Повідомляє ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-03-12 09:33 Подобається

Більше 600 тисяч гривень довелося сплатити підприємству Дніпропетровщини за результатами перевірки

Майже 30 мільйонів гривень, лише за січень 2015 року сплатили після проведення контрольно-перевірочних заходів фахівцями ГУ ДФС у Дніпропетровській області недобросовісні платники податків.

Так, під час перевірки одного з підприємств області, яке спеціалізується на виготовлені кондитерських виробів з давальницької сировини, фахівцями аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області встановлено проведення технологічних операцій без фактичного підтвердження реального здійснення господарських робіт: ремонту технологічних трубопроводів, демонтажу обладнання та інше. Під час проведення перевірки відсутні будь-які акти приймання будівельних робіт, довідки про вартість проведених робіт та пов’язаних з проведеними роботами витратами.

Крім цього, на перевіреному кондитерському підприємстві встановлено факти завищення валових витрат за рахунок віднесення до їх складу втрат, пов’язаних з благодійними виплатами деяким громадським організаціям. При цьому, будь які листи з проханням про благодійну допомогу та копії свідоцтв громадських організацій про віднесення їх до неприбуткових організацій взагалі були відсутні.

Тож, за результатами перевірки підприємством донараховано та сплачено до державного бюджету майже 615 тисяч гривень податкових зобов’язань та фінансових санкцій.

На соціальний захист направлено понад 74 мільйони гривень єдиного соціального внеску

За січень-лютий 2015 року від платників Красногвардійського району м.Дніпропетровська до бюджету надійшло 74,5 мільйонів гривень ЄСВ, що на 12 мільйонів гривень більше надходжень минулого року. Також можна відзначити що ця сума на 2 мільйони гривень перевищує очікувані показники - про це повідомила начальник ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Ганна Чуб під час зустрічі з платниками податків району.

«Саме завдяки своєчасній сплаті єдиного внеску громадянам гарантується гідне пенсійне забезпечення, право на соціальний захист у разі нещасних випадків чи професійних захворювань, безробіття та інші виплати», - підкреслила Ганна Чуб.

Нагадаємо, що на веб-порталі Державної фіскальної служби України працює он-лайн сервіс «Реєстр страхувальників», завдяки якому платники єдиного внеску можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва. Для отримання інформації з Реєстру достатньо знати ім`я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта

На Дніпропетровщині відбулося засідання "круглого столу"

з питань бюджетної децентралізації у 2015 році

У зв'язку з останніми змінами у бюджетному та податковому законодавстві тема бюджетної децентралізації набула особливої актуальності.

Тож у Дніпропетровську в рамках реалізації інформаційно - комунікаційної кампанії з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації відбулося засідання "круглого столу" з обговорення питань бюджетної та податкової децентралізації у 2015 році.

До обговорення законодавчо врегульованих питань щодо механізмів залучення і використання грошей на місцях, ведення законодавчих і нормотворчих дій долучились представники органів місцевого самоврядування, урядові експерти з Мінрегіону, Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби, Міністерства освіти, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства юстиції.

Учасники засідання акцентували увагу на запроваджених змінах бюджетної децентралізації; акцизного податку з продажу підакцизних товарів, що з 1 січня 2015 року зараховується до доходів місцевого бюджету; справляння податку на нерухомість, податку з доходів фізичних осіб тощо.

«Основні зміни полягають у тому, що суттєво збільшена база нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. У цьому році загалом платежі стягуються з житлової та нежитлової нерухомості. В той же час, передбачається, що суб’єкти господарювання, які здають приміщення в оренду, автоматично сплачують податок на нерухомість. Ще одне джерело додаткового надходження до місцевих бюджетів - зміни у спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності. Також збільшуються надходження сільських територіальних громад, а місцевим радам збільшили діапазон прийняття ставок як по договорам оренди, так і по оплаті за землю. Разом з тим, за січень – лютий 2015 року ГУ ДФС у Дніпропетровській області до бюджетів усіх рівнів зібрано 7 млрд. 927,9 млн. грн. платежів (з урахуванням ЄСВ), у тому числі до місцевих бюджетів надійшло 1 млрд. 698,0 млн. грн. Порівняно з аналогічним періодом 2014 року, збір платежів до місцевих бюджетів зріс на 157,7 млн. грн.», - зазначив заступник начальника управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Віталій Мироненко.

За результатами проведення засідання «круглого столу» було запропоновано розглянути ініціативу Дніпропетровської облдержадміністрації на рівні ДФС України та у подальшому закріпити на законодавчому рівні механізм виділення коштів з місцевих бюджетів, базові дотації розширення місцевих бюджетів.

Єдиний податок платників Красногвардійського району м.Дніпропетровська – сягнув понад 9,5 млн. гривень

Протягом двох місяців 2015 року суб’єкти господарювання Красногвардійського району м.Дніпропетровська, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевого бюджету понад 9 млн. 530 тис. гривень єдиного податку.

Найбільшу частку надходжень забезпечили фізичні особи – підприємці – більше 6,7 млн. грн. Юридичні особи району поповнили скарбницю на суму понад 2,8 млн. грн.

Порівняно з січнем-лютим минулого року, надходження єдиного податку зросли на 66,5 % або 3,8 млн. грн.

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що для платників єдиного податку 1 групи фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 10% від розміру мінімальної зарплати, тобто до 121,80 грн. за календарний місяць. Для платників єдиного податку 2 групи фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 20% розміру мінімальної зарплати, тобто до 243,60 грн. за календарний місяць.

Зазнали змін ставки для платників єдиного податку 3 групи. Так, з початку 2015 року відсоткові ставки для таких платників становлять: 2% від доходу – за умови реєстрації у якості платника ПДВ та 4% від доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Боротьба з митними правопорушеннями»

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» в.о.начальника управління аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Дніпропетровської митниці ДФС Віталія Аксютіна на тему: «Боротьба з митними правопорушеннями»

1. Які різновиди порушення митних правил передбачені МК України?

В діючому митному Кодексі України який набрав чинності 01.06.12 року передбачено 18 видів порушення митного законодавства. Найбільш розповсюдженими є використання товарів які знаходяться під митним контролем без дозволу митного органу, порушення порядку проходження митного контролю у зонах спрощеного митного контролю, а також недекларування товарів які переміщуються через митний кордон України та підлягають обов’язковому декларуванню.

2. Які види стягнень передбачені за порушення митних правил?

За порушення митних правил передбачені наступні види стягнень: конфіскація товарів які є безпосереднім предметом порушення митних правил, штраф, попередження. В залежності від виду вчиненого правопорушення і санкції статті стягнення накладається судом або митним органом.

3. Як проводиться взаємодія з митними органами інших країн?

На сьогоднішній день Євроінтеграція є головним зовнішньополітичним пріоритетом України. Основою стратегії економічного та соціального розвитку України на наступне десятиріччя.

На сьогодні, участь України у митній сфері є важливою частиною її зовнішньополітичної діяльності.

Взаємодія з митними органами іноземних держав та міжнародними організаціями з питань боротьби з контрабандою здійснюється в порядку, передбаченому міжнародними договорами України.

Взаємодія митниці з іноземними митними органами здійснюється відповідно до Порядку направлення запитів Державної фіскальної служби України до митних служб іноземних держав або їх інформування, затвердженого Наказом Держмитслужби України ДМСУ від 06.07.2005 № 639.

Зазначені нормативні документи використовуються при потребі направлення запитів до митних служб іноземних держав у випадках наявності в митного органу України обґрунтованої підозри в можливості вчинення правопорушення, яку можна підтвердити або спростувати лише шляхом отримання інформації від митної служби іноземної держави.

Особливий, спрощений порядок листування передбачений для країн-учасниць СНД. Відмінність в механізмі взаємодії полягає в тому, що запити до митних органів країн СНД надсилаються не через Департамент митної справи України (м. Київ), а безпосередньо від Дніпропетровської митниці до конкретного іноземного митного органу (наприклад, до Московської митниці, Гомельської митниці, Кишинівської митниці тощо).

4. Які показники роботи у напрямку міжнародної взаємодії Дніпропетровської митниці ДФС у сфері боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями?

Протягом січня – грудня 2014 року митницею було направлено близько 150 запитів за кордон, в тому числі 82 запити в країни ЄС. Це і Німеччина, Польща, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Естонія, Латвія, Франція, Чеська Республіка, Словаччина та інші.

Близько 70 запитів направлено до країн-учасниць СНД: Росії, Білорусі, Азербайджану, Узбекистану, Казахстану, Вірменії, Молдови.

Також, звісно ми отримуємо відповіді на наші запити. В тому числі на запити минулих років. Так, нами отримано 99 відповідей за минулий рік.

За результатами опрацювання відповідей, отриманих від митних органів інших країн, за звітний період 2014 року було - заведено 8 справ про порушення митних правил, на загальну суму 2 млн. 211 тис. 918 грн.

Направлено 5 повідомлень про протиправне діяння, що містить ознаки злочину передбаченими (3 - ч.1 ст. 358 КК України, 1 – ст. 191 КК України, 1 – ч.1 ст. 364 КК України).

Митницею отримано до відпрацювання 43 запити іноземних митних органів: безпосередньо 34 запити з країн СНД та 9 запитів з країн ЄС в тому числі з Росії, Польщі, Узбекистану, Литви, Німеччини та інших країн.

Зауважу, що станом на початок січня поточного року значно активізувалася робота в цьому напрямку. Нами постійно розробляються та вносяться пропозиції щодо удосконалення та модернізації механізму направлення запитів до митних служб іноземних держав, оскільки ми розуміємо важливість розвитку цього напрямку.

Адже оперативне, повне та своєчасне отримання інформації від митних органів іноземних країн є запорукою запобігання ухилення сплати суб’єктами ЗЕД у повному обсязі митних платежів, що впливає на наповнення державного бюджету.

5. Який порядок інформування громадян про порядок переміщення товарів через митний кордон України?

У пунктах пропуску через митний кордон України і в Аеропорту м.Дніпропетровська розміщенні стенди з інформацією про порядок переміщення товарів через митний кордон. Також на сайті митниці розміщенні номери телефонів для отримання безкоштовної консультації про порядок переміщення товарів через митний кордон України. Крім того громадяни можуть звертатися з питань які їх цікавлять у адміністративну будівлю до посадових осіб митниці за адресою вул. Горького 22.

Цьогоріч жителі Красногвардійського району м.Дніпропетровська вже подали 77 декларацій про майновий стан і доходи

Жителі Красногвардійського району м.Дніпропетровська, які зобов’язані декларувати свої доходи та які мають право на отримання податкової знижки, з початку кампанії декларування подали до інспекції 77 декларацій про майновий стан і доходи.

При цьому, найбільш активно місцеві платники податків декларували доходи від отриманої спадщини. Зокрема, за цей час ними задекларовано понад 7,7 мільйонів гривень, з яких декларанти сплатять податкових зобов’язань на суму 331 тисяча гривень.

Разом з тим, для отримання податкової знижки мешканцями району подано 2 декларації. Громадянам буде повернуто з бюджету 2,3 тисячі гривень.

Правом на отримання податкової знижки громадяни можуть скористатися впродовж всього року, - консультують фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська. Для цього їм необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за місцем проживання. В ній потрібно зазначити суму річного оподатковуваного доходу та витрат, підстави для надання такої знижки, документальне підтвердження витрат.

Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року стартувала кампанія з декларування громадянами свого майнового стану і доходів, отриманих ними у 2014 році.

Довідково: для подання декларації і отримання необхідних консультацій потрібно звернутись у Центр обслуговування платників ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська за адресою: 49047, м.Дніпропетровськ, вулиця Театральна, 1-а.

Чи може ФО, яка досягла 16 років і бажає займатися підприємницькою діяльністю, бути зареєстрована ФОП?

Повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і яка бажає займатися підприємницькою діяльністю. За наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування така особа може бути зареєстрована як підприємець. У цьому разі фізична особа набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця.

Повна цивільна дієздатність, надана фізичній особі, поширюється на усі цивільні права та обов’язки (ч.4 ст.35 ЦКУ).

Про рахунки для сплати ПДВ

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що рахунки платників ПДВ у системі електронного адміністрування відкриваються у Державній казначейській службі України, МФО 899998. Телефон для отримання роз'яснень стосовно відкриття рахунків платників податку в системі електронного адміністрування ПДВ: 0-800-501-007 (напрямок 5).

Для забезпечення інформування платників ПДВ щодо реквізитів рахунків, відкритих у системі електронного адміністрування ПДВ, територіальний орган ДФС формує та направляє платнику податку електронне повідомлення про відкриття та реквізити ПДВ-рахунка за формою J(F)1490801. Сформоване повідомлення направляється на електронну адресу платника податку, яка наявна в базах даних ДФС на час формування такого повідомлення.

Якщо ж на дату формування та направлення повідомлення про відкриття та реквізити ПДВ-рахунка у платника податку у зв’язку із втратою чинності ЕЦП або договору про визнання електронної звітності відсутня можливість отримати повідомлення в електронному вигляді, такий платник може звернутись за інформацією щодо реквізитів ПДВ-рахунка до Центру обслуговування платників за основним місцем обліку.

Податкові новацій разом із «ЗІР»

В податковому законодавстві України відбувається чимало змін, які стосуються як і суб'єктів господарювання так і пересічних громадян. Тож, ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська радить користуватися електронним сервісом ДФС України «ЗІР» для своєчасного та оперативного отримання необхідної інформації. Користувачі ресурсу можуть надавати свої пропозиції звернувшись за «формою зворотного зв’язку» в рубриці «Про ресурс».

Скористатися послугою «ЗІР» можна на веб-порталі ДФС України за адресою у розділі «Інформаційно-довідковий ресурс».

Порушувати законодавство про ЄСВ стало вдвічі дорожче!

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску з 2015 року буде накладатися штраф у розмірі 20% своєчасно несплачених сум. Така відповідальність застосовується до платників ЄСВ з початку цього року. Передбачена вона нормами Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”.

Звертаємо увагу, що за порушення, вчинені до 31.12.2014 включно, фіскальні органи застосовують штраф, у розмірі 10% своєчасно несплачених сум єдиного внеску незалежно від дати фактичної сплати.

А за порушення, що виникли з 01.01.2015, буде накладатися штраф у розмірі 20% своєчасно несплачених сум єдиного внеску.

Рішення про застосування штрафів за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску складається згідно з додатком 9 до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Які документи, крім податкової декларації про майновий стан і доходи, має подати платник податку до державної податкової інспекції, щоб скористатись правом на нарахування податкової знижки щодо частини суми процентів за іпотечним кредитом?

Платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом за умови наявності документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки:

кредитного договору та нотаріально завіреного договору іпотеки;

відповідних платіжних документів, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів);

паспорта платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит.

Оригінали таких документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку, достатнього для проведення контролюючим органом податкової перевірки стосовно нарахування такої податкової знижки.

Платники податку зобов’язані на вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обпилення і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірності відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

Для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до податкової інспекції копії зазначених документів.

Правильно запрограмоване РРО

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує власникам касової техніки — платникам акцизного податку з роздрiбного продажу пiдакцизних товарiв про нагальність програмування реєстраторів розрахункових операцій та звернення з цією метою до центрів сервісного обслуговування.

З метою доведення відповідної інформації до виробників та центрів сервісного обслуговування РРО Державною фіскальною службою України направлено листи з роз’ясненнями на адресу Асоціації «Українські електроніка, комп’ютери, касові апарати» (УкрЕККА) від 30.01.2015 №1811/6/99-99-22-07-03-15 та від 31.01.2015 №1848/6/99-99-22-07-03-15.

Розрахунковий документ обов’язково повинен містити ставку й суму акцизного податку:

ТОВАР

126,00 А

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

СУМА

126

ПДВ А = 20 %

20

Акцизний податок 5 %

6

А = 5 %

У ряду реєстраторів, внесених до Державного реєстру РРО до 1 сiчня 2015 року, не передбачено механiзм розрахунку акцизного податку з роздрiбного продажу пiдакцизних товарiв, у таких РРО дозволяється використовувати для облiку акцизного податку з роздрiбного продажу пiдакцизних товарiв алгоритм, який забезпечує нарахування суми 5 % збору, розробленого виробником (постачальником) даних моделей РРО.

1. Для РРО, у яких реалiзовано механiзм розрахунку додаткового збору, цей механiзм може бути використаний для облiку акцизного податку з роздрiбної торгiвлi пiдакцизними товарами. Якщо пiдiбрати вiдповiдне значення при програмуваннi додаткового збору - реєстратор розрахункових операцiй буде коректно виконувати облiк акцизного податку.

Наприклад, якщо цiна товару без ПДВ становить 100 грн., ПДВ - 20 грн., а акцизний податок за ставкою 5 відс. - 6 грн., то фактична роздрiбна цiна цього товару складає 126 гривень.

ТОВАР

126,00 А

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

СУМА

126

ПДВ А = 20 %

20

Акцизний податок 5 %

6

А = 6 %

Для того, щоб у сумi акцизного податку в розмiрi 5 відс. коректно враховувався податок на додану вартiсть, допускається і необхiдно встановити значення акцизного податку 6 вiдсоткiв.

У тих випадках, коли значення акцизного податку з роздрiбної продажi пiдакцизних товарiв відрізнятиметься вiд 5 відс., вiдповiдне значення додаткового збору може буде розраховане по формулi:

ДЗ = (100 + ПДВ) * АКЦИЗ / 100,

де ДЗ - значення додаткового збору у вiдсотках, яке необхiдно запрограмувати;

ПДВ - значення податку на додану вартiсть у вiдсотках;

АКЦИЗ - значення акцизного податку з роздрiбної продажi пiдакцизних товарiв у вiдсотках.

2.Для РРО, в яких реалiзовано механiзм розрахунку додаткового збору за допомогою окремої податкової групи, допускається використовувати таку форму чека:

ТОВАР

126,00

А

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

СУМА

126

ПДВ * А 20.00 %

20

АКЦИЗНИЙ ПОДАТОК х Б 5.00%

6

3. Для РРО, в яких не реалiзовано механiзм розрахунку додаткового збору, дозволяється для облiку акцизного податку з роздрiбної продажi пiдакцизних товарiв використовувати окремий вiртуальний товар, який повинен мати назву "доп. акциз 5 відс.", вiдноситься до податкової групи, яка не є об’єктом оподаткування, а цiна такого товару повинна дорiвнювати 5 відс. вiд вартостi реального пiдакцизного товару. Цей вiртуальний товар не повинен враховуватись при веденнi облiку товарних запасiв на складах та/або за мiсцем реалiзацiї.

Такий чек повинен мати таку форму:

ТОВАР

120,00 A

ДОП. АКЦИЗ5 %

6,00 Д

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

СУМА

126,00

ПДВА = 20.00 % 20

20,00

4.Для суб’єктiв господарювання, якi не є платниками ПДВ, при використаннi РРО, в яких не реалiзовано механiзм розрахунку додаткового збору, для облiку акцизного податку з роздрiбної торгiвлi пiдакцизних товарiв може використовуватись така форма чека:

ТОВАР

120,00 Д

ДОП. АКЦИЗ

6,00 Д

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

СУМА

126,00

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі