Кількість ключів „електронного підпису”, які обслуговує Акредитований центр ДФС, перевищила 3 млн.
Протягом січня-лютого 2015 року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС скористалися 65,7 тис. осіб. Переважна більшість з них, а саме 46,9 тис. – фізичні особи. Кількість юридичних осіб, які скористались послугами Центру у зазначений період складає 18,8 тис.
З початку 2015 року Акредитованим центром сертифікації ключів Державної фіскальної служби видано 186 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. З них, фізичні особи отримали 104 тис. екземплярів, юридичні – 82 тис.
Всього з початку діяльності Центр обслуговує майже 3,4 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів.
Нагадаємо, що клієнти Центру отримують такі сертифікати безкоштовно, у той час як у комерційних центрах ця послуга є платною.
Крім того, за допомогою ключів електронного цифрового підпису, виданих Центром, платники можуть звітувати он-лайн не тільки до органів ДФС, а й до органів держстатистики та Пенсійного фонду.
Під час засідання «круглого столу» обговорювали питання електронного
адміністрування ПДВ
Перший заступник ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ольга Мазур повідомила, що сплата нарахованих сум ПДВ по податкових деклараціях з ПДВ починаючи з лютого 2015 року/ І квартал 2015 року - проводиться з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ.
Наявні непоодинокі факти невірного заповнення платниками платіжних доручень на поповнення рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ, що призводить до ненадходження коштів на такий електронний рахунок. Платіжне доручення на поповнення рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженій Постановою НБУ №22 від 21.01.2004. Реквізити в полях платіжного доручення заповняються згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до Інструкції №22.
ПДВ-рахунок відкрито Державною казначейською службою України кожному платнику податку згідно Реєстру платників ПДВ.
Про відкриття ПДВ-рахунку та реквізити ДФС України поінформовано платників податку на додану вартість шляхом направлення на електронну адресу, що вказана в укладеному договорі про визнання електронних документів, «ЕЛЕКТРОННОГО ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ВЗЯТТЯ РАХУНКІВ НА ОБЛІК В ОРГАНАХ ДФСУ ЗА ДАНИМИ, ОТРИМАНИМИ ВІД БАНКІВ ТА ІНШИХ ФІНАНСОВИХ УСТАНОВ».
У разі відсутності Повідомлення про відкриття ПДВ-рахунку та за додатковою інформацією слід звертатися до ЦОП при ДПІ за місцем реєстрації платника, – наголосила Ольга Мазур.
З метою упередження ненадходження сум ПДВ, як на електронний рахунок так і в подальшому до бюджету, упередження відповідальності платників, платники отримали друковану продукцію із зразком заповнення платіжного доручення на поповнення рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ.
На потреби армії від платників Красногвардійського району м.Дніпропетровська надійшло понад 2 млн. грн. військового збору
Враховуючи актуальність призначення військового збору, працюючі мешканці міста відповідально ставляться до нарахування і сплати цього платежу. За два місяці 2015 року на підтримку армії перераховано до бюджету 2,29 млн. грн.
Нагадаємо, згідно зі змінами до Податкового кодексу, справляння військового збору продовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України. Одночасно розширено базу оподаткування військовим збором, відтепер оподаткуванню підлягають всі доходи визначені статтею 163 Податкового кодексу України.
Тобто збір, починаючи з 1 січня 2015 р., слід утримувати з тих же доходів, з яких утримують податок на доходи. Зокрема сплачувати його необхідно із: заробітної плати та лікарняних (суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, і суми допомоги з тимчасової непрацездатності); будь-яких виплат за цивільно-правовими договорами (у тому числі виплат за договорами: підряду; надання послуг; купівлі – продажу рухомого та нерухомого майна; оренди;- авторськими договорами); дивідендів; процентів; додаткових благ; благодійної допомоги (яка підлягає обкладенню податком на доходи); іноземних доходів; спадщини та подарунків (якщо такий дохід уключено до бази обкладання податком на доходи, у т.ч. за ставкою 0%); інвестиційного прибутку.
Нагадуємо, що нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу України. Наразі ставка збору залишається незмінною – 1,5% від об’єкта оподаткування.
Додаткова інформація з питань застосування податкового компромісу надається податковими інспекціями за місцем реєстрації
З 17 січня поточного року набув чинності Закон України від 25.12.2014 №63-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу».
Він виник у відповідь на запит бізнесу, який хоче перегорнути сторінку і почати працювати прозоро. Податковий компроміс – це не зобов’язання, а право бізнесу. Враховуючи підписання Угоди про асоціацію з ЄС і ті можливості, які вона відкриває для українського бізнесу, цим інструментом скористається багато компаній.
Податковий компроміс це - звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов'язань по податку на прибуток підприємств і ПДВ за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням встановлених ПКУ строків давності.
Для цього платникові податків необхідно подати уточнюючий розрахунок, в якому визначити суму завищення податкового кредиту по ПДВ або суму завищення витрат з податку на прибуток.
Платнику податків необхідно сплатити 5% суми податку. Тобто, 95 відсотків суми відповідного податку вважатимуться погашеними.
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що роз’яснення та додаткова інформація з питань застосування податкового компромісу надаються податковими інспекціями за місцем реєстрації.
Контактні телефони: ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська за тел. (0562) 34-28-70. Координатори з даного питання: Мазур Ольга Анатоліївна тел. (0562) 34-28-71.
Щодо приймання Реєстрів виданих та отриманих податкових накладних
Починаючи з 1 січня 2015 року, скасована норма Податкового кодексу України, згідно з якою платники податку зобов’язані були подавати до органу державної податкової служби копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних (пункт 201.15 статті 201 розділу V Кодексу).
Тобто, реєстр виданих та отриманих податкових накладних до контролюючого органу, починаючи із звітності за січень 2015 року, не подається.
Посилання на роз'яснення ДФС:
Враховуючи зазначене, доводимо до Вашого відома, що приймання Реєстрів виданих та отриманих податкових накладних за формами:
J1200808 Реєстр отриманих та виданих податкових накладних (скорочена перероб. пiдпр.) п. 11.21;
J1201508 Реєстр отриманих та виданих податкових накладних;
J1209008 Реєстр отриманих та виданих податкових накладних;
J1209408 Реєстр отриманих та виданих податкових накладних (до декларацiї з ПДВ (спецiальної), –Державною фіскальною сужбою України будуть прийматися виключно за звітний період до 01 січня 2015 року.
Особливості переміщення товарів через межі ВЕЗ «Крим»
На сьогодні переміщення товарів з України до Криму регламентується вимогами Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України». Цим законом врегульовані питання створення на тимчасово окупованій території України вільної митної зони та, зокрема, господарських відносин між суб’єктами господарювання, розташованими на тимчасово окупованій території України, та іншими суб’єктами господарювання України.
Пунктом 6.5 Закону для цiлей митного законодавства договори, укладенi мiж суб’єктами господарювання iз мiсцезнаходженням (мiсце проживання) на територiї ВЕЗ «Крим» та iншими суб’єктами господарювання, прирівнено до документів, що використовуються замiсть зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв).
Переміщення товарів до Криму оформлюється в митному відношенні як поміщення товарів у митний режим вільної митної зони.
Митні органи, виконуючи положення вказаної норми закону, приймають як підставу для переміщення товарів на адресу підприємств, розташованих у Криму, договори між підприємствами на материковій частині України та суб’єктами господарювання, розташованими на тимчасово окупованій території.
Водночас, відповідно до підпункту 4 пункту 12.4 вказаного Закону Кабiнет Мiнiстрiв України має право тимчасово обмежувати поставки окремих товарiв (робiт, послуг) та/або пiд окремими (всiма) митними режимами з тимчасово окупованої територiї на iншу територiю України та/або з iншої територiї України на тимчасово окуповану територiю.
Таким чином митні формальності щодо переміщення товарів на територію ВЕЗ «Крим» виконуються митними органами у відповідності до вищезазначеного спеціального закону.
Щодо режиму роботи ЦОП ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська
З перших днів проведення кампанії декларування в ДПІ у Красногвардійському районі м. у Дніпропетровська створені максимально комфортні умови для громадян. Податкова інспекція прагне, щоб процес декларування був для мешканців Красногвардійського району зручним, зрозумілим і швидким.
Саме з цією метою центр обслуговування платників переведено в режим посиленої роботи. Час прийому відвідувачів у центрі обслуговування платників (прийом документів, консультування, надання адміністративних послуг) – щоденно у робочі дні з 9 - 00 до 18 - 00 та у суботу – з 9 - 00 до 16 - 00. Телефон модератора: (056) 377-46-08.
Водночас, центр обслуговування платників по вівторках та четвергах здійснюють прийом відвідувачів до 20 – 00.
Крім того, на стендах у ЦОПі ДПІ розміщені інформаційні матеріали щодо порядку декларації про майновий стан та доходи, зразок її заповнення, номер телефону «гарячої лінії» з питань консультування платників, у тому числі з питань декларування доходів громадян.
Порядок заповнення платниками податків окремих реквізитів платіжного доручення у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість
Відповідно до пункту 2 статті 2001 Податкового кодексу України платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі - електронний рахунок) - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти з власного поточного рахунка у сумі, необхідній для досягнення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), а також у сумі, необхідній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань. Кошти з такого рахунка підлягають перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок.
Казначейство відповідно до вимог статті 69 Податкового кодексу України надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття.
Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка.
Надаємо інформацію щодо заповнення реквізитів отримувача у платіжних дорученнях у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість:
у полі «Отримувач» необхідно заповнювати назву платника;
у полі «Код» необхідно заповнювати код за ЄДРПОУ платника;
у полі «Банк отримувача» необхідно заповнювати «Казначейство України (ел. адм. подат.)»;
у полі «Код банку» необхідно заповнювати «899998»;
у полі «№ рахунку» необхідно заповнювати номер рахунку, вказаний в електронному повідомленні або отриманий в Центрі обслуговування платників за основним місцем обліку.
Крім того, зазначаємо, що поле «Призначення платежу» такого платіжного доручення необхідно заповняти згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, викладених у додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої Постановою Національного банку України №22 від 21.01.2004 (із змінами).
Контрольна стрічка в друкованому вигляді: право на використання
Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни до Податкового кодексу України і, зокрема, Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).
Так, відповідно до п. 8 розділу II «Прикінцеві положення» Закону № 265 з 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
Дозволяється до 1 січня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів ДФС України по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.
Таким чином, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 електронних контрольно-касових апаратів, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z – звіти), встановлено перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.
ДФС надасть інформацію про стан електронного рахунка
Електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (далі – електронний рахунок) – рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі. На такий рахунок платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні чи розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку. Це визначено п. 2 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженного Постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі – Порядок № 569).
Пунктом 13 Порядку № 569 передбачено, що платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка, а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі.
Інформація про рух коштів на електронних рахунках платникам податку надається ДФС України за відповідним запитом платника на безоплатній основі без обмеження кількості запитів та у часі.
Про оподаткування сплати за навчання при звільненні працівника
При вирішенні питання оподаткування податком на доходи фізичних осіб вартості навчання, сплаченого роботодавцем за звільненого найманого працівника, необхідно враховувати підставу припинення трудових відносин такого працівника з роботодавцем. У разі коли такі трудові відносини припиняються за ініціативою роботодавця (скорочення, тощо), сума, сплачена роботодавцем за навчання звільненого працівника, не включається до оподатковуваного доходу цього працівника.
Перереєстрація книги обліку доходів і витрат
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що при зміні податкової адреси (місця проживання), пов'язаного із зміною адміністративного району, фізичній особі - підприємцю - платнику єдиного податку необхідно зареєструвати нову Книгу обліку доходів і витрат в контролюючому органі за новим місцем обліку. Нагадуємо, що прошнурована і пронумерована Книга обліку доходів або Книга обліку доходів і витрат безкоштовно реєструється в контролюючому органі за основним місцем обліку платників податку. ( Лист ДФС України від 26.12.2014 р. N 9806/6/99-95-42-03-18).