Повідомляє ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-03-27 09:23 Подобається

Щорічний Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків»

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Територіальним відділенням Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» у Дніпропетровській області станом на 20 березня 2015 року прийнято 9 заявок від платників податків Красногвардійського району м.Дніпропетровська на участь у Всеукраїнському рейтингу «Сумлінні платники податків-2014», який започатковано Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація платників податків України» у 2011 році з метою створення сприятливих умов для розвитку взаємовигідної співпраці між державою та бізнесом та відзначення кращих здобутків платників податків. Завдання Рейтингу - посилення ролі та авторитету платника податків в житті країни і підвищення загальної культури сплати податків.

Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків» проводиться з лютого по травень 2015 року у два конкурсні тури: перший – на обласному (регіональному) рівні, другий тур – на всеукраїнському рівні.

У лютому сплачено понад 1,5 млн.грн. акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів

У лютому 2015 року платники Красногвардійського району м.Дніпропетровська, за результатами вперше поданих декларацій акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів за січень, поповнили місцеві бюджети в сумі 1,59 млн. гривень.

Нагадуємо, з 1 січня 2015 року платниками акцизного податку є також суб'єкти господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами. Базою оподаткування є вартість (із ПДВ) підакцизних товарів, що реалізовані. Для таких підакцизних товарів, що реалізовуються в роздрібній мережі, ставка податку встановлена у відсотках від вартості (із ПДВ) у розмірі 5%.

Крім цього, передбачено обов'язкову реєстрацію таких суб’єктів як платників податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного строку подання декларації акцизного податку за місяць, у якому провадиться господарська діяльність.

Скористайтеся можливістю виправити фінансову ситуацію!

Увага! З 17 січня до 16 квітня 2015 року бізнес має законний механізм податкового компромісу. Після цього наступає крімінальна відповідальність за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток та ПДВ!

За яке нерухоме майно не потрібно платити

Об‘єкти, які не підлягають оподаткуванню податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки це: об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності); об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки; житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв'язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради; будівлі дитячих будинків сімейного типу; гуртожитки; об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об'єкта на дитину; об'єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб'єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках (МАФ); будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств; будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності; об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.

Зазначені зміни передбачені Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-УІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

Протягом січня – лютого 2015 року митницями ДФС України зафіксовано 374 випадки порушення прав інтелектуальної власності

Протягом січня – лютого 2015 року митницями Державної фіскальної служби України зафіксовано 374 випадки призупинення митного оформлення за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності.

За цей період порушено 2 справи про порушення митних правил за фактами ввезення на митну територію України товарів з порушенням прав інтелектуальної власності загальною вартістю понад 332,5 тис. грн.

Одна зі справ порушена Волинською митницею – вартість ввезених з порушеннями товарів склала 70,3 тис. грн., друга – Південною митницею ДФС – з вартістю товарів 262,2 тис. грн.

Нагадаємо, що для сприяння захисту право власників під час зовнішньоекономічної діяльності Державна фіскальна служба України веде митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності. До них належать об’єкти авторського права і суміжних прав, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення (зазначення походження товарів) та сорти рослин.

Загалом, станом на початок березня 2015 року до митного реєстру за заявами правовласників внесено майже 2,5 тис. об’єктів.

В слід за новими правилами розроблено нові сервіси

З 1 лютого 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають всі накладні та розрахунки коригування кількісних та вартісних показників до неї. Це не залежить від суми ПДВ в одній податковій накладній та/або розрахунку коригування.

З метою поліпшення процесу подання податкових документів, впровадження електронних сервісів та розвитку електронного документообігу, а також уніфікації форматів документів ДФС розробляє та оприлюднює на офіційному веб-порталі формати електронних документів.

Зокрема, фіскальною службою розроблено новий електронний сервіс для платників податків, який надає їм змогу за запитом безоплатно отримувати відомості про податкові накладні та/або розрахунки коригування з Єдиного реєстру податкових накладних.

Крім того, покупці мають можливість отримувати з Реєстру електронні копії податкових накладних розрахунків коригування, які зареєстрували їх контрагенти – постачальники.

Щоб отримати таку накладну покупцю необхідно надіслати в електронному вигляді запит до Реєстру. В результаті він отримає повідомлення про реєстрацію податкової накладної в електронному вигляді.

Зазначимо, що податкова накладна, складена в електронному вигляді, та отримана з Реєстру покупцем, вважається такою, що отримана від постачальника.

Нагадуємо, що термін реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН не змінився та становить 15 календарних днів з дати складання податкової накладної/розрахунку коригування.

Контакт-центр ДФС на зв’язку з платниками

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує платників про функціонування Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу Державної фіскальної служби України.

Завдяки роботі «ЗІР», який є загальноукраїнським, у закарпатців є можливість отримати своєчасну, достовірну і повну довідкову інформацію з податкових, митних та питань про єдиний соціальний внесок.

Інформаційне наповнення «ЗІР» здійснюється за результатами звернень платників до Контакт-центру (щорічно понад 1 млн. звернень) та з метою зменшення витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою.

Зазначимо, що у розділах «ЗІР» функціонують такі блоки: «Запитання-відповіді з Бази знань», «Нормативні та інформаційні документи» та «Письмові консультації». Інформація систематизована тематично: оподаткування; митна справа; ЄСВ; електронний цифровий підпис. Варто відмітити, що ресурс передбачає можливість надання пропозицій з технічних питань його роботи шляхом використання «Форми зворотного зв’язку», розміщеної в рубриці «Про ресурс».

Скористатися послугою можна за електронною адресою або через веб-портал ДФС України, розділ «Інформаційно – довідковий ресурс». Крім цього, відповіді на запитання платників надаються працівниками Контакт-центру з 8:00 до 20:00 год. (крім суботи та неділі) за тел. 0 800 501 007 (зі стаціонарних телефонів безкоштовно).

На Дніпропетровщині 7,8 млн. грн. надійшло від ліцензування продажу алкоголю і тютюнових виробів

Саме така сума надійшла за січень - лютий поточного року від плати за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі до місцевих бюджетів Дніпропетровської області від платників регіону.

Усього в області діє 9731 ліцензія на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Наразі, впродовж двох місяців 2015 року дніпропетровські суб’єкти господарювання отримали 1607 ліцензій, з них 765 – на право здійснення торгівлі у роздріб алкогольних напоїв та 842 – тютюнових виробів.

Щоправда, придбати ліцензію – пів справи. За неї слід вчасно розраховуватись та дотримуватись правил торгівлі. Цих вимог не виконували 404 суб'єкти господарювання, за що вони позбавлені ліцензій або дію ліцензій призупинено.

До речі, серед тих, хто був позбавлений ліцензій - 5 підприємців, що продавали неповнолітнім тютюнові і горілчані вироби.

Річну декларацію про доходи можна подавати в електронному вигляді

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що громадяни мають змогу подати податкову декларацію про майновий стан і доходи в електронній формі через офіційний веб-портал ДФС України.

Для цього їм необхідно:

отримати електронний цифровий підпис, який безкоштовно видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України;

завантажити із сайту Центру інсталяційний пакет програмного забезпечення «Програмний комплекс користувача центру сертифікації ключів». Встановити програмне забезпечення на персональному комп’ютері та виконати необхідні налаштування допоможе Інструкція користувача;

авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа та розпочати роботу.

Слід додати, що на допомогу фізичним особам – підприємцям та громадянам на офіційному веб-порталі функціонує сервіс «Декларування он-лайн», який дає змогу заповнити річну податкову декларацію та зберегти результат у файлі як для друкування, так і надсилання до органів ДФС через Інтернет.

Змінено критерії для застосування понижуючого коефіцієнта ЄСВ при нарахуванні зарплати

13 березня 2015 року набув чинності Закон України №219-VIII від 02.03.2015р. «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці.

Законом змінено критерії застосування понижуючого коефіцієнта єдиного соціального внеску при нарахування заробітної плати (доходів) фізичним особам. Зокрема, платник може застосувати понижуючий коефіцієнт від 0,4 до 0,99, якщо виконуються одночасно такі умови:

- база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу.

- після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік.

- кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 відсотків середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік. Ця умова не застосовується до фізичних осіб – підприємців роботодавців.

Платники самостійно щомісячно обчислюють коефіцієнт. Однак, платник єдиного внеску, що застосував коефіцієнт та не сплатив нарахований єдиний внесок у встановлені законом строки, позбавляється права в майбутньому застосовувати коефіцієнт до повної сплати недоїмки (боргу).

Податкова соціальна пільга та факт утримання дітей

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, має право на ПСП у розмірі 100% суми пільги у розрахунку на кожну таку дитину. Для застосування пільги платник податку, який має двоє чи більше дітей віком до 18 років, крім заяви подає:

  • копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства, чи документи, які підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа — платник податку постійно проживав (проживала) до прибуття в Україну;

  • копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник).

Питання утримання батьками дитини визначено Сімейним кодексом України. Батьки мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим із них, хто проживає окремо від дитини. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. Батько, який має трьох дітей віком до 18-ти років, але двоє із них проживають з дружиною від першого шлюбу, бажає скористатися правом на застосування до його доходу ПСП, то разом із поданням до підприємства заяви щодо її застосування подаються документи, що підтверджують факт утримання ним дітей. Такими документами може бути довідка органу опіки, рішення суду або нотаріально завірений договір між колишніми чоловіком та дружиною щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим із них, хто проживає окремо від дитини, рішення суду про аліменти.

Дотримуйтесь граничної роздрібної ціни на тютюнові вироби!

Реалізаторам тютюнової продукції ГУ ДФС у Дніпропетровській області наголошує на необхідності дотримуватися правил обчислення роздрібної ціни тютюнових виробів і сум податкового зобов’язання з акцизного податку. Роздрібна ціна тютюнових виробів, що реалізуються в роздрібній торгівельній мережі й вище якої не може здійснюватися їх продаж, має формуватися таким чином:

ГРЦТВ = МРЦ : 100 х 105,

де

ГРЦТВ – гранична роздрібна ціна тютюнових виробів;

МРЦ – максимальна роздрібна ціна.

Фактична роздрібна ціна, за якою продають тютюнові вироби, має дорівнювати або бути меншою, ніж ГРЦТВ.

В разі роздрібної торгівлі в січні 2015 року тютюновими виробами за цінами, вищими від МРЦ на тютюнові вироби, збільшеними на суми акцизного податку будуть застосовуватись штрафні санкції

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі