До місцевого бюджету платники Красногвардійського району м.Дніпропетровська спрямували понад 62 мільйони гривень
За січень-березень 2015 року платниками Красногвардійського району м.Дніпропетровська спрямовано до місцевого бюджету 62,6 млн. грн., що на 11,9 млн.грн. більше, ніж за аналогічний період попереднього року, - про це під час засідання «круглого столу» з суб’єктами господарювання повідомила начальник ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Ганна Чуб.
Найбільше місцевий бюджет отримав податку на доходи фізичних осіб – 33,5 млн.грн., від плати за землю надійшло 8,8 млн.грн., що на 1,2 млн.грн. більше порівняно з відповідним періодом минулого року.
Суб'єкти малого і середнього підприємництва сплатили понад 10,6 млн.грн. єдиного податку, а це на 3,8 млн.грн. більше, ніж за січень-березень минулого року.
Також в ході засідання начальник ДПІ акцентувала увагу на термінах застосування податкового компромісу. Так до 16 квітня 2015 року бізнес має законний механізм податкового компромісу. Після цього наступає кримінальна відповідальність за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток та ПДВ. Ганна Чуб закликала присутніх скористатися можливістю виправити фінансову ситуацію.
Понад 111 млн. грн. ЄСВ надійшло до бюджету з початку поточного року від платників Красногвардійського району м.Дніпропетровська
«З початку 2015 року платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перераховано до бюджету 111,2 млн. грн.», – повідомив заступник начальника ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Денис Коренєв.
Своєчасна сплата ЄСВ – це стабільне наповнення бюджету і запорука вчасних виплат пенсій та соціальних гарантій громадянам.
Вкотре нагадуємо, що з початку року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року № 77-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», яким внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Так, введено визначення основного місця роботи, де основне місце роботи – це місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору, де знаходиться (оформлена) його трудова книжка, до якої вноситься відповідний запис про роботу.
З початку року податківцями виявлено більше 1300 неофіційно працюючих найманих працівників
Лише з початку 2015 року у Дніпропетровській області співробітниками фіскальної служби виявлено у 627 суб’єктів господарювання неофіційно працюючих найманих працівників.
Кількість працівників, які працювали без оформлення офіційних трудових відносин, що не дає жодних прав згідно трудового законодавства - більше 1300.
За результатами проведеної роботи та за рахунок оформлення трудових відносини з найманими особами роботодавцями забезпечено додаткові надходження з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску на загальну суму 1 млн. 014 тис. гривень.
Новації щодо надання документації з трансфертного ціноутворення на запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику
Відповідно до норм підпунктів 39.4.7 і 39.4.8 п. 39.4 ст. 39 Кодексу (у редакції, що діяла до 01.01.2015) для різних категорій платників було встановлено окремі вимоги для подання документації на запит центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Платники податків (крім великих платників податків) були зобов'язані подати первинну документацію щодо окремих контрольованих операцій та іншу документацію (сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі), якими вони можуть обґрунтувати відповідність договірних цін вказаної контрольованої операції рівню звичайних цін протягом місяця з дня, що настає за днем надходження запиту.
Великі платники податків були зобов'язані подати документацію (сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі), яка повинна містити інформацію із переліку, встановленого підпунктом 39.4.8 п. 39.4 ст. 39 Кодексу протягом двох місяців з дня, що настає за днем надходження запиту.
Новою редакцією статті 39 Кодексу з 01.01.2015 правила подання платниками податків документації змінено та уніфіковано для всіх категорій платників. Згідно з підпунктом 39.4,4 п. 39.4 ст. 39 Кодексу (у редакції, що діє після 01.01.2015) на запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, усі платники податків протягом місяця з дня отримання запиту подають документацію, яка повинна містити інформацію, зазначену у підпункті 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 Кодексу.
З урахуванням Рішення Конституційного Суду України у справі № 1- рп/99 від 09.02.1999 (справа пре зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів), при направленні після 01.01.2015 Державною фіскальною службою України запитів платникам податків про надання документації з трансфертного ціноутворення щодо окремих контрольованих операцій, здійснених у 2013-2014 роках, платники податків та контролюючі органи зобов’язані застосовувати норми підпунктів 39.4.4 - 39.4.9 п. 39.4 ст. 39 Кодексу у редакції, що діє після 01.01.2015, тобто застосовувати норми, чинні на момент направлення запиту.
З початку 2015 року митницями ДФС порушено 2 690 справ про порушення митних правил
З початку поточного року митницями Державної фіскальної служби порушено 2 690 справ про порушення митних правил на суму понад 206,9 млн. грн. У 1 326 справах вилучено предмети правопорушень на суму понад 88,8 млн. грн.
За цей період виявлено 613 випадків переміщення через митний кордон України продовольчих товарів з порушенням митного законодавства на суму понад 10,83 млн. грн.
Під час переміщення промислових товарів порушення зафіксовано в 449 випадках на суму понад 47,6 млн. грн. Так, зокрема, виявлено 3 випадки незаконного переміщення через митний кордон України планшетів у кількості 7 одиниць на суму понад 76,72 тис. грн. та 12 випадків незаконного переміщення через митний кордон України смартфонів у кількості 45 одиниць на суму понад 597,95 тис. грн.
Крім того, протягом січня-лютого виявлено 121 випадок незаконного переміщення через митний кордон валюти на 21,24 млн. грн. та 41 випадок – переміщення транспортних засобів на понад 9,15 млн. гривень.
Митницями ДФС також розглянуто 841 справу про порушення митних правил та застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу на суму понад 13,04 млн. грн. На розгляд до суду передано 1 293 справи про порушення митних правил на суму понад 188,49 млн. грн.
За результатами розгляду справ судом прийнято рішення про конфіскацію безпосередніх предметів правопорушень на суму понад 46,55 млн. грн. Крім цього, накладено штрафів на суму понад 25,79 млн. грн.
Разом з тим, протягом січня – лютого 2015 року митниками вилучено 71 одиницю зброї та 127 одиниць набоїв. Всього у зазначений період зафіксовано 86 випадків виявлення зброї та боєприпасів. Також, за два місяці поточного року зафіксовано 138 випадків виявлення наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.
Забезпечене суспільство – це успішно проведена кампанія декларування
«До завершення кампанії декларування доходів громадян залишилось менше місяця. Фахівці податкової прагнуть створити для громадян максимально комфортні умови. Для цього проводиться масштабна інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення. Головною метою є підвищення якості обслуговування платників і забезпечення добровільного здійснення ними обов’язку щодо розрахунків з державою, адже квітуче майбутнє нашої держави залежить від інформованих та цілеспрямованих платників», - такими словами розпочав свою доповідь заступник начальника ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Денис Коренєв під час зустрічі з представниками бізнесу району.
Заступник начальника повідомив, що про свої статки вже повідомили 259 громадян району. Загальна сума задекларованих доходів склала майже 38 млн.грн., а до сплати визначено більше 757 тис. гривень податку.
«Це вже значні результати і ми чекаємо на більші результати від кампанії декларування доходів громадян, яка триває до 1 травня 2015 року», – зауважив Денис Коренєв.
Наразі, в ДПІ у Красногвардійського району м.Дніпропетровська створені усі можливі комфортні умови щоб громадяни – платники податків могли прийти до Центру обслуговування платників, отримати кваліфіковану допомогу спеціалістів, індивідуальні консультації з метою правильного заповнення декларації та подати її до територіального органу ДФС.
Також закликаємо усіх сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно подати декларацію.
Шановні платники ! Скористайтесь податковим компромісом!
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу суб'єктів господарювання на те, що до граничного терміну подачі платниками уточнюючих розрахунків або заяв з метою застосування податкового компромісу залишилось часу до 16 квітня.
Податковий компроміс – режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Податкові зобов’язання суб’єкту господарювання доведеться сплатити до бюджету у розмірі 5 відсотків від суми заниження податкового зобов’язання. Інша частина 95 відсотків вважається погашеною за наслідками досягнення податкового компромісу. При цьому штрафні санкції до платника податків не застосовуються, а пеня відповідно не нараховується.
Контакт-центр ДФС на зв’язку з платниками
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує платників про функціонування Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу Державної фіскальної служби України.
Завдяки роботі «ЗІР», який є загальноукраїнським, у закарпатців є можливість отримати своєчасну, достовірну і повну довідкову інформацію з податкових, митних та питань про єдиний соціальний внесок.
Інформаційне наповнення «ЗІР» здійснюється за результатами звернень платників до Контакт-центру (щорічно понад 1 млн. звернень) та з метою зменшення витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою.
Зазначимо, що у розділах «ЗІР» функціонують такі блоки: «Запитання-відповіді з Бази знань», «Нормативні та інформаційні документи» та «Письмові консультації». Інформація систематизована тематично: оподаткування; митна справа; ЄСВ; електронний цифровий підпис. Варто відмітити, що ресурс передбачає можливість надання пропозицій з технічних питань його роботи шляхом використання «Форми зворотного зв’язку», розміщеної в рубриці «Про ресурс».
Скористатися послугою можна за електронною адресою або через веб-портал ДФС України, розділ «Інформаційно – довідковий ресурс». Крім цього, відповіді на запитання платників надаються працівниками Контакт-центру з 8:00 до 20:00 год. (крім суботи та неділі) за тел. 0 800 501 007 (зі стаціонарних телефонів безкоштовно).
Чи має право на податкову знижку фізична особа, яка скористалася умовами молодіжного житлового кредиту?
Платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валюті, фактично сплачених протягом звітного податкового року.
Якщо умовами молодіжного житлового кредиту передбачено повну або часткову компенсацію за рахунок бюджетних коштів відсотків за таким кредитом, то претендувати на податкову знижку одержувач такого молодіжного кредиту може тільки в частині особисто сплачених ним процентів, але при дотриманні інших умов, виконання яких є обов’язковим для отримання права на податкову знижку. При повній компенсації процентів за кредитом за рахунок бюджетних коштів платник податку не має законодавчих підстав на податкову знижку за таким кредитним договором.
З метою отримання податкової знижки декларація подається до 31 грудня 2015 року. У разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Нагадуємо, що перелік витрат платника, дозволених до включення до податкової знижки, визначено ст. 166 Податкового кодексу України.
Порядок визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом з метою нарахування податкової знижки регулюється ст. 175 Податкового кодексу України.
Як подавати декларацію з акцизного податку, якщо різні коди КОАТУУ
Суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів декларацію з акцизного податку подають до фіскального органу, що обслуговує адміністративно-територіальну одиницю (за кодом КОАТУУ), на якій розташовано пункт продажу підакцизних товарів, а саме:
- якщо один або декілька пунктів продажу товарів знаходяться в одній адміністративно-територіальній одиниці (тобто за одним кодом КОАТУУ), то декларація подається до органу фіскальної служби, що обслуговує цю адміністративно-територіальну одиницю;
- якщо декілька пунктів продажу товарів, знаходяться у різних адміністративно-територіальних одиницях (тобто мають різні коди КОАТУУ), але ці адміністративно-територіальні одиниці обслуговуються одним органом фіскальної служби (наприклад, об'єднана ДПІ), то декларація подається до одного органу фіскальної служби, що обслуговує відповідні адміністративно-територіальні одиниці з різними кодами КОАТУУ.
- якщо декілька пунктів продажу товарів знаходяться у різних адміністративно-територіальних одиницях (тобто мають різні коди КОАТУУ), при цьому кожна адміністративно-територіальна одиниця обслуговується окремим фіскальним органом, декларація подається до кожного фіскального органу, що обслуговує відповідну адміністративно-територіальну одиницю за місцем продажу підакцизних товарів.
Зазначений порядок роз’яснено листом ДФС України «Щодо порядку декларування акцизного податку» від 23.02.2015 №6036/7/99-99-19-03-03-17.
Стосовно проведення реєстрації РРО
З 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі.
При цьому, податковим законодавством передбачено мораторій на перевірки платникам єдиного податку, які використовують у своїй діяльності РРО, а саме платники єдиного податку ІІ і ІІІ груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року почали застосовувати у власній господарській діяльності РРО (зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи), звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування таких РРО з дати такого застосування до 1 січня 2017 року. Тож не зволікайте з придбанням та реєстрацією касової техніки.
Стосовно проведення реєстрації РРО можна звертатися безпосередньо до працівників ЦОП або за тел. (056) 377-46-18. Адреса ЦОП ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська: м.Дніпропетровськ, вул. Театральна, 1а. Режим роботи: понеділок, середа, п’ятниця: з 09.00 до 18.00 год.; вівторок, четвер: з 9.00 до 20.00 год.; субота: з 9.00 до 16.00 год.
У Дніпропетровській області ведеться активна робота по сплаті акцизного збору з роздрібного продажу
У Дніпропетровській області 2908 суб’єктів господарювання у своїй роботі використовують реєстратори розрахункових операцій, які реалізують підакцизну групу товарів з використанням 7 тисяч 397 реєстраторів розрахункових операцій. У зв’язку із внесенням змін до низки законодавчих актів з питань оподаткування, зокрема щодо сплати акцизного збору з роздрібного продажу, на теперішній час з центрами сервісного обслуговування РРО організована робота щодо перепрограмування РРО відповідно до норм чинного законодавства.
Так, власниками РРО, на яких відображається роздрібний продаж підакцизних товарів вже перепрограмовано 3 тисячі 947 контрольно-касових апаратів, що складає 53 відсотки від їх загальної кількості.
За результатами фактично проведених перевірок у 2014 році суб’єктів господарювання, які у своїй роботі використовують РРО до бюджету надійшло майже 250 тисяч гривень.