Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-03-10 18:30 Подобається

Більше 600 тисяч гривень довелося сплатити підприємству Дніпропетровщини за результатами перевірки

Майже 30 мільйонів гривень, лише за січень 2015 року сплатили після проведення контрольно-перевірочних заходів фахівцями ГУ ДФС у Дніпропетровській області недобросовісні платники податків.

Так, під час перевірки одного з підприємств області, яке спеціалізується на виготовлені кондитерських виробів з давальницької сировини, фахівцями аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області встановлено проведення технологічних операцій без фактичного підтвердження реального здійснення господарських робіт: ремонту технологічних трубопроводів, демонтажу обладнання та інше. Під час проведення перевірки відсутні будь-які акти приймання будівельних робіт, довідки про вартість проведених робіт та пов’язаних з проведеними роботами витратами.

Крім цього, на перевіреному кондитерському підприємстві встановлено факти завищення валових витрат за рахунок віднесення до їх складу втрат, пов’язаних з благодійними виплатами деяким громадським організаціям. При цьому, будь які листи з проханням про благодійну допомогу та копії свідоцтв громадських організацій про віднесення їх до неприбуткових організацій взагалі були відсутні.

Тож, за результатами перевірки підприємством донараховано та сплачено до державного бюджету майже 615 тисяч гривень податкових зобов’язань та фінансових санкцій.

Чи може ФО, яка досягла 16 років і бажає займатися підприємницькою діяльністю, бути зареєстрована ФОП?

Повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і яка бажає займатися підприємницькою діяльністю. За наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування така особа може бути зареєстрована як підприємець. У цьому разі фізична особа набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця.

Повна цивільна дієздатність, надана фізичній особі, поширюється на усі цивільні права та обов’язки (ч.4 ст.35 ЦКУ).

Чи потрібно реєструватися ФОП ФО, яка встановлює генератор на вітер (вітряк) для власних потреб?

Якщо фізична особа, яка встановлює генератор на вітер, планує використовувати його для власних потреб і не передбачає отримувати прибуток, то вона має право не реєструватися як фізична особа - підприємець.

Які документи необхідно подавати для повідомлення про зміни в облікових даних?

При виникненні змін в облікових даних суб’єкт господарювання подає до контролюючих органів реєстраційну заяву за формою № 1-РПП з позначкою «Перереєстрація, зміни» з уточненими документами в такому самому порядку, як і при взятті на облік.

Чи потрібно повідомляти контролюючі органи про зміну засновників ЮО?

Інформація про зміну засновників юридичної особи оновлюється в контролюючих органах на підставі відомостей, отриманих від державного реєстратора. Платники податків, які не включаються до Єдиного державного реєстру, у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік згідно главою 6 ПКУ та Порядком, крім змін, які вносяться до ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, зобов’язані протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати контролюючому органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява за формою № 1-ОПП, формою № 5-ОПП подається з позначкою «Зміни» або за формою № 1-РПП - з позначкою «Перереєстрація, зміни».

Який порядок сплати ПДФО при продажу рухомого майна ФО іншій ФО?

При отримані фізичною особою протягом звітного (податкового) року доходу від продажу іншій фізичній особі двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда визначеного п.173.1 ст. 173 ПКУ або об’єктів рухомого майна, які не входять до цього переліку, податок на доходи фізичних осіб сплачує фізична особа - продавець самостійно до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу за місцем нотаріального посвідчення такого договору за ставками: для резидентів - 5%, нерезидентів -15(20)%.

Хто відноситься до членів сім’ї першого ступеня споріднення?

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.

Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Чи оподатковуються аліменти від батька - нерезидента?

Платник податку – отримувач аліментів від нерезидента, зобов’язаний включити суму таких доходів до складу загального річного оподатковуваного доходу (подати річну податкову декларацію) та сплатити податок до бюджету за ставками 15% та/або 20% в залежності від суми отриманих в звітному місяці доходів.

Які документи, крім податкової декларації про майновий стан і доходи, має подати платник податку до державної податкової інспекції, щоб скористатись правом на нарахування податкової знижки щодо частини суми процентів за іпотечним кредитом?

Платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом за умови наявності документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки:

кредитного договору та нотаріально завіреного договору іпотеки;

відповідних платіжних документів, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів);

паспорта платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит.

Оригінали таких документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку, достатнього для проведення контролюючим органом податкової перевірки стосовно нарахування такої податкової знижки.

Платники податку зобов’язані на вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обпилення і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірності відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

Для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до податкової інспекції копії зазначених документів.

УВАГА ПЛАТНИКІВ!

В зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І квартал) формування податкового кредиту у платників ПДВ відбувається на підставі електронних податкових накладних та обмежених випадках готівкових розрахунків/ документів (п.198.6 ст. 198 Кодексу) і податкових накладних, які складені постачальником товарів/послуг у січні 2015 року.

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (п.198.3 ст.198 Кодексу).

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання.

З урахуванням змін, внесених до пункту 198.6 статті 198 розділу V Кодексу, з 1 січня 2015 року втратила чинність норма щодо збереження права на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту виключно шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, з урахуванням вимог пункту 198.2 статті 198 розділу V Кодексу.

Таким чином, до складу податкового кредиту декларації з ПДВ за січень п. р. платник не має права включити суми ПДВ по податкових накладних минулих періодів.

Зініціюйте податковий компроміс

ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу суб'єктів господарювання на те, що до граничного терміну подачі платниками уточнюючих розрахунків або заяв з метою застосування податкового компромісу залишилось 38календарних днів.

Податковий компроміс – режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Податкові зобов’язання суб’єкту господарювання доведеться сплатити до бюджету у розмірі 5 відсотків від суми заниження податкового зобов’язання. Інша частина 95 відсотків вважається погашеною за наслідками досягнення податкового компромісу. При цьому штрафні санкції до платника податків не застосовуються, а пеня відповідно не нараховується.

Юристи ДФС Дніпропетровщини відстояли у судах для бюджету 313,6 млн. грн.

З початку 2015 року на розгляді у судах різних інстанцій за участю органів ДФС Дніпропетровської області перебувало 11053 справи на загальну суму позовних вимог 9,1 млрд. грн.

З розглянутих судами впродовж двох місяців поточного року 315 справ на суму 478,2 млн. грн., на користь держави вирішено 139 справ на суму 313,6 млн. грн., що складає 66% від суми розглянутих судами справ.

Наприклад, у адміністративному суді заслуховувалась справа за позовом ТОВ «О» про скасування податкового повідомлення - рішення, яким позивачу донараховано податок на прибуток від операцій із торгівлі цінними паперами та іншими, ніж цінні папери корпоративними правами, а також інших занижених доходів, що враховуються при визначенні об‘єкту оподаткування, на загальну суму 72,6 млн. грн. Адміністративний суд повністю підтримав правову позицію органу ДФС, оскільки вважає, що відсутність реально вчиненої господарської операції, та як наслідок, юридична дефектність відповідних первинних документів за змістом статті 44 пункту 44.1 Податкового Кодексу України не дозволяє формувати дані податкового обліку незалежно від спрямованого умислу платників податків - учасників відповідної операції.

Про формування показників звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску

З 01 січня 2015 року Законом України від 28 грудня 2014 року №77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» внесено зміни, зокрема, до Закону України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Кодексу законів про працю України».

Надаємо приклад формування показників звіту щодо сум нарахованого ЄСВ у таблиці 6 додатку 4 за січень 2015 року.

У програмному забезпеченні, за допомогою якого формується звіт, обов’язково необхідно відключити функцію «автоматичний розрахунок».

Наприклад: особа перебувала у трудових відносинах повний календарний місяць (січень 2015 року) і їй нарахували заробітну плату 609,00 грн, тобто менше мінімального розміру (працював на умовах неповного робочого часу). Сума, на яку платник у такому випадку нараховує єдиний внесок, становить, 1218 гривень. При цьому, в таблиці 6 додатку 4 відображаємо:

реквізит 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця»-31 день;

реквізит 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (усього з початку звітного місяця)» - 609,00 грн;

реквізит 18 «Сума нарахованої заробітної плати/доходу у межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок» - 609,00 грн;

реквізит 19 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати / доходу)» - 21,92 гривень.

Відповідно, суми про нараховану заробітну плату та нарахований і утриманий єдиний внесок повинні бути відображені в таблиці 1 додатка 4 Порядку №454, а саме:

у рядку 1.1 таблиці 1 додатка 4 Порядку №454 зазначаємо фактичну суму нарахованої заробітної плати, - тобто 609,00 грн;

у рядку 2.1 – 1218,00 грн., тобто суму, яка відповідає мінімальному розміру заробітної плати;

у рядку 3.1.1.1 – 447,74 грн. (1218,00 *36,76 відс.);

у рядку 4.1 – 609,0 грн;

у рядку 5.1 – 21,92 грн. (609,00*3,6 відсотка).

Зі святом, любі жінки!!!

В ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області провели акцію з нагоди всяткування міжнародного жіночого дня - 8 березня. Кожну жінку, яка відвідала сьогодні інспекцію, фахівці установи привітали зі святом. Нагадали про необхідність декларувати свої доходи та побажали миру, злагоди та добробуту і вручили подарунки - квіти і брошуру «Декларування дохдів громадян»!

Про зміну посадових осіб підприємства повідомляйте вчасно

Платники податків – юридичні особи та їх відокремлені підрозділи зобов’язані подати до податкової інспекції відомості щодо осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та податкового обліку юридичної особи, її відокремлених підрозділів, у 10 - денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін в облікових даних платників. Для цього необхідно подати заяву встановленої форми 1 ОПП за місцем реєстрації.

У разі неподання зазначених відомостей контролюючому органу до суб’єктів господарювання застосовується штраф у розмірі 510 гривень.

Податкові знання майбутнім платникам!

. Адже саме найменші громадяни нашої держави повинні усвідомлювати, що майбутній розвиток держави ґрунтується на міцному бюджеті та сумлінній сплаті податків. Так, нещодавно фахівці ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська завітали у гості до учнів 4А класу КЗО «ССЗШ №106» ДМР та провели відкритий урок з основ податкових знань.

Основною метою зустрічі було донести до маленьких майбутніх платників податків, що податки – це основа формування бюджету країни, фінансування освіти, науки, культури, медицини, соціальних економічних програм, а працівники податкової служби забезпечують контроль за повним та своєчасним надходженням податків і зборів до бюджетів усіх рівнів. Добровільна сплата податків сприяє підвищенню життєвого рівня кожного громадянина. При цьому платники податків повинні усвідомлювати суспільну користь податків. Лише дотримуючись принципу “я піклуюсь про країну, а вона піклується про мене” можна побудувати могутню, економічно розвинену державу.

В ході зустрічі учням було запропоновано переглянути мультфільм «Місто мрії», прослухати цікаву розповідь про бюджет, відмінність державного бюджету та сімейного бюджету, намалювати «бюджетний дощик». Також прослухати «Казку про податки», під час якої учням було роздано розмальовки з ілюстраціями до казки.

Наприкінці зустрічі податківці привітали учнів з початком Весни, побажали миру, здоров’я, натхнення, успіхів у навчанні та вручили солодкі подарунки, а вони в свою чергу подякували гостям за розповідь та подарували свої художні роботи.

Законодавство повинно бути зрозумілим і прозорим для кожного

У 2015 році законодавство з питань оподаткування зазнало значних змін, які необхідно довести до платників податків.

Для роз’яснення прийнятих змін за ініціативою начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктора Саранцева для платників Ленінського району були організовані та проведені різноманітні заходи, зокрема безкоштовні семінари, на яких були розглянуті актуальні питання податкового законодавства.

Так, протягом лютого в приміщенні ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська за участі провідних фахівців інспекції проводились семінари, на яких окремо розглядались питання для юридичних осіб-платників податків та для фізичних осіб платників податків.

Впродовж кількох годин фахівці податкової інспекції розповідали про нововведення стосовно окремих податків, зокрема щодо особливостей нарахування та сплати податку на додану вартість, податку на прибуток, акцизного податку, можливості застосування податкового компромісу та ін., і надавались відповіді на запитання відвідувачів семінару. Бажаючих отримати роз’яснення стосовно незрозумілих питань було чимало. Податківці намагались задовольнити всіх.

Під час семінару присутнім роздавали брошури, пам’ятки, листівки з корисною інформацією по останніх змінах в Податковому кодексі України.

З метою охоплення широкого кола платників та з метою краще довести до громадян необхідну інформацію стосовно «новацій в законодавстві» та дати змогу всім охочим отримати відповіді на нагальні питання ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська було проведено безкоштовний семінар.

Звертаючись до платників, начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев зазначив: «Для того, щоб досягти нашої спільної мети та побудувати сильну, заможну державу, спроможну впевнено виконувати свої функції, ми повинні працювати на партнерських засадах. Це сьогодні необхідний напрямок роботи. Підтримуючи тісний зв'язок з платниками та громадянами ми намагаємось максимально спростити ведення господарської діяльності».

Індивідуальний електронний цифровий підпис – необхідність сьогодення

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадує, що електронний цифровий підпис - це аналог власноручного підпису в електронному вигляді, який забезпечує цілісність документів, конфіденційність та ідентифікацію особи, яка відправила документ. ЕЦП робить електронний документ оригіналом і гарантує його достовірність. Документи, підписані електронним цифровим підписом, можуть бути надіслані адресату протягом декількох секунд. Всі учасники електронного документообігу мають рівні можливості незалежно від віддаленості один від одного.

Для отримання сертифікату відкритого ключа необхідні такі документи:

- копія паспорта (сторінки з фотографіями і наступні за ними, а також сторінка з адресою місця реєстрації), завірену підписом фізичної особи – приймаються тільки якісні копії паспортів – чіткі фото та читабельний текст;

- копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО) завірену підписом фізичної особи;

- носій електронного ключа;

- заповнена заява на реєстрацію для отримання сертифікатів ключів встановленого зразку;

Якщо підписувач не має можливості прийти особисто у Відділ реєстрації, це може зробити його довірена особа, при умові, що при ній є повний, відповідно завірений, комплект документів. Представнику необхідно мати при собі паспорт і доручення, яке завірене нотаріально.

Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів: .

Платникам єдиного податку про застосування реєстраторів розрахункових операцій у 2015 році

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська інформує, що платники єдиного податку другої і третьої груп, за винятком тих, що здійснюють діяльність на ринках, здійснюють продаж товарів роздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року розпочали застосування у своїй господарській діяльності реєстраторів розрахункових операцій, з дати такого застосування до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування таких РРО.

Застосування РРО платниками єдиного податку другої групи розпочинається з 01 січня 2016 року, а платниками єдиного податку третьої групи – з 01 липня 2015 року.

Звертаємо увагу, обов’язковість застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку - фізичними особами другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, та платниками єдиного податку першої групи законодавством не передбачене.

Нововведення стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку викладені в Законі України від 28.12.14 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі