Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області

2015-03-05 16:47 Подобається

Реалізаторам паливно-мастильних матеріалів до уваги!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що акцизний податок з роздрібного продажу бензину та дизельного пального, біодизелю, скрапленого газу та моторного палива сплачується до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу.

Звертаємось до платників акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів про необхідність щомісячного подання до 20 числа декларації по акцизному податку саме до органу ДФС, на території обслуговування якого знаходиться пункт продажу підакцизних товарів.

Базою оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу підакцизних товарів є вартість (з ПДВ) реалізованих через роздрібну торговельну мережу підакцизних товарів, а дата виникнення податкових зобов’язань – це дата здійснення розрахункової операції. Подання декларації з акцизного податку – підстава для автоматичної реєстрації платником акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Зініціюйте податковий компроміс

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу суб'єктів господарювання на те, що до граничного терміну подачі платниками уточнюючих розрахунків або заяв з метою застосування податкового компромісу залишилось 43 календарних дні.

Податковий компроміс – режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Податкові зобов’язання суб’єкту господарювання доведеться сплатити до бюджету у розмірі 5 відсотків від суми заниження податкового зобов’язання. Інша частина 95 відсотків вважається погашеною за наслідками досягнення податкового компромісу. При цьому штрафні санкції до платника податків не застосовуються, а пеня відповідно не нараховується.

Фіскальний чек при користуванні айбоксом

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу суб'єктів господарювання, що операції з приймання готівки для подальшого її переказу, оплати послуг, товарів відтепер повинні супроводжуватися видачею клієнту розрахункового касового документа.

Видавати фіскальний чек користувачам програмно-технічних комплексів самообслуговування, (які в загальному вжитку досить часто називають айбоксами), суб’єкти господарювання зобов’язані на вимогу Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг

Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі - Закон №71) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - Кодекс) і, зокрема, Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон №265).

Метою змін до Кодексу та Закону №265 є вдосконалення механізму їх застосування та запобігання можливим порушенням з боку суб’єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари (послуги).

Основною зміною є те, що відповідно до пункту 296.10 Кодексу платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО).

У всіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи-підприємці другої і третьої груп зобов’язані застосовувати РРО.

Вказані зміни стосуються конкретно визначеного способу діяльності, а не окремих форм ведення господарської діяльності та системи оподаткування. Зокрема, зазначені фізичні особи-підприємці, що є платниками єдиного податку, мають можливість проводити розрахунки без застосування РРО, а інші суб’єкти господарювання керуватимуться нормою щодо зобов’язання видавати особі, яка отримує товар (послугу), розрахунковий документ встановленої форми.

При цьому зазначені зміни, відповідно до Прикінцевих положень Закону №71, вступають у силу:

- для платників єдиного податку третьої групи - з 1 липня 2015 року;

- для платників єдиного податку другої групи - з 1 січня 2016 року.

Запровадження електронного адміністрування ПДВ – це системне рішення для запобігання зловживань

Електронне адміністрування ПДВ стане системним рішенням для контролю нарахування, сплати і відшкодування ПДВ, ліквідації «податкових ям» та махінацій із ПДВ.

Таке нововведення дозволить здійснювати бюджетне відшкодування ПДВ експортерам в автоматичному режимі на місяць раніше, ніж зараз.

Разом з тим, потенційні платники ПДВ повинні врахувати, що граничний рівень обсягу операцій постачання товарів або надання послуг для обов’язкової реєстрації платником ПДВ збільшується із 300 тисяч гривень до 1 мільйона гривень.

Звітність із ПДВ має подаватися виключно в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб. При цьому Державна фіскальна служба України передає Державній казначейській службі реєстри платників ПДВ. Платникам ПДВ автоматично відкриватимуться рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ. Податкові накладні та розрахунки коригування до них будуть оформлятися лише в електронній формі.

Яким чином сплачується пеня до бюджету (разом із сплатою зобов’язання або окремим платіжним документом)?

Платник податків може сплачувати суми пені окремим платіжним документом або одним платіжним документом, разом із грошовим зобов’язанням.

Так, відповідно до ст. 131 Податкового кодексу України (ПКУ), при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов’язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені.

Якщо платник податків не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), контролюючий орган самостійно здійснює розподіл такої суми у визначеному порядку.

Отже, платник податків може сплачувати суми пені окремим платіжним документом або одним платіжним документом, разом із грошовим зобов’язанням.

Більш детально про ці та інші нюанси податкового законодавства можна дізнатись за сайті ДФС у рубриці „ЗІР” – загальнодоступний інформаційний ресурс.

Чи обов’язково нараховувати та сплачувати мінімальний ЄСВ за працівників-інвалідів?

Вимоги щодо нарахування єдиного внеску не менше мінімального розміру не стосуються:

- винагород за договорами цивільно-правового характеру;

- заробітної плати з джерела не за основним місцем роботи;

- заробітної плати працівника інваліда, який працює на підприємстві, установі або в організації, де застосовується ставка 8,41%;

- заробітної плати працівників підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС, в яких кількість інвалідів становить не менш як 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менш як 25 відсотків та суми витрат на оплату праці встановлюється у розмірі 5,3 відсотків визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску;

- заробітної плати працівників підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, в яких кількість інвалідів становить не менш як 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менш як 25 відсотків та суми витрат на оплату праці встановлюється у розмірі 5,5 відсотків визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів.

Про особливості нарахування та сплати щомісячних авансових внесків при консолідованій сплаті податку на прибуток

Оскільки нова редакція розділу ІІІ Податкового кодексу «Податок на прибуток підприємств» не містить положень щодо консолідованої сплати податку на прибуток та не визначає відокремлені підрозділи юридичної особи окремими платниками цього податку у Розрахунку податкових зобов’язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток за 2014 рік, визначення щомісячних авансових внесків, що підлягатимуть сплаті у березні 2015 року – травні 2016 року, не провадиться.

Загальна сума таких авансових внесків визначається в цілому по платнику податку – юридичній особі в податковій декларації з податку на прибуток, що подається такою особою за 2014 рік.

При цьому, платниками податку, які станом на 31.12.2014року перебували на консолідованій сплаті податку на прибуток, сплата щомісячних авансових внесків провадиться таким чином:

  • у січні – лютому 2015 року, як і у минулому році, – за місцем реєстрації головного підприємства (юридичної особи) та його відокремлених підрозділів у сумі, що розрахована відповідно у консолідованій податковій декларації з податку на прибуток та Розрахунку податкових зобов’язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток за звітний (податковий) період - 2013 рік;
  • починаючи з березня 2015 року – тільки за місцем реєстрації головного підприємства (юридичної особи) у сумі, що розрахована у податковій декларації за звітний (податковий) період – 2014 рік.

Більш детально з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у листі ДФС України від 29.01.2015 №2707/7/99-99-19-02-01-17 "Про звітність з податку на прибуток підприємств, сплату авансових внесків з цього податку у 2015 році та інші актуальні питання ", який розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України (Податки, збори, платежі: Загальнодержавні податки: Податок на прибуток підприємств: Листи за посиланням: http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/listi-dps/181299.html).

ДПІ у Красногвардійському районі про електронний сервіс “пульс”

У перші дні весни відбулася зустріч голови комісії з реорганізації ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Анатолія Димури з представниками бізнесу району. Одним з питань, що торкнулись всіх суб’єктів господарювання є використання електронних сервісів ДФС України.

«Із великої кількості сервісів, сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» створений для оперативного реагування на скарги і звернення громадян та суб’єктів господарювання щодо некоректного ставлення, перевищення повноважень або неякісного обслуговування працівниками служби», - зазначив Анатолій Димура.

Протягом цього року на антикорупційний сервіс ДФС України «Пульс» звернулися 3 платники Красногвардійського району м.Дніпропетровська та розгляд всіх звернень завершено.

Також присутнім, повідомили про внесення ряду суттєвих змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів України щодо окремих положень чинного законодавства в частині акцизного податку, податку на прибуток, податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, військового збору, податкового компромісу, розглянули основні аспекти бюджетної децентралізації тощо. Наприкінці зустрічі були надані ґрунтовні відповіді на запитання, що надходили під час заходу.

Цьогоріч жителі Красногвардійського району м.Дніпропетровська вже подали 77 декларацій про майновий стан і доходи

Жителі Красногвардійського району м.Дніпропетровська, які зобов’язані декларувати свої доходи та які мають право на отримання податкової знижки, з початку кампанії декларування подали до інспекції 77 декларацій про майновий стан і доходи.

При цьому, найбільш активно місцеві платники податків декларували доходи від отриманої спадщини. Зокрема, за цей час ними задекларовано понад 7,7 мільйонів гривень, з яких декларанти сплатять податкових зобов’язань на суму 331 тисяча гривень.

Разом з тим, для отримання податкової знижки мешканцями району подано 2 декларації. Громадянам буде повернуто з бюджету 2,3 тисячі гривень.

Правом на отримання податкової знижки громадяни можуть скористатися впродовж всього року, - консультують фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська. Для цього їм необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за місцем проживання. В ній потрібно зазначити суму річного оподатковуваного доходу та витрат, підстави для надання такої знижки, документальне підтвердження витрат.

Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року стартувала кампанія з декларування громадянами свого майнового стану і доходів, отриманих ними у 2014 році.

Довідково: для подання декларації і отримання необхідних консультацій потрібно звернутись у Центр обслуговування платників ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська за адресою: 49047, м.Дніпропетровськ, вулиця Театральна, 1-а.

Єдиний податок платників Красногвардійського району м.Дніпропетровська – сягнув понад 9,5 млн. гривень

Протягом двох місяців 2015 року суб’єкти господарювання Красногвардійського району м.Дніпропетровська, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевого бюджету понад 9 млн. 530 тис. гривень єдиного податку.

Найбільшу частку надходжень забезпечили фізичні особи – підприємці – більше 6,7 млн. грн. Юридичні особи району поповнили скарбницю на суму понад 2,8 млн. грн.

Порівняно з січнем-лютим минулого року, надходження єдиного податку зросли на 66,5 % або 3,8 млн. грн.

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що для платників єдиного податку 1 групи фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 10% від розміру мінімальної зарплати, тобто до 121,80 грн. за календарний місяць. Для платників єдиного податку 2 групи фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 20% розміру мінімальної зарплати, тобто до 243,60 грн. за календарний місяць.

Зазнали змін ставки для платників єдиного податку 3 групи. Так, з початку 2015 року відсоткові ставки для таких платників становлять: 2% від доходу – за умови реєстрації у якості платника ПДВ та 4% від доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

В Красногвардійському районі вже укладено 7 податкових компромісів на суму понад 326 тисяч гривень

З моменту запровадження нової моделі податкового компромісу з державою (17 січня поточного року) саме стільки платників вирішили скористатися можливістю сплатити лише 5% від несплачених податків на прибуток та ПДВ або закрити кримінальну справу за ухилення від оподаткування в податкові періоди до 1 квітня 2014 року.

Зважаючи на актуальність цієї моделі співпраці бізнесу з інспекціями, а також численні питання, які хвилювали платників, в ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська проведено семінар, у якому взяли участь перший заступник начальника ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Ольга Мазур, начальники управлінь, а також провідні спеціалісти інспекції. Представникам бізнесу було роз’яснено норми законодавства, критерії, запропоновані державою, практичні моменти застосування, також спеціалісти відповіли на всі поставлені питання.

– Мета цього заходу – оперативно розглянути всі проблеми і питання, які виникають у бізнесу, адже термін податкового компромісу швидко спливає – гранична дата наступає вже 16 квітня. Наше завдання – допомогти представникам бізнесу визначитись, чи скористатися цією можливістю вивести справи з тіні, та надати повну інформацію щодо проведення процедури, - зазначила перший заступник начальника ДПІ Ольга Мазур.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі