Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-02-23 17:48 Подобається

Зініціюйте податковий компроміс

ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу суб'єктів господарювання на те, що до граничного терміну подачі платниками уточнюючих розрахунків або заяв з метою застосування податкового компромісу залишилось 53 календарних дня

Податковий компроміс – режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Податкові зобов’язання суб’єкту господарювання доведеться сплатити до бюджету у розмірі 5 відсотків від суми заниження податкового зобов’язання. Інша частина 95 відсотків вважається погашеною за наслідками досягнення податкового компромісу. При цьому штрафні санкції до платника податків не застосовуються, а пеня відповідно не нараховується.

Плата за землю з фізичних осіб

ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, на 1 січня 2015 року становить 1,249.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік - 1,703, 1997 рік - 1,059, 1998 рік - 1,006, 1999 рік - 1,127, 2000 рік - 1,182, 2001 рік - 1,02, 2005 рік - 1,035, 2007 рік - 1,028, 2008 рік -1,152, 2009 рік - 1,059, 2010 рік - 1,0, 2011 рік - 1,0, 2012 рік - 1,0, 2013 рік - 1,0 та за 2014 рік – 1,249. Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалась. Кумулятивне значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель з 1995 року станом на 1 січня 2015 року становить 3,997.

Якщо органи місцевого самоврядування не оприлюднили та не надали у встановлені чинним законодавством терміни відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішень щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам, тоді плата за землю в 2015 році справляється із застосуванням ставок земельного податку 2014 року, з урахуванням коефіцієнта індексації 1,249.

Орендна плата за користування землею та земельний податок є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць області і становить понад 17% до їх загальних надходжень.

Шановні підприємці!

У зв‘язку зі змінами до ПКУ просимо платників, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, нафтопродуктами звернутися до центрів сервісного обслуговування касової техніки для оновлення програмного забезпечення касових апаратів. Вдячні за розуміння.

Податок на квадратні метри

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з 01.01.2015 р база оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, становить:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Сільські, селищні, міські ради можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування.

Ставка податку за 1 кв. метр загальної площі об'єктів житлової та нежитлової нерухомості для фізичних і юридичних осіб встановлюється в розмірі, що не перевищує 2% мінімальної заробітної плати на рік (мінімальний розмір оплати праці станом на 1 січня 2015 року – 1218 грн. на місяць), або приблизно 24,36 грн. При цьому на 2015 рік відповідно до перехідних положень Податкового кодексу України ставка податку для нежитлової нерухомості складає 1.

Про особливості справляння екологічного податку у 2015 році

Платниками екологічного податку у 2015 р. є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські й інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються (п. 240.1 ст. 240 Кодексу):

викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;

розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання);

утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Платник податку, який з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, зобов’язаний повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення податку. В іншому випадку платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації (п. 250.9 ст. 250 Кодексу).

(Лист ДФС України від 21 січня 2015 р. № 1601/7/99-99-15-04-02-17).

У січні юристи ДФС Дніпропетровщини відстояли справи у судах на суму 74,3 млн. грн.

З початку 2015 року на розгляді у судах різних інстанцій за участю органів ДФС Дніпропетровської області перебувало 10785 справ на загальну суму позовних вимог 8,8 млрд. грн.

З розглянутих судами у січні поточного року 54 справ на суму 81,0 млн. грн., на користь держави вирішено 28 справ на суму 74,3 млн. грн., що складає 92% від суми розглянутих судами справ.

«Такі результати свідчать про якісну аргументацію та доказову базу, на якій ґрунтуються наші позовні вимоги. Кожен юрист фахово підходить до кожної справи, що направляється до суду. Водночас ми зміщуємо акцент у нашій роботі на досудове врегулювання спірних питань, які виникають із платниками податків», - наголошує начальник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів.

Увага! Граничний строк для подання податкових декларацій подовжено до 24 лютого 2015 року включно

Шановні платники !

ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що в зв‘язку з виникненням технічних проблем та враховуючи відсутність можливості у платника податків подати у граничний строк податкові декларації, які мали місце 17-19 лютого 2015 року, граничний строк для подання таких податкових декларацій подовжено до 24 лютого 2015 року включно.

Так, строк подання подовжено до 24 лютого п.р. включно зокрема:

- декларацій з ПДВ за січень 2015 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- декларацій акцизного податку за січень 2015 року;

- декларацій по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

- декларацій по транспортному податку;

- декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за січень 2015 року;

- декларацій по земельному податку та орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності (крім громадян) на 2015 рік;

- декларацій платниками єдиного податку четвертої групи на 2015 рік;

- звіту по єдиному внеску, нарахованому за попередній календарний місяць роботодавцями за найманих працівників.

У січні 5 дніпропетровських підприємців позбулися ліцензій за продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім

У січні 2015 року місцеві бюджети Дніпропетровського регіону поповнилися на 4,2 млн. грн. від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. З них 3,2 млн. – тільки від ліцензування роздрібної торгівлі. Про це повідомив заступник начальни-ка ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олександр Лукін.

Усього в області діє 9649 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Наразі, впродовж першого місяця поточного року дніпропетровські суб’єкти господарювання отримали 784 ліцензії, з них 364 – на право здійснення торгівлі у роздріб алкогольних напоїв та 420 – тютюнових виробів.

Разом з тим, у січні за несвоєчасну сплату чергового платежу призупинено дію 130 ліцензій; анульовано - 126, в тому числі - 5 за продаж алкогольних та тютюнових товарів особам, які не досягли 18 років.

З початку року завдяки слідчим ДФС Дніпропетровщини бюджету відшкодовано понад 7 млн. грн. збитків від фінансових злочинів

Протягом січня 2015 року слідчі ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідували 177 кримінальних проваджень, з яких 41 - прийнято до провадження у поточному році.

Досудове розслідування закінчено з 15 кримінальних проваджень, з яких до суду направлено - 11. З обвинувальним актом до судових інстанцій скеровано 8 проваджень, а також 3 кримінальних провадження направлено до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності, з яких 2 провадження - на підставі ч.4 ст.212 КК України у зв’язку із відшкодуванням збитків під час досудового розслідування.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня поточного року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 7,1 млн. грн. Крім того, накладено арешт на майно порушників на суму 3 млн. грн.

Новації в законодавстві 2015 для фізичних осіб обговорювалися на семінарі в ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська 17 січня було проведено семінар на тему «Новації в законодавстві 2015 для фізичних осіб».

Розпочав зустріч з платниками начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області Віктор Саранцев. «

Начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Сидоров Максим звернув увагу присутніх на зміни в 2015 році платників на спрощенній системі оподаткування.

Фахівці управління доходів і зборів з фізичних осіб розповідали про зміни по єдиному соціальному внеску, по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, по військовому збору, податковий компроміс та іншим питанням діяльності фізичних осіб-підприємців.

Начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Тетяна Тичинська наголосила, що з 1 січня стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2014 року та нагадала, що податкова декларація про майновий стан і доходи, подається до 1 травня поточного року до податкової інспекції за місцем реєстрації. Звернула увагу стосовно податкової знижки та випадки, які дозволені до включення до податкової знижки.

Начальник відділу комунікацій Тетяна Кривоус продемонструвала новий випуск офіційного видання ДФС «Вісник» - Податковий кодекс України з змінами внесеними з 2015 року та проінформувала про можливість передплати видання.

Наприкінці, в теплій та дружній бесіди, були надані відповіді на запитання учасників семінару.

Сервіс «Пульс» - оперативне реагування на повідомлення громадян

Для створення сприятливих умов здійснення підприємницької діяльності функціонує реально діючий антикорупційний сервіс, за допомогою якого громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, а також про можливі корупційні дії з їхнього боку.

Даний сервіс працює за принципом call-back, тобто працівники ДФС не тільки приймають звернення, але й потім повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи. Лінія працює цілодобово. Всі звернення розглядаються якісно та своєчасно, кожному заявнику особисто надається відповідь згідно чинного законодавства.

Звітність про використання РРО

З 01.01.2015 cуб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані подавати до фіскальних органів звітність, пов'язану із застосуванням РРО та РК, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку.

Суб'єкти господарювання, які використовують РРО (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти), повинні подавати до фіскальних органів по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані.

Суб'єкти господарювання, які використовують такі РРО, як електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, повинні подавати до фіскальних органів по дротових або бездротових каналах зв'язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в фіскальній пам'яті зазначених РРО.

Крім того, відповідно до п. 8 Прикінцевих положень Закону №265 з 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Наказом ДФС від 11.12.2014 №362 затверджено останню редакцію Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, яка містить 116 моделей РРО.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі