Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-03-18 18:57 Подобається

Призначали зустріч начальнику податкової заради роботи

Розглядаючи звернення, ми насамперед виявляємо, які законодавчі норми потребують додаткових роз’яснень, і відповідним чином формуємо структуру зворотного зв’язку з громадянами. Ключовим напрямом в організації цієї роботи є своєчасне реагування на проблеми, порушені у запитах громадян, та вжиття заходів, які запобігатимуть скаргам і унеможливлять конфліктні ситуації. Так, впродовж січня – лютого цього року до ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська надійшло 1 письмове звернення.

Також, практика засвідчує, що інформація з перших вуст для платників є пріоритетною. Зокрема, доволі ефективною формою є проведення особистих прийомів громадян. З початку року керівництвом ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська проведено 1 такий прийом, на яких громадяни цікавились можливістю працевлаштування у податковій інспекції та порушували проблемні питання, пов’язані зі сплатою платежів до бюджету.

Зазначимо, що у податковій інспекції працює громадська приймальня, яка знаходиться за адресою м. Дніпропетровськ, вул. Шаумяна 5, Центр обслуговування платників, кімната № 108. Попередній запис на прийом до посадових осіб інспекції здійснюється у робочі дні (понеділок-четвер з 9:00 до 18:00, у п`ятницю – з 9:00 до 16:45; перерва на обід з 13:00 до 13:45) безпосередньо у приймальні громадян або за телефоном 370-27-46.

Податковий компроміс повинні ініціювати ви!

Задля уникнення фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток та/або ПДВ, за будь який період до першого квітня 2014 року, п'ятнадцять представників бізнесу подали заяви до ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська з проханням застосувати податковий компроміс.

Відтак, сплативши лише 455, 3 тис. грн. податкових зобов’язань, ці представники бізнес-спільноти не будуть погашати 8650, 7 тис. грн. донарахованих їм податків, штрафних санкцій та нарахованої пені.

Скористатися процедурами податкового компромісу можна до 17 квітня 2015 року.

Що змінилось з нового року в оподаткуванні доходів фізичних осіб?

Для початку зазначимо, що відповідно до Закону про Держбюджет 2015 станом на 1 січня 2015 року встановлено мінімальну зарплату в розмірі 1218 гривень. Її розмір буде незмінним впродовж січня – листопада, а з 1 грудня “мінімалка” складатиме 1 378 грн.

Отож, якщо зарплата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, винагороди, які виплачуються у зв’язку з трудовими відносинами та цивільно – правовими договорами, не перевищує 10 розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (а це 12 180 грн. на місяць) ставка податку становить 15%. А із суми перевищення, тобто понад 12 180 грн. потрібно утримувати 20% податку на доходи.

Окремо зупинимось на пасивних доходах, оскільки в їх оподаткуванні пройшли зміни. Усі пасивні доходи, зокрема проценти на поточний або депозитний банківський рахунок, проценти на вклад чи депозит у кредитних спілках чи відсотки, що розподіляються такими кредитними спілками відповідно до пайових членських внесків членів спілки, інвестиційні прибутки, роялті, дивіденди відтепер обкладатимуться за ставкою 20%.

Працюєте на декількох роботах? Подайте декларацію!

Громадяни, які в минулому році отримували доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, або інших виплат і винагород та за цивільно - правовими договорами від двох або більше податкових агентів, повинні подати декларацію про майновий стан і доходи - наголошують фахівці відділу комунікацій ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська.

Однак, ця вимога стосується лише тих громадян, котрі за підсумками 2014 року отримали зарплату та інші виплати, що перевищують 146 160 гривень.

Якщо загальна річна сума доходів, отриманих від податкових агентів у минулому році у вигляді заробітної плати не перевищує зазначений показник, та відсутні інші підстави для надання річної податкової декларації, декларація не подається.

Норму щодо подання декларації про майновий стані доходи громадянами, чиї доходи перевищують 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, містить пп. «є» п.176.1 ст.176 Податкового кодексу України.

«Податкові знижки» діятимуть до кінця року!

Для отримання податкової знижки за 2014 рік необхідно до 31 грудня 2015 року включно подати до податкової інспекції за місцем податкової адреси річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та мати в наявності документи, що підтверджують витрати.

До переліку таких документів входять квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, договір з навчальним закладом, довідка про отримані доходи у звітному році. Також документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення) тощо.

Особливості формування податкового кредиту, починаючи з 1 січня 2015 року

В зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І квартал) формування податкового кредиту у платників ПДВ відбувається на підставі електронних податкових накладних та обмежені випадки визначеними п.198.6 ст. 198 Кодексу.

Починаючи з 1 січня 2015 року, всі податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, та розрахунки коригування до них складаються платниками податку виключно в електронному вигляді, у тому числі ті, які складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, не видаються покупцю, складені за щоденними підсумками операцій тощо.

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання. (п.198.3 ст.198 Кодексу).

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, визначеного пунктом 201.10 статті 201 Кодексу, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання, відносяться до податкового кредиту звітного податкового періоду, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН.

Податкові накладні, не зареєстровані в ЄРПН протягом 180 календарних днів з дати їх складання, не можуть бути підставою для формування податкового кредиту.

Зазначена інформація викладена в листі ДФС від 17.02.2015 р. № 5292/7/99-99-19-03-02-17.

Інформація про стан електронного рахунка надається за запитом платника

Електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (далі – електронний рахунок) – рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі. На такий рахунок платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні чи розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку.

Це визначено п. 2 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі – Порядок № 569).

Пунктом 13 Порядку № 569 передбачено, що платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка, а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі.

Інформація про рух коштів на електронних рахунках платникам податку надається ДФС України за відповідним запитом платника на безоплатній основі без обмеження кількості запитів та у часі.

Податки, до яких може бути застосовано процедуру податкового компромісу

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що згідно із п. 1 підр. 9 прим.2 р. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податковий компроміс – це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 ПКУ.

Податковий компроміс розповсюджується виключно на факти заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість (у зв’язку із завищенням податкового кредиту) та податку на прибуток (у зв’язку із завищенням витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування).

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 110.02).

Під час засідання «круглого столу» говорили про проблемні питання щодо змін, введених у 2015 році стосовно застосування норм податкового законодавства

Днями ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська відбулося засідання «круглого столу» за участі начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктора Саранцева. Серед питань, які піднімались під час обговорення – ключові моменти реформ у податковій системі. Віктор Саранцев зазначив, що проблемні питання, які потребують оперативного вирішення, нововедення в податковому законодавстві активно обговорюються керівництвом Вознесенської ОДПІ під час зустрічей з представниками бізнесу.

«Для нас важливо розуміти, які проблеми сьогодні хвилюють бізнес, Ми готові почути від вас проблемні питання щодо змін, введених у 2015 році стосовно застосування норм податкового законодавства», – звернувся до присутніх начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська.

Віктор Саранцев зазначил, що у поточному році набрали чинності ряд змін, які внесені до Податкового кодексу України у рамках податкової реформи. Зокрема, спрощено адміністрування податків та подання звітності, введено мораторій на проведення перевірок малого бізнесу, запроваджено податковий компроміс для врегулювання проблемних правовідносини між бізнесом та владою.

Окремо зупинилась на перевагах запровадженої системи електронного адміністрування ПДВ, головною метою якої є запобігання незаконному відшкодуванню цього податку з бюджету, відсутність паперових податкових накладних, спрощення податкової звітності тощо.

Також заступник начальника інспекції Наталія Болдаш звернула увагу на зміни в адмініструванні єдиного соціального внеску, які мають стимулювати роботодавців до виведення заробітної плати з тіні, та порядку декларування доходів громадян.

На завершення зустрічі було надано відповіді на поставлені питання учасниками заходу

Сервіс „Пульс” – вирішує питання податкового та митного законодавства

Завдяки „Пульсу” представники бізнесу, в тому числі і суб’єкти ЗЕД, мають можливість повідомити про неправомірні дії або діяльність співробітників ДФС, керівництво відомства та оперативно вирішити суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення. Номер цілодобової телефонної лінії сервісу «Пульс» для клієнтів податкової та митниці: (044) 284-00-07.

Переваги запровадження системи електронного адміністрування ПДВ:

- запобігання незаконному відшкодуванню ПДВ з бюджету;

- значно збільшено поріг для обов’язкової реєстрації суб’єктів господарювання в якості платника податку з 300 тис. грн. до 1 000 тис. грн.;

- скасовано вимогу щодо видачі податкових накладних на „паперових носіях” (податкова накладна повинна виписуватись виключно в електронному вигляді);

- скасовано обов’язок платника подання контролюючому органу копії записів у реєстрах виданих та отриманих накладних;

- прискорено, на місяць в часі, можливість платника отримання бюджетного відшкодування ПДВ;

- значно скорочено кількість критеріїв автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ;

- зменшення кількості перевірок суб’єктів господарювання;

- спрощення податкової звітності.

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська повідомляє про початок проведення конкурсу дитячої творчості – «Майбутнє країни – у мріях дитини»

Конкурс проводиться з 1 січня до 30 вересня 2015 року у три етапи:

– І етап – районний рівень;

– ІІ етап – регіональний, тобто обласний рівень;

– ІІІ етап – Всеукраїнський рівень.

Брати участь у конкурсі можуть учні двох вікових категорій:

– І категорія: ті, кому станом на 1 січня 2015 року виповнилося 9 -11 років;

– ІІ категорія: ті, кому станом на 1 січня 2015 року виповнилося 12-15 років.

Конкурс проводиться за такими напрямами дитячої творчої діяльності з податкової та митної тематики:

художні твори;-

комп’ютерна графіка (анімація);-

літературні твори.-

На Конкурс подаються самостійно підготовлені індивідуальні творчі роботи, що відповідають його тематиці. Надіслані на конкурс роботи не рецензуються та не повертаються авторам. Роботи приймаються до 10 квітня 2015 року.

Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном 370-26-05, 370-25-88 та Центрі обслуговування платників податків ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська.

Які документи потрібно надати мобілізованим працівникам

відповідно до ст. 119 КЗпПУ за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету

в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Держбюджету України в порядку, визначеному КМУ.

На сьогодні відсутній порядок відшкодування таких виплат у зв’язку з тим, що в Законі України «Про державний бюджет на 2014 рік» компенсаційних виплат з бюджету у межах середнього заробітку мобілізованим працівникам не передбачено.

Враховуючи зазначене, якщо працедавець не отримує компенсаційні виплати з бюджету, то сума середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, є базою нарахування ЄСВ та відображається у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (додаток 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454) на загальних підставах.

При цьому при перерахунку страхувальником середнього заробітку зазначеним працівникам за попередній період фінансові санкції за таке донарахування єдиного внеску не застосовуються. Підставою для незастосування фінансових санкцій є форма військового квитка, визначена Указом Президента України „Про Положення про військовий квиток рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцеру запасу” (копія), та довідка про призов військовозобов’язаного на військову службу, видана військовим комісаріатом або військовою частиною (копія).

ДФС про податковий компроміс

Одна із процедур податкового компромісу — це добровільне декларування платником податків занижених податкових зобов’язань із податку на додану вартість у відповідних податкових звітних періодах до 1 квітня 2014 року.

Податкові зобов’язання згідно із процедурою податкового компромісу сплачуються платником податків до бюджету в розмірі 5% від суми заниження податкового зобов’язання. Водночас штрафні санкції до платника податків не застосовуються, а пеня не нараховується.

«До затвердження форми уточнюючого розрахунку для застосування податкового компромісу платник податків подає уточнюючий розрахунок за діючою формою разом із Заявою про компроміс (у довільній формі) та Переліком (описом) операцій, щодо яких здійснено уточнення показників податкової декларації (у довільній формі)», — наголошує начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев.

Для автоматизації процесів приймання й обробки зазначених документів усі документи подаються та приймаються на паперових носіях.

Початок застосування процедури податкового компромісу — із 17.01.2015 р. і може тривати протягом 90 днів. Процедура досягнення податкового компромісу триває не більше ніж 70 календарних днів із дня, наступного за днем подання уточнюючого розрахунку або відповідної заяви про застосування податкового компромісу. Контролюючий орган протягом 10 робочих днів із дня, наступного за днем подання уточнюючого розрахунку, Заяви про компроміс та Переліку (опису), приймає рішення про необхідність або відсутність необхідності проведення документальної позапланової перевірки.

Ці та інші роз’яснення ДФС України надала у своєму листі від 02.02.2015 р. № 3217/7/99-99-15-01-04-17.

Нові роз’яснення податківців щодо роботи ЄРПН і пов’язаного з ним програмного забезпечення

ДФС роз`яснено запитання щодо функціонування Єдиного реєстру податкових накладних (далі — ЄРПН) і пов’язаного з ним програмного забезпечення. Із роз’яснень податківців ми виділили такі ключові моменти:

По-перше, для формування податкових накладних платники податків самостійно обирають відповідне програмне забезпечення. Сюди належать і безоплатні сервіси «Системи формування та подання звітності до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв’язку податкової звітності, податкових накладних та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді», «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»". Зазначені програми є на сайті ДФС у розділі «Електронна звітність».

По-друге, податківці розробили новий електронний сервіс для платників податків, який дає їм змогу безоплатно за запитом до ДФС отримувати відомості з ЄРПН про податкові накладні та/або розрахунки коригування.

По-третє, покупці можуть отримувати з ЄРПН копії податкових накладних/розрахунків коригування, що зареєстровані їх контрагентами. Для цього покупець надсилає до ЄРПН запит в електронному вигляді, за яким одержує повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Податкова накладна, отримана з ЄРПН покупцем, вважається такою, що отримана від постачальника.

По-четверте, реєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН можна й після спливу 15-денного строку. Додамо, що за умови невчасної реєстрації податкових накладних слід пам’ятати про штрафи згідно із п. 1201.1 ПКУ.

Підприємці мають шанс зберегти страховий стаж

Завдяки податковій реформі з’явилася новація у фінансовому правовому полі, яка надає право підприємцям самостійно визначити базу оподаткування ЄСВ для місяців, у яких вони не мали чистого доходу задля збереження страхового стажу. Тобто в будь-якому бездоходному місяці можна на власний розсуд або залишити базу нульовою й не сплачувати ЄСВ, або визначити ту її величину, з якої бажаєте сплатити ЄСВ, щоб включити цей період у пенсійний стаж.

Власне, у другому випадку самостійно визначена база не має бути меншою за мінімальну зарплату (до грудня 2015 року — 1218 грн, із 1 грудня — 1378 грн) і не може перевищувати максимальної величини бази нарахування єдиного внеску (до грудня 2015 року — 20706 грн, із 1 грудня — 23426 грн).

Це право на визначення підприємець реалізує під час подання річного звіту за формою № Д5. Стосується ця законодавча норма періодів, що починаються із 1 січня 2015 року. Тобто під час подання звіту за 2014 рік вона не працює. До речі, описане нововведення поширюється не лише на підприємців-загальносистемників, а й на самозайнятих осіб (нотаріусів, адвокатів, артистів, художників, літераторів тощо).

Нагадаємо: відповідно до п. 178.4 ст. 178 р. IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб.

Згідно із пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ, платники податку на доходи фізичних осіб подають податкову декларацію до 1 травня року, що настає за звітним, окрім випадків, передбачених р. IV ПКУ.

Отже, фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року до 1 травня року, що настає за звітним.

Податки, до яких може бути застосовано процедуру податкового компромісу

Згідно із п. 1 підр. 9 прим.2 р. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ) податковий компроміс — це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 ПКУ. Податковий компроміс розповсюджується виключно на факти заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість (у зв’язку із завищенням податкового кредиту) та податку на прибуток (у зв’язку із завищенням витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування).

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 110.02).

Відображення акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів в Книгах обліку доходів і витрат

Фізичні особи — підприємці зобов’язані вести книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючи документи щодо походження товару (відповідно до п. 177.10 ст.177 Податкового кодексу України).

Форма книги обліку доходів і витрат та порядок її ведення затверджено наказом від 16.09.2013 року № 481 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи — підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення» (далі — Порядок), який зареєстрований Міністерством юстиції України від 1 жовтня 2013 року №1686/24218.

У Порядку ведення книги обліку доходів і витрат не передбачено зазначення інформації сум акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Що стосується фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування то не можуть бути платниками єдиного податку першої — третьої групи фізичні особи — підприємці, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємкостях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).

Враховуючи зазначене, відображення акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів в Книгах обліку доходів і витрат законодавством не передбачено.

З отриманого доходу підприємці повинні сплачувати військовий збір

«Фізичні особи — підприємці, крім тих, що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують суму військового збору у розмірі 1,5 відсотка чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують у терміни, передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період», наголошує начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев.

Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують суму військового збору в розмірі 1,5 відсотка сукупного чистого доходу, відображають у річній податковій декларації та сплачують у терміни, передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.

Наголошуємо, що першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб — підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, є 2015 рік.

Отримали спадщину чи дарунок — подайте декларацію!

Громадяни, які отримали спадщину чи дарунок, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня та до 1 серпня сплатити з таких доходів відповідну суму податку.

При отриманні майна в дарунок або спадщину ставка податку залежить від типу майна, а також від того, ким є сторони угоди.

Так, за нульовою ставкою оподатковуються спадщина, що отримана від члена сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, батьки та діти, у тому числі усиновлені) або ж — інвалідом І групи чи особою, яка має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, чи дитиною-інвалідом. В іншому випадку ставка податку становить 5%.

Подати декларацію про майновий стан і доходи повинні всі фізособи, які отримали майно, що підлягає оподаткуванню, у спадок або в подарунок і не сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини (дарування).

Первинні документи та відповідальність «спрощенця» за їх незбереження

Фізичні особи — підприємці, які є платниками єдиного податку, зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів, на підставі яких заповнювалися дані книги обліку доходів або книги обліку доходів та витрат, що використовувалися для складання податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця, або інші первинні документи, які використовуються для складання податкової звітності по інших податках і зборах — у разі їх сплати. Такі первинні документи зберігаються не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються.

За незбереження первинних документів до платників єдиного податку можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 ст. 121 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

При відсутності первинних документів на товари (роботи, послуги), придбані платником єдиного податку, у разі виявлення факту щодо неутримання податку на доходи фізичних осіб при виплаті доходу громадянам до платників податків застосовуються штрафні санкції, як до податкового агента, передбачені п. 127.1 ст. 127 ПКУ, а на суму податкового боргу нараховується пеня після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов’язання згідно з п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ.

Працюючий студент: право на соціальну пільгу

Відповідно до п.п. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 розд. IV Податкового кодексу України (далі — ПКУ), з урахуванням норм абзацу першого п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ студент має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150 відсотків суми пільги, яка визначена п.п. 169.1 ст. 169 ПКУ.

При цьому ПКУ передбачено, що податкова соціальна пільга не може бути застосована до заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету.

Враховуючи вищевикладене, якщо студент, отримує стипендію з бюджету, то податкова соціальна пільга до заробітної плати такого платника податку не застосовується.

Якщо студент, який не отримує стипендію або отримує спонсорську стипендію і одночасно з навчанням працює та одержує заробітну плату, то він має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 150 % при умові, що розмір його заробітної плати на місяць не перевищує у 2015 році — 1710 грн.

При цьому він повинен надати працедавцю довідку з навчального закладу про те, що він там навчається та не одержує стипендію з бюджету.

Виплачуєте зарплату, яка менше мінімальної — розраховуйте суму ЕСВ з «мінімалки»

З 1 січня 2015 року у разі виплати зарплати, яка менша за мінімальну, єдиний соціальний внесок слід розраховувати з законодавчо встановленої мінімальної зарплати.

Зазначені норми передбачені Законом України від 28.12.2014 р. № 77 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», який набрав чинності 01.01.2015 р.

Студенти мають право скористатись податковою знижкою до кінця року

Подати декларацію можуть і фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію подають упродовж всього року.

До декларації додаються документи, які підтверджують понесені платником податку витрати, що враховуються при розрахунку податкової знижки.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі