Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-03-27 09:22 Подобається

Фізичні особи-підприємці платники єдиного податку незабаром повинні будуть застосовувати РРО

Платники єдиного податку (фізичні особи - підприємці) не застосовують РРО у таких випадках:

при здійсненні діяльності на ринках;

при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі;

платники єдиного податку першої групи

Вимоги стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій набирають чинності:

- для платників єдиного податку третьої групи - з 01.07.2015;

- для платників єдиного податку другої групи - з 01.01.2016.

Надходження військового збору

З моменту введення до податкового законодавства військового збору бердянськими платниками сплачено на потреби армії до Державного бюджету більше 3 млн. грн. - повідомив начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев.

На теперішній час продовжено справляння військового збору до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України. З 1 січня 2015 року військовий збір стягується не тільки з зарплат і трудових виплат, а й з інших доходів фізосіб, наприклад, з орендної плати, договорів купівлі-продажу тощо.

Працюємо у правовому полі

Податкова служба не залишає поза увагою проблему наповнення місцевих бюджетів. Основним джерелом наповнення цих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб. Тому, аби завтра мати якісне медичне обслуговування та якісний рівень освіти і культури, сьогодні надзвичайно важливим є вжиття заходів, спрямованих на викриття фактів порушень податкового законодавства стосовно виплати зарплати.

Кодексом законів про працю визначено, що основними трудовими правами працівників є одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру, включаючи право на вільний вибір професії, роду занять і роботи.

Мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може проводитись оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт). Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» встановлено наступний розмір мінімальної заробітної плати по періодах: з 01.01.2015р. - 1218 грн., з 01.12.2015 р. - 1378 грн.

До мінімальної заробітної плати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб.

Враховуючи те, що за нинішніх економічних умов доходи населення ще перебувають на межі між легалізацією і "тінню”, податківці працюють над усуненням такого явища, як заробітна плата "в конвертах”. Громадяни дедалі більше усвідомлюють: вчасно сплачені кошти з легальної заробітної плати до бюджету податків та єдиного соціального внеску спрямовується на соціально-економічний розвиток, що позитивно впливатиме і на підвищення їхнього добробуту.

Нам потрібно якомога швидше змусити керівників, котрі мають найманих робітників, чесно працювати у правовому полі.

Надали у 2014 році нерухоме майно в оренду – подайте декларацію

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що громадянин - орендодавець, який здає свою квартиру, будинок, кімнату або іншу нерухомість в оренду чи суборенду, житловий найм іншому громадянину, відповідальний за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету.

Такий платник податку зобов‘язаний самостійно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету в 2015 році за ставкою 15% та/або 20% (у 2014 році - за ставкою 15% та/або 17%), в залежності від суми доходу. Податок сплачується щокварталу, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу.

Сума отриманого доходу та сплаченого протягом звітного року податку за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (за формою, затвердженою наказом Міндоходів України від 11.12.2013 N 793). Декларація про отримані доходи подається до податкової інспекції за місцем реєстрації (прописки) не пізніше 30 квітня 2015 року .

Податковий компроміс - крок на зустріч бізнесу

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадує платникам податків, що останній термін для прийняття рішення щодо участі у процедурі податкового компромісу та подання відповідних документів до контролюючого органу – 16 квітня 2015 року.

Податковий компроміс – це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 Податкового кодексу.

Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість. У разі досягнення податкового компромісу суб’єкту господарювання доведеться сплатити до бюджету 5% від суми заниження податкового зобов’язання, а інші 95% - вважатимуться погашеними. При цьому штрафні санкції та пеня не нараховуються. Методичні рекомендації щодо застосування податкового компромісу затверджені наказом ДФС України від17 січня 2015 року N 13.

Звертаємо увагу, що законодавством передбачено винятково добровільну участь платників у податковому компромісі.

Скористайтесь правом на податкову знижку за навчання

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що громадяни України, які є платниками податку на доходи фізичних осіб та в 2014 році платили за своє навчання або навчання члена своєї сім'ї першого ступеня споріднення, мають право на податкову знижку.

Для отримання такої знижки необхідно до 31 грудня 2015 року включно, тобто протягом всього 2015 року, подати до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Разом із річною декларацією необхідно подати довідку від податкового агента, який у 2014 році нараховував фізичній особі заробітну плату, із зазначенням у ній: суми нарахованої заробітної плати, сум утриманих ПДФО та ЄСВ, суми застосованої ПСП (за наявності). Також платнику необхідно мати документи, що підтверджують суми коштів, сплачених за навчання. До переліку таких документів входять квитанції, фіскальні чеки, касові ордери, договір з навчальним закладом, документи, що підтверджують ступінь споріднення (паспорт, свідоцтво про народження).

Правом на податкову знижку не можуть скористатися:

- приватні підприємці та самозайняті особи, які не отримують безпосередньо заробітної плати;

- військовослужбовці та інші особи, які згідно з умовами оплати праці отримують доходи, відмінні від заробітної плати.

Сума коштів, яка підлягає поверненню платнику податку за наслідками податкової декларації за 2014 рік, зараховується на банківський рахунок платника податку протягом 60 календарних днів після подання такої декларації.

Якщо до кінця 2015 року ви не скористаєтеся правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2014 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Будь-яку інформацію з питань декларування доходів громадян можна отримати в Центрі обслуговування платників ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська, або телефоном 370-27-46.

Декларацію про майновий стан і доходи громадян можна подати в електронній формі

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадує, що до 1 травня 2015 року триває кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2014 році . Декларацію про майновий стан і доходи можна подати особисто або уповноваженою на це особою, надіслати поштою або засобами електронного зв'язку через офіційний веб-портал Державної фіскальної служби України.

Для подання декларацій в електронній формі у режимі реального часу (on-line) платнику податків необхідно отримати електронний ключ цифрового підпису, який безкоштовно видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України та відповідне програмне забезпечення для надсилання електронних звітів (завантажується із сайта Акредитованого центру).

На офіційному веб-порталі фіскальної служби України створено спеціальний банер, у якому детально пояснюється порядок заповнення декларації та її додатків. Сервіс надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи, яку подають до контролюючих органів фізичні особи – підприємці та громадяни.

Детальніше про подання звітності в електронному вигляді можна дізнатися на веб-порталі в банері «Декларування доходів громадян 2015» за посиланнямhttp://sfs.gov.ua/incomedecl.

Затверджено нову форму звіту № 1ДФ

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4 затверджено форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку.

Звіт містить два розділи: розділ I «Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, та суми утриманого з них податку» (аналогічний до попередньої ф. № 1ДФ); розділ II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею і військовий збір». У новому (другому) розділі податкові агенти зазначають загальну суму доходів у вигляді процентів, виграшів (призів) у лотерею та загальну суму податку.

Відомості про кожну фізичну особу, якій нараховуються такі доходи, не зазначаються. Також у цьому розділі відображатимуть інформацію про військовий збір (у гривнях з копійками).

Звітність за новою формою подаватиметься за 1-й квартал 2015 року.

Випадки, коли платник податку звільняється від подання декларації про майновий стан і доходи.

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадує, що до 1 травня 2015 року триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих впродовж 2014 року. Обов'язкове подання декларації передбачено ст.179 Податкового кодексу.

Однак, є ряд випадків (п. 179.2 ст. 179 ПКУ), коли обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається , якщо такий платник податку отримував доходи:

- від податкових агентів, які згідно з ІV розділом Податкового кодексу не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Податкового кодексу;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу Податкового кодексу;

- у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок;

- зазначені у пунктах 167.2 - 167.4 статті 167 Податкового кодексу, крім випадків, коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами ІV розділу цього Кодексу;

- зазначені у підпункті "є" пункту 176.1 статті 176 Податкового кодексу від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року ( у 2014 - 146160,0 грн.).

Сервіс «Пульс» – дієвий інструмент у боротьбі з корупцією

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадує, що антикорупційний сервіс «Пульс» працює з метою подолання корупції, ліквідації перешкод, що заважають створенню сприятливого бізнес-клімату, усунення непорозумінь у спілкуванні громадян із посадовими особами органів Державної фіскальної служби України усіх рівнів.

За допомогою даного сервісу кожен платник податків може поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері.

Телефон сервісу: (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Про податковий компроміс йшлося на зустрічі з бізнесом

Нещодавно в ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська відбулсь зустріч начальника інспекції Віктора Саранцева з представниками бізнес-спільноти на тему: «Застосування податкового компромісу».

Віктор Саранцев зазначив, що з 17 січня 2015 року запрацював механізм застосування податкового компромісу відповідно до Закону України від 25.12.14 №63-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу», який передбачає звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених ст.102 Податкового кодексу. З метою застосування податкового компромісу суб`єкти господарювання мають право подати уточнюючі розрахунки або заяви в термін з 17.01.2015 року по 16.04.2015 року включно та сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95% такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуються.

Віктор Саранцев зосередив увагу присутніх на випадки, в яких може бути застосована процедура податкового компромісу. До них належить:

- добровільне декларування платником податків занижених податкових зобов’язань з податку на додану вартість та податку на прибуток;

- добровільне декларування занижених податкових зобов’язань, коли розпочата документальна перевірка або складено акт;

- отримане платником податків податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ не узгоджені, відповідно до норм Податкового кодексу України;

- триваюча процедура адміністративного чи судового оскарження по неузгодженим сумам податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ.

Крім цього, посадовець детально роз’яснив процедуру досягнення податкового компромісу, зазначивши порядок подання уточнюючих розрахунків, опис господарських операцій, щодо яких здійснюватимуться уточнення та ін.

Віктор Саранцев наголосив, що декларування недосплачених сум дозволить платникам офіційно уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності.

Про актуальні питання оподаткування йшлося на семінарі

Нещодавно працівники ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська провели семінар для платників податків, присвячений новаціям податкового законодавства, які набрали чинності в січні-березні 2015 року.

Фахівці поінформували присутніх про справляння за новими правилами податку на нерухомість, податку на додану вартість, військового збору, про зміни у спрощеній системі оподаткування, адмініструванні єдиного внеску.

Звернули увагу на зміну ставки податку на доходи фізичних осіб, а саме у 2015 році встановлено ставку ПДФО 20% замість 17%, у разі перевищення суми доходу в календарному місяці десятикратного розміру мінімальної заробітної плати, а також збільшено ставку податку (до 20%) для всіх видів пасивних доходів. Розповіли про систему електронного адміністрування ПДВ та нові правила такого адміністрування.

Також обговорили впровадження нового податку - акцизного з реалізації через роздрібну торгівельну мережу підакцизних товарів за ставкою 5% від обсягу реалізації. Зазначили про затвердження нової форми декларації акцизного податку від 23.01.15р. №14 та порядку її заповнення.

Крім того, проінформовано про кампанію декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році. Наприкінці семінару були надані відповіді на запитання учасників заходу та доведена інформація про розміщення нововведень на суб-сайті Головного управління ДФС у Дніпропетровській області області у банері "Податкові зміни 2015".

Про декларування доходів громадян під час зустрічі із ЗМІ

Днями заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Еліна Бойкова провела зустріч з представниками засобів масової інформації на тему: «Кампанія декларування – 2015».

Заступник начальника інспекції нагадала, що з 1 січня стартувала щорічна кампанія декларування доходів громадян, яка триватиме до 1 травня 2015 року. Декларування доходів пов'язано з виконанням платниками податків вимог статті 179 Податкового кодексу України, згідно з якими громадяни, які отримували доходи від надання майна в оренду, з продажу (обміну) рухомого, нерухомого майна, іноземні доходи та доходи, з яких податок не утримувався зобов’язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи за 2014 рік.

Крім того, подати декларацію до 31 грудня 2015 року можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку.

До основних витрат, дозволених для включення до податкової знижки, відносяться: частина суми процентів за користування іпотечним кредитом, пожертвування та благодійні внески неприбутковим організаціям, вартість навчання у закладах освіти, сплачені страхові платежі та ін.

Еліна Бойкова роз’яснила основні правила заповнення декларації та зазначила, що з метою поліпшення рівня обслуговування платників податків, працює електронний сервіс ДФС України «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», який дозволяє громадянам заповнювати і направляти декларацію через Інтернет в режимі он-лайн.

Для користування такою послугою платнику слід отримати ключ електронного цифрового підпису, який безкоштовно видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту фіскальної служби, та відповідне програмне забезпечення.

Консультації з питань заповнення декларацій про майновий стан і доходи можна отримати в Центрі обслуговування платників ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська, або телефоном 370-27-46.

Зміни в спрощеній системі оподаткування

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що з 1 січня 2015 року набрали чинності норми Закону України № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)". Зокрема, суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на чотири групи платників єдиного податку.

Перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень;

Друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: - не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; - обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень. До другої групи не відносяться фізичні особи - підприємці, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

Третя група - фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20000000 гривень.

Четверта група - сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Ставки єдиного податку :

1 група. Фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 10% від розміру мінімальної зарплати, тобто до 121,80 грн за календарний місяць.

2 група. Фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 20% розміру мінімальної зарплати, тобто дo 243,60 грн за календарний місяць.

3 група (фізособи і юрособи). Процентні ставки складають: - 2% доходу - за умови окремої сплати ПДВ; - 4% доходу - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

4 група (сільгоспвиробники). Розмір ставок податку з 1 га сільськогосподарських угідь та / або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування-нормативної грошової оцінки одного гектара с/г угідь):

- для ріллі, сіножатей та пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) - 0,45;

- для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,27;

- для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) - 0,27;

- для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,09;

- для земель водного фонду - 1,35;

- для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, - 3.

Платники єдиного податку третьої - шостої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи відповідно до норм глави 1 розділу ХІV Податкового Кодексу України.

До уваги підприємців! Якщо у вас обсяг до 1 млн. гривень, можна анулювати реєстрацію платника ПДВ

Про це нагадали платникам податківці ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська під час чергового засідання «круглого столу», що нещодавно відбувся. Як було повідомлено, змінами до Податкового кодексу України збільшено граничний рівень обсягу операцій з постачання товарів-послуг для обов’язкової реєстрації платників ПДВ з 300 тис. грн. до 1 млн. гривень. Зазначені зміни набрали чинності з 1 січня 2015 року.

Статтею 184 Податкового кодексу України передбачено, що анулювання реєстрації платника податку відбувається якщо будь-яка особа, зареєстрована як платник податку протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про анулювання реєстрації, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг, що надаються такою особою, за останні 12 календарних місяців була меншою від суми, визначеної ст. 181 ПКУ, за умови сплати суми податкових зобов’язань у випадках, визначених цим розділом.

Отже, платники ПДВ, у яких станом на 01.01.2015 року обсяг оподатковуваних ПДВ операцій за останні 12 календарних місяців не перевищує 1 млн. гривень, мають право анулювати реєстрацію платника ПДВ шляхом подання відповідної заяви до територіального органу фіскальної служби.

З початку 2015 року ДФС припинено протиправну діяльність 12 «конвертів»

З початку 2015 року оперативними підрозділами Державної фіскальної служби припинено протиправну діяльність 12 конвертаційних центрів, якими було проконвертовано 1,9 млрд. грн. Сума збитків, нанесених державі їх діяльністю, склала 328,6 млн. грн.

Крім того, оперативними підрозділами ДФС було ініційовано документальні перевірки 142 підприємств реального сектору економіки – користувачів послуг конверт-центрів, ліквідованих у 2015 та минулих роках. За результатами проведених перевірок донараховано 78,5 млн. грн., платежів, з яких 77,5 млн. грн. вже стягнуто до бюджету.

Митники та податківці провели ділову зустріч з підприємцями Дніпропетровська

Днями представники податкових та митних органів Дніпропет- ровської області прийняли участь у спільній нараді керівників промислових підпри- ємств міста та виконкому, членів Дніпропетровської міської Асоціації промисловців і підприємців у форматі "круглого столу".

Основною метою стало інформування представників бізнесу стосовно реформування у податковому та митному законодавстві, які вступили в дію з 1 січня 2015 року, особливостей митних процедур при експорті до країн ЄС, податковими аспектами роботи промислових підприємств міста та формування на основі нового законодавства місцевих бюджетів.

На теперішній час головним залишається стабільна робота підприємств Дніпропетровщини, в першу чергу експортоорієнтовних. За словами першого заступника начальника Дніпропетровської митниці ДФС Олександра Мирзи "Станом на 20 березня 2015 року Дніпропетровською митницею оформлено близько п’яти тисяч митних декларацій, експорт товарів до країн Євросоюзу складає п’ять мільярдів гривень. Ще одним нововведенням є можливість спільної з митними органами діяльності інституту уповноваженого експортера. Вона передбачає спрощення митних процедур експортерами. При цьому, експортери мають можливість заздалегідь отримати від митних органів повідомлення про прийняття рішень митними органами".

Представник Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Віталій Мироненко повідомив, що з 1 січня 2014 року вступили в дію зміни до Податкового кодексу України. Так, введено нарахування акцизного податку з роздрібної реалізації окремих груп товарів, зокрема алкогольних напоїв, тютюнових виробів, нафтопродуктів та сплату цього податку до місцевих бюджетів. Крім цього, до місцевих бюджетів направлятиметься 10-ть відсотків податку на прибуток. «Дуже вдало пройшло декларування доходу на прибуток, в цьому році надхоження з цього податку збільшилися на 23 відсотки. Ще одним нововведення у податковому законодавстві стало електронне оформлення рахунків ПДВ» - повідомив Віталій Мироненко.

Підприємствам компенсують зарплати мобілізованих

З 17 березня 2015 року набула чинності Постанова Кабміну, якою затверджено Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям в межах середнього заробітку працівників, покликаних на військову службу при мобілізації, в особливий період. Відповідна постанова № 105 затверджена 4 березня 2015 року.

Для виплати компенсації підприємство повинно щомісячно до 15 числа подати в орган соціального захисту населення звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам. Такий звіт має бути погоджений з військкоматом, який призвав працівника на військову службу, в частині підтвердження проходження військової служби.

Структурні підрозділи соціального захисту населення щомісячно до 23 числа надають Міністерству соціальної політики зведення про загальний об'єм фактичних витрат на виплату середнього заробітку працівникам. Мінсоцполітики направляє бюджетні кошти органам соціального захисту населення, які, у свою чергу, перераховують їх підприємствам, установам, організаціям.

Середній заробіток працівників визначається відповідно до Порядку визначення середньої заробітної плати, затвердженою постановою Кабміну від 08.02.95 р. № 100.

Що ж до оподаткування такої компенсації, то відповідно до ст.165.1.1 Податкового кодексу, виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, не оподатковуються.

Також вказані компенсаційні виплати не будуть базою нарахування та утримання єдиного соціального внеску.

Незалежна професійна діяльність: коли звітувати по ЄСВ?

Державна фіскальна служба України у листі від 17.03.2015 р. № 8870/7/99-99-17-03-01-17 розглянула питання подання особами, які провадять незалежну професійну діяльність, Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (дод. 5).

Такі особи самі за себе формують та подають до фіскальних органів звіт один раз на рік до 1 травня року, наступного за звітним періодом.

Отже, граничний термін подання звіту особами, які провадять незалежну професійну діяльність, за 2014 рік – 30 квітня 2015 року.

Зміни порядку нарахування ЄСВ - уже в дії

Цими днями набрав чинності закон України № 219-VIII “Про внесення змін до розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Зазначимо, що у четвер, 12 березня, закон був офіційно опублікований і набув чинності на наступний день, тобто 13.03.2015 року. Цей закон зменшує навантаження на фонд оплати праці, що має сприяти легалізації зарплат.

Враховуючи нові вимоги для застосування понижуючого коефіцієнта, платником повинні виконуватись одночасно такі умови:

а) база нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ), у розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці, повинна збільшитись на 20 і більше відсотків, порівняно з середньомісячною базою нарахування ЄСВ за 2014 рік, у розрахунку на одну застраховану особу;

б) після застосування коефіцієнта, середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше, ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;

в) кількість застрахованих осіб, у звітному місяці, яким нараховані виплати, не повинна перевищувати 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.

Коефіцієнт буде обчислюватися щомісячно. При його розрахунку показники за 2014 рік визначаються на підставі звітності платника ЄСВ. У разі застосування такого коефіцієнта, платник єдиного внеску зазначає про це в звіті.

Платник ЄСВ, що застосував коефіцієнт та не сплатив нарахований єдиний внесок у встановлені Законом терміни, позбавляється права в майбутньому застосувати коефіцієнт до повної сплати такого боргу. Право на застосування коефіцієнта поновлюється з місяця, в якому сплачено борг.

Бюджетний внесок спрощенців – понад 11 мільйони гривень

Платники єдиного податку - юридичні особи та приватні підприємці з початку року сплатили до бюджету 11021,8 тис.грн.

Приватні підприємці перерахували до скарбниці 8 177,5 тис. грн. Юридичні особи цьогоріч вже поповнили бюджет на 2844,3 тис. грн.

Нагадуємо, що перейти на спрощену систему оподаткування, або змінити групу єдиного податку можна з початку будь-якого кварталу. Нагадаємо, що згідно з діючим законодавством, а саме: п.п. 298.1.1-298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України, заява про перехід на спрощену систему оподаткування подається не пізніше ніж за 15 днів до початку нового кварталу.

Для переходу із загальної системи оподаткування на спрощену з 1 січня 2015 року, або зміну групи єдиного податку, заяву про застосування спрощеної системи оподаткування слід подати до 16 грудня 2014 року. При цьому, до поданої заяви необхідно додати розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Зауважимо, що ті, хто добровільно хоче відмовитися від спрощеної системи і перейти на загальну з I кварталу 2015 року, повинні до 20 грудня 2014 року подати відповідну заяву про відмову від роботи на єдиному податку з 1 січня 2015 року.

Якщо єдинника влаштовує його група, то подавати заяву, щоб продовжити своє перебування на єдиному податку в наступному році, не потрібно.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі