Податківці розказують про реєстрацію РРО

Тук на нещодавній зустрічі керівництва ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська з платниками податків району, Начальник ДПІ Віктор Саранцев повідомив платникам податків, що відповідно Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій № 417 для реєстрації РРО суб’єкт господарювання подає до податкової інспекції:

- заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО;

- копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, чи іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО;

- копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО;

- копію договору суб’єкта господарювання з Центром сервісного обслуговування про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Реєстраційна заява має бути підписана керівником суб’єкта господарювання або фізичною особою - підприємцем із зазначенням дати подання. Усі розділи реєстраційної заяви підлягають обов’язковому заповненню.

Копії документів засвідчуються підписом керівника суб’єкта господарювання або особистим підписом фізичної особи - підприємця.

У разі подання реєстраційної заяви в паперовому вигляді суб’єктом господарювання пред’являються оригінали відповідних документів.

При поданні реєстраційної заяви в електронному вигляді оригінали таких документів пред’являються в податковій інспекції разом із довідкою ЦСО про опломбування РРО та актом введення в експлуатацію.

Оригінали документів, крім реєстраційної заяви, повертаються суб’єкту господарювання, а копії залишаються в податковій інспекції.

Суб’єкти господарювання, включені до системи подання податкових документів в електронному вигляді, можуть подавати реєстраційні заяви в електронній формі засобами телекомунікаційного зв’язку з дотримання вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронний цифровий підпис».

Порядок та строки розгляду реєстраційних заяв, поданих в електронному вигляді, є такими самими, як і для реєстраційних заяв, поданих у паперовому вигляді.

У разі подання заяви в електронному вигляді суб’єкт господарювання може отримати довідку про резервування фіскального номера РРО та копію реєстраційного посвідчення засобами телекомунікаційного зв’язку на адресу своєї електронної пошти. Для цього в реєстраційній заяві суб’єкт господарювання зазначає спосіб отримання таких документів: в електронному вигляді на електронну пошту, адресу якої зазначено в заяві, або безпосередньо в органі доходів і зборів.

У разі відсутності підстав для відмови в реєстрації РРО посадова інспекції не пізніше двох робочих днів з дня надходження документів приймає рішення про можливість реєстрації РРО, формує та резервує фіскальний номер РРО в інформаційній системі та видає суб’єкту господарювання довідку про резервування фіскального номера РРО за формою № 2-РРО.

Довідка про резервування фіскального номера дійсна протягом п’яти робочих днів з дати її видачі / надсилання на адресу електронної пошти суб’єкта господарювання.

Протягом п’яти робочих днів з дати видачі/надсилання на адресу електронної пошти довідки про резервування фіскального номера суб’єкт господарювання повинен забезпечити переведення РРО у фіскальний режим роботи: занесення фіскального номера до фіскальної пам’яті РРО, персоналізацію та опломбування РРО в ЦСО.

Для завершення процедури реєстрації РРО до закінчення терміну дії довідки про резервування фіскального номера потрібно надати до ДПІ копію довідки про опломбування РРО та акт введення в експлуатацію РРО. У разі ненадання або несвоєчасного надання зазначених документів довідка про резервування фіскального номера вважається недійсною.

Після отримання належним чином оформлених документів посадова особа ДПІ не пізніше наступного робочого дня проводить реєстрацію РРО шляхом внесення даних до інформаційної системи та надає суб’єкту господарювання реєстраційне посвідчення РРО за формою № 3- РРО, що засвідчує реєстрацію РРО.

Датою реєстрації РРО, яка зазначається в реєстраційному посвідченні, є дата, що відповідає даті внесення даних до інформаційної системи.

До реєстраційного посвідчення вносяться записи щодо назви та адреси господарської одиниці, де використовується РРО, а також найменування ДПІ за адресою такої господарської одиниці та дати початку обліку РРО у цьому органі.

Актуальні питання деклараційної кампанії у 2015 році під час проведення Інтернет семінару

Нещодавно в ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС Дніпропетровській області відбувся Інтернет семінар. Платники податків спілкувалися із начальником управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС Дніпропетровській області Максимом Сидоровим та дізнавалися відповіді на актуальні запитання щодо порядку декларування доходів громадян у 2015 році та подання річної декларації про майновий стан та доходи.

Перелік найактуальніших питань та відповідей ми пропонуємо Вашій увазі нижче.

Скажіть будь-ласка, чи передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи фізичною особою?

Відповідно до статті 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 року №8073-Х неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку).

Згідно з пунктом 5 підрозділу 1 Розділу ХХ Податкового кодексу України, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктами 169.1.1 пунктом 169.1 статті 169 розділу IV Податкового кодексу України для відповідного року.

Розкажіть більш детально, куди, за якою формою та в які терміни необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи?

Декларацію слід подавати до органу ДФС за місцем податкової адреси платника податку, тобто за місцем реєстрації (по паспорту). Громадяни, які зобов’язані надати декларацію про майновий стан і доходи за 2014 рік, повинні це зробити не пізніше 30 квітня 2015 року.

Що ж до форми декларації про майновий стан і доходи, то вона затверджена наказом Міністерства фінансів України від 11.12.13 р. №793 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

Форму податкової декларації можна знайти на офіційному веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua), а подати декларацію можна не тільки на паперових носіях, але й засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису. Для зручності громадян Державною фіскальною службою запроваджено сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», який дозволяє заповнити декларацію в режимі он-лайн на веб-порталі служби.

Чи необхідно подавати річну декларацію про майновий стан і доходи, якщо фізична особа протягом звітного року отримувала доходи від декількох податкових агентів?

Відповідно до підпункту «є» пункту 176.1 статті 176 Податкового кодексу України, платники податку зобов’язані подавати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року у строки, передбачені Податковим кодексом України для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами одночасно двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року

Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб спадщина, яка отримана від фізичної особи, що не є членом сім’ї першого ступеня споріднення та за якою ставкою?

Згідно з підпунктом 174.2.2 пункту 174.2 статті 174 Податкового кодексу України вартість будь – якого об’єкта спадщини (подарунку), що успадковується спадкоємцями (обдарованими), які не є членами сім’ї спадкодавця (дарувальника) першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 Податкового кодексу України.

Враховуючи викладене вище, фізичні особи – резиденти, які отримують спадщину від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого ступеня споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків від вартості будь-якої спадщини.

За якою ставкою оподатковується дохід, отриманий фізичною особою від продажу майна у вигляді комп’ютерної техніки, станків, зварювальної техніки тощо?

Відповідно до підпункту 14.1.202 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України продаж (реалізація) товарів – це будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів.

Статтею 656 Цивільного кодексу України визначено, що предметом договору купівлі-продажу, зокрема, може бути товар, який є у продавця на момент укладення договору або буде створений (придбаний, набутий) продавцем у майбутньому.

Пунктом 164.1 статті 164 Податкового кодексу України передбачено, що базою оподаткування платника податку є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених розділом IV Податкового кодексу України.

Загальний оподатковуваний дохід – це будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору та інші доходи, крім зазначених у статті 165 Податкового кодексу України.

Згідно з пунктом 167.1 статті 167 Податкового кодексу України ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 - 167.6 Податкового кодексу України) у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (далі у цьому пункті мінімальна заробітна плата).

Якщо база оподаткування, яка визначена з урахуванням норм пункту 164.6 статті 164 розділу IV Податкового кодексу України щодо доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків.

Платники податку зобов’язані вести облік доходів і витрат в обсягах, необхідних для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу, у разі якщо такий платник податку зобов’язаний відповідно до розділу IV Податкового кодексу України подавати декларацію або має право на таке подання з метою повернення надміру сплачених податків, у тому числі при застосуванні права на податкову знижку.

Враховуючи викладене вище, якщо фізична особа, яка здійснює продаж товару, зокрема побутової техніки та електроніки, іншій фізичній особі, то дохід, отриманий від такого продажу, включається до складу загального оподатковуваного доходу платника податку та підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставками 15 (20) %.

Чи необхідно подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи фізичній особі, яка у звітному календарному році отримала дохід від продажу нерухомого майна, яке перебувало у власності платника податку понад три роки?

Відповідно до статті 172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Статтею 179 Податкового кодексу України визначено порядок подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації).

Відповідно до цього розділу обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема:

від податкових агентів, які згідно з розділом IV Податкового кодексу України не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом IV Податкового кодексу України;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до розділу IV Податкового кодексу України.

У разі якщо у звітному календарному році фізична особа отримала дохід від продажу не частіше одного разу нерухомого майна, визначеного пунктом 172.1 статтею 172 Податкового кодексу України, яке перебувало у власності платника податку понад три роки, така особа зобов’язана подати річну податкову декларацію.

Яким чином фізичній особі відобразити в річній декларації про майновий стан та доходи податок на доходи фізичних осіб при отриманні інвестиційного прибутку лише в декількох місяцях звітного року?

Порядок оподаткування інвестиційного прибутку встановлений пунктом 170.2 статті 170 Податкового кодексу України.

Облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат. Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку звітним періодом вважається календарний рік (підпунктом 170.2.1 пункту 170.2 статті 170 Податкового кодексу України)

Відповідно до підпункту 170.2.6 пункту 170.2 статті 170 Податкового кодексу України до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками такого звітного (податкового) року.

Загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами визначається як сума інвестиційних прибутків, отриманих платником податку протягом звітного (податкового) року, зменшена на суму інвестиційних збитків, понесених платником податку протягом такого року.

Згідно з підпунктом 170.2.2 пункту 170.2 статті 170 Податкового кодексу України інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що визначається із суми витрат на придбання такого активу з урахуванням норм підпунктів 170.2.4 - 170.2.6 пункту 170.2 статті 170 Податкового кодексу України (крім операцій з деривативами).

Запровадження обов’язку податкового агента для професійного торговця цінними паперами, включаючи банк, не звільняє платника податку від обов’язку декларування результатів усіх операцій з купівлі та продажу інвестиційних активів, здійснених протягом звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами, за винятком випадків, зазначених у підпункту 170.2.8 пункту 170.2 статті 170 Податкового кодексу України.

Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих від операцій з інвестиційними активами здійснюється у додатку 3 до податкової декларації про майновий стан і доходи. Форму та Інструкцію щодо її заповнення затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 року № 793 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 24.12. 2013 року за № 2179/24711.

При цьому, незалежно від кількості місяців, у яких протягом року було отримано інвестиційний прибуток, до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками такого звітного (податкового) року.

Стабільне надходження ЄСВ – гарантія соціального захисту громадян

Забезпечення своєчасних надходжень єдиного соціального внеску – один із основних напрямів роботи ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровська.. На обліку в податковій інспекції перебуває майже 16 тисяч платників єдиного соціального внеску. Із них біля 5 тисяч – юридичні особи та більше 11 тисяч – фізичні особи – суб’єкти господарювання. Як повідомила начальник відділу адміністрування єдиного внеску Вільховецька Наталія В’ячеславівна , з початку року від страхувальників надійшло в рахунок сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 60,1 мільйона гривень. За словами посадовця, стабільне надходження єдиного соціального внеску – це, насамперед, гарантія виконання державою зобов’язань щодо соціального захисту своїх громадян, адже саме ЄСВ забезпечує захист на випадок безробіття, професійних захворювань чи нещасних випадків та пенсію.

Нові умови застосування зниженої ставки єдиного внеску

Законом України від 02.03.2015, № 219-VIII "Про внесення змін до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі – Закон) щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці" внесено зміни щодо застосування понижуючого коєфіцієнту до ставки єдиного внеску. Законом передбачається застосування понижуючого коєфіцієнту при виконанні наступних вимог:

а) база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків в порівняні з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;

б) після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;

в) кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 відсотків середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік. Ця умова не застосовується до фізичних осіб – підприємців.

Проте, коефіцієнт не застосовується платниками єдиного внеску, які виплачують грошове забезпечення, але буде застосовуватись при нарахуванні заробітної плати (доходів) сумісникам.

Закон набрав чинності з 13 березня 2015 року.

Вибір за вами: особисто, поштою або «електронкою»

Як подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції – власний вибір громадянина. Зараз декларант може обрати для себе такі варіанти: в електронній формі, з дотриманням умови реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; особисто платником або уповноваженою на це особою.

Поштове відправлення слід здійснити за 10 днів до граничного терміну подання річної декларації для громадян – 20 квітня 2015 року, а при поданні в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому минає такий граничний термін, тобто 30 квітня 2015 року.

Для подання декларації «електронкою» громадяни можуть скористатися сервісом «Декларування он-лайн», який доступний на офіційному веб-порталі ДФС України. Для цього платникові потрібно безкоштовно отримати в Центрі обслуговування платників (Білецька 1, к. 122, довідки за телефоном: 23-53-61) електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення. Сервіс надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи, яку подають до інспекції фізичні особи – підприємці та громадяни. Заповнена декларація та додатки зберігаються у файл для направлення до податкової або друку.

Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2014 році, подається до 1 травня 2015 року до податкових інспекцій за місцем реєстрації.

Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. Така декларація подається упродовж всього року!

Уточнюючий розрахунок №1-ДФ з військового збору за періоди 2014 року не подаємо

Податковим агентам не потрібно подавати уточнюючий розрахунок за формою 1ДФ за періоди 2014 року з метою відображення військового збору та сум ПДФО з доходів у вигляді процентів.

Нагадуємо, що з 1 квітня 2015 року набрала чинності нова форма Податкового розрахунку №1-ДФ, яка, зокрема, доповнена розділом II ”Оподаткування процентів та військовий збір”.

У цьому розділі потрібно відображати загальні суми нарахованих та виплачених доходів, у вигляді процентів, виграшів (призів) у лотерею, а також утриманого та перерахованого податку на доходи фізичних осіб.

У рядку «Військовий збір» слід зазначити, крім сум нарахованих та виплачених доходів, загальну суму нарахованого та перерахованого військового збору. При цьому, у податковому розрахунку за ф. 1ДФ у розділі II, податкові агенти не будуть зазначати відомості про фізичних осіб, яким нараховані такі доходи.

Податковий розрахунок за оновленою формою подаватиметься за підсумками І кварталу 2015 року.

Вперше звіт про компенсацію середнього заробітку мобілізованим подаємо до 15 квітня

З 17 березня 2015 року набула чинності Постанова Кабміну, якою затверджено Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям в межах середнього заробітку працівників, покликаних на військову службу при мобілізації, в особливий період. Відповідна постанова № 105 затверджена 4 березня 2015 року.

Що ж до оподаткування такої компенсації, то відповідно до ст.165.1.1 Податкового кодексу, виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, не оподатковуються.

Також вказані компенсаційні виплати не будуть базою нарахування та утримання єдиного соціального внеску.

Перший звіт про компенсацію середнього заробітку мобілізованим за березень 2015 року підприємства подають в орган соціального захисту населення до 15 квітня поточного року.

Щодо порядку заповнення окремих розділів та додатків до декларації акцизного податку

З 30 січня 2015 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14, яким затверджено форму декларації акцизного податку та Порядок її заповнення.

Формою декларації передбачено загальну частину, що містить обов’язкові реквізити платника акцизного податку, та шість розділів (А,Б,В,Г,Ґ,Д), що складаються та подаються платниками залежно від виду господарської діяльності, а також додатки - розрахунки суми акцизу для обчислення податку залежно від виду підакцизних товарів.

Відмітка про конкретні розділи та додатки до декларації, які подаються платником податку, відображається на останньому аркуші декларації шляхом проставляння позначки «х» та зазначення кількості примірників та кількості сторінок. Декларація також містить розділ, який заповнюється працівниками податкової інспекції після подання декларації.

Усі показники у декларації проставляються у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.

Платником заповнюються та подаються лише ті розділи декларації, які відповідають його видам господарської діяльності та видам підакцизних товарів (продукції), операції з якими здійснюються платником, а також заповнюються додатки до кожного розділу.

Автоматичне відшкодування ПДВ: нюанси

При розрахунку показника залишкової балансової вартості необоротних активів для ПДВ-відшкодування, мають бути враховані відповідні показники розділу 1 Балансу "Необоротні активи".

Державна фіскальна служба України у листі від 06.03.2015 р. №4684/6/99-99-19-03-02-15 наголосила, що при розрахунку показника залишкової балансової вартості необоротних активів, який є одним із критеріїв для отримання платником автоматичного бюджетного відшкодування, мають бути враховані відповідні показники розділу 1 Балансу "Необоротні активи", у тому числі і з урахуванням вартості незавершених капітальних інвестицій.

Разом з тим при визначенні права на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку мають бути враховані такі вимоги:

а) платники ПДВ здійснюють операції, до яких застосовується нульова ставка (питома вага яких протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40 % загального обсягу поставок (для платників податку з квартальним звітним періодом - протягом попередніх чотирьох послідовних звітних періодів)

або

б) здійснили інвестиції в необоротні активи у розмірах не менше ніж 3 мільйони гривень протягом останніх 12 календарних місяців. Платникам податку, які отримали право на автоматичне бюджетне відшкодування виходячи із цього критерію, сума такого відшкодування сукупно не може перевищувати суму податку, сплачену у складі вартості придбаних (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України)/споруджених необоротних активів незалежно від того, чи були вони введені в експлуатацію.

Триває конкурс дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини»

Наближається до фінішної прямої перший етап конкурсу дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини», покликаний виховувати культуру сумлінного платника у школярів та ознайомити їх з професією фахівця податкової та митної справи. Про це нагадує начальник сектору комунікаційДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська.

Перший етап конкурсу відбувається на районному рівні. Участь у ньому беруть дві категорії учнів загальноосвітніх навчальних закладів: 9-11 та 12-15 років. Прийом робіт ще триватиме до 10 квітня 2015 року. Для участі у конкурсі приймаються індивідуальні творчі роботи за трьома напрямками: художні твори (малюнки), комп’ютерна графіка (комп’ютерна анімація) та літературні твори.

В подальшому протягом травня відбудеться другий етап конкурсу на регіональному рівні, де визначатимуться найкращі учнівські роботи серед надісланих з районів. Автори робіт, які посядуть перші місця на даному етапі, візьмуть участь на Всеукраїнському рівні протягом червня-серпня поточного року.

Роботи на конкурс подаються до Центру обслуговування платників за адресою: вул.. Шаумяна, 5, к. 104. Довідки за телефоном:370-25-06.

Вартість подарунків, що не перевищує 609 грн, військовим збором не обкладається

Державна фіскальна служба України у листі від 13.03.2015 р. № 5346/6/99-99-17-03-03-15 повідомляє, що оскільки до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку у 2015 році не включається сума пенсії, у розмірі 3 654 грн. (1 218 гривень х 3), вартість дарунків, яка не перевищує розмір 609 грн., та сума виплат, що здійснюються за рішенням професійної спілки на користь члена такої професійної спілки, яка не перевищує розмір 1 710 грн., то сума таких доходів не є об'єктом оподаткування військовим збором.

Разом з цим, якщо такі суми перевищують у 2015 році зазначені розміри, то частини таких перевищень включаються до загального місячного (річною) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковуються військовим збором за ставкою 1,5 %.

Квартира у подарунок: подавати декларацію чи ні

Правила оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину або дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, встановлено ст. 174 Податкового кодексу.

Так, вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, оподатковується за нульовою ставкою. При цьому членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, в тому числі усиновлені. Таким чином, дарунок від батька не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Статтею 176 зазначеного Кодексу передбачено, що платник податків зобов’язаний подавати Податкову декларацію за встановленою формою у визначені строки у випадках, коли відповідно до норм розділу ІV цього Кодексу таке подання є обов’язковим.

Водночас згідно з ст. 179 Податкового кодексу обов’язок платника податку щодо подання Податкової декларації вважається виконаним і Податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими було сплачено податок.

Отже, оскільки в результаті прийняття квартири в дарунок від батька податок на доходи фізичних осіб не сплачується, а у платника податку відсутні підстави для подання Податкової декларації.

Щодо нового сервісу від ДФС

З 1 лютого 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають всі накладні та розрахунки коригування кількісних та вартісних показників до неї. Це не залежить від суми ПДВ в одній податковій накладній та/або розрахунку коригування.

З метою поліпшення процесу подання податкових документів, впровадження електронних сервісів та розвитку електронного документообігу, а також уніфікації форматів документів ДФС розробляє та оприлюднює на офіційному веб-порталі формати електронних документів.

Зокрема, фіскальною службою розроблено новий електронний сервіс для платників податків, який надає їм змогу за запитом безоплатно отримувати відомості про податкові накладні та / або розрахунки коригування з Єдиного реєстру податкових накладних.

Крім того, покупці мають можливість отримувати з Реєстру електронні копії податкових накладних розрахунків коригування, які зареєстрували їх контрагенти – постачальники.

Щоб отримати таку накладну покупцю необхідно надіслати в електронному вигляді запит до Реєстру. В результаті він отримає повідомлення про реєстрацію податкової накладної в електронному вигляді.

Зазначимо, що податкова накладна, складена в електронному вигляді, та отримана з Реєстру покупцем, вважається такою, що отримана від постачальника.

Нагадуємо, що термін реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН не змінився та становить 15 календарних днів з дати складання податкової накладної/розрахунку коригування.

Частину відсотків сплачених за іпотечним кредитом можна повернути

Зокрема, платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.

При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.

Таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

Нагадуємо, що для реалізації права на податкову знижку за наслідками 2014 року необхідно заповнити та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня включно.

Новий порядок отримання послуг електронного цифрового підпису уже в дії

У зв’язку з набранням чинності нової редакції Регламенту АЦСК ІДД ДФС, діє оновлений порядок отримання послуг електронного цифрового підпису.

Так, при заповненні реєстраційних документів заявнику необхідно зазначати свої контактні дані, зокрема контактний номер телефону та діючу електронну адресу, які дозволяють зв’язатися з ним (п. 5.1 Регламенту АЦСК ІДД ДФС).

Звертаємо вашу увагу, якщо по ключі звертається та отримує довірена особа, то разом із комплектом реєстраційних документів необхідно надати конверти з розрахунку один конверт для одного носія особистого ключа підписувача. Таким чином, ми уникнемо доступу сторонніх осіб до ключової інформації.

Ненадання контактного номеру телефону та/або діючої електронної адреси, а також ненадання достатньої кількості конвертів для носіїв ключової інформації підписувачів (у разі звернення довіреної особи) є підставою для прийняття рішення про відмову в наданні послуг електронного цифрового підпису.

Діяльність неприбуткових організацій у 2015 році: податок на прибуток підприємств

З 01 січня 2015 року змінено порядок оподаткування податком на прибуток неприбуткових установ та організацій.

Так, починаючи з 1 січня 2015 року платниками податку на прибуток є суб’єкти господарювання – юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім:

1) бюджетних установ;

2) громадських об’єднань, політичних партій, релігійних, благодійних організацій, пенсійних фондів, метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій.

Тобто підприємства, установи та організації, які мають статус неприбуткових з 2015 року уже не є платниками податку на прибуток.

До неприбуткових підприємств, установ та організацій належать підприємства, установи та організації, основною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження благодійної діяльності та меценатства і іншої діяльності, передбаченої законодавством.

З метою оподаткування податком на прибуток фіскальний орган веде реєстр всіх неприбуткових установ та організацій,

При цьому, установи та організації не є платниками податку на прибуток лише після їх внесення фіскальним органом до Реєстру неприбуткових організацій та установ.

До внесення змін до Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом МФУ від 24.01.2013 №37, неприбуткові організації, які станом на 31.12.2014 внесені до Реєстру та відповідають умовам, визначеним для неприбуткових організацій, продовжують використовувати статус неприбутковості та не є платниками податку на прибуток.

Зазначена норма передбачена пп. 133.1.1 ст. 133 Податкового кодексу України.

Розрахунки за експортно-імпортними операціями у сфері ЗЕД

Починаючи з 04.03.2015 на період до трьох місяців (до 03 червня 2015 року включно) розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів (робіт, послуг) здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів.

Тобто знову продовжено скорочені терміни розрахунків за експортно-імпортними операціями з 180 до 90 календарних днів.

Отже термін зарахування виручки в іноземній валюті на валютні рахунки в банках за експортними операціями і відстрочення поставки товарів з моменту здійснення авансового платежу за імпортними операціями не повинен перевищувати 90 календарних днів.

Зазначена норма передбачена Постановою Правління НБУ від 03.03.2015 року № 160 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України». Постанова набирає чинності з 04 березня 2015 року і діє до 03 червня 2015 року включно.

Запрошуємо громадян задекларувати свої доходи за 2014 рік, а також скористатися правом на податкову знижку

Нагадуємо, що в обов'язковому порядку подати декларацію повинні ті громадяни, які отримували минулого року доходи не від податкових агентів, та доходи, з яких не утримувався податок.

Подати декларацію необхідно до 30 квітня включно. А право на отримання податкової знижки діє упродовж всього року.

Пам'ятайте, податок від кожної задекларованої гривні піде до місцевого бюджету, а отже на розвиток міста та району!

Зміни в НКУ: військовий збір, НДФЛ і рентна плата

13 березня 2015 року набули чинності окремі норми Закону України "Про внесення змін у Податковий кодекс України" від 02.03.2015 г. № 211- VІІІ.

Зміни щодо обкладання військовим збором

У відповідність із пп. 1.7 п.16 1 підрозділу 10 роздягнула XX НКУ, звільняються від обкладання військовим збором доходи, які згідно роздягнула ІV ПКУ не включаються в загальний оподатковуваний дохід фізичних осіб (не підлягають оподатковуванню, обкладаються податком по нульовій ставці), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 НКУ.

Таким чином, обкладанню військовим збором будуть підлягати наступні види доходів, які не обкладаються НДФЛ:

• відсотки, нараховані на цінні папери, емітовані Мінфіном, і на боргові зобов'язання НБУ;

• дивіденди, які нараховуються на користь платника податку у вигляді акцій (часток, паїв), емітованих юридичною особою - резидентом, що нараховують такі дивіденди, за умови, що таке нарахування жодним чином не змінює пропорції (частки) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді емітента, і в результаті якого збільшується статутний фонд емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів;

• сума доходу, отримана платником податку за здане (продане) їм вторинна сировина, побутові відходи, лом кольорових металів, включаючи використані (виснажені) акумулятори електричні свинцево-кислотні (код 8548 10 21 00 згідно УКТ ВЭД), залишки й лом електричних акумуляторів з утримуванням свинцю (код 8548 10 91 00 згідно УКТ ВЭД) і лом дорогоцінних металів, проданий НБУ;

• доходи від операцій з валютними цінностями (крім цінних паперів), пов'язаних з переходом права власності на такі валютні цінності, за винятком доходів, оподатковування яких прямо передбачене іншими нормами НКУ;

• інвестиційний прибуток від операцій з борговими зобов'язаннями НБУ й казначейськими зобов'язаннями України, емітованими Мінфіном, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти.

Суми міжнародної благодійної допомоги переселенцям із зони АТО звільнені від обкладання НДФЛ

Окремо помітимо, що ст. 165 НКУ доповнена підпунктом 165.1.56, згідно з яким у загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника не включається сума (вартість) благодійної допомоги, виплаченої (наданої) міжнародними благодійними організаціями (їх філіями, представництвами), перелік яких визначається Кабміном, на користь:

- фізичних осіб, що проживають (, щопроживали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) АТО (за винятком територій, на яких органі державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють у повному обсязі свої повноваження), і/або, що вимушено покинули місце проживання у зв'язку із проведенням АТО в таких населених пунктах і взятих на облік в органах соцзащиты;

- фізичних осіб, що проживають на території АР Крим, що й вимушено покинули місце проживання у зв'язку з тимчасовою окупацією, узятих на облік.

Зміни щодо ставок рентної плати

Законом також передбачене збільшення ставки рентної плати з 20 % до 70 % на природний газ, переданий для потреб населення. Ця норма набуде чинності 1 квітня 2015 року.

Разом з тим при видобутку газу з нововведених свердловин (після 1 серпня 2014 року) і зареєстрованих у Державному реєстрі нафтових і газових свердловин протягом двох років з дати внесення таких свердловин до Реєстру буде застосовуватися понижувальний коефіцієнт у розмірі 0,55 від запропонованої ставки ренти. У цьому випадку ставка буде становити 38 % замість 70 %.

Змінений Порядок реєстрації платників ПДВ

Мінфін наказом від 02.02.2015 г. № 21 змінив діючий Порядок реєстрації платників ПДВ.

Відповідні зміни набули чинності 10 березня 2015 року.

Документ розроблений на виконання Закону від 28.12.2014 г. № 71- VІІІ і вносить наступні зміни:

- скорочується строк реєстрації платника ПДВ у контролюючому органі з 5 до 3 робочих днів з дати вступу реєстраційної заяви;

- дата реєстрації особи як платника ПДВ визначається за правилами, установленим п. 183.9 ПКУ;

- установлюється порядок реєстрації платника ПДВ за новими правилами спрощеної системи оподатковування, групам і ставкам єдиного податку, що передбачають або не передбачають сплату ПДВ.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі