Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-02-25 17:00 Подобається

Затверджені нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису

Державною фіскальною службою України затверджено нову редакцію Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС та нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису, що набудуть чинності 2 березня 2015 року.

Форми за попереднім зразком приймаються віддаленими пунктами реєстрації користувачів Акредитованого центру до 2 березня 2015 року. Нові форми реєстраційних документів можна завантажити за посиланням

Також повідомляємо, що у зв`язку з реорганізацією Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів та створенням Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, змінено найменування Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД Міндоходів на Акредитований центр сертифікації ключів ІДД ДФС та пройдено процедуру акредитації.

Зініціюйте податковий компроміс

ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу суб'єктів господарювання на те, що до граничного терміну подачі платниками уточнюючих розрахунків або заяв з метою застосування податкового компромісу залишилось 52 календарних дні.

Податковий компроміс – режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Податкові зобов’язання суб’єкту господарювання доведеться сплатити до бюджету у розмірі 5 відсотків від суми заниження податкового зобов’язання. Інша частина 95 відсотків вважається погашеною за наслідками досягнення податкового компромісу. При цьому штрафні санкції до платника податків не застосовуються, а пеня відповідно не нараховується.

За перший місяць 2015 року місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали понад 695 млн. грн.

До місцевих бюджетів Дніпропетровської області в січні поточного року надійшло 695,1 млн. грн., що на 40,9 млн. грн. більше надходжень відповідного періоду 2014 року.

Зростання доходів місцевих громад досягнуто по таким бюджетоутворюючим джерелам як: податок на доходи фізичних осіб – на 34,9 млн. грн., єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва – на 10,7 млн. грн., плата за землю – на 7,1 млн. грн.

«Додаткові кошти, які надходять на рахунки місцевих громад Дніпропетровщини працюють на поліпшення соціальних умов мешканців регіону. Досягти таких показників тільки зусиллями працівників фіскальної служби області без тісної співпраці з платниками та органами місцевого самоврядування було б неможливо.», – відзначив начальник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів.

У січні юристи ДФС Дніпропетровщини відстояли справи у судах на суму 74,3 млн. грн.

З початку 2015 року на розгляді у судах різних інстанцій за участю органів ДФС Дніпропетровської області перебувало 10785 справ на загальну суму позовних вимог 8,8 млрд. грн.

З розглянутих судами у січні поточного року 54 справ на суму 81,0 млн. грн., на користь держави вирішено 28 справ на суму 74,3 млн. грн., що складає 92% від суми розглянутих судами справ.

«Такі результати свідчать про якісну аргументацію та доказову базу, на якій ґрунтуються наші позовні вимоги. Кожен юрист фахово підходить до кожної справи, що направляється до суду. Водночас ми зміщуємо акцент у нашій роботі на досудове врегулювання спірних питань, які виникають із платниками податків», - наголошує начальник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів.

У січні до бюджету надійшло майже 4,6 млн. грн. від реалізації майна, переданого у власність держави

За результатами реалізації товарів, валюти та цінностей, які перейшли у власність держави, у січні 2015 року до бюджету надійшло майже 4,6 млн. грн.

Переважну більшість перерахованої суми складають кошти, отримані від реалізації конфіскованого майна – майже 1,6 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року цей показник зріс втричі.

Обсяги валюти та цінностей, які зараховані до Держбюджету, у січні сягнули майже 1,3 млн. гривень.

Надходження коштів від реалізації митницями швидкопсувного майна, вилученого у справах про порушення митних правил, та майна, що підлягає поверненню за рішенням суду (власник не звернувся), становлять 921,1 тис. грн.

Крім того, за вказаний період митницями реалізовано та перераховано до бюджету 835,6 тис. грн. від реалізації товарів по закінченню термінів їх зберігання на складах митниць та товарів, розміщених у митний режим відмови на користь держави.

Ще 1,9 тис. грн. надійшло від реалізації органами державної виконавчої служби конфіскованого у справах про порушення митних правил майна, яке безпосередньо митницями не вилучалось.

Митники ДФС вилучили 267 тис. дол. через порушення митних правил переміщення готівки

Як повідомлялося раніше, у грудні 2014 року на Чернігівщині у пункті пропуску «Нові Яриловичі» співробітники митниці вилучили значну суму валюти. Громадянка, що перевозила кошти, слідувала в Україну у якості пасажира у кабіні вантажного автомобіля Вольво. Під час здійснення митного контролю інспектор митниці запропонував водію та пасажирці заповнити митні декларації. Жінка письмово вказала про наявність у неї доларів та російських рублів у кількості, що дозволена до ввезення в Україну без декларування.

Насправді ж у кабіні вантажівки знаходилась сума прихованої валюти, що у сотні разів перевищувала задекларовану. Частина стодоларових банкнот, спакованих у пачки та обгорнутих чорними поліетиленом, була прихована під підкладкою сумки нашої співвітчизниці, для решти коштів - знайшлися схованки у різних місцях кабіни авто. Тільки після перерахунку митники встановили точну суму – 267 910 доларів США. Відносно громадянки України складено протокол про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України та передано справу до суду.

12 лютого 2015 року у Чернігові відбулося засідання суду першої інстанції, під час якого прийнято рішення про конфіскацію затриманих коштів та накладення на порушницю штрафу у розмірі 100 відсотків вартості безпосередніх предметів порушення митних правил. Згідно з курсом Національного банку на день винесення судового рішення сума конфіскованої валюти у гривневому еквіваленті становить понад 6,7 млн. грн. Рішення суду першої інстанції набуває законної сили через 10 діб після його винесення. Якщо за цей час не буде подано апеляцію, кошти до державного бюджету будуть перераховані автоматично.

Із заявами про намір застосування податкового компромісу звернулося 614 суб’єктів господарювання

На безумовному дотриманні норм закону щодо податкового компромісу та персональній відповідальності працівників ДФС за неправомірні дії під час їх застосування наголосив Голова ДФС України Ігор Білоус під час засідання колегії ДФС України.

«Якщо я знайду випадок неправомірного застосування норм закону та протиправних дій з боку працівників ДФС – цією людиною будуть займатися компетентні органи», – пообіцяв Ігор Білоус.

Станом на 18 лютого платниками податків вже подано 614 заяв на застосування механізму податкового компромісу. Запити на роз’яснення особливостей його застосування постійно надходять до ДФС.

Враховуючи таку зацікавленість з боку бізнесу, Голова ДФС України наголосив на необхідності організації якісної роботи з надання консультацій платникам податків, що сприятиме уникненню зайвих непорозумінь та безпідставних побоювань платників щодо можливих негативів застосування механізму податкового компромісу.

Так, зокрема, це стосується норми закону щодо застосування податкового компромісу до сум ПДВ та податку на прибуток з конкретних господарських операцій. Мова йде про статтю 366 КК України, яка передбачає кримінальну відповідальність за внесення до декларацій занижених сум податків, тобто недостовірних відомостей – формально з ознаками підробки. У випадку застосування податкового компромісу фактично «декриміналізується» вся господарська операція.

Тому побоювання суб’єктів господарювання, що стаття 212 КК України у разі застосування компромісу підлягає закриттю, а стаття 366 КК України залишається для подальшого розслідування – безпідставне. Будь-який «натяк» на це підприємцю є чистою спекуляцією, а в деяких випадках і зловживанням, що призведуть до відповідальності посадовців.

Голова ДФС наголосив на недопущенні спекуляцій та непорозумінь по кримінальних провадженнях, у яких вбачається конкуренція норм Кримінального кодексу України: кваліфікація дій платників чи за ст.212 – ухилення від сплати податків, чи за іншою статтею КК України. У разі виникнення спірних моментів на місцях ці питання в оперативному режими розглядатимуться керівництвом Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС.

Також суб’єктам господарювання, які вирішили скористатися механізмом податкового компромісу, буде забезпечена можливість сплатити визначену суму компромісу у певний термін без внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, тобто без відкриття кримінального провадження.

У січні на антикорупційний сервіс «Пульс» надійшло 424 звернення

Протягом першого місяця поточного року на антикорупційний сервіс ДФС «Пульс» надійшло 424 звернення. Податковою тематикою цікавилися 358 платників, митною – 66.

У переважній більшості звернення суб’єктів господарювання та громадян стосувалися проблем, які виникають при подачі звітності та реєстрації податкових накладних – 34,9 відс. звернень. Організація роботи ДФС та її територіальних органів цікавила 31,8 відс. заявників.

Затримок митного оформлення стосувалося 10,6 відс. звернень, перевірок суб’єктів господарювання – 6,8 відс., реєстрації платником ПДВ – 5,2 відс., роботи ЦОПів – 3,5 відс.

Щодо безпосередньо антикорупційної тематики надійшло 2,1 відс. від загальної кількості січневих звернень на «Пульс».

Розгляд 373 звернень (станом на 1 лютого) вже завершено, з них 274 – тих, що надійшли у січні поточного року та 99 – перехідних з минулого року.

Нагадаємо, сервіс ДФС «Пульс» створений для оперативного реагування на скарги і звернення громадян та суб’єктів господарювання щодо некоректного ставлення, перевищення повноважень або неякісного обслуговування працівниками служби. Телефон «Пульсу» (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Завдяки роботі слідчих фінансових розслідувань ДФС державі відшкодовано майже 94 млн. грн. нанесених збитків

За даними Головного слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України, у січні 2015 року в провадженні слідчих фінансових розслідувань перебувало 2 705 кримінальних проваджень, з яких 1 471 – про тяжкі та особливо тяжкі злочини.

Безпосередньо у поточному році розпочато 708 проваджень. Також закінчено 203 провадження, у тому числі 53 – про тяжкі та особливо тяжкі злочини. До суду направлено 116 кримінальних проваджень.

У направлених до суду слідчими фінансових розслідувань провадженнях забезпечено відшкодування збитків, нанесених державі, у розмірі 97,5 млн. грн., або 86 відс. від суми встановлених збитків.

Крім того, у зв`язку зі сплатою податків, зборів (обов`язкових платежів), а також відшкодуванням збитків, завданих державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня), у січні 2015 року на підставі ч.4 ст. 212 і 212-1 ККУ до суду направлено 29 кримінальних проваджень. Сума відшкодованих по них збитків склала 93,8 млн. грн.

У закінчених провадженнях арештовано коштів та майна у розмірі 5,3 млн. грн.

Ігор Білоус: Процес пішов, кількість учасників процедури податкового компромісу зростає в геометричній прогресії

«Щодекади кількість платників, бажаючих досягти податкового компромісу, зростає в геометричній прогресії. Так, за останні 9 днів число учасників процедури компромісу зросло більш як удвічі, – повідомив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час чергової зустрічі з журналістами. – Ще більшими темпами зростає сума коштів, сплачена підприємствами до державного бюджету на умовах податкового компромісу, яка, порівняно з даними на початок минулого тижня, збільшилася в 5,4 рази».

За даними ДФС, станом на кінець дня 17 лютого поточного року, тобто рівно через місяць після набуття чинності законом щодо податкового компромісу, заяви та уточнюючі розрахунки до органів Державної фіскальної служби подали 614 підприємств. Вони збільшили податкові зобов’язання на 2,87 млрд. грн., у тому числі з податку на додану вартість – на 1,483 млрд. грн. і з податку на прибуток підприємств – на 1,387 млрд. грн.

Сплаті до державного бюджету, відповідно до норм закону, підлягає 143,4 млн. (74,4 млн. грн. ПДВ і 69 млн. грн. податку на прибуток). На сьогодні фактично сплачено 30,7 млн. грн. (16,8 млн. грн. ПДВ, 13,9 млн. грн. податку на прибуток).

«Бізнес активно спілкується між собою, ньюсмейкерами серед підприємців сьогодні стали компанії, які проходять або вже завершили процедуру досягнення компромісу. Отже вони зможуть підтвердити послідовність і передбачуваність дій ДФС із виконання закону, – зауважив Голова Державної фіскальної служби. – Ми, всупереч прогнозам песимістів, запровадили чіткий і зрозумілий механізм ухвалення рішень про проведення документальної перевірки підприємств. Встановлено прозорі критерії, за якими податкові органи можуть прийняти такі рішення. Вони ухвалюються колегіально на рівні регіональних органів та контролюються центральним офісом ДФС. Окрім того, маємо перші приклади закриття кримінальних проваджень щодо платників. Все це – запорука активізації процесу досягнення компромісу, до якого, я впевнений, невдовзі долучаться тисячі компаній».

Ігор Білоус охарактеризував зміни у роботі ДФС у 2014 році та визначив стратегічні напрями діяльності Служби на поточний рік

«Сьогодні Державна фіскальна служба проходить складний і надважливий етап, який потребує повної самовіддачі від кожного працівника. Особистий внесок кожного з нас буде оцінюватися як показник професійності, як вклад в ефективну командну роботу, як прояв відповідальності перед суспільством, перед державою», – заявив Голова ДФС України Ігор Білоус сьогодні, 17 лютого, під час першого засідання Колегії ДФС України.

За його словами, 2014 рік став відправною точкою в процесі розуміння суспільного запиту. Наразі радикально змінилася шкала суспільних цінностей, змінилися настрої людей. Відповідно до цих трансформацій, змінила свої пріоритети і фіскальна служба, впевнений керівник відомства. Їй вдалося зламати внутрішні негативні тенденції, розпочати діалог із громадськими інститутами та бізнесом.

Одним із головних завдань минулого року, враховуючи складні політичні та економічні умови, була стабілізація надходжень до бюджету.

«Уряд та ДФС здійснили ряд заходів, зокрема, ініціювали низку законодавчих актів. Було поліпшено адміністрування податків та розпочато активну боротьбу з тіньовою економікою, зі схемами ухиленням від оподаткування. Це дозволило не тільки втримати надходження до бюджету на рівні минулого року, а й забезпечити їх приріст», – підкреслив Ігор Білоус.

У 2014 році змінено й ідеологію податкового та митного аудиту, яка спрямована на зменшення втручання органів ДФС у діяльність платників податків. Зокрема, завдяки вдосконаленню процедури планування й відбору до перевірки винятково ризикових платників податків зменшено кількість проведених перевірок (на 14,3 відс. – позапланових, на 9,6 відс. – зустрічних звірок тощо). При цьому ефективність перевірок зросла на 25 відс.

«Разом з тим, цей напрям роботи потребує якісних змін на місцях, посилення кадрового потенціалу підрозділів аудиту», – наголосив Ігор Білоус.

Служба також здійснила важливі заходи зі зменшення ризикового податкового кредиту. Фахівці ДФС розробили й реалізували Концепцію комплексної ідентифікації та ліквідації схемного податкового кредиту, що дозволило у 2014 році удвічі зменшити обсяги фіктивного кредиту, сформованого суб’єктами господарювання – «податковими ямами».

Ігор Білоус також визначив стратегічні напрями діяльності ДФС на 2015 рік. Це – організація ефективного податкового та митного контролю відповідно до ухвалених законодавчих змін, а також забезпечення дієвої комплексної системи протидії корупції.

З цією метою буде розроблено новий механізм боротьби з корупційними проявами за ініціативою як Головного управління власної безпеки, так і інших правоохоронних органів. Окрім того, буде встановлено персональну відповідальності керівників структурних підрозділів (у т.ч. територіальних) за негативну поведінку підлеглих.

У 2014 році платникам було надано розстрочок податкового боргу на 5,7 млрд. гривень

За даними Головного слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України, у січні 2015 року в провадженні слідчих фінансових розслідувань перебувало 2 705 кримінальних проваджень, з яких 1 471 – про тяжкі та особливо тяжкі злочини.

Безпосередньо у поточному році розпочато 708 проваджень. Також закінчено 203 провадження, у тому числі 53 – про тяжкі та особливо тяжкі злочини. До суду направлено 116 кримінальних проваджень.

У направлених до суду слідчими фінансових розслідувань провадженнях забезпечено відшкодування збитків, нанесених державі, у розмірі 97,5 млн. грн., або 86 відс. від суми встановлених збитків.

Крім того, у зв`язку зі сплатою податків, зборів (обов`язкових платежів), а також відшкодуванням збитків, завданих державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня), у січні 2015 року на підставі ч.4 ст. 212 і 212-1 ККУ до суду направлено 29 кримінальних проваджень. Сума відшкодованих по них збитків склала 93,8 млн. грн.

У закінчених провадженнях арештовано коштів та майна у розмірі 5,3 млн. грн.

Індивідуальний електронний цифровий підпис – необхідність сьогодення

електронний цифровий підпис - це аналог власноручного підпису в електронному вигляді, який забезпечує цілісність документів, конфіденційність та ідентифікацію особи, яка відправила документ. ЕЦП – робить електронний документ оригіналом і гарантує його достовірність. Документи, підписані електронним цифровим підписом, можуть бути надіслані адресату протягом декількох секунд. Всі учасники електронного документообігу мають рівні можливості незалежно від віддаленості один від одного.

Для отримання сертифікату відкритого ключа необхідні такі документи:

- копія паспорта (сторінки з фотографіями і наступні за ними, а також сторінка з адресою місця реєстрації), завірену підписом фізичної особи – приймаються тільки якісні копії паспортів – чіткі фото та читабельний текст;

- копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО) завірену підписом фізичної особи;

- носій електронного ключа;

- заповнена заява на реєстрацію для отримання сертифікатів ключів встановленого зразку;

Якщо підписувач не має можливості прийти особисто у Відділ реєстрації, це може зробити його довірена особа, при умові, що при ній є повний, відповідно завірений, комплект документів. Представнику необхідно мати при собі паспорт і доручення, яке завірене нотаріально.

Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів: http://www.acskidd.gov.ua.

Рентна плата за користування радіочастотним ресурсом у 2015 році

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" від 28 грудня 2014 року №71-VIII в Податковому кодексі України (далі - ПКУ) здійснено трансформування збору за користування радіочастотним ресурсом України (код бюджетної класифікації 19070000) до складу рентної плати (код 13060000), яка відповідно до внесених змін включає: плату за користування надрами; плату за користування радіочастотним ресурсом; плату за спеціальне використання води; плату за спеціальне використання лісових ресурсів та плату за транспортування нафти і нафтопродуктів.

Пунктом 257.1 ст.257 ПКУ з 01 січня 2015 року для платників рентної плати, в тому числі і за користування радіочастотним ресурсом базовий податковий (звітним) період дорівнює календарному кварталу.

Платники рентної плати самостійно обчислюють суму податкових зобов’язань.

Платник рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України подає до відповідного контролюючого органу податкову декларацію до закінчення визначеного розділом II ПКУ граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу.

Платникам рентної плати за результатами І кварталу 2015 року необхідно вперше подавати податкову декларацію з рентної плати в термін не пізніше 11 травня 2015 року.

Слід звернути увагу, що листом Міністерства фінансів України від 03.02.15 №31-11140-09-10/3324, у І кварталі 2015 року для платників рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України розмір авансових внесків з рентної плати встановлюється в частині однієї третини суми податкових зобов'язань, визначених у податковій декларації по збору за користування радіочастотним ресурсом України за грудень 2014 року.

Орендна плата підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах

Згідно з п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розд. XX Податкового кодексу України об’єктом оподаткування збором є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу України, зокрема – загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Відповідно до ст. 164 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) доходу платника податку включаються суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору, та дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому пунктом 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України.

Ставка збору становить 1,5 % від об’єкта оподаткування.

Таким чином, сума орендної плати, що виплачується за договором оренди рухомого (нерухомого) майна підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.

Фізособи: алгоритм сплати податку на нерухомість

У 2015 році фізособи сплачуватимуть податок на нерухомість за 2014 рік. Розраховуватимуть цей показник територіальні органи ДФС. При цьому діятиме особливий механізм його визначення.

Так, за період з 01.01.2014 по 31.03.2014 податок визначатимуть із житлової площі, а з 01.04.2014 по 31.12.2014 — загальної.

Про розмір податку на нерухомість за 2014 рік, який слід сплатити в бюджет, фіскальні органи повідомлять фізособу до 1 липня цього року. Платіжки для сплати податку надсилатимуть (або вручатимуть) власникам нерухомості за місцем податкової адреси або місцем реєстрації. У свою чергу, фізособи повинні внести на відповідні рахунки суми податку на нерухомість протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Якщо ж громадяни вчасно не виконають такий обов’язок, на них чекатимуть штрафні санкції. Так, при затримці до 30 календарних днів їх розмір складе 10% погашеної суми податкового боргу, більше 30 календарних днів — 20% погашеної суми податкового боргу. Це передбачено статтею 126 Податкового кодексу України.

Триває кампанія декларування – 2015

Нагадуємо, що з 1 січня 2015 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році.

Сплата податків є громадянським обов’язком перед державою та суспільством, тому у 2015 році декларацію про майновий стан і доходи обов’язково треба подати тим громадянам, які отримували протягом 2014 року доходи не від податкових агентів, іноземні доходи, доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами, від надання майна в оренду фізичним особам, доходи у вигляді виграшів у гральних закладах, спадщини чи подарунків, інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу, але не є звільненими від оподаткування.

Зокрема, у січні цього року громадянами області вже задекларовано більше 20 млн грн минулорічних доходів.

Нагадаємо, що відзвітувати про свій майновий стан і доходи, отримані торік, слід до 1 травня 2015 року, а сплатити податок – до 1 серпня цього ж року.

Понад 15 млн грн ПДВ – до бюджету

Протягом січня цього року платники податку на додану вартість Тернопільщини спрямували до бюджету 15,2 млн грн податку на додану вартість. Про це повідомив начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктор Саранцев. Та нагадав платникам податків, що з урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), які набрали чинності 01.01.2015, система електронного адміністрування ПДВ запроваджується поетапно (п. 35 підр. 2 розд. ХХ ПКУ):

- до 1 липня 2015 року (або до дати, визначеної в окремому рішенні Верховної Ради України про скорочення терміну перехідного періоду) – у тестовому режимі;

- з 1 липня 2015 року – на постійній основі.

Пунктом 200 прим.1.6 ст. 200 прим.1 ПКУ визначено, що за підсумками звітного податкового періоду, відповідно до задекларованих в податковій декларації результатів, платником проводиться розрахунок з бюджетом у порядку, визначеному статтею 200 ПКУ.

Згідно із п. 200.2 ст. 200 ПКУ для перерахування податку до бюджету центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, звітний період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого реєстру орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, не пізніше останнього дня строку, встановленого ПКУ для самостійної сплати податкових зобов’язань, перераховує суми податку до бюджету.

Таким чином, сплата ПДВ до бюджету за грудень 2014 року, січень 2015 року та ІV квартал 2014 року здійснюється з поточних рахунків платників податку безпосередньо на бюджетні рахунки. Нагадаємо, що сплатити ПДВ за грудень 2014 року потрібно 30 січня 2015 року.

За звітні податкові періоди, починаючи з лютого місяця 2015 року та І кварталу 2015 року перерахування сум податку до бюджету здійснюється у порядку, визначеному п. 200.2 ст. 200 ПКУ, з рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ.

Про систему електронного адміністрування ПДВ

З 1 січня 2015 року набрали чинності норми Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», якими запроваджено тестовий режим електронного адміністрування ПДВ. Як практично застосовувати нововведення стосовно ПДВ, розповість перший заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталія Болдаш.

Період з якого запроваджується електронне адміністрування ПДВ

З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України, система електронного адміністрування податку на додану вартість запроваджується поетапно, тобто з 1 січня до 1 липня 2015 року - у тестовому режимі, з 1 липня 2015 року - на постійній основі.

При цьому система електронного адміністрування ПДВ не вносить кардинальних змін до загальних принципів справляння ПДВ, затверджених Кодексом. Норми Кодексу, які визначають коло платників ПДВ, об'єкт оподаткування, принципи формування податкових зобов'язань та податкового кредиту, залишаються незмінними.

Електронні рахунки платників

Для кожного платника податку Казначейством відкрито один електронний рахунок, відкриття та обслуговування якого здійснюється на безоплатній основі. Інформація про рух коштів на електронних рахунках платникам податку надається ДФС України за відповідним запитом платника на безоплатній основі без обмеження кількості запитів та у часі.

Датою початку використання електронного рахунку є 01.02.2015 р. для суб'єктів господарювання, які зареєстровані платниками ПДВ.

Протягом дії системи електронного адміністрування ПДВ у тестовому режимі (з 01.02.2015 р. по 01.07.2015 р.) платники податку лише зараховують на такі електронні рахунки кошти з власних поточних рахунків у сумі узгоджених податкових зобов'язань з цього податку, задекларованих ними в податковій звітності з ПДВ, починаючи із зобов'язань за лютий.

А вже з 1 липня 2015 року платники податку зараховують на рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ також кошти у сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється за формулою та надає право для реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування.

Поповнення електронного рахунку платника ПДВ за рахунок інших джерел, наприклад, з поточних рахунків інших осіб, не передбачено.

Формування та реєстрація в ЄРПН податкових накладних

Починаючи з 1 січня 2015 року, всі податкові накладні/розрахунки коригування до них складаються платниками податку виключно в електронному вигляді.

З 1 лютого 2015 року обов'язковій реєстрації в ЄРПН підлягають всі податкові накладні, сформовані за операціями, датованими починаючи з 1 лютого 2015 року, в тому числі податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, а також податкові накладні, що не надаються покупцю, а також незалежно від суми ПДВ, вказаній в такій податковій накладній. Розрахунок коригування до таких податкових накладних також обов'язково реєструється в ЄРПН.

Податкова накладна, складена в електронному вигляді, яка отримана з ЄРПН покупцем, вважається такою, що отримана від постачальника.

Податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, здійсненими після 1 лютого 2015 року, та зареєстровані з порушенням встановленого строку, включаються до податкового кредиту того звітного періоду, в якому було здійснено їх реєстрацію в ЄРПН.

Крім того, з 1 січня 2015 року платникам податків надана можливість виправлення помилок у податкових накладних шляхом складання розрахунку коригування до таких накладних.

Застосування системи електронного адміністрування з 1 липня 2015 року

З 1 липня 2015 року (або іншої дати згідно з рішенням ВРУ) до правил, що діють протягом тестового періоду, додаються такі.

Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН здійснюватиметься в межах суми, обчисленої за формулою, встановленою пунктом 200(1).3 статті 200(1) розділу V Податкового кодексу України, тобто для реєстрації податкових накладних в ЄРПН платник податку повинен мати достатню суму податкового кредиту, підтверджену зареєстрованими в ЄРПН "вхідними" податковими накладними, сплатою ПДВ при імпорті товарів та (за недостатності таких сум) коштами на його рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ.

З 1 липня за порушення платниками податку до 15 днів терміну реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до них в ЄРПН вже застосовуватиметься штраф у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування.

Крім того, платникам податку на 01.07.2015 р. автоматично збільшується розмір суми, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН, на суму середньомісячного розміру суми податку, задекларованої платником до сплати до бюджету за останні 12 звітних (податкових) місяців / 4 квартали та погашеної. Розмір такої суми підлягає щоквартальному автоматичному перерахунку.

Як звітуватися

Починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень / I квартал), податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу всіма платниками податку виключно в електронній формі.

Таким чином, для забезпечення накладання електронного цифрового підпису платникам ПДВ необхідно буде мати посилені сертифікати відкритих ключів (далі - посилені сертифікати), які можна отримати в Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (безоплатно) або в будь-якому з його відокремлених пунктів реєстрації користувачів.

З електронного рахунку погашаються суми податкових зобов'язань, задекларовані платником податку в податкових деклараціях з ПДВ за звітні (податкові) періоди з 01.02.2015 р., а суми податкових зобов'язань з ПДВ, які платник визначив в уточнюючих розрахунках до податкових декларацій з ПДВ, суми ПДВ, донараховані платнику контролюючим органом за результатами перевірок, суми штрафів та пені сплачуються не з електронного рахунку платника, а з його поточного рахунку.

В скільки може обійтися роботодавцю неоформлений працівник

З 1 січня 2015 року набув чинності Закон України № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» щодо сприяння легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

ДПІ у Ленінському районі м . Дніпропетровська звертає увагу роботодавців, перш ніж взяти на роботу трудового «нелегала», кожному суб'єкту слід врахувати, що контролюючі органи у випадку виявлення факту виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків мають право застосувати штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, тобто 36,5 тисячі гривень у 2015 році.

Крім цієї суми штрафу, яку сплатить суб'єкт господарювання, на його керівника очікує адміністративний штраф в розмірі від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів громадян, тобто - від 8,5 до 17 тисяч гривень.

Також роботодавцю варто врахувати, що відтепер закон не містить такого поняття, як «стажування». А це означає, що кожен роботодавець зобов'язаний у перший же день офіційно працевлаштувати працівника, тобто укласти трудовий договір, видати відповідний наказ і повідомити про це органи ДФС за місцем реєстрації.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі