Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-04-08 19:05 Подобається

З початку року 85,3 тис. платників отримали безкоштовні цифрові підписи від ДФС

З початку поточного року Акредитованим центром сертифікації ключів ДФС безкоштовно видано 244 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. Їх власниками стали 85,3 тис. платників податків.

Понад 132 тис. електронних ключів отримали фізичні особи. За вказаний період клієнтами Центру стали 60 тис. таких платників.

Власниками цифрових підписів від ДФС серед юридичних осіб стали 25,3 тис. осіб, яким видано 111,8 тис. посилених сертифікатів.

Нагадаємо, що у зв’язку зі зміною найменування АЦСК ІДД ДФС сформовано нові технологічні сертифікати центру та серверів центру, які необхідно додати до файлового сховища програмного забезпечення, що використовується для накладення електронного цифрового підпису на електронні документи.

Завантажити повний перелік актуальних технологічних сертифікатів АЦСК ІДД ДФС можна у розділі «Сертифікати АЦСК»офіційного інформаційного ресурсу.

До уваги платників єдиного податку!

Відповідно до прийнятого Закону України від 02 березня 2015 №211-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України” (далі – Закон №211) внесено доповнення підпунктом 1.7 до пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (далі – Кодекс), яким тимчасово запроваджено військовий збір.

Зокрема, згідно з п.п. 1.7. “Звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 Кодексу”.

Оскільки, підпунктом 165.1.36 пункту 165.1 статті 165 Кодексу встановлено що, дохід фізичної особи – підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно із спрощеною системою оподаткування не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, то відповідно категорія осіб, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування звільняються від нарахування та сплати військового збору.

Майже 2,6 тис. платників податків звернулися до ДФС із заявами щодо податкового компромісу

Протягом січня-березня поточного року майже 2,6 тис. платників податків вирішили скористатися законодавчим механізмом щодо досягнення податкового компромісу. Вони подали до органів ДФС понад 3,2 тис. заяв.

В результаті досягнення податкового компромісу до бюджету вже надійшло 261,5 млн. гривень.

Нагадуємо, що скористатися податковим компромісом платники податків можуть до 16 квітня поточного року включно. Отримати роз’яснення щодо особливостей застосування цього механізму можна в контакт-центрі ДФС України. Протягом січня-березня фахівцями центру вже надано 931 відповідь на запитання платників податків щодо зазначеної тематики.

Довідково:

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу», який Верховна Рада України ухвалила 25 грудня 2014 року, набув чинності 17 січня 2015 року.

Відповідно до закону, при застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95 відс. такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться.

Щодо оподаткування компенсаційних виплат

Частиною 3 ст. 119 КЗпП виділені окремо гарантії для працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, але не більше одного року, а саме за такими працівниками зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Кабінет Міністрів України постановою від 04 березня 2015 року № 105 затвердив Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (далі – Порядок), який набрав чинності з 17 березня 2015 року. Цим Порядком визначено механізм виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2501350 „Компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період”.

Відповідно до п. 3 Порядку № 105 бюджетні кошти спрямовуються підприємствам, установам, організаціям на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку працівникам, які працювали на таких підприємствах, в установах, організаціях на час призову на військову службу, не більше одного року.

Виплата компенсації проводиться підприємствами, установами, організаціями у строки, визначені ст. 115 Кодексу законів про працю (п. 6 Порядку № 105).

Тобто, з метою виконання гарантій передбачених частиною 3 ст. 119 КЗпП, зокрема, виплати працівникам компенсації у межах середнього заробітку, роботодавці визначають середню заробітну плату таких працівників як розрахункову величину, та інформують про її розмір органи соціального захисту населення, шляхом заповнення Звітів, доданих до Порядку. Після отримання коштів, передбачених у державному бюджеті, роботодавці проводять виплату компенсації у строки, визначені ст. 115 КЗпП.

Оподаткування, нарахування і сплата єдиного соціального внеску на компенсацію проводяться відповідно до Податкового кодексу України і Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” (п. 7 Порядку № 105).

Згідно із п.п. «и» п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Крім того, Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015, оподаткування військовим збором подовжено до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України (п. 161підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).

Згідно п.п. 1.7 п. 161 підрозділ 10 розділу ХХ Перехідних положень Кодексу від оподаткування військовим збором звільняються доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.

Враховуючи зазначене, дохід, отриманий працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, який виплачується роботодавцем за рахунок коштів державного бюджету у вигляді компенсації в межах середнього заробітку не включається до оподатковуваного доходу такого працівника.

Також, згідно з частиною сьомою ст. 7 Закону № 2464 не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Оскільки Порядок № 105 набув чинності з 17.03.2015, то в цілях звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та не нарахування і не утримання єдиного внеску на такі компенсаційні виплати, вказаний Порядок підприємствами, установами, організаціями застосовується починаючи з березня місяця.

УВАГА ПЛАТНИКІВ!

В зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І квартал) формування податко- вого кредиту у платників ПДВ відбувається на підставі електронних податкових наклад- них та обмежених випадках готівкових розрахунків/ документів (п.198.6 ст. 198 Кодексу) і податкових накладних, які складені постачальником товарів/ послуг у січні 2015 року.

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (п.198.3 ст.198 Кодексу).

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання.

З урахуванням змін, внесених до пункту 198.6 статті 198 розділу V Кодексу, з 1 січня 2015 року втратила чинність норма щодо збереження права на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту виключно шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, з урахуванням вимог пункту 198.2 статті 198 розділу V Кодексу.

Таким чином, до складу податкового кредиту декларації з ПДВ за січень п. р. платник не має права включити суми ПДВ по податкових накладних минулих періодів.

Приклади виправлення показників січня 2015 року:

Якщо платником податку податковий кредит січня 2015 року сформовано за рахунок податкових накладних минулих звітних періодів (наприклад: вересня 2014 року у сумі ПДВ 20 000 грн.) приведення у відповідність показників січня п.р. із позитивним значенням декларування ПДВ відбувається двома способами:

- самостійно платником;

- за результатами перевірки контролюючого органу.

У разі самостійного виправлення показників шляхом подання уточнюючого розрахунку за січень п.р. (ст. 50 Кодексу):

платник сплачує ПДВ всього 20 600 грн., з якої

- сума недоплати - 20 000 грн.

- штраф у розмірі 3 відсотки - 20 000 *3% = 600 грн.

У разі перевірки контролюючого органу:

платник сплачує ПДВ всього 25 000 грн., з якої

- донараховану суму ПДВ - 20 000 грн.

- штраф у розмірі 25 відсотків - 20 000 грн. *25% = 5000 грн.

Таким чином, оптимальний варіант збереження обігових коштів платника – самостійне виправлення помилки.

Шановні платники ! Скористайтесь податковим компромісом!

ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу суб'єктів господарювання на те, що до граничного терміну подачі платниками уточнюючих розрахунків або заяв з метою застосування податкового компромісу залишилось 11 календарних днів.

Податковий компроміс – режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Податкові зобов’язання суб’єкту господарювання доведеться сплатити до бюджету у розмірі 5 відсотків від суми заниження податкового зобов’язання. Інша частина 95 відсотків вважається погашеною за наслідками досягнення податкового компромісу. При цьому штрафні санкції до платника податків не застосовуються, а пеня відповідно не нараховується.

Про сервіс ДФС України «Пульс»

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співро- бітників податкової безпосере- дньо керівництву служби. Завдяки «Пульсу» представники бізнесу, в тому числі і суб’єкти ЗЕД, мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників Державної фіскальної служби керівництво відомства та оперативно вирішити суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Номер цілодобової телефонної лінії «Пульс»: (044) 284-00-07.

Разом з тим, управлінням власної безпеки Головного управління ДФС у Дніпропетровській області в ході профілактичних заходів щодо недопущення корупційних дій працівниками ДФС області проведено 137 лекцій та співбесід зі співробітникми та кандидатами на вступ до лав служби, матеріали про функціонування сервісу «Пульс» транслювались на 60 теле- та радіопрограмах. Перевірено 135 кандидатів на зайняття посад в підрозділах Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, з яких 3 відмовлено у призначенні на посаду.

Для підтримки бізнесу на Дніпропетровщині перевіряють лише ризикові суб’єкти господарювання

З метою збільшення надходжень до бюджету України і підтримки сумлінних платників області робота управління податкового та митного аудиту Головного управління ДФС у Дніпропетров- ській області спрямована на вжиття заходів в рамках Закону України від 25 грудня 2014 року №63-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу".

За наслідками прийнятих організаційних та контрольно-перевірочних заходів погашено 64,2 мільйони гривень донарахованих грошових зобов’язань за результатами податкового компромісу; 46,2 мільйонів гривень надійшло до бюджету за актами документальних перевірок.

Загалом, з початку 2015 року податківцями донараховано до бюджету на 17,4 мільйонів гривень більше, ніж за відповідний період минулого року.

Також, фахівцями фіскальної служби області постійно вживаються заходи для надходження до бюджету донарахованих сум, згідно закону щодо податкового компромісу. Цей закон надає суб’єктам господарювання можливість сплатити п’ять відсотків від сум податків, які у минулі роки були мінімізовані, а також надалі позбутися карної відповідальності за мінімізацію податків та продовжити сумлінну діяльність у сфері бізнесу.

Додаткова інформація з питань застосування податкового компромісу надається податковими інспекціями за місцем реєстрації

З 17 січня поточного року набув чинності Закон України від 25.12.2014 №63-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення подат- кових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу».

Він виник у відповідь на запит бізнесу, який хоче перегорнути сторінку і почати працювати прозоро. Податковий компроміс – це не зобов’язання, а право бізнесу. Враховуючи підписання Угоди про асоціацію з ЄС і ті можливості, які вона відкриває для українського бізнесу, цим інструментом скористається багато компаній.

Податковий компроміс це - звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов'язань по податку на прибуток підприємств і ПДВ за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням встановлених ПКУ строків давності.

Для цього платникові податків необхідно подати уточнюючий розрахунок, в якому визначити суму завищення податкового кредиту по ПДВ або суму завищення витрат з податку на прибуток.

Платнику податків необхідно сплатити 5% суми податку. Тобто, 95 відсотків суми відповідного податку вважатимуться погашеними.

ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що роз’яснення та додаткова інформація з питань застосування податкового компромісу надаються податковими інспекціями за місцем реєстрації.

Контактні телефони:

- ДПІ у Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська за тел. (056) 770-72-30. Координатор з даного питання Бланк Оксана Владиславівна тел. (056) 760-72-30.

- ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська за тел. (0562) 36-96-54. Координатор з даного питання - Кулик Олег Богданович тел.(056) 36-96-51.

- ДПІ у Жовтневому районі м.Дніпропетровська за тел. (056) 776-71-96. Координатор з даного питання - Артемьева Вікторія Леонідівна тел. (056) 776-71-96.

- ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська за тел. (056) 374-70-61. Координатор з даного питання Дем’яненко Тетяна Юріївна тел. (056) 374-70-84.

- ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська за тел. (0562) 34-28-70. Координатори з даного питання: Мазур Ольга Анатоліївна тел. (0562) 34-28-71.

- ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровська за тел. (056) 370-25-88. Координатори з даного питання: Зюзін Максим Іванович (056) 370-26-40, Сидоров Максим Борисович тел. (056) 370-25-69, Козак Юлія Олександрівна тел. 098-633-07-18.

- Лівобережна ОДПІ м. Дніпропетровська за тел. (056) 725-55-38. Координатор з даного питання Левченко Тетяна Григорівна тел. (056) 725-50-22.

- Дніпропетровська ОДПІ за тел. (056) 374-88-28. Координатор з даного питання Петрашку Олександр Олександрович тел. (056) 374-93-75.

- Дніпродзержинська ОДПІ за тел. (05692) 3-26-01. Координатори з даного питання: Корсун Вікторія Миколаївна тел. (05692) 3-26-01, Сидорчук Іван Сергійович тел. (0569) 53-40-21, Лебедева Евгенія Евгеніївна тел. (05692) 3-70-84, Попов Олег Миколайович тел. (05692) 3-86-33.

- Західно-Донбаська ОДПІ за тел. (05632) 3-01-23. Координатори з даного питання: Басова Ольга Борисівна тел. (05632) 3-41-04, Тімоніна Наталія Іванівна тел. (05632) 3-12-05.

- Новомосковська ОДПІ за тел. (05693) 7-70-92. Координатор з даного питання Ткачук Генадій Анатолійович тел. (05693) 7-70-92.

- Нікопольська ОДПІ за тел. (0562) 2-22-00. Координатори з даного питання: Гапіч Ірина Віталіївна (0562) 2-79-41, Лисенко Віта Іванівна тел. (0562) 2-22-87.

- Східно -Дніпровська ОДПІ за тел. (05639) 9-22-39. Координатор з даного питання Шевченко Ганна Іванівна тел. (05639) 9-22-39.

- Верхньодніпровська ОДПІ за тел. (05658) 6-05-12. Координатори з даного питання: Шовкун Олена Валентинівна тел. (05658) 6-05-12; Шмагуненко Марина Олексіївна тел. (05658) 3-19-69.

Верхньодніпровська ОДПІ (Криничанське відділення) за тел. (05654) 9-13-88. Координатор Неклеса Сергій Володимирович тел. (05654) 9-13-88.

Верхньодніпровська ОДПІ (Вільногірське відділення) за тел. (05653) 5-18-88. Координатор Шишлаков Борис Павлович тел. (05653) 5-18-88.

Верхньодніпровська ОДПІ (П”ятихатське відділення) за тел. (05651) 3-04-50. Координатор Дубінчук Олександр Олександрович тел. (05651) 3-04-50.

Верхньодніпровська ОДПІ (Жовтоводське відділення) за тел (05652) 3-35-39. Координатор Худолеев Генадій Федорович тел. (05652) 3-35-39.

- Криворізька південна ОДПІ за тел. (0564) 90-23-63. Координатори з даного питання: Крєтов Євгеній Юрійович тел. (0564) 90-37-85, Курлова Лариса Вікторівна тел. (0564) 92-84-90, Бабій Марина Миколаївна тел. (0564) 92-85-27.

- Криворізька північна ОДПІ за тел. (0564) 66-47-25. Координатори з даного питання: Воінов Владислав Володимирович тел. (0564) 66-47-25, Клюцковський Владислав Леонідович тел. (0564) 66-47-25.

- Криворізька центральна ОДПІ за тел. (056) 404-06-92. Координатор з даного питання Кудибін Віталій Вікторович тел. (056) 404-06-92.

На Дніпропетровщині 20 мешканців працювали два роки з «чистими» трудовими книжками

Однією з ДПІ фіскальної служби області проведена позапланова перевірка ТОВ "А" з питань своєчасності і повноти нараху- вання, утримання та перерахування до бюджету ПДФО та ЄСВ.

ТОВ "А", виробляючи метизну продукцію використовувало працю неоформлених працівни- ків. В рамках кримінального впровадження на підприємстві проведені обшуки, в ході яких вилучені трудові книжки, працюючих фізичних осіб без запису про прийняття на роботу.

В ході позапланової перевірки встановлено, що у податковій звітності за 2013-2014 роки будь-яка інформація стосовно цих осіб відсутня, а виплачена заробітня плата близько 500 тис. грн. не оподатковувалась податком на доходи фізичних осіб і єдиним соціальним внеском.

Загальна сума донарахувань за результатами перевірки склала 286,28 тис. грн. Матеріали перевірки передані для залучення до матеріалівкримінального впровадження.

Державною фіскальною службою Дніпропетровщини забезпечено майже 18 мільярдів гривень надходжень до бюджетів усіх рівнів

Державною фіскальною службою області за І квартал 2015 року до бюджетів усіх рівнів (з урахуванням єдиного соціаль- ного внеску) мобілізовано 17 мільярдів 878 мільйонів гривень.

До державного бюджету за І квартал поточного року мобілізовано 10 мільярдів 617,1 мільйонів гривень, що в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року більше на 4 мільярда 906,3 мільйонів гривень, або на 85,9 відсотків.

До місцевих бюджетів надійшло 2 мільярда 785,2 мільйона гривень, що на 550,5 мільйонів гривень або на 24,6 відсотків більше аналогічного періоду 2014 року.

Єдиного соціального внеску за І квартал 2015 року надійшло 4 мільярда 476 мільйонів гривень, що на 255,2 мільйонів гривень більше минулого року.

Надходження військового збору у І кварталі 2015 року склали217,5 мільйонів гривень.

У Дніпропетровській області ведеться активна робота по сплаті акцизного збору з роздрібного продажу

У Дніпропетровській області 2908 суб’єктів господарювання у своїй роботі використовують реєстра- тори розрахункових операцій, які реалізують підакцизну групу товарів з використанням 7 тисяч 397 реєстраторів розрахункових операцій. У зв’язку із внесенням змін до низки законодавчих актів з питань оподаткування, зокрема щодо сплати акцизного збору з роздрібного продажу, на теперішній час з центрами сервісного обслуговування РРО організована робота щодо перепрограмування РРО відповідно до норм чинного законодавства.

Так, власниками РРО, на яких відображається роздрібний продаж підакцизних товарів вже перепрограмовано 3 тисячі 947 контрольно-касових апаратів, що складає 53 відсотки від їх загальної кількості.

За результатами фактично проведених пеервірок у 2014 році суб’єктів господарювання, які у своїй роботі використовують РРО до бюджету надійшло майже 250 тисяч гривень.

З початку року податківцями виявлено більше 1300 неофіційно працюючих найманих працівників

Лише з початку 2015 року у Дніпропетровській області спів- робітниками фіскальної служби виявлено у 627 суб’єктів господарювання неофіційно пра- цюючих найманих працівників.

Кількість працівників, які працювали без оформлення офіційних трудових відносин, що не дає жодних прав згідно трудового законодавства - більше 1300.

За результатами проведеної роботи та за рахунок оформлення трудових відносини з найманими особами роботодавцями забезпечено додаткові надходження з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску на загальну суму 1 млн. 014 тис. гривень.

Сформовано нові технологічні сертифікати Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС

У зв’язку зі зміною найменування АЦСК ІДД ДФС сформовано нові технологічні сертифікати центру та серверів центру, які необхідно додати до файлового сховища програмного забезпечення, що використовується для накладення електронного цифрового підпису на електронні документи.

Завантажити нові технологічні сертифікати можна за цимпосиланням.

Завантажити повний перелік актуальних технологічних сертифікатів АЦСК ІДД ДФС можна у розділі «Сертифікати АЦСК» офіційного інформаційного ресурсу.

З ДФС України звільнено 193 працівники відповідно до Закону «Про очищення влади»

Процес люстраційної перевірки в ДФС України триває відповідно до вимог Закону України «Про очищення влади». З часу ухвалення закону станом на 30 березня 2015 року з Державної фіскальної служби України звільнено 193 працівники.

Зокрема, на підставі прямої норми законодавчого акту звільнено 108 працівників, у тому числі 66 осіб керівного складу центрального та обласних апаратів (включаючи 34 працівники підрозділів податкової міліції), 13 посадових осіб керівного складу податкових інспекцій (з них – 6 працівників податкової міліції), 29 осіб керівного складу митниць.

Ще до набуття чинності Закону «Про очищення влади» за власним бажанням звільнено 20 посадових осіб (у тому числі 2-х директорів департаментів, одного керівника підрозділу податкової міліції центрального апарату та 17 працівників податкової міліції центрального апарату й регіональних органів ДФС).

Після набуття чинності закону, але до початку термінів перевірки конкретних осіб, 43 працівники керівної ланки за власною ініціативою звільнились із територіальних органів Міндоходів.

За невідповідність вартості майна (майнових прав), вказаного (вказаних) у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, з органів ДФС вже звільнено 22 особи.

Варто зазначити, що процес кадрового очищення в податкових та митних органах розпочався ще у березні 2014 року до початку люстрації.

Так, до ухвалення закону з Міндоходів та ДФС України було звільнено 94 керівника із 108, або 87% (міністр і його заступники, 22 із 26 керівників департаментів центрального апарату, 23 з 28 керівників головних управлінь територіальних органів, 21 із 28 керівників слідчих підрозділів податкової міліції головних управлінь територіальних органів, 24 із 26 керівників митниць). Також звільнились більш як 6,5 тис. посадових осіб.

З початку 2015 року оперативниками ДФС виявлено 79 кримінальних правопорушень у сфері державних закупівель

За даними оперативних підрозділів Держаної фіскальної служби у січні - лютому 2015 року у сфері державних закупівель виявлено 79 кримінальних правопорушень, з яких 50 – відносно переможців тендерів. По 11 правопорушень виявлено відносно службових осіб замовників та постачальників переможців державних закупівель.

Проведено 58 перевірок суб`єктів господарювання, за результатами яких до державного бюджету донараховано 212,1 млн. грн. платежів. З них 37,2 млн. грн. вже стягнуто на користь держави.

За фактом легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, розпочато 1 кримінальне провадження за ст. 209 КК України. Сума виявлених легалізованих доходів склала 160,7 млн. грн.

Добробут нашої держави залежить тільки від нас

Під таким гаслом днями фахівці ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровська та студенти-волонтери Академії митної служби України організували та провели агітаційну роботу щодо деклараційної кампанії.

В ході заходу, котрий відбувався в паркі Шевченко, роздавались листівки, велась роз’яснювальна роботу на тему декларування доходів, аби нагадати декларантам про їх обов’язок перед державою.

В ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська відбулась зустріч з декларантами!

Так нещодавно в приміщенні ДПІ у Ленінському районі відбулась зустріч платників податків з директором ДЮСШ №10 м. Дніпропетровська, майстром спорту по шашкам, переможцем особисто-командного кубку України по російським шашкам серед чоловіків та жінок 2004 року в складі команди Дніпропетровської області, Панченко Анатолієм Анатолійовичем.

В ході зустрічі з допомогою фахівців інспекції були роз’яснені питання новації законодавства та необхідність декларувати свої доходи.

Триває кампанія декларування

Платники податку, які згідно з розділом ІV Податкового кодексу України зобов’язані подавати декларацію про майновий стан і доходи, подають її до 1 травня 2015 року.

У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Податкова декларація подається громадянами до податкової інспекції за місцем реєстрації платника податку.

Чи застосовують ФОП платники ЄП при здійсненні діяльності РРО

Платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи — підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій. Це визначено п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

Вимоги стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій набирають чинності:

- для платників єдиного податку третьої групи — з 01.07.2015;

- для платників єдиного податку другої групи — з 01.01.2016 (абз. 5 п. 1 розд. ІІ «Перехідні положення» Закону України від 28 грудня 2014 року № № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»).

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 109.03).

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі