За місяць на сервіс «Пульс» звернулося 53 дніпропетровських платника
У січні поточного року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» звернулися 53 заявника Дніпропетровського регіону. Порівняно з відповідним періодом 2014 року їх кількість зросла на 15.
Найчастіше платники порушували питання щодо подання звітності в електронному вигляді (35 звернень). Крім того, громадяни цікавляться організацією роботи територіальних органів ГУ ДФС області (9 звернень) та звертаються з проблемами, які виникають при реєстрації платником ПДВ (6 звернень).
Дзвінки на «Пульс» лунали від мешканців обласного центру, міст Кривого Рогу, Дніпродзержинська, Павлограду та Новомосковська.
Нагадаємо, сервіс ДФСУ «Пульс» попереджує та дозволяє уникнути труднощі в спілкуванні, некоректне ставлення, перевищення повноважень, неякісне обслуговування. Номер телефону сервісу ДФСУ «Пульс» (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.
Чергове оновлення OPZ
ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 17 лютого 2015р. вийшло чергове оновлення OPZ 1.30.45. Це оновлення встановлюється на будь-які вірсії 1.30 (від 1.30.1 до 1.30.44)
Згiдно наказу Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 "Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларції акцизного податку" в програму додано нові документи (початок дії 01.02.2015):
- J/F0209502 - "Декларація акцизного податку"
- - J/F0295104 - "Додаток 1 «Розрахунок суми акцизного податку з підакцизних товарів (продукції), на які встановлено специфічні ставки акцизного податку»"
- - J/F0295204 - "Додаток 2 «Розрахунок суми акцизного податку з тютюнових виробів, на які встановлено специфічні та адвалорні ставки акцизного податку одночасно»".
- - J/F0295304 - "Додаток 3 «Розрахунок суми акцизного податку з алкогольних напоїв (стаття 225 розділу VI Кодексу)»"
- - J/F0295404 - "Додаток 4 «Розшифровка оборотів, які не підлягають оподаткуванню, звільняються від оподаткування, оподатковуються за нульовою ставкою»".
- - J/F0295502 - "Додаток 5 «Розрахунок суми акцизного податку з втрачених марок акцизного податку, що були придбані для маркування тютюнових виробів»"
- - J/F0295604 - "Додаток 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів»".
- - J/F0295704 - "Додаток 7 «Розрахунок суми акцизного податку з оптового постачання електричної енергії та виробництва електричної енергії, проданої поза оптовим ринком електричної енергії»"
- - J/F0295803 - "Додаток 8 «Розрахунок суми акцизного податку, що збільшує або зменшує податкові зобов'язання внаслідок виправлення самостійно виявленої помилки, допущеної в попередніх звітних періодах»".
- - J/F0295901 - "Додаток 9 «Зразок доповнення до декларації акцизного податку відповідно до пункту 46.4 статті 46 глави 2 розділу ІІ Кодексу»".
Про підтвердження статусу платника четвертої групи
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку сільськогосподарські товаровиробники подають до 20 лютого поточного року:
- загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), – контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);
- звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки – контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки;
- розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику;
- відомості (довідку) про наявність земельних ділянок – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.
У відомостях (довідці) про наявність земельних ділянок зазначаються дані про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю).
Реалізаторам паливно-мастильних матеріалів до уваги!
Нагадуємо, що акцизний податок з роздрібного продажу бензину та дизельного пального, біодизелю, скрапленого газу та моторного палива сплачується до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу.
Звертаємось до платників акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів про необхідність подання до 20 лютого 2015 року декларацію по акцизному податку саме до органу ДФС, на території обслуговування якого знаходиться пункт продажу підакцизних товарів.
Базою оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу підакцизних товарів є вартість (з ПДВ) реалізованих через роздрібну торговельну мережу підакцизних товарів, а дата виникнення податкових зобов’язань – це дата здійснення розрахункової операції. Подання декларації з акцизного податку – підстава для автоматичної реєстрації платником акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.
Фіскальний чек при користуванні айбоксом
ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу суб'єктів господарювання, що операції з приймання готівки для подальшого її переказу, оплати послуг, товарів відтепер повинні супроводжуватися видачею клієнту розрахункового касового документа.
Видавати фіскальний чек користувачам програмно-технічних комплексів самообслуговування, (які в загальному вжитку досить часто називають айбоксами), суб’єкти господарювання зобов’язані на вимогу Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Декларування елітних авто
ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу власників транспортних засобів, що до затвердження форми податкової звітності платникам транспортного податку - юридичним особам необхідно до 20 лютого 2015 року задекларувати елітні авто, що перебувають у власності, використовуючи Розрахунок суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 № 767.
Назву «Розрахунок збору за першу реєстрацію транспортних засобів» під час заповнення платник повинен самостійно замінити на «Розрахунок транспортного податку», у колонці 5 «Дата першої реєстрації транспортного засобу в Україні» зазначити «Рік випуску транспортного засобу», у колонці 8 «Сума збору» зазначити «Ставка транспортного податку».
Податковий кредит до 1 січня 2015 року
З 1 січня 2015 року втратила чинність норма, згідно з якою у разі, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігалося за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.
Податкові накладні, складені в звітних податкових періодах 2014 року, могли бути включені до складу податкового кредиту не пізніше грудня 2014 року. Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту шляхом подання уточнюючих розрахунків.
Особливості формування податкового кредиту з 1 січня 2015 року
З 1 січня 2015 року, всі податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, та розрахунки коригування до них складаються платниками податку виключно в електронному вигляді. За операціями з постачання товарів/послуг, що не є об’єктом оподаткування, або місце постачання яких визначено за межами митної території України, податкові накладні не складаються.
Податкові накладні, які складені постачальником товарів/послуг у січні 2015 року та які не підлягали обов’язковій реєстрації в ЄРПН (сума ПДВ не перевищує 10 тис.грн. та складені за операціями з постачання товарів, що не відносяться до підакцизної та імпортованої продукції), включаються до складу податкового кредиту покупця за січень 2015 року. До складу податкового кредиту наступних звітних періодів такі податкові накладні не можуть бути включені.
Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН.
Податкові накладні, не зареєстровані в ЄРПН протягом 180 календарних днів з дати їх складання, не можуть бути підставою для формування податкового кредиту.
Якщо платник податку формує податковий кредит за касовим методом, отримана ним податкова накладна включається ним до складу податкового кредиту того звітного періоду, в якому відбулася оплата товару, при постачанні якого була складена така податкова накладна. Таким платникам податку надано право на формування податкового кредиту протягом 60 календарних днів з дати списання коштів з їх банківських рахунків.
При цьому, якщо постачальник не зареєстрував податкову накладну, складену протягом січня 2015 року (за умови, що така податкова накладна підлягала обов’язковій реєстрації в ЄРПН), або податкову накладну, складену, починаючи з 1 лютого 2015 року, протягом 180 днів з дня її складання, покупець втрачає право на формування податкового кредиту, в тому числі і в тому випадку, якщо він застосовує касовий метод формування податкового кредиту.
- запобігання незаконному відшкодуванню ПДВ з бюджету;
- значно збільшено поріг для обов’язкової реєстрації суб’єктів господарювання в якості платника податку з 300 тис.грн. до 1000 тис.грн.;
- скасовано вимогу щодо видачі податкових накладних на «паперових носіях» (податкова накладна повинна виписуватись виключно в електронному вигляді);
- скасовано обов’язок платника подання контролюючому органу копії записів у реєстрах виданих та отриманих накладних;
- прискорено, на місяць в часі, можливість платника отримання бюджетного відшкодування ПДВ;
- значно скорочено кількість критеріїв автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ;
- зменшення кількості перевірок суб’єктів господарювання;
- спрощення податкової звітності.
Як правильно заповнити Звіт із ЄСВ за січень, якщо база нарахування менше ніж мінімальна зарплата
ЄСВ нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну й додаткову зарплату, інші заохочувальні й компенсаційні виплати, у т.ч. у натуральній формі та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Окрім того, у разі якщо база нарахування ЄСВ (окрім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який нараховується зарплата (дохід), сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який нараховується зарплата (дохід), і ставки ЄСВ, встановленої для відповідної категорії платника.
Враховуючи, що наразі не внесено відповідних змін до Звіту про ЄСВ, ПФУ у листі від 12.02.2015 р. № 4244/05-10 надав приклад формування показників Звіту в таблиці 6 за січень 2015 року.
У програмному забезпеченні, за допомогою якого формується звіт, обов’язково необхідно відключити функцію «автоматичний розрахунок».
Наприклад: особа перебувала в трудових відносинах повний календарний місяць (січень 2015 року) і їй нарахували заробітну плату 609,00 грн, тобто менше мінімального розміру (працював на умовах неповного робочого часу). Сума, на яку платник у такому випадку нараховує єдиний внесок, становить 1218 грн.
Водночас у таблиці 6 Звіту з ЄСВ відображаємо:
реквізит 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця»— 31 день;
реквізит 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (усього з початку звітного місяця)»— 609,00 грн;
реквізит 18 «Сума нарахованої заробітної плати/доходу у межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок»— 609,00 грн;
реквізит 19 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)»— 21,92 грн.
Усі інші реквізити заповнюються відповідно до встановленого порядку.
У разі якщо особа у звітному місяці пропрацювала два тижні, а решту часу перебувала на лікарняному, то в таблиці 6 Звіту з ЄСВ відображаємо фактично нараховану зарплату за відпрацьований час. За умови якщо зарплата за відпрацьований час менше мінімальної, питання необхідності донарахування сум ЄСВ має розглядатись одночасно із нарахуванням сум допомоги з тимчасової втрати працездатності.
За І квартал 2015 року слід звітувати за новою формою № 1ДФ
Нарешті Мінфін своїм наказом від 13.01.2015 р. № 4 затвердив нову форму № 1ДФ. Основне нововведення — поява розділу ІІ Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку«Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір».
У цьому розділі зазначають неперсоніфіковану інформацію про загальну суму нарахованого й виплаченого доходу, загальну суму утриманого податку в частині:
оподаткування процентів;
оподаткування виграшів (призів) у лотерею.
Також у р. ІІ форми № 1ДФ відображають інформацію про обкладення військовим збором.
Зазначений наказ набирає чинності з 1 квітня 2015 року. А нова форма № 1ДФ перший раз подається за I квартал 2015 року.
Охочим застосувати податковий компроміс
ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що роз’яснення й додаткова інформація з питань застосування податкового компромісу надаються податковими інспекціями за місцем реєстрації.
Контактні телефони:
ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська. Координатор — Бланк Оксана Владиславівна, тел. (056) 760-72-30;
ДПІ в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська за тел. (0562) 36-96-54. Координатор — Кулик Олег Богданович тел. (0562) 36-96-51;
ДПІ в Жовтневому районі м. Дніпропетровська за тел. (056) 776-71-96. Координатор — Артемьєва Вікторія Леонідівна;
ДПІ в Кіровському районі м. Дніпропетровська (056) 374-70-61. Координатор — Дем’яненко Тетяна Юріївна, тел. (056) 374-70-84;
ДПІ в Красногвардійському районі м. Дніпропетровська за тел. (0562) 34-28-70. Координатор — Мазур Ольга Анатоліївна, тел. (0562) 34-28-71;
ДПІ в Ленінському районі м. Дніпропетровська. Координатори: Зюзін Максим Іванович, тел. (056) 370-26-40, Сидоров Максим Борисович, тел. (056) 370-25-69, Козак Юлія Олександрівна, тел. 098-633-07-18;
Лівобережна ОДПІ м. Дніпропетровська за тел. (056) 725-55-38. Координатор — Левченко Тетяна Григорівна, тел. (056) 725-50-22;
Дніпропетровська ОДПІ за тел. (056) 374-88-28. Координатор — Петрашку Олександр Олександрович, тел. (056) 374-93-75;
Дніпродзержинська ОДПІ за тел. (05692) 3-26-01. Координатори: Корсун Вікторія Миколаївна, Сидорчук Іван Сергійович, Лебедєва Євгенія Євгеніївна, тел. (05692) 3-70-84, Попов Олег Миколайович, тел. (05692) 3-86-33;
Західно-Донбаська ОДПІ за тел. (05632) 3-01-23. Координатори: Басова Ольга Борисівна, тел. (05632) 3-41-04, Тімоніна Наталія Іванівна, тел. (05632) 3-12-05;
Новомосковська ОДПІ за тел. (05693) 7-70-92. Координатор — Ткачук Геннадій Анатолійович;
Нікопольська ОДПІ за тел. (0562) 2-22-00. Координатори: Гапіч Ірина Віталіївна, тел. (0562) 2-79-41, Лисенко Віта Іванівна, тел. (0562) 2-22-87;
Східно-Дніпровська ОДПІ за тел. (05639) 9-22-39. Координатор — Шевченко Ганна Іванівна;
Верхньодніпровська ОДПІ за тел. (05658) 6-05-12. Координатори: Шовкун Олена Валентинівна, Шмагуненко Марина Олексіївна, тел. (05658) 3-19-69;
Верхньодніпровська ОДПІ (Криничанське відділення) за тел. (05654) 9-13-88. Координатор — Неклеса Сергій Володимирович;
Верхньодніпровська ОДПІ (Вільногірське відділення) за тел. (05653) 5-18-88. Координатор — Шишлаков Борис Павлович;
Верхньодніпровська ОДПІ (П’ятихатське відділення) за тел. (05651) 3-04-50. Координатор — Дубінчук Олександр Олександрович, тел. (05651) 3-04-50.
Верхньодніпровська ОДПІ (Жовтоводське відділення) за тел. (05652) 3-35-39. Координатор — Худолєєв Геннадій Федорович, тел. (05652) 3-35-39.
Криворізька південна ОДПІ за тел. (0564) 90-23-63. Координатори: Крєтов Євгеній Юрійович, тел. (0564) 90-37-85, Курлова Лариса Вікторівна, тел. (0564) 92-84-90, Бабій Марина Миколаївна, тел. (0564) 92-85-27;
Криворізька північна ОДПІ за тел. (0564) 66-47-25. Координатори: Воінов Владислав Володимирович, тел. (0564) 66-47-25, Клюцковський Владислав Леонідович, тел. (0564) 66-47-25;
Криворізька центральна ОДПІ за тел. (056) 404-06-92. Координатор — Кудибін Віталій Вікторович, тел. (056) 404-06-92.
Нагадаємо: із 17 січня до 16 квітня 2015 року бізнес має законний механізм податкового компромісу. Після цього наступає кримінальна відповідальність за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток і ПДВ!
Ліцензія на торгівлю пивом
Звертаємо увагу суб'єктів господарювання на те, що з 01.07.2015 р. пиво буде віднесено до алкогольних напоїв. Тому суб’єктам підприємницької діяльності, які здійснюватимуть продаж пива, необхідно отримувати з цієї дати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.
Ці зміни передбачені абзацами 4–6 пп. 10 п. 2 р. II Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII у ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР.
Коли підприємці повинні вперше сплатити військовий збір
ДФС у підкатегорії 132.02 «ЗІР» зазначила, що фізособи-підприємці, окрім тих, які обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір у розмірі 1,5% чистого оподатковуваного доходу (тобто з урахуванням документально підтверджених підприємницьких витрат), відображають його в річній податковій декларації та сплачують у строки, передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.
Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб — підприємців є 2015 рік.
Строк сплати військового збору для фізосіб-підприємців — до 19 лютого 2016 року.
Відбулася зустріч з журналістами за участі заступника начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровськ
Нещодавно в приміщенні ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська податкової інспекції відбулася зустріч з журналістами за участі першого заступника начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталії Болдаш. Тема зустрічі: «Зміни в податковому законодавстві». Про основні зміни, які внесено до Податкового кодексу Законом України від 28.12.2014 року № 71-VIII, розповіла Наталія Болдаш журналісту газети «Мостовик».
З 1 січня 2015 року в Україні зменшилась кількість податків. При цьому деякі податки не скасовані повністю, а лише трансформовані по принципу «два в одному». Основну увагу під час спілкування було приділено змінам, що стосуються електронного адміністрування ПДВ та податкового компромісу.
Жвавий інтерес у журналіста, викликали роз’яснення змін в адмініструванні податку на додану вартість, зокрема, впровадження електронного адміністрування ПДВ в тестовому режимі з 1 лютого цього року.
«Система електронного адміністрування ПДВ не вносить кардинальних змін до загальних принципів справляння ПДВ, затверджених Податковим кодексом України. Норми Податкового кодексу, які визначають коло платників ПДВ, об’єкт оподаткування, принципи формування податкових зобов’язань та податкового кредиту, залишаються незмінними», - зазначила Наталія Болдаш.
Крім того за словами Наталії Болдаш, з 1 лютого 2015 року обов’язковій реєстрації в ЄРПН підлягають податкові накладні, сформовані за операціями, датованими починаючи з 1 лютого 2015 року, в тому числі податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, а також податкові накладні, що не надаються покупцю, а також незалежно від суми ПДВ, вказаній в такій податковій накладній. Розрахунок коригування до таких податкових накладних також обов’язково реєструється в ЄРПН.
На завершення зустрічі Наталія Болдаш звернула увагу на можливість, яку надала держава платникам, за заниження податкових зобов’язань по податку на прибуток та ПДВ шляхом використання права на податковий компроміс. Цей режим у разі подання заяви платником та прийняття позитивного рішення контролюючим органом дозволяє сплатити лише 5% від суми заниження податкового зобов’язання та звільняє платника від юридичної відповідальності. Крім того за допомогою електронних сервісів, що зменшують необхідність додаткового відвідування контролюючих органів платники отримують можливість планувати роботу та подавати звітність з робочого місця.
Податок на додану вартість. Податковий компроміс
Нещодавно в ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська відбулась чергова «гаряча лінія» на тему «Податок на додану вартість. Податковий компроміс».
На питання учасників «гарячої лінії» відповіла перший заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталія Болдаш.
Під час «гарячої лінії» надійшло чимало питань.
Отож пропонуємо вашій увазі актуальні запитання, які поставили учасники під час Інтернет-конференції та відповіді на них.
1.Які зміни передбачені для реєстрації платником податку на додану вартість з 2015 року?
З 2015 року збільшується з 300 тис.грн. (без ПДВ) до 1 млн.грн. (без ПДВ) граничний обсяг загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Кодексу, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, протягом останніх 12 календарних місяців, із досягненням якого особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 розділу V Кодексу (пункт 181.1 статті 181 розділу V Кодексу).
Тобто з 01.01.2015 суб’єкт господарювання зобов’язаний зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 розділу V Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку, у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн.грн. (без урахування ПДВ).
Правила, встановлені розділом V Кодексу, для добровільної реєстрації особи як платника ПДВ не змінилися.
Платники ПДВ, у яких станом на 01.01.2015 обсяг оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців не перевищує 1 млн.грн., отримують можливість анулювати свою реєстрацію платника ПДВ.
2. Яким чином система електронного адміністрування податку на додану вартість запроваджується поетапно?
З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) Законом № 71, система електронного адміністрування податку на додану вартість запроваджується поетапно (пункт 35 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу):
з 1 січня до 1 липня 2015 року (або до дати, визначеної в окремому рішенні Верховної Ради України (далі – рішення ВРУ) про скорочення терміну перехідного періоду відповідно до пункту 7 Прикінцевих положень Закону № 71) – у тестовому режимі;
з 1 липня 2015 року – на постійній основі.
Система електронного адміністрування ПДВ, що організована на центральному рівні ДФС, забезпечує автоматичний облік у розрізі платників податку:
- сум податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), та розрахунках коригування до них;
- сум податку, сплачених платниками при ввезенні товарів на митну територію України;
- сум поповнення та залишку коштів на рахунках у системі електронного адміністрування ПДВ;
- суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні в ЄРПН.
3. Які критерії для автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ у 2015 році ?
З 01.01.2015 року платники ПДВ, що мають підстави для автоматичного відшкодування ПДВ повинні відповідати наступним критеріям:
- не перебувають у судових процедурах банкрутства відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом";
- юридичні особи та фізичні особи - підприємці, включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і до цього реєстру стосовно них не внесено записів про:
а) відсутність підтвердження відомостей;
б) відсутність за місцезнаходженням (місцем проживання);
в) прийняття рішень про виділ, припинення юридичної особи, підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;
г) визнання повністю або частково недійсними установчих документів чи змін до установчих документів юридичної особи;
ґ) припинення державної реєстрації юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця та стосовно таких осіб відсутні рішення або відомості, на підставі яких проводиться державна реєстрація припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;
- мають необоротні активи, залишкова балансова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку перевищує у три рази суму податку, заявлену до відшкодування або отримали терміном на один рік від банківської установи, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, фінансову гарантію, що діє з дня подачі відповідної заявки про повернення суми бюджетного відшкодування (у разі, якщо за результатами перевірки встановлено порушення норм податкового законодавства в частині зайво заявлених сум податку до бюджетного відшкодування, така фінансова гарантія має бути продовжена додатково на термін до двох років), а також:
а) здійснюють операції, до яких застосовується нульова ставка (питома вага яких протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40 відсотків загального обсягу поставок (для платників податку з квартальним звітним періодом - протягом попередніх чотирьох послідовних звітних періодів) або
б) здійснили інвестиції в необоротні активи у розмірах не менше ніж 3 мільйони гривень протягом останніх 12 календарних місяців. Платникам податку, які отримали право на автоматичне бюджетне відшкодування виходячи із цього критерію, сума такого відшкодування сукупно не може перевищувати суму податку, сплачену у складі вартості придбаних (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) споруджених необоротних активів незалежно від того чи були вони введенні в експлуатацію;
- не мають податкового боргу;
Зазначені зміни передбачені Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».
4. В яких випадках платники податків можуть скористатися процедурою податкового компромісу?
Згідно із п. 1 підр. 9 прим.2 р. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податковий компроміс – це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 01.04.2014 з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 ПКУ.
Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість. Орган ДФС, у свою чергу, протягом 10 робочих днів приймає рішення про можливість проведення перевірки або відсутність такої необхідності для підтвердження визначеної суми.
5.Які періоди можуть бути враховані для застосування процедури податкового компромісу?
Відповідно до п. 11 підр. 9 прим. 2 розд. ХХ Податкового Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 – VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податковий компроміс з урахуванням строків давності відповідно до ст. 102 ПКУ застосовується до правовідносин, що виникли до 1 квітня 2014 року, та поширюється виключно на податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість незалежно від того, проводилися перевірки контролюючих органів чи ні за такі періоди. Під строками давності згідно із ст. 102 ПКУ розуміється визначення грошових зобов’язань протягом 1095 днів з дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а якщо така декларація була подана пізніше, – за днем її фактичного подання.
6.Які існують умови для подання заяви про податковий компроміс?
Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати:
- відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з ПДВ, тазаяву для застосування до нього податкового компромісу (далі – Заява про компроміс);
- заяву про намір досягнення податкового компромісу щодо неузгоджених сум податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ, визначених у податкових-повідомленнях рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також по отриманих податкових повідомленнях-рішеннях, по яких суми податкових зобов’язань неузгоджені відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – Заява про компроміс по ППР).
Заява про компроміс та Заява про компроміс по ППР подаються платником податків у довільній форміз 17.01.2015 по 16.04.2015.
7. Розкажіть, будь-ласка, що саме повинно бути в заяві про компроміс?
З 17.01.2015 набув чинності Закон України від 25.12.2014 № 63-VIII.
При складання Заяви про компроміс рекомендується зазначати:
1. Про подання уточнюючого розрахунку для застосування процедури досягнення податкового компромісу;
2. Про згоду на проведення перевірки з питань, які стосуються витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або завищення податкового кредиту з податку на додану вартість, у межах процедури досягнення податкового компромісу;
Перелік операцій, щодо яких здійснено уточнення показників податкової декларації. Для можливості чіткої ідентифікації кожної господарської операції, щодо якої здійснюється уточнення,
8. Чи можливо скористатись податковим компромісом та подати заяву по неузгоджених сумах податкових зобов’язань?
Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати заяву про намір досягнення податкового компромісу щодо неузгоджених сум податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ, визначених у податкових-повідомленнях рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження,
При складанні Заяви про компроміс по ППР необхідно вказувати:
1. Дату, номер податкового повідомлення-рішення;
2. Стан узгодження;
3. Відповідний фіскальний або судовий орган, де перебуває на оскарженні податкове повідомлення-рішення;
4. Суму податку на прибуток та/або ПДВ, щодо якої платник податків бажає досягнути податкового компромісу (із зазначенням податкових (звітних) періодів, по яких були здійснені донарахування в акті перевірки, контрагентів тощо).
З метою єдиного розуміння процедури застосування податкового компромісу, інформаційні матеріали щодо основних положень Закону №63 розміщені на веб-порталі ДФС України, банер «Податкові зміни 2015».
9. Яким чином здійснюється процедура застосування податкового компромісу при поданні документів?
Контролюючий орган протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем подання уточнюючого розрахунку та Заяви про компроміс, приймає рішення про необхідність або відсутність необхідності проведення документальної позапланової перевірки, про що повідомляє платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручає платнику податків (його законному представнику чи уповноваженому представнику) під розписку.
Відповідно до пункту 5 підрозділу 92 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу день отримання платником податків рішення контролюючого органу про відсутність необхідності проведення документальної позапланової перевірки є днем узгодження податкового зобов’язання, визначеного в уточнюючому розрахунку, яке підлягає сплаті протягом 10 календарних днів з дня, наступного за днем узгодження.
У разі, якщо контролюючим органом прийнято рішення про необхідність проведення документальної позапланової перевірки, така перевірка проводиться відповідно до норм пункту 3 підрозділу 92 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.
Документальна перевірка залежно від обставин може бути виїзна або невиїзна та проводиться за процедурою, встановленою Кодексом.
Разом з тим, при визначенні термінів проведення перевірки враховується передбачена пунктом 3 підрозділу 92 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу загальна тривалість процедури досягнення податкового компромісу (не більше ніж 70 календарних днів з дня, наступного за днем подання уточнюючого розрахунку).
10.В які терміни розглядається заява про компроміс та чи правда, що платник податків сплачує лише 5% від суми ?
Загальна тривалість процедури досягнення податкового компромісу –
до 70 календарних днів з наступного дня після подання уточнюючого розрахунку. При цьому, загальний термін, протягом якого платник може прийняти рішення про застосування процедури податкового компромісу (подання уточнюючого розрахунку або заяви), складає 90 календарних днів з дня набрання чинності Закону України від 25.12.2014 № 63-VIII .
У визначений термін платники за бажанням можуть подати до органів Державної фіскальної служби України уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 ПК, в яких визначити суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з ПДВ та/або заяву відповідно до Закону.
Орган ДФС протягом 10 робочих днів приймає рішення про можливість проведення перевірки або відсутність такої необхідності для підтвердження визначеної суми.
При отриманні позитивної відповіді по процедурі застосування податкового компромісу платник має сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95% такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться.
Єдиний податок
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що з 1 січня 2015 максимальний поріг доходу, що дозволяє обирати першу групу єдиного податку, підвищується до 300 тис. грн. Нагадаємо, що до 1 січня 2015 року ця сума становила 150 тис. грн. Для платників другої групи єдиного податку максимальний поріг доходу становить 1,5 млн. гривень (до 1 січня 2015 року — 1 млн. грн.).
Крім того, зменшуються відсоткові ставки єдиного податку для третьої групи платників єдиного податку, річний дохід складає до 20 млн.грн, а саме:
· 3% або 5% від доходу зменшено до 2% — у разі сплати ПДВ;
· 5% або 7% від доходу до 4% — без сплати ПДВ.
Нагадуємо, що для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку третьої та п’ятої групи кінцевий термін подання декларації закінчується 9 лютого 2015 року.
Для довідки: Дані норми визначені Законом України від 28.12.2014 №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», з 01 січня 2015 року.
Огляд реформ в законодавстві 2015 обговорювалися на семінарі в Солом’янській ДПІ
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська проведено безкоштовний семінар на тему «Огляд новацій в законодавстві 2015».
Розпочав зустріч з платниками начальник ДПІ Саранцев Віктор Олексійович, який звернув увагу присутніх на важливі зміни у податковому законодавстві з січня 2015 року.
Начальник відділу комунікацій Тетяна Кривоус розповіла, що з 1 січня стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2014 року та нагадала, що податкова декларація про майновий стан і доходи, подається до 1 травня поточного року до податкової інспекції за місцем реєстрації.
На протязі семінару особливу увагу було приділено Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", який набрав чинності з 1 січня 2015 року, а саме зміни по податку на прибуток у 2015 році, електронне адміністрування ПДВ, Податковий компроміс, адміністрування єдиного соціального внеску.
Фахівці інспекції розповіли про подання звітності, сплату авансових платежів по податку на прибуток. та нагадали, що податкову декларацію за звітний 2014 рік слід подавати протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, а саме не пізніше 02 березня 2015 року. Також висвітлювалося питання щодо системи електронного адміністрування податку на додану вартість, яке запроваджується поетапно Для кожного платника податку Казначейством відкрито один електронний рахунок. Відкриття та обслуговування електронних рахунків Казначейством здійснюється на безоплатній основі
Присутнім платникам також розповіли про особливості акцизного податку у 2015 році.
Ще одним важливим актуальним питанням, яке розглядалося на семінарі було застосування податкового компромісу. Особлива увага приділялась неузгодженим податковим зобов’язанням.
Хто з громадян зобов’язаний подати декларацію про майновий стан і доходи
Декларацію про майновий стан і доходи у 2015 році зобов’язані подати громадяни – платники податку, відповідно до вимог Податкового кодексу України, які протягом 2014 року отримували наступні доходи:
- від осіб, які не є податковими агентами (тобто осіб, які не утримували податок);
- від нерезидентів (іноземні доходи);
- від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав та інше);
- від надання майна в оренду фізичним особам;
- від фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності;
- у вигляді спадщини та подарунків;
- відсума боргу платника, анульованого (прощеного) кредитором за його самостійним рішенням;
у разі отримання заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, одночасно двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня звітного податкового року (у 2014 році – 146 160 грн.);
Нагадуємо, що декларація про майновий стан та доходи подається до 1 травня 2015року.
Бланк декларації та роз’яснення щодо її заповнення розміщено на офіційному веб-порталі ДФС () у рубриці електронні форми документів.
Виникли спірні питання - телефонуйте до «Пульсу»
нагадує платникам податків про роботу антикорупційного сервісу «Пульс». Робота сервісу спрямована на виявлення фактів корупції та неякісного обслуговування платників податків, забезпечення довіри платників податків та громадян до податкової служби, формування у них впевненості у дієвості механізму подолання корупції. Результатом роботи є ліквідація будь-яких перешкод, що заважають підприємницькій діяльності суб’єктів господарювання.
Телефонний сервіс «Пульс» функціонує цілодобово: у робочий час інформацію про корупційні та інші неправомірні дії приймають працівники сервісного центру, а у неробочий час – інтерактивний автовідповідач. Номер «Пульсу» – (044) 284-00-07.
Телефонна лінія працює за принципом call-back, тобто працівники сервісного центру не тільки приймають звернення, але й потім інформують заявника про результати перевірки та вжиті заходи.