Увага платників!
В зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І квартал) формування податко- вого кредиту у платників ПДВ відбувається на підставі електронних податкових наклад- них та обмежених випадках готівкових розрахунків/ документів (п.198.6 ст. 198 Кодексу) і податкових накладних, які складені постачальником товарів/ послуг у січні 2015 року.
Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (п.198.3 ст.198 Кодексу).
Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання.
З урахуванням змін, внесених до пункту 198.6 статті 198 розділу V Кодексу, з 1 січня 2015 року втратила чинність норма щодо збереження права на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.
Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту виключно шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, з урахуванням вимог пункту 198.2 статті 198 розділу V Кодексу.
Таким чином, до складу податкового кредиту декларації з ПДВ за січень п. р. платник не має права включити суми ПДВ по податкових накладних минулих періодів.
Приклади виправлення показників січня 2015 року:
Якщо платником податку податковий кредит січня 2015 року сформовано за рахунок податкових накладних минулих звітних періодів (наприклад: вересня 2014 року у сумі ПДВ 20 000 грн.) приведення у відповідність показників січня п.р. із позитивним значенням декларування ПДВ відбувається двома способами:
- самостійно платником;
- за результатами перевірки контролюючого органу.
У разі самостійного виправлення показників шляхом подання уточнюючого розрахунку за січень п.р. (ст. 50 Кодексу):
платник сплачує ПДВ всього 20 600 грн., з якої
- сума недоплати - 20 000 грн.
- штраф у розмірі 3 відсотки - 20 000 *3% = 600 грн.
У разі перевірки контролюючого органу:
платник сплачує ПДВ всього 25 000 грн., з якої
- донараховану суму ПДВ - 20 000 грн.
- штраф у розмірі 25 відсотків - 20 000 грн. *25% = 5000 грн.
Таким чином, оптимальний варіант збереження обігових коштів платника – самостійне виправлення помилки.
Шановні платники ! Скористайтесь податковим компромісом!
ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу суб'єктів господарювання на те, що до граничного терміну подачі платниками уточнюючих розрахунків або заяв з метою застосування податкового компромісу залишилось 24 календарних дня.
Податковий компроміс – режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Податкові зобов’язання суб’єкту господарювання доведеться сплатити до бюджету у розмірі 5 відсотків від суми заниження податкового зобов’язання. Інша частина 95 відсотків вважається погашеною за наслідками досягнення податкового компромісу. При цьому штрафні санкції до платника податків не застосовуються, а пеня відповідно не нараховується.
З початку року безкоштовні електронні ключі від ДФС отримали 3860 платників Дніпропетровщини
Протягом січня - лютого 2015 року клієнтами відділів реєстрації користувачів при ГУ ДФС у Дніпропетровській управління (центру) сертифікації ключів ІДД ДФС стали 3860 осіб. Переважна більшість власників нових ключів для електронної взаємодії – фізичні особи, яким фахівці ДФС видали понад 70 відсотків від загальної кількості.
Про розвиток електронного звітування на Дніпропетровщині свідчить і статистика за видами податкової звітності, надісланої за допомогою Інтернета. Наразі, у лютому поточного року показник подання платниками звітності з податку на додану вартість засобами телекомунікаційного зв’язку досяг позначки 97,5%.
«Електронне спілкування – вимога часу. Звітування в режимі он-лайн за допомогою електронного ключа надає безліч переваг та можливостей для бізнесу», – зазначив начальник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів.
Інформація про наповнення бюджетів по Дніпропетровській області за січень-лютий 2015 року
Спільними зусиллями податкової та митної служб при сприянні Дніпропетровської обласної державної адміністрації за січень-лютий 2015 року до бюджетів усіх рівнів (з урахуванням єдиного соціаль- ного внеску) мобілізовано понад 10 мільярдів гривень.
До державного бюджету за два місяці поточного року мобілізовано 5,5 мільярдів гривень, що в порівнянні з січнем-лютим 2014 року більше на 2,2 мільярда гривень, або на 66,2 відсотків.
До місцевих бюджетів - надійшло 1,7 мільярдів гривень, що на 158 мільйонів гривень.
Єдиного соціального внеску за січень-лютий 2015 року надійшло 2,9 мільярдів гривень, що на 179 мільйонів гривень.
Для подальшого зростання обсягів мобілізованих коштів Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області вживаються заходи по залученню додаткових коштів за рахунок застосування податкового компромісу; продовжується робота по забезпеченню якісного адміністрування нових податків - податку на нерухоме майно, вiдмiнного вiд земельної ділянки та акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.
На Дніпропетровщині 7,8 млн. грн. надійшло від ліцензування продажу алкоголю і тютюнових виробів
Саме така сума надійшла за січень - лютий поточного року від плати за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі до місцевих бюджетів Дніпропет- ровської області від платників регіону.
Усього в області діє 9731 ліцензія на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Наразі, впродовж двох місяців 2015 року дніпропетровські суб’єкти господарювання отримали 1607 ліцензій, з них 765 – на право здійснення торгівлі у роздріб алкогольних напоїв та 842 – тютюнових виробів.
Щоправда, придбати ліцензію – півсправи. За неї слід вчасно розраховуватись та дотримуватись правил торгівлі. Цих вимог не виконували 404 суб'єкти господарювання, за що вони позбавлені ліцензій або дію ліцензій призупинено.
До речі, серед тих, хто був позбавлений ліцензій - 5 підприємців, що продавали неповнолітнім тютюнові і горілчані вироби.
Заява Голови Державної фіскальної служби України Ігоря Білоуса
У цей непростий для держави та народу України час усі державні інститути мають працювати скоординовано, злагоджено, на засадах взаємної довіри й високої колективної відповідаль- ності за кінцевий результат. Будь-яке внутрішнє протистояння негативно позначається на ефективності спільної командної роботи. Коли в країні війна, коли країна перебуває в зоні економічної турбулентності, немає часу на перетягування канату.
Тиждень тому мене офіційно ознайомили з актом за результатами службового розслідування діяльності керівництва ДФС, судячи з якого урядова комісія не мала серйозних претензій особисто до мене. Негативні факти, викладені в акті, насамперед стосувалися діяльності першого заступника та заступника голови ДФС. Тим не менше, в ситуації, що склалася, я вважаю за доцільне відмовитися від посади Голови Державної фіскальної служби.
Практично місяць у ДФС тривала перевірка. Відсторонення усього керівництва Служби від виконання повноважень вкрай негативно позначилася на загальній діяльності відомства, на керованості передусім тих підрозділів, до яких Уряд, бізнес і суспільство мають найбільше зауважень. Втім, нам вдалося втримати ситуацію під контролем.
Хочу подякувати голові, членам комісії зі службового розслідування та всім, хто долучився до її роботи. Фаховий, неупереджений аналіз практики діяльності податкових і митних органів, здійснений комісією у надзвичайно стислий термін, заслуговує на високу оцінку. З огляду на широке коло фахівців, які сприяли роботі комісії, фактично вдалося отримати додатковий ефективний канал зворотного зв’язку і з Урядом, і з народними депутатами, з бізнесом і громадськими інститутами. Впевнений, що висновки й рекомендації комісії допоможуть скоригувати план дій із реформування системи адміністрування податків, зборів і платежів, із перебудови діяльності Державної фіскальної служби.
Протягом останнього року ДФС, яку я очолював, успішно виконувала своє головне завдання – забезпечення доходної частини бюджету. А у січні-лютому 2015 року – домоглася значного перевищення планових показників надходжень до державної скарбниці. При цьому ми виключили такі інструменти, як посилення тиску на бізнес. Нашим головним резервом у наповненні бюджету була боротьба з тіньовою економікою.
Також вже є очевидним результат змін у спрощеній системі оподаткування, що набули чинності з початку цього року. За підсумками перших двох місяців надходження до бюджету від єдиного податку зросли на чверть порівняно з січнем-лютим минулого року. І це при тому, що ставки єдиного податку було зменшено у півтора-два рази. Це - наявний ефект від лібералізації податкової системи.
Впевнений, незабаром буде результат і від дії закону щодо зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці, ухваленого Радою 2 березня. Цей законодавчий акт, який ми розробляли спільно з групою народних депутатів, спрощує застосування платниками пониженої ставки єдиного соціального внеску. Відтак, поступово легалізуємо зарплати, що видавалися в конвертах. І, що не менш важливо, скоротимо попит на необліковані готівкові кошти, яких потребували тіньові доплати.
А вже з середини поточного року практично зникне й пропозиція тіньової готівки, котра досі підживлює паралельну економіку, корупцію та хабарництво. З 1 липня 2015 року у повному форматі має запрацювати система електронного адміністрування ПДВ, опрацьована нами в тестовому режимі. Вона покладе край маніпуляціям і кримінальним схемам, через які з бюджету крали до 70 млрд. грн. на рік.
Перебіг подій зайве переконав мене: в роботі ДФС роль особи треба максимально мінімізувати. Не обличчя, не прізвища керівників мають визначати ефективність діяльності Служби. Її повинні забезпечити струнка й продумана структура. Службі потрібні нові функції, адаптовані до сучасних завдань і поточних викликів. А головне – відданий справі, фаховий і мотивований персонал.
Необхідно готувати й проводити докорінну структурну перебудову ДФС. Треба радикально змінювати формат стосунків податкових і митних органів із платниками, обмежити фізичні контакти, проводити максимальну автоматизацію процесів та електронізацію сервісів. Лише за цих умов можна перемогти корупцію, покласти край тіньовим схемам, побудувати справжні партнерські стосунки із платниками податків.
За рік роботи на державній службі я усвідомив та встиг звикнути до величезної відповідальності, покладеної на мене державою та суспільством. Дякую за довіру Президенту, Прем’єр-міністрові, Верховній Раді, усім моїм колегам, кожному з вас. Сподіваюся, що започатковані мною та моєю командою реформи будуть завершені та принесуть користь Україні.
Обіцяю весь набутий за цей рік досвід застосувати задля процвітання України – як бізнесмен, як громадянин, і, ймовірно, як громадський діяч.
Дніпропетровська митниця ДФС постійно проводить заходи для антикорупційного просвітництва молоді
Днями Дніпропетровською митни- цею ДФС для студентської молоді регіону проведено круглий стіл "Студентство проти корупції".
Засідання "круглого столу" організовано за ініціативою відділу персоналу митниці і для участі у його роботі були запрошені викладачі Дніпропетровської Академії митної служби та студенти вищих навчальних закладів Дніпропетровська, які проходять практику на базі Дніпропетровської митниці ДФС – студенти Академії митної служби України та Дніпропетровського університету імені А.Нобеля.
Відкриття роботи "круглого столу" відбулося за участі виконуючого обов’язки начальника Дніпропетровської митниці ДФС Олександра Мірзи, який наголосив на важливості та необхідності проведення подібних заходів. "Постійні соціальні зміни в країні вимагають від нас, співробітників фіскальних органів, не лише ретельно виконувати службові обов’язки, але і створювати умови, для унеможливлення будь-яких корупційних проявів. І робота з молоддю, яка в майбутньому прийде до нас на роботу, яка в подальшому буде захищати інтереси країни не менш важлива, ніж антикорупційна профілактика зі співробітниками митниці" - зазначив Олександр Мирза.
Студентам була представлена презентація "Антикорупційне просвітництво" та запропоновано ряд практичних завдань, які повинні були стимулювати практичне вирішення студентами завдань по унеможливленню корупційних проявів."Проведення нашого "круглого столу" лише частка учбового процесу для подальшого розуміння студентами важливості боротьби з корупційними проявами, шляхів вирішення цієї проблеми. І ми сподіваємося, що у стінах вищих учбових закладів студенти яких сьогодні приймали участь у нашому «круглому столі» продовжать розглядати напрямки боротьби з корупцією та організацію необхідних для неї заходів" - підсумовуючи результати роботи "круглого столу" відзначила начальник відділу персоналу Дніпропетровської митниці ДФС Ірина Ярова.
З початку року 103 громадянина Дніпропетровської області скористалися сервісом ДФС України «Пульс»
Протягом січня – лютого поточного року на антико- рупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» надійшло 103 звернення від мешканців Дніпропетровсь- кого регіону.
Найактуальніша тема, яка хвилювала платників області - подання звітності в електронному вигляді. З цього приводу на „Пульс” надійшло 73 звернення, або 70,8% від загальної кількості звернень по Дніпропетровській області.
Крім того, дзвінки на сервіс «Пульс» лунали з приводу організації роботи територіальних органів ГУ ДФС області (16 звернень), особливостей реєстрації суб’єкта господарювання платником ПДВ (8 звернень) тощо.
У той же час слід відзначити, що впродовж двох місяців 2015 року на сервіс ДФСУ «Пульс» жодного разу не надходили скарги на корупційні дії співробітників фіскальних органів Дніпро- петровщини.
Нагадаємо, номер телефону антикорупційного сервісу ДФСУ «Пульс» (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.
Додаткова інформація з питань застосування податкового компромісу надається податковими інспекціями за місцем реєстрації
З 17 січня поточного року набув чинності Закон України від 25.12.2014 №63-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення подат- кових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу».
Він виник у відповідь на запит бізнесу, який хоче перегорнути сторінку і почати працювати прозоро. Податковий компроміс – це не зобов’язання, а право бізнесу. Враховуючи підписання Угоди про асоціацію з ЄС і ті можливості, які вона відкриває для українського бізнесу, цим інструментом скористається багато компаній.
Податковий компроміс це - звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов'язань по податку на прибуток підприємств і ПДВ за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням встановлених ПКУ строків давності.
Для цього платникові податків необхідно подати уточнюючий розрахунок, в якому визначити суму завищення податкового кредиту по ПДВ або суму завищення витрат з податку на прибуток.
Платнику податків необхідно сплатити 5% суми податку. Тобто, 95 відсотків суми відповідного податку вважатимуться погашеними.
ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що роз’яснення та додаткова інформація з питань застосування податкового компромісу надаються податковими інспекціями за місцем реєстрації.
Контактні телефони:
- ДПІ у Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська за тел. (056) 770-72-30. Координатор з даного питання Бланк Оксана Владиславівна тел. (056) 760-72-30.
- ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська за тел. (0562) 36-96-54. Координатор з даного питання - Кулик Олег Богданович тел.(056) 36-96-51.
- ДПІ у Жовтневому районі м.Дніпропетровська за тел. (056) 776-71-96. Координатор з даного питання - Артемьева Вікторія Леонідівна тел. (056) 776-71-96.
- ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська за тел. (056) 374-70-61. Координатор з даного питання Дем’яненко Тетяна Юріївна тел. (056) 374-70-84.
- ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська за тел. (0562) 34-28-70. Координатори з даного питання: Мазур Ольга Анатоліївна тел. (0562) 34-28-71.
- ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровська за тел. (056) 370-25-88. Координатори з даного питання: Зюзін Максим Іванович (056) 370-26-40, Сидоров Максим Борисович тел. (056) 370-25-69, Козак Юлія Олександрівна тел. 098-633-07-18.
- Лівобережна ОДПІ м. Дніпропетровська за тел. (056) 725-55-38. Координатор з даного питання Левченко Тетяна Григорівна тел. (056) 725-50-22.
- Дніпропетровська ОДПІ за тел. (056) 374-88-28. Координатор з даного питання Петрашку Олександр Олександрович тел. (056) 374-93-75.
- Дніпродзержинська ОДПІ за тел. (05692) 3-26-01. Координатори з даного питання: Корсун Вікторія Миколаївна тел. (05692) 3-26-01, Сидорчук Іван Сергійович тел. (0569) 53-40-21, Лебедева Евгенія Евгеніївна тел. (05692) 3-70-84, Попов Олег Миколайович тел. (05692) 3-86-33.
- Західно-Донбаська ОДПІ за тел. (05632) 3-01-23. Координатори з даного питання: Басова Ольга Борисівна тел. (05632) 3-41-04, Тімоніна Наталія Іванівна тел. (05632) 3-12-05.
- Новомосковська ОДПІ за тел. (05693) 7-70-92. Координатор з даного питання Ткачук Генадій Анатолійович тел. (05693) 7-70-92.
- Нікопольська ОДПІ за тел. (0562) 2-22-00. Координатори з даного питання: Гапіч Ірина Віталіївна (0562) 2-79-41, Лисенко Віта Іванівна тел. (0562) 2-22-87.
- Східно -Дніпровська ОДПІ за тел. (05639) 9-22-39. Координатор з даного питання Шевченко Ганна Іванівна тел. (05639) 9-22-39.
- Верхньодніпровська ОДПІ за тел. (05658) 6-05-12. Координатори з даного питання: Шовкун Олена Валентинівна тел. (05658) 6-05-12; Шмагуненко Марина Олексіївна тел. (05658) 3-19-69.
Верхньодніпровська ОДПІ (Криничанське відділення) за тел. (05654) 9-13-88. Координатор Неклеса Сергій Володимирович тел. (05654) 9-13-88.
Верхньодніпровська ОДПІ (Вільногірське відділення) за тел. (05653) 5-18-88. Координатор Шишлаков Борис Павлович тел. (05653) 5-18-88.
Верхньодніпровська ОДПІ (П”ятихатське відділення) за тел. (05651) 3-04-50. Координатор Дубінчук Олександр Олександрович тел. (05651) 3-04-50.
Верхньодніпровська ОДПІ (Жовтоводське відділення) за тел (05652) 3-35-39. Координатор Худолеев Генадій Федорович тел. (05652) 3-35-39.
- Криворізька південна ОДПІ за тел. (0564) 90-23-63. Координатори з даного питання: Крєтов Євгеній Юрійович тел. (0564) 90-37-85, Курлова Лариса Вікторівна тел. (0564) 92-84-90, Бабій Марина Миколаївна тел. (0564) 92-85-27.
- Криворізька північна ОДПІ за тел. (0564) 66-47-25. Координатори з даного питання: Воінов Владислав Володимирович тел. (0564) 66-47-25, Клюцковський Владислав Леонідович тел. (0564) 66-47-25.
- Криворізька центральна ОДПІ за тел. (056) 404-06-92. Координатор з даного питання Кудибін Віталій Вікторович тел. (056) 404-06-92.
Під виглядом компонентів для виробництва лаків і фарб в Україну незаконно ввозили нафтопродукти на сотні мільйонів гривень
Підрозділи податкової міліції розкрили кримінальну схему ухилення від сплати акцизного податку за рахунок підміни митного коду УКТ ЗЕД товарів з підакцизних (нафтопродукти) на непідакцизні (2707, серед яких «платформат» і «реформат», які використовуються при виробництві лаків і фарб).
Організатори схеми з метою ускладнення процедури відстеження її правоохоронними органами здійснювали документальне оформлення реалізації нібито ввезеного «платформату» і «реформату» (насправді пального) на адресу підприємств з ознаками фіктивності і транзитності. На певному етапі (3-4 ланка ланцюга постачання) відбувалась заміна документів на бензин, дизельне пальне або інші товари. Фактично ж одразу після розмитнення пальне перевозилось до нафтобаз у різних регіонах України, де змішувалося із бензином і дизпаливом та в подальшому розвозилось на АЗС.
При цьому акцизний податок ні імпортерами, ні «виробниками» не сплачувався.
Реальними виробниками «платформату» та «реформату», під виглядом якого до України завозили пальне, є нафтопереробні підприємства з території Європи (нафтопереробні заводи в Угорщині та Боснії і Герцеговині). Слід зазначити, що виробники відпускали вказаний товар за кодом УКТ ЗЕД 2710 - нафта і нафтопродукти.
Наразі слідчими податкової міліції відкрито 6 кримінальних проваджень. Розмір завданих збитків складає 70 млн. грн. Вилучено та арештовано 3,4 тис. тон пального під виглядом «платформату» та «реформату» вартістю понад 45 млн. грн.
За 2014-2015 років на територію України за документами було ввезено «платформату» та «реформату» в обсязі 37,8 тис. т на загальну суму близько 433 млн. грн. Орієнтовна сума ухилення від сплати акцизного податку становила 7,5 млн. євро (близько 186 млн. грн.).
Всього ж за документами за кодом 2707 було завезено 88,6 тис. тон товарів на загальну суму понад 1 млрд. грн.
Враховуючи обсяги імпорту за кодом 2707, прогнозні втрати бюджету від несплати акцизного податку складають понад 17,6 млн. євро, або близько 435 млн. грн.
З початку року кількість користувачів Інформаційного порталу ДФС склала понад 900 тис. осіб
Протягом січня-лютого 2015 року Інформаційним порталом Державної фіскальної служби України користувалися понад 904 тис. суб’єктів господарювання.
Одним з найпопулярніших сервісів, які функціонують на порталі, є надання виписки з Єдиного реєстру податкових накладних як покупцю, так і продавцю. З початку року опрацьовано більше 2 мільйонів таких запитів.
Не меншим попитом користується послуга з укладання договору з територіальними органами ДФС «Про визнання електронних документів» в електронній формі. Протягом січня – лютого 2015 року було укладено понад 223 тис. таких договорів з платниками податків.
Досить затребуваною серед користувачів залишається послуга щодо отримання інформації про наявність платника в Реєстрі платників ПДВ. За 2 місяці поточного року було надано 9,5 тис. відповідей на такі запити.
Крім того, з початку 2015 року Інформаційним порталом ДФС опрацьовано понад 58 тис. електронних повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах.
Для інформаційної підтримки та технічної допомоги суб`єктам господарювання функціонує call – центр ДФС, яким з початку 2015 року надано понад 47,6 тис. відповідей з питань подання в електронному вигляді податкової звітності та реєстрації податкових накладних.
Протягом січня – лютого 2015 року митницями ДФС України зафіксовано 374 випадки порушення прав інтелектуальної власності
Протягом січня – лютого 2015 року митницями Державної фіскальної служби України зафіксовано 374 випадки призупинення митного оформлення за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності.
За цей період порушено 2 справи про порушення митних правил за фактами ввезення на митну територію України товарів з порушенням прав інтелектуальної власності загальною вартістю понад 332,5 тис. грн.
Одна зі справ порушена Волинською митницею – вартість ввезених з порушеннями товарів склала 70,3 тис. грн., друга – Південною митницею ДФС – з вартістю товарів 262,2 тис. грн.
Нагадаємо, що для сприяння захисту правовласників під час зовнішньоекономічної діяльності Державна фіскальна служба України веде митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності. До них належать об’єкти авторського права і суміжних прав, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення (зазначення походження товарів) та сорти рослин.
Загалом, станом на початок березня 2015 року до митного реєстру за заявами правовласників внесено майже 2,5 тис. об’єктів.
Кількість ключів „електронного підпису”, які обслуговує Акредитований центр ДФС, перевищила 3 млн.
Протягом січня-лютого 2015 року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС скористалися 65,7 тис. осіб. Переважна більшість з них, а саме 46,9 тис. – фізичні особи. Кількість юридичних осіб, які скористались послугами Центру у зазначений період складає 18,8 тис.
З початку 2015 року Акредитованим центром сертифікації ключів Державної фіскальної служби видано 186 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. З них, фізичні особи отримали 104 тис. екземплярів, юридичні – 82 тис.
Всього з початку діяльності Центр обслуговує майже 3,4 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів.
Нагадаємо, що клієнти Центру отримують такі сертифікати безкоштовно, у той час як у комерційних центрах ця послуга є платною.
Крім того, за допомогою ключів електронного цифрового підпису, виданих Центром, платники можуть звітувати он-лайн не тільки до органів ДФС, а й до органів держстатистики та Пенсійного фонду.
Особливості переміщення товарів через межі ВЕЗ «Крим»
На сьогодні переміщення товарів з України до Криму регламентується вимогами Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України». Цим законом врегульовані питання створення на тимчасово окупованій території України вільної митної зони та, зокрема, господарських відносин між суб’єктами господарювання, розташованими на тимчасово окупованій території України, та іншими суб’єктами господарювання України.
Пунктом 6.5 Закону для цiлей митного законодавства договори, укладенi мiж суб’єктами господарювання iз мiсцезнаходженням (мiсце проживання) на територiї ВЕЗ «Крим» та iншими суб’єктами господарювання, прирівнено до документів, що використовуються замiсть зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв).
Переміщення товарів до Криму оформлюється в митному відношенні як поміщення товарів у митний режим вільної митної зони.
Митні органи, виконуючи положення вказаної норми закону, приймають як підставу для переміщення товарів на адресу підприємств, розташованих у Криму, договори між підприємствами на материковій частині України та суб’єктами господарювання, розташованими на тимчасово окупованій території.
Водночас, відповідно до підпункту 4 пункту 12.4 вказаного Закону Кабiнет Мiнiстрiв України має право тимчасово обмежувати поставки окремих товарiв (робiт, послуг) та/або пiд окремими (всiма) митними режимами з тимчасово окупованої територiї на iншу територiю України та/або з iншої територiї України на тимчасово окуповану територiю.
Таким чином митні формальності щодо переміщення товарів на територію ВЕЗ «Крим» виконуються митними органами у відповідності до вищезазначеного спеціального закону.
Доходи понад 1 млн. грн. задекларували 258 громадян
З початку поточного року 65,2 тис. громадян подали декларації про майновий стан та доходи. Загальна сума задекларованого доходу складає понад 4,9 млрд. грн. Доходи понад 1 млн. грн. вказали у своїх деклараціях 258 осіб.
Найактивніше декларували свої статки мешканці Дніпропетровської (5 тис. декларацій), Полтавської (4,9 тис. декларацій), Запорізької (4,6 тис. декларацій) та Харківської (4,4 тис. декларацій) областей.
Що стосується структури доходів, то більша частка з них – 1,6 млрд. грн. – від успадкованого та подарованого майна, трохи менше склав дохід від заробітної плати – 1,4 млрд. грн. Крім того, 595,4 млн. грн. доходу українці отримали від продажу рухомого та нерухомого майна, 282,8 млн. грн. – від операцій з інвестиційними активами та 105,8 млн. грн. від надання нерухомості в оренду. Ще 761,7 млн. грн. громадяни задекларували як інші доходи.
Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті у держбюджет становить 116 млн. грн., що на 16,6 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.
Також 19,2 тис. осіб скористалися правом на отримання податкової знижки. До повернення вони задекларували 30,4 млн. грн., що на 2,1 млн. грн. менше минулорічного показника.
Телефонний зв’язок «гаряча лінія»
Запитання 1:
Куди та в які строки необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи?
Відповідь:
Платники податків зобов’язані подавати декларацію до 1 травня 2015 року.
У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.
Податкова декларація подається громадянами до податкової інспекції за місцем реєстрації платника податку.
Запитання 2
Які способи подачі декларації про майновий стан і доходи?
Відповідь:
Податкова декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку:
- особисто платником або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.
При цьому поштове відправлення слід здійснити не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного терміну подання декларації, а при поданні в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, у якому минає такий граничний термін.
Запитання 3:
Фізична особа отримала спадок від батьків. Чи необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи та сплачувати податок?
Відповідь:
Вартість успадкованого майна від членів сім’ї першого ступеня споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. Відтак, спадкоємці першого ступеня споріднення декларацію про майновий стан і доходи не подають.
Нагадаємо, нормами підпункту 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 розділу І Податкового кодексу України визначено, що членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.
Разом з тим, громадянин, котрий отримав спадщину від члена сім’ї, що не належать до першого ступеня споріднення, зобов’язаний подати декларацію про майновий стан і доходи і сплатити 5 % податку на доходи фізичних осіб від вартості успадкованого.
Запитання 4:
Громадянин у 2014 році здавав в оренду свою квартиру та сплачував податок. Чи необхідно подавати декларацію?
Відповідь:
У разі, якщо громадянин у 2014 році здавав в оренду свою квартиру, то податок на доходи фізичних осіб він повинен сплачувати щоквартально, а декларацію подати до 1 травня 2015 року.
Дохід від здачі в оренду власного нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставкою 15% та/або 17%.
Запитання 5:
Яким чином можна подати декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді?
Відповідь: В електронній формі платники податків можуть подати податкову декларацію до фіскальних органів засобами електронної пошти через Інформаційний портал ДФС.
Для подання податкових декларацій в електронній формі у режимі реального часу (on-line) платнику податків необхідно:
1. Отримати електронний цифровий підпис, який безкоштовно видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС;
2. Завантажити з сайту Акредитованого центру сертифікації ключів програмне забезпечення – „Програмний комплекс користувача ЦСК”. Встановити програмне забезпечення на персональному комп’ютері та виконати необхідні налаштування допоможе інструкція користувача.
3. Авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа та розпочати роботу.
Детальніше про подання звітності в електронному вигляді можна дізнатися на веб-порталі ДФС або в Акредитованому центрі сертифікації ключів.
Запитання 6:
Фізична особа –підприємець сплачує за навчання доньки. Чи має право фізична особа-підприємець на податкову знижку?
Відповідь:Податкова знижка може застосовуватися виключно до доходів, одержаних протягом року платником податку у вигляді заробітної плати. При цьому загальна сума нарахованої податкової знижки не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата.
Фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю (самозайняті особи), не мають права на нарахування податкової знижки по податку на доходи фізичних осіб щодо свого річного оподатковуваного доходу, одержаного у межах провадження їх діяльності, тому що такий дохід не є заробітною платою. Цього права також не мають і усі інші особи, які одержують доходи, відмінні від заробітної плати.
Форма № 1ДФ
Мінфіном України затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок його заповнення і подання податковими агентами.
Податковий розрахунок складається з двох розділів:
- у розділі І податкові агенти відображають, як і раніше, суми нарахованих (виплачених) доходів (як оподатковуваних, так і неоподатковуваних) та суми нарахованого (перерахованого) податку на доходи фізичних осіб;
- у розділі II податкові агенти зазначають загальну суму доходів у вигляді процентів, виграшів (призів) у лотерею та загальну суму податку. Також у розділі II форми № 1ДФ податкові агенти відображають інформацію про військовий збір (загальні суми нарахованих та виплачених доходів, з яких утримано військовий збір, загальну суму нарахованого та перерахованого до бюджету військового збору). Відомості про кожну фізичну особу, якій нараховано такі доходи, не зазначаються.
Вперше Податковий розрахунок за новою формою подається податковими агентами за I квартал 2015 року
Форма № 1 ДФ подається окремо за кожний звітний квартал протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Кінцевий термін подання Податкового розрахунку за І квартал 2015р. - 12 травня 2015 р.
Наказ «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку» набирає чинності з 01.04.2015 року.
Податковий кредит
В зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І квартал) формування податкового кредиту у платників ПДВ відбувається на підставі електронних податкових накладних та обмежені випадки визначеними п.198.6 ст. 198 Кодексу.
Починаючи з 1 січня 2015 року, всі податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, та розрахунки коригування до них складаються платниками податку виключно в електронному вигляді, у тому числі ті, які складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, не видаються покупцю, складені за щоденними підсумками операцій тощо.
Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання. (п.198.3 ст.198 Кодексу).
Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, визначеного пунктом 201.10 статті 201 Кодексу, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання, відносяться до податкового кредиту звітного податкового періоду, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН.
Податкові накладні, не зареєстровані в ЄРПН протягом 180 календарних днів з дати їх складання, не можуть бути підставою для формування податкового кредиту.
Зазначена інформація викладена в листі ДФС від 17.02.2015 р. № 5292/7/99-99-19-03-02-17.
Електронне адміністрування ПДВ
лектронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (далі – електронний рахунок) – рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі. На такий рахунок платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні чи розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку.
Це визначено п. 2 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі – Порядок № 569).
Пунктом 13 Порядку № 569 передбачено, що платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка, а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі.
Інформація про рух коштів на електронних рахунках платникам податку надається ДФС України за відповідним запитом платника на безоплатній основі без обмеження кількості запитів та у часі.
Електронне адміністрування ПДВ
Електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (далі – електронний рахунок) – рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі. На такий рахунок платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні чи розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку.
Це визначено п. 2 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі – Порядок № 569).
Пунктом 13 Порядку № 569 передбачено, що платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка, а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі.
Інформація про рух коштів на електронних рахунках платникам податку надається ДФС України за відповідним запитом платника на безоплатній основі без обмеження кількості запитів та у часі.
Електронна звітність та електронні сервіси
Одна із найпоширеніших послуг серед платників податків – це електронна звітність, яка дає можливість підприємцям та суб’єктам господарювання - юрособам звітувати до органів фіскальної служби, статистики та ін., оформляти митні декларації через мережу Інтернет, використовуючи власний цифровий підпис.
На веб-порталі ДФС України у режимі "он-лайн" доступні понад десять видів електронних сервісів, які значно полегшують роботу платників. Окремо заслуговує на увагу функціонування "Електронного кабінету платника", робота в якому можлива у разі наявності електронного цифрового підпису. В «Електронному кабінеті» можна переглядати сформовану та вже подану податкову звітність, стан розрахунків з бюджетом, у тому числі про заборгованість зі сплати податків і зборів. У разі необхідності завжди на допомогу прийде підказка «Податковий календар» та інформація із довідників.
Звертаємо увагу, що з 2 березня діє нова редакція Регламенту АЦСК ІДД ДФС та нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електроного цифрового підпису. Нові форми реєстраційних документів можна завантажити на інформаційному ресурсі Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України .
Кампанія декларування доходів громадян – 2015
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська запрошує громадян задекларувати свої доходи за 2014 рік, а також скористатися правом на податкову знижку.
Нагадуємо, що в обов'язковому порядку подати декларацію повинні ті громадяни, які отримували минулого року доходи не від податкових агентів, та доходи, з яких не утримувався податок.
Подати декларацію необхідно до 30 квітня включно. А право на отримання податкової знижки діє упродовж всього року.
Для зручності громадян працює сервіс, який дозволяє заповнити декларації в електронному вигляді та надіслати її через Інтернет. Електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення Державна фіскальна служба надає безкоштовно.
Пам'ятайте, податок від кожної задекларованої гривні піде до місцевого бюджету, а отже на розвиток міста!
Нові умови застосування зниженої ставки ЄСВ
13 березня вступив в дію Закон України «Про внесення змін до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці» від 02.03.2015 року №219-VІІІ.
Законодавством з метою стимулювання легалізації доходів платникам ЄСВ зменшено навантаження на фонд оплати праці шляхом введення коефіцієнта 0,4 до розміру ЄСВ в 2015 році, та коефіцієнта 0,6 до розміру ЄСВ в 2016 році.
Законом №219 змінено умови застосування понижувального коефіцієнта. Замість чотирьох критеріїв, що діяли раніше, застосувати коефіцієнт можливо при виконанні трьох оновлених умов:
а) база нарахування єдиного внеску розраховуючи на одну застрахована особа у звітному місяці збільшилася на 20 і більш відсотків у порівнянні із середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік розраховуючи на одну застраховану особу;
б) після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу у звітному місяці складе не менше, чим середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
в) кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.
Разом з тим, остання умова не буде застосовуватися до фізичних осіб - підприємців.
Також коефіцієнт не буде застосовуватися платниками єдиного внеску, які виплачують грошове забезпечення, але буде застосовуватися при нарахуванні заробітної плати (доходів) сумісникам.
Платник єдиного внеску, що застосував коефіцієнт та не сплатив нарахований єдиний внесок у встановлені Законом строки, позбавляється права в майбутньому застосувати коефіцієнт до повної сплати такої недоїмки (боргу). Право на застосування коефіцієнта поновлюється з місяця, в якому сплачено таку недоїмку (борг).
Військовий збір
Парламент підкоригував п. 16¹ підрозділу 10 р. XX Податкового кодексу України.
Його доповнили новим пп. 1.7. Змінами передбачено, що від оподаткування військовим збором звільняються доходи, які не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб, а саме ті, які не підлягають оподаткуванню і оподатковуються за нульовою ставкою. Зокрема, йдеться про доходи від спадкування членами сім'ї першого ступеня споріднення (пп. 174.2.1 ПКУ).
Проте зазначено, що не звільняються від оподаткування військовим збором доходи, зазначені у пп.165.1.2, пп.165.1.18, пп.165.1.25, пп.165.1.51, пп.165.1.52 ПКУ Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України" від 02.03.15 р. № 211-VIII.
Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» від 02.03.2015 року № 211-VIII вступив в силу з 13 березня 2015 року.