Задекларуйте свої доходи!
З 1 січня до 1 травня 2015 року триває кампанія декларування майнового стану і доходів, одержаних громадянами у 2014 році. Громадяни зобов'язані подати декларацію, якщо протягом 2014 року вони отримували:
- доходи від осіб, які не є податковими агентами;
- доходи від надання рухомого майна або нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм), якщо орендар та орендодавець фізичні особи;
- інвестиційний прибуток;
- будь-які іноземні доходи;
- нецільову благодійну допомогу, якщо її загальна сума протягом 2014 року перевищувала 1710 грн;
- доходи у вигляді спадщини та подарунків;
- доходи, які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами лише у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2014 році – 146 160 грн. (1218х120) тощо.
Додамо, суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій річній декларації, необхідно самостійно сплатити до 1 серпня 2015 року.
Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року. У такому випадку, податкова декларація подається протягом всього 2015 року. Разом із декларацією подаються документи, які підтверджують витрати, включені до податкової знижки.
Звертаємо увагу, що подати декларацію можна на паперових носіях, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або в електронному вигляді через інформаційний портал Державної фіскальної служби України з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису.
Бланки декларацій та консультації щодо заповнення таких декларацій можна отримати в Центрі обслуговування платників за адресою Білецька 1.
Заздалегідь висловлюємо вдячність за вчасно подану декларацію!
Безкоштовні товари, роботи та послуги – є доходом?
Доходом платника єдиного податку для юридичної особи є, зокрема, вартість безоплатно отриманих товарів, робіт, послуг. Датою отримання такого доходу - є дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих послуг.
Юридичні особи – платники єдиного податку включають до складу доходів вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) визначених на рівні не нижче звичайної ціни на дату підписання акта приймання-передачі зазначених послуг.
Зарплата в «конверті», працівник не оформлений – штраф
Щоб сприяти легалізації заробітної плати та зайнятості населення прийнято Закон України № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», який набув чинності з 1 січня 2015 року.
Перш ніж взяти на роботу трудового «нелегала», кожному роботодавцю слід врахувати, що контролюючі органи у випадку виявлення факту виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків мають право застосувати штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, тобто з січня по листопад 2015 року це буде 36 540 грн, а з грудня 2015 року – 41 340 грн.
Крім цієї суми штрафу, яку сплатить суб’єкт господарювання, на його посадових осіб очікує адміністративний штраф в розмірі від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів громадян, тобто – від 8,5 до 17 тисяч гривень.
«Пульс» ДФС: (044) 284-00-07
Завдяки «Пульсу» представники бізнесу, в тому числі і суб’єкти ЗЕД, мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників Державної фіскальної служби керівництво відомства та оперативно вирішити суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.
Номер цілодобової телефонної лінії сервісу «Пульс» Державної фіскальної служби: (044) 284-00-07.
Зміни в адміністрування ЄСВ
13.03.2015 набрав чинності Закон України від 2 березня 2015 року № 219-VIII Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці (далі – Закон № 219) який вніс зміни до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464).
Зокрема, Законом № 219 було внесено зміни, щодо понижуючого коефіцієнту єдиного внеску платниками при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами за умови, якщо платником виконуються одночасно такі умови:
- база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;
- після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
- кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 відсотків середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік. Ця умова не застосовується до платників єдиного внеску, визначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону.
Також, було зазначено, що:
- коефіцієнт застосовується в тому числі при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи;
- коефіцієнт не застосовується платниками єдиного внеску, вказаними в абзаці сьомому пункту 1 частини першої статті 4 Закону № 2464, які виплачують грошове забезпечення;
- розрахований коефіцієнт та розмір єдиного внеску зазначаються з трьома знаками після коми;
- у разі застосування коефіцієнта платник єдиного внеску зазначає про це в звіті;
- платник єдиного внеску, що застосував коефіцієнт та не сплатив нарахований єдиний внесок у встановлені Законом строки, позбавляється права в майбутньому застосувати коефіцієнт до повної сплати такої недоїмки (боргу). Право на застосування коефіцієнта поновлюється з місяця, в якому сплачено таку недоїмку (борг);
- понижуючий коефіцієнт застосовується по 31 грудня 2015 року, з 1 січня 2016 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами ставки єдиного внеску, застосовуються з коефіцієнтом 0,6.
Увага! 1 липня 2015 року фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку третьої групи повинні застосовувати РРО
Починаючи з 1 липня 2015 року фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку третьої групи повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій.
З 1 січня 2016 року РРО застосовуватимуть всі платники єдиного податку крім платників першої групи, а також другої і третьої груп лише при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі. Такі зміни передбачені Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».
Щодо оподаткування доходів громадян
13.03.2015 набрав чинності Закон України від 02 березня 2015 року № 211-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (далі – Закон № 211).
Зокрема, Законом № 211 було внесено зміни до Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – Кодекс) щодо:
1. Доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, у частині - благодійної допомоги, яка виплачена (надана) міжнародними благодійними організаціями (їх філіями, представництвами), перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, на користь:
а) фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція (за винятком територій, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження), та/або вимушено покинули місце проживання у зв'язку з проведенням антитерористичної операції в таких населених пунктах та взяті у встановленому законодавством порядку на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад;
б) фізичних осіб, які мешкали на території Автономної Республіки Крим та вимушено покинули місце проживання у зв'язку з тимчасовою окупацією території України, визначеної Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», та взяті у встановленому законодавством порядку на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад.
2. Звільнення доходів фізичних осіб від військового збору, що згідно з розділом IV цього Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу.
Індивідуальний електронний цифровий підпис – необхідність сьогодення
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадує, що електронний цифровий підпис - це аналог власноручного підпису в електронному вигляді, який забезпечує цілісність документів, конфіденційність та ідентифікацію особи, яка відправила документ. ЕЦП – робить електронний документ оригіналом і гарантує його достовірність. Документи, підписані електронним цифровим підписом, можуть бути надіслані адресату протягом декількох секунд. Всі учасники електронного документообігу мають рівні можливості незалежно від віддаленості один від одного.
Для отримання сертифікату відкритого ключа необхідні такі документи:
- копія паспорта (сторінки з фотографіями і наступні за ними, а також сторінка з адресою місця реєстрації), завірену підписом фізичної особи – приймаються тільки якісні копії паспортів – чіткі фото та читабельний текст;
- копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО) завірену підписом фізичної особи;
- носій електронного ключа;
- заповнена заява на реєстрацію для отримання сертифікатів ключів встановленого зразку;
Якщо підписувач не має можливості прийти особисто у Відділ реєстрації, це може зробити його довірена особа, при умові, що при ній є повний, відповідно завірений, комплект документів. Представнику необхідно мати при собі паспорт і доручення, яке завірене нотаріально.
Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів:
Податкова соціальна пільга та факт утримання дітей
ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, має право на ПСП у розмірі 100% суми пільги у розрахунку на кожну таку дитину. Для застосування пільги платник податку, який має двоє чи більше дітей віком до 18 років, крім заяви подає:
• копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства, чи документи, які підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа — платник податку постійно проживав (проживала) до прибуття в Україну;
• копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник).
Питання утримання батьками дитини визначено Сімейним кодексом України. Батьки мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим із них, хто проживає окремо від дитини. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. Батько, який має трьох дітей віком до 18-ти років, але двоє із них проживають з дружиною від першого шлюбу, бажає скористатися правом на застосування до його доходу ПСП, то разом із поданням до підприємства заяви щодо її застосування подаються документи, що підтверджують факт утримання ним дітей. Такими документами може бути довідка органу опіки, рішення суду або нотаріально завірений договір між колишніми чоловіком та дружиною щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим із них, хто проживає окремо від дитини, рішення суду про аліменти.
Дотримуйтесь граничної роздрібної ціни на тютюнові вироби!
Реалізаторам тютюнової продукції ГУ ДФС у Дніпропетровській області наголошує на необхідності дотримуватися правил обчислення роздрібної ціни тютюнових виробів і сум податкового зобов’язання з акцизного податку. Роздрібна ціна тютюнових виробів, що реалізуються в роздрібній торгівельній мережі й вище якої не може здійснюватися їх продаж, має формуватися таким чином:
ГРЦТВ = МРЦ : 100 х 105,
де
ГРЦТВ – гранична роздрібна ціна тютюнових виробів;
МРЦ – максимальна роздрібна ціна.
Фактична роздрібна ціна, за якою продають тютюнові вироби, має дорівнювати або бути меншою, ніж ГРЦТВ.
В разі роздрібної торгівлі в січні 2015 року тютюновими виробами за цінами, вищими від МРЦ на тютюнові вироби, збільшеними на суми акцизного податку будуть застосовуватись штрафні санкції
Скористайтеся можливістю виправити фінансову ситуацію!
Увага! З 17 січня до 16 квітня 2015 року бізнес має законний механізм податкового компромісу. Після цього наступає крімінальна відповідальність за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток та ПДВ!
При ГУ ДФС у Дніпропетровській області відбулося чергове засідання Громадської ради
Важливі питання реформування Державної фіскальної служби України та міри по детінізації малого та середнього бізнесу розглянуто на черговому засіданні Громадської ради при Головному управлінні ДС у Дніпропетровській області. Загалом, на засіданні розглядялись питання згідно порядку денного, але найбільший резонанс викликало питання реформування фіскальних органів України.
Для більш змістовного діалогу, на засідання Громадської ради були запрошені перший заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Сергій Пеньков і радник начальника ГУ ДФС області Ігор Ломака. Відкриваючи засідання, голова Громадської ради Володимир Дон запропонував розглянути питання створення єдиного слідчого органу, який повинен виконувати функції податкової міліції і оперативно викривати та документувати економічні злочини. А словами першого заступника начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Сергія Пенькова, «Створення служби фінансових розслідувань повинно не лише об’єднати всі служби країни, які повинні протидіяти економічним злочинам, але перш за все створити єдину законодавчу базу, яка дасть можливість ефективно протидіяти злочинам у економічній сфері».
«Не так важливо, на якій базі буде створюватись служба фінансових розслідувань, чи взагалі буде вона створюватись. Важливо окреслити повноваження та обов’язки служби, яка буде займатися розслідуванням фінансових злочинів. І саме в цих питаннях, ваша думка як діючих підприємців, представників бізнесу, для нас співробітників фіскальної служби, вкрай важлива» - висловив свою думку радник начальника ДФС у Дніпропетровській області Ігор Ломако.
Крім цього, під час засідання Громадської ради розглянуто питання щодо детінізації малого та середнього бізнесу в найбільш «тінізованих» сферах підприємницької діяльності: ріелторська діяльність, сільське господарство, торгівля, сфера послуг, заклади громадського харчування, виконання ремонтно-будівельних робіт, транспортні перевезення та інших.
Студенти фінансової академії дізналися як у теорії працює фіскальна служба Дніпропетровщини
У приміщенні Головного управління ДФС у Дніпропетровській області 17 березня поточного року проведено заняття зі студентами ІV та V курсу, які навчаються за спеціальністю «Фінанси і кредит» у Дніпропетровській державній фінансовій академії. Лекцію по дисципліні «Податковий контроль», провели провідні фахівці відповідних структурних підрозділів ГУ ДФС у Дніпропетровській області.
На теоретичному занятті розглядалась тема: «Превентивний податковий контроль», а саме: роз’яснювальна робота контролюючих органів, порядок організації роз’яснювальної роботи на різних рівнях контролюючих органів, податкові консультації.
Загалом лекція тривала дві академічні години, протягом яких, оцінюючи увагу аудиторії, фахівці структурних підрозділів висвітлили цікаві для студентів питання, наводячи приклади та зупиняючись на тих чи інших нюансах роботи ДФС.
На завершення, лектори, які виступали, побажали майбутнім фахівцям бути заповзятливими, скрупульозними в навчанні. Наполегливість і старанність – запорука успіхів у дорослому житті.
За два місяці територіальними органами ДФС Дніпропетровщини надано понад 36 тисяч адмінпослуг
Впродовж січня – лютого поточного року Центрами обслуговування платників орга- нів ДФС Дніпропетровської області було надано більше 36 тисяч адміністративних послуг.
З початку року майже половину наданих адмінпослуг зайняла видача карток платника податків і внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки – понад 17,3 тисяч послуг. Також фахівці Центрів зареєстрували 3,2 тисячі книг обліку розрахункових операцій, надали більше 3,1 тисяч довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, понад 2 тисяч витягів з реєстру платників єдиного податку тощо.
З метою вивчення рівня ефективності та якості надання послуг у Центрах обслуговування платників Дніпропетровської області, фахівцями фіскальної служби проводяться письмові опитування за допомогою розташованої біля модератора ЦОП скриньки пропозицій та побажань. Так, за січень – лютий 2015 року через такі скриньки отримано 1105 письмових анкет, в яких платниками надано позитивну оцінку роботи Центрів обслуговування платників.
Загалом, в органах ГУ ДФС у Дніпропетровській області створено та працюють 32 Центри обслуговування платників. Діяльність центрів обслуговування платників у Дніпропетровській області забезпечує 367 працівників структурних підрозділів та акредитованого Центру сертифікації ключів, які надають платникам Дніпропетровщини широкий спектр адміністративних, інформаційних та консультативних послуг.
Про нового працівника повідомляйте податкову.
З 1 січня 2015 року допуск до роботи працівника можливий лише за умови укладення трудового договору та повідомлення органу фіскальної служби. Про це зазначено в оновленій статті 24 Кодексу законів про працю. І хоча такий порядок повідомлення наразі Кабінетом міністрів не встановлено, фахівці ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська радять роботодавцям інформувати податкову інспекцію листами довільної форми з долученням копії укладеного трудового договору. Адже такої суворої відповідальності за порушення вказаної статті до цього часу ще не було.
Як зазначили у відділі комунікацій, відповідальність передбачена як згідно Кодексу законів про працю (далі – КЗ пП), так і згідно Кодексу про адміністративні правопорушення (далі КпАП).
Новою редакцією статті 265 КЗпП передбачено, що юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:
фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.01.2015р. – 36 540 грн., а з 01.12.2015р.- 41 340 грн.);
порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (з 01.01.2015р. –3654 грн., а з 01.12.2015р.- 4 134 грн.);
недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.01.2015р. –12 180 грн., а з 01.12.2015р.- 13 780 грн.);
порушення інших вимог трудового законодавства - у розмірі мінімальної заробітної плати ( з 01.01.2015р. – 1218 грн. грн., а з 01.12.2015р.- 1 378 грн. ).
Крім цього, змін зазнала і стаття 41 КпАП, в якій тепер прописано, що фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору чи контракту тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб – підприємців, від 500 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 грн. до 17 000 грн.).
Повторне протягом року вчинення такого порушення тягне за собою накладення штрафу на вищевказаних осіб від 1 тис. до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 грн. до 34 000 грн.).
Одночасно повідомляємо, що сплата штрафів не звільняє роботодавців від усунення вказаних виявлених порушень.
Зміни у справлянні акцизного податку
1. Розширення групи підакцизних товарів за рахунок віднесення до підакцизних – електричної енергії, з одночасним скасуванням збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками.
2. Пропорційне збільшення ставок акцизного податку на нафтопродукти (бензин, дизпаливо, скраплений газ) за рахунок скасування малоефективних з точки зору адміністрування податків і зборів (екологічного податку (з палива), збору за першу реєстрацію транспортного засобу).
3. Скасування збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.
4. Запровадження сплати акцизного податку з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів (алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, нафтопродуктів).
5. Відновлення справляння акцизного податку з автомобілів, переобладнаних з вантажних на легкові.
Платники – особи, які ввозять непідакцизні (вантажні) транспортні засоби без сплати акцизу, а потім переобладнують їх в легкові автомобілі, з яких повинен сплачуватися акциз.
З урахуванням принципу рівності всіх платників перед законом та нейтральності оподаткування, сплата акцизу з переобладнаних автомобілів ставитиме в рівні умови оподаткування як виробників та імпортерів легкових автомобілів, які сплачують акцизний податок, так і тих, хто ввозить непідакцизні транспортні засоби і в подальшому, після переобладнання в легкові автомобілі, користується ними без сплати акцизу.
6. Встановлення єдиної ставки акцизного податку на сигарети з фільтром та без фільтру поетапно протягом двох років (норма сприятиме виконанню умов Директив ЄС щодо ставок акцизного податку на тютюнові вироби).
7. Запровадження електронної форми подання декларації про максимальні роздрібні ціни на сигарети (сприятиме спрощенню подання звітності для виробників та імпортерів тютюнових виробів). Ця норма набирає чинності через три місяці з дня опублікування Закону № 71.
8. Утворення акцизних складів на підприємствах, що виробляють нафтопродукти, паливо моторне альтернативне та скраплений газ. Ця норма набирає чинності з 1 квітня 2015 року.
9. Віднесення пива до алкогольних напоїв. Ця норма набирає чинності з 1 липня 2015 року.
Іноземні доходи необхідно декларувати
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська інформує, що громадяни, які впродовж 2014 року отримали іноземні доходи, в обов’язковому порядку повинні до 1 травня поточного року подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи до органу Державної фіскальної служби за місцем реєстрації.
Крім того, до 1 серпня цього року громадянам необхідно сплатити з суми задекларованих доходів податок на доходи фізичних осіб. Вказана норма передбачена пп.179,7 ст 179 Податкового кодексу України.
Також звертаємо увагу, що із зарплати легально працюючого за кордоном громадянина України сплачується податок за правилами країни отримання доходу. За підсумками року такий громадянин зобов’язаний подати річну декларацію про отримані доходи і сплатити податок.
У випадку, коли між Україною і країною отримання доходу підписано договір (Конвенцію) про уникнення подвійного оподаткування, і у фізичної особи є легалізована довідка про сплату податку за кордоном, то сума податку, сплаченого ним за кордоном, зараховується під час сплати податку в Україні.
Фахівці ГУ ДФС у Дніпропетровській області роз’яснили широке коло питань щодо оподаткування для підприємців
Співробітники Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, спільно з фахівцями дніпропетровського представництва офіційного видання ДФС України «Вісник» провели для представників малого і середнього бізнесу регіону семінар, на якому розглядалися питання, пов’язані з адмініструванням ПДВ, податку на доходи фізичних осіб, єдиного загальнообов’язкового соціального внеску, військового збору та впровадження Закону щодо податкового компромісу.
Начальник управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області, виступаючи на семінарі, відзначила, що податковий компроміс розповсюджується виключно на факти заниження податкових зобов’язань з ПДВ (у зв’язку із завищенням податкового кредиту) та податку на прибуток (у зв’язку із завищенням витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування). Для початку застосування процедури податкового компромісу платник податків, який вирішив скористатися такою процедурою, може подати Заяву про компроміс до 16 квітня 2015 року (включно) до контролюючого органу за основним місцем свого податкового обліку. Процедура досягнення податкового компромісу триває не більше 70 календарних днів з дня, наступного за днем подання уточнюючого розрахунку.
Під час проведення семінару Манушак Осипова нагадала, що в Україні продовжується кампанія декларування громадянами доходів отриманими у 2014 році. В області декларацію про доходи за минулий рік вже подали майже 5 тисяч 230 платників податків, які задекларували майже 447 мільйонів гривень доходів за минулий рік. При цьому, подано 1 тисяча 370 податкових декларацій для отримання податкової знижки. «Тут зібралися представники бізнесу, багатьом доводиться щорічно подавати до податкових органів декларацію про доходи за минулий рік. Тож, прошу не чекати останніх днів подання декларації про доходи, краще це зробити заздалегідь. Тим більше, що подати декларацію є можливість і особисто у Центрах обслуговування платників за місцем проживання, і дистанційно, при наявності сертифікату електронного ключа ДФС України» - повідомила начальник управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова.
Щодо впровадження системи електронного адміністрування ПДВ
Верховною Радою України наприкінці минулого року прийнято Закон №71-VІІІ пов’язаний із запровадженням системи електронного адміністрування податку на додану вартість, та одночасно запроваджено нові правила такого адміністрування, який набрав чинності з 1 січня 2015 року.
про нещодавно повідомила перший заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Болдаш Н.Ю. зокрема, що законом №71 система електронного адміністрування податку на додану вартість запроваджується поетапно:
з 1 січня до 1 липня 2015 року – у тестовому режимі;
з 1 липня 2015 року – на постійній основі.
Система електронного адміністрування ПДВ, що організована на центральному рівні ДФС, забезпечує автоматичний облік у розрізі платників податку:
- сум податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунках коригування до них;
- сум податку, сплачених платниками при ввезенні товарів на митну територію України;
- сум поповнення та залишку коштів на рахунках у системі електронного адміністрування ПДВ;
- суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні в ЄРПН.
Система електронного адміністрування ПДВ не вносить кардинальних змін до загальних принципів справляння ПДВ, затверджених Кодексом. Норми Кодексу, які визначають коло платників ПДВ, об’єкт оподаткування, принципи формування податкових зобов’язань та податкового кредиту, залишаються незмінними.
За два місяці до кошиків місцевих бюджетів Дніпропетровщини зібрано 1,7 млрд. грн.
Доходи місцевих бюджетів Дніпропетровської області за січень – лютий 2015 року склали 1,7 млрд. грн., що на 10,2%, або на 157,7 млн. грн. більше рівня 2014 року.
Майже половину надходжень в місцеві скарбниці Дніпропетров- ського регіону забезпечує податок на доходи фізичних осіб, його сума склала 795,7 млн. грн.
Наступною за розміром є плата за землю. Її власники землі та землекористувачі сплатили у розмірі 345,1 млн. грн. або понад 20% усіх надходжень до місцевих бюджетів. Замикає трійку лідерів єдиний податок. Впродовж двох місяців поточного року від спрощенців області надійшло 156,7 млн. грн., або 9,2%.
Окрім того, в цьому році додатковим фінансовим ресурсом місцевих бюджетів області став акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. У січні - лютому фіскальні органи Дніпропетровщини забезпечили надходження 29,7 млн. грн. цього нового платежу.
УВАГА ПЛАТНИКІВ!
В зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І квартал) формування податко- вого кредиту у платників ПДВ відбувається на підставі електронних податкових наклад- них та обмежених випадках готівкових розрахунків/ документів (п.198.6 ст. 198 Кодексу) і податкових накладних, які складені постачальником товарів/ послуг у січні 2015 року.
Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (п.198.3 ст.198 Кодексу).
Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання.
З урахуванням змін, внесених до пункту 198.6 статті 198 розділу V Кодексу, з 1 січня 2015 року втратила чинність норма щодо збереження права на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.
Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту виключно шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, з урахуванням вимог пункту 198.2 статті 198 розділу V Кодексу.
Таким чином, до складу податкового кредиту декларації з ПДВ за січень п. р. платник не має права включити суми ПДВ по податкових накладних минулих періодів.
Приклади виправлення показників січня 2015 року:
Якщо платником податку податковий кредит січня 2015 року сформовано за рахунок податкових накладних минулих звітних періодів (наприклад: вересня 2014 року у сумі ПДВ 20 000 грн.) приведення у відповідність показників січня п.р. із позитивним значенням декларування ПДВ відбувається двома способами:
- самостійно платником;
- за результатами перевірки контролюючого органу.
У разі самостійного виправлення показників шляхом подання уточнюючого розрахунку за січень п.р. (ст. 50 Кодексу):
платник сплачує ПДВ всього 20 600 грн., з якої
- сума недоплати - 20 000 грн.
- штраф у розмірі 3 відсотки - 20 000 *3% = 600 грн.
У разі перевірки контролюючого органу:
платник сплачує ПДВ всього 25 000 грн., з якої
- донараховану суму ПДВ - 20 000 грн.
- штраф у розмірі 25 відсотків - 20 000 грн. *25% = 5000 грн.
Таким чином, оптимальний варіант збереження обігових коштів платника – самостійне виправлення помилки.